Vrlle Baret Gemeeste, H iSHll MEISJE, een m KEUKENMEID. Advertentiën. Ds. BAART BE LA FAILLE, zindelijke Dienstbode. Mevrouw LANGE, Mmeiil of Meid-Alleen, een WERKSTER temin big ven de vreemdelingen de stad verlaten. Drie kanonneerbooten zjjn van Hongkong naar Canton gestoomd. Aan het eigendom der vreemdelin gen moet tamelijk aanzienlijke schade zgn toegebracht. Volgens te Parijs ontvangen be richten hebben Europeanen, en wel Portugeezen, inderdaad schuld gehad aan het geval (dood van dea Chinees), dat tot de onlusten aanleiding gaf. Hendrik Conscience, de beroemde Belgische romanschrijver, is Maandag te Brussel overleden. Sedert twee jaren heeft Conscience niets meer in het licht gegeven. Hij is aan een roman, getiteld de Duivel, begonnen, doch heeft hem niet kun nen voltooien. Conscience is aan dezelfde ziekte als Napoleon Hl en de graaf van Chambord bezweken. Hg had een gezwel aan den ondermaagmond op de plaats, waar de maag zich met de darmen verbindt. Gisteren zou te Brussel een lijk dienst worden gehouden, terwijl op Zondag a. s. het lgk op plechtige wjjze naar Antwerpen zal overgebracht worden, om op het Stadskerkhof be graven te worden. De gemeenteraad van Antwerpen heeft besloten, dat op stadskosten een bijzondere lijkwagen zal gemaakt worden om het lgk van het station naar de begraafplaats te vervoeren. Tevens zal een grafkelder voor re kening der stad gemaakt worden, waarop een monument zal verrijzen, waarvoor een nationale inschrijving zal geopend worden. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prins Hendrik vertrok 10 Sept. van Marseille naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Frederik passeerde 10 Sept. Aden naar Amsterdam Het stoomschip Prins Alexander passeerde 18 8ept. Kaap St. Vincent van Amsterdam. Het stoomschip Conrad vertrok 12 8ept. van Port-Said naar Batavia. Het stoomschip Voorwaarts vertrok 18 Sept. van Port-Said naar Amsterdam. Markt-Berichten Pukmebeitd, 11 8ept. Aang. 89 Paarden, 433 Koeien, handel stng, laag in prijs, 109 vette Kalveren f 0.70 a 0.90 per P., handel ving, 70 nnchtere dito f 10 a 33, handel matig, 1013 Schapen en Lammeren, Vette prijshoudend, Schapen hoog in prijs, handel matig, 56 vette Varkens f 0.53 a 0.68 per P.t handel ving, 240 Biggen f 5 a 9, Kip eieren f 4 a 4.50, Eendeieren f 4.50 p. 100, 1614 P. Boter, per P. fl.30 a 1.40, 700 mud Appelen f2 a 2.50, 150 mud Peren f6 a 8. Kleine Kaas f37.50, Middelbare f 37.50, aangeroerd 364 stapels. Schagen, 13 Sept. 18 Paarden f 75 al75, Stieren f 80 a 160, 167 Geldekoeien f180 a 318, Kalfkoeien f 210 a 280, Vaarien f 90 a 110, 9 nucht. Kalveren f 12 a 22, 390 Schapen f 18 a 42, 285 Lammeren f 16 a 22, 45 magere Varkens f 12 a 18, 42 Biggen f6 a 10, Kippen f 0.40 a 1.50, Boter per kop f 1 a 1.05, Kaas per kgr. f 0.45 a 0.55, Kipeieren f 3.50 a 3.75 p. 100. 313de STAATS LOTERIJ. 3de Klasse. 2de Lijst. No. 16836 f 5000. No. 4019 f2000. No. 16995 f400. No. 877 f200. Nos. 331, 872, 1378, 3994, 4348,11487,11596 elk f100. 3de Lijst. No. 9216 f 85.000. Nos. 7272, 8888 elk f 1500. Nos. 7803, 11816, 14269 en 17151 elk f1000. No. 17479 f400. No. 18507 f900. Nos. 7134, 9650, 11964, 15384, 15384 elk f 100. 