*5«C2 volging aanleiding gegeven, waarbij de beschuldigden, twee slachters, vader en zoon, door de opgewonden me nigte vreeselijk mishandeld werden, ten gevolge waarvan eerstgenoemde reeds is overleden. Ju de groote jaarvergadering, die hetVerlossingsleger« dezer dagen te Londen hield, werden verscheidene mededeelingen gedaan omtrent de uit breiding van deze zonderlinge sekte. Daaruit blijkt, dat zij, om in haar krijgstermen te spreken, in 18 landen haar kamp opgeslagen en 846 kazer nes «heeft inallewerelddeelen, waaruit »de duivel voortdurend beschoten wordt." Aan vrijwillige bijdragen ontving de krijgskas £398.000, of f4,716,000. Daarvan gebruikte men f90.000 voor den aankoop van vergadergebouwen, of liever het ontrukken van die ge bouwen aan de klauwen van den duivel,en de rest werd besteed ten bate van de mannelijke en vrouwelijke soldaten. Yolgens het weekblad Truth" is de nieuwste dwaasheid der Ameri- kaansche mode, dat kaalhoofdige hee- ren hun kruin laten beschilderen. Op een onlangs te New-York gegeven partjj, zoo verhaalt het blad, wandelde een heer rond, wiens vroeger volle- maane-hoofd« met de voorstelling van een veldslag beschilderd waseen ander had een groep visschen en schelpen op zijn kruin geschilderd, en een derde vertoonde daar een kopie naar een der schildergen van Meissonnier! Bij de ontploffing in de kruit fabriek te San José hebben, voor zoovèr tot heden bekend is, 21 menschen het leven verloren, terwijl 79 gewond werden. Degajeff, de langgezochte moor denaar van den Russischen politie chef Sudejkiu, moet nu te Odessa gevat zijn. Te Praag is de Keizerin Maria Anna van Oostenrijk, weduwe van keizer Ferdinand I, in den ouderdom van 80 jaren, na een ongesteldheid van slechts twee dagen, overleden. Ferdinand I werd in 1836 tot koning van Hongarije en Bohemen gekroond en deed in 1848 afstand van den troon ten behoeve van zijn neef Frans Josef, den tegenwoordigen keizer. Het hof zal den rouw aannemen voor den tijd van drie maanden. Kapitein Dowling, die 16 April 11. met het stoomschip African uit We8t-Indië in New-York is binnen gevallen, bericht, dat hij, bij betrek kelijk stil weder, een geweldigen wa terhoos had ontwaard, die met vervaarlijke snelheid zgn vaartuig naderde. Terstond liet hg een twaalf ponder met dubbele lading op het onheilspellend luchtverschijnsel rich ten; op ongeveer 500 meter (V4Eng. mijl) afstand trof het schot. De koos brak met een donderend gedruisch, en in een kring van wel 3 mgl ge raakte de zee in beroering. Daarop trof de bries, die den hoos had voort gedreven, het schip met een geweld als van een orkaan; de windstoot duurde wellicht niet langer dan 30 seconden, maar was zóó hevig, dat de boot bijna uit het water werd gelicht en de zeilen werden wegge vaagd. Aan het welgerichte schot weet kapt. Dowling de redding van zijn schip. De zaak heeft nu nog meer rucht baarheid verkregen, doordat een dag blad le National Beige dezer dagen alle berichten uit genoemd week blad heeft overgenomen. Andere Belgische bladen, waar onder de Independance Beige, ge- looven echter, dat de onthullingen, die de redacteur van 1'Hótel de Ville in staat is te doen, van zeer geringe beteekenis zgn en velen beschouwen een en ander als een manoeuvre om de aandacht van het publiek op hun blad te vestigen en daardoor den verkoop per nummer te doen ver meerderen. De mode voor dameshoeden schijnt van de vogelvlucht naar den moestuin verhuisd te zgn. Na den voorraad vogels te hebben uitgeput, hebben de Fransche modemaaksters nu groenten als opschik aan de ijdel- heidsraarkt gebracht. De haute nou veauté te Parijs is thans een chapeau garni de petits bouquets