ggd lm Kindermeisje, Concertzaal Tivoli. Advertentiën. EIGEN HULP. ZiDdelüke falbiÉ praait een zinielijlte DIENSTBODE, COMMENSAALS. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Sumatra, van Amsterdam naar Batavia, is 16 April te Southampton aangekomen. Het stoomschip Prinses Maria arriveerde 17 April van Batavia te IJmuideD. Het stoomschip Prinses Amalia, van Am sterdam, arriveerde den 18den April te Batavia. Het stoomschip Prins van Oranje ver trok 18 April van Padang naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Hendrik vertrok 18 April van Marseille naar Amsterdam. Het stoomschip Voorwaarts, van Batavia, vertrok 19 April naar Amsterdam. Visscherij-Berichten. 20 April. 26 vletten met rog, 8 tot 70 rog, per st. 37 tot 57 cent. 1 benger mat 120 schelvisch, per 100 f 12,50; 2 kabelj., per stnk 90 cent. 21 April 4 beugers met 120 tot200schelv., per 100 f 8,50 tot f 9,50; 7 knb., per st. 85 ct. 6 vletten met 8 tot 35 rog, per st. 44 tot 52 cent. 18 korders met 20 tot 110 tong, perst. 40 tot 45 ct.; 40 tot 215 kleine en middelm. tong, per st. 15 tot 20 ct.; 2 tot 18 m. schol, perm. f 1,50 tot f2.55. 60 tal haring, per tal 30 cent. 8chuiten naar zee. Burgerlijke Stand Helder. Van 17 tot 21 April. ONDERTROUWD: J. Janssen, timmer man, en A. Keijzer. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: A. de Vries, geb. Water lander, z. M. L. Maller, geb. Reith, d. C, A. D. Bontes, geb. Eigenhuis, z. B. A. Polak, geb. Leeuw, d. M. C. H. C. de Wijn, geb. Bartels, d. B. J. Hippens, geb. Gorter, d. C. Schorsij, geb. Lelivell, d. N. C. van der Plaat, geb. den Dekker, z. R. Segers, geb. van Doorn, d. A. Sturk, geb. Kraft, z. C. W. Voorloop, geb. Vroone, z. M. Biersteker, geb. Bakker, d. H, E. Koning, geb. Brou, wer, d. C. Holderikx, geb. Spil, d. T. Klijn, geb. van der Woude, d. W. v*m Breda, geb. Hillenius, d. A. Korff, geb. de Wit, z. A, Schaap geb. Drost, z. OVERLEDEN: G. J. Flik, 12 m. J. de Boer, 68 j. H. Kiinkert, 4 w. Twee levenloos aangegeven. Twaalfde en laatste Winterconcert, op DIN8DAG 21 APRIL 1885, 's avonds 8 uur. 1. Marche Egjptienne, Job. Strauss2. Ouverture de 1'opéra Si j'étais Roi, Adolphe Adam3. Entrc-act aus der Oper König Manfred, C. Reinecke4. L'Arlésieune, Suite en quatre parties, Georges Bizeta. Prélude, b. Menuetto, c. Adagietto, d. Ca rillon Pauze5. OuvertureOrpheus in der Uuterwelt, Jacques Offenbach6. a. Albumbiatt, Niels W. Gade; b. Wiegen- liedchen, Robert Schuraannc. Du bist dieRub, Fraz Schubert; für (Streichquintett). 7. Traumbilder. Fantaisie.Lumbije8 Marche Funèbre d'une Marionette, Ch. Gounod; 9. Die Fürstensteiner, Grosscs Tongemalde in Form eines Walzers, B. Bilse. Afloop der openbare Verkooping van HUIZEN en ERVEN te Helder, ge houden ten overstaan van den Notaris flattinga Raven, op 20 April 1885, in het lokaal „Musis Sacrum" aldaar. No. 1. Een Winkelhuis en Erf aan den Ka- naalweg te Helder, gemerkt no. 110 koopcr de hr. C. Abbenes, voor f 1600. 2. Eeu Huie en Erf in de Hoogstraat, te Helder, gem.no. 334; kooper de hr- J. Visser, voor f 770. 3. Een Hnis en Erf daarnevens, gemerkt no.335; koop. dehr. C.J.But.v. f 650. 4. Een Huis en Erf daarnevens, gem. no. 336kooper de hr. J. Agart, v, f 710. 5. Een Huis en Erf daarnevens, gem. no. 337; kooper de hr. P. Boon, v. f710. 6. Een Huis en Erf daarnevens, gem. no. 338; kooper de hr. J. Duinker qq., voor f720. 7. Een Huis en Erf daarnevens, gem. no. 339kooper de hr. J. C. van Wijn gaarden, voor f 730. 8. Een Huis en Erf daarnevens, gem. no. 340kooper de hr. P. Boon, v. f 730. 9. Een Huis en Erf daarnevens, gem. no. 341kooper de hr. P. Boon, v. f720. 10. Een Huis en Erf daarnevens, gem. no. 342kooper de hr. G. Baas, v. f 800, „Ben je te trotsoh!" lispte ze. „Ik was het, maar liefde heeft op trots de overhand behaald. Emma, wil je dc mijne worden P" Hij was opgestaan en naar haar toe ge treden. Ze legde hare hand in de zijne cn mompelde „Dierbare Filip De gelukkige, jonge zeeman sloot haar ia zijn armen. Verschrikt sprong ze achter uit, toen de deur geopend werd en Johaon binnentrad met de boodschap „Freule, de Zigeunerknaap heeft haast en wil weg, maar ik wilde hem niet laten gaan, zonder er u kennis van te geven. Had hij van nacht de alarmklok niet ge luid, dan zon ik denken, dat hij mede plichtige vim de dioven was; omdat hij zoo graag weg wil, maar het kan toch niet zijn, daar hij het plan verijdeld heeft." (Wordt vervolgd.) 11. Een Huis en Erf aan de 2de Koning dwarsstraat, gem. no. 289d; kooper de Hr. J. G. van Wijngaarden, voor f580. 12. Een Huis en Erf aan de 2de Koning dwarsstraat, gem. no. 289f; kooper de hr. E. A. Freeke, v. f 577. 13. Een Huis en Erf in de Molenstraat, gem. no. 374; kooper de hr. J. van Brederode, v. f801. De Huizen aan de Oude Kerkstraat zijn uit de hand verkocht. Vervolg- der Berichten. Tot heden zijn van de lading uit het Engelsche stoomschip Sapphi- re 55 b. katoen geborgen en alhier aangebracht. Door de Rijkscommissie voor het examineeren van stuurlieden is het diploma van derden stuurman voor de groote vaart toegekend aan de heeren K. D. Ekamp en N. P. J. Ligtenberg, leerlingen aan de zee vaartschool van den onderwijzer A. J. Leijer alhier. In den trein, die 4.50 van Amsterdam vertrekt en te 7.15 in Helder aankomt, werd Zaterdag in een eerste klasse wagen een zakje met f 300 gevonden door den zadel maker Assendorp. De eerlijke vinder kreeg f20 tot belooning. Voor de levering van 2,000,000 kilogram Engelsche sehaalkolen bij de Directie der marine alhier zijn minste inschrijvers de heeren I. R, Veder en Zonen, te Rotterdam, ad. f16,690. Eerstdaags zal van den Marine- torpedodienst alhier een groot deelte onderofficieren en torpedisten naar Hellevoetsluis vertrekken, ten eiude, onder commando van den luit. ter zee Iste kl J. Van Scheers, daar gedurende de zomeroefeningen te worden gedetacheerd. Zondagavond werd door het gezelschap Aurora, ten voordeele van de wed. C. Govers, in Tivoli opge voerd: »De familie Morand." De zaal was goed bezet en 't spel viel blijkbaar in den smaak der be zoekers, want meermalen hoorde men een luid applaus. Met genoegen zullen de spelers voorzeker op hun werk terugzien, wanneer ze beden ken, dat ze hunne talenten aanwend den tot een edel doel. Een passagier, die Dinsdag 11. met het stoomschip Willem Prins van Oranje, van de maatschaj Zeeland, naar Engeland vertrok, kwam te Londen tot de ontdekking dat hij zijn portefeuille, waarin eenige cheques en een aanzienlijk bed: iu geldswaarde, miste. Onmiddellijk werd naar Queensboro geseind, waar intusschen genoemde portefeuille reeds door een stewart was j_ vonden en aan den eersten stewart was overgegeven deze had ze aan den stationschef aldaar overhan digd, die haar op zijne beurt persoon lijk naar Ludgate-Hill bracht en aan den stationschef aldaar ter hand stelde. Nadat de portefeuille in het bijzijn van den verliezer geopend was, verklaarde deze, dat de cheques aanwezig waren, maar dat eene som van f 23,000 aan Hollandsche en Engelsche banknoten ontbrak. De politie, van een en ander in kennis gesteld, begaf zich Donderdag ochtend bij de terugkomst van het stoomschip aan boord, ten einde een onderzoek in te stellen. Omtrent de Leeuwarden meldt het A. D. van Indië, dat er gerust stellende tijding ontvangen zou srijn omtrent de kansen voor behoud van het schip. De Leeuwarden is sedert 1867 in dienst. Zij is, naar men verneemt, niet op het strand geloo pen, maar op een bekend rif. Van de oorzaak van het ongeval is nog niets naders bekend. In de Vrijdagnamiddag voort gezette crimineele zitting van het gerechtshof te Leeuwarden, heeffc de adv.-gen. mr. G. A. Visscher gere- quireerd, dat Jans Bruins zal worden schuldig verklaard aan moedwilligen doodslag en veroordeeld tot 8 jaren tuchthuisstraf. De Engelsche vice-admiraal John Hay, kommandant van het eskader in de Middellandsche Zee, is met zijn admiraalsschip de Monarch, ruim een week lang zoek geweest. De Monarch was den 27sten Maart van Alexandrië vertrokken en werd den lsten April te Malta verwacht. Den 3den vernam men, dat het schip op 80 mijlen ten zuiden van zijn koers lag, geheel buiten staat zijn weg te vervolgen Het was ge heel zonder stuur, ten gevolge van averij aan de machinerieën. Achtereenvólgens werden drie pantserschepen, de Alexandra, de Téméraire, de Superb, de kruiser Iris, de sleepbootEscort uitgezon den om den admiraal te zoeken, tot eindelijk 'n koopvaardijschip de Duke of Devonshire, er iu slaagde hem te vinden, en hem den 7den April te Malta binnen te brengen. Londen, 19 April, Aan de Observer wordt uit Ports- mouth gemeld, dat de marine-over- heid aldaar bevel heeft ontvangen, om onmiddellijk eeu sterke vloot in gereedheid te brengen en andere buitengewone oorlogstoebereidselen te maken. Onder anderen zullen der tien kanonneer- en torpedobooten onverwijld worden uitgerust. Deze bevelen zijn van zeer dringenden aard en zullen de oproeping van de mari ne-reserve en de coastguardmen nood zakelijk maken. Londen, 20 April. De kans op het behoud van den vrede is weder verminderd. Rusland heeft zijn eischen opnieuw verhoogd en toont weinig genegenheid om te gemoet te komen aan de toenadering, waarvan de Engelsche voorstellen getuigen. Gisteren zijn belangrijke dépêches uit St. Petersburg ontvangen en er worden weer nieuwe officieele mede- deelingen verwacht. Volgens de Bremer dagbladen heeft de Engelsche regeering bij de Noordduitsche Lloyd aldaar pogin gen aangewend, om eenige der groot ste en snelste stoömbooten dier maatschappij te huren om ze tij delijk als kruisers, bij mogelijken oor log met Rusland, te bezigen. Het voorstel is echter van de hand ge wezen, niettegenstaande de aangebo den voorwaarden zeer gunstig waren Men onderstelt dat de Maatschappij dit besluit heeft genomen met het oog op de nieuwe stoombootlijnen, welke, door de Duitsche regeering gesubsidieerd, op Oostelijk-Azië en Australië zullen worden opgericht. INGEZONDEN. In Augustus van het vorige jaar werd altier eene kiesvereeniging opgericht, onder den naam van de plaats onzer inwoning. De oprichting dier vereeniging sproot voor een groot deel voort uit den spot, die met de on- geteekende aanbevelingen van candidaten voor leden van den Gemeenteraad werd ge dreven. 't Was bij de oprichters het doel om een einde te maken aan de dwaze adverten ties, geteekend of liever niet geteekend, maar gemerkt met, „vele kiezers", „bijna alle kie zers," „een menigte kiezers," „een groot aan tal kiezers", enz. enz. Een aantal personen traden tot deze vereeniging toe, ik meen tot heden ongeveer 75. Dat getal is echter te klein en zeer te verwonderen is het, dat het niet veel grooter is. Immers sedert het ont staan der vereeniging is door haar vrij wat gedaan. Bij de verkiezing voor leden der Tweede Kamer in Oct. 11. heeft zij teeken van leven gegeven en zioh in het district Alkmaar doen gelden. Op de vergaderingen der centrale kiesvereeniging was zij steeds vertegenwoor digd. En in 't behartigen der belangen van deze gemeente heeft zij zich, ondanks haar jeugd, een zeer goeden naam verworven, 't Voor en tegen van de stichting eener hoogerc burgerschool alhier is door haar zeer ernstig overwogen; de toestand van 't Heldersch kanaal door haar ter harte genomen; de uit breiding van 't spoorwegverkeer is door haar met eenig uitzcht op slagen bepleit; de vis- scherij en de vischhandel zijn door hare tus- scheukomst van een lastig bezwaar ontheven; de zaak der Duitsche postbooten is door haar bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken aanhangig gemaakt. Behoeven we nog meer aan te voeren om tot belangstelling en waardeering van deze vereeniging aan te sporen P We geloo ven het niet, maar dringen naar aanleiding van het bovenstaande, bij onze plaatsgenooten ernstig aan op zooveel moge lijk algemeenc toetreding tot het lidmaat schap. In Juli a.s. zal er eene verkiezing van leden voor den Gemeenteraad moeten plaats hebben, 't Is voor den bloei der gemeente en voor het achterwege blijven der belachelijke annonces met „eenige kiezers" enz. gemerkt, zeer wenschelijk, dat het aantal leden der kiesvereeniging zich nog aanmerkelijk uit breide. De contributie adfl,per jaar zal voor velen toch waarlijk geen beletsel zijn. V. Helder, April 1885. Advertentiën gelieve men op den dag der uitgifte, 'a morgens vóór 10 uur te bezorgen. Heden herdenken wij den II dag waarop onze geliefde j ouders F. H. GREVEN en K. TOL in den Echt zijn getreden. Helder, 21 April 1885. 1 Algemeene kennisgeving. Op VRIJDAG 24 APRIL a. s. hopen mijne geliefde ouders M. RUMPFF en J. M. VAN VERRE, hunne 25-jarige Hawelijks- vcreeniging te herdenken. Hun dankbare Zoon, L. RUMPFF. Ondertrouwd DIRK KRIJNEN Fz. en JANTJE KUIPER. Oudeschild, 18 April 1885. Getrouwd DANIËL VAN EGTEN en WILLEMPJE LEI JE. Amsterdam, 9 April 1885. Door Gods goedheid bevallen van een welgeschapen Dochter: H. E. KONING geb. Brouwer. Helder, 19 April 1885, Eenige kennisgeving. Bevallen van een Zoon, welke na eenige uren is overleden E. MOLENAAR—SNOOIJ. Helder, 18 April 1885. Strekkende tot algemeene kennisgeving. Bevallen van een welgeschapen Dochter W. C. H. C. DE WIJN—Bartels. Helder, 17 April 1885. Bevallen van een Zoon: A. KORFFde Wit. Helder. 