'T VLIEGEND BLAADJE. KLEINE COURANT VOOR HELDER. NIEUWEDIEP EN TEXEL No. 1222. Zaterdag 1 November 1884. Twaalfde Jaargang. Kalender der Week. A bonnement per 3 maanden binnen de gemeente 50 Cent. >3 franco per post75 Afzonderlijke nnramers2 Veracinjnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers: BERK HOUT Co. te Helder. BareamSPOORSTRAAT en znONTRAAT. zi.d ver tentlön van 1 tot 5 regels25 Cent. Elke regel meer5 Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlyk des DINSDAGS- en VRIJ DAGNMOHGENS vóór lOuur aan de Bureaux bezorgd ziin. NOVEMBER, Slachtmaand, 30 dagen. Opkomst der Zon 7 u. m. Onderg. Zondag 2 Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 4 u. 26 m. Aller Zielen. 3 Volle Maan. 4 7 H. Willebrordus. NIEUWSTIJDINGEN. HELDER, 31 Oot. 1884. We maken onze lezers attent op de aangekondigde voorstelling in Tivoli, hedenavond te geven door 't tooneelgezelsckap uit den Parkschouw burg. De opvoering van »Coralie," door de bladen gunstig besproken, zal ook zeker hier de belangstelling op wekken en tot een bezoek uitlokken. De beer A. B. Weber alhier, ontving dezer dagen een fraaie ver guld zilveren medaille met inscriptie als volgt Koninklijk Zoölogisch Botanisch Genootschap te 's Hage" en aan de keerzijde le prijs A. B. Weber, voor witte Leeuwrik. Een bekroning voor dezen vogel in die kleur zal wel eenig in de jaarboeken van het pluimgedierte zijn. Be directie der Ned. Ameri- kaansche Stoomvaart - Maatschappij ontving Dinsdagavond laat het vol gende telegram van de agenten der Norddentsche Lloyd te Southamptou, in dato. 28 Oct: De gezagvoerder van het stoomschip Oder, van New- York naar Breinen, heden hier aan gekomen, rapporteert den 25sten Oc- tober op 49° NBr. en 27° WL. het stoomschip Maasdam in brand staan de aangetroffen te hebben. De mas ten waren overboord, doch de schoor steen stond nog; dikke rook steeg uit het ruim. Er was niemand aan boord te ontdekken. De Maasdam", kapt. v. d. Zee, is 18 Oct. uit Maassluis vertrokken naar New-York, en 20 Oct. Lizard gepasseerd. Als passagiers maakten de reis mede, de heeren: J. C. Rijf- snijder, A. F. C. G. Bruuings, Auton Mericourt en Alfr. Benaard, mevr. Clara Schott en zuigeling, benevens 135 tusschendekspassagiers. Gemeld stoomschip is gebouwd in 1872, heeft 1400 paardekracht en is groot 1735 ton. De ramp is gebeurd in den At- lantischen Oceaan, en in den gewonen koers der stoomschepen, naar Amerika bestemd. Toen de boot werd aan getroffen, bad ze zeven dagen reis. Met het oog op de drukke vaart van stoomschepen naar Amerika is het FEUILLETON. Een onverbiddelijke Vijand. ii.) Vertaling van GERRIT J. 't Is zoo, mevrouwmaar ik twijfel er geen oogenblik aan, of de knaap beeft de waarheid gezegd, wanneer ik me herinner wat ik des tijds in de dagbladen daaromtrent gelezen heb. Ik vrees dat mevrouw voorlang vermoord i«. Niettej^; ,inden doon wat «^-aonej daatTln U moet -[t>H iJMter, ik ben rijk genoeg om -siAa—WJcróBiSL;"' zeide mevrouw von Holt zendorff lachend, en daarbij, er zijn er zoo- velen, die uit uwe beurs putten. Ik zal nog heden aan den heer Gröber, mijn advocaat, schrijven, want te oordeelen naar de misda den, die dat monster, die mijnheer Schmidt begaan heeft, moet de efenis aanzienlijk zijn en is de kleine Rits een rijke erfgename. „Waarschijnlijk ja die arme kleine! t Schijnt me toe, dat de familieleden van den eer Greif nauwkeurig nagegaan moeten orden. Nn, mijnheer Gröber zal wel weten wat ir te doen is. .Morgen moet Filip zijne verklaringen r 't gerecht