Prijsopgaaf H De Tjjdgeest. Steenkolen 1885. VAN VERSCHILLENDE ARTIKELEN RIT HET MAGAZIJN HEININGDRAAD Alle aoyBiBBOBMile artikelen zijn onelil voorMen tot ii de Me kwaliteiten. Najaars- en Winter-Nouveautés. H.A.STADERMANN Openbare Veiling I 165. Het meest gesorteerde en goedkoopste Manufacturen-Magazijn alhier. GROOTE ÉTALAGE DER PAS ONTVANGEN BOEKHANDEL, De LuiUnant-Koloael-Kommandant vaa het 4e Regement Vesting-Ar tillerie zal, op Maandag den 6 Oc tober 1884, des yoormiddags ten 12 ure, in het openbaar aanbesteden Het weghalen van de mest der te Helder gedetacheerde paarden van het 2e Regement Veld-Artillerie, over het tijdvak van en met den 1 November 1884 tot en met den 31 October 1885. De voorwaarden van de aanbeste- ding liggen van af heden, van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure, ter inzage, op het Bureau van genoemden Kommandant in de Ar tillerie-Kazerne. Helder, den 26 September 1884. De Luitenant-Kolonel. Jhr. ALTING VON GEÜSAU. De Luitenant-Kolonel-Kommandant van het 4e Regement Vesting-Ar tillerie zal, op Maandag den fi Oc tober 1884, des voormiddags ten 12 ure, in het openbaar aanbesteden De levering van FOURAGES voor de te Helder gedetacheerde paarden van het 2e Regement Veld-Artillerie, over het tyd- vak van en met den 1 Novem ber 1884 tot en met den 31 October 1885. De voorwaarden van de aanbeste ding liggen van af heden, van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure, ter inzage, op het Bureau van genoemden Kommandant in de Ar tillerie-Kazerne. Helder, den 26 September 1884. De Luitenant-Kolonel, Jhr. ALTING VON GEUSAU. op WOENSDAG 1 OCTOBER aanst., des avonds 8 ure, in Musis Sacbum. De Makelaar OUDENHOVEN presenteert alsnog publiek te ver- koopen, ten overstaan van den No taris HORDIJK, Het HUIS en EBF, staande aan de Weststraat te Helder, geteekend L no. 66, ka dastraal Sectie A no. 1132, groot 63 centiaren. J ACH T. te üloop een flink onderhouden JACHT, met ZEIL, FOK, ANKERS en TOÜ- WEN, KORREN en verder completen INVENTARIS. Te bevragen motto »Jacht," aan het bureau van dit blad. 2-Els blauwe Lamsbaai, solide van af 60 Cts. 2-Els zwarte Rokkenbaai, solide 60 2-Els roode idem idem 2-Els bruine en grijze Beverbaai, solide Witte Flanellen, voor Ondergoederen Gekleurde Flanellen, voor Overhemden 2-Els wol Boezelgoed 2-Els wol Regenmantelstof 2-Els effen gekleurde Dames-Lakens 2-Els zwart, blauw en bruine Mantellakens 2-Els zware Engelscbe Bukskings 2-Els echte blauwe Duffels, zuiver wol 2-Els zware wollen Bukskings Zwaar zwart gekeperd Rokken-Katoen Halfwollen zwarte Merinos Zuiver wol idem idem Zwart koord Rips, voor Meisjesbroeken Zwart wol Moirée, voor Dames-Rokken Zwarte Luster en Paramattas Zevenkwarts Engelsche zwarte Thibets Zevenkwarts zware zwarte Panama's 3-Els breedte zwart wol dubbel Luster Negenkwarts zwarte Rokken Zanella Zwart Fluweel van af 40 Ct. en gekleurd Vol 2-Els zwart, bruin en blauw gewerkt Mantelpluche Gekleurde Flanellen, v. Winteljaponnen Effen kleuren, wollen Beiges, gekeperde Japonstof Gekleurde en Paarsche Katoenen Oxfords en Zephirs, voor Morgenjaponnel*» Meubelkatoenen voorGordijnen en Dekens van af Wit en geel gestreept gebloemd Damast voor Behangsel Gekeperde gekleurde Crêtonnes, voor Meubel-Gordijnen >12 Zware gew. Irlandaises met rand. 2-Els br. 70 Gestr. Gordijn-Neteldoeken met randen 5 Zwaar wit Voeringkatoen, volle breedte >10 Echte Madapolams v. Overhemden, 6/4 br. 15 Echte Schotsch-Holl. of Sloopenkatoen 15 Wit zwaar Hemdenkatoen >10 Graslinnens voor Hemden en Lakens >10 Wit zwaar Watertwist v. Lakens vol 6/4 br. 20 echt halflinnen 6/4 20 70 80 10 20 45 45 40 75 50 140 150 11 15 30 25 30 15 30 30 35 25 60 100 15 15 5 7 7#» 71/*Cts. 12 Wit zwaar N.