Advertentiën. Mtrctiipii. DANKBETUIGING. Een Jongen gevraagd een Schildersknecht. Terstond gevraagd m psctiine DIENSTBODE, een MEISJE, i Kinderen. 50 knappe SCHOONMAAKSTER, INGEZONDEN. Aan S. B. Uw iugezouden stuk in liet vorige Vliegend Blad, heb ik met genoegen gelezen. Geloof mij echter, het is vergeefshet is de moriaan geschuurd, al schreeft gij nog honderd artikelen over de viscbaange- legenheid, zoo lang onzo geachte burge meester er niet vódr is en vooral zoo lang er leden van den raad zijn die öf, na ge durende twee jaren vóór eene zaak te hebben gestreden, op het beslissend oogenblik tegen stemmen ól, die nu gedurende twee jaren mede gedebatteerd te hebben over dezelfde zaak, op hetzelfde gewichtige oogenblik, verklaren, dezelve nog niet begrepen te hebben. Veel meer succes, dunkt mij zoudt gij hebben, geachte S. B., wanneer gij in een ingezonden stuk de kiezers opwektet ons meer van die raadsleden te kiezen, al ware het alleen als bezuinigingsmiddel, want hoe meer licht men op die wijze in den raad brengt, hoe eerder kan men er toe overgaan om in donker te vergaderen en wij winnen dan ten minste de gaskosten uit. Gegroet N. N. Stoom vaartberiehten. Het stoomschip Voorwaarts, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 2 Mei Gibraltar. Hetstoomschip Prins ïrederik, kapt. Graadt van Koggen, van Batavia naar Amsterdam, vertrok van Marseille den 4 Mei. V isscherij-Berichten 4 Mei v.m. 20 vletten met 10 tot 50 rog, per stuk 41 tot 52 cent. 1 Hamburger met 80 tong, voor f 16, 120 middelm. tong, f 12,3 groote heilbot, f 15,2 wigjes groote schol, per wigje f 25,50; 3 wigjes doode per wigje f 6,—. 3 schuiten van Wieringen met 14 tal geep, per tal f 18,tot f 18,50. N.m. 2 beuger3 met 30 tot 800 schelv. per 100 f 11,50; 4 kabelj., per stuk f 1, 5 Mei v.m. 11 vletten met 5 tot 90 rog, per stuk 67 tot 64 cent. 31 korders met 45 tot 144 groote tongj per stuk 25 tot 30 cent; 50 tot 600 kleine en middelm. tong, perst. 10 tot 15 cent; 1 tot 4 mand kleine schol, per m. f 2,45 tot f 3,10; 2 groote tarbotten per stuk f 7,50. De ansjovischvangst was de laatste dagen hier vrij voordeelig. Sommige trekkers somden f 1000,en meer. Burgerlijke Stand Helder. Van 1 tot 5 Mei. ONDERTROUWDE. L. K. Neijts, win kelier, en C. E. Duinker. J. Sehillemans, marinier, en G. v. d. Brink. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: H. Ran, geb. Molenaar, z. M J. Buhrman, geb. van den Hoogen, d. J. D. Hemmes, geb. van der Hert, z. J. M. Gomes, geb. Visser, z. M. Drijver, geb. Troost, z. A. Langhorst, geb. Hoogerduijn, d. A. van Hoolwerff, geb. Zeeman, z. OVERLEDENJ. Assendorp, 52 j. Vervolg der Berichten. Naar wij vernemen, zullen de planten van »Floralia" op Woensdag 13 dezer aan de ingeschrevenen wor den uitgereikt. Volgens een ontvangen tele gram is in Indië plotseling overle den de kapt. ter zee W. Steffens, commandant van Zr, Ms. wachtschip Gedeh, ter reede Batavia. De over ledene was ridder der 3de klasse der Militaire Willemsorde en van den Nederlandschen Leeuw, begiftigd met de eeresabel en gerechtigd tot het dragen der Atjeh-Medaille en van de onderscheidingsteekenen voor be langrijke krijgsbedrijven, voor eer volle vermelding en voor 30-jarigen dienst. Hier te lande is het bericht ontvangen dat de kapt.luit. t. z. C. J. Marinkelle, commandant van het etablissement Onrust, in Indië gestor ven is. De overledene was een zeer verdienstelijk zee-officier, gedecoreerd met de Willemsorde 4e kl., en de ridderorde van de Eikenkroon. Ver der