Advertentiën. ftchelijk zijn dat de zeil- en roeivereeniging jaarlijks znlk een feest organiseerde P geloo- ven we dat er van alle kanten toestemmend zon worden geantwoord. Welnu, plaatsge- nooten, 't staat in onze macht. Steunt de commissie door bijdragen en toetreding tot 't lidmaatschap opdat ze 't volgend jaar over een ruime kas kan beschikken. De zaak is in goede handen, dat hebben we gezien; open baart zich uwe deelneming door daden, dan koesteren we de beste verwachtingen, voor 't echt nationale vermaak van een tweeden zeil- en roei wedstrijd. We laten hieronder den volledigen uitslag van den wedstrijd volgen No. 1. Vlsschersvaartuigen. Kotters, voorzien van bon. Prijs f40. Premie flO. Deelgenomen hebben 11 vaartuigen. HD. 1. J. Visser. UD. 14. C. de Graaf. HD. 4. K. Sluiter. HD. 12. W. v.Marle. HD. 6. J. Ras. HD. 18. P. Bais. HD. 63. C. Schenk. HD. 7. C. Bijl. HD. 16. H. Korff. EH. 47. P. Blom. HD. 16. H. de Graaf. PrijsJ. Visser. PremieH. de Graaf. No. 2. Sloepen (12-rieras) geroeid door Zeemiliciens. Prijs f40. Premie f16. Deelgenomen hebben 8 vaartuigen. Zeemilicien J. Snoerwang. J. Jansen. P. de Breet. G. Schagen. T. Lub. J. v. d. Kolk. J. Buisman. P. Maas. Prijs: T. Lub. Premie: J. Snoerwang. No. 3. Beurt-, Vracht-en Veerschepen, de Zuiderzee bevarende. Prys f60.—. Premie flO. Deelgenomen hebben 5 vaartuigen. „Twee Cornelissen," schipper C. Hin, Helder. „Veerschip Wierrage» I," schipp. J. Lont, „Veerschip Wieringen II," schipp. D. Lont, „Beurtvaartuig," schipp. C. Oomis, allen te Wieringen. „De jonge Catharina," 9chipp. H. Dito, Texel. PrijsC. Hin. PremieJ. Lont. No. 4. Blazers, voorzien van bun Prijs f35. Premie flO. Deelgenomen hebben 8 vaartuigen. HD. 28. W. Slok. TX. 88. Jb. Duinker. TX. 10. J. Dijker. TX. 104. S. Kuiper. No. 11. Viermansvletten. Prijs f25. Premie f7.50. Deelgenomen hebben 7 vaartuigen. C. Bijl. Jb. Rotgans. C. Visser. T. Rijkers. C. Koster. J. Been. TX. 119. G. Kuiper. TX. 22. P.Plaatsman. WR. 1. D. Kooy. TX. 108. G. Roosen daal. Prijs: D. Kooy. Premie: P. Plaatsman. No. 5. Viermansvletten zonder Stuurman. Prijs f85. Premie f16. Deelgenomen hebben 3 vaartuigen. H. Kuiper J. Been te Helder. J. Kaptein, Ymuiden. Prijs: J. Kaptein. Premie: H. Kuiper. No. 6. Schokkers, voorzien van bun. Prijs f40. Premie flO. Deelgenomen hebben 6 vaartuigen. HD. 60. J. Kramer. HD. 52. K. Harder. HD. 25. W. Kramer. UK.180. A. de Boer. HD. 42. T. Woord. UK. 9. K.Wakker. Prijs: K. Wakker. Premie: T. Woord. No. 7. Whaie- Booten, (6-riems), geroeid door Z. M. Marine-personeel. Prijs f30. Premie flO. Deelgenomen hebben 6 vaartuigen. Bootsmansmaat F. W. Kirchhoff, van Z. M. Waohtschip. Bootsman F. G. F. Koop, van Z. M. „Atjeh." Bootsman P. Zwart, van Z. M. „Evertsen." Schipper B. Kamermans, van Z. M. „Buffel". Boots mansmaat J. Slaap, van 't Kon. Instituut v. d. Marine. Opper-Torpedist P. C. v. d. 8andc, Torpedo dienst. Prijs: Bootsman P.Zwart. Premie: Schipper B. Kamermans. No. 8. Haringvletten. Prijs f30. Premie flO. Deelgenomen hebben 4 vaartuigen. A. Kuiper, C. Dito, P. v. d. Hoeven, J. Ham. Allen van Helder. Prijs: P. v. d. Hoeven. Premie: J. Ham No. 9. Marine- en daarmede over eenkomende Pieiziersloepen. Prijs Zilveren Bokaal, aangeboden door den Beschermheer. PremiePresse Papier, in zilver, aan geboden door het Bestuur. Deelgenomen hebben 8 vaartuigen. „Ernestine,"(*)Luit. ter zee J.G.A.Goedhart. „De jonge Adolf", Luit. t. z. S. Wolderingh. „Jane," Luit. t. z. H. G. J. A. Fundter (de Bauchène. ,,'t Loo," Luit. t. z. D. A. Mouton. „Atjeh," Luit. t. z. P. v. d. Broeke. „Matador", de heer P. van Vliet. „De jonge Simon", de heer J. Melting. „Colibri" de