4de Lijst. No. 6074 f1000. No. 6967 f400. No. 18534 f200. No. 2577 f100. Burgerlijke Stand Helder. Van 11 tot 14 September. ONDERTROUWD C. H. Deliot, steen houwer, en H. P. Tabbers. J. Dubbelaar, marinier, en F. C. v. d. Griend. E. de Zeeuw, loodsleerling, en C. Zeeman. C. L. Saunders, boekdrakker, en H. Bode. J. Brands, timmerman, en C. Faber. GEHUWD J. C. G. Böttcher en G. Willems. M. Haak en C. van de Brande. BEVALLEN G. Monnier, geb. Bais, d. M. D. Boendermaker, geb. van Riel, d. S. Oden, geb. Visser, z. A. Bakker, geb. Nauta, d. T. Del ver, geb. Rampen, z. B. de Bunje, geb. Bruin, d. T. Bruijn, geb. Reinders, z. OVERLEDENW. N. van Muijden, 4 j. P. Kamp, 8 m. C. W. Hintertür, 3 m. J. Boon, 24 j. A. ten Hacken, geb. Dijker, 30 j. Burgerlijke Stand Tessel. Van 6 tot 12 September. ONDERTROUWD Simon Zijm Jaiisz., wedr. van Jannetje Dijt, en Naantje Maas. Constantinus Hermanus Broekkamp en Trijn tje Bakker. J acob Brouwer Pz. en Antje Zwaai GETROUWDGeene. GEBOREN Hermanus, z. van Marinus Steenland en Agnietje Kromhout. Aris, z. van Jan Trap en Aaltje Bremer. Cornelia Klasina, d. van Klaas Bakker Tijsz. en Grietje Verberne. Pieter, z. van Dirk Boon en Neeltje Boon. OVERLEDENGeene. Kantongerecht te Helder. Zitting van 12 Sept 1883. Het uiten van scheldwoerden, tegen ie mand zonder daartoe te zijn uitgetergd, W. F. E. 8., fl.— Het laten staan van een wagen op den openbaren weg, J. K., f3. Het besturen van een voertuig door iemand beneden den leeftijd van 16 jaar, fl. Het laten loopen van trekvee binnen een bewoonde plaats, f 3. Overtreding van het reglement op het hardrijden, A. v. T., f 3. Het zich bevinden in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg J. M., J. H. V., W. v. d. 8., H. M., C. R., M. F., T. B., ieder f3.—M. P., twee boeten, elk van f8.W. d. W. f 5. Allen subsidaire gevangenisstraf en in de kosten. Vervolg der Berichten. Volgens achterstaande annonce verwachten we hier Zondag in Tivoli te zien optreden, den koning der goochelaars, den heer Philippe. Daar we reeds meermalen specialiteiten in dat vak hebben zien werken, als F. en E. Basch, Stot-Tay, prof. Albert etc., kunnen we eenigszins oordeelen en verwachten we van de werkzaam heden van den koning der gooche laars iets buitengewoons. De dag bladen, die ons getoond werden,spreken er met ingenomenheid over. Daar de publieke vermakelijkheden in den laat- sten tijd schaarsch zgn geweest, vermeenen we op een talrijk bezoek te mogen rekenen. Morgen, Zaterdag, zal het staf muziekkorps der marine op het ten toonstellingsterrein te Amsterdam, des middags en des avonds uitvoe ringen geven. HH. MM. de Koning en Ko ningin hebben f 5000 geschonken voor de noodlgdenden op Java. Mevrouw de Prinses van Saxen Weimar zond voor de slachtoffers f3000.—. De officiereu der marine te Amsterdam zgn bijeengekomen om plannen te beramen voor 't feestelijk onthaal der bemanning van de Varna. Op het tentoonstellings-terrein te Amsterdam zal a. s. Zondag een fancy fair worden gehoudenten voordeele van de noodlgdenden op Java en Sumatra. De voorwerpen ten verkoop zullen verkregen worden door de hulp en de welwillendheid der exposanten, van wie, evenals in 't algemeen van bnitenlandsche commissarissen, reeds een aantal royale toezeggingen zijn