was aan hem uitgereikt de eere sabel, het eereteeken voor krijgsver richtingen voor de expeditiën van Boni in 1859, de Zuid-Oostkust van Borneo van 1859 tot 1863, Atjeh van 1873 tot 1880, benevens de Atjeh medaille. Door de Regeering is een wetsontwerp ingediend, strekkende om ter voldoening aan art. 48 dei- Grondwet de som, welke op het jaarlijksch inkomen der Kroon voor de kosten van het regentschap zal worden genomen, te bepalen op f175,000, rechtstreeks aan de re gentes in mindering van het jaar- lyksch inkomen der Kroon uit te betalen. 't Is velen niet duidelijk, op welke wijze art. 8 der drankwet in betrekking tot de lokalen moet wor den verstaan; daarom geven wij hier onder ter verduidelijking aan belang hebbenden, hoe de wetgever meent als een afsluiting volkomen genoemd moet worden, en zooals ook bij de toe passing der wet, in praktijk zal wor den gebracht. Gemeenschap bestaat tusschen twee lokaal- deelen die zich onder één dak bevinden, zelfs dan wanneer zij gescheiden mooliten zijn door verdieping, gang of andere ruimten, zoo slechts van de eene tot de andere lokaliteit binnenshuis, toegaug mogelijk is. Deze be paling wil, dat geen mogelijkheid van ge meenschap binnenshuis bestaat. Tijdelijke afsluiting van gemeenschap is dus niet vol doende. Gemeenschap wordt opgeheven in dien de verbindingsdeur wordt uitgenomen en de daardoor ontstane opening tóegemet- seld. Het dichtplakken van de verbindings deur met ten behang, gepaard aan een slui ting met dubbel slot, en het plaatsen voor die deur vau eene kast is niet voldoende. Een scheiding van glas is niet voldoende tot op heffing van gemeenschap in den zinder drank wet. Men schrijft ons uit Anna Paulowna Zaterdag 2 Mei zijn door K. v. d. Wel en M. 't Hart, alhier van een der plaatsen van den heer Schagen van Leeuwen, de eerste aspergiën verzonden. Het steken dezer vrucht geeft voor eenige weken veel vertier en ruime ontvangsten. Wij wenschen dezen nijveren landbouwers een ruim beschot en flinke prijzen toe, opdat de gedrukte aardappel-handel hier door eenigszins vergoed worde. Te Haskerhorne wonen twee echtparen welker gezamenlijke ou derdom 325 jaren bedraagt, waar van 112 huwelijksjaren. Zaterdag is in het Noord-Hol- landscli kanaal, nabij Buiksloot, door aanvaring een tjalk, beladen met grint, gezonken. De opvarenden- hebben zich met moeite gered. De schuit ligt buiten het vaarwater der stoomhooten Henri Rooseboom, de ontrouwe knecht van den heer Aug. Koster op den Nieuwendijk te Amsterdam, van wiens ontsnappingen uit de politier bureaux aldaar en te Utrecht wij dezer dagen melding maakten, is nog steeds op vrije voeten. Dat het wenschelijk zou zijn, dat de politie hem eens voorgoed onschadelijk maakte, bewijst wel het feit, dat hij gisteren weder een klant van zijn patroon door middel van een valsche quitantie heeft opgelicht voor f 35.Valsche quitantien waren zijn ge woon middel om zich ten nadeele van anderen te verrijken. Hy schreef de hem ter inning gegevene eenvoudig over, onderteekende ze met den naam van zijn patroon 'en stak bet geld op, terwijl hij aan den heer Koster, onder overlegging van de origineele quitantie, zeide dat de klanten hem voor een week of langer hadden teruggezonden. Zijn ontsnapping te Utrecht, die getuigt van groote brutaliteit en te genwoordigheid van geest, moet zich aldus hebben toegedragen. Hij is uit zijne gevangenis door een vier me ter hoogen luchtkoker opgeklommen, heeft daar een rooster verbroken en is zoo op het dak gekomen, van waