Advertentiën. Waarschuwing. Stoomvaartbeiïchten. Het stoomschip Conrad vertrok IS April van Boes naar Amsterdam. Het stoomschip Koningin Emma vertrok 18 April van Batavia naar Amsterdam. Het stoomsohip Prins Alexander vertrok 11 April van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Prins v. Oranje vertrok 18 April van IJmuiden naar Batavia. Het stoomschip Prinses Amalia kwam 13 April van Batavia te Amsterdam. Markt-Berichten. Alkmaar. 13 April. 4 Paarden f 95 a 150, 44 Koeien en Ossen f 180 a 395,114 nncht. Kalveren f 4 a 36, 608 Schapen f 28 a 31, 9 Lammeren f8 a 18, 114 magereVarkens f 13 a 88, 243 Biggen f5 a 8,17 Bokken en Geiten f4 a 9, 4 kleine Bokjes f0.40 a 0.70, Boter per kop f 0.65 a 0.75. Hoobn, 12 April. Tarwe f7.50 a 9, Gerst f 5.50 a 6.50, Haver f 4 a 4.75, Erwten: witte f]0.50 a 12, groene f 13.50 a 15, grauwe f 15.50 a 17, vale f 10.50 a 18, Bruine boonen f 11.50 a 13.50, 2 Paar den f100 a 300, 26 Koeien f300 a 275, 480 Schapen f25 a 33, 73 Kalveren f 7 a 23, 25 Varkens f 12 a 18, 1 Zeug f35, 82 Biggen f 4 a 7, 70 Kippen f 1 a 2, 15000 Kip-eieren f3.50, 6500 Eend-eieren f3.50 per 100, 1826 koppen Boter f 0.55 a 0.60. Burg-erlijke Stand Helder. Van 11 tot 15 April 1884. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWDGeene. BEVALLEN: 8. Klein geb. Cohen, z. T. Roos geb. Bood, d. E. W. Kroonstuiver geb. Goudswaardt d. J. Boon geb. Kemp, d. N. Hnijben geb. Mooij, z. J. Amons geb. Lorenlzen, z. P. Boom geb. Valk, i. OVERLEDEN A. (de Heer, 4 jaren. C. Westerbaan, 6 jaren. Vervolg der Berichten. Met veel succès werd gisteren avond in 't lokaal Tivoli door 't Jongelingscollegie Vriendschap baart Vreugde" opgevoerd: Het Parelsnoer of knecht, dienaar en heer". Blijk baar werden de pogingen der leden tot een goede opvoering gewaardeerd door 't vrg goed opgekomen publiek. Ten slotte gaf men 't bljjspel »De prijs." Door een Eng. vischsmak is alhier aangebracht een bult- of knap zak, alsmede een zwemgordel, behoord hebbende aan een der loodsen van den Goereeschen loodskotter, onlangs in den storm met alle opvarenden vergaan. Door het openlaten van een gaskraan ontstond gisterenmorgen op een bovenhuis aan de Hoofdgracht alhier, een begin van brand, die zich in den beginne zeer dreigend liet aanzien. Hoewel eenige spuiten der marine aanstonds present waren, werd door eenige spoedig toegeschoten haringtrekkers de brand gelukkig ge- bluscht. We vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit blad aangekon digde voorstelling, door den Burger kring Harmonie a.s. Donderdag in Tivoli te geven, 't Op te voeren stuk, »Paddy de Spion," nog niet hier vertoond, schijnt ons toe van boeien- den inhoud, en, afgaande op vroegere ervaring, verwachten we ook nu, dat de Burgerkring alle krachten zal in spannen om dit tooueelstuk ten ge- noege van 't publiek af te spelen. Tante en Nicht," een geestig blij spel, door den heer Gerrit Jansen, zal aan den avond een aangenaam en opwekkend slot geven. We twijfelen dan ook niet, of Har monie zal, als gewoonlijk, een talrijk publiek trekken, te meer, daar de billijk gestelde entreeprijs, geen be zwaar zal opleveren. Bij Zr. Ms. besluit is de baas der zeilmakers bij 's Rijkswerf alhier, G. Staalman, op zijn verzoek, met 16 dezer eervol uit 's Rijks dienst ont slagen, behoudens toekenning van pensioen. Ingevolge machtiging des Ko- nings, bij besluit van 12 dezer no. 10, wordt Zr. Ms. raderstoomschip lste kl. Valk met 14 dezer buiten dienst gesteld en 's Konings adjudant in gewonen dienst, de kapitein ter zee jhr. J. A. Roell, eervol van het bevel ontheven. Oudeschild. Zondag, de zesde April jl. was voor onze Hervormde gemeente een heugelijke dag. Niet alleen werden zes en twintig leden, onder welke vier getrouwde, als lid maten bevestigd een getal zoo groot als in ruim twintig jaren niet bereikt was maar werd ook de vervolgbundel der evangelische ge zangen bjj de godsdienstoefening in gevoerd. Een buitengewoon talrjjke opkomst bewees dan ook hoezeer men algemeen doordrongen was van het gewicht van dezen dag voor de toe komst der gemeente. Reuter seint uit Batavia Wegens den ongunstigen