Advertentiën. De Heer en Mejuffrouw WICKEL Hartelijke MbetoipE Ds. VAN ARKEL, Vrije Geref. Gemeente, Ph. VLESSING. INGEZONDEN. Mijnh. de Redacteur. Dikwijls en m. i. terecht hoort men hier klachten over de exploitatie van onzen spoorweg. Eergisterenavond was uw dienaar daarvan ook weer de dupe. 'tls te hopen, dat het ijverige bestuur onzer jeugdige Kiesvereeniging „Helder" er in moge slagen daarin verbetering te brengen. Zij toch heeft dat onderwerp op de agenda staan, en ik vertrouw, dat deze zaak, mits flink aangepakt, wel kans. van slagen heeft. Aotond eM_ H. Stoom vaartberichten Het stoomschip Burgemeester Den Tex vertrok 19 Nov. van Amsterdam naar Java. Het stoomschip Voorwaarts passeerde 18 Nov. Aden naar Amsterdam. Het stoomschip PrinseB Marie arriveerde 20 Nov. te IJmuiden van Batavia. Het stoomschip Prins Alexander vertrok 17 Nov. van Suez naar Batavia. Het stoomschip Prins van Oranje vertrok 17 Nov. van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Prinses Amalia arriveerde 18 Nov. te Batavia van Amsterdam. Markt-Berichten. Purvbrbnd, 18 Nov. Aan ge v. 3 Paarden, 318 Koeien, handel stug, prijshoudend, 65 vette Kalveren f0.70 a 1 per P., 78 nucht. dito f 10 a 26, beide handel vlug, 1987 Schapen en Lammeren, vette prijshoudend, Schapen hoog, handel vlug, 172 vette Var kens f 0.40 a 0.54 per P., handel vlug, 229 Biggen f 4 a 8, handel stng, Kipeieren f7 a 7.50 per 100, 1228$ pond Boter, per P. f 1.30 a 1.40, 247 Ganzen f2.50 a 189 Zwanen f 6 a 7,50 per stuk. Kleine Kaas f 36.50, aangev. 336 stapels, Middelbare f34, aangev. 12 stapels. Schaobv, 20 Nov. 6 Paarden f 45 a 125, 8 Stieren f80 a 180, 89 Geldekoeien f 130 a 270, 10 Kalfkoeien f180 a 240, 95 Vaarzen f 90 a 160, 40 Hokkelingen f 30 a 70, 11 nucht. Kalveren f 12 a 20, Schapen f 27 a 34250 Lammeren f 16 a 21. 7 Bokken en Geiten, 15 magere Varkens f10 a 15, 25 Biggen f 5 a 7, 20 Kippen f 0.40 a 1.25, 50 Eenden f 0.50 a 0.75, Boter per kop f0.90 a 1, Kaas per kgr. f 0.30 a 0.40, Kipeieren f 6 a 7 per 100. V isscherij-Berichten 20 November. 28 beugers met 20 tot 90 schelvisch, per 100 stuks f 55,50 a f 66.50; 2 tot 10 kabelj., per stuk f 1,75; 4 tot 12 m. kleine schol, per m. f 4,40 a f 4,601 a 2 m. schar, perm. 70 cent. 21 November schuiten naar zee. Burgerlijke Stand Helder, Van 18 tot 21 Nov. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWDA. Brouwer, en R. Gerritsen, W. F. F. Fritz, en F. J. Holdgreve. BEVALLEN: E. W. Unrbanus, geb. van Neck, d, W. Hamels, geb. Hoornberg, z. C. J. Lippe, geb. Verberne, z. J. van Marle, geb. Goob, d. M. W. Touw, geb. van der Poll, d. A. C. A. van der Meer, Tuning, z. T. Kelder, geb. van der Haagen, z. OVERLEDEN: N. Steinraht, 5 j. C. Kok, 3 j. A. C. Haak, 3 w. F. P. Slot, 2 j. Twee levenloos aangegeven. Burgerlijke Stand Texel. Van 12 tot 19 Nov. ONDERTROUWDGeene. GETROUWD: Pieter Timmer Cz. en Hennetje Daalder. GEBORENNeeltje, dochter van Dirk Hemelrijk en Jannetje Scbagen. OVERLEDENJan Drijver, 17 j., zoon van Dirk Drijver en wijle Maaike Boon. Vervolg der Berichten. Aan den heer S. Jaring, die ge durende vijf maanden als Haven meester ad interim heeft gefungeerd, ia als bewijs van tevredenheid bij Kon. besluit een toelage van twee honderd gulden