d'artichauts a la poivrade. Verleden week traden vier goed gekleede heeren een restaurant te Londen binnen en bestelden een middagmaal. Toen het op betalen aankwam, zeiden zij, dat zij geen geld hadden, maar wel een kostbaren juweelen ring in pand wilden laten. Een paar dagen later kwamen zij terug, betaalden de rekening, namen daarna weer een diner, en brachten den restaurateur er eindelijk toe, om den ring voor 55 p. st. van hen te koopeu. Deze dacht, dat hij een mooien koop had gesloten, want toen hij de vorige maal den ring in pand had, was hem door een juwelier ver zekerd, dat deze wel 100 p. sterling waard was. De gasten hadden evenwel bij hun tweede bezoek den tijd gevonden om den echten ring door een met een valschen steen te vervangen. Pillau, 30 April. Het is gis teren eindelijk gelukt om het wrak van het ten onderste boven aange brachte Ned. schip Louisa te lichten en naar den Russischen dam te brengen, waar de masten, zeilen, kettings, an kers, trossen, kluiverboom en spil. hetwelk alles te zamen onder het wrak aan elkander verward zat, zoo veel mogelijk geborgen zullen worden. Londen 3 Mei. (R. O.) Men vreest, dat de op 12 April van New- York naar Glasgow vertrokken stoom boot State of Florida veronge lukt is. De kapitein van de te Bristol binnengekomen stoomboot Devon bericht dat hij verleden Zondag twee ledige aan de State of Florida behoorende reddingbooten beeft op gepikt. De kapitein acht het echter waarschijnlijk, dat bemanning en pas sagiers door voorbijgaande schepen zullen zijn opgenomen. Honderd twintig passagiers bevonden zich aan boord van de State of Florida. Insezoncion. Helder, 5 Mei 1884. Mijnheer de Redacteur! Mag ik U beleefd verzoeken de tusschen- komst van Uw veel gelezen blad te willen verleenen, om de aandacht van bevoegde autoriteiten te vestigen op den treurigen toestand, waarin zich thans de meest be- zoobtste straat alhier bevindt, namelijk de Biersteeg, een gedeelte der Spoorstraat. Men treft daar thans zoo vele oneffenheden aan, dat het te verwonderen is dat bij het drukke verkeer nog geene ongelukken hebben plaats gehad. Uw getrouwe lezer, M. Te Brussel is dezer dagen de zeer geruchtmakende zaak der ge broeders Peltzer weer ter sprake ge bracht. De redacteur van een te Brussel verschijnend weekblaadje, on der den titel van L'Hötel de Ville, heeft in zgn blad medegedeeld, dat Armaud Peltzer, die ter dood ver oordeeld is, welk vonnis in levens lange gevangenisstraf is veranderd, onschuldig is en dat zijn broeder Léon slechts als een medeplichtige aan den bekenden moord op Bernays gepleegd is te beschouwen. Reeds geruimen tgd geleden heeft hg deze mededeeling in zgn blad gedaan en elke week is hg weder op de zaak teruggekomen, hopende dat de justitie zich deze zaak zal aantrekken en hem inlichtingen zal vragen. Stoom vaartberich ten. Het stoomschip Koningin Emma vertrok 1 Mei van Aden naar Amsterdam. Het stoomschip Sumatra, vertrok 3 Mei van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Burgemeester den Tex, van Batavia naar Amsterdam, vertrok van Point de Galle den lsten Mei. Het stoomschip Prins van Oranje, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 3 Mei van Suez. Het stoomschip Prinses Wilhelmina, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 4 Mei te Marseille en heeft den 5den de reis voortgezet. Het stoomschip Madura/van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 5 Mei te Sout- hampton. Het stoomschip Prins Alexander, van Batavia naar Amsterdam passeerde 5 Mei Kaap de 1'Armi. Mai'kt-Berichten Hoorn, 3 Mei. Tarwe f 8,50 a 9, Gerst f6 a 6.50, Haver f4.50, Erwten: witte fll a 12, groene f 13 a 14.50, grauwe