Afdeeling: WITTE GOEDEREN^ lacer. IOUIKIH1165. „DE TIJDGEEST." lOUHPUmi 1165. beste KACHELKOLEI, STOUT uiT STOUT Oafi lljlf» Hoogsidijk, BEDDEN TE HUUR. Princassen Bieren In soorten. VAN VOLLENHOVEN C°. A"ISTEBDA" Spécialiteit door grooten voorraad en de meest volledige sorteering, zoowel als door waarborg van solide gefa briceerde goederen en de voordeeligste prijsnoteering alhier. PRIVAATLESSEN een zeer net Bovenhuis, eea Woonhuis, a 80 Cent de Zak, Keizerstraat. 1000 vierkante Meters BOUWTERREIN te koop. Hoofd-Eau de Cologne. DE GEKROONDE VALK vervangt het buitenlandsch fabricaat. IDIE! BETBEElKIÏÏ"GarDS Groote stalen der voorhanden WITTE GOEDEREN steeds op aanvraag in deze gemeente beschikbaar; op de stalen wordt de juiste* breedte in Nederl. maat, zoowel als de minste prijzen aangegeven, alleen bij aankoop van volle stukken wordt korting toegestaan. Door aankoop van belangrijke partijen WITTE GOEDEREN is het Magazijn „DE TIJDGEEST" in staat gesteld dit voorjaar bijzon-* dere voordeelen aan te bieden. Katoen, Halflinnen en Linnen Handdoek-, Luier-, Tafel- en Servetgoederen, afgerande Tafelstellen, Servetten, Handdoeken, Tafellakens, Ontbijt-Servetten, Vingerdoekjes, Theedoeken, Badhanddoeken, Luiers, enz. Wit Shirting, Fransche en Engelsche Mada- polams, Graslinnens Naaimachinekatoen, Watertwist of doublé Warps, Halflinnens en zuivere Vlaslinnens, in 5/4, 6/4, 7/4, 8/4, 9/4,10/4 en 11/4 breedte, geregeld voorhanden. Belgische Bazins, Piqués, Brillante's, Piqué-fort, Piqué' Moltonne, Svandows, Pilou-blanc en Lenos voor négligeés en kindergoed. Witte Engelsche en Inlandsche Keper. Fransche Croise's. India Twil, witte China-Drills en Jeans voor pantalons. Witte Engelsche Diemets, Amersfoort. Onge bleekte Kepers, groote voorraad in witte Batist-, halflinnen en linnen Zakdoeken, in verschillende afmetingen. Ongebleekte Katoenen en Watertwisten, enz. Witte Piqué' Wieg-, Bed- en Ledekantspreien, met en zonder franjes in alle afmetingen. in Lezen, Schrijven, Rekenen, Wis kunde enz., door een Onderwijzer met Hoofdacte. Billijken prys. Adres Berkhout Co. Te liuur een nieuw net HEERENHUIS met Tuintje, bevattende 4 Kamers, 2 Alkoven en ruime Keuken, Kelder en Bergplaats voor Brandstoffen, Wel- en Waterpomp. 1 Maart a. s. te aanvaarden. Adres D. HOOGENBOSCH, West- gracht 289. T© liuur voorzien van vele gemakkende Kamers met gestucadoorde plafonds •n op nieuw geverfd en behangen, beneden tuintje, plaats en ruime boet. Huurprjjs f 15,per maand. Adres Berkhout Co. Uit de hand te koop: staande in de nabijheid van het Mo lenplein. Adres J. BETHLEHEM, T© Koop puike vroege Negen weeksche Poot- Aardappelen, prijs f 1.per halve Hectol. en ook 75 Cts. Gebruikers worden spoedig verwacht bij P. BARTEN, Bassingracht No. 563. Kanaalweg. Overheerlijk To Koop a 55 Ct. per hectoliter aan het uis en 60 Ct. franco te huis. J. VAN ES, Binnenhaven 122. PUIK!! AARDAPPELEN, voor f 1.15 en 85 Cent per half H.L. Nienivc aanvoer. Jb. WIGBOUT, achter de Gasfabriek. t© Koop, ar. TISMEER, Vischmarkt No. 234. Te bevragen bijA. BELS en P. SCHAGEN. Aan hetzelfde adres een partij Slipperdelen te koop. Yernietigt onmiddellijk alle levend hoofd-onrein, zonder schadelijke gevolgen. Prys per fleseli 50 cent. Depót: J. N. QUERELLE, Kanaal weg. onderscheidt zich door aangenamen smaak, wordt door tal van ge neeskundigen aanbevolen, wegens rijkdom aan extract, d. i. voedende bestanddeelen, tegenover gering gehalte aan alcohol, is, met ons PRINCE8SEBIER vermengdzelfs voor kinderen een uit nemend versterkende drank, DORDRECHT. BEVAT DAGELIJKS alle vacante betrekkingen en aangeboden werk in ons geheele land. Prys f 1.50 per kwartaal, per nnmmer 27s Cent. Kan in geen Koffiehuis of Herberg ontbreken. Overal AGENTEN gevraagd tegen hooge provisie. Uitgever: C. J. LANGENDAM, UTRECHT. Springweg E 163. Zeer beleefd wordt allerlei Binclworü gevraagd. Nette en so lide aflevering binnen 4 a 5 dagen. Goedkoope prijzen. STAALMAN, Hoofdgracht. Spoorstraat. Grafornamenten, GootsteenenRegen bakken, Welpntten, Koeiengoten en andere voorwerpen worden door ons van KUNSTZAND STEEN gefabriceerd en tegen lage prijzen, in den kortst mogelijken tijd, geleveid. ^et aanbeveling, Gebrs. BOMHOFF, Breestraat, Helder. Radicale genezing, des- verkiezend wordt over eengekomen voor een bepaalden prijs, betaalbaar na genezing.Daartoe zijn 20 kamers ter beschikking der patiënten gesteld. W A ER SEGERS, heelmeester v. breuken,Groeneplaats35,te4ntwerpen FEUILLETON. Een onverbiddelijke Vijand. SS.) Vertaling van GERRIT J. Na eenigen tijd kwam een medelijdende dame onze woning binnen en bestelde eenige vrouwelijke handwerken. Door middel van dien arbeid eu 't pensioen hebben we geleefd, totdat de dame me 't voorstel deed kamenier te worden. Mijne moeder nam gretig dat voorstel aan, want ze was ziekelijk en vreesde, dat ik na haar dood hulpeloos in de wereld achter zou blijven. Op hare kosten liet de goedhartige dame me 't een en ander leeren, en toen ik bekwaam genoeg was, kwam ik in betrekking bij fr. Emma. Eerst vreesde ik, dat mevrouw ven Holtzendorff me herkennen zou; maar 't kind was een vrouw geworden en daarbij was ik zeer veranderd en we had den ook een anderen naam aangenomen. Ze herkende me niet en ik verzoende me einde lijk met 't denkbeeld, dienstbode te zijn. Ik was in staat mijne moeder op 't land te laten wonen. Door freule Emma werd ik behan deld als een gezelschapsjuffrouw. Ik ging met haar nit, zat bij haar in de kamer en steeg dagelijks in hare gunst; maar toen juffrouw Tronville hier kwam, veranderde dit. Ik trad in mijne vroegere positie terug en, zoudt ge 't kannen geloovec, mijnheer Frans in mijne mededingster herkende ik 't kind, dat me zooveel gewetensangst had veroorzaakt. Dat was tooh te erg! Ik her kende haar op 't eerste gezicht, ofschoon ze au volwassen is, en mijn vermoeden werd zekerheid, toen ik op haar toilettafel het zelfde gouden kruis zag liggen, dat ze als kind gedragen had. „Maar, mijn God, dat is een toover- sprookje!" riep de verraste Franschman uit; „en gelooft u dat mevrouw von Holtzendorff haar pleegkiud niet heeft herkend P" „Ze herkende haar niet. Ze geloofde dat 't kind dood was en dacht dus niet meer over de zaak. 