-Brab. Linnen voor Lakens vol 6/4 breed van Wit Osnabrugs Linnen, voor Matrassen 6/4 ongebleekt Katoen en ongebl. Keper Gestr. Amersfoort, v. Broeken en Rokken Witte Bazins en Piqués, voor Rokken Piqué Moltonné, voor idem Engelsche effen en gestr. Keper Handdoek- en Luiergoed, zwaar idem idem fijn Servet- en Tafelgoed zwaar halflinnHandd. en Luiergoed idem Tafel- en Servetgoed Afgepaste Handdoeken en Luiers idem Servetten idem Theedoeken 5 Ct., en Stofdoeken idem Tafellakens 25 Ct., extra groot idem Zakdoeken v. af 3 Ct. groote mans idem gezoomde, gekeperde Cachenez idem Vriesbonte Handdoeken 5/4 zware Bedden-Overtrek-bonten 7/4 gewone Vriesbonten 7/4 zware Kettingbonten 7/4 Zwitsersche Boezelbonten Vol 2-Els zware linnen Boezelbonten 2-Els effen blauw Boezelkatoen Bengaal of Overhemdenstreepen Zware Boezeloenstreepen, echte kleur Zware gekeperde grijze Voering, 6/4 br. Bruine Pilows Vol 5/4 zware gekep. grijze Moltondiemet Echt Duivelsterk, volle breedte Groote Molton-Dekens idem gestikte katoenen Duitsche Dekens idem Leidscbe wollen Dekens, 3 bij 21/4 Zware 12-Els Kachelkleeden Lakensche en Linnen Tafelkleeden Kinder wollen Winter-Omslagdoeken Groote wollen Vrouwen idem Zware, gemaakte, solide Winterrokken Zwarte, gevoerde Luster Damesrokken Ongebleekte Tricot-Ondergoederen Wollen idem idem Gebreide gekleurde wollen Mans-Kousen idem idem idem id. Borstrokk. te OOSTEREND (Texel), is, zoolang de voorraad strekt, een partij tO ILOOP, a 10 Cent per Kilogram. af 30 Cts. 20 12'/, .30 17'/, 9 11 11 12'/, 17'/, >8 10 10 40 1 12'/, 12'/, 10 .10 12'/,, 20 20 25 17'/, 10 12'/,' 10 12'/,, 15 27'/,, 50 250 350 600 100 35 175 75 250 10 45 45 125 en meerdere andere artikelen tot de goedkoopste prijzen. Puike Engelsche Paüliuls 3 HAVEN OUDE SCHILD. D a g e I ij k s afleveren. Concurreerende prijs. Van af heden kan men bij mij inteekenen op al de uitko mende SCHEURKALENDERS, Wandalmanakken, Agenda's,enz. voor 1885. Van billijke prijzen en solide bediening kan men verzekerd zijn. Langs de huizen wordt op mijn naam niet gevent en geen Circu laires verspreid met toezeg ging van Bons. De KOSTER's SCHEURKALEN DERS voor 1885 zijn verkrijg baar voor 25 Cents. Dijkstraat. Helder. Zuiver oplosbare Zeeuwsche Chocolaadtabriek. Jan Fak Brouwer Zonen, MIDDELBURG. FEUILLETON. Een onverbiddelijke Vijand. Vertaling 3.) van GERRIT J. „Goed, genadige vroaw. Ik bevond me op 't terrein tusschen 't dorp en den molen, toen ik twee schoten achter elkander hoorde. Ik dacht dat 't wilddieven waren en spoedde me, op 't geluid af, naar de plek, waar ik mijn heer Hagen en den knecht over een op den grond liggend lichaam gebakt vond staan bezig zijnde hulp te verleenen. Mijnheer Hagen gaf bevel een vensterluik te halen en om den dokter te eenden. Ik dacht dat bij den gekwetste naar 't parkhuisje wilde laten bren gen, omdat dit 't naastbij was, maar mijnheer Hagen heeft hem hierheen gevoerd, zooals ik later bemerkte. Ik wist niets beters te doen dan den moordenaar op te sporen, die zich weggemaakt had, toen we elkander op de plek der misdaad aantroffen. Daar de sneeuw hier plat getreden was, ging ik een eind verder, om te zien of ik ook voetstappen kon ontdek ken. Iets verder vond ik werkelijk indruksels ia de sneeuw en nog verder