Advertentiën. in Wagenstraat No. 271. deur op slot en ging er tegen staan, docli na een paar seconden werd lip verwijderd en stormden de agenten binnen. De meeste spelers waren bezig door de ramen te ontvluchten. Vier bleven er achter, terwpl bovendien nog zeven overjassen in de voorkamer werden gevonden, waarin de visite kaartjes de namen der spelers ver rieden. Alles, wat men vond, werd in beslag genomen, en de baron ont ving een mededeeling van den stads- commandant, waarin hem gelast werd om binnen 48 uren de hoofdstad te verlaten. Uit het onderzoek bleek, dat deze geheime speelbank reeds 31/. jaar had bestaan. De Parijsche correspondent van de Times" verhaalt, in een artikel over De Lesseps, o.a. het volgende: De heer De Lesseps kan 24 uren achtereen slapen en dan weer vijf dagen en nachten zonder slaap blijven. Als hij op reis gaat, neemt lip de eerste de beste vacante plaats, kijkt zijn reisgezellen aan, en is er een onder, dien hij herkent, of die ge neigd is tot praten, dan begint hij. en scheidt niet uit. Is er niemand die hem bevalt, dan kruist bij de armen, legt het hoofd achterover, slaapt in een ondenkbaar oogenblik in, en blijft slapen tot hij zijne be stemmingsplaats heeft bereikt. Op zee weet »de groote Fransch- man" zich nog beter te schikken. Onlangs heeft hp op de reis van Marseille naar Alexandrië, van de 130 uren, 107 uren geslapen. Zjjue groote lichaamskracht wordt voornamelijk toegeschreven aan het uitwendig gebruik van koud water. Onder het keizerrpk bracht hij eens een winter door te Compiègne. Op een zekeren morgen,dat 't hevig vroor, wilde de kamerknecht den heer De Lesseps wekken. Het was eerst 7 ure en het bed was leeg. Groot alarmMen ging zoeken in 't park en zag den heer De Lesseps juist uit een bijt kruipen, die hij zelf gemaakt had, om zijn bad te nemen. In de laatste jaren heeft hp echter de koudwaterkuur opgegeven zooals bekend is, tegenwoordig is zpn grootste lief hebberp paardrijden. Als de vreemdeling, in de Champs Elysées en het Bois de Boulogne, den optocht van De Lesseps en zpn twaalf kinderen, allen te paard en in matrozenpakjes gekleed, ziet voorbij vliegen, en zich met verwondering afvraagt, wat dit beteekent, dan is er altijd een Parpzenaar gereed, om u te vertellen »dat daar het Suez- kanaal passeert." De rechtbank te Liverpool heeft uitspraak gedaan in een zaak, die aan de Leidsche giftmengster doet denken. Zp heeft namelijk twee vrouwen, zusters, ter dood veroordeeld, wegens het vergiftigen van den echtgenoot van een dezer. Thomas Higgens, de man, die vergiftigd is, had reeds in de eerste maand na zpn huwelijk veel last van pijn in de ingewanden, welke zoo toenam, dat hp weldra bezweek. De dokter, die hem behandelde, vermoedde geen enkele misdaad en gaf de verklaring af, dat de dood veroorzaakt was door het gebruik van ongezonde dranken. Eerst later, toen de broeder van Thomas Higgens vernam, dat het leven van dezen laatste bij verscheidene maatschap pijen was verzekerd, begon hp ver moeden te koesteren, dat de vrouw en de schoonzuster van den over ledene zpn broeder vergiftigd hadden om de assurantie-penningen te kunnen ontvangen. Hp gaf van zijn ver moeden aan de justitie kennis, dat tot een onderzoek qanleiding gaf, waarbij arsenicum in de