Advertentiën. DANKBETUIGING DANKBETUIGING. Stoom vaartberich ten Het stoomschip Prins Frederik is 4 Sept. Kaap Roca gepasseerd naar Batavia. Het stoomschip Koningin Emma ver trok van Batavia naar Amsterdam den 6 September. Het stoomschip Prinses Marie, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde te Batavia den 6den September. Het stoomschip Madura arriveerde den 8sten Sept. van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip Prins van Oranje arriveerde 7 Sept. van Amsterdam te Southampton, Het stoomschip Prinses Amalia passeerde 7 September kaap St. Vincent naar Am sterdam. Het stoomschip Soeiida, van Batavia, vertrok 7 September van Nisida naar Am sterdam. Markt-Berichten. Alkmaar, 6 Sept. 4 Paarden f95 a 260, 41 Koeien en Ossen f160 a 285, 14 nucht. kalveren f 5 a 28, 156 Schapen f14 a 27, 160 magere Varkens f14 a 26, 192 Biggen f5 a 8, 9 Bokken cn Geiten f 4 a 9, Boter per kop f0.87i a 0.92J. Hoobn, 6 Sept. Tarwe f7.50 a 9, Gerst f4 a 4.50, Haver f3.25 a 4.25, Erwten: Witte f7.50 a 8, Groene fll a 12, Grauwe f 11,50 a 13.50, Vale f9 a 14.50, 14 Paarden f 80 a 350, 20 Schapen f24 a30, 6 Kalveren f 12 a 20, 62 Varkens f10 a 18, 1 Zeug f35, 124 Biggen f3 a 7, 60 Kippen fl a 2.25, 7900 Kipeieren f4 per 100, 1347 koppen Boter f0.60 a 0.70. Burg-erlijke Stand Helder. Van 5 tot 9 Sept. ONDERTROUWD: R. Borsch, seemsn, en J. Bak. C. E. J. van Olm, marinier, en A. Hulstkamp. N. van Biemen, smid, en W. Bieker. GEHUWD: H. C. Pieck en 8. P. Neijts. BEVALLENH. Bakker geb. Valk, z, D. Boontjes geb. Blaauboer, d. K. de Groot geb. Wijker, z. J. Winder geb. Leeuw, z. C. P. Swaving geb. van Deinse, z. J. Go- mcs geb. van Heerwaarde, z. R. Geus geb. Goudswaard, d. V. Bakker geb. Buitink, d. M. van Diest geb. Lastdrager, z. OVERLEDEN: J. M. F. van Rossum, 13 d. C. M. F. van Rossum, 2 w. N. van der Made geb. Troost, 33 j. C. E. Reineri, 21 j. D. 't Hart, 4 j. A. Klopper, 13 m. J. M. Bloem, 1 m. H. G. W. Bels, 2 w. Burgerl. Stand Wieringen. M„nd AUGU8TU8 1884. GEBORENJacob, zoon van J. Tijsen en A. Metselaar. Gerritje, dochter van P. Lont en A. Poel. Dirk, z. v. Jb. Dovos en G. Keijzer. Reinder, z. v. F. Keulen en A. E. van de Wint. Gerritje, d. v. J. ten Bokkel en M. Braven. Aaltje, d. v. J. Rot gans en R. Buis. GEHUWDJ. J. Heijdenrijk en C. Nu- meijer. OVERLEDENGrietje Mulder, 24 j. Cornelis Tijsen, 7 m. Jan van Savoijen, 6 m. Grietje Mulder, 56 j. Trijntje Kuut, 3 j. Heldersche Moppen. Moeder. Hier lieve man, is de rekening van de naaister; ik heb onze dochter een nieuw kleed laten maken, hetgeen "haar prachtig zitze zal bepaald een man daarmede opdoen. Vader. Zoo, zoo, en hoeveel kost dat jacht-costuum P S L °I M. Eene dame die uit den schouwburg thuis kwam, vond hare dienstbode in de lectuur van een sensatie-roman verdiept. Er stonden twee brandende kaarsen op tafel en mevrouw, die over zooveel spilzucht verstoord wac, maakte haar keukenprinses een duchtig standje. „Maar hoe heb ik het nu mevrouw?" zeide bet juffertje doodkalm, „dat zijn geen twee kaarsenHet is maar één kaars, die ik door midden heb ge> sneden." o OOK EEN VERLOF. Keetje, die no'g al erg ver „van buiten" komt, is voor het eerst met een vrijer uit en mag om elf uur thuiskomen. „Dan zullen we later wel eens zien," heeft Mevrouw gezegd, „wanneer hij weer eene met je uit mag." Prompt