verleend. L. J. van Yiersen, agent van politie alhier, herdenkt den 28sten dezer maand den dag, waarop hij, 25 jaren geleden, by de politie in functie trad. In een Donderdagmorgen te Schagen gehouden vergadering der Centrale Kiesvereeniging in het dis trict Alkmaar, tot bijwoning waar van alle leden zeer dringend waren uitgenoodigd, is voorlezing ge daan van een brief van het onlangs gekozen kamerlid, den heer De Bruyn Kops, waarin deze mededeelt, de be noeming voor het district Alkmaar niet te kunnen aannemen, tenzij blijke, dat zy strookt met den wensch van de meerderheid der kiezers. In deze vergadering is na discussie evenwel een motie aangenomen van den heer Waller, inhoudende dat de vergadering, met het oog op het groot aantal stemmen, op den hr. De Bruyn Kops uitgebracht, 't wenschelijk acht, dat deze de benoeming aanneemt. Door den commandant van Zr. Ms. wachtschip Hydra is dezer dagen aan den lsten stuurman in het vaste korps dek- en onderoffi cieren H. J. Karei, thans gedetacheerd by het loodswezen te Ylissingen tot het doen van peilingen op de Schelde, de zilveren medaille uitgereikt voor 24 jaren getrouwen dienst. Zondagavond a. s. zal in het lokaal Diligentia (vroeger Heeren- Logement) van den heer L. J. Vis- scher, aan het Westpleiu, een too- neelvoorstelling worden gegeven door de Jongelings-vereeniging Aurora", (zie annonce). Genoemd lokaal is thans door aanbouwiug aan de achterzyde weder vergroot, zoodat de zaal meer ruimte dan vroeger aanbiedt. Texel, 21 November. Door klokgeklep en brandgeroep werden in den afgeloopen nacht de bewoners van den Burg gewekt. Eeu boerenwoning aan de Westen stond in brand. Aanstonds rukte de brand spuit uit naar de plaats des onheils, om zoo mogelijk hulp te verleenen. Het bleek, dat de boerenhofstede van den heer T. Mz. Zijm, bewoond door den zetboer S. du Porto, in brand was geraakt. Yan den inboedel kon nagenoeg niets gered worden. Alleen het vee, met uitzondering van een koe en een kalf, kon uit 't brandende gebouw worden verwijderd. Ofschoon de brandweer alles in 't werk stelde om de vlammen te blusschen, mocht dit niet gelukken. Alles werd in de asch gelegd. Men verzekert dat een en ander tegen brandschade geassu reerd is. Als aanleiding tot den brand, noemt men vooken uit de kachelpijp, doch met zekerheid is dit niet uit te maken. Het ministerlijstje van de rech terzijde, dat in Den Haag wordt ge noemd, luidt: Premier en Minister van Justitie: Jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman Oorlog: A. E. Reuther; Binn. Zaken: A. baron Schimmel- penninck v. d. Oye; FinanciënJhr. K. A. Godin de Beaufort Marine: G. H. Thomassen a Thues- sink v. d. Hoop; Koloniën: mr. H. A. Des Amorie van der Hoeren Waterstaat: J. G. van den Bergh Buitenl. Zakenmr. G. J. Th. Bee- laerts van Blokland. De schroef boot Maria Theresia vertrok Woensdagnamiddag van Am sterdam naar Zaandam, op sleeptouw hebbende een roeiboot, waarin de timmerman Lak en diens knecht Cornelis De Jong, oud 20 jaar. Bij de Houthaven kantelde de boot en eer hulp opdaagde verdween De J o n g in de diepte. Zijn baas Lak is gered door den tjalkschipper Barend Van Munster, die met zyn vaartuig in de nabjjbeid was. Het lijk van den ongelukkige is sedert nog niet