ingewanden van den overledene werd gevonden. Uit een scheikundig onderzoek is gebleken, dat het vergif bp kleine hoeveelheden moet toegediend zpn en gedurende verscheidene achtereenvol gende dagen. Tijdens het onderzoek haastten vrouw Higgins en hare zuster Flannagar zich op de vlucht te gaan en bp een huiszoeking heeft men ook arsenicum voorhanden ge vonden. Nu herinnerde men zich, dat de beide vrouwen ook andere zieken hadden opgepast en dat ook zp aan dezelfde vreemde verschijn - selen waren overleden. Drie lijken werden opgegraven en eveneens con stateerde men aanwezigheid van ar senicum. Een vraag is nog twijfelachtig ge bleven, hoe zpn de vrouwen aan het vergif gekomen, daar in Engeland de verkoop van arsenicum alleen mag plaats vinden onder zekere ga- rantiën. Men vermoedt dus dat de giftmengsters het arsenicum uit het zoogenaamde vliegenpapier, dat veel van dit vergif bevat, hebben opge lost. De beide vrouwen hadden het leven harer slachtoffers bij verschil lende maatschappijen doen verzekeren, buiten weten van den geassureerde. De rechters, die zich met deze zaak hebben bezig gehouden, hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om de lichtzinnige wijze te laken, waarop enkele maatschappijen verze keringen sluiten, zonder een voor afgaand geneeskundig onderzoek van den persoon, die verzekerd wordt. INGEZONDEN. M. de Redakteur! De gemeente 's Hertogenbosch, die de gasfabriek zelf exploiteert, heeft den gasprijs bepaald op 7 ets. per stère of km bieke Meter; mij dacht zoo, het is toch treurig, dat wij, verbruikers, geregeld 10 ets. per stère moeten betalen en dat alleen, omdat gemakzucht de exploitatie aan par ticuliere krachten overliet. Uw dw. dr., K. Stoom vaartberichten. Het stoomschip Burgemeester Den Tex, van Amsterdam naar Batavia, vertrok van Southampton den Sfisten Februari. Het stoomschip Conrad van Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Batavia 24 Febr. Het stoomschip Prins Frederik, van Batavia naar Amsterdam passeerde Wight den 25 Februari. Het stoomschip Prins van Oranje, van Batavia naar Amsterdam vertrok 22 Fe bruari van Port Said. Het stoomschip Madura vertrok 20 Febr. van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Alexander vertrok 21 Febr. van Sues naar Bataria. Burgerlijke Stand Helder. Van 22 tot 26 Febr. 1884. ONDERTROUWDr GEHUWDüeene> BEVALLEN H. E. Keijzer, geb. Poll, i. E. Janssen, geb. Carlier, d. M. Dupont, geb. Piller, z. M. Hubbeling, geb. Wijker, z. E. Huurman, geb. Out, z. H. Kuiper, Deus, z. J. Dienaar, geb. de Vries, d. A. Hauët, geb. Hardijzer, d. J. de Zeeuw, geb. Stuivenberg, z. OVERLEDEN: H. Smit, 5 j. W. N. BethleJlem, 2 j. A. Potter, 7 j. A. Keesman, 30 j. Markt-Berichten. Alkmaar, 23 Febr. Aangevoerd 2 Paar den f95 a 325, 6 Koeien en Ossen f170 a 280, 107 nucht. Kalveren f 4 a 21, 263 Schapen f 18 a 30, 54 magere Varkens f 13 a 18, 232 Biggen f 5 a 10, 4 Bokken en Geiten f 4 a 9, Boter per kop ('s middags 12 uur) f 0.92} a 1. Hoorn, 23 Febr. Tarwe f7.50 a 8.50, Gerst f 5 a 6, Haver f 4 a 5, Erwten witte f10 a 13, groene f14 a 16, grauwe fll a 18, vale f 13 a 17, bruine boonen f8.50 a 13.50, 3 Paarden f80 s 200, 40 Schapen f 22 a 26, 50 Lammeren f 20 a 27, 68 Kalveren f 6 a 22, 61 Varkens f 9 a 16, 101 Biggen f4 a 8, 70 Kippen f0.90a2, 2900 Kipeieren f3 a 4, 400 Eend-eieren f 5 per 100, 1037 koppen Boter fQ.75a0.80. Visscherij-Berichten. 