Een Kindersterfbed. POLITIE. Advertentiën. heeft. Hebt ge ooit aan de stervenssponde Van een aangebeden wicht Doorgebracht; als elke stonde 't Sloopiugswerk kon zijn verricht? Dan ook hebt gij bange zuchten Hooren slaken in den nood, Als het leven wilde ontvlnohten, Opgebiecht werd door den dood. Dan ook zaagt gij tranen vloeien Uit der moeder'B schreiend oog, En or 't wichtje mee besproeien, Wijl ze er bang zich over boog; Dan werd zacht de beê gestameld: „Spaar mijn kind het leven, Heer! Neem al wat ik heb verzameld; Neem mij zelf, o God, veeleer 1" Dan ook zaagt gij vaders dwalen, Rusteloos, nu hier, dan daar, En dc bede luid herhalen, Van de moeder, of met haar Hand in band, met vochtige oogen Op den liev'ling nederzien, Alsof bij 't vereenigd pogen, Wel de dood zou henenvliên. En als ondanks al die beden 't Jeugdig leven henenvlood, 't Wicht den doodstrijd had volstreden, Zaagt ge een smart dan ooit, zoo groot Als die van de miuuende ouders, Diep geschokt en schier verdoofd Drukte een last zoo zwaar hun schouders, Dan nuvan hun kind beroofd Zoo ge ooit aan de stervenssponde, Van een aangebeden pand Doorgebracht hebt en de wonde Hebt gevoeld dan overmand Door een nooit gekende sraarte, Hebt ge uw nood allicht geklaagd, En met een verbrijzeld harte Gode rekenschap gevraagd. 't Is verklaarbaar, goede vrinden Dat gij dan U zelf niet waart, 'k Wensch het niemand: te ondervinden Hoeveel leed het sterven baart. Van een kind, zóo dier aan 't harte Maar treft eens dat vreeslijk lot, 'k Hoop dan, dat men in zijn sraarte Troost en kalmte zoekt in God. 14 April vm. 8 kordsrs met 25 tot 75 groote tongen, p. st. f0.40; 20 tot 90 klein- en middelsoort tongen, p. st. 15 a 20 ct.2 tot 8 manden kl. schol, p. ro. f 1.50 f 2.903 vletten met rog, 8 tot 20 st., st. 64 ct.1 zalm f 20. Burgerlijke Stand Helder. Van 10 tot 14 April. ONDERTROUWD: J. Snip, koopman, en J. Veen. GEHUWDGeene. BEVALLEN: P. Withagen geb. Stolk, z. G. Salgo geb. dc Roos, z. G. de Goede geb. van dor Hulst, d. H. Zwaai geb. Tol, S. H. 8tapper geb. Besaofon, z. C. Kunst geb. Gude, d. J. Schager geb. Pronk, d. C. H. Liedmeijer geb. Bank. d. M. J. dc Barbnnsou geb. Vennix, d. J. Held geb. Snijder, d. M. van Dijk geb. van der Wal, z. OVERLEDEN: A. Plaizier geb. Beij, 33 j. T. Griek, 2 j. G. Stammis, 36 j van der Wal geb. Ran, 26 j. Koning: George. Toen George van Griekenland laatstelijk te Petersburg was, verhaalde hij de volgen de aneodote uit zijn leven: Hij was nog geen achttien jaar oud, diende in de Engelsche marine en was we gens een onbeduidend vergrijp tegen de Engelsche discipline veroordeeld eenigen tijd boven iu den mast te blijven zitten. Terwijl hij daar zoo in de hoogte zat, kreeg de bevelhebber van het schip een telegram. Toen hij het gelezen had, wendde hij zich tot den eersten officier en vroeg, wanneer de straf van den prins George zou zijn af- geloopen P Over tien minuten, was het ant woord. Goed, laat hem nog zoolang zitten en zeg hem dan, dat hij bij mij moet komen. Nadat de tien minuten waren verloopen, verscheen de prinselijke kadet voor den admiraal. Deze sprak hem aldus aan Ik hoop, dat ge u in het vervolg niet meer aan dergelyke wanordelijkheden schul dig zult maken. Dc Prins beloofde het. Lees dan dit telegram. Ik wensch u van harte geluk. Het telegram behelsde het bericht, dat het Grieksehe volk hem tot Koning had verkozen. Stoomvaartbenchten, Het stoomschip Prins Frederik passeerde 12 April Galle. Het stoomschip Prinses Marie passeerde 12 April St. Vincent. Het stoomschip Voorwaarts passeerde 11 April Aden. Het stoomschip Prins Hendrik is 9 April van Port-Saïd vertrokken naar Amsterdam. Het stoomschip Prinses Marie, van Ba tavia naar Amaterdam, passeerde 12 April 8t. Vincent. Het stoomschip Prins Frederik, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde 12 April Point de Galle. Het stoomsohip Voorwaarts, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 11 April Aden. Visscherij-Berichten. 