INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur Met de plaatsing van het onderstaande verplicht U den oudergeteekende, Uw. Dw. Dr. E. K. ZONDAGSRUST. Onder dit opschrift komt in Uw Blad van den 5en jl. een ingezonden stuk voor van den Dw. Dr. J. K., waarin voor Zon dagsrust geijverd wordt, naar aanleiding van een vroeger besluit van den gemeente raad, waarbij, gedurende de kermis, de viering van den Zondag onder kerkgangers en kermispretmakevs gelijkelijk gedeeld werd. Tegen een dergelijk ijveren nu, zou niets zijn in te brengen, vooral niet omdat J. K. als christen door kermispret schijnt geër gerd te worden. Maar wat mij bedenke lijker voorkomt in zijn schrijven, is eene veroordeeling van andersdenkenden en waar mede hij zijn medeburgers voor zijn ziens wijze tracht te winnen, na deze beleefd maar dringend verzocht te hebben, Zon dagsrust in alle opzichten te handhaven. Het argument toch „zijn," zoo zegt J. K., „enkele winkeliers kleingeestig genoeg om zich slaaf van hun affaire te maken." (N.B. door Zondags te verkoopen) mist niet ulleen logisch verband maar geeft blijken van echt orthodoxe onverdraagzaam heid; om er niets méér van te zeggen!^ Rechtzinnig christen, waarom is een win kelier, kleingeestig wanneer hij op Zondag verkoopt Weet gij bijv. of wellicht de man bet niet bepaald noodig heeft, dien zevenden dag als een der anderen te be schouwen? En is het dan niet beter God te dienen door te werken, dan door het huldigen van uiterlijk vertoon? Maar er blijft nog een meer positieve vraag te doen. Zult gij of uwe geestver wanten hem de winst vergoeden, die hij derven kan, wanneer hij zich bij uwe ziens wijze tot viering van den Rustdag aansluit? Waarschijnlijk niet! Kleingeestig Oordeel niet, opdat gij niet geoordeeld wordetWat kunt gij zeggen, wanneer de op Zondag verkoo- pende winkelier U, den Zondagsruster, een luiaard noemt? Gij kunt een bijbeltekst aanvoeren; goed! Doch hoe verontschuldigde de groote Mees ter zijne discipelen, toen de Parizeen hen lastig vielen over het sehenden van den Sabbath? Ik zal u en anderen dat niet behoeven te zeggen. Het staat geschreven. Hebben Zijne woorden minder waarde dan de wetten van Mozes Dat Zondagsrust in het algemeen veel goeds heeft, wie zal het tegenspreken P Dat eerbiedvoor den parel der dagen, ijveren doet in de richting van J, K. is mede te billijken. Maar daarbij verlieze men vooral niet uit het oog, den eerbied voor de inzichten van anderen men late ieder vrij! En ik vind dien eerbied dan ook meer terug iu het geïncrimineerde be sluit van den Gemeenteraad door J. K. als een soort goedkeuren van uitspatting gebrandmerkt als in de gemoedelijkheid (P) van ZEd. Stoom vaartberichten Het stoomschip Prins Alexander, van Ara sterdam naar Batavia, vertrok 3 Juli van Suez. Het stoomschip Prins Hendrik, van Ba tavia, is 6 Juli te Amsterdam aangekomen. Het stoomschip Burgemeester Den Tex, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Southampton den 6 Juli. Het stoomschip Koningin Emma is 5 Juli te Marseiile aangekomen van Amsterdam. Het stoomschip Soenda is 6 Juli te Ba tavia aangekomen. Het stoomschip Prinses Wilhelmina is 5 Juli van Batavia vertrokken naar Am sterdam. Markt-Bèrichten. Alkmaab, 5 Juli. 6 Paarden f 75 a 175, 16 Koeien en Ossen f 160 a 280, 20 nucht. kalveren f5 a 20, 18 Schapen f 17 a 29, 7 Lammeren f 5 n 12, 20 magere Varkens f 15 a 20, 182 Biggen f5 a 7, 1 Bok f4, 1 klein Bokje f0.80, Boter per kop f0.95 a 1,10. Hooror, 5 Juli. Tarwe f9 a 10, Gerst f5,75 a 6.50, grauwe Erwten f15.50 a 17, Bruine boonen fl4.50al7, 8 Paarden f80 a 150, 4 Koeien f200 a 230, 34 Schapen f22 a 33, 43 Lammeren f 10 a 15, 5 Kal veren fll a 20, 8 Varkens f 10 a 14, 43 Biggen f3 a 6, 4400 Kipeieren f3.75 a 4.75 per 100, 683 koppen Boter 0.70 a0.80. V isscherij-Berichten 8 Juli. 12 korders binnen van 5 tot 22 groote tong, per stuk 50 cent. 40 tot 225 kleine en middeira. tong, per Btuk 10 tot 25 cent. 5 m. kleine schol, per m. 2, tot 3,50. 