f 15 a 17, Vale f 10 a 12, Bruine boonen f 11.50 a 13, 46 Kteien f150 a 250, 700 Schapen f 26 a 35, 460 Lammeren f 8 a 16, 59 Kalveren f7 a 18, 31 Varkens f 12 a 20, 4 Zeugen f 30 a 40, 151 Biggen f4 a 10, 25 Kippen f 1 a 2.25, 13000 Kip eieren f3.25 a 3.50, 4200 Eendeieren f3.50 per 100, 2094 koppen Boter f0.55 a 0.60. Alkmaar, 3 Mei. 47 Koeien en Ossen f70 a 210, 49 uuckt. Kalveren f10 a 16, 428 Schapen f 15 a 32, 732 Lammeren f8 a 16, 161 magere Varkens f14 a 24, 324 Biggen f 6 a 8, 7 Bokken en Geiten f 4 a 10, 13 kleine Bokjes f 0.40 a 0.60, Boter per kop f0.70 a 0.80. V isscherij-Berichten 5 Mei vra. 7 bommen met 140 tot 300 tongen, per stuk 25 tot 35 ct.; 200 tot 300 klein- en middelsoort, per stuk 10 tot 20 ct.2 manden groote schol, per mand f 5.Schuiten naar zee geweest, niet ge vangen. li tal geep van Wieringen, p. tal f 15.6 Mei. Schuiten naar zee. 2 tal geep, per tal f26. 3154» STA ATS LOTERIJ. 3de Klasse. lste Lijst. No. 12603 f25.000. No. 16581 f1500. Nos. 4820 en 16326 elk f 1000. No. 16457 f400. No. 19805 f200. Nos. 652, 3986, 4108, 4828, 11364, 14374, 16921 f100. Burgerlijke Stand Helder. Van 2 tot 6 Mei. ONDERTROUWD: n GEHUWD: Geene- BEVALLEN: M. Mangel geb. Visser, d. N. van Leeuwen geb. Blom, d. C. Jannes geb. Boon, d. T. T. van der Kooij geb. Eradus, z. J. Reinderman geb. Rensma, d. P. Verhoef geb. Petersen, z. A. Koene geb. Rieuwers, d. J. M. de Roever geb. van der Wal, z. M. Kunst geb. Troost, d. A. van Driel geb. de Rover, z. J. C. Ran geb. GrooflF, z. G. Visser geb. de Boer, d. OVERLEDEN: T, A. A. Terra, 3 m. J. de Roode, 21 m. D. Peters, 21 m. E. Stephaan geb. van Guldener, 72 j. M. J. Reekers, 1 m. C. H. Beukenkamp, 4 j. L. C. Kieaewetter, 13 j. F. Schendelaar, 14 j. Burger] Stand Wielingen. Maand APRIL 1884. ONDERTROUWD Pieter Dekker en Elisabeth Mulder. GETROUWD Geene. GEBOREN Riemke, d. van Jan Kooij en Grietje, Rotgans. OVERLEDEN: Maartje Lont, echtg. van Simon Klein. Maria Theodora Albers, wed. van Johannes Gerardus Lomeijer. An- thonij Johannes van Kelckhoven, wedr. van Maria Goeman. Vervolg- der Berichten. 't Artillerie Vrijkorps alhier, gaf jl. Zondagnamiddag in 't lokaal Musis Sacrum een schietwedstrijd, waartoe eenige corpo- ratiën waren uitgenoodigd. Dit concours werd opgeluisterd door muziekuitvoeringen van de kapél der dd. Artillerie Schutterij, onder directie vau den heer M. P. Polak. Voor den aanvang van den kampstrijd, hield de voorzitter der regelings-commissie een toespraak, waarin hij wees op 't gewicht van dezen feestdag, den 70sten verjaardag der bevrijding van deze gemeente uit de macht der Eranschen. Spreker deed uit komen, dat thans de naneven der bewoners van deze gemeente, ten jare 1814, gereed staan tot schieten in navolging van het voorgeslacht, dat op den dag der bevrijding vreugdeschoten loste. Met een „Oranje boven!" besloot spreker zijne rede. Allen stemden met geestdrift met die leuze in en het Muziekkorps liet terstond daarop het Wilhelmuslied hooren. Gedurig herhaalde dit korps de muziekuitvoeringen, toen de wedstrijd een aanvang had genomen. De prijzen in het concours werden behaald als volgt1 ate prijs de heer Schut, lid van Vaderland en Oranje2de prijs de hr. van Leeuwen, lid van het Art. Vrijkorps3de prijs de hr. Houssonlid van V. en O. 4de prijs de heer Staalman, sergeant der Schutterij; 5de prijs de hr. Kempers, lid van V. en O.; 6de prijs de hr. Oudenhoven, lid van het A. V.; en 7de prijs de heer Kruse, lid van V. en O. De prijzen op de vrije baan werden be haald als volgt: lste prijs de hr. Barne- veld, lid van het A. V.; 2de prijs de hr. Oosterveld en 3de prijs de br. Metzelaar; de beide laatste leden van