13 April vm. 14 t*l haring, p. tal 40 ct 1 sloep, schipper M. Struis, met 40 lev kabelj., per stuk f 1.30; 8 lev. Lengen, p. •t. f 1.60; 1 lev, bot f7.350 scbelv, p. 100 f7.2 ben vleet, p. ben f13. 2 pnnt rog voor f 11.50. 40 bengers met 80 tot 200 scbelv., p, 100 f 13.50 tot f 13.2 tot 8 kabelj. p. stuk fl.15. Gevonden Voorwerpen een PORTEMONNAIEterug te be komen aan 't Bureau op het Raadhuis. Een ACHTER-PLANK van een Wagen. Terug te bekomen aan Bureau Molenplein. Vervol? der Berichten üe Kamer van Koophandel en Fabrie ken alhier zal morgenavond een vergade ring houden. Het onderwerp van behan deling in die bijeenkomst zal, naar wij ver nemen, zijn: de wensohelijkheid, dat onze haven worde aangewezen als aanlegplaats voor de verscheping van passagiers en goe deren op de door het Duitscbe rijk gesub sidieerde stoomvaartlijnen naar Azië, Afrika en Australië. Bij missive, dd. 8 dezer, heeft het bestuur der Kiesvereeniging „Helder" de aandacht der Kamer op deze voor de plaats onzer inwoning zoo belangrijke aan gelegenheid gevestigd. Hoe gewichtig die zaak is, blijkt o. a. uit de pogingen, die door de gemeentebesturen van Antwerpen en Vlissingen worden aangewend, om aan een der genoemde havensteden de voordee- len te verschaffen, die wij natuurlijk niet minder begeerlijk achten voor ons. 't Be stuur der Kiesvereeniging drukt in zijne missive aan de Kamer van K. en F. den wensch uit, dat zij na overweging van dit onderwerp, reden moge vinden, om met den noodigenden spoed, de vereischte stappen te doen, teineinde, zoo mogelijk, eene voor deze gemeente voordeelige beschikking te verwerven. Bij de vermelding van 't bovenstaande willen we er op wijzen van hoeveel belang het voor deze plaats zoude zijn, als zij tot aan legplaats werd aangewezen. Ora de 9 dagen zouden dan van hier de groote passagiers- en goederenbooten vertrekken en het ver tier, dat daardoor zou ontstaan, zou zeker niet weinig bijdragen om de welvaart der gemeente te bevorderen. De eerste pogingen om de belangen van deze havenplaats bij autoriteiten in Duitsch- land aan te bevelen, zijn uitgegaan van onzen plaatsgenoot, den heer G. Buhse, ter wijl 't aan de attentie, die 't werkzame Be stuur der Kiesvereeniging aan de belangen der gemeente wijdt, te danken is, dat de Kamer van K. en F. dit gewichtig onderwerp thans op hare agenda ziet geplaatst. Volgens de Amsterdammer met zekerheid meldt, heeft de Vice-ad- ïuiraal, directeur en kommandant der Marine alhier, zijn ontslag aan Z. M. den Koning aangevraagd. Omtrent hetgeen door de be manning van Z.M. stoomschip Atjeh" ter Westkust van Afrika is verricht, schrijft men aan de N. R. Ct.,»Om de bevolking van Futila, een land streek op de kust van Afrika, te straften wegens gepleegde gewelde narijen tegen den aldaar gevestigden factorijhouder, is den 12den Februari de landingsdivisie der Atjeh," sterk 100 man, onder bevel van den luitenant ter zee H. O. W. Planten aldaar gedebarkeerd, en heeft na een uiterst moeitevollen tocht door het gebergte vier groote negerdorpen aangevallen, na heftigen tegenstand genomen en, na de bevolking verjaagd te hebben, verbrand. De divisie had één gewonde. Na een even moeilijken terugtocht,waarbij de divisie door het verraad der gidsen verdwaald is geweest, keerde zij des avonds van den volgenden dag aan boord terug." Een door den Civielen en Mili tairen Gouverneur van Atjeh verzon den telegram meldt het volgende28 Februari Senelop, Montasik, Anaga- loeng, Boekloe opgeheven; wij vijf licht gewonden, minderen. Pakan Badak opgehevenéén mindere gesneuveld, één licht gewond. Elfde bataljon, sterk 10 officieren, 493 minderen, he den vertrokken. Aangenomen het beroep te St. Hippolytushoef op Wieringen, door G. J, ten Brummeler Andriesse, te Oudeschild (Texel). Men seint uit 's-Hage. De gepensionneerde luit.