gezond heidstoestand van den heer v. Rees, den nieuwen gouverneur-generaal, is hij zonder het gebruikelijke ceremo nieel geïnstalleerd. De heer v. Rees kwam 's middags op het Koningsplein en aanvaardde het bestuur zonder eenige plechtigheid. Zijn gezondheids toestand is echter verbeterd, en hij zou den volgenden dag naar Buiten zorg vertrekken. Benoemd tot dokmeester bij het jjzeren drijvend droogdok bij het ma rine-etablissement op Onrust, de dokm. bg het idem te Soerabaya, T. Krommenhoekte Soerabaja, de dokm. bij het id. op Onrust, J. Duijvetter. Volgens het politiek verslag van den gouverneur van Atjeh, van 11 tot en met 23 Febr. jl. werd in dat tijdsverloop, vooral in de IV en de XXII Moekims veel en hevig ge vochten. Omtrent de voornemens der be volking van de Noordkust liepen on rustbarende geruchten. Zij zouden van plan zijn na verloop van den padieoogst zich in grooten getale bij de bende van Toekoe di Tiroe te voegen en deze zou alsdan op verschillende pun ten in Groot-Atjeh vijandelijkheden plegen. Reeds was de bevolking van verscheiden kampongs bezig haar mondvoorraad en hare goederen van waarde heimelijk naar het gebergte te brengen. Volgens spionnenberichten waren do vijandelijke benden in de XXVI Moekims van plan een aanval te doen op Penajoeng, ter beveiliging van welke plaats en van Oleh-leh maat regelen zijn genomen. H. K. H. Prinses Sophia der Nederlanden, Groothertogin van Sak- sen-Weimar-Eisenach,8chonk op H.D. verjaardag aan de Prins Hendrik- Stichting te Egmond aan Zee een gift van f500. Volgens het Geïll. Pol. Nieuws, ia Woensdagavond ten huize van den heer D. v. d. L., in de Saenredam- straat te Amsterdam, door een onbe kende een pakje bezorgddat de complete uniform bevatte van zijn zoon, die bij het regiment grenadiers en jagers in den Haag in garnizoen lag. Een verder onderzoek bracht aan het licht, dat deze sedert zes dagen bij zijn korps vermist werd. In het pak was noch een brief noch eenige aanwijzing te vinden, zoodat men over het lot van den jongeling in groote ongerustheid verkeert. Te Raamdonksveer pikte een kip ruim 9 maanden geleden een vlieg op, die aan een speld gestoken was. De hen scheen niet den min sten hinder van het puntige voor werp te hebben, althans zij was zond en legde eieren als te voren. Dezer dagen bemerkte men dat het dier kreupel liep en bij onderzoek bleek, dat de opgepikte speld onder aan den poot weer te voorschijn kwam. Men schrjjft uit Hoogwoud: In vele streken van ons land be staan eigenaardige gewoonten. Zoo ook te Hoogwoud en omstreken. Wanneer aldaar zich een nieuwe kastelein komt vestigen, is het de gewoonte, dat hij kort na zijne ves tiging alle jongelingen en jonge doch ters uit de buurt bij zich op een feest noodigt, dat den zonderlingen naam van »best vat" draagt. Een dergelijk feest had de vorige week in een deel dezer gemeente plaats. Dins dagavond ongeveer 7 uur vereenigden zich 39 paren in de herberg. Na het een en ander genuttigd te hebben, begaf men zich al spoedig aan den daus, die tot den volgenden ochtend werd voortgezet. Het is te begrijpen dat na zulk een vermoeienden nacht velen naar een frisch luchtje snakten. Er werd daarom besloten eene wan deling door de buurt te gaan doen. Velen hadden zich daarop reeds voor bereid en zich een niet onaaardig pakje aangeschaft. Nu ging het huis in, huis uit, erf op, erf af, tot alle bewoners eene beurt hadden gehad. Dat daarbij soms de wijnflesch ge ducht werd aangesproken, is te be- grijpeu. Inmiddels had de kastelein zijn herberg wat laten opknappen en een goed maal laten gereed zetten, dat met buitengewone graagte genut tigd werd. Na nog den geheelen dag onder zang en dans doorgebracht te hebben, ging men tegen 8 uur, uit geput van vermoetenis en schor van het zingen naar huis. Halifax, 10 April. Er zijn nog twee lijken gevonden, afkomstig van de Daniël Steinmann, Men veronder stelt deze te zijn van den heer M Bengyert en zijn kind. De gezagvoerder van de Daniël Steinmann geeft op, dat hg het ver lies van de stoomboot toeschrijft aan een sterken westelijken stroom en voegt er bij, dat hij ongeveer 7 mij len