3 m. schar, per m. 9,enkele rog, per stuk 36 tot 46 cent. Burgerlijke Stand Helder. Van 4 tot 8 Juli. ONDERTROUWD: aamnm GEHUWDUe®ne• BEVALLENA. Kuijper, geb. Boon, z. G. Buisman, geb. Meijer, z. M. Kooijman, geb. van Nuijsenburg, d. H. J. Warendorp, geb. Jansen, z. J. van Brederode, geb. Duit, d. A. van Es, geb. Lunenborg, d. P. M. Kater, geb. ten Hacken, z. A. Scheerman, geb. Sallem, z. OVERLEDEN. M. Nannings, 28 j. 8. H. van den Steen, 45 j. H. P. van den Berg, 70 j. C. van Brederode, 15 m. Heldersche Moppen. TOCH DUIDELIJK! Rechter: Getuige, hoe isuwnaam? Getuige: Mozes Meijer. Rechter: Welk beroep? Getuige: Koopman in Sinaasappelen. Rechter: Woonplaats Getuige: Jodenbreestraat No. 15. Rechter: Welke geloofsbelijdenis? Getuige: Wel, als ik toch heet Mozes, koopman ben in Sinaasappelen en in de Jo- denoreestraat woon, zal ik toch niet zijn een Hottentot of Turk. Vervolg- der Berichten Gisterenavond werd de reeks der tooneelvoorstellingen door 't gezel schap onder directie van den heer van Lier geopend, met »Mensch erger je niet." De werkelijk goede opvoering was oorzaak, dat 't publiek, dat door de te late aankomst van den trein na genoeg een uur had gewacht op 't op halen der gordjju, zijne ergernis over die vertraging vergat, toeu men eenige malen hartelijk gelachen had. Men weet toch: Celui qui rit estdesar- mé." De verdiensten van den avond komen in de eerste plaats toe aan Mej. Kiehl en vervolgens aan de keereu Bigot en mevr. AlbregtEngelman. Was 't den eersten avond alles be halve vol, we schrjjven dit toe aan de omstandigheid, dat de schouwburg, vroeger met spelen begint, dan men hier gewend is. In Tivoli daarentegen was de zaal >ed bezet. Herhaalde bravoos ge tuigden van de ingenomenheid der be zoekers met de muzikale voordrachten en de proeven van kracht en behendig heid, die men bij afwisseling te aan schouwen kreeg. Ter kermis gaande, verzuime men niet een bezoek te brengen aan het cagliostro tkéatre van den beer Alber, op het Westplein. Wij hadden reeds gelegenheid de werkzaamheden der artisfceu in die zeer fraaie tent te mogen bewonderen. Wij noemen de gebr. Siebermolle en de zusters Jültini in hunne op het gebied van gymnastiek zoo nieuwe en verba zende toeren. De agioscopische we- reld-tableaux en de Buféadoro of Diamantengrot en tableaux-vivants zijil rijkaan van pracht schitterende tafereelen. De variatiën bij den heer Alber zijn velerlei, die aantrekken door nieuwheid. Het muziekkorps, onder leiding van den heer Schaub, uit Marburg, mag met lof bjj het schoone geheel worden genoemd. Een avond daar doorgebracht is zeker goed besteed. Spriet mocht zich ook reeds in een druk bezoek verheugen en geen won der, Spriet is een oude bekende, die echter altijd wat nieuws mede brengt. De bezoekers van 't Paardenspel onder directie Blanus en Coheu, roe men algemeen de sterke en vlugge toeren van rjjders en rijderessen, als mede de dressuur der fraaie paarden. Een bezoek in de tent zal niemand zich beklagen, temeer, daar we op de kermis niet altijd een Paardenspel hebben. Zaterdag heeft te Groningen mejuffr. A. Venster met goed gevolg examen afgelegd als adsistent-apo- theker. Men verzoekt ons van goed ingelichte zijde mede te deelen, dat de muzikant der K. N. Marine K., die de vorige week oneenigheden heeft gehad waardoor hij thans in arrest op het wachtschip is niet op zijne zwangere vrouw twee schoteu met pistool heeft gelost, maar slechts e9n schot uit het raam heeft