PRIJSOPGAAF VAN GEWONE DAGELIJKSCHE ARTIKELEN DIT JE TIJDGEEST. Prins HeudritPolder, MIHM4 I, V'. 83. Weeisflai m twee tot m nar aitslaiteaö ornimii van restanten Manufacturen, ailertianöe Mmi tot im lap prijzen. BOUWTERREIN, PUBLIEKE VERKOOPING T. BOON, TrecItfirstGBi, Belangrijke prijsvermindering van ZOMER-KLEEDINGSTOFFEN voor Dames en Kinderen. Zie de uitstalling en prijsnoteering in de Winkelkast. Uitgebreidste sorteering en bijzondere prijzen in BUKSKINGS en STOFFEN voor Heeren- en Kinderkleeding. Vraag de Stalen. Eenige perceelen een PAKHUIS met rei Orgels, Harmonica's, Speeldoozen, enz. I, No. 88 roerenfte en onroerende Goederen, 13 Jb. N PRINS, DE BRAAKLOOP Zware Beddenbonten, volle breedte Gewoon Beddenbont, Gestreept linnen Matrasovertrek 7/4 Yriesbonten voor Boezelaars 7/4 Kettingbont 20 Ct. en vol 8/4 breed 5/4 Hemdenstreepen 5/4 Zware Boezeloenstreepen gekeperd 5/4 Zuiver linnen idem, ijzersterk Blauw Boezelkatoen, 2-E1 breed Grijze Molton of Diemets Bruine Pilows Grjjze gekeperde voering 3/4 breed idem idem idem vol 6/4 breed Oxford en paarsche Katoentjes Rood gebloemd Dekenkatoen, echte kleuren Schotsche Ruiten Ongebleekte Tricot-Borststrokken Vriesbonten Handdoeken, volle grootte Gekleurde en witte gezoomde Zakdoeken Grjjs linnen Stofdoeken van af 127, 8 Ct. Vol 2-E18 breedte gekleurde Miltons van af 35 Cts. Vol 2-E18 zware Bukskings 60 127, Vol 2-Els zwart Rokken-Merinos 25 15 Zwart wol Moiré 30 227, 7/4 zwart Engelsche Thibet 30 10 5/4 zwaar katoen Merinos 10 127, 8/4 wollen Boezels 50 177, 8/4 blauw Vries-Baaieu, puike kwaliteit 60 177, 2-Els zwart Laken 90 8 2-Els Mantelstoffen 45 12 Zwaar katoen Handdoek- en Luiergoed 8 4 Katoenen Tafel- en Servetgoederen 10 10 Zwaar halflinnen Handdoek en Luiergoed 127, 8 idem zuiver linnen dito dito 15 10 Afgepaste Handdoeken, solide 8 10 Servetten 10 11 Tafellakens, 2 bij lJ/8 El 25 10 idem 2lfa bij 2 El 40 6 Karpetten, vol 12-Els of 4 bij 3 450 10 Deurkleedjes, wol 70 Witte Voeringkatoen Madapolams voor Overhemden, enz. j Graslinnens (breed) voor Hemden Halflinnens (echt) voluit 6/4 breed j Ongebleekte Katoen vol 6/4 breed voor idem Kepers, per stuk van 20 El Amersfoort, 20 s Witte Gordijn Damasten Bazins of Haarlemmer j Gestreepte en effen Engelsche Kepers Gordijn Neteldoeken Flanellen voor Ondergoederen Naar evenredigheid dezer prijzen ook de betere artikelen genoteerd. Voor Huwelijks-Uitzetten, Uitrustingen voor Indië en Luiermand, vindt men in geen Magazijn alhier dien voorraad en uitgebreide sorteering, noch die goedkoope prijzen. yan af 5 Ct». 9 >20 8 175 160 12l/a 12Vi» 177, 5 10 zyn gelegen aan de KEIZER- en WEE- ZENSTRAAT, worden tegen billijken prijs, per perceel te koop aangeboden. Adres P. DUINKER, Aannetaer, Nieuwediep. TSXËiL,. Gegadigden voor het huren van perceeltjes BOUW- of TUINGROND, tegen ZO Haart 1885, moeten het Tuintje van den Molenaar C. DOG GER gaan zien, waar de Aardappe len reeds in knop staan. Ook afzonderlijke perceelen WEI- en HOOILAND te huur. Om nadere inlichtingen vorYoege men zich bij den Administrateur van voormelden Polder, den Heer J. E. WINKLER aldaar. op ZATERDAG den 21 JUNI a. s., 's avouds 7Vs uurt int ZEVEN PROVINCIËN'' te Ondeschild op Texel, ten overstaan van den Notaris W. H. BRUNO BOK, van: twee kapitale, goed onderhouden j groot leder p. m. 20 ton. Deze Scliuite n, eigendom der Texelsche Viseh-Schuitenreederij, zijn voorzien van ZEIL en TREIL, be nevens diverse NETTEN en verderen INVENTARIS. Nadere informatiën worden ver strekt door genoemden Notaris te den Burg en door den Boekhouder van bovengemelde reederij te Oude Schild. Nog zullen worden geveild: twee nieuwe kopervaste VLETTEN, te bezichtigen op de Scheepstim merwerf te Texel. 