opgevischt. Uit Montfoort schrjjft men: Vóór eenigen tijd mishaudelde een moeder alhier haar dochtertje zoo in 't oog loopend, dat zij daarvoor werd vervolgd en tot 3 maanden gevan genisstraf veroordeeld. Thans is het kind, ten gevolge van opnieuw ondergane harde bejegenin gen, gevlucht ia de richting naar Utrecht; waarschijnlijk om te trach ten een beter onderkomen te vinden bij hare vroegere pleegouders te Soest. De politie heeft zich deze zaak aangetrokken. Als curiositeit deelt de Tilburg- sche Ct. het volgende medeDe heer Th. KI., te Tilburg, had Zondag het geluk vader te worden van een twee ling, en hy haastte zich zijn broeder deelgenoot te doen worden van zijne vreugde. Nog had de brief zijne be stemming (Rotterdam) niet bereikt, of de heer KI. ontving een schrijven van dien broeder, dat ook hy vader was geworden van een tweeling, die hem geboren waren eenige uren vóór dien van deu heer KI. Naar we vernemen zal eerstdaags eeu geïllustreerd weekblad verschijnen getiteld »De Vroolyke Huisvriend", illustratiën en tekst uit vorige jaar gangen van het Humoristisch Album. De prijs per 52 wekelijksche nommers zal f2,bedragen. Men schrijft uit Utrecht Binneu eeu paar weken is hier reeds driemaal ingebroken en telkens voor belangry k bedrag gestolen. Thans verneemt men van een diefstal in eeu tijdeljjk onbewoond huis op den Maliesiogel. Er moet daar heel wat ontvreemd zijn en er zijn vele voor werpen medegenomen, die van zeer groote waarde zijn. Enkele antieke zilveren en gouden voorwerpen wor den vermist, die voor den smeltkroes slechts een zeer klein gedeelte der waarde hebben, die zij als kunststuk ken vertegenwoordigen. De dieven gaan overal op dezelfde, d. i. bezadigde wijze, te Werk. Geen kopje wordt er gebroken of onnoodig medegeno men. Schalen bijv. met zilverbeslag worden daarvau zeer zorgvuldig ont daan en biykbaar is het werk aan bekwame handen toevertrouwd. Van den diefstal, de vorige week in de Maliebaan gepleegd, zjja enkele gestolen voorwerpen te Rotterdam in beslag genomen, die daar door een opkooper wareu opgekocht. De dief stal op den Maliesingel heeft eerst na de aanhouding dier voorwerpen Een Duitscher, die onder Woole, gemeente Hengeloo had gestolen, brak, bij het springen over een sloot, toen de politie hem achterna zat, zijn been. Nadat hy te Hengeloo verbonden was, is hy des nachts, met behulp van andere kameraden, nit het ziekenhuis gevlucht eu naar Enschede gesukkeld; een welwillende voerman nam hem een eindweegs medenabij die plaats wilde hij de politie weder ontloopen, doch op de vlugheid zyner beenen kon hy niet meer rekenen, zoodat hij weldra ten tweede male is gearresteerd en ver bonden, waarna hy per trein, onder behoorlijk geleide, naar Almeloo is getransporteerd. Men schrijft uit Sittard: Een treurig voorval heeft in de gemeente Schinnen plaats gehad. Zekere Vleu gels, eenige zoon, 29 jaren oud en metterwoon te Amstenrade gevestigd, begaf zich jl. Donderdag met nog andere personen naar Schinnen, waar eeu verkoop plaats had. Des avonds verliet hij in gezelschap van een an der het dorp. In het veld gekomen, werden zij door twee personen aan gevallen de makker van Vleugels uam de vlucht bij het hooren van hun taal. Vleugels echter, zich