zag ik dat ze paralel met mijne treden liepen op den weg van't dorp naar't parkhuisje. Die indruksels waren niet van mij, daar mijne voeten korter zijn. Ik volgde de indruksels tot op de plaats der misdaad. Hier verloor ik 't spoor en was juist bezig de indruksels to meten, toen ik, bij 't schijnsel van mijne lantaren, deze pistool op den grond zag liggen." Rij deze woorden wikkelde hij zijn zakdoek los, haalde er een sierlijk bewerkte pistool uit te voorschijn en reikte die den dokter over. „Dat wapen" schijnt een voornaam man toebehoord te hebben, zeide Kurt." 't Is een, revolver." ,,'t Is een kostbaar stuk," zeide de dokter. Bewaar 't wapen goed; misschien vinden we daardoor 't spoor van den moordenaar. „Zou 't niet goed zijn de overgebleven schoten er af te nemen P" vraagde mevrouw von Holtzendorff. „Niet voordat mijnheer Trevor hier ge weest iszeide de dokter. „Wat deedt je verder, Weber." „Ik zocht in 't dorp mijn kameraad op. We gingen naar de plek terug en namen van de voetstappen een afdruksel in was. Toen mijn kameraad me had afgelost, ben ik hier heen gekomen om eens te vernemen of de knaap leeft of reeds dood is." „Hij is niet dood," zeide de dokter, „maar verkeert toch in levensgevaar." Je moest zoo spoedig mogelijk naar mijnbeer Trevor gaan en vragen of bij onverwijld hier komt; mis schien is de jongen in staat eenige woorden te spreken. „Ja, heer dokter. U begrijpt, 't was ons onmogelijk in den nacht den moordenaar in 't woud op te sporen." „Je hebt gelijk. Ik geloof dat je alles ge daan hebt wat mogelijk was. Als je wilt kan je op den bok plaats nemen en zoo met me naar 't dorp terngkeeren." „Asjeblieft!" zeide Weber. „Gebruik hier eerst je avondmaal," zeide mevrouw von Holtzendorff. Mijnheer de dok ter moet ook eerst wat gebruiken. Daarvoor is nog tijd genoeg." „De genadige vronw is zeer goed," zeide Weber, terwijl bij eerbiedig boog. „Nu, waarde dokter, wat zal 't wezen, een glas wijn of thee?". „Een kop thee zal ik in dank aannemen," was 't antwoord. „Ik heb geen groote haast en zou mijn patiënt gaarne over een uur nog eens willen zien." Onder 't spreken over den moordaanslag vertelde mevrouw von Holtzendorff ook van 't kind, dat ze, na 't diner, in de bibliotheek gevonden bad. De dokter luisterde met groote belangstelling, en zeide ten slotte „Dat is een volledige roman. Die gewon de knaap is zeker Filip, die 't kind bierheen gebracht heeft." „Alles is me onbegrijpelijk," zeide mevrouw von Holtzendorff en ik hoop maar, dat de knaap spoedig in staat is opheldering te geven Toen de dokter 't slapende kind beschouw de, zeide hij: „Dat is inderdaad een mooi schepseltje, 't Arme kind heeft ook alreeds wat uitge staan." „Hoe maakt 't toch de kleine van Deville, die ik verleden jaar onder behandeling gehad heb P" „Heel goed. De familie is naar Italië ge gaan om de zwakke gezondheid van mevrouw. Emma is een lief kind maar lang zoo mooi niet als deze kleine." Toen de dokter naar den gekwetsten knaap kwam kijken, lag deze in een koortsachtige sluimering, en sprak in ijlzin over zijne pijnen. Juffrouw Schmidt zat naast zijn bed. Ik hoop dat je van nacht bij hem zult wa ken, Juffrouw Schmidt P" vraagde de dokter. Als ik geen ornstigen zieke moest bezoeken bleef ik zelf bij den knaap. Als hij wakker wordt, moet je hem wat drinken geven en eenige droppels uit dit fleschje, en als 't dringend noodig is, laat me dan roepen." „Ja," zeide Juffr. Schmidt. Gelooft u dat bij den ochtend zal halen „Ik hoop 't." De dokter knikte de huishoud ster toe en vertrok. Bij mevrouw von Holt zendorff gekomen, zeide hij „De knaap is ingesluimerd. Er moet zorg vuldig bij hem gewaakt worden. Houdt u Juffr. Schmidt voor een goede verpleegster „Ik gelooft wel. Zij heeft hier in huis teu minste de grootste ondervinding." 