gedaan, zonder op iemand aan te leggen of te treffen. De jaarlijksche algemeene ver gadering der afdeeling Helder van den Anti-dienstvervangingsbond, werd jl. Zaterdagavond in Musis Sacrum alhier gehouden, onder presidium van den heer Peltzer. Door den Penning meester werd rekening en verant woording gedaan, over het jaar 1883/84. Na onderzoek werd die rekening, sluitende met een niet noe menswaardig tekort, goedgekeurd en vastgesteld. Herkozen werden als leden van het afdeelingsbestuur, do heeren H. G. F. Peltzer, T. Mooy, L. F. Over de Linden, B. H. Polak en J. Brouwer. Er werd besloten om in 't volgende najaar of in den winter weder, evenals vorige jaren, een openbare bijeenkomst te houden, ten einde het doel van den Bond meer en meer bekend te maken en zoo velen mogelijk op te wekken en aan te sporen tot den strijd van 't moderne beginsel: persoonlijke dienstplicht. Een marinier, die jl. Zondag namiddag een bad nam, verdween plotseling in de diepte. De plaatselijke ambtenaar, de heer J. E. van der Wedden, kwam op het hulpgeroep van eenige knapen torstond met een dreg, om zoo mogelijk den man boven water te brengen dit gelukte wel, maar men meende een lijk op het droge gebracht te hebben. Alleen de langdurige en doelmatig aange wende middelen,door genoemden amb tenaar, op het lichaamvan den schjjndoode toegepast, deden de le vensgeesten terugkeereu, zoodat hij tot verder herstel naar het hospitaal vervoerd kon worden. Ter gelegenheid van den her inneringsdag aan het vergaan van Zr. Ms. rammonitor Adder", bracht op 5 Juli 11. een deputatie van de Vereeniging voor Land- en Zeemacht Admiraal de Ruyter" een bezoek aan het monument op het kerkhof alhier. Bij die attentie aan zoo vele gevallen wapenbroeders, heeft men ook deu krans, namens de vereeniging, destijds op 't monument nedergelegd, van nieuw garnituur voorzien. Z. M. de Koning heeft bepaald, dat de plechtige begrafenis van Z. K. H. den Prins van Oranje zal plaats hebben op Donderdag 17 Juli, met hetzelfde ceremonieel, als voor de be grafenis van Prins Willem van Oranje in 1876 was vastgesteld, met deze afwijkiug evenwel, dat de trein reeds des ochtends te 9 uren zich in be- wegiug zal stellen naar den koninklij ken grafkelder te Delft. Z. M. vertrekt den 15 dezer uit Kreuth naar Frankfort, om den vol genden dag in Den Haag aan te komen. Op Zaterdag 19 Juli zal de Ko ning zich uit Den Haag naar het Loo begeven. De van den kantoorlooper van den heer Jan Kol gestolen f55,000 zijn terecht. Zondagochtend, te elf uur werden de bank biljetten gevonden, verstopt onder de kus sens van den omnibus, waarin de Haarlem- sche politie de dievèn vervoerd heeft van het stRtion naar het bureau van politie. Hoogst waarschijnlijk heeft een der dieven, zeker niet zonder hartzeer, de kostbare cor pora delicti, daar onder het rijden verborgen. Drie bankjes waren, door den tocht, uit den omnibus gewaaid en werden in den modder gevonden- De som bevindt zich thans, zonder dat er een cent aan ontbreekt, in handen van den officier van justitie te Haarlem. De dieveu kwamen uit Rotterdam waar zij in gezelschap van twee anderen verblijf hebben gehouden. Vermoedelijk waren deze de beide personen, die aan de overkant van de gracht stonden, ën hadden de schavuiten elkander rendez-vous gegeven te Haar lem. De anderen zijn zoek en zullen wel niet worden gevonden, tenzij de hoofddaders aan 't praten gaan. De politie heeft dat zaakje vlug en netjes opgeknapt. Volgens later bericht zijn te Roozendaal twee Engelschen in hechtenis genomen, die aan den diefstal niet vreemd zouden zijn. Wellicht de beide toekijkers. Een landbouwer verkondigde de volgende theorie, die misschien ook verder dan jnist op den land bouw van toepassing