Illijl „DE TIJDGEEST" M, J. L. DE BRUYN KOPS, Spoorstraat. P. F. IARH1LSTEI1. Spoorstraat FINALE UITVERKOOP van solide Manufacturen. Oütral® Kiesvereeniging en M, P» POLAK, 11 las da nieuwe sd sin® STOUT. PALE ALE. GERSTENBIEI PRINSESSEN. BEIJERSGH. PILSENE1 worden alle voorhanden Manu acturen goedkooper verkocht dan in eenig ander Magazijn. UITVERKOOPSPRIJZ EN: In BUKSKINGS en ZOMER-JAPON3TOFFEN wordt tot spotprijzen uitverkocht; evenzoo uitverkoos in B R O E R I NalsKraagjes, Manchetten, Rokken, Boezelaars en Kindergoed. Jongens- en Heeren Voor- en Overhemden, Dasjes, Strikjes, Boorden, Manchetten, enz. Tevens van aller hande soort Zomer Kousen in wit en gekleurd, Zomer-Handschoenen, enz. Dru liwerlio n. „DE BESSENBOOM," aan de Weststraat L No. 84-, voorheen J. BAAS, thans J. TIMMHlK-MAlSr, 5 Cts. Wit Luier- en Handdoekgoed, van af 71/* 5/4 Servet en Tafelgoed, 9 Halflinnen Tafelgoed I2Y2 Afgepaste Handdoeken, Luiers 10 en Servetten 121/sTafellakens 2 bij IY2 witte Zakdoeken per 30 1/8 dozijn 16 gezoomde groote per 165 stuk 12*/*gezoomde, gekleurde, 127gper stuk 10 Vriesbont Handdoe- 6 ken, per stuk Witte Voeringkatoen, 4/4 breed, van af Sloopenkatoen, 5/4 FranschMadapolam, 5/4 br.» Overhemdenkatoen5/4 6/4 breed Graslinnen, 7/4 br. Boezelaarskatoeu, 10/4 breed zwaar Graslinnen voor lakens, 8/4 Ongebleekt Katoen Wit Amersfoort, per 20 el Diemet voor Rokken Vitrage voor Gordijnen Damast Neteldoek Gestreept ld. 9 Cts. Grijze en zwarte Voering vau af 6 Ct. Gekeperde blauwe Oxfords van af 8 ft 10 Grijze of blauwe Molton 8 Wollen effen en gewerkte Stoffen» 8 14 Bruine Pilows 10 7/4 effen kleur Rips 18 Donkere Boezeroenstreepen 121/, Schotsche Ruiten 10 10 Vriesbonten 7/4 breed 15 Zwart Merinos 11 227,, Beddebonten 9 Zwart Luster en Pararaat 15 Kettingbonten 7/4 breed 20 Zwart Koordrips 25 227, 6/4 rood en blauw gek. Siamois 30 2-Els Miltons v. Kinderpakjes 35 Wit Molton gekeperd 17'/, 2-Els zware Bukskings 50 77, 2-Els blauw Katoen 20 2-Els zwaar zwart Laken, 6/4 zwart echt Linnen 15 geheel Wol, 160 6 Duivelssterk echt 25 Wollen Wiegdekens 00 Gekleurde en Paarscbe Ka Groote 2-persoons Dekens 175 121/, toentjes 8 in het hoofdkiesdistrict Alkmaar, beeft in bare vergadering van 28 Mei 1.1. bij acclamatie gesteld tot baren candidaat voor bet lidmaatschap der Tweede Kamer den Heer aftredend lid. Het Bestuur noodigt de Kiezers uit, getrouw ter stembus op te komen en bunne stemmen uit te brengen op genoemden beer, wiens kennis van de belangen van handel, nijverheid, landbonw en scheepvaart hem bijzonder tot de behartiging daarvan aanbeveelt. Het Bestuur der Centrale Kiesvereeniging, A. P. DE LANGE, te Alkmaar, Voorzitter. J. BLAAUBOER, te St. Maarten. K. BREEBAART, te Winkel. J. T. L. GRONEMAN, te Wieringerwaard. S. KEYSER Sz., te Texel. S. KRAMER, te Koedijk. T. LANSER, te Zijpe. P. NOBEL, te Sint Pancras. C. VAN VEEN, te Helder. Th. J. WALLER, te Anna Paulowna* C. W. BRUINVIS, te Alkmaar, Secretaris. Dagelijks te bekomen: puik beste Mei-Boter en puike Karnemelk, drie liter voor tien cent, bij Jb. S M I D SNieuwstraat. C. DE BOER Jr., Spoorstraat, Helder. Levering van alle soorten Binnenhaven No. 23, Pianostemmer en Muziek-Qnderwijzer, beeft te koop een solide Fransche tegen billijken prijs en desverkiezende gemakkelijke conditiën. hopende dezelfde gunst en het vertrouwen te mogen genieten als voorin aan de Bassingracht; belovende een solide bediening. Alles wat door my w geleverd, is van de voornaamste distillateurs eu likeurstokers io Nederlu COGNAC eu JAMAICA-RUM vau 100°/o sterkte. Ook verkrijgbaar