V. en O. De prijzen werden door een der bestuurs leden van het Vrijkorps met een gepast woord uitgereikt. Zondagavond was 't in Musis Sacrum" stampvol en van goederhand vernamen we, dat er nog een aantal personen, wegens plaatsgebrek, waren afgewezen. De feestelgkheid had plaats naar aanleiding van Helders bevrijding en het vertrek der Fransche troepen, op dien dag 70 jaren geleden. De oud strijders, gerechtigden tot 't dragen van het metalen kruis, waren uitge noodigd en in rijtuigen afgehaald. Na een feestinarseh en volksliederen, tot welker uitvoering 't stafmuziek korps, ouder directie van den heer J. Koning, welwillend zijne mede werking verleende, opende de voor zitter, de heer T. Mooy, met een toepasselijk woord, naar aanleiding van het feest, de bijeenkomst. Als sprekers traden op de heeren Roukens, B. H. Polak en A. B. Weber, en droegen respectievelijk voor: »Neêr- lands Marsaillaise," Ontboezemingen van een Helderschen Traanbok" en »Neêrlands vlag." Na de pauze werd een zeer aardig tooneelstukje opgevoerd, voor deze gelegenheid door een lid van het bestuur der Volksbijeenkomsten ex- presselijk vervaardigd, waarin perso nen uit dien tgd werden voorgesteld en van den toestand een duidelijk overzicht gegeven. Velen kochten in de pauze een exemplaar van dit stukje, als een herinnering aan den feestavond. Het muziekkorps liet zich van tgd tot tijd hooren en werd door een der bezoekers, den heer F., onthaald. We gelooven dat het feest aan den avond vau 4 Mei aangename indruk ken bij de bezoekers zal achterlaten. Den Eerw. heer B. van Gel dorp, R. C. kapellaan alhier, is benoemd als zoodanig te Voorburg, terwijl den Eerw. heer van der Horst, van' Rijswijk, ter zijner vervanging alhier is aangewezen. De Duitsche korvet Elisabeth, die omstreeks half Mei alhier verwacht wordt, dient tot schoolschip voor de Duitsche adelborsten, en heeft eene bemanning van 386 koppen. Op last van den Minister van marine moeten de officieren en adelborsten van de Elisabeth met de meeste voor komendheid ontvangen worden, aan gezien het aandoen van de haven alhier ten doel heeft, onze marine een beleefdheidsbezoek te brengen, ter beantwoording van een bezoek, dat onze oorlogsschepen Marnix en Castor aan Willemshaven gebracht hebben. Vermoedelijk zal door den vice- admiraal en de officieren onzer zee macht alhier aan de officieren en adel borsten van de Elisabeth een bal worden aangeboden. Aan den coustabel-majoor J. Tillema, dienende a/b. Zr. Ms- wacht schip alhier, is de zilveren medaille voor 24jarigen eerlijken en trouwen dienst toegekend. Bij gelegenheid van de opening der spoorlijn Hoorn Zaandam zal den 21 sten Mei te Hoorn een hard draverij plaats hebben. Er worden prijzen uitgeloofd van f500, 250 en f 100. Sonnemans kapel zal zich laten hooren. Des avonds wordt er een vuurwerk afgestoken. Zekere L. S., schipper te St. Maartensbrug, is Donderdag jl. door het overslaan van het fokzeil, op het Alkraaarsche meer te water geraakt en verdronken. Het st. Prins Alexander, met den afgetreden Gouverneur-Generaal aan boord, vertrok 11 April van Batavia en den len Mei reeds vau Port-Saïd, zoodat de afstand van Ba tavia naar Port-Safd in den ongewoon korten tijd van 20 dagen werd afge legd. De mail zal waarschijnlijk in 27 dagen tijd in Nederland aankomen. Van den bovensten steiger der voor het waaggebouw te Alkmaar opgerichte stelling viel Zaterdagoch tend een zware balk. Hg trof twee personen, den waagmeester B. en den koopman Siebrands. De laatste, een oppassend man en vader, was bijna oogenblikkelijk een lijk. De toestand van den eerste is minder zorgwek kend. De wed. G. J. van der Streek uit