-generaal jhr. J. F. A. van Panhuys. adjudant-ge neraal van Z. M. den Koning, is Zater dag overleden. De hyacinten-tijd is weder aan gebroken. In de omstreken van Haar lem staan die prachtige bloemen reeds bijna in vollen bloei. Reeds zijn groote partijen afgesneden hyacinten door sommige kweekers naar het buitenland verzonden. Woensdag 11. werd te Breda begraven J. Mol, metselaar, oud 37 jaren. Omtrent de oorzaak van diens dood deden zich geruchten voor. welke der justitie aanleiding hebben gegeven zijn lijk te doen opgraven en een lijkschouwing te doen plaats hebbeu. Dit leidde tot de ontdekking, dat Mol aan eene schedelbreuk had geleden, en tot het vermoeden dat deze hem zou zijn toegebracht door den metselaar J. D., met wien hij, tijdens hij met dezen, nu Maandag a. s vóór vier weken, in den Zandberg werkzaam was, een nogal hevigen twist had gehad, die tot handtaste lijkheden was overgegaan. Het ge volg hiervan is geweest dat J. D die als een trouw werkman en een braaf huisvader bekend staat, Zater dag middag gearresteerd en naar het huis van arrest is overgebracht. (B.ü) De echtgenooten Strating te Musselkanaal worden verdacht hunne zijn woning, zwierf tot 3 April rond en werd toen aangehouden. Een bedelaar met één arm, die op den boulevard te Parijs het me delijdend gemoed eener dame zoo wist te treffen, dat zij haar porte- monnaie voor den dag haalde, gaf haar een stoot tegen het lijf dat zij neerviel, waarna de éénarmige met de portemonnaie op de vlucht ging. Als een bewijs dat sommige landlieden er een bijzondere maag en smaak op nahouden, kan dienen dat op een der Paaschdagen een boereknecht te Vierakner voor fl de weddenschap aannam, om voor die som 13 eieren te verobereu met de schalen. Hij won het met glans en heeft er tot heden geen last van woning op moedwillig in brand te hebben ge stoken. Op bevel van den officier van justitie te Winschoten, zijn man en vrouw gevankelijk naar Winschoten gebracht. Aan deu kant van een sloot aan de overzijde van het IJ, in de zooge- naamdeVogelwijkslanden zijn Donder dagmiddag de stukken van een wie- rooksvat met een breekijzer gevonden. Het wierooksvat is gebleken afkomstig te zijn uit de R. C. Kerk te Nieuwen- dam, waar in den nacht van 18 Oct. i vorigen jaars kerkroof gepleegd werd. Op den Vijgendam te Amster dam liet een glazenwasscher bij on geluk een emmer met water vallen, die terecht kwam op het hoofd van een voorbijganger. De man werd ern stig gekwetst naar het gasthnis ver voerd. Een dienstbode te Arnhem is heimelijk bevallen en heeft het kind in het valies van haren meester ver borgen. Het lijkje is ter schouwing naar het ziekenhuis overgebracht. Omtrent den dubbelen moord den 29sten Maart jl. te Gladbach gepleegd, deelt de Maas- en Roerb. het volgende mede: Toen de moordenaar F. Peters Vrijdag, den 2den April, onder de gemeente Herkenbosch aangehouden werd, bood hij niet den minsten te genstand. Voor den luitenant der maréchaussée te Vlodrop geleid, be kende hij, dat hij na de schandelijke onteering der twee kleine meisjes, haar beiden achter in den hals had gegrepen en haar toen zoo lang onder water gehouden had, tot dat hij ze dood waandedat het oudste weldra niet meer leefdedat het tweede, toen het boven kwam nog teeken van leven gaf, waarop hij het met zijn pennemes^twee diepe wonden aan den hals toebracht en het daarna weder onder water hield. Toen dit ook den laatsten adem uit geblazen had, ging het monster, kalm en bedaard, nog eenige her bergen bezoeken en was tegen 10 uur 's avonds in zijn ouderlijk huis. In den nacht van 29 op 30 Maart kwamen de ouders der vermoorde kinderen hem vragen, waar hij de kleinen gelaten had, daar hun mede gedeeld was, dat men hem, Peters, met beide kinderen in den namiddag gezien had. Peters gaf voor dit niet te weten, doch verliet kort daarop Een bericht uit Bergen van Zaterdagochtend 7 uur meldt weder een ramp in een kolenmijn. Vrijdag avond te 9 ure heeft in de mijn no. 2 van den Couchant du Flénu een plotselinge ontlading van mijn- gas plaats gehad, tengevolge waarvan 14 personen brandwonden hebben bekomen. Drie hunner zijn zwaar gewond, doch dooden waren er niet te betreuren. In de nabijheid van Doggen- dorf in Beienen had een dorpsgeeste