VRUCHTENSAPPENalsBessenwijn, Frambozen- en Citrn Limonadeverschillenden soorten BITTER, als wit en Pommerans, Citroen, Et POLAK O., BIERBOTTELA RIJ. OOSTSLOOTSTRAA] Dagelijks worden alle soorten van Bieren gebotteld t per glas in de Bierhal verkocht. m~ Zie de Prijs-Couranten. FEUILLETON. Hoogmoed komt voor de val. Roman naar 't Doitach, 54. VAN FRIEDRICH FRIEDRICH. Nog had op dezen morgen zich niemand bij haar laten zien. Zij had weinig behoefte, doch zou hare dochter niet eens komen om haar een glas frisch water te geven P Zij wachtte en wachtte nogmaals. Wat er van haar zou worden als hare dochter het hnis verliet, daaraan had zij nauwelijks gedacht; want zij koesterde slechts den wensch zoo spoedig mogelijk uit het leven te scheiden, dat haar reeds Bedert jaren tot last was geweest. Haar geduld was eindelijk uitgeput. Zij trok aan de bel, welke in de nabijheid van haar bed hing. Zij hoorde de schel luiden, doeh alles bleef stil in het groote huis. Zij schelde opnieuw doeh niet de minste beweging deed zich hooren. Eindelijk hoorde zij iemand met zwaren tred de trap op komen en een oogenblik daarna trad de portier bij haar binnen. Hij was ten hoogste verrast toen hij de zieke zag. „Gij zijt nog hier "1 riep hij. „Waar zon ik anders zijn," antwoordde de oude. „Ik ben heden morgen eenige uren af wezig geweest en gedurende dien tijd is mevrouw Polier afgereisd," vervolgde de man, die van zijne verwondering nog niet bekomen was. „Ik vermeende, dat zij n had medegenomen." „Is mijn dochter weg P" vroeg de oude terwijl zij zich in haar bed oprichtte en den man verschrikt aanzag. „Weg, zegt geP" „Ja, met mejuffrouw Selma." „Waarheen Dat weet ik niet; hare koffers heb ik reeds gisteren naar het station gebracht." „Mijne dochter wegNeen dat kan niet zijnZij zou mij hier alleen achter- lateuP Zij zou vertrokken zijn zonder mij vaarwel te zeggen P Zoo ontaard kan geen kind zijn zelfs mijne dochter niet. Zij zal terugkomen om mij te halen De portier schudde twijfelend met het hoofd. „Dan zou zij mij dat gezegd hebben," bemerkte hij. Zij weet ook dat heden het geheele hnis ontruimd moet zijn. De meubels worden weggebracht om verkocht te worden reeds binnen weinige dagen krijgt dit huis een anderen bewoner. De oude zag den man strak aan. Zij had zeer veel leed in haar leven ondervonden dit had zij totnogtoivvoor onmogelijk gehouden. Zij legde het hoofd op haar kussen en begon hard te lachen. Haar dochter had haar achtergelaten, zooals men zich ontdoet van een oud en waardeloos voorwerp, dat de overbrengingskosten niet waard is en dat men bij verhuizing in een woning achterlaat. Was dat niet vroolijk P De lach van de zieke klonk echter in 't geheel niet vroolijk, maar bitter en vertwij feld. Zij wist dat hare dochter een koud en onmeedoogend hart had doch tot zoo iets had zij haar nog niet in staat gerekend. „Wat zal er nu van u worden P Wie zal u verplegen vroeg de portier. „Niemand niemand," riep de oude. Bestel voor mij een kist en laat mij daar in leggenhet is onverschillig of ik nog leef voor mijne dochter ben ik reeds voor altijd dood. Bestel maar een kistDat had mijne dochter wel kunnen doen, doch zij heeft het vergeten, evenals zij ook mij vergeten heeft. Denk daarom niet slecht over haar, want een oude hulpelooze vrouw vergeet men gemakkelijk. De deur werd op dit oogenblik geopend. Frida trad binnen en liep snel Haar het bed van de zieke, terwijl zij de hand der vrouw greep. „Kind, kind, waar komt gij van daan f" vroeg de oude. „Wat wilt ge hier P" „TJ halen," antwoordde Frida. „Mijn aanstaande schoonvader wil u in zijn huis opnemen en ik