van niets bewust en geen kwaad vermoe dende, bleef staau, en dit moest hij duur eu wel met zijn leven, betalen. Als wilde dieren vielen zy hem aan en sloegen hem met een hout het hoofd in. In dezen treurigen toestand werd hij den volgenden morgen bewusteloos op den weg gevonden. Naar zijn ouders vervoerd, is hy Woensdag ochtend overleden. In hem betreurt zyn vader en moeder hun eenige vreugde. Vleugels stond bekend als een braaf en oppassend jongeling. De oorzaak van dit droevig voor val is, dat de makker van Vleugels, die de vlucht nam, by den verkoop een pand in prijs had opgejaagd, waarom men besloot hem dien avond dit duur te lateu betalen. Een on schuldige echter heeft voor hem geboet. Een der daders is gearres teerd, de ander is voortvluchtig. Een knecht van een slachter te Weenen gaf in den laatsten tyd onophoudelijk aanleiding tot hevige onaangenaamheden tusschen de me vrouwen en haar keukenprinsessen. De man had er een helsch genoegen in om, wanneer hij vleesch afwoog, daar ongehoord veel beenen bij te doen, en gaf niemandal om het protest en de scheldwoorden der meisjes, maar maakte haar druk het hof en stak allerlei complimentjes af, terwijl hy het gekochte in de boodschappen manden pakte. Als de dienstboden tehuis kwamen en de huismoeders inspectie over de inkoopen hielden, vielen er woorden"; de ongelukkige keukenmeiden moesten hooren, dat zy te dom waren om uit haar oogen te kijken, en soms zoo zeggen tenminste booze tongen maakten de beeneu ook wel eens luchtreizen naar de hoofden der on schuldige schepselen. Dekeuken-priusesseu zwoereu wraak; zij hadden weten uit te visschen, wanneer de hatelijke slachtersknecht jarig was en gingen een verbond met een banketbakker aan. De dames kochten een roggebrood, holden het uit en vulden de ontstane opening met beenen, waarna de banketbakker het geheel in iets wist te herschep pen dat precies op een taart geleek en met het opschrift prijkte: »ter uwer verjaring." Toen de knecht het verjaarscadeau ontving bloosde hy van plezier, was geroerd en de vrien delijke geefsters ontvingen ditmaal minder beenen dan gewoonlijk, ter wijl haar extra het hof werd gemaakt. Des avonds, toen onze maat ont dekte hoe leelijk hij gefopt was, bracht de brievenbesteller hem een sierlijk epistel van dezen inhoud: Weinig vleesch, veel beenenman, »Smul daar nu eens heerlijk au!" In Devonshire heeft een ver schrikkelijke misdaad plaats gehad. Eene oude dame, mejuffr. Keyse, woonde op een buitentje bij Torquai, in gezelschap van drie vrouwelijke dienstboden en eeu mannelijke. Het buitentje was bekend om zyn fraaie ligging en werd daarom dikwijls door voorname personages bezocht, wan neer zy in de buurt op de jacht waren. De eigenares zelve stond bekend als »niet gemakkelijk," maar niettemin waren twee der vrouwelyke bediendende gezusters Peck, reeds 50 jaren bij haar in dienst, terwjjl ook de bottelier zeer tevreden scheen. Vrij dagnachtaldus vertelde de keukenmeid, werd ik om half vier wakker en meende ik te ruiken dat er brand was. Ik riep Lee, den bot telier, die den huisheer giug roepen. Deze woonde in de buurt en hoorde toen hy kwam, dat juffr. Keyse was verbrand. Men ging kijken en wer kelijk in de eetzaal lag de arme vrouw half