Spoorstraat P No. 1! im lliiriiata-JOl En liivlt Jifiin, G. G. LAMDIïTS VBEHUISI Salon voor Scheeren en Kaars# gestoofd en een half pond (x/4 KG.) vleesch, benevens een halven liter bier. Aangezien de gasten gewoonlijk reeds des morgens vroeg bij het ver laten van het logement het ontbijt gebruiken en er geruime tijd verloopt, eer zij in het logement terugkomen tot gebruik van het middagmaal, zullen zij zooveel brood kunnen eten als zij verlangen en zal hun, des verlangd, nog iets worden meegegeven om in dien tusschentgd te gebruiken. Ingeval ook des avonds in plaats van brood, evenals des middags warm eten wordt verlangd, wordt de prijs met 30 ct. per etmaal verhoogd. Uit Maastricht schrijft men Vrijdag viel een beambte van het Belgische grensbureau bij ongeluk in het kanaal naar Luik, doch kwam door eigen hulp weder spoedig op het droge. Mejuffrouw v. E., die zich aldaar in de nabijheid bevond, schrikte er echter zoodanig van, dat zij bin nen een paar uren dood was. Te Ruitenbroek is een koe in dolle vaart een winkelhuis binnen gerend en heeft, na daar aanmerke lijke schade aangericht te hebben, twee personen ernstig gewond. Het dier werd door een geweerschot ge dood. Bij onderzoek bleek, dat de koe voor eenigen tijd door een dollen hond gebeten was. In de duinen van Castricum, die opgegraven worden tot verkrijging van zand voor den spoorweg Zaan dam Hoorn, worden vap tijd tot tjjd geraamten gevonden. Men ver moedt dat ze afkomstig zijn van gesneuvelden in de gevechten langs de N.-Holl. kusten, bij den inval der Engelschen en Russen in het jaar 1799. Te Groningen zijn in den loop dezer week twee valschebankbiljetten, ieder van f 100, in omloop geweest en door de justitie in beslaggenomen. Het Russische oorlogsschip, Plos- doon, commandant Polyansky, kwam Zaterdagnamiddag op het IJ voor Amsterdam ten anker. Gisteren werd ter gelegenheid van de kroning des Russischen Keizers door dit schip gevlagd. Ook onze Marine be toonde de internationale beleefdheid, door het wachtschip en de W naer met vlaggen te tooien, waaiende de Rns8ische marinevlag van den grooten top. De Rus had de Ne- derlandsche vlag aan den bezaantop geheschen. Zaterdagnamiddag is uit het Kanaal tusschen 's-Hage en Delft op de hoogte der glasblazerij onder Vrij enban opgehaald het lijk van een on bekend persoon, naar gissing oud 25 a 30 jaar, fatsoenlijk gekleed, het on dergoed gemerkt H. B. Het lijk is overgebracht naar 't lgkenhuis op het kerkhof onder laatst genoemde gemeente, en wordt genees kundig onderzocht, daar hier wel licht aan misdaad moet worden gë- dacht. Van het rechteroog tot aan het achterhoofd is een diepe wond zichtbaar, door welke de hersenen te voorschijn komen. Het linkeroog is gezwollen en blauw, en de beide handen verwond, terwgl de broek en jas ver scheurd zijn. Vrijdag den 21 Mei is door de commissie voor de buskruitramp te Muiden een vergadering gehouden, waarin besloten werd de ingekomen giften aan te wenden door aan de weduwen en weezen van de omge komen werklieden een lijfrente te verzekeren en de gekwetsten te on dersteunen. Tot uitvoering van een en ander werd een afzonderlijke commissie be noemd. Het totaal der ontvangen giften bedroeg f28,179,92. Zondag tegen middernacht ont stond uitslaande brand in een huis op deu Nieuwendpk, te Amsterdam, tusschen dat van de heeren Merkel- bach en den hoedenwinkel van Gez. Gevaerts, hoekhuis aan de Raamskooi. Een viertal spuiten, waaronder ook een stoomspuit, waren spoedig op het terrein en den brand ten ruim één ure meester. De stoomspuit, die op de brug over de N. Z. Voorburgwal was geplaatst, viel, nadat de paarden reeds afgespannen waren, in de gracht en werd er met het toestel van Sinck uitgehaald. Moskou, 27 Mei. Ten zeven ure kondigden heden de salvo's van het geschut en het klokkengelui de kroningsplechtigheid aan. Het Kremlin is door een saamgepakte menschenmassa bezet. Het