't Rijtuig van den dokter was voorgeko men. Hij trok zijn handschoenen aan, gaf de dame en haar schoonzoon de hand en zeide „Zoodra ik kan kom ik morgen eens kijken." III. Kurt Hagen kon niet Blapen, daar zijne levendige verbeeldingskracht dien avond te sterk geprikkeld was. Hij dacht er over na, wie die kleine zwerveling toch wel zijn mocht, waarom men op hem geschoten had en of hij nog in staat zou zijn ophelderingen te kun nen geven. Niet gewoon wakker te liggen, werd hij ongeduldig en kwam de begeerte bij hem op eens naar Filip te gaan kijken. Hij sprong uit 't bed, trok zijne schoenen en een kamerjapon aan cn sloop zacht door de voor zaal naar 't ziekevertrek. Daar de deur aan stond, opende hij die zonder gedruisch en trad binnen. Oogenblikkelijk zag Kurt dat juffrouw Schmidt in een leunstoel bij 't vuur in slaap gevallen was. Vertoornd over die nalatigheid, naderde hij 't bed en zag hoe de ontwaakte knaap, die met ongeruste blikken rondzag, bij zijne verschijning even begon te glimlachen. „Kan ik wat voor je doen P" vraagde Kurt zacht. „Een weinig water, asjeblieft." „Kurt gaf 't gevraagde, waarbij hij voor zichtig en liefderijk 't hoofd van den knaap ondersteunde en de kussens terecht schikte. „U is wel goed," zoide de gekwetste. „Kan ik nog iets voor je doen P" „Zeg mij eens, is Rita in veiligheid 't Kleine kind, dat we in de bibliotheek vonden O, ja, ze slaapt gerust." „Ik dank u. O, bescherm haar toch, want ze heeft een verschrikkelijken vijand. „Niemand zal haar hier leed doen, dat be loof ik je." De zieke zuchtte en sloot de oogeu. Kurt schoof een stoel bij 't bed, ging zitten en be schouwde hem met bewondering. De knaap bad scboone gelaatstrekken, ofschoon zijne kleur bruinachtig was. 't Vochtige baar, dat hem over 't voorhoofd hing, was pikzwart, aUook zijne wenkbrauwen en oogwimpers. Na eenigen tijd stapte bij op juffr. Schmidt toe en legde zijne hand op haar schouders. Verschrikt sprong ze op, en riep uit „Wat wilt u hier, jongeheer P" „Dat je op den zieke znlt letten. Hij smachtte van dorst en daarom heb ik hem te drinken gegeven. „Goede Godwaarom heeft bij 't me niet gevraagd P" zeide juffr. Schmidt, die niet ganrne bare nalatigheid erkennen wilde. „Waarschijnlijk heeft bij dat gedaan, maar je hebt 't niet gehoord omdat hij slechts fluis terend kan spreken. Ik heb je wakker ge maakt, omdat hij van tijd tot tijd moet drin ken en ik wil wel bij je blijven om je te helpen." „Maar 't is niet noodig dat u hier blijft." Al ben ik even in slaap gevallen, ik kan toch wel een zieke verplegen en geloof dat 't niet noodig is over me te klagen." „Hij heeft niet geklaagd," zeide Kurt; maar ik maakte 't op uit de gretigheid, waar mee hij dronk." Kurt nam een stoel en ging, tot groote ergernis van juffrouw Schimdt, bij 't bed zitten. De huishoudster was een degelijke vrouw, maar wat eigenwijs en grillig. Ze werd boos op den zieke, want op Kurt, die haar lieveling was, kon ze niet toornig worden. Die jongen was van alles de oorzaak, meende ze, en daar om was ze hem, vanaf dat oogenblik, niet gnnstig gezind. Wordt vervolgd. Snelpersdruk van C. DE BOER Je.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1884 | | pagina 4