Advertentiën. DE ONSCHULDIG VEROORDEELDE De jaloersche Dwaas of Hij is onzichtbaar. was bevorderd. Zijn vader was na tuurlijk uiet weinig iu zijn schik, dat zijn zoou eindeljjk op den goeden weg was geraakt, en hij ried hem dan ook aan, de met zoo goed gevolg begonnen militaire loopbaau te ble ven volgeu, waarop de brave jongen antwoordde, dat het hem verdroot zoover van zjjue ouders te leven en dat hjj daarom liever een betrekking op een kantoor zocht, die hij met zulk een paspoort en dan de medaille wel vinden zou. Inderdaad vond hij spoedig een plaats bij een grooto administratie, maar even spoedig had hij in de buurt verscheidene oplichtingen ge pleegd. Terzelfder tijd ontving de politie van het Ministerie van Marine hot signalemeut van Louis R., ge woon marinier, die voor eenige maanden was gedeserteerd en zich waarschijnlijk te Parijs ophield. De ouders kregen nu bezoek van een commissaris, die hun mededeelde, dat hun zoon noch gedecoreerd, noch onderofficiernoch onder-luitenant titulair was, noch ooit in Touking was geweest. Louis R. was eenvou dig naar Parijs gegaan, waar hij van diefstal had geleefd en onder een valschen naam zelfs tot 3 maanden gevaugeuisstraf was veroordeeld. Na zijn ontslag uit de gevangenis had hij het mooie paspoort vervaardigd. De deserteur-falsaris-dief is in hech tenis genomen. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prinses Wilhelmina is 20 Sept. van Southsmpton vertrokken naar Java. Het stoomschip Prins van Oranje is 19 Sept. van Nisida vertrokken naar Batavia. Het stoomschip Prins Alexander, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 20 Sept. van Port-Saïd naar Genua. Het stoomschip Burgemeester den Tex is 17 September van Batavia en den 19en van Padang vertrokken naar Java. Het stoomschip Conrad is 21 September van Genua vertrokken naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Prederik is 20 Sept. Aden gepasseerd naar Batavia. Markt-Berichten. Hoorn, £0 Sept. 7 Paarden f 85 a 200, 31 Koeien en Ossen f155 a 300, 20 nucht. kalveren f 5 a 28, 214 Schapen f 17 a 29, 127 magere Varkens f 12 a 24, 169 Big gen f6 a 10, 10 Bokken en Geiten f5 b 10, Boter per kop fO.85 a 0.95. Burgerlijke Stand Helder. Van 19 tot 23 Sept. ONDERTROUWD: J. C. Uhlenbroek, arts, en H. G. O. Bron. A. Boender, ma troos bij de marine, en M. E. Mul. J. E. Letsch, korporaal der mariniers, en A. Koo- ioa:>. H. Koelemeij, werktuigmaker, en A. E. Keeser. G. B. Stienstra, korporaal, en G. van Brederode. J. Kramer, visscherman, en E. Bakker. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: A. Swart geb. Zwaan, z. T. Vennik geb. Piscaer, d. H. H. Kindt geb. Verboom, d. M. Roomeijer geb. Rij kers, d. M. Quast geb. Bcelsums, z. A. Leeuwens geb. Grooff, z. P. Moll geb. Kooy- man, z. N. Kooger geb. Baas, z. A. W. Wildenberg geb. Tongerloo, z. P. Dilg geb. Hoogerbeide, z. G. Boogaard, geb. d.Wraard, z. OVERLEDENA. Bakker geb. Ott, 29 j. A. M. Fortuin, 4 m. E. Oomen, 14 j. Vervolg' der Berichten. De steeds werkzame commissie voor het orgauiseeren van volksbij- eenkomsten alhier, heeft zich dezer dageu, nadat de af'redende leden door het plaatselijk Nutsdepartement waren herkozen, opnieuw geconsti tueerd. Tot bestuursleden zijn ge kozen de heeren T. Mooy, A. B. Weber, IJ. Strikwerda, H. Roukeus en W. Thie Fzdie zich deze be noeming hebben laten welgevallen. Tot regeling der bijeenkomsten in 't aanstaand winterseizoen worden thans de noodige voorbereidende maatrege len genomen. Meer bepaald heeft de commissie daarbij op het oog de vie ring van het eeuwfeest der Maat- schappg tot Nut van het Algemeen, in November a. s. 