op haar tijd komt Keetje te huis het gezelschap is juist begonnen te soupee- renen roept in haar eigenaardig patois door de half open geworpen kamerdeur: „Nu Mevrouw, wanneer moet Dirk nu terugkomen P" Koning Lodewijk I ontmoette eens in Muncheu een soldaat, die hem niet volgens de bestaande voorschriften het saluut toe bracht. Waarom doet gij de eerbewijzingen uietP vroeg hem de Koning. Omdat ik u niet ken. (De Koning was in burgerkleeding.) Weet gij dan niet, dat gij van mij uw dagelijksch brood ontvangt P Ha, dan zijt u zeker onze bakker! De Koning laohte en vervolgde zijn weg. Een soboen, die menigeeu past al wordt hij niet door hem aangetrokken, biedt het volgend voorval uit de kinderwereld, door het D. meêgedeeld: Moeder tot Jantje die hard schreeuwt. Wat wil je ventje? Eten! Neen. Drin ken? Neen. Slapen? Neen. Wat wil je dan? Schreeuwen. Vervolg- der Berichten. Zaterdag jl. kwam alhier vau Kopenhagen ter reede het Deensche oorlogsschip Fyen, commandant de kapt. ter zee Mac Dougall, met eeuige lichte averij aan het tuig, welke alhier zal worden hersteld. Wederzyds wer den bij het ter reede komen de ge bruikelijke salutschoten gelost. Ter gelegenheid dat deze bodem zich alhier bevindt, werd de verjaardag van H. M. de Koningin van Denemarken jl. Zondag op feestelijke wijze herdacht. Alle oorlogsbodems waren met Neder- laudsche en Deensche vlaggen getooid, terwijl ook aan de Marine-gebouwen en inrichtingen het dundoek wapper de. De drjjvende batterijSalamander" loste op het middaguur, gelijktijdig met de »Fyen", 21 salutschoten. Gistermorgen kwam het schip in de haven. Hedenavond geeft Z. E. de vice- admiraal, directeur en commandant der Marine alhier, een diner, waarop behalve het etat-major van 't Deen sche oorlogschip »Fyen," ook eeuige bevelhebbers van schepen en andere marineautoriteiten en de vice-consul van Denemarken alhier de heer Amons, genoodigd zijn. De aan den heer A. B. Weber alhier toegekende verguld zilveren medaille voor de inzending van de Zeldzaamste inlandsche vogel, was de hoogste onderscheiding in die klasse toegekend. Naar aanleiding van achter staande annonce maken we onze lezers opmerkzaam op 't landelijk feest, Woensdagavond in 't park Tivoli te geven. Een soiree musicale van 't stafmuziekkorps, onder directie van den kapelmeester J. Koning, ge volgd door een groot schitterend vuurwerk, zal, zoo we vermeenen, wel in staat zijn bezoekers te trekken, terwgl 't aangekondigde bal een prettig slot aan den avond geeft. Wil de lieve natuur nu een weinig meewerken, dan kunnen nog velen profiteeren van een feest in Tivoli, dat, naar alle waarschijnlijkheid, de zomervermakelijkheden zal sluiten. De entreeprijs is zeer billijk gesteld. Thans is bij Koninklijk Besluit bepaald, dat de gewone zitting der Staten-Generaal door een commissie van 's Konings wege zal geopend worden. Naar wij vernemen is de om vangrijke instructie in zake de Leid- sche giftmeugster geëindigd en berust het lijvige dossier thans in handen van het Openbaar Ministerie bij het gerechtshof te 's Hage. (D. v. A.) Door stuurman Noordzij, uit Peruis, van de sloep Johannes Cor nelis, werd bij het naar huis zeilen een Noorsche bark ontdekt, genaamd Laurence, die den fokkemast had ver loren. De bark werd door de sloep op sleeptouw genomen en binnenge