is: »Toen mjjn jongens tusschen de zestien en twin tig waren, wisten zjj meer dan ik op hun dertigste wilden zij wel eens hooren wat ik te zeggen hadop huu vijf-en-dertigste kwamen zij mij raad vragen, en ik vermoed, dat ze op hun veertigste zullen erkennen, dat de oude man inderdaad eenig verstand van de dingen heeft." Vrijdagmiddag heeft zich eene dienstbode van den heer K. aan de Laan Copes van Cattenburgh te 's Hage uit een raam der derde verdieping op de straat geworpen. Zij heeft haar oogmerk om zich van het leven te berooven bereikt; want in deerlijk verminkten staat per raderbaar naar het gasthuis overgebracht, stierf zij daar na een paar uren. In de rechtszaal. Voorzitter: Hebt ge nog iets ter uwer verdediging te zeggen, of een verklaring te doen die het hof aan leiding kan geven verzachtende om- in digheden aan te nemen Beschuldigde, na eenige aarzeling Ja Edelachtbare, ik ben van daag jarig. Tengevolge der brandende hitte is Woensdagmiddag in Munnikenland een grasmaaier bezweken. Hjj was bruidegom en zou juist den volgen den dag getrouwd zijn. Veertien centen 't paar," weer klonk Woensdagavond in de Haar lemmerstraat te Amsterdam uit den mond van een man, die achter een wagen met mandjes aardbeziën liep, toen de recherche in hem iemand herkende, die gesignaleerd was als deserteur van het korps mariniers. Hij werd onmiddellijk naar het Poli- cisbureau gebracht en vervolgens aan de bevoegde autoriteit overgeleverd. Aan de ijverige pogingen van den wachtmeester der marechaussee Engers te Gulpen is het mogen ge lukken de moeder op te sporen van het tweejarig kind, dat voor eenige dagen in een korenveld te Wijlre te vondeling was gelegd. Het is een weduwe uit Aken, wier man ten vorigen jare eerst zijne heide kin deren en daarna zich zeiven van het leven beroofd heeft. Zij geeft voor door nood tot haar wanhopige daad te zjjn gedwongen geworden. Vrij willig is zij genoemden wachtmeester naar Maastricht gevolgd en daar ter beschikking gesteld van den officier van justitie. Even voorbij het station Zeve naar sprong Vrijdag een persoon uitden in volle vaart zijnden snel trein. De machinist stopte onmid- deljjk. Ijlings toegeschoten personen vonden den waaghals met het hoofd naar heneden gekeerd in een sloot langs de spoorbaan. Bij onderzoek bleek, dat hij slechts een zijner voeten had verstuikt. Een soldaat van het garnizoen te Leeuwarden, die zich zonder ver lof met zjjn meisje te Franeker ver toonde, werd door de politie nagezet en trachtte te ontkomen door in het water te springen. Zijn meisje wilde hem, bij het warme weder, naspringen, doch dit werd haar nog intijds belet en de vluchteling werd weder aan wal en vervolgens naar het politie bureau gebracht, om ten slotte naar zijne garnizoensplaats te worden ge voerd. Dezer dagen hebben te Lanne, in de Beneden-Pyreneën drie befaamde vrouwspersonen een Spaanseh werk man uit een naburig dorp, van wien zij wisten, dat hij een aanmerkelijke som aan goudgeld in zijn gordel bij zich droeg, iu de woning van een van haar gelokt, onverhoeds met een tang op het hoofd geslagen, zoo dat hij bewusteloos nederviel, hem vervolgens geworgd en van alles wat hij bjj zich had, omstreeks 2000 frs., beroofd. De politie, door een buur man gewaarschuwd, drong des avonds in het huis en vond het lijk in een zak gebonden in het bed, en de be woonster zekere Madeleine Langlot, met haar dochtertje er naast lig gende. Deze vrouw is met de twee anderen in hechtenis. Een Fransch blad brengt bij de te Toulon voorkomende cholera- verschjjnselen een Oostersche legende in herinnering, die een waarschuwing voor velen inhoudt. Er ging eens een Turk over den weg naar Smyrna. Plotseling reed een amazone voor hem uit, in