afleggen," zeide de dokter, en noet ik heen, want ik ben hier al vrij lang even." s dokter nam afscheid en ging heen. den achtermiddag, toen ze met haar •.oon in de bibliotheek bij 't haardvuur verhaalde roevrouw von Holtzendorff rat ze van Filip vernomen had. knaap luisterde ia de grootste opgewon- d en zeide e arme mevrouw Klöber! Wat mag er ir geworden zijnP" vrees, men heeft haar vermoord en in waarschijnlijk dat de opvarenden door een of ander stoomschip zijn gered. Mochten de schipbreukelingen hunne toevlucht echter hebben moeten zoeken in de aan boord zijnde sloepen, dan mag men hopen, dat deze door een of ander passeerend stoomschip zijn gezien, dat de ongelukkigen aan boord heeft genomen. Diep valt het te betreuren dat gemelde maatschappij, welke kort ge leden de Amsterdam" verloor op de kust van Newfoundland, door deze nieuwe ramp wordt getroffen. Bij de Nederl.-Amerik. Stoomv.- Maatsehappij is nog een later telegram ontvangen uit Southampton, meldende dat het stoomschip Oder" de Maas dam" gevonden heeft geheel uitge brand en dat van b>oten niets te zien was. Zooals wij hierboven reeds hebben gezegd, koesterde men ook te Southampton de hoop dat de opvarenden door een uitgaand schip waren gered, daar de Maasdam" in de gewone route werd aangetroffen. Het Bremer stoomschip »Eider," van New-York, wordt morgen te Southampton verwacht, terwijl de »Douau" hedenochtend van daar naar New-York is vertrokken, met instructiën om scherp uit te kijken. Het vergrooten en gedeeltelijk vernieuwen van het genieentehuis te Terschelling is Dinsdag aanbesteed. Er waren 7 inschrijvers, van welke de minste was de heer Daalder al daar, aan wien het werk is gegund voor f4995. De hoogste inschrijver was de heer Muller te Harlingen, voor f6686. Het Hof te Amsterdam ver oordeelde Dinsdag den scheepshof- meester Lindgreeu tot 2 jaar celstraf, wegens poging tot moord op 'qjne schoouzuster. Maandagochtend heeft de heer Boas Berg, antiquair, te Amsterdam, verkocht het Saksisch tafelservies, dat in de veiling van den boedel van baron Bosch van Drakesteyn f4800 gegolden had, aan den grootvorst van Rusiaud, die te Amsterdam vertoeft, en zulks voor den prijs van tiendui zend gulden. Het »Nederlaudsche Schaatsen- rijdershond" heeft Zaterdag 11. beslo ten, dat, zoo in den a. s. winter de gelegenheid zich daartoe voordoet, er een internationale harddraverij op schaatsen zal plaats hebben, en wel te Heeren veen. Omtrent de Argo van den Sche- veningschen reeder A. Hoogenraad wordt nader gemeld, dat men dit vaartuig na den storm nog gezien heefthet had toen de vlag opeen bewijs dat het was zoekende naar zijne netteu, die iutusschen door een ander waren gevischt. Het vaartuig was toeu niet op de te huisreis, daar het nog geen haring genoeg had om huiswaarts te keeren.. Eeu Duitschcr te Brooklyn (New- York) moet het gelukt zijn petroleum en andere oliën in volkomen drogen staat te brengen, zoodat ze gemakke- lrjk, goedkoop en zonder gevaar ver voerd kunnen worden. Door deze nieuwe vinding worden ook de waar- delooze onbrandbare deelen uit de olie verwijderd, en de vaste petroleum kan, naar men zegt, oumiddellijk in lampen gebrand en ook tot het ma ken van kaarsen gebruikt worden. De Hamburg - Amerikaansche Stoomvaartmaatschappij is met de con- curreerende maatschappijen in onder handeling getreden, ten doel hebbende gezamenlijk het personentarief te ver- hoogen. Moedwillige doodslag. Aan de akte van beschuldiging, tegen Jaeob de Vries, oud 19 jaren, arbeider, geboren te Katlijk, wonende