verder stond dan zijn bestek aanwees, en misschien de kompassen een of andere magnetische storing gehad hebben. Indien er van het eiland een kanonschot gelost was ge worden toen men van daar het schip het eerste zag, hij dan had kunnen afhouden en het gevaar ontwgken. Het hooggerechtshof te Madrid heeft het arrest, gewezen in de zaak der bende van de Zwarte Hand ge deeltelijk vernietigd en opnieuw recht gesproken. De acht tot levenslangen dwangarbeid veroordeelden zgn tot de doodstraf verwezen. Zeven an deren waren reeds, gelijk men zich herinneren zal, tot die straf ver oordeeld. Voor dszen heeft het arrest geen verandering ondergaan. Te Weiterswoiler, in Beieren, heeft een krankzinnige, Blum ge naamd, in de joodsche synagoge tjjdens de godsdienstoefening eenige revolverschoten gelost, waardoor drie personen gekwetst werden. Londen, 12 April. Er schgnt weinig twjjfel te bestaan, of de politie is eindelijk de ontwer pers en bewerkers der dynamiet- vergrijpen te Londen op het spoor. Donderdag werd alhier in hechtenis genomen en daarna, onder de strikt ste geheimhouding, naar Dublin overgebracht een zekere Fitzgerald, een man dien de justitie reeds langen tijd gekend had als een ijverig aan voerder der Iersche nihilisten, en die, onder den dekmantel van handels reiziger in veeren," der Iersche broederschap gewichtige diensten heeft bewezen. Van Dublin is Fitzgerald dadelijk doorgezonden naar Sligo, want hij wordt beticht van mede plichtigheid aan het moordcomplot in West-Ierland. Is het waar, dat Fitzgerald reeds bekend en der politie »zijne diensten" aangeboden heeft, gelijk dit bij de Iersche samenzweerders gebruikelijk schijnt zoodra zij in de knel zitten Of zijn de papieren, waarop men in zijn logies beslag heeft gelegd, der justitie behulpzaam geweest tot het opsporen van andere »onverwinne- lijken Zeker is het dat Fitzgerald's aanhouding terstond gevolgd is door de inhechtenisneming van 2 Ieren, te Birmingham en Birkenhead. De één heet Denman, maar zgn wer kelijke naam is John Daly, een Amerikaansche Ier, die eenigen tijd geleden uit Dublin in Engeland is aangekomen om de politiek der Irish World in toepassing te brengen, 't Schijnt dat de politie te Birmingham reeds gedurende geruimen tijd ge waarschuwd was en Daly's gangen nauwkeurig bespiedde, loerende op het gunstige oogenblik om hem te vatten. Woensdag wist men, dat Daly naar Liverpool gereisd en, van daar, naar Birkenhead overgestoken was. Dit oversteken had gisterenochtend plaats. Te half negen zag men hem een biljet nemen naar Wolverhampton. had geen bagage bij zich, maar zjjue zakken puilden op verdachte manier uit, en dit deed de hem be spiedende detectives besluiten de hand op hem te leggen. Daley is iemand van reusachtige gestalte en tusschen de 30 eu 40 jaren oud. Weerstand bood hij niet, trouwens die zou niet hebben kunnen baten. De politie bracht hem naar de bagagekamer over, te midden eener dringende menigte, die in den waan verkeerde dat zij een zakkenroller ouschadelpk had gemaakt. In de bagagekamer werden Daly's zakken aan een onder zoek onderworpen. Men ontdekte daarin eenige pakjes, die, bij opening er van, helsche machines bleken te bevatten. Men zegt dat deze in constructie volkomen overeenkomen met gene, alhier in de zwarte valiezen gevonden te PaddingtonCharing Cross en Ludgate Hill. Mocht zich dit bevestigen, dan zou er inderdaad een sterk vermoeden bestaandat Daly betrokken is bij de dynamiet- vergrijpen te dezer stede. De Berlijnsche bankier M. was dezer dagen naar Hamburg vertrok ken en in het Hamburger Hof af gestapt. Nadat hij in het hotel een bad had genomen, verklaarde hij in groote opgewondenheid onder het aankleeden in de badkamer aan een bediende, dien hg had gescheld, dat hij bestolen was. Zijn vest met gou den horloge en ketting, alsmede een portefeuille met 15000 mark waren verdwenen. De bankier snelde naar het consulaat, dat de hulp der Ham- burgsche politie inriep, en met toe stemming van den eigenaar van het Hamburger Hof werd het geheele personeel in het hotel aan een nauw keurige visitatie onderworpen, doch te vergeefs. Eindelijk