bracht. Zondagmiddag te 5.36 uur bij aankomst van den trein 233, vau Amsterdam te Hilversum, werd de conducteur M. vermist; na een ter stond ingesteld onderzoek is gebleken, dat hij tusschen Bussum en Hilver sum dood op den weg lag, vermoe delijk is hij uit den bagagewagen gevallen. Hij was slechts alleen aan het hoofd gewond; de ongelukkige laat een weduwe met vier kinderen achter. Zaterdagavond geraakte te Delft een Dienstmeid, bezig met goed te spoelen, in de gracht aan den Lan- gedijk. Twee militairen in de nabij heid sprongen zonder zich te bedenken geheel gekleed te water en een hunner bracht de meid op het droge. De tweede, die niet kon zwemmen, zonk weg in de diepte, en bleek toen hij opgehaald was, het bewustzijn te heb ben verloren. Na veel moeite wer den door twee geneeskundigen de levensgeesten weder opgewekt, doch Zondagavond is hij aan de gevolgen zijner menschlievende daad overleden. Zaterdagavond heeft er in een der straatjes op den Vughterdijk te 's Bosch een zelfmoord plaats gehad onder vrij bijzondere omstandigheden. Hendrik Tervelden, ter slechter faam bekend, werd, terwijl zijne vrouw afwezig was, met zijn hond dood in zijne kamer gevonden, ge stikt tengevolge van het inademen vau houtskooldamp. Op de tafel vond men vier door hem geschreven brieven, waarvan een aan den Com missaris van Politie. Yerder vond men op de tafel het navolgende rijmpje: De dood is beter als een slegte (vrouw Wie haar neemt ik gun haar jou. Voorts waren op alle deuren allerlei volzinnen geschreven, onder andere: De dood van een 28jarige mar telaar. Gij hebt uw wraak gekoeld metaale vrouw, ijzere hart, moordenaar vau u man. Verder nog: Ik sterf met een hond omdat ik nog minder als een hond getelt werd. Hoordeelt niet, want ge zult ge- hoordeelt worden. Toen de ongelukkige bij de thuis komst zijner vrouw gevonden werd had hg opgehouden te leven, zijn lijk is naar het gasthuis overgebracht. Naar wij vernemen is de echtgenoote vau H. T. een oppassende vrouw, die met hard werken steeds haar brood verdiende. Naar de Zaanl. Crt. verneemt, heeft zich dezer dagen in een der weeshuizen te Zaandam het volgende toegedragen De weesmoeder had des avonds een zekere hoeveelheid arsenicum ingeno men. Des nachts evenwel schijnt zg van haar voornemen tot zelfmoord te zijn teruggekomenten minste zij gaf te kennen dat zij vergif had in genomen. Hierop werd in allerijl een geneesheer ontboden, die door middel vau de maagpomp het ingenomen ver gift verwijderde. De weesmoeder zegt tot haar wan hopige daad te zijn gekomen, omdat zij haar man, den weesvader, verdacht van ongeoorloofde verstandhouding met een der weesmeisjes. De weesvader trachtte daarop mede in wanhoop een einde aan zijn leven te maken en wendde een poging aan om zich met een mes den hals af te sngdeu, waarin hij echter bgtijds ver hinderd werd. Volgens informatiën moet er even wel voor de verdenking van de wees moeder ten aanzien van haar man geen redelijke grond bestaan. Tengevolge van het gebeurde is intusschen de positie van vader en moeder in het weeshuis onhoudbaar geworden en hebben de regenten moeten besluiten beiden te ontslaaan. Zondag hebben te Brussel, bij gelegenheid der contra-manifestatie door de ministriëel gezinden, ernstige ongeregeldheden plaats gehad. Men spreekt van 60 gewonden en 3 