te Veenoord, gem. Sleen, thans in hechtenis, oütleent men het vol gende Zondag 24 Aug. jl. was er 's avonds een vrij talrijk bezoek van jongens en meisjes, ten huize van Jan Visser te Veenoord; o. a. waren daar ook bcsch. en Geert Winters, ieder met een meisje. Geert was zeer lastig en zocht ruzie, waarbij hij zijn mes trok. Ook besch. trok zijn mes, maar een meisje, vreczende dat de jongens zonden gaan snijden, heeft het hem afge nomen. Later, toen de twist wat bedaard scheen, gaf zij liet hem terug. Omstreeks middernacht gingen dc jongelui paarsge wijze naar huisbesch. en drie andere jongens met hunne meisjes vooruitGeert en andere jongens met de hunnen achteraan. Onderweegs moest Geert van zijn meisje het verwijt hooren, dat hij met Aaltje ge dronken hadhierover verstoord, verlaat hij haar cit loopt yazende en tierende de andere jongelui achterop, met een open mes in de hand, waarmee hij hen dreigde, roepende: „ik hen niet bang voor 25 korte turfmakers, ik heb s t aan de tarfraa- kers en soortgelijke uitdrukking» n. Maar toen hij hen aanviel, verweerden de jongens zicheen paar hebben hem geslagen, dc een met een stok, dc ander met zijn vuist. Daarop werd er geroepen: „moord," „jon gens sehei uit;" besch. en een paar andere jongens liepen weg, de achteraankomenden naderden en vonden Geert op den grond liggende, bloedende uit de borst. Men begreep dadelijk dat Geert dood was en riep zijn broeder, die aan de over zijde van het kanaal woont, om met een lantaarn te komen, Deze had geen lan taarn, maar men haalde er een elders, en toen bleek het wat er geschied was. De rijks-veldwachter werd gehaald, die trachtte te onderzoeken of er nog leven in het lichaam was, doch vruchteloos. Daarna haalde hij adsistentie om het lijk te ver voeren. De burgemeester werd gewekt en deze liet het lijk brengen in het logement van Scholte, waar het lijk bewaakt werd door een rijks-veldwachter afgelost door den burgemeester, totdat de justitie uit Assen kwam. Een paar nur na het voorgevallene is besch. gearresteerd, die bekende met zijn mes Geert in de borst te hebben gestoken; maar aan zijn mes zat geen bloed en geen der getuigen had het toebrengen van dien steek gezien. De deskundigen, die het lijk schouwden, vonden daarop een gestoken wonde, doorgedrongen tot in de linker hartkamer, waardoor een inwendige slag aderlijke verbloeding was ontstaau, die een spoedige hartverlamming had teweeg gebracht en waardoor de dood is veroorzaakt. Uitslag- der verkiezing- van leden voor deTweede»Ka- mer derStaten-Generaal. (1.) liberaal, (a.-r.) antirevolutionair, (c.) conservatief, (k.) katholiek. ALKMAAR. Geldig uitgebrachte stemmen 2663. Volstrekte meerderheid 1332. Uitgebracht op de heeren mr. W. v. d. Kaay (1.) 15G8, mr. J. L. de Bruyn Kops (1.) 1167, W. Bos (k) 788, mr. J. A. N. Trava- glino (k) 755, mr. W. H. de Beaufort (1.) 410, jhr. mr. M. A. de Savornin Lobman (a.r.). 293, mr. Baron De Geer van Jut- phaas (a.r.) 279 stemmen. Gekozen de fleer: Mr. W. VAN DER KAAY. Herstemming tusschen de Heeren: Mr. J. L. DE BRUYN KOPS en W. BOS. AMSTERDAM. Gekozen de heeren mr. W. A. de Beaufort met 2316, J. T. Cremer met 2346, J. Dirks met 2470, A. Gildemeester met 2398, mr. J. G. Gleiehman met 1890, mr. H. Kist met 2365 en jhr. mr. J. W. H Rutgers v. Rozenburg met 2497 stemmen (allen 1.) HOORN. Herkozen de heeren K. de Jong (1.) met 1893 cn mr. W. K. baron van Dedem (1.) met 1892 stemmen. HAARLEM. Herkozen de heer Jaeob Duijvis (1.) met 1218 stemmen. Herstem ming tusschen de heeren W. de Meijier(l.) die S63, en jhr. mr. A. J. RethaanMacaré(L) die 550 stemmen bekwam. HAARLEMMERMEER Herkozen mr. F. J. M. A. Reekers (k.) met 625 st. LEIDEN. Herkozen de heeren J. H. Donner (a.