25 Febr. v.m. Binnen 6 sloepen. Schipper D. van Eek met 140 levende kabelj., per stuk f3.25; 40 1. lengen, per stuk f4.05; 7 1. heilbotten, p. st. f16. 9 ben vleet, p. ben f 26.900 schelv. p. 100 f31.150 d. kabelj., p. stuk fl.80 a f 1.85. Schipper H. v. d. Hoek met 90 1. kabelj., p. st. f3.05; 7 1. heilbotten, p. st. f 10.50; 18 1. lengen, p. st. f4.15; 1300 schelv., p. 100 f23.50; 180 d. kabelj., p. at. f 1.75. Schipper A. Hart met 160 1. kabelj., p. st. f2.95; 7 1. heilbotten, p. st. f 13.50; 10 1. lengen, p. st. f4.20; 400 d. kabelj., p. st. f 1.65 a f 1.901400 schelv., p. 100 f25.—. Schipper C. Boon met 150 1. kabelj., p. st. f 2.9536 1. lengen, p. st. f 3.85 3 1. heilbotten, p. st. f 19.4 ben vleet, p. ben f 28.1000 schelv., p. 100 f 25.50 220 d. kabelj. p. st. f 1.70 a f 1.80. Schipper H. Langbroek met 160 1. ka belj., p. st. f2.65; 10 1. heilbotten, p. st. f 15.16 1. lengen p. st. f3.70; 1250 schelv., p. 100 f30.250 d. kabelj., p. st. f 1.45 a f 1.75. Schipper A. Jongejan met £00 1. kabelj., p. st. f 2.65 10 1. heilbotten, p. st. f 15. 10 1. lengen, p. st. f3.70; 200 d. kabelj., p. st. 11.50 a f 1.65. Schipper Jb. Taal met 85 1. kabelj., p. st. f2.70; 800 d. kabelj., p. st. fl.30 a f2.25; 2 1. heilbotten, p. st. f24.4 1. lengen, p. st. f4.70; 700 schelv., per 100 f33.50. Hedenmorgen nog 2 bommen met schol en tong; zeer hoog in prijs. Vervolg* der Berichten. Het bestuur van Helders Man nenkoor" verzoekt ons mede te deelen, dat door haar 11. Zaterdag en Maan dag is bedeeld geworden aan v i e r- hon derd-zes-e n-v ij f t i g ver schillende huisgezinnen, uitmakende 2113 personen 450 Hectoliter Cokes. 225 Kilo Spek. 14 Hectoliter Groene Erwten. 940 Kilogram Tarwebrood. De opbrengst der gehouden liefdadigheidsvoorstelling der Onder- Officiers Yereeniging der zeemacht Admiraal de Ruijter", ten behoeve van de Wed. Meijer en hare kinderen, heeft na aftrek der onvermijdelijke uitgaven opgebracht de som van f 121.19. - In »Musis Sacrum" alhier, werd gisteren avond een vergadering ge houden door de Coöperatieve Winkel- vereeniging „Eigen Hulp", onder presidium van den heer B. L. Yries. Uit het verslag der financieele com missie bleek, dat 't ledental thans 135 bedraagt, dat het debiet in den winkel in 1883 bedragen heeft f 28239.741/2, de bruto-winst f4155.88y2en de netto winst f 1574.27x/2. Sedert 1882 is het debiet toegenomen met f4846.87, de bruto-winst met f 696.95 en de netto winst met f432.75. 't Dividend over 1883 bedraagt 5 pet. 't Bedrijfskapi taal is sedert het vorige jaar met f 729 vermeerderd. Als leden van het bestuur werden herkozen de hee- ren Hanekroot en Helderman en als leden der financieele commissie de heeren v. d. Yen, v. d. Steen Groeneijk. Zr. Ms. instructievaartuig »Ura- nia", liggende aan 's Rijks werf alhier, zal tegen het einde der maand April weder in dienst worden ge steld, onder commando van den luit. t. z. der le klasse H. A. Schippers, tot het doen der oefeningstochten op de Zuiderzee met de adelborsten van het oudste studiejaar bij het Koninkljjk Instituut voor de marine. De schooner »Rasche," van Bilbao, welke in October 1.1. in de nabijheid van