0p zeer aannemelijke voorwaar den te koop aangeboden zeer gemakkelijk tot twee Woningen in te richten, staande aan de Binnen haven. Adres: P. DUINKER, Ankerpark K 211. repareert A. S. MANHEIM, Makelaar, beveelt zich aan tot het koopen en verkoopen van als: Huizen, Schepen, Landerijen, Meubelen en alle Handels-Artikelen. LOODSGRACHT1403, Helder. VAN ALLE SYSTEMEN worden spoedig en nauwkeurig afgewerkt, M. HILDERING, Spoorgracht 263. Radicale genezing, des- verkiezend wordt over eengekomen voor een bepaalden prijs, betaalbaar na genezing. Daartoe zijn 20 kamers ter beschikking der patiënten gesteld. WAERSEGERS,heelmeester v. breuken,Groeneplaats 35,te Antwerpen Binnenhaven No. 76, verkoopt alle soorten Spijkers, Draad nagels, Timmermansgereedschappen, Touwwerk, Zeildoek, alle soorten Verf waren, Olie, Pek, Teer en Vensterglas tot coocnrreerende prijzen. Bij de Uitgevers van dit Blad is te bekomen: en de Ziekten der spijsverteering bij kinderen, door Dr. ADOLF BAGINSKY, Praktiseerend Geneesheer. fit het Dnitsch vertaald deor A. W. i. ZII6LI en A. Arn. QUANJER, Officieren van Gezondheid. Pijjs 50 Gent. FEUILLETON. De strijd om een millioen. ROMAN IN DRIE DEELEN, 56. NAAK 'T DÜITSCH VAN EDWARD AUGUST K0NIG. „GeslotenP Waarom niet? Zij snl eerst bekend vordeu wanneer Frieser zijn examen gedaan heeft. Dan moeten de jongelieden nog een jaar wichten eer zij kunnen bruiloft vie ren, want daarmede hebben we niet de minste haast." De koopman brak het gesprek af en ging sijn dochter tegemoet, die bij de laatst door hem gesproken woorden de kamer was binnen getreden; met eenige vriendelijke woorden stelde hij haar den brief ter hand, zonder acht te geveD op den min of meer nijdigen blik, welke zijne vrouw op hem wierp. Een purperkleur overtoog de wangen van het meisje, toen zij de voor haar bestemde regelen las; met moeite kon zij den brief in de sidderende handen houden. „Welk antwoord zal ik op den brief geven vroeg de koopman na een korte pauze. „Paula zal daarover eerst nog eens den ken," zeide mevrouw Ommerborn, voor hare dochter het woord nemende, „zij kon op de vragen die haar gedaan werden niet voorbe reid zijn; men moet haar tijd laten ernstig te onderzoeken, alvorens een beslissing te ne men." De koopman greep de hand zijner dochter en zag haar strak in het gelaat. „Spreek open met mij," zeide hij, „ik ge loof dat er geen lange bedenktijd noodig is reeds in nwe kinderjaren waart gij bevriend met elkander, en Heinrich Frieser zon zeker wel niet den moed hebben om nwe hand aan zoek te doen, als hij niet zeker was van zijne zaak. 't Is niet zoo Panla sloeg de donkerblauwe oogen naar haren vader op, en uit die heldere kijkers sprak het reinste geluk. „Heinrich beeft mij daar nooit iets vsn ge legd," zeide zij zachtjes. „Dat blijft volkomen hetzelfde," viel hij g(jne dochter in de rede, „ik vraag alleen maar, welk antwoord ik hem geven zal." „Ik keur alles goed wat gij daaromtrent •uit beslissen, papa." „ZooP En wanneer ik hem schrijf dat gij voor de eer moet bedanken „Dat kunt u niet, want zulks zou eene onwaarheid zijn," zeide zij snel. „Heb ik het niet gedacht P" vroeg schertsend. „Gij zult nu wel liever hier blij ven P" „Zeker, papa," antwoordde zij, hem storm achtig omarmende, „ik verlang inderdaad niet naar de vreugde, die mij in de residentie wachten zal." „Dat zijn beschouwingen, die op mijn plan nen en schikkingen geen invloed kunnen uit oefenen," zeide mevrouw Ommerborn op bit teren en gestrengen toon. „Het is eenmaal besloten dat gij mij zult vergezellen en daar bij moet het ook blijven; tc meer omdat ik bet noodig acht, dat ge in de eerste kringen der aristocratie wordt binnengeleid, daar dit voor n op lateren leeftijd van het hoogste ge wicht zal kunnen zijn. Met de verloving is zoo'n haast nog niet, want wij