ontvangen, of die zich bereid ver klaard hebben een deel der opbrengst af te staan voor het goede doel, door de Fancy fair beoogd. Alle voorwerpen zullen op den dag van de Fancy fair voor het publiek te koop zgn voor de gewone prijzen. Aan ieder bezoeker zal zonder eeni- gen aandrang geheel worden over gelaten of hij iets tegen dien prijs koopen wil, dan wel meer dan de waarde van een gekozen voorwerp in de handen der dames leggen. Ook zijdie slechts een beperkte som willen besteden, kunnen dus zonder schroom aan dit werk der liefdadig heid deelnemen. De entree zal zijn f 1. Abonné's behouden vrijen toegang doch het is te verwachten, dat nie mand dien dag van zijn doorloopende kaart gebruik zal willen maken. Voorts zij meegedeelddat het comité d'exploitation van de tentoon stelling voor dien dag op de onbe- heeft van de entrée's ten behoeve van het liefdadige doel en dus, na aftrek van de kleine onkosten voor dien dag, het volle bedrag der en treegelden Java ten goede zal komen, een bewijs van sympathie voor Neder land en zijne koloniën, dat ongetwij feld door iedereen hoogelijk zal gewaardeerd worden. Zondag en Maandag 16 en 17 dezer zal in de machine-galerij op de Tentoonstelling een algemeene verkoop plaats hebben van papier," daartoe door de heeren De Naeyer Co. van Brussel welwillend afgestaan, ten bate der noodlijdenden door de vreeselijke ramp op Java, in de Lampongs enz., voorgevallen. Eenige mannelijke en vrouwelijke ingezetenen uit Ned. Indië van de afdeeling Ned. Koloniën zullen daarbij behulpzaam zgn. Weer is een uitvoerig verslag verschenen van de geschiedenis van het anti dienstvervangingsbond in 1882. Het hoofdbestuur deelt daarin mede, wat op de zevende algemeene vergadering te 's-Gravenhage werd behandeld en geeft verslag van den financiëelen toestand en de werkzaam heden van het bond. Behalve deze uitvoerige mededeelingen, bevat het verslag ook de redevoering, waarmede de voorzitter, graaf Van Limburg Stirum, de jongste jaarlgksche ver gadering opende. De financiëele toe stand is niet ongunstig, en 't aantal leden is aanmerkelijk toegenomen, terwijl zoowel de afdeelingen als het hoofdbestuur voortgaan voor de al gemeene verspreiding van 't moderne beginsel, met woord en in geschriften mede te werken. Het aantal leden bedroeg 30 Juli 1883 9856, tegen 9525 in het vorige jaar. In een koffiehuis aan den Wes- terdoksdijk te Amsterdam is Maan dagnacht, door het uitsnijden van een ruit, ingebroken en diefstal gepleegd, niettegenstaande vier honden in een aangrenzend vertrek de wacht hielden. De ongenoode gasten zagen geldlade, provisiekast en buffet goed na, peu zelden nl. een paar gebraden eend vogels naar de wetten der kunst op, spraken de cognacflesch duchtig aan en namen eindelijk elf gulden aan geld uit de toonbanklade. Het overige lieten zij, als niet van hunne gading, liggen. Te Scheveningen heeft een man zgne vrouw en zes kinderen in den steek gelaten, om met de vrouw van een ander naar Amerika te gaan. Naar aanleiding der herhaalde choleragevallen aan boord van het wachtschip Zeeland ter reede van Batavia, is besloten dat het wacht schip tusschen de eilanden Onrust en Purmerende zal ankeren, waarna het gansche personeel, état major en be