-r) met 1511 en O. baron van Wassenaer van Catwijck (a.-r.) met 1522 stemmen. GOUDA. Herkozen de heeren jhr. mr. K. A. Godin de Beaufort (a.-r met 1766 en mr. U. H. Huber (a.-r.) met 1738 steramen. DELFT. Herstemming tusschen de heeren mr. A. H. M. van Berckel (k.), die 1172 jhr. mr. W. T. C. van Doorn (1), die 1028, mr. A. J. Farncombe Sanders (1.), die 984 en J. C. Fabius (a.-r.), die 728 st. kreeg. BRIELLE. Herstemming tusschen de bh. mr. G. J. Goekoop (1.), die 522 en jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman (a.-r.), die 353 steramen bi-kwara. 'S GltAVENHAGE. Herkozen mr. R. J graaf Schimmelpenninckv. Njjenhuis (cmet 892 st. Herstemming tusschen den heer R. A. W. Sluiter (1.), die 826, en mr. W. Wintgens (e.), die 817 st. verkreeg. DORDRECHT. Herkozen mr. G. M. van der Linden (1.) met 1082, en mr. J. A. van Osenbruggen (1.) met 1083 stemmen. GORINCHEM. Gekozen de heeren mr. L. W. C. Keuchenis (a.r.) met 1676, en II. Seret (a.r.) met 1747 stemmen. BREDA. Herkozen de heeren dr. H. Schaepman (k.) met 1951, en mr. A. des Amorie van der Hoeven (k.) met 1934 stemmen. ZEVENBERGEN. Herstemmingtusschen mr. C. J. A. Heydenryck (k die 758, cn mr. A. P. R. C. baron van der Borch van Ver- wolde (a.), die 531 stemmen verkreeg. TILBURG. Herkozen mr. B. M. Bahl- mann (k.) met 1471 en de heer F. M. H. Borret (k.) met 1456 stemmen. EINDHOVEN. Herkozen mr. A. J. H. van Baar (k.) met 1185 en dr. P. J. P. Vermeulen (k.) met 1165 stemmen. MAASTRICHT. Herkozen mr. G. W. Straetmans (k.), met 1026 en jhr. mr. G. Ruys van Beerenbroek (k.) met 1024 stemmen. ROERMOND. Herkozen mr. H. J. Brou wers (k.) en mr. H. T. Lambrechts (k.), beiden met 1190 stemmen. BOKSMEER. Herkozen de heeren mr. J. H. L. Haffinan8 (k.) met 1237, en mr. J. M. C H. Clercx (k.) met 1242 van de 1326 uitgebrachte stemmen. 's HERTOGENBOSCH. Herkozen de heer P. G. J. van der Sohrieck (k.) met 1256 en mr. A. F. Vos de Wael (k.) met 1251 stemmen. ROTTERDAM. Herkozen de heeren W. A. Viruly Verbrugge (1.) met 1510mr. J. van Gennep (1.) met 1517; mr. H. C. Verniers van der Loeff (1.) met 1514; R. P. Mees R. Az. (1.) met 1509 stemmen. GRONINGEN. Herkozen mr. S. van Houten (1.) met 527 stemmen. ZUIDUORN. Herkozen mr. E. J. J. B. Cremers (1.) met 452 stemmen. APPINGADAM. Gekozen de heeren J. Schepel (1.) met 1349 en mr. D. De Ruiter Zylker (1.) met 1334 stemmen. WINSCHOTEN. Herkozen mr. J. W. J. baron de Vos van Steenwijk (1.) met 882, en mr. H. Goeman Borgesius (1.) met 859 stemmen. ASSEN. Herkozen mr. L. Oldenhuis Gratama (1.) met 1005, en W.A.barc Van der Feltz (1.) met 998 stemmen. LEEUWARDEN. Herkozen de hcerf F. Lieftinck (1met 1432 en S. Hings (1.) met 1439 stemmen. STEENWIJK. Herkozen de heer G. H. Th. h Th. van der Hoop (a.r.) met 719 steramen. ZWOLLE. Herkozen de heeren A. baron Van Dedem (a.r.) met 1475 cn jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck (a.r.), met 1442 stemmen. ALMELO. Herstemming tusschen de hee ren mr. J. R. Oorver Hooft (c die 1093, mr. A. Van Laer (1.), die 1084, J. E. Stork (1 die 1018, mr. A. H. M. Van Berekel (k.), die 964 stemmen bekwam. DEVENTER. Herkozen de heeren mr. A. van Delden (1.) met 1621, eumr. P. Blusse van Oud-Alblas (1.) met 1572 stemmen. ZUTFEN. Herkozen mr. W. G. baron Brantsen van de Zijp (a.) met 1545. stemmen. Herstemming tusschen de