zouden genood zaakt zijn een zeer groot feest te geven, iets wat ik liever niet doe, zoolang de zaken, de erfenis betreffende, niet geheel geregeld zijn." Een veelzeggende blik trof bij de laatste woorden den koopman, die onder de tegen woordige omstandigheden voorzeker van geen feestvieren wilde weten. „Wanneer wilt gij vertrekken P" vroeg hij. „De sneltrein vertrekt om elf unr; met den gewonen personentrein kan ik niet gaan." „Nu, ga dan, in Godsnaam", zeide Richard Ommerborn, zich tot zijne dochter wendende. „Gij ziet en hoort toch in de residentie veel wat voor u nog nieuw is en hier zal het in den eerstvolgenden tijd, tengevolge van het proces, wel een beetje rumoerig zijn. Ik zal nog heden aan den heer Frieser schrijven, en gij kunt hem van uit de residentie antwoor den, terwijl de verloving toch eerst na het afleggen van zijn examen zal bekend worden. Gij hebt dan nog tijd genoeg en ten slotte is het ook beter wanneer ge nog eens goed on derzoekt alvorens den beslissenden stap te doen." „Zoo denk ik ook," zeide mevrouw Ommer born, terwijl zij andermaal op haar uurwerk keek„wij moeten hier toch weèer ttrugkee- ren en dan zal zich al het andere wel vinden." Een binnentredende bediende berichtte in dit oogenblik dat de equipage voor was mevrouw Ommerborn greep zonder aarzelen naar barenmantel en de koopman haastte zich haar behulpzaam te zijn, terwijl Paula aarze lend het boudoir verliet, om eveneens toilet tc maken. „Om een ding moet ik u nog verzoeken' Ernestine," zeide de koopman op ernstigen toon tot zijne vrouw, terwijl zij voor den spie gel stond, bezig met het opzetten vaa baren hoed. „Zie thans af van alle andere plannen betreffende ons kind, want zij zouden slechts kunnen dienen om haar hart van u te ver vreemden. En ik zou ook niet gaarne met dergelijke plannen, wenschen en overdreven verwachtingen lastig gevallen worden; ik heb behalve dit thans reeds genoeg zorg aan mijn hoofd en ik ben biijde, dat Paula een zoo goede partij, maakt want daardoor knnnen wij met volle vertrouwen de toekomst te gemoet zien." Mevrouw Ommerborn haalde minachtend de schouders op en trok langzaam hare glacé handschoenen aan, terwijl het leven op straat bewees, dat de bedienden bezig waren met bet opladen van de koffers. „Wanneer mevrouw Frieser haar veto maar niet uitspreekt," zeide zij spottend. „Gij hebt er zeker niet aan gedacht, dat u van die zijde gevaar zou kunnen dreigen P" „Daarvoor koester ik geen vrees". „Het onzalige proces zal heel wat stof tot praatjes geven." „Dat kan wel, maar op mij zal geen smet vallen en word ik ook genoodzaakt dit huis met zijn prachtige inrichting te verkoopen en alles wat overbodig is af te schaffen, dan zal de firma Anton Ommerborn en Zoon daarom nog niets van baren glans verliezen." „Ik begrijp niet hoe ge zoo spreken kunt „Dat kan ik, Ernestine, want ik weet, dat met den geest van mijn gestorven vader ook de oude eenvoudigheid en soliditeit weder in ons huis zal terugkeeren." „En dan zeker ook wel de kostersdochter P" „Spot niet, ik zou u aan vervlogen tijden kunnen herinneren en aan datgene wat gij waart, toen ik u in dit huis binnenbracht „Richard „Wij willen daarover thans niet strijden, en ik meen ook dat het raadzaam is alles te vermijden wat verbittering in het leven kan roepen. Leef wel Ernestine, en schrijf mij spoedig of gij goed overgekomen zijt." Hij gaf haar de hand en een kus, zijn kind echter sloot hij diep bewogen in zijn armen en hij wachtte langen tijd alvorens van het zacht snikkende meisje te scheiden. Door Richard Ommerborn vergezeld, be stegen de beide dames het rijtuig, de koop man wenkte nog eenmaal met de hand, toen zette de equipage zich in beweging en begaf laatstgenoemdezich naar zijn kabinet. „Dat is ook afgeloopen," zeide