't Kruis heeft ze zeker niet gezien, daar Filip 't de kleine Marie om den hals hing, toen hij haar bij ons achterliet." „En u deelde mevrouw von Holtzendorff uwe ontdekking niet mee?" vraagde Frans verwonderd. „Neen. Mevrouw von Holtzendorff en haar beschermengel hebben ons geruïneerd en nu is de tijd van wraak voor me gekomen." „Hm," bromde de Franschman, terwijl hij met groote oogen de kamenier aanzag. 't Deed me pleizier dat 't hoogmoedige kind, welks luimen ik heb moeten verdragen, ook't bittere brood der afhankelijkheid moet eten." ,,'t Kind had daar toch geen schuld aan," merkte FranB op. „Jawel," zeide juffrouw Neumann knik kend, „waarom liep ze weg?" „En nu," zeide Frans na een poos," wordt ze meesteres van dit prachtige riddergoed! Juffrouw Neumann schreeuwde met vlam mende oogen en gebalde vuisten ,Dat wordt ze niet! Haar lot ligt in mijne hand. Zeg ik een enkel woord, dan wordt ze heikend; maar plotseling bedenkende dat haar geheim verraden kon worden, zeide ze snel Bedenk wel, mijnheer Frans, dat ik dat geheim aan uwe eer toevertrouwde." „Dat spreekt van zelf." De Franschman mnakte een buiging en vertrok. Voor middernacht wist zijn heer alles. Baron Hellwig luisterde met de meeste belangstelling naar 't verhaal van zijn knecht, maar zeide ten slotte Onzin, dat wijf is gekZc heeft zoolang over haar gewetenknaging gedacht, totdat zc zich verbeeldde in de arme Francaise een rijke erfdochter te zien." ,,Maar, beer baron, ik hoorde den heer Hagen over een kruis spreken." Misschien heeft juffrouw Trouville er een, dat op 't kruis van dat kind gelijkt en is daar door de fantaisie van die kamenier levendig geworden. In elk geval moet ze die lichtzin nigheid van 't meisje aan mevrouw von Holt zendorff vertellen." „Hier, Frans, heb je geld om een horloge voor je te koopen." De baron drukte hem een banknoot van honderd mark in de hand. Frans wist niet hoe hij zijn dank zou be tuigen, toen bij die milde gift ontviDg en ▼raagde zich zelf af, welken dienst zijn heer wel van hem zou verlangen voor zulk een hoog handgeld. „Frans, zeide de baron, spreek over het geen je gehoord hebt geen woord, want we kunnen die vrouw noodig hebben. Zeg haar niet wat ik denk men weet, dat 't er bij baar een weinig doorloopt." Frans boog zich en dacht: juffrouw Neu mann is even goed bij haar verstand als ik. XXVIII. 't Was een groote verlichting voor me vrouw von Holtzendorff, dat baron von Hell wig den volgenden morgen afreisde. Uitzijn stilzwijgen leidde ze af, dat Marie voor zijn aanzoek had bedankt en zag daaruit haar on baatzuchtigheid. Door een kas bewees ze Marie, dat ze wist wat er was voorgevallen en bij haar „goeden nacht" voegde ze: „je bent een brave meidMarie kreeg een kleur van blijdschap. De hoop ontkiemde bij haar, dat mevrouw, wanneer eenmaal Kurt voor zijne liefde uitkwam, zou moeten erkennen, dat ze nit zuivere liefde handelde en niet om 't bezit van geld en goed. Drooraend zat ze in hare kamer, toen Emma binnenstormde, nog epgetogen over betgeen ze van hare groot moeder had gehoord, en haar feliciteerde alsof ze verloofd was en niet of ze 't aanzoek had afgeslagen. „Ik ben zoo blij, dat je dat monster niet wilt hebben," zeide ze. Nn weet grootmoeder nog beter dan vroeger, welk een schat je bent. Je had moeten liooren hoe ze je prees om je