manning, met de drie havenbootjes Bogor, Tjiliwong en Elizabeth afge haald zal worden. Ook zullen voor zooveel mogelijk alle verplaatsbare goederen en bagage van het vaartuig verwijderd en evenals het schip zelf worden gedesinfecteerd. In zeker Friesch dorpje, waar de stembevoegde ledeD der Hervormde gemeente weldra zullen worden opge roepen om een nieuwen predikant te kiezen, kreeg naar aanleiding dezer zaak een echtpaar twist. De man wilde op een evangelischen predi kant stemmen, terwijl de vrouw hem wilde dwingen iemand te kiezen, dien zij kende en die den menschen hunne diepe onwaardigheid zoo hard- roerend onder het oog kon brengen, die zoo dierbaar wist te preeken. Nadat van weerszijden alle argumenten waren uitgeput en men elkander juist niet al te malsch de waarheid had gezegd, gaf de man zijne wederhelft een slag om de ooren, waarop deze een pannekoek, die zg bezig was te bakken, in het vuur wierp. Woe dend dat het lekkere hapje zgn mond voorbijging, greep hij den pot, waarin het beslag zich bevond, en stortte in een oogwenk den geheelen inhoud op het hoofd en de schouders zijner gade uit, die jammerend de deur uitliep om zich bij de buren te be klagen. Pannekoeken kwamen er dien middag niet op tafel. Op het Fransche schip Marie Gabriëlle is een oproer onder de be manning uitgebroken, dat zoo hoog liep, dat de kapitein werd gedood. Het schip is geankerd bij St. Vincent, waar de matrozen in hechtenis werden genomen en op het schip beslag werd Bij de Engelsche regeering zgn weder ongunstige berichten omtrent de handelingen der dynamietmannen ingekomen. Zij heeft namelijk mede deelingen ontvangen aangaande een Feniansch complot, waaruit blijkt, dat er uit Antwerpen groote hoeveelheden dynamiet verscheept zijn naar Londen en Glasgow. Verscheidene Antwerp- sche getuigen, die Dinsdagavond te Londen aankwamen, zgn naar Glas gow vertrokken. Een Zwitser, die in Californië zgn fortnin had gemaakt, kwam den 7den dezer te Mülhansen aan, ten einde van daar naar zijn land, St. Gallen, verder te reizen. Hij was reeds op het perron, ging nog eens even in zijn waggon zien, of hij soms nog iets had laten liggen, en werd, naar het perron terugkeerende, door een binnenkomenden trein over reden en oogenblikkelijk gedood. Hg had 30,000 frank in zgn zakken. De oorzaak van het ongeluk was, dat men ook daar over rails moet loopen, om bij zijn trein te komen. Van goeder hand kunnen wij raede- deelen, dat de Illustratie Holland-Krakatan de algemeene medewerking ondervindt van alle ome eerste artisten en letterkundigen. De redactie werd met de meeste welwil lendheid aangenomen door de heeren J. Bos boom en Dr. J. Ten Brink, terwijl de ti telplaat, waarop een afbeelding van het eiland Krakatan roet zijne vulkanen voor komt, alsmede een teekening 7an de ver nielde gouvernements-gebonwen, wordt ver vaardigd door den heer Ch. Rochussen. Verder hebben sedert onze laatste op gaaf hunne medewerking toegezegd de heeren H. W. Mesdag, J. Vrolijk, J. A. B. Stroebei, H. A. van Trigt, J. W. Bil- ders, Mevr. Bilders Bose, C. Bisschop, Mevr. Bisschop, Klinkenberg, van der Waals, F. L. Straèké Jr., J. J. Destree, D. A. C. Artz, Cd. Busken Huet, Johan Gram, Am. Hing, P. F. Brnnings, J. Kneppelhout, L. R. Beijnen, Mevr. KoordersBoeke en vele anderen. Voor de goede regeling der redactie vermeenen wij er op te moeten wijzen, dat inzendingen gaarne voor 15 dezer worden ingewacht. Ondertrouwd E. DE ZEEUW C. ZEEMAN. Huisduinen, 13 September 1883. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Zoon T. BRUIJN, geb. Reinders. Helder, 12 September 1883. Den 12 September overleed zacht en kalm, na een langdurig lijden, onze geliefde Zoon en Broeder JAN, in den ouderdom van 24 jaar en 9 maanden, diep betreurd door zgne Ouders, Broe ders en Zusters. M. BOON. P. BOONKrijnen. Helder, 14 Sept. 1883. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een smar telijk doch geduldig lijden, na voorzien te zgn van de H. Sa cramenten, mijne geliefde Echt- genoote ANNA DIJKER, in den ouderdom van ruim dertig jaren. N. L. TEN HACKEN. Mede namens Ouders, Broeders en Zusters. Helder, 12 September 1883. De Heer en Mevrouw CARDINAALVAN DER VELDE VAN CAPPELLEN, betuigen hnnnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstel ling, bij de geboorte hunner dochter ondervonden. Helder, 14 September 1883. Kraamvisites worden afgewacht Dinsdag 18 en Woensdag 19 September. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het over lijden van mijn geliefden Echtgenoot, J. H. POLMANN, betuig ik allen, ook namens de familie, mijnen har telg ken dank. Wed. G. J. POLMANN—Amse. Amsterdam, 12 Sept. 1883. Plaatsgenooten I TRYPHOSA is U allen bekend. Zij komt wederom uw aller stoifelijken en zedelijken steun inroepen. Zendt haar niet onverhoord van uw huis wanneer zij eerstdaags bij U aanklopt om eene geldelijke gave. te HELDER (Palmstraat.) ZONDAG 16 SEPTEMBER a. s. voormiddags 10 uur, zal D. V. als Spreker optreden de WelEerw. Heer van Amsterdam. HOOGSTRAAT. Zondag a. s, V oorm. 10 onr. 's Namiddags 51/, nar, Ds. J. VAN DEN BROEK. Park „TIVOLI." op Zondag 16 September 1883, des middags te half drie uur. Entree voor een Heer fo.49, eene Dame» 0.25. A. BERNHARDT. „Onderling Hulpbetoon." VERGADERING op ZONDAC deu 16en SEPTEMBER, 's namiddags van 5 tot 7 uur, in het lokaal van de Wed. VAN WIJNGAARDEN. Een getrouwe opkomst wordt ver wacht. HET BESTUUR. G-evraaga een flinke DIENSTBODE. Adres G. de Beurs, Bassingracht. Mevrouw JANSSEN, Kruisweg, vraagt om terstond in dienst te treden, een den lsten November te Nieuwediep komende wonen, vraagt eene DIENSTBODE als MEID-ALLEEN. Adres Mevr. STAKMAN BOSSE. Gevraagd een flink Kindermeisje, dat tevens licht werk kan verrichten. Adres BINNENHAVEN No. 12. Gevraagd, een nette Jongen. Adres J. SCHAGER. Mej. DE BRUIJN, Hotel den Burg, vraagt een flinke WERKMEID. Protestantsche Godsdienst. Mevrouw MIRAND0LLE te NIEUWE NIEDORP, vraagt te gen 1 November a. s. eene DJ.©nst"boöLe, P.G., als Meid-Alleen. Er biedt zich aan met I November of later voor een Burgermeisje, 30 jaar, P.G. Van de beste getuigen voorzien. Adres met brieven onder lett. T, bij Berkhout Co. Wordt gevraagd: niet beneden 16 jaar, om behulpzaam te zijn eenig huiswerk te verrichten. Te bevragen in de Hoogstraat No. 359. j Wordt gevraagd: Adres BERKHOUT Co. Gevraagd voor Zaterdags. Adres Berkhout Co,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1883 | | pagina 2