wie hij tot zijn schrik de cholera her kende. Gaat gij ook naar Smyrna," vroeg de Turk. »Ja", was het somber antwoord. Hoeveel slachtoffers denkt ge te maken," waagde de Turk te vragen. »2000," zei de cholera en reed in galop voort. Toen de Turk te Smyrna kwam, zag hij de grootste ellende, die de geesel der cholera daar te weeg had gebracht, en toen hij eenige dagen later vernam, dat reeds meer dan 4000 personen waren overleden, nam hij zich voor, wanneer hij de cholera nog mocht ontmoeten, haar daar over te interpelleeren. Op zijn terugweg zag hij haar weer. »Het doet mij leed," zei de Turk, »dat ge mij bedrogen hebt. Geen 2000 maar 4000 slachtoffers hebt ge gemaakt." »Niet waar," sprak de cholera ernstig, »ik ben niet buiten het op gegeven getal gegaan, dat zweer ik u." »Wat heeft dan die andere 2000 gedood," vroeg de Tnrk nieuwsgierig. De vrees", zei het monster. Men doe er zijn voordeel mee Dat vrees voor de cholera iemand de zoo gevreesde ziekte op den hals kan halen, kan blijken uit het vol gende Men heeft indertijd in Frankrijk een tot vele jaren gevangenschap ver oordeelde, voor een commissie van doctoren gebracht en hem aldaar wijs gemaakt, dat men in twijfel verkeerde of cholera werkelijk besmettelijk was. Ten einde dit deugdelijk te onder zoeken, stelde men hem, den veroor deelde voor, een nacht op het bed van een aan cholera overledene door te brengen. Bleef hij gezond, dan herkreeg hij onmiddellijk zijn vrijheid en een eerljjk bestaan. De veroordeelde scheen zoo aan het leven gehecht, dat hij langen tijd aarzelde; eiken dag herhaalde men echter het aanbod, zoodat de man eindelek aan niets anders dacht dan aan de cholera en zjjne vrijheid en eindelijk toegaf. Toen liet men hem een paar dagen met rust, daar het doel geen ander was, dan den veroor deelde over het vooruitzicht van het gevaar in spanning te brengen. Eindelijk brak de avond voor de proefneming aanmen legde den man op het voor hem bestemde bed, waarop hij natuur! jjk geen oog dicht deed en weinige dagen later was de man wezenlijk aan cholera overleden, of schoon het bed, waarop hij gelegen had, volstrekt niet met een cholera- ljjder in aanraking was geweest. Alleen de inbeelding en de overmatige vrees hadden hem de ziekte doen krijgen. De thans te München verscho nende Allgem. Ztg. meldt, dat een onderofficier zich Maandag in de Maximiliaan-kazerne aldaar door mid del van een kanon van het leven heeft beroofd. Bij het schoonmaken van het geschut had hjj dit met een kartetsgranaat weten te laden en hjj plaatste zich met zjjn borst voor het affuit terwjjl hjj het aftrok. Yrees voor straf moet den man tot deze wanhopige daad hebben doen besluiten. Te Crefeld is Vrjjdag een droevig ongeluk gebeurd. Een 2tal knapen van 10 en 12 jaar wedden wie het langst voor den naderenden trein zou bljjven staan. De machinist zag de jongens en poogde te stoppen, maar hjj slaagde daarin niet spoedig genoeg. Een van hen werd gegrepen en door de machine zoo goed als 'doormidden gesneden. Nauw is Rijsel bekomen van den schrik over het ongeluk met den ascenseur, dat or onlangs plaats had, of het werd geschokt door een nieuwe ramp, die, gelukkig, evenwel, in de gevolgen minder ernstig is gebleken. Door de onvoorzichtigheid van een leerling is een vuurwerkers-atelier in de lucht gevlogen. Tal van personen, die zich op het oogenblik buiten in de nabijheid bevonden, zjjn gewond, doch niet zwaarvan de 20 werk lieden, die zich op de ateliers bevon den, bekwam slechts een enkele een betrekkeljjk geringe wonde. Het stof felijk verlies wordt op 80,000 francs geschat. De schade zou nog grooter zijn geweest, en wellicht zou men ook menschenlevens hebben te betreuren, zoo niet de eigenaar, de heer de