heer J. Wikkel. Prijs: „Jane." Premie: „De Jonge Adolf." (TDoor een ongeluk brak de steng van de „Ernestine," waardoor dit vaartuig belet werd den strijd voort te zetten. No. 10. Drieman8vletten zonder stuurman. Prijs f27.50, premie flO. Deelgenomen hebben drie vaartuigen. J. Bijl, A. Ham, C. Dekker, allen van Helder. Prijs: A. Ham. Premie: J. Bijl. C. Gelhuizen. Prijs: C. Gelhuizen. Premie: T. Rijkers. De taak der commissieleden en leden met de regeling van den wedstrijd belast, was gansch niet gemakkelijkvoor de goede orde en juiste regeling was hunne werkzaamheid veelomvattend. Gaf de voorzitter, de heer J. C. de Ruijter deWildt, in overeenstemming met eenige leden, op de hoofdtribune order op den tijd van vertrek en regeling der seinen, de heeren J. F. H. Lange, E. Larsen en S. van Gijn waren leden, die zich belast hadden van alle binnenkomende winners of niet win ners, aanteekening te houden; zoo waren allen, die behoorden tot de commissie van uit voering, op verschillende wijze nuttig bezig, 't Toezicht op den wal was voldoende, maar niet minder ook op zeeverschillende leden waren hunne plaatsen anngewezen in eenige stoombarkassen der marine, die op en af het traject stoomden, om te zorgen dat niemand de gemaakte bepalingen willens of onwillens te buiten ging. Wij brengen hen allen dan ook onze openlijke hulde, welke ongetwij feld ook is die van het pwbliek. Het Bestuur en de Regelings-Commissie der Zeil- en Roeiwedstrijd was samenge steld uit de navolgende Heeren: W. K. van GENNEP, Vice-Admiraal, Be schermheer. Mr. K. J. C. STAKMAN BOSSE, Burge- meester, Eere-Voorzitter. J. C. DE RUIJTER DE WILDT, Voorz. L. W. F. OUDENHOVEN, Secretaris. *G. T. von OTERENDORP, Penningm. ♦J. F. H. LANGE. •S. VAN GIJN Pz. *E. LARSEN. *P. ZEGERS VEECKENS. *S. W. STOOKER. W. C. M. van BRUGGEN. A. H. SAP. W. BAKKER Hz. J. DAARNHOUWER. J. BETHLEHEM. Jhk. E. A. D. E. FRANCKENBERG en PROSCHLITZ. A. C. BOONZAJER. Het toezicht op de stations in zee was opgedragen aan de Heeren S. de Wit, V. de Wit en J. Heijkoop. Waren tevens leden der Jury. Stoom vaartbericüten. Het stoomschip Prinses Amalia, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde te Genua den 29 Augustus. Het stoomschip Prins Alexander, van Batavia naar Amsterdam, vertrok van Padang 30 Aug. Het stoomschip Voorwaarts van Amster dam naar Batavia, arriveerde te Napels 29 Aug. en vertrok denzelfden dag. Het stoomschip Prins Frederik, van Am sterdam naar Batavia, vertrok den lzten Sept. van Southampton. Het stoomschip Sumatra.van Amsterdam, arriveerde den 27sten Aug. te Batavia. Het stoomschip Soonda is 31 Aug. te Suez aangekomen en heeft de reis voort gezet naar Amsterdam. Markt-Berichten. Alkmaab, 30 Aug. 33 Koeien en Ossen f190 a 275, 16 nucht. kalveren f5 a 28, 20 Schapen f 16 a 23, 54 Lammeren f8a 14, 88 magere Varkens f 14 a 20, 102 Biggen f4 a 6, 8 Bokken en Geiten f 6 a 8, Boter per kop f0.85 a 1. 3164» STAATS LOTERIJ 3de Klasse. 1ste Lijst. No. 16645 f1500. No. 11668 f1000. No. 4819 f400. No. 1116 f200. No. 5588, 10358, 11335, 13358 en 18214 elk f100. Burgerlijke Stand Helder. Van 29 Aug. tot 2 Sept. ONDERTROUWD: A. F. Moorman, smid en A. Zijm. GEHUWDGeene. BEVALLENM. K. Klercq, geb. Goud swaard, d. A. Raar, geb. Boot, z. A. Kos ter, geb. Daalder, d. OVERLEDENJ. Buisman, 7 w. S, van Waart, 2 w. Vervolg der Berichten. Gisteren werd alhier een divisie voor binnenlandschen dienst samen gesteld, bestaande uitZr. Ms. rara- monitor lste kl. Draak," ramschip Buffel," stoomkan.