weer is gunstiger geworden. Ten acht uur kwamen de buitengewone gezanten en het gewone corps diplomatique bijeeu, om gezamelijk zich naar de kroningsplechtigheid te begeven. In het binnenste der kerk is wegens de beperkte ruimte slechts plaats gege ven aan de hoofden der gezantschap pen en de eerste gezantschapsraden en militaire attachés. Het corps diplomatique kwam ten Sl/s ure aan het Kremlin. Spoedig daarna be gaven de grootvorsttroonopvolger, de andere leden der keizerl. familie en de vreemde prinsen zich in een prach- tigen optocht naar de Kathedraal. Trompetten en pauken kondigden aan dat de keizerlijke optocht ge vormd is. Op het oogenblik dat de keizer in den optocht verscheen, be gonnen alle klokken te luiden en de muziekkorpsen te spelen. De tam boers roerden de trom, de troepen presenteerden het geweer en uit de dicht opeengedrongen volksmassa's gingen oorverdoovende jubelkreten op. Toen de Czaar geknield het gebed voor het volk uitsprak, overweldigde hem zijne aandoening zóó, dat hij luid weende. De aanwezigendie gedurende het gebed stonden, waren diep geroerd en herhaaldelijk hoorde men luid snikken. Het hierop vol gende gebed namens het volk voor den Keizer werd door den metropo- litaan-bisschop van Newgorod en de aanwezigen geknield uitgesproken, terwijl de Keizer stond. Na afloop der plechtigheid ging het keizerlijk paar te voet' naar de Blagowest- schensky en de Archangels-kerk, waar zij een kort gebed uitspraken. Daarop' keerde de stoet over de met roode tapijten gedekte trap naar het paleis terug, waar de Keizer en de Keizerin zich op het aan de Moskowazijde gelegen terras aan het volk ver toonden, driemalen voor de toejui chingen dankbaar buigende. Ten 3 ure begon het feestmaal in het Granowitaja-paleis. De houding der bevolking was voorbeeldigoveral heerschte een ernstige en eerbiedige stemming. Woensdag zijn twee personen uit de gevangenis te Reims ontsnapt. Een zekere Lamothe, beschuldigd t moord en die binnen eenige dag voor het hof van assises moest ver schijnen, is er in geslaagd op de binnenplaats, waar zich een 50-tal gevangenen bevonden, het hoofd der bewakers de sleutels te ontfutselen, en na hem opgesloten te hebben, is hij met een anderen gevangene op klaarlichten dag ontsnapt. De gen darmerie en de politie zijn op de been om hen op te sporen, doch tot heden te vergeefs. Een kleermaker te Charenton, die in den laatsten tjjd veel misbruik van sterken drank maakte, heeft op zijn vrouw en dochter op straat een paar pistoolschoten gelost, omdat zij hem te kennen gegeven hadden, dat zij de woning zouden verlaten zoo hij zijn liederlijk leven voortzette. Beide vroujven werden gevaarlijk ge wond, terwijl de moordenaar zich zelf gestraft heeft door een 3e pistool schot in zijn mond af te schieten. Telegram. H. K. H. Prinses Marianne, tante des honinzs, Is heden ochtend over leden. Stoomvaartberichten. Volgens bij de ^faatschappij Nederland ontvangen telegram uit Barcelona is het stoomschip Voorwaarts, kapt. Adriani, van Amsterdam naar Batavia, 24 Mei met ge broken schroefas, aldaar binnengesleept. Alles wel aan boord. Het schip zal te Marseille repareeren. Het stoomschip Prins van Oranje is 26 Mei van Marseille vertrokken naar Amsterdam. Het stoomschip Prinses Marie is 26 Mei van Soutkampton vertrokken naar Batavia. Het stoomschip Soenda is 25 Mei te Padang aangekomen van Batavia. Het stoomschip Madura is 28 Mei van Port Said vertrokken naar Amsterdam. Markt-Berickten. Alkmaar, 26 Mei. Aangevoerd 7 Paar den f 95 a 375, 51 Koeien en ossen f170 a 295, 41 nuchtere Kalveren f4 a 15, 236 Schapen f 23 a 84, 1224 Lammeren f8 a 17, 249 magere Varkens f 16 a 25, 235 Biggen f 6 a 10, 27 Bokken cu Gei ten f4 a 9, 7 kleine Bokjes 60 a 100 ets. Boter per kop ('s middags 12 uur) 721 a 80 ct. Hoorn, 26 Mei. Tarwe f 8.50 a 10, Gerst f5.75 a 6.50, Haver f4.50 a 5, Erwten groene f 15 a 17, grauwe f 20 a 22, vale f 17 a 18, Bruine boonen f 15 a 26, 50 Koeien f150 A 250, 439 Schapen f30 a 42, 500 Lammeren f14 a 22, 14 Kalveren f 6 a 20, 36 Varkens f 16 a 27, 108 Biggen f 4 a 10, 40 Kippen f 1 a 2, 7900 Kip-eieren f3 a 3.25, 3100 Eend eieren f3.75 per 100, 1049 koppen Boter 65 a 75 ct. Visscheiij-Berichten. 