Bar, op het hooren van ontploffingen, naar zijn kruitmagazjjn was gesneld en in alle haast een met kruit eu vuurwerk gevuld vat had verwijderd. Het gewelf, waarin de schat rijke Amerikaansche spoorwegkoning Yanderbilt voor zijn vertrek naar Londen circa 100 millioen dollars in veiligheid heeft gebracht, is een der soliedste schatkamers der wereld. Yan huiten gezien maakt het echter niet dien indruk. Het gewelf is uit rots steen gehouwen, terwjjl de bovenbouw bestaat uit een vijf voet dikken voor muur eu twee voet dikken achter- en zijwanden. Verder zjjn alle balken, pilaren enz. van ijzer en marmer. Geen enkel stuk hout is aan dit ge bouw te vinden. Het eigenlijke gewelf is 36 voet breed en 41 voet diep. Vier deuren, die men door moet om het gewelf te bereiken, wegen elk 8200 pond en zjjn onovertroffen meesterstukkek, zoowel wat de soli diteit als de sluitmiddelen betreft. Het gewelf, waarin de Amerikaansche croesus zijne schatten bewaart, is onbereikbaar voor dieveu, water en vuur. Een zonderlinge koop werd eenige dagen geleden te Kopenhagen gesloten. Twee metselaarsknechts verkochten hunne vrouwen aan een mormonen-priester. De beide huis gezinnen leefden goed met elkander, maar de vrouwen hadden een on- weerstaanbaren lust gekregen, om mormonen te worden en ofschoon de mannen alles deden, om haar yan dit voornemen terug te brengen, het mocht niet baten zij kwamen toen overeen, om aan hunne vrouwen den zin te geven, maar niet om niet. Zjj spraken dus met hunne vrouwen af, dat een mormonen-priester, die op het pnnt stond, naar de Zoutmeer- stad te vertrekken, haar mede zou nemen tegen een kleine schadeloos stelling aan de achterblijvende man nen. De beide huisgezinnen hadden geen kinderen. Een reuzen-stoomboot. Op de werf van John Elder Co., te Glasgow, is den 25 Juni jl. van stapel geloopen de Cnnardstoomboot »Umbria", die, op de »Great Eastern" na, het grootste schip van de wereld is. De stoomboot heeft een draag vermogen van 8000 tons, is lang 520 voet, breed 57 voet en diep' in het ruim 40 voet. De machines zijn van 12,500 p.k., en de krachtigste, die ooit gemaakt zijn. Het schip is geheel uit staal gebouw^, heeft 5 dekken en is verdeeld H^0 water dichte afdeelingen. Het ^promenade- dek strekt zich 300 voet over de geheele breedte van het schip uit. Spoedig zal ook het zusterschip van de vUmbria" de »Darwine," komen. Een Hanengevecht op Zee. Naar men weet, wordt dit vermaak, waar op de Engelsohen zoozeer verzot, maar waarmede de kampioenen zeiven zeker maar matig ingenomen zijn, in Engeland zooveel mogelijk te keer gegaan cn het organiseeren ervan met straffen bedreigd. De liefhebbers hebben er nu wat op ge vonden, om ongestraft het vrij walgelijke schouwspel van elkander verminkende haneu te kunnen aanschouwen. Weinige dagen geleden werd te Dublin een stoomschip voor den tijd van 24 uren bevracht en men had dengovsunp> degedeeld, dat dit geschied'1 om een zeetochtje te make morgen kwamen ongev verTOlRd- ___e, boord, waarvan enkelen naa u»*}Baq v zich hadden die, naar bmuaAog •apuaopien gemoedelijken zeeman, zekeï/aaq c^P-lsbe hoeften zouden bevattende srofclSiAöi dee< haar snerpend geluid hooren, de radere; wentelden rond, er kwam beweging in hf schip en weldra was men in zee. Middelerwijl hadden de heeren een tarf op dek uitgebreid en den kapitein verzot om voor anker te gaan liggen, aan w verzoek deze voldeed; eensklaps werden de korven geopend waaruit een dozijn fi strijd-hanen te voorschijn kwam. Er een kring gevormd en weldra was heti in vollen gang. r Des middags te drie uur was men i te Dublin terug, waar de weddendJ tijen de winsten en verliezen verrekl l-

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1884 | | pagina 2