lijke onlangs een zeer onaangenaam avontuur. Een vrouw groette hem en vroeg hoe laat het was; toen de eerwaarde heer zijn gouden horloge voor den dag haalde, greep de vrouw het met een snelle beweging en rende er mede naar het naburige bosch. Nog voordat de bestolene van zijne ontsteltenis was bekomen, kwam een man aanstappen, aan wien hij zijn nood klaagde. De vreemdeling verklaarde zich be reid de dievegge na te zetten, op voor waarde dat de geestelijke op de groote mand wilde passen, die hij bij zich had en die hem in het harde loopen zoude hindereu en de eerwaarde heer nam daar genoegen mede, waarop de vrij willige politieagent zijne vervolging begon. Het eene kwartier verliep na het andere en niemand kwam opdagen en nu wilde de geestelijke toch eens weten wat er in de mand was, die aan zijne zorgen was toevertrouwd; hij tilde het deksel op en aanschouwde een luierkindje, dat weenend de armp jes naar hem uitstrekte. Heldersche Moppen IN DEN TRAMWAGEN. Conducteur. „Het rooken is verboden, mijnheer." Reiziger' „Maar ik ben immers alleen in den wagen." Conducteur. „Dat is geen excuus, al was er niemand in den wagen, er zon toch niet gerookt mogen worden." NIEUWE TITEL. „Wat is uw vader mejuffrouw P" „Rail- inspecteur, mijnheer." „U zegt" „Rail inspecteur, maar de menschen hier noemen hem baanwachter." DE MACHT DER GEWOONTE. Onderwijzer. „Wat hebt ge daar, Jantje. Janlje. „Niets, meester." Onderwijzer. „Doe het dan weg, ge stoort daarmee de les." ONHEILSPELLENDE SCHOOR- STEENEN. Reiziger, ,,'t Schijnt dat deze fabriek goede zaken maakt, ik zie reeds een tweeden schoorsteen." Dorpeling. „Zeer zeker, door den kleinen schoorsteen verdwijnen de renten, door den grooten het kapitaal." o IN 'T LABORATORIUM. Professor. „Welk een krachtdadige wer king de chloor als bleekmiddel heeft, kan ik daardoor bewijzen, dat candidaten, als ik er hen op 't examen naar vroeg, plot seling reeds totaal bleek werden." SLECHTE0 TIJDEN. Een bedelaar telt 's avonds het ont vangen geld en bemerkt dat het juist drie gulden is. Gramstorig over dit, naarzijn idee gering bedrag, roept hij uit„El lendig vak, zooveel verdient bijna ieder ambtenaar." Heden 14 APRIL geden- j ken wij den dag, waarop 35 jaar geleden, onze geliefde ouders C. WIJ KEU en A. ZWART, wonende te IJmuiden, in den Echt vereenigd werden, j Namens hunne dankbare i Kinderen en Behuwdkinderen, jjj te Helder en Egmond a. Zee. Heden 14 April gedenken 0. AV IJKER en A. ZWART hunne vyf-en-dertlg-jarige Echtvereeniging. IJmuiden, 14 April 1885. Eenige kennisgeving. Op Zondag 19 April ho- pen onze geliefde Ouders, WILLEM PRANGER en AALTJE DISSEL, hunne Vijftig-jarige Eehtver- eenigiug te mogen herden ken, waarvan zij te zamen 25 jaren te Anna Paulowna met hun huisgezin verblijf houden. Anna Paulowna, 14 April 1885. Hunne dankbare kinderen K. PRANGER. D. PRANGER, geb. Uileman en kinderen. Op den 17 APRIL a. i hopen wij te mogen herden ken, de 35-Jarige Echtver- eeniging van m DIRK KORT MARUTJE DEKKER. Helder, 14 April 1885. Namens hunne Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Bevallen van een Meisje M. DE BARBANSON Vennix. Nieuwediep, 11 April 1885. Eenige kennisgeving. Heden werden wij verblijd met de geboorte van een Zoon. M. VAN DIJK, geb Van der Wal. Helder, 11 April 1885. Bevallen van een wel^ Dochter J. HELD, geb. Snijder. Helder, 13 April 1885. Geboren: AGATHA AMPT, dochter van W. A. F. AMPT en G. KOK. Helder, 13 April 1885. Heden overleed, na een smar telijk en langdurig lijden, mijn geliefde Echtgenoot, L. COUR- LANDERin den ouderdom van 41 jaren en 11 maanden, diep betreurd door mij en mijne 4 jeugdige kinderen en verdere familie. B. COURLANDER, geb. Arons. Helder, 14 April 1885. Heden overleed, na een lang durig lijden, onze geliefde vader, behuwd- en grootvaderPIETER BRUUL, in den ouderdom van 75 jaar. Betreurd door zijne Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 14 April 1885. bi

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1885 | | pagina 2