28 Mei n.m. 30 blazers en vletten met 25 tot 90 Roggen, per stuk 23 a 28 Cent. 29 Mei, v.m. 3 blazers met 50 tot 100 Roggen, 28 a 30 Ct. 15 korders met 30 tot 100 tongen 40 a 50 Ct. 80 tot 330 stuks kl. en middel Tongen 15 a 25 Ct. alles per stuk, 1 tot 3 mandjes kleine Schol, p. mandje f 3.30 a f3.50. Overige schuiten nog in zee. 3 schuitjes van Wieringen met 3* tot 11 tal Geep, per tal f2.05 tot f2.50, Door de warmte is de geep ongeschikt om ge zouten tc worden voor aas. Burgerlijke Stand Helder. Van 25 tot 28 Mei 1883. ONDERTROUWDGeene. GEHUWD C. de Groot Viertelbauzen en G. v. d. Burg. E. v. Hove en M. C. Pot. BEVALLEN F. Beneker, geb. de Rover, z. J. A. v. d. Sande Lacoste, geb. den Bandt, d. G. Fooijgeb. Jonker, d. N. J. Donker, geb. Kraan, d. D. Boontjes, geb. Blaanboer, z. N. Bakker, geb. Ver meulen, d. F. Liotart, geb. Hogeland, d. OVERLEDEN J. J. E. D'Hondt 2 m. J. P. Liedmeijer 19 m. H. Manuel 62 j. G. Richter 10 m. M. Anderson 49 j. F. G. Freitag 71 j. 312de STAATS LOTERIJ. 4de klasse. 1ste Lijst. No. 9405 en 20388 elk f1000. No. 4607 en 14398 elk f100. Vervolg1 der Berichten Bij gelegenheid der kroning van den Keizer aller Russen wapperde Zondag jl. van het Russische vice- consulaat, alhier, de Russische rijks- vlag. Door ZExc. den Minister van marine is aan Z. M. den Koning voor gesteld Zr. Ms. schroefstoomschip Leeuwarden op den 5en Juni a. s. buiten dienst te stellen. De firma Berkhout Co., al hier, uitgevers der musicale compo sitie, getiteld: »Fleurs al'Exposition Coloniale d'Amsterdam," morceau de salon pour le piano par H. J. Mes- sink," werd jl. Zaterdag vereerd met een schrijven van H. M. de Ko ningin, waarin Hoogstdezelve op wel willende wijze haren dank betuigde voor de aanbieding van twee keurig gebonden ex. van genoemde muziek. Bij het bestuur der Willem Barents-Vereeniging" is bet volgende telegram ontvangen van commandant v. Dalen, gedagteekend Vandoe 27 Mei 1888, des voormiddags 9 uur. s-Barents arnved all wel. No uews Varna." Dalen. DeEugelsche Noordzeevisschers hebben het bij Norderney weer eens te kwaad gehad met Duitsche vak- genooten, wier netten en vischgerij de lastige klanten vernielden. Een Duitsche kanonneerboot is naar Nor derney vertrokken, om de zaak te on derzoeken. Een ontzettenden nacht bracht onlangs een der soldaten van het Britsch-Indische leger te Madras door. Hij was, wegens een gering vergrijp opgesloten in een kleine cel van een bijgebouw der kazerne, en hoorde, toen hij zich op zijn bed uitstrekte, een geritsel in zijn cel. Hg bezon zich nu, te laat, dat hij een gat in den muur, vlak bij deu grond, vergeten had dicht te stoppen er moest dus een slang binnenge kropen zijn. Hulpgeroep zou door de ver verwijderde wacht waarschijn lijk niet gehoord worden. Onze sol daat, die wist dat slangen doorgaans niet bijten als zij niet door een beweging of aanraking getergd worden, hield zich doodstil, en besloot op die wijze te trachten het gevaar te ontkomen. Weldra hoorde hij het geschuifel opnieuw, vlak bij zich; hij voelde het koude glibberige lichaam der slang op zijn blooten voet, maar hij bewoog zich niet. Het dier, dat vrij groot bleek te zijn kroop heen en weer over zijn lichaam, eindelijk over zijn aangezicht, maar met groote zelfbe- heersching verroerde de man geen spier. Eindelijk, nadat de slang wel een uur lang zoo rondgekropen had, en genoegzaam overtuigd was. dat zij van haar kant niets te vreezen had van het in de cel liggende voorwerp, ging zij dicht bij het hoofd van den soldaat liggen slapen. Het lijden van den armen soldaat was echter nog niet uit.. Hij