-booten »Ulfr," »Njord," >Vos" en »Das" en de torpedobooteu »Hekla," XI, XIII en XVII. Het commaudement over deze divisie, welke dienst zal doen bjj de in den loop dezer maand alhier te houden gecombineerde manoeuvresvan land- en zeemacht, is opgedragen aan den kapitein-luitenant ter zee C. ten Bosch. De Israëlietiscbe gemeente alhier nam gisteren hare nieuw gebouwde godsdienstschool op plechtige wijze in gebruik. In bet lokaal »Musis Sacrum" werd te dezer gelegenheid een feestelijke bijeenkomst gehouden. Morgen zullen aan het Kon. Instituut voor de Marine alhier de lessen weder aanvangeu. De adel borsten van vorige studiejaren en de pas benoemden ziju thans allen hier aangekomen. Zaterdag jl. zakte een jongetje van 8 jaar alhier, onder het spelen, plotseling ineen, en werd eenige oogenblikkeu later bewusteloos bij zijue moeder tehuis gebracht. In de jl. Vrijdag te Amsterdam gehouden vergadering van de Kamer vau Koophandel en Fabrieken deed de heer A. D. Zür Muhlen het voor stel om, naar aanleiding van het feit dat een Engelsche boot dezer dagen schade toebracht aan de sluis te IJmuiden, den Minister te verzoeken aldaar een tweede sluis te doen ma ken, daar eens 't geval zich zou kun nen voordoen, dat de handel geduren de eenigen tijd geheel zou stilstaan. De heer Z., zeer goed met onze gemeente en deszelfs belangen op de hoogte, schijnt bij zijn voorstel te hebben vergeten dat Nederland nog een haven bezit, waarmede Amster dam door het Groot N.-Hollands- Kanaal is verbonden, en waardoor onze hoofdstad een belangrijke koop stad is geworden. De belangen van Amsterdam gaan dan ook waarschijn lijk in dit geval wel boven die van den handel. Z. M. heeft beuoemd tot ont vanger der Registratie en Domeinen te Hoogeveen J. E. G. C. Offerhaus, thans te Texelto Texel J. Veen en- bos, thans Surnumerair. Zou dag is te 's-Hage in 79jarigen ouderdom na eene slepende ziekte overleden de welEerw. heer J. van Ferares, opperrabijn der Nederl. Por- tugeesch Israëlietiscbe gemeente te 's-Graveuhage. Zaterdagnacht of in den vroegen morgen zijn door een baldadige hand op de tentoonstelling te Amsterdam twee handspuiten vernield, waarvan de een, Parisienne genaamd, verkocht was, en de andere, e'èn röServoirpomp, bekroond werdhet ijzer- en koper werk is onbruikbaar gemaakt en de slang afgesneden. Deze spuiten behoorden aan den hr. Ritter, ingenieur te Parijs. Een landbouwer uit Zwoller kerspel, die eeue vrouw en 6 kinderen heeft, verkocht dezer dagen al zijn vee, leverde het in den nacht en ver trok met eene vrij aanzienlijke som. Vrijdag werd dien landbouwer te Wije gezien met eene ongehuwde vrouw, vroeger bij hem in dienst, doch op aaudringen zijner vrouw verwijderd. Men onderstelt dat zij samen naar het buitenland zullen gaan evenals dezer dagen eene ge huwde vrouw te Zwolle met haar kostganger, een gepasporteerd Indisch militair, deed. Gisterennacht te circa 12 uren brak er te Breda een zware brand uit in de bovenverdieping van het fabriekgebouw van geweven goederen van den heer A. J. Chamot, welk gebouw, op eenige onbeduidende stoffen na die gered zijn, geheel is uitgebrand. Vele kostbare machines werdeu geheel vernietigd en er be stond nog een oogeublik gevaar voor aangrenzende gebouwen der Kon. mil. academie, waar alles in de weer was om het onheil af te wenden. De schade kan nog niet worden opgegeven. Gisteren waren de puin- hoopen nog rookende. Een zeer werk zaam aandeel in de blussching van den brand komt weer aan de militaire brandweer toe. De stedelijke brand weer is reeds sinds jaren ver beneden het middelmatige. De 2de trein van Antwerpen heeft gisteren ochtend op de hoogte van Oudenbosch een man en twee koeien overreden. De koeien waren dadelijk dood, de geleider werd zoo danig verminkt, dat men voor zijn