zeide de poli tiebeambte tot den zich bestolen wa nenden bankier; »Nu willen wij ook bij u een onderzoek instellen, want er zijn voorbeelden, dat personen naar hun hoed zochten en hem op het hoofd hadden." De bankier moest zich tegen wil en dank hieraan on derwerpen, en toen de beambte hem op de borst voelde, riep hijGij hebt uwe portefeuille bij u, hier voel ik haar!" De verstrooide en ver geetachtige bankier had het vest het eerst aangetrokken en daarna zijn hemd en de overige kleederen. Toen eindelijk de beurt aan het vest moest komen, miste hg het en veroorzaakte toen deze geruchtmakende zaak. Het op deze wijze beleedigde bediende- personeel van het hotel stelde de ban kier schadeloos door een rijke belooning in geld. Het doodvonnis van den geheim- zinnigen moordenaar Campi is door het Hof van Cassatie te Parijs in hooger beroep bevestigd. Het hooger beroep van de vrou wenmoordenaars Hugo Schenk en Schlotsarck is mede door 't Hoog gerechtshof te Weenen verworpen. Karl Schenk werd voor gratie aan bevolen. De terechtstellingen hebben over 14 dagen plaats. Volgens telegraphisch bericht uit New-York kan er tusschen 15 en 17 dezer stormweder verwacht wor den op de Engelsche en Noorsche kusten uit het zuiden en rondloopende tot het noordwesten. In Ierland heeft wèer een spoor wegongeluk plaats gehad. Bij Black- rock, op de lijn Dublin-Wicklow, is een enkele locomotief, ondanks de waarschuwende seinen, op een werk- liedentrein geloopen. De twee ach terste wagens van dien trein werden verbrijzeld en 25 mannen gewond; een hunner zelfs doodelgk. De ma chinist en de stoker van de locomo tief zijn in hechtenis genomen. Om te weten of een man ge huwd of ongehuwd is zegt een opmerker behoeft men slechts te zien, hoe hij naald en draad hanteert als hg een knoop aan zgne kleêren zet. Gebruikt hg daarbij een vinger hoed, dan is hij getrouwd maar als hg het einde van de naald tegen den wand drukt, en ze met zijne tanden door den knoop trekt, kan men er gerust op wedden dat hij geen vrouw heeft. Ondertrouwd: D. VAN ENGEL, van Goor, en F. GRtiNWALD, van Helder. Helder, 15 April 1884. Algemeene kennisgeving aan familie, vrienden en bekenden. Getrouwd ANDREAS AUGUST SCHRADER, van Gr. Ottersleben, bij Mag- deburg (Duitschland) en SYTSKE SIMONIDES, van Helder. Gr. Ottersleben, bij 1 n 100J Magdeburg, Apnl 1884. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Dochter J. H. BOON, geb. Kemp. Helder, 12 April 1884. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Zoon, JANE AMONS—Lorentzen. Helder, 12 April 1884. Nog treurende over het verlies van ons geliefd Dochtertje, trof ons weder een zware slag door het afsterven van ons geliefd zoontje CORNELIS, in den jeug digden leestijd van 6 jaar, na een smartelijk lijden van eenige dagen. Helder, 13 April 1884. Zgn diepbedroefde ouders: A. WESTERI3AAN. J. WESTERBAAN, geb. Kater. Heden overleed onze jongste lieveling, J O U K T J E, in den jeugdigen leeftijd van 6 weken. Helder, 14 April 1884. L. BUTER. A. BUTERde Haan. Algemeene kennisgeving. Bij deze betuigen wij onzen innigen dank voor de vele bewijzen van be langstelling, bij de ziekte en het overigden van onze jongste lieveling ondervonden. C. HIN Cz. J. C. HIN—SMIT. DANKBETUIGING aan familie, vrienden en buren en in 't bijzonder aan HH. Kommandeurs en Zeilmakers van 's rgks Marinewerf, voor de belangstelling, ons bij ons vijf-en-twintig-jarig huwelijksfeest bewezen. Helder, 15 April 1884. J. SCHREUDER en Echtgenoot©. Onder dankbetuiging voor de vele hulp en belangstelling, onder vonden bg den brand van 1 April ten mijne huize, bericht ik bg deze aan mijne begunstigers en plaatsge- nooten, dat ik mijn BROODBAK KERIJ heden weder geopend heb, in het huis vroeger bewoond door A. OVERTOOM, Middenstraat Helder. Onder verdere aanbeveling en be gunstiging, H. VAN ELBURG, en Echtgenoote. Helder, 15 April 1884. Café-, Logement- en Commensaal houders worden gewaarschuwd voor den persoon van JACOB SMIT, zich uitgevende voor goudsmidsgezel. Nadere inlichtingen te bekomen Ko ningstraat I 491b.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1884 | | pagina 2