Oldebroek, beschuldigd haar man door toediening van vergif van het leven te hebben beroofd is, met haar iu de gevangenis geboren kind ge vankelijk naar Arnhem overgebracht, waar zij 15 Mei terecht zal staan. Texel, 5 Mei. Gisteren geraakte het rijtuig van G. B., wonende in den polder Eier- land, door het op hol slaan der paarden, onderstboven op den weg tussehen de Waal en Eierland. Zes personen zaten op den wagen. Alleen de voerman schijnt zich bezeerd te hebben en werd althans met een anderen wagen naar huis vervoerd. De paarden bleven nog een tgd door hollen en werden ongeveer een uur verder tot staan gebracht. Een aantal groote schuiten van de visschersvloot zijn van hier naar de Zuiderzee vertrokken, ten einde hun geluk te beproeven met de ansjovis vangst. Vlissingen, 4 Mei. Hedenoch tend is een van de reede naar de haven werkende Belgische loodssloep beoosten de Nieuwe Haven gestrand en stuk geslagen. De bemanning is gered. De jongste der drie gebroeders Lavertu, de bekende paneelzagers, is in het tuchthuis te Leeuwarden over leden. Te Roermond werd dezer dagen de geboorte aangegeven van een on echt kind. Bij die gelegenheid bleek, dat de moeder als gehuwd te boek stond, doordat twee jaren geleden hare destijds 15-jarige zuster gebruik had gemaakt van de papieren der eerste, om in den echt vereenigd te worden. Gelijk men weet, mag een jongedochter beneden de 16 jaren niet huwen, zonder 's Konings goed keuring. Natuurlijk is men zeer nieuwsgierig naar de rechtsgevolgen van dit zonderlinge geval. Een vrouw met een houten been zit in de tram. Men spreekt met haar over haar ongeluk. Een heer vraagt waardoor zij dit houten been heeft gekregen. Antwoord: Och mijnheer! daar ben ik meê geboren Ten onrechte is dezer dagen gemeld, dat het aan militairen bene den den rang van officier verboden was, zich met verlof te begeven naar Rotterdam, of zich aldaar op te hou den, wegens de aldaar heerschende mazelen. Zulk een verbod wordt ter zake van mazelen-epidemie nooit uit gevaardigd. Zondagmiddag is te Utrecht een 10-jarige knaap aan den overweg van 't Oosterspoor in de Baanstraat door den van Amsterdam komenden trein overreden en een half uur daarna gestorven. Hij had de onvoorzich tigheid gehad, terwijl de baanwach ter aan de andere zijde stond, onge merkt onder de neergelaten sluit- booinen door te gaan, om dien over weg te pasaeeren. Zondagavond kregen een Duit- scher en een Zwitser in de kazerne te Harderwijk twist. Ofschoon de tvyist vrij hoog liep, had een Hollan der de voldoening de twistenden te scheiden. Nadat beiden kalm naar hun bed gegaan en in schijn verzoend waren, stond de Duitscher stil op, nam een mes, en bracht daarmede den Zwitser verraderlijk een belangrijke verwonding toe. Een heer, die Vrijdagavond in de Haarlemmerstraat, te Amsterdam, een wagen van het Amsterdamsch Goederenvervoer voorbijgingwerd eensklaps door het daarvoor gespan nen paard, hoewel het van een muil band voorzien was, met zooveel woede gebeten, dat zijn overjas hem aan flarden van het lijf werd gescheurd. Men meldt aan de Leidsche Ct. Op de strenge vorst van voor veertien dagen is beter weer gevolgd, doch daarbij ontstonden onweersbuien, die de luchtgesteldheid in onrust brachten. De storm, die daarop uit het zuid westen is opgestoken, heeft zijne ver nielende kracht het eerst beproefd op blad en bloesem, dat bij de vorst zeer verzwakt was of geleden had; doch ook zooveel jong, nu pas ontwikkeld gebladerte is daarbij niet gespaard. Inzonderheid hebben de kastanjes ge ducht geledenop vlakke plaatsen liggen de bladeren met steel en al

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1884 | | pagina 2