Kallantsoog strandde en tot welks afbrenging sedert ver scheidene vergeefsche pogingen in 't werk werden gesteld, is door den heer Wijker, van Egmond, in diep water gebracht en Zaterdag door de sleepboot »Sfcad Amsterdam" alhier binnengesleept. Dit is het vijftigste schip, dat door den heer Wijker van strand is gebracht. Zaterdag jl., tijdens het afloo- penvan het schip Willem I," op de werf van de Koninklijke fabriek van stoom- en andere werktuigen te Amsterdam, is een stelling, waarop ongeveer 80 personen stonden, inge stort. Enkelen werden licht bezeerd. Een persoon bekwam een vrij ernstige Door den comm. van pol. te Alkmaar wordt opgave verzocht van de verblijf plaats van Maria Anna Jager, leeftijd 25 jaar. Zij heeft, vergezeld van zekeren Jozeph Snellen die gemeente verlaten, met achter lating van haar kind in een slaapstee. Waarschijnlijk zal zij naar Utrecht zijn gereisd. Te Ylodrop heeft een vader door onvoorzichtigheid zijn kind vergiftigd, door het toedienen van medicijn, bestemd voor uitwendig gebruik. Het kind heeft nog ruim drie uur geleefd en stierf onder de hevigste pjjnen. Tegen Remmelt van der Hulst, die beschuldigd wordt de moordenaar te zijn van Mina Koes, op den weg van Zuidwolde, is door het Openbaar Ministerie bij het Gerechtshof te Leeuwarden geëischtschuldigver klaring aan de misdaad van moed- willigen doodslag, voorafgegaan en gevolgd door diefstal, met veroor deeling tot een tuchthuisstraf van 25 jaren. De uitspraak is bepaald op aanst. Donderdag. Te Roosendaal (Noord-Brabant) dezer dagen een oude alleenwo nende metselaar, Jan Braat, verkoold zjjn bed gevonden. De justitie uit Breda heeft zich daarheen bege ven om de zaak te onderzoeken. De instructie in de zaak der Leidsche gifmengster duurt nog steeds voort. Naar wij vernemen, zijn dezer dagen weder nieuwe slachtoffers ont dekt en opgegraven, nl. een mensch, een hond en eenig pluimvee. Men schat het getal processtukken nu reeds op een paar honderd, maar het voor naamste een stellig bewijs, dat vrouw Van der Linden de schuldige is moet nog ontbreken. In elk geval meent men dan ook stellig te kunnen verzekeren, dat er in 1884 van de openbare behandeling niets zal kunnen komen. (Tijd.) Een jongmeasch en een g trouwde vrouw in een dorp in Noord- Holland hadden besloten te zamen Amerika te gaan. Daarvoor was het noodig den echtgenoot der vrouw te verwijderen. Men schreef hem een brief, waarin hem een goeden koetsiersdienst te Rotterdam werd aangeboden, en onderteekende dien met een valschen naam. De man liet zich verleiden naar R. te reizen, en van die gelegenheid maakte de vrouw gebruik, om al het huis raad te gelde te maken en met haren minnaar naar Amsterdam te vertrekken. Alweder onder een valschen naam namen zij Zaterdag passage naar New-Yorkdoch, op verzoek van den vader van den bedrogen echt-^ genoot, werden zij door de politie aangehouden, waar te meer reden voor scheen te bestaan, daar in geen twee dagen iets van den adspirant- koetsier is vernomen. Zondagmiddag vermaakten zich een 5-tal jongens te Amsterdam met het dobbelen om centen. Een hun ner, door zijn vader achterna gezeten, sprong van angst in de Lindegracht. Een kwartier later werd hij leven loos opgehaald. Bij Haastrecht is de vorige week overleden zekere