leven vreest. In het nederige dorp Capelle in Noord-Brabant speelt een curieuso liefdesgeschiedenis in de laatste weken een kolossale hoofdrol en brengt bij honderden de lachspieren inbewegiug. Zekere leerlooier V., een groote 50er, en zjjn klant, de schoenmaker S., een groote 60er zijn beiden verliefd op een schoone dulcinea vau ruim 40, die het geuoegen heeft moeder te zijn van een 16-jarigen zoon en eene 8- jarige dochter, behalve, zoo men zegt, van een drietal anderen, die gestorven zijn. Vandaag gaat V. uit vrijen en morgen S. lutusschen is het zoover gekomen, dat het huwelijk met S bepaald werd. Trouwkleereu, bruid suikers werden te Rotterdam gekocht de dag van aan teekenen werd be paald. Toen V. dit hoorde, ging hij Daar zijn meisje en ziethet huwe lijk werd weer voor onbepaalden tijd uitgesteld. De kracht, die van de geliefde dame uitgaat, is zoo tooverachtig groot, dat de minnaars er niet vaudaan kannen blijven. Wordt bijv. door den krach- tigen aandrang der familie van heide minnaars als het ware den eed afge perst, dat zij er niet meer zullen heen gaan, dan is de aantrekkingskracht den volgenden dag zoo groot, dat de eed wordt verbroken Het is zelfs zoo sterk, dat eeu vroegere minnaar met opzet diefstal heeft begaan en ook gevangen heeft gezeten om vau haar verlost te worden. Nu de beide min naars beginnen te gelooven, dat het mikpunt hunner liefde tooveren kan is er een middel uitgedacht, om althans voorloopig aan deze geschiedenis een einde te maken. De beide minnaars hebben door zekeren notarisklerk v. d. K. een contract laten opmaken, waarbij bepaald is, dat wanneer V. met de bewuste schoone trouwt, hij f 1000 aan S. moet uitkeeren. Wan neer S. tot het huwelijk overging, moest hij f300 aan V. betalen. De slotbepaliug van het contract is het meest curieus, dewjjl bepaald is dat beiden f25 boete verbeuren telken reis, wanneer een van beiden één woord tegen de dulcinea mocht spreken. De meest vriendschappelijke verhouding tusscheu de beide minnaars is oorzaak, dat het contract nauw keurig wordt nageleefd en steeds door getuigen wordt gecontroleerd. Vrijdagmiddag reed op bet Plein te 's-Hage aan de zijde vau het Mi nisterie van Koloniën eeu paard, ge spannen voor een kar, dienende tot het vervoer van steenen, met den kop door de ruiten van een tramwagen, waardoor dit deel van het lichaam van het arme beest bijna van den romp gescheiden werd. De plek werd letterlijk overstroomd door het bloed. De personen in het tramrijtuig be kwamen geen letsel. In een buitengewoon Politieblad wordt gesignaleerd Adrianus Jaco'ous Hegmans, oud 24 jaren, geboren te Schiedam, laatstelijk stationschef te Voorschoten, gestalte klein en gezet, haar blond en krullend, kneveltji aankomend, uiterlijk gunstig, kleeding net met laag rond hoedje. Bij bevelschrift der arr.-rechtbank te 's Graveuhage van 29 Aug. jl. is rechtsingang met bevel van gevan genneming tegen hem verleend ter zake vau misbruik van vertrouwen. De officier van justitie te 's Hage verzoekt opsporing, aanhouding en opzending. Munchen, 1 September. Gisterenavond had hier bij de op voering »van Götterdammerung" van Wagner een ontzettend voorval plaats, dat een onbeschrijfelijke verwarring veroorzaakte. De Weener architect Hummel, die zich onder het publiek bevond, werd plotseling waanziunig en wierp zich op een vreemde dame, die naast hem zat, en die hij trachtte te verworgen. Na eeu verschrikke lijke worsteling gelukte het den waan zinnige te verwijderen. De koning van Zweden heeft op zijn laatste reis naar Engeland meermalen in levensgevaar verkeerd. Bij het vertrek uit Gothenburg had de stoomboot met een zwaren