18 April 1885. Bevallen van een Dochter R. SEGERSvan Doorn. Helder, 20 April 1885. Heden werden wij verblijd met de geboorte van eeu Zoon C. A. D. BONTES—Eijgenhuijs. Helder, 17 April 1885. Bevallen van een Zoon: A. SCHAAP—Drost. Helder, 19 April 1885. Plotseling trof ons op Maan dag 13 April de tijding van 't overigden onzer geliefde moe der en behuwdmoeder Trijntje Kooger, Wed, van Jan Zoete lief, in den ouderdom van ruim 62 jaren. Texel, 21 April 1885. P. v. d. WIELEN, en Echtgenoote. R. ZOETELIEF, en Echtgenoote. Wed. J. ZOETELIEF—Rijk. Door afwezige familieleden eerst heden geplaatst. Heden behaagde 't den goeden God van onze zijde weg te ne men, ons hartelijk geliefd doch tertje en lieveling Ika Theooora Johanna, in den aanvalligen leeftijd van bijna vijf jaren diep betreurd door hare ouders, grootouders eu familie. Zij, die haar hebben gekend, kunnen beseffen hoe zwaar ons die slag treft. Amsterdam, 16 April 1885. Mede uit naam van groot ouders en familie, T. J. BRINK. J. BRINKGoedkoop. Voor de vele bewijzen van belang stelling, gedurende de ziekte en het overlijden van ons lief oudste dochter tje ondervonden, betuigen wij onzen harteiyben daiik. C. BOON. T. BOON Tinkelenberg. Heden overleed, na een lang durig lijden, mijn geliefde aan staande Echtgenoote GRIETJE STAMMIS in den ouderdom van 36 jaren. Allen, die de overledene gekend hebben, zul len beseffen, hoe smartelijk dit verlies mij treft. Helder, 12 April 1885. Jb ENGELSMAN, Vuurstoker 2de kl. dei- Kon. Ned. Marine. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Bij deze betuigen wij onzen liar- telijken dank aan den Heer A. G. J. DE VRIES, President, en de dragers, Leden der vereeniging Ont waakt bij Tijds, voor de laatste eer, bewezen bij de ter-aarde-bestelling van ouzen vader PIETER BRUUL. Ook onzen welgemeenden dank aan den WelEdel ZeerGel. Hr. Dr. BAK KER, voor zijn onvermoeide zorgen, gedurende diens ziekte aan hem bewezen. Helder, Namens kinderen en 21 April 1885. verdere Familie. De ondergeteekenden betuigen door deze hunnen welgemeenden dank, voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij hunne 50-jarige Echtvereenigingzoowel binnen als buiten de gemeente. W. PRANGER. A. PRANGERDissel. Mede namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Anna Paulowna, 20 April 1885. Coöperatieve Winkel-Vereeniging Van de leening ter aankoop van een huis zijn uitgeloot de nummers 6, 75, 11, 23, 105, 47, 99, 38, die ultimo April a. s. ophouden rente te geven en inwisselbaar zijn ten kan tore der vereeniging. HET BESTUUR. Helder, 21 April 1885. Qnderofficiers-Vereeniging d. Zeemacht Admiraal de Ruijter. Verzoeke trouwe opkomst ter ver- gadering op Donderdag den 23 dezer. Punten van behandeling: Verkiezing Vice-President en Pen- ningmeester. HET BESTUUR. Ernst en Scherts. Eerste ZOMERVERGADERING op Vrydag 24 April 1885, des avonds ten 8 ure. HET BESTUUR. goed met de wasch kunnende om gaan. Zonder goede getuigen, on- uoodig zich aan te melden. Adres W. DRIJVER, Poststeeg. Gevraagd. een fatsoenlijke DIENSTBODE. Adres Berkhout Co. Gevraagd een flinke DIENSTBODE, tegen hoog loon. Groote wasch buitens huis. Adres Berkhout Co. Wordt gevraagd: een DIINSTBODE, die met de Wasch kan omgaan. Adres J. DIJKER, Bassingr. 584. Wordt gevraagd dat goed met Kinderen kan omgaan. Adres Berkhout Co. Gevraagd een KINDERMEISJE. Adres Berkhout Co. Gevraagd die met de Wasch kan omgaan. Adres Mej. GOVERS, Kanaalweg. Gevraagd een net KINDERMEISJE, van 's mor gens 10 tot 's middags 4 ure. Adres Bureau van dit Blad. Gelegenheid voor twee a drie KOSTGANGERS. Keizerstraat No. 448/22. Gelegenheid voor 2 fatsoenlijke Adres Berkhout Co.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1885 | | pagina 2