B., die om zijn zonderlingheden lang de aandacht had getrokken. Onder een zijner laatste beschikkingen, waaraan gevolg is gegeven, kwam voor, dat de lijk koets, die hem naar het kerkhof te Bodegraven zou vervoeren, met zpn twee bonte paarden zou bespannen worden. De paarden, die na dien rid doodgeschoten moesten worden, leven evenwel nog. Aan de algemeene armen te Bodegraven werd door hem f 1500 vermaaktvan de rente moet jaarlijks een feestje gegeven worden. Te Amsterdam zpn aan boord van het naar Amerika vertrekkende stoomschip Amsterdam" vier per sonen gearresteerd, tegen wie door den officier van justitie te Alkmaar bevel tot inhechtenisneming was uitgevaardigd, ter zake dat zp zich te Hoorn aan oplichting hadden schuldig gemaakt. Zp hadden zich daar voor zwartververs uitgegeven, en zich met de hun ter bewerking gegeven goederen uit de voeten ge maakt. Bevallen van een welgeschapen Zoon A. van WIJNGAARDEN. Echtgenoote van P. BOOD. Amsterdam, 24 Februari 1884. Heden overleed zacht en kalm, mijn innig geliefde oude vader, C. L. KOK, weduwnaar van wplen Antje de Jager, inden ouderdom van 84 jaren. L. C. KOK. Hoorn op Texel, 24 Febr. 1884. Algemeene kennisgeving. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door het afsterven van onze lieveling ANTONIA, in den aanvalligen leeftijd van zeven jaar, na een korte onge steldheid van drie dragen, diep betreurd door ouders, broeders en zusters. Wij hopen in Gods wil te berusten. Helder, 24 Februari 1884. A. POTTER en Echtgenoote. Heden overleed te Amsterdam, ten huize van A. J. Westerman, onze geliefde Moeder ANNA MARGARETHA BUSKER, Wed. van M. de Klerk, in den ouderdom van 88 jaren. Uit naam van Broeders en Zusters en Familie, M. DE KLERK en Echtgenoote. Nog treurende over het ver lies van mijn eenigste lieveling DIEUWERTJE, trof mij weder een zware slag door het afster ven van mijn geliefden Echtge noot ARIE KEESMAN, die na een langdurig doch geduldig lij den nog geheel onverwachts in den ouderdom van ruim dertig jaren overleed, maar ik hoop in Gods wijzen wil te berusten. Helder, 23 Febr. 1884. Wed. D. KEESMAN, geb. KOOI. Heden overleed onze lieveling WILLEM NANNING, in den aanvalligen leeftijd van bijna 3 jaren. Helder, 24 Febr. 1884. J. BETHLEHEM. G. BETHLEHEM- YAN LEEUWEN. Wij betuigen onzen oprechten dank aan den Heer K. METZE- LAAR en A. MEITH en buren, voor hunne hulp ons verleend, bp het blusschen van een brand ten onze huize. F. RONG, en Echtgenoote. „Ernst en Scherts." Vergadering den 29 Febr. 1884, des avonds te 8 uren. Rekening en verant woording. Yerkiezing v. bestuursleden Getrouwe opkomst wordt verzocht. ALGENEENE VERGADERING van de leden der Afdeeling HELDER van de Vereenigtng tot bevordering van Zondagsrust, op DONDERDAG 28 FEBRUARI 1884, des avonds ten 8 uur, in Tivoli. Werkzaamheden: Yerkiezing van twee Bestuursleden, van afgevaar digden voor de Bondsvergadering en wat verder in art. 26 van het regle ment genoemd wordt. HET BESTUUR. BIJEENKOMST, heden Dinsdag avond, ten half acht ure precies. HET BESTUUR. De ondergeteekende beveelt I zich minzaam aan voor het 'maken en leveren van fealle voorkomende J. HILLEN, (voorheen Coupeur bij de Heeren GEBBS. SAS),

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1884 | | pagina 2