't Doel daarvan is, het uitnemend streven dier Maat schappij, van wie ook de volksbijeen komsten uitgaan, meer en meer onder de aandacht van het publiek te brengen. Aan een 5-tal leden is opgedragen om die feestviering in een der te houden volksbijeenkoin- •ten voor te bereiden. Gisterenavond word door de hier aanwezige marine-officieren in Musis Sacruiu een luisterrijke Soiree Dansante aangeboden aan den koui- mandaut en de officieren vau het Deeusche fregat »Fyen". Bij gunstige gelegenheid zal de »Fijen" morgen onze haven verlaten, met bestemming naar Lissabon. - Niet alleen de officieren, maar ook de ouderofficieren onzer Kou. Ned. Marine, en die van het alhier liggende Deeusche oorlogsschip Fyen bewijzen elkander wederkeerig beleefd heden. Acht dageu geleden waren de Deensche onderofficieren genoodigd op een feest, dat de ouderofficiers- vereeniging» Admiraal de Ruijter" gaf. Zondag waren de Nederlandsche on derofficieren de gasten der Denen, welke laatsten in de marine-cantine een feest aanboden, dat opgeluisterd werd door muziekuitvoeringen der muzikanten vau de Fyen. De schroefstoomschepen Atjeh en Tromp worden gereed gemaakt, om iu het najaar een nieuwen oefenings- tocht te ondernemen. Het schroefatoomschip der 2de kl. Marnix, zal na 1885 niet meer voor den dienst buitengaats gebezigd worden en alsdan vervangen door de instructie-corvet Nautilus thans in aanbouw. Bij de marine zal ingevoerd worden een nieuwe klasse vau tor- pedisteii, nl. de torpedo-werktuigkun digen als gevolg van de aanschaffing der vischtorpedo's. De groote bedrijvigheid, die er bjj .de marine heerscht en die zich openbaart in het overbrengen vau vele oorlogsschepen naar Hellevoet- sluis is het gevolg van een besluit der commissie van officieren der zee- en landmacht. Deze is van oordeel, dat Hellevoetsluis een sterker punt vau defensie behoort te zijn en dat er daarom schepen van grooter kali ber moeten gestationneerd wezen. In tegenwoordigheid van een uitgebreiden kring van vlag-, hoofd en verdere officiereu der Marine, gepensioneerden en actieve, van den Minister van Marine, de oud-ministers Wichcrs en Geerling, een deputatie van de koninklijke vereeniging »het Eereteeken," werd gisteren het stof felijk overschot van den voormaligen vice-admiraal De Haes op de alge meen e begraafplaats te 's Gravenhage ter aarde besteld. Zes bloemenkransen, waaronder een van de officieren der Marine te Helder, prijkten op de kist. Bij het graf bracht de vice-admi raal Vau Rees het verdienstelijk verleden vau wijlen dezen echten zeeman, wiens eenvoud, rechtschapen heid en welwillendheid hij hoogeljjk roemde, iu herinnering. De luit. ter zee Zegers Veeckens bracht insgelijks hulde aan het edel en rechtschapen karakter van zijn superieur, wiens voortreffelijke eigen schappen als mensch de Marine niet ligt zal vergeten. Mr. Udo de Haes, broeder van den overledene, dankte de sprekers voor hunne toespraken. Texel, 22 Sept. De proeftocht aan de Koog met de nieuwe reddingsboot, had Zaterdag 11. bij prachtig weer plaats. Ofschoon de zee kalm was, zoo bleek er genoeg branding te zijn, om de zeewaardig heid van de boot te kunnen beproe ven. Deze voldeed in alle opzichten