wil u verplegen. Gij zijt de eenige in dit huis geweest, die goed voor mij waart." De oude hield Frida's hand vast en zag haar zwijgend aan. „Gij wilt mij verplegen," zeide zij toen, terwijl hare stem beefde. Weet mijne dochter, dat gij mij halen zoudt P" „Neen," gaf Frida argeloos ten antwoord. „Neen neen," riep de oude. „Zij heeft mij niet eens vaarwel willen zeggen P" „Zij kon het begrijpen, dat ik u niet verlaten zon," viel Frida haar geruststel lend in de rede. „Zij kon het denke», dat anderen meer medelijden met een oude vrouw zouden hebben als zij zelve," vervolgde da zieke. „Zou daardoor bare onhartelijke daad in een beter licht treden P Een dochter laat hare oude moeder hulpeloos achter." De oogen van de oude vulden zich met traneuzij weende aandoenlijk. Liefkozend en geruststellend streelde Frida de vermagerde hand van de zieke. „Ik zou niet klagen, wanneer ik tot mij zelve kon zeggen zoo iets verdiend te hebben," vervolgde de onde. „Ik heb mijn dochter als een kind bemind en behoed, zooals een moeder haar kind beminnen kan ik zou alles voor haar gedaan hebben en thans heeft zij zelfs niet een afscheids groet voor mij over gehad. Een kind dat haar zieken moeder in den steek laat is slecht slecht, en de wraak daarvoor zal op haar hoofd nederdalen. Ik was voor haren hoogmoed te eenvoudig, zij was te trotsch mijne karaerio betreden, en nu heeft zij dit huis nog vroeger als ik moeten verlaten. Dat is hare straf alles wreekt zich." Slechts met moeite gelakte het Frida de opgewonden oude vrouw gerust te stellen; daarna verwijderde zij zich om hulp te halen eu nauwelijks een uur later was de onde in Sentis hnis overgebracht en in een voor haar ingerichte kamer, die een zeer vriendelijk aanzien had, opgenomen. Zwijgend liet de onde zich alles wat men haar deed welgevallen. Frida's zorg vuldigheid, de liefde die zij van vreemden ondervond, schenen haar sprakeloos ge maakt te hebben, doch nit hare oogen sprak de dank die zij wilde brengen. „Kind, u zal mijn laatste gedachte en mijn laatste gebed gelden, en ik weet dat de hemel het verhooren zal", zeide zij ein delijk, Frida's hand vattende. „Gij moet gelukkig worden." „Ik ben het reeds," antwoordde Fri: Mijne ouders zijn dood hier heb ik e nieuw te huis gevonden." „Eer dan hen, welke u dat geop hebben, zoo lang gij leeft. Vergeet* geen uur, want hij die zijn ouders «f zal gezegend werden." Frida had niet noodig dit te beloia want zij beminde Fedors ouders zooals i vroeger haar eigen ouders bemind had. zoowel als Kate, wedijverden de zieke laatste dagen baars levens te verlichten a de oude scheen een geheel ander mensa te worden. De verbitterde trekken re dwenen van het gelaat, de scherpe trek on baren mond werd zachter en werd zij niettt- genstaande een zorgvuldige verpleging, ook van dag tot dag zwakker, zoo lag toch een waas van geluk over haar ingevallen gelaat. Zelfs voor de geringste opmerkzaamheid bii zij een dankbaren blik over, of bracht i, Frida's of Kate's hand aan hare lippen. Noch den naam harer dochter, noch diec van Ada of Selma, werd in hare tegen woordigheid geuit. Zij vroeg ook volstrekt niet naar baar, alleen sprak zij na verloop van eenigen tijd den wensch uit Kart weder te zien. Frida deelde laatstgenoemde de uitge sproken wensch mede en Kurt aarzelde geö oogenblik zich naar zijne grootmoeder t: begeven. Het was een aandoenlijk wederzienFrid» welke tegenwoordig was, wilde de kamer verlaten, doch de oude verzocht haar te blijven. Wordt vervolgd. Snelpersdruk van C. de Boer

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1883 | | pagina 4