hij tot zijn ouden boekhonder, die in het kabinet zat te arbeiden, „wij zijn nu alleen en naar ik ver meen zullen wij spoedig met de geschiedenis gereed zijn". Burgraf had de pen achter het oor gestoken en schndde bedenkelijk het hoofd. „Men spreekt er reeds over," antwoordde hij; „de jonge Amerikaan verspreidt het ge rucht, dat gij niet aan uwe verplichtingen kunt voldoen". „Dat kan ik mij wel denken," viel de koop man hem in de rede. „Men m«g daarover echter spreken zoo men wil, doch halverwege kan ik thans niet blijven staan." „Gij wilt alzoo inderdaad ook dit huis ver koopen." „Wanneer het zijn moet ja. Het zal mij zeker zeer smartelijk vallen dit huis te moe ten verlaten, want het is dat waarin mijne ouders gewoond hebben en waarin ik groot gebracht ben, doch met mijn eigen wenschen mag ik thans niet meer te rade gaan. Ik zal met dien verkoop echter tot het uiterste wach ten, wellicht dat ik er nog niet eens toe over behoef te gaan. Eenige goederen zijn bereids verkocht, de betaling moet heden volgen, en ook de rest zullen wij aan den man brengen. Mijn dienstpersoneel ontsla ik, op den huis knecht en twee dienstboden na, paarden en equipage worden verkocht en ik heb den han delaar daarin verzocht heden namiddag bij mij te komen. Een gedeelte van het meubilair, de schilderijen en kunstvoorwerpen zullen eveneens verkocht worden, terwijl van het geven van feesten op grooten voet in het ver volg geen sprake meer zul zijn." „Ik vrees, dat u te ver gaat," zeide de boekhonder waarschuwend„deze in 't oog- loopende bekrimpingen zuilen nadeel doen aan uw crediet." „In 't oogloopendP Ik zal mijne maatre gelen wel zoo nemen, dat geen opzien ver wekt wordt en wanneer de raentchen later vernemen hetgeen heeft plaats gehad, dan heb ik bereids' weer vasten grond onder de voeten. Zoodra wij het millioen gedeponeerd hebben, geven wij aan de zaken een nieuwe wending; wij knoopen meerdere verbindin gen aan en „Neem mij niet kwalijk, dat ik u in de rede val. Gij moet niet vergeten, dat de erfgenaam een nauwkeurige afrekening zal vorderen en dat door dit millioen de renten nog niet ge dekt zijB. Die renten op renten vertegen woordigen een beduidende som „Ik vergeet dat in geenen deele vervolg de Richard Ommerborn, „de gedachte daar aan baart mij zorg genoeg. Doch daarmede heb ik nog tijd; het proces zal zoo spoedig niet beslist wordsn en tot dien tijd is het noodige geld voorhanden." De koopman was, dit zeggende, voor zijn boekhouder blijven staan en nit al de trek ken van zijn gelaat sprak groote bezorgdheid. „Ik verheel mij niet, dat wij een zware taak zullen hebben, wanneer wij aan al de stormen glansrijk het hoofd willen bieden," zeidehij, „doch ik gevoel mij moedigen krach tig genoeg om alles wat komen zal te trot- seeren, wanneer maar het slimste, de val van ons huis, vermeden wordt." „Dat willen wij van harte hopen," zeide Burgraf. „En ik hoop het niet slechts, maar ik ge loof het ook," vervolgde de koopman op vrij zekeren toon. „Ons actief zal een groote ver mindering ondergaan, doch er blijft altijd nog een goed saldo ten mijnen behoeve over en op dat fundament willen wij een nieaw ge bouw stichten." „Wanneer men ons daartoe den tijd laat „Tijd genoeg, oude vriend. Buitendien is het ook nog niet met zekerheid uitgemaakt of de jongeman het proces winnen zal. Advo caat Feilenhauer gelooft nog altijd dat de Amerikaan een bedrieger is." „Men gelooft gaarne wat men hoopt." „Ik doe het thans nog, doch daarnevens vergeet ik niet, dat het wellicht onmogelijk zijn zal 't bedrog te bewijzen, maar in ieder geval moet het proces gerekt worden, en dat is de hoofdzaak. Binnen." Wordt vervolgd. Snelpersdruk van O. DE BOER Ja.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1884 | | pagina 4