dooden, onderscheidene personen zijn gear resteerd. De kapitein der Deensche stoom boot »Saturn" ontdekte dezer dagen op reis van Stettin naar Helsingfors, op meer dan 50 K.M. van de kust, een zeilschuitje, waarin zich maar een man bevond. Hg liet terstond den steven derwaarts wenden en kwam al spoedig tot de ontdekking, dat zich in de boot een zeventien jarig jongmensch uit Colberg bevond, die 's morgens om 7 uur een zeil tochtje nabij de kust wilde maken, maar door den hevigen wind naar zee was gedreven en zonder twijfel zou zijn omgekomen, indien hij niet gelukkig voor den nacht gered was. Aan de Times wordt uit Kopen hagen i. d. 5 dezer gemeld, dat een nieuwe tocht naar de Noordpool, welke den volgenden zomer over Frans-Jozefland zal vertrekken, door luitenant Hovgaard zal aangevoerd worden, der zelfden die aan het hoofd der Dymphn expeditie stond. Vrijdagnacht is in den hevigen storm op de Belgische kust, in het ge zicht van Blankenbergh, een Engelsch pleizierjacht vergaan. Door vier Eu- gelscho heeren was dit jacht voor een maand gehuurd en voor dat de storm was komen opzetten had men Osteude verlaten om weder naar Engeland terug te keern. Van de zes personen die zich aan boord be vonden, zijn de kapitein, een matroos en een der passagiers verdronken. De drie andere passagiers zijn met groote moeite door inwoners van Blankenbergh gered. Ten aanzien van de nieuwe proef, die de bekende Russische koop man Sibiriakoff thans nogmaals neemt, om de monden van den Jenissëi met de Nordenskjöld en Obi te bereiken (onder aanvoering van den bekenden kapitein Weide), kan nog worden medegedeeld, dat de expeditie in het laatst van Juni jl. de laatste Noor- weegsche haven heeft verlaten, maar reeds bij Nowaja-Semlja met ongeluk ken begon te kampen. Daar brak nl. de machine van de Nordenskjöld, zoodat het schip weer teruggaan moest. Door de Obi geboegseerd, kwam de boot medio Juli te Dront- heim aan. Den 7 Juli vertrokken daarop beide schepen van daar Den 13den kwamen zg te Solombale (aan de Witte zee) aan. Na een deel der lading aldaar gelost en proviand en Sibiriakoff zeiven aan boord genomeu te hebben, gingen de schepen den 14den verder. De plaats van bestem ming is Sorborowski. Dezer dagen is de politie te Parijs op het spoor gekomen van groote misdaden. Niet door zelf moord zijn vele drenkelingeu, die men in de Seine vond omgekomen. Ze zijn vermoord. Nadat mannen of vrouwen waren beroofd werden ze over deze of gene brug in de Seine geworpen. Om arglooze per sonen, die wat laat alleen huiswaarts keeren te vangen en weerloos te maken bezigt men thans een ge vaarlijk middel, namelijk een lasso dat in Zuid-Amerika te huis behoort. Het is een lange, buigzame en stevige riem, waarvan men het uiteinde ein digende in een lus, om het hoofd van het slachtoffer werpt. Met een snellen ruk snoert de lus de keel toe, geraakt men van de beenen en weerloos valt men in de handen der nachtelijke roovers. In de vorige week keerde een student na middernacht huiswaarts. Genaderd tot bij de boulevard des Italiens, werd hg op die manier aangerand. Gelukkigerwijs bracht hg den arm door de lus, waarop een vechtpartij ontstond tusschen den aangevallene en een viertal schavuiten. Op het rumoer kwamen een paar agenten af, die den aangevallene te hulp kwamen en zich van het gespuis meester