en de geheele bemanning was over tuigd van de voortreffelijkheid van deze nieuwe reddingsboot. Verschil lende personen, waaronder een lid der plaatselijke commissie, namen deel aan dezen proeftocht, die door tal van belangstellenden en de leden der commissie werd bijgewoond. Met het vuurpjjltoestel werden twee pijlen geschoten. Al het mate rieel der reddingsmiddelen bleek in volkomen orde te zijn. Begunstigd door het fraaiste weer, werd gisteren nabij het bierhuis»Burg- zicht," een riugstekerij te paard ge houden. De prijs f 10 werd gewonnen door D. Kejj3er; de le premie f5, door D. Kikkert, en de 2o premie f2,50, door Kooiman, allen van den Burg. Honderden woonden het volksver maak bij. Na afloop ontstond er voor de variatie een kloppartijtje, dat ech ter spoedig gesust werd. Overigens liep alles best af. Texel, 22 Sept. Met bijzondere ingenomenheid ma ken wij melding vau een lezing en eenige voordrachten, door den Wel eerwaarden heer N. P. van Es, pre dikant te den Hoorn, in het belang van een arm gezin gehouden. Was het goede doel reeds aanbeveling ge noeg om vele belangstellenden naar het lokaal van den heer Krijnen te doen gaan, ook het gehoorde viel zeer iu den smaak. Dankbaar en voldaan keerde men huiswaarts of schoon de entree bijzonder laag was gesteld, beliep de opbrengst toch nog ruim f20.—. Bezig met het opmeten vau zand, ont dekte meu Zaterdagmiddag, ongeveer 3 uur, brand op de boerderij van den Heer P. Kos sen, bewoond door den werkman P. Raven. De brand nam zód spoedig in hevigheid toe, dat er van de gereedschappen en van den oogat niets en van den inboedel slechts wei nig gered kon worden. Het huis lag al spoedig in de aschdoch de vier schelven zaad en 3 klampen hooi, die buiten stonden, brandden nog gcruirnen tijd door. Aan blusschen viel niet meer te deu ken en het is alleen aan bet kalme weer en de guustige windinrichting te danken, dat de brand alleen tot dit perceel bepaald bleef. Men vreesde echter zeer voor het behoud van gemeenteschool No. 1 en vaa de boerde rij bewoond door den beer S. Biersteker. Zoodra men in de gemeente kennis kreeg van het gebeurde, haastten verschillende autori teiten zich om op het terrein van den brand te komen. Onze reeds bejaarde, doch ijverige burgemeester metdeu secretaris der gemeente en den gemeeutebouwmeester verschenen bet eerst en werden spoedig daarop gevolgd door den opperbrandmeester en den brandmeester van spuit No. 2, die kort daarna water gaf. De nieêgebrachte brandhaken bewezen zeer goede diensten en het was wel te bespeuren, dat de organisatie der brandweer beter is dan vroeger. Tot den volgenden morgen 9 uur bleef men water geven. Toen kon men het gevaar voor de buren als geweken beschou wen. Alleen werd Zondag en den daarop vol geuden nacht nog wacht gehouden bij het smeulende vuur. Algemeen wordt hier de wenschelijkheid uitgesproken, dat liet ge meentebestuur besloot, minstens eenige brandhaken in hét Koegras te plaatsou, die bij dcrgelijkeu brand onmisbaar ziju. De eigenaar van het huis, de l.eer Poort man te Overschie, evenals de heer Kosser waren tegen brandschade verzekerd doch de werkman Raven, een man met een zeer talrijk gezin, van wiens inboedel slechts weinig gered is, was niet geassureerd. De inspecteur van politie eu 2 rijks veldwachters waren mede bij den brand uamvezig en deden onderzoek naar de oor zaak van het ongeval. Deze is echter niet bekendmaar dit is zeker dat er van hooibroei iu dit geval geen sprake kau zijn. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Maandagmorgen had er op de Oostcr- begranfplaats te Amsterdam een aandoen lijke plechtigheid plaats. De heer II. A. Woclders, gymaastiekonderwijzer, op 40- jarigen leeftijd na een kortstondige ziekte bezweken; werd ter aarde besteld. De ge opende groeve was omringd door familie leden en vrienden, waaronder ook leden van Atnstels Gymnastiek-Vereenigingonderwij zers van de scholen waar de overledene werk zaam is geweest en leerlingen. Toespraken werden gehouden door den heer J. d.Kok, namens A. G. V., door den heer Gerrit Jan seu als vriend en door den l.eer J. Laseur, als mede ouderwijzer. Namens A. G. V. werd eeu krans op 't graf gelegd met den naam der vereeniging op 't eeue cr de woorden Vrank, Vrij, Vroom, "Vroed, den titel van 't Neerlandsch gyranastenlied, waarvan de overledene de dichter is, op liet andere lint. Een twee de krans werd neergelegd door een drietal meisjes uit 't Burgerweeshuis, uit dankbaarheid aan hun onderwijzer voor de inet goed gevolg bekroonde ortopaedische behandeling. Zaterdagavond bad een echtpaar in de Groote Bickerstraat te Amster dam oneenigheid over het huishoud boekje. Om er een eind aan te maken sprong de man uit 't venster; hij werd zwaar gekwetst opgenomen. Zondag vierde Pieke Bandringa te Tolbert zijn 101ste verjaring. Hij is naar zijn jaren vrij kras. Een echtpaar te Franeker had Vrjjdag een twist, die zoo hoog liep, dat de man zijne vrouw medesleepte eu met haar in de gracht sprong. Gelukkig schoten de buren toe en wisten de vrouw te redden. De ver toornde echtgenoot, die de reis alléén niet wilde wagen, zwom nu naar de overzijde en beklom den vasten wal, waarna hij met zijne doornatte plunje het land inliep, en tot dusver niets van zich heeft laten hooreu. Eene vigilante, welke Zondag avond deu burgemeester vau Loos duinen, jhr. mr. H. v. d. V., eu echt- genoote, van het Bezuidenhout te 's-Hage naar hun woonplaats zou terugbrengen, werd bij het passeeren vau den overweg bij de Rijnstraat aangereden door eene stoomtram, die met vrij snellen gang vau de brug- helling kwam. Door de hieruit ont stane botsing werd het rijtuig zeer beschadigd; het werd in eeu oogweuk van lemoen, wielen en onderstel be roofd, terwijl de portierramen tot gruis werden verbrijzeld. Als door eeu wonder konden de heer en mevr. v. d. V. ongedeerd uit het rijtuig stijgen. Zij werden in het buitenverblijf »Boschlust" ontvangen, ten einde zich vau den schrik te her stellen. De koetsier had een bebloed gelaat. Het paard, dat bij de aan raking reeds buiten de rails was, be kwam geen letsel. De slagers te Sneek hebben de prjjzeu vau het vleesch met 10 cents per KG. verlaagd. De terechtstelling van Kam- merer, den bekenden anarchist en een der moordenaars van de familie Eisert te Stuttgart, heeft Zaterdag te Weeneu plaats gehad. Eerst Donderdag was den veroordeelde het doodvonnis medegedeeld. Hij stierf zonder eeuig berouw getoond te hebben. De klerk Daar staat die met selaar hierover reeds 3 uur te kijken, maar de vent heeft geen enkelen streek met zijn kalk gedaan. Ik zou zou wel eens willen weteu, waarvoor zulke kerels alle Zaterdagen hun geld opstrijken." De metselaar: »Nu staat die pen- nelikker hierover reeds volle 3 uur naar mij te kijken en heeft in dien godsganseheljjkeu tjjd geen pen aan geroerd Ik wou wel eens weten, waarvoor zoo'n dagdief zijn geld beurt." Ondertrouwd WILHELM JACOBUS METZELAAR, en vau Helder, HILLEGONDA SANSTRA, van Eukhuizen. Enkhuizen, 19 September 1884. Bevallen van een dood Kindje: M. BOT, geb. Meijer. Helder, 22 Sept. 1884. Bevallen van een Zoon C. C. KORVING-de Vries. Helder, 22 September 1884. Heden beviel van een Zoon NEELTJE BAAS, geliefde Echtgenoote van J. Rooser. Helder, 21 Sept. 1884. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een welgeschapen Dochter T. VENNIK, geb. Piscaer. Helder, 19 September 1884. Heden overleed mijn ge liefde Echtgenoote AAGJE JOHANNA COLLET, in den ouderdom van 25 jaren, mij nalatende een kind van vier weken. Eeu ieder, die de over ledene gekend heeft, zal be seffen wat ik in haar verlies. Helder, 17 Sept. 1884. G. REIJERS. Mede uit naam van Ouders, Broeders en Zusters. Den 13 September overleed na een korte ongesteldheid, onze lie veling ARIE, in den aanvalligen leeftijd van 8 jaren. Helder, 13 September 1884. Zijne diepbedroefde ouders H. BEN DER en Echtgenoote Door omstandigheden eerst heden geplaatst. Den 18 September overleed, in den ouderdom van 40jarey, mijn dierbare Echtgenoot, de heer H. A. WOELDERS, diep betreurd door mij en mijne zes kinderen, waarvan de meesten te jong zijn om hun verlies te beseffen. De Wed. H. A. WOELDERS, Hoefman. Amsterdam, 23 Sept. 1884. Heden trof ons een zware slag, door het afsterven van onze geliefde Moeder en Be- huwdmoeder, de Weduwe W. GOOS, geb. Degeling, in den ouderdom van ruim 57 jaren. Helder, 21 Sept. 1884. Uit naam van Kinderen en Behuwdkinderen. Eenige en algemeene kennis geving. DANKBETUIGING aan den Heer L. VERMEULEN, President van den Burgerkring Har monie en ook aan de Heeren Dra gers, voor de laatste eer, aan mijn geliefde Echtgenoote bewezen. Helder, 20 Sept. 1884. G. REIJERS. Ook namens wederzijdsche familie. Hartelijke dankketuiging aan deu Weleerwaarden Heer Ds. VAN ES, voor de huïp aan ondergeteekende en zijn gezin bewezen, door het houden een er voorleziug op Vrijdag 1.1. Hoorn op Texel, 22 Sept. 1884. J. KNAAP en Familie. DANKBETUIGING. Door deze betuig ik mijnen wel- gemeeudeu dauk aan Mej. DE RUIJTER, voor de hulp eu moeite aan mijne vrouw betoond. P. BOT. Helder, 22 September 1884. Met deze maakt de ondergeteekende zijne clientèle bekend, dat hij zijne GROF- en HOEFSMEDERIJ hoeft overgedaan, bedankt zijne geachte begunstigers voor het genoten vertrouwen eu beveelt zijnen opvolger in ieders gunst aau. Niuwediep, 23 Sept. 1884. M. HILDERING. Mij refereerende op het bovenstaande, kan ik melden, dat de GROF- en HOEFSMEDERIJ door mij met de grootste nauwgezetheid voortgezet zal worden en beveel mij alzoo iu eeu ieders gunst en recommandatie aanbelovende door net en solied werk, mij dit waardig te maken. Nieuwediep, 23 Sept. 1884. UEd. Dw. Dienaar, J. F. AMBRIOL A. Onderofficiers-Vereen igiug der Zeemacht „ADMIRAAL DE RUYTER." DON DERDAGr 25~SEPTEMBER '84 Bestuurg-VerkiezlBg. Een getrouwe opkomst wordt ver- a°eht.HET BESTUUR. LOKAAL Tl V O LI. T oo neel voor s telling tegeven door de Mariniersvereeniging „Exoelsior," onder bescherming vau den WelEd. Gestr. Heer den Heer de Timmerman. Donderdag 25 September 1884 of daarna Elntrée voor een Heer 0,49, een Dame f 0.25. \a afloop BAL. Opening 6l/a ure. Aanvang 71/» ure* (Zie Programma's.) HET BESTUUR.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1884 | | pagina 2