durfde zich niet ver roeren, uit angst van zijn gevaarlijke celgenoot te storen en hij bleef in angstige spanning, onbeweeglijk lig gen wachten tot de morgen aanbrak. Toen het eindelijk licht werd, keek hij omzichtig rond, stond stil op en sloop naar een hoek van de cel, waar een vrij groote steen lag. Daar mee gewapend, zocht hij de slang op, die onder zijn hoofdkussen lag, en ver pletterde het ondier den kop. De slang bleek van een zeer gevaarlijke soort te zijn, wier beet onmiddellijk een doodende uitwerking heeft. Advertenüën. Ondertrouwd M. ZWART en J. WITSENBURG. Helder, 23 Mei 1883. Geen Receptie. Getrouwd C. DE HAAN en S. DE JONG. Helder, 24 Mei 1883. Welke tevens hunnen iunigen dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, van familie, vrienden en bekenden, zoowel binnen als buiten deze gemeente, bij de voltrekking van hun huwelijk ondervonden. Getróuwd JOHANNES HENDRIKUS JOSEPHUS WINKEL en HENDRIKA MARIA ANTONIA KURING, die mede namens wederzijdsche familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de belangstelling bij hun huwe lijk ondervonden. Amsterdam, 24 Mei 1883. Geboren: BEELOO, dochter van M. van der VELDE en M. van der VELDE, geb. van Gelder. Medemblik, 25 Mei 1883. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Dochter E. C. KERKHOPF Helder, 24 Mei 1883. de Klerk. Algemeeue kennisgeving. Heden overleed, na een lang durig en geduldig lijden, ons innig geliefd zoontje JOHAN NES PETRUS, in den aanval- ligen leeftijd van 19 maanden. Helder, 25 Mei 1883. A. LIEDMEIER. A. M. C. LIEDMEIER, Wagenaar. Heden trof ons op nieuw oen zware slag door het afsterven van onzen beminden zwager, MAGNUS ANDERSON, na een smartelijk doch geduldig lijden van drie maanden, in den onder- dom van 49 jaar. Allen, die den overledene ge kend hebben, zullen beseffen wat wij in hem verliezen. Helder, 26 Mei 1883. Namens de familie, J. J. NAS. Op 25 Mei jl. overleed, een smartelijk lijden, mijn liefde Echtgenoot HEN Dmv MAN UELin den ouderdom van 62 jaren, in leven gepen.; siouneerd Opperschipper bij Koninklijke Nederlandsche Har rine. Helder, 29 Mei 1888. Wed. H. MANUEL, geb. Dalmeijïb, Algemeene kennisgeving. Op den 20en April j.1. ovetf leed ter reede van Batavia, m een korte doch hevige ongj. steldheid, mijn geliefde echt4' noot A. SCHEFFER, StoW 2e kl. aan boord van het stoom schip Prins van Oranje," j; den nog jeugdigen ouderdot van 28 jaren; mij nalatende^ kind, te jong om dit verliest- kunnen beseffen. Amsterdam, 28 Mei 1883, De Wed. D. SCHEFFEB, geb. Fop* Hartelijke Dankbetuiginj aan familie, vrienden en beke voor de hartelijke deelneming, o vonden bij de ziekte, het ovei en de ter-aarde-bestelling van geliefden echtgenoot, en inzond aan de leden van het bestui vereeniging Vaderland en Oi Helder, 29 Mei 1883. Wed. H. MAN1 DALME Bg deze betuig ik mijn harte dank voor de veelvuldige bet van belangstelling, bij het overlN en de ter-aarde-bestelling ondei den, in het bijzonder aan den DE VRIES, President der vèreeni Ontwaakt bij Tijds," en aan dragers, voor de laatste eer, aam echtgenoot bewezen. Helder, 25 Mei 1883. Wed. J. C. VENNZK, geb. VAN GT| Mede uit naam der familie. van de KONINGSTRAAT naar tegenover de Weezenstmt Mej. M. LONDEN-STOE VBELOSKÜND! Er biedt zich aan een R. C. JONGELING, oud 17, als LEERLING in een Kruiden zaakhij is sedert 9 maandö dusdanige zaak werkzaam gew Adres met brieven onder leU bij Berkhout Co. te Helder. Oevraagd die eenigszins met 't vak bekt Adres A. LANGEVELD, i gracht, Zuidzijde 117. gevraagd. Adres Berkhout Co. in 't bezit van bed en meutó zoekt een weduwe of juffrouw, genegen is te zamen een huis te' wonen. Adres met brieven ooi de lett. X Z, bij Berkhout Gelegenheid voor 2 KW GANGERS, bij Scheen, Vroonstraat P 210. Kruisweg No. 2, vraagt een fatsoen! Jongelingj die in het vak wenscht op worden.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1883 | | pagina 2