storm te kampen. Later kwam de boot op de Engelsche kust in aanvaring met een zeilschip. Te Edenburg bezich tigde de koning tijdens een zwaar onweder het oude koningsslot Holy- road. Toen hg aan een open venster stond, sloeg een bliksemstraal dicht langs hem heen in een naast het kas teel gelegen ruïne. Op denzelfden tocht trof de bliksem het rjjtuig van den koning, terwijl het ledig voor het nieuwe kasteel van Edenburg stond en op den koning en zijn ge volg wachtte. De bliksemstraal ging dwars door het rijtuig. Gelukkig zat de koetsier niet op den bok, bij was afgestegen om de onrustig geworden paarden bij den kop te houden. „MEID ALLEEN." Gij kunt maar éene dienstbode houden om uwe vrouw het leven wat gemakkelijker te maken. Nu, gij zijt er daarom niet slechter aan toe. Maar die dienstmaagd is altijd alleen. Gij en uwe vrouw houdt terecht niet van „geloop" aan de deur of bezoek in de keuken. Uwe vrouw kan of wil niet op eenigszins vertrouwden voet met haar om gaan. Vrouwen, die dat kunnen of willen, zijn witte raven. De keuken is voor dit meisje hare zit kamer het kleinste eu afgelegenste kamertje in buis is hare slaapkamer. Van zes uur 's morgens tot negen uur 's avonds, of wat vroeger of later, al naar 't zoo uitkomt, zijn hare werkuren. In al dien tijd spreekt zij slechts als zij toegesproken wordt, wanneer haar iets te bevelen is, evenals het den veroordeelden in een tuchthuis vergund is te spreken. Maar dat eenzame schepsel in de keuken is toch een vrouw. Is het dan wonder, dat zij wel gaarne naar den slager en den kruidenier gaat om een praatje te maken P Is het wonder dat zij hier of daar een kleine kennismaking aanknoopt P Is het wonder dat zij wel eens een boodschap „verzint", en, wanneer zij haar avondje heeft „om naar hare moeder te gaan", wel eens iets later dan tot het bepaalde uur uitblijft P Driemaal daags zit zij in eenzaamheid haar maal te gebruiken - zóó alleen, dat zij zich zeiven kan hooren slikken. Een man, die het geringste werk doet, heeft het in dat opzicht aangenamer dan zij. De straatveger heeft gezelschap van zijne eigene klasse. Hij eet gezamelijk met ka meraads. De voddenraper ontmoet eiken dag andere voddenrapers. Laat het dan geen verstandige vrouw verwonderen, dat bij haar dienstmeisje de gezelligheidsbehoeften soms wat sterk spreken -en laat ze die met tact leiden, in plaats van er haar hard over te vallen of een verwijt van te maken. Op den 5 September hopen wij de 40-jarige Ectat- vereenigiog te vieren van onze geliefde Ouders: JOHANNES BOOT en NEELTJE HOETJES. Uit naam hunner dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Huisduinen, 2 Sept. 1884. Ondertrouwd A. BAKKER, eu Opzichter, M. KAAN. Helder, 29 Augustus 1884. Geen Receptie. Ondertrouwd F. F. KACZOR, 2e Zeilmaker, bij de K. N. Marine, en ANKE VISMAN. Texel, 31 Augustus 1884. Heden overleed ons geliefd dochtertje, ANNA JOH ANNA, in den nog jeugdigen leeftijd vau 4 jaar en 2 maanden, diep betreurd door hare bedroefde Ouders. Amsterdam, 30 Augustus 1884. J. J. HOEKSEL. J. HOEKSEL, geb. Heeris. Algemeene kennisgeving. Heden, te 2 uren namiddags, overleed zacht en kalm, onze geliefde vader KLAAS Gz. BROUWER, in den ouderdom van 83 jaar en zes maanden. Oude Schild, Texel, 1 Sept. 1884. Namens Broeder en Zusters, G. K. BROUWER. Ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hunnenhartelgken dank aan A. BREET Cz., voor de redding van hun geliefd zoontje uit de Bassin gracht en verder aan allen, die hun hulp en bijstand hebben verleend. Helder, 30 Augustus 1884. T. BOOGAARD en Echtgenoote.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1884 | | pagina 2