verstand en doorzicht. Ik ben over tuigd dat grootmoeder je een vermogen zou schenken, wanneer ik niet zelf voor je toe komst zorgen wilde. En wat ben je niet ont komen Die vreoselijke man en zijn verschrik kelijk huis, waar 't niet zuiver moet toegaan." „NietzuiverP Hoe bedoel je datP" „Zooals ik zeg. Iedereen zegt dat zijn huis niet zuiver is; men mompelt boe hij eraan gekomen is. Drie erfgenamen stierven spoe dig na elkander of verdwenen hoogst geheim zinnig. Hij had 't aan een nicht van Filip moeten afstaan, maar deze was eensklaps ver dwenen." „Verdwenen P" „Ja, men hoorde niets meer van haar en haar kind verdronk. Toen kwam 't huis aan den heer Ritter, die 't weer aan Robcrt Hell wig naliet. Sedert dien tijd dwaalt daar de geest van een vrouw rond." Marie verbleekte, want ze geloofde aan spoken. „Hoe vreeselijk, wanneer ik om geld of goed hem genomen had," zeide ze in 't Fransch „Dan was je gestraft gewordenmaar ik geloof niet dat grootmoedertje 't zou (toege laten hebben." Ik zal niet trouwen," zeide Marie na eenig zwijgen, „eer ik weet wie ik ben." „Voor de toekomst kunnen we niet in staan", merkte Emma lachend aan. Ah! juffrouw Neumann laat zich hooren een tecken, dat ze 't wachten moede is. Groot moedertje hield me heden lang bij zich. „Goeden nacht, schat." Den volgenden morgen zat Marie in hare kamer te teekeuen terwijl Emma bij haar zioh oefende, toen juffrouw Neumann binnenkwam om de gezelschapsjuffrouw te verzoeken bij mevrouw Holtzendorff te komen. Een weinig verwonderd, legde ze haar ge reedschap neer en stond op. Ze dacht dat mevronw misschien, omdat ze 't aanzoek van baron Hellwig had geweigerd, haar zou vra gen of haar hart nog vrij was. Hare vermoe dens veranderden toen ze den strengen blik der dame zag, die haar koel groette. „Ga zitten, juffrouw Trouville," zeide ze, terwijl ze even hare hand bewoog, ik moet u spreken. Uwe handelwijs ten opzichte van den baron Hellwig heeft me zeer bevallen nu echter heb ik iets gehoord, dat pijnlijke gedachten in me opwekt, maar ik wil hopen dat u me gerust kunt stellen. Marie's moed verzonk en haar gezicht werd doodsbleek. De scherpzinnige, oude dame zag die ver andering en hervatte „Er loopen geruchten over u geruchten, die me leed doen want ze betreffen ook mijn geliefden kleinzoon." Ze zweeg. Marie zat daar bleek en met neergeslagen oogen. „Men vertelt, voer mevrouw voort, dat u, tijdens mijne afwezigheid, met mijnheer Ha gen in 't visscberabuisje gezien is; u waart daar met hem opgesloten en hebt u verborgen, toen de tuinman er wilde binnentreden. Ik voeg er bij, dat ik aan die praatjes weinig geloof sla, maar verwacht toch van n, dat u me zult zeggen of misschien een onvoorzich tigheid van uwe zijde aanleiding tot die ge ruchten kan gegeven hebben." „Ik ontmoette den heer Hagen op zijne be geerte in 't visschershuisje," antwoordde Marie vrijmoedig, en hij verbergde me, om noodelooze praatjes te voorkomen, of meende me te verbergen voor den tuinman." „En wat bewoog den heer Hagen, zich aan zulk een lichtzinnigheid schuldig te maken Wordt vervolgd. Snelpersdruk C. DE BOER Jr.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1885 | | pagina 4