verbrand, doch zoo, dat men duidelijk kon zien, dat zij vermoord was. Haar lichaam was verschrikkelijk verminkt en droeg overal sporen van gepleegd geweld. De bel was afgesneden, maar van wapens was geen spoor te vinden. Ofschoon er tal van kostbaarheden en veel geld in huis was, wordt niets vermist, zoodat aan plundering niet te denken is. Daarentegen wordt de misdaad uitsluitend beschouwd als een wraakneming. Sterke verdenking bestaat er tegen den bottelier, die in hechtenis is genomen. Den 22sten NOVEMBER hopen wij te herdenken de 35-jarige Echtvereeniging van C. R A N en M. D IJ K E R. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Klein- Kin deren. Op den 28sten NOVEMBER aanstaande hopen wij den I 25-Jarige ambtsvervulling te herdenken, van onzen ge- liefden vader L. J. VAN VIERSEN, by 's Rijks-en Gemeentepolitie. Namens zijne dankbare kinderen. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd R. DIJKSTRA, Bootsmaat, en E. J. FILLERUP. Helder, 21 Nov. 1884. Algemeene kennisgeving. Geboren: CORNELIA JOHANNA, Dochter van: JAKOB DOMINICUS TOUW en MARIA WILHELMINA TOUW, geb. v. d. Poll. Helder, 19 November 1884. Eenige en algemeene kennisgeving. Den 19n November jl. over leed ons eenigst geliefd zoontje AREND CORNELIS, in den leeftijd van 3 weken. Helder, 21 Nov. 1884. M. HAAK en Echtgenoote. Eenige en algemeene kennis geving. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, ons eenigst zoontje CORNELIS, in den leeftijd van 3 jaren en 10 maanden. Helder, 18 Nov. 1884. J. KOK. T. KOK—Prins. Heden overleed plotseling, in den ouderdom van zeventig jaar en vier dagen, de Heer H. PAAP, in leven Oud-Zeeloods. Vlissiugen, 18 Nov. 1884. Namens de Familie, J. P. VALTER. Dankbetuiging. Aan buren en vrienden betuigen wij onzen dank, voor de belangstel ling, betoond gedurende de ziekte en hes overlijden van mijn geliefde Echtgenoote. G. SPEETS en Familie. .c.j: Broeder van de orde van de Nederl. Leeuw, betuigt zijnen harteltyken dank aan de Onder-Officieren van Vaderland en Oranje", Admiraal de Ruiter", van het Koninklyk In stituut voor de Marine, Kweekschool voor de Zeevaart te Leiden en aan verdere vrienden eu hekenden, voor de vele blijken van belangstelling, bij de herdenking zyner SOjarige dienstvervulling ondervonden. bedanken beleefd voor de hartelijke bewyzen van deelneming, by het Huwelijk hunner Dochter onder vonden, inzonderheid aan vrienden en vriendinnen, die zich vertegen woordigd hebben en op zulk een aangename wijze van hunne belang stelling hebben doen blyken. voor de vele blijken van belangstel ling, bij onze 25-jarigs Echtveree- niging ondervonden. J. VAN DIERENÜONCK, en Echtgenoote. te HELDER (Palmstraat.) ZONDAG 23 NOVEMBER 1884: voorm 10 uur zal D.V. als Spreker optreden de WelEerw. Heer: te Bloemen daal. HOOGSTRAAT. ZONDAG a. s., Voorm. 10 uur. 's Namiddags 57a uur, Ds. JOH. VAN DEN BROEK. De ondergeteekende maakt den geachten in gezetenen van Texel bekend, dat zyn Dans- Cursus a.s. Zondag 23 November, in het lokaal «DE VERGULDE KIKKERT," weder een aanvang zal nemen. Voor Leerlingen beneden de 16 jaar van 6 tot 8 uur en verder van 8 tot 10 uur. Met achting UEd. Dw. Dn.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1884 | | pagina 2