maakten. De Times heeft dezer dagen het bericht meegedeeld, dat aldaar een ruwe diamaut, uit een der mijnen van Kaapland herkomstig, is aange bracht, die alle diamanten in grootte verre overtreft. Naar de verzekering van deskundigen evenaard hg in helderheid van water de schoonste Indische juweelen van dien aard. On geslepen zooals hij thans is, weegt hij 457 karaat. Zgn vorm is lang werpig behoudt hij dien, dau kan er een brillant van komen die 300 karaat houdt. Verkrggt hij daaren tegen een ronden vorm, dan verliest hij meer van zijn grootte, want dan zal hij als brillant geslepen ongeveer 220 karaat wegen. Als middel van vergelijking zij vermeldt, dat de »Kohinoor« de be kende »berg des lichts" thans 106 karaat weegt, de Regent" 136 en de »Orloff" 195 karaat weegt. Op welken fabelachtigen prijs dit edel gesteente wordt geschat, geeft het blad niet op. Ondertrouwd R. BORSCH en J. BAK. Helder, 5 Sept. 1884. B C. MOS BLOEMENDAAL, 2 hunne 45-jarige Echtvereeni- •91 ging te herdenken. <a Uit naam van hunne dauk- M bare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 9 September 1884. pfga Algemeene kennisgeving. Getrouwd C. J. KARSTEL en C. M. BEETS. Alkmaar, 7 September 1884. Voorspoedig bevallen van een Zoon: J. VAN HEERWAARDEN, geliefde Echtgenoote van J. GOMES. Helder, 7 Sept. 1884. Bevallen van eeu welgeschapen Zoon, KLAZINA DE GROOT, WIJKER. Helder, 6 September 1884. Eenige kennisgeving. Bevallen vau een Dochter V. BAKKER, geb. Buitink. Helder, 7 September 1884. Algemeene kennisgeving. •ïaaaseemess Heden overleed onze jongste lieveling HILLEGONDA, 17 dagen oud. Helder, 8 September 1884. A. BELS. M. C. BELS—Roskam. Op den 7den dezer, werd ons ouderhart getroffen, door 't af sterven van ons zoontje ARIE, oud 13 maanden. M. KLOPPER en Echtgenoote. Helder, 9 Sept. 1884. aan den WelEd.Gestr. Heer Dr. van COEVORDEN, Officier v. Gezondheid lste kl. bij de K. N. Marine, voor zgn onvermoeiden hulp en bijstand, verleend aan ons Dochtertje, tijdens hare ziekte. Ook aan de Buren, voor hunne hulp en belangstelling. E. VAN DER HORST, en Echtgenoote. De bemanning der Reddingsbootalhier, gevoelt zich gedron gen openlijk haren welgemeendei dank te betuigen aan de visscher- lieden, die onmiddellijk na de redding van de bemanning van het Urker visschersvaartuig n°. 103, schipper M. DE BOER, Vrgdagnacht op Onrust gestrand, eene som gelds bijeen bi ach ten, om dit onder de bemanning der Reddingsboot te verdeelen. 't Doet hun zeer zeker een groot genoegen, dat hunne pogingen tot redding van menschenlevens zoo wor den gewaardeerden voornamelijk door hen, die beter dan iemand an ders weten, welke inspanning dikwijls bij strandingen van hen wordt ge vorderd. Uit naam van de bemanning der Reddingsboot. De ondergeteekende, schipper van de Urkerschuit No. 133, gevoelt zich innig gedrongen, hulde te brengen aan schipper J. RAS, van de schuit Helder No. 6, die hem in zgn on- gelukkigen toestand, bg het omslaan van zgn vaartuig in de Noordzee, met levensgevaar heeft gered; geen moeite of poging daartoe was hem te zwaar. Mijn leven dank ik dan ooknaast God den Heer, aan den edelen menschenvriend schipper RAS. wien ik door deze openlijk daarvoor mijnen dank betuig. Helder, 6 Sept. 1884. K. KRAMER.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1884 | | pagina 2