heeren mr. S M. S. de Ranitz (1.) die 1530 en mr. B. J. L. Lintelo de Geer (a.r.) die 1608 stemmen had. ARNHEM. Herkozen de heer Th. W. van der Sleijden (1.) met 1649 stemmen. Herstemming tusschen de heeren W. Roose- hoom (1.) met 1529, en A. baron 8chimmei- t water geworpen," zeide zijne grootmoeder bevend. Na eenig nadenken riep Kurt driftig uit „'t Is vreemd dat Filip den schurk in zijn kamer meent gezien te hebben hij moet Ro- bert Hellewig daarvoor gehouden hebben." „Waarschijnlijk wel, maar dat was natuur lijk in ijlhoofdigheid. Hoe goed, dat de arme jongen Rita hier heeft neergelegd. Daardoor redde hij haar en zich zelf, want hadden we 't kind niet gevonden, dan hadt je niet naar „Gróouuoèuer, dat kind is nog niet in vei ligheid. Rita staat tusschen een schurk en een groot vermogen." „Ja, we "moeten goed op haar passen. Als we maar eerst hare papieren ia handen heb ben, dan weten we hoe groot haar rijkdom is en ze krijgt dan volgens de wet een voogd. „Hond haar hier, grootmoeder, als 't moge lijk is," zeide Kurt ernstig. „Hier is ze vei liger don ergens anders, omdat de moorde naar niet weet dat zo hier is." „Juist," en we moeten hare aanwezigheid hier geheim houden. Ik ben blijde, dat de plaatselijke bladen, toen ze den moordaanslag vermeldden, niet van Rita's aanwezigheid op 't kasteel konden weten. Ik zal mijnheer Gröber verzoeken voor zichtig te zijn en niemand vertellen waar Rita zich bevindt." ,,'t Zon niet kwaad wezen haar een anderen naam te geven, want Rita klinkt zoo vreemd en doet de aandacht op haar vestigen." „Geen slecht idéé, Kurt," zeide de oude dame lachendhoe zullen we haar voortaan noemen ,Wel, ze heet Juauita Maria; we zullen haar Marietje Brand noemen." „Ik neem er genoegen mee en zal juf vrouw Schmidt gelasteu haur voortaan dien naam te geven." Toen Kurt Filip bezocht, verzekerde hij hem van zijne deelneming en zijn bijstand. „Filip," zeide de knaap, doe je best om spoedig weer gezond en sterk te worden, dan zullen we met ons tweeën hemel en aarde in beweging brengen om uit te vinden wat er van mevrouw Klöber gevonden is. „Ik beloof je, ik zal haar zonder ophouden zoeken." Hij drukte Filip de hand en deze nam de gedane belofte met hartelijkheid en innige erkentenis aah. Op dit oogenblik werd tusschen beide kna pen een vriendschapsbond gehecht voor 't leven. In 't oegm i>;u a]ies behalve tevreden met tur nieuwen n»«m; jnip, die't voordeel van een naamsverandering begreep, wist haar over te halen aicfl hierin te schikken en juffrouw Schmidt beviel 't beter 't kind voortaan een cerlijkejj«j'J1|]8Cben naam te geven dan den hehhjdaüöW -öïdm Rit».- 2oa- als ze zeide. Alzoo verdween Rita om plaats te maken voor Maria Brand. De advocaat van mevrouw von Holtzen dorff kwRm en hoorde een weinig ongeloovi» naar Filips verhaal. Klinkt als een roman," zeide bij einde lijk en ik zou er geen woord van gelooven, als er niet op den knaap geschoten was. De be graven papieren zijn van 't hoogste gewicht om den moordenaar op 't spoor tc komen en ook om de toekomstige rechten vun 't kind to verzekeren. Is er reeds naar gezocht P" „Ja Kurt heeft er uren l*ng naar gezocht, maar ze nog niet gevonden. U begrijpt, Filip' kon hem geen duidelijke aanwijzing geven, daar hij 't werk verricht heeft bij maanlicht en in een sneeuwstorm. Hij meent echter stellig, dat hij zelf de plek wel zal terugvin den. Ik hen bang dat we geduld zullen moe ten hebben tot hij geheel hersteld i3. „Dat is jammer," zeide dc ndvocaat; ah u t goed vindt wil ik zelf morgen met Kurt gaan." „Maar die arme, jonge vrouw mevrouw Kiöner, zij is de hoofdzaak," zeide mevrouw van Holtzendorff. Doe toch onmiddellijk onderzoek naar haar, mij uheer Gröber. „Ja zeker; maar ik heb die papieren daar bij uoodig. Ze kunnen inlichtingen bevatten nopens de familieleden van den heer Greif, die ons den draad in handen geven. Ik zal de geheime politie aan 't werk zetten. Men zal een der bekwaamste rechercheurs ter mijner beschikking stellen en ik twijfel niet of we zullen slagen." „Denkt udat ze vermoord is P" vraagde do dame. De advocaat knikte bevestigend. „Ik vreesde er voor. Als ze ontsnapt was had ze haar kind wel opgezocht. Maar we zul len geen kosten sparen om zekerheid ten haren opzichte te erlangen." De beer Gröber bleef dien nacht op 't teïsceel etï reïaSügsxsssïds irr* t<pJtëSf kleinzoon den avond door zijne onderhoudende gesprekken. Hij was overal hocg geacht en de raadsman van vele aanzienlijke familiën, en daar bij veel in gezelschap kwam, wist hij een menigte nieuwtjes en unecdoten. Toen hij over eenige processen sprak, die veel ge rucht gemaakt hadden, merkte Kurt aan: „Mag ik eens vragen, waarom u aan 't verhaal van Filip zoudt getwijfeld hebben, wanneer men niet op hem geschoten had?" „Al neem ik ook aan, dat de waarheid soms ongelooflijker schijnt dan verdichting," zeide dc advocaat, zoo moet een jurist toch een ge- scbiedenia als deze slechts onder voorbehoud aannemen. Ofschoon ik uw beschermeling niet ten volle vertrouw, zoo spreekt toch zijne wond in zijn voordeel. Den volgenden dag kwam de geheime poli- tie-ageut Wagner, wien Filips geschiedenis door den heer Gröber werd medegedeeld. Tot zijne verbazing kende de agent 't oude buis. „Voorheen was 't „zeide deze, een heeren huis, maar later werd 't door verdachte lie den bewoond; vreemdelingen, die aan staat kundige misdrijven hadden deelgenomen, valsche munters, ene. hadden er hun verblijf in gehouden en waren soms plotseling verdwe nen. Twee maanden geleden moest ik 't on der scherp toezicht houden en daarna stond 't een korten tijd ledig, 't Kan slechts eenige dagen geleden weer bewoond zijn." Bestaat er uitzicht dit geheim te ontsluie ren P" vraagde de advocaat. ,,'t Zal niet zoo gemakkelijk gaan; wo moeten eerst uitvinden wien 't geld van de nalatenschap van Greif toekomt, ingeval 't niet wordt toegewezen aan den heer Klöber nocb aan den heer Ritter." De advocaat knikte. „Waarschijnlijk,"vervolgde de rechercheur, „is Schmidt een aangenomen naam." „Daar is geen twijfel aan. Ga nu eens bij Filip en hoor 't verhaal uit zijn eigen mond; Filip deelde mede al wat hij nopens den heer Schmidt wist. „Dus je beut overtuigd dat bij werkelijk tut deu fatsoenlijken stand behoort? vraagde Wagner. „Zeker. Hij had 't uiterlijk van een voor naam heer, ondanks zijne slechtheid, dat kon men duidelijk merken aan zijne manieren en zijn spreken." „En boe staat 't met de papieren P Kan je uie aanduiden waar ze begraven liggen Waar in werden ze bewaard P" ,In een zilveren doos, die ik in mijn zak doek had gewikkeld, tot beveiliging tegen nalatigheid." „Zoo in een zakdoek. Mijnheer Hagen, u hebt toch zeker een goeden jachthond." „Ik heb een uitmuntenden bloedhond," was 't antwoord. „Die zal ons helpen zoeken. We moeten de voering van dien jongenheer zijn vest nemen, hem daaraan laten ruiken, en dan den zak doek opsporen. „Dan dadelijk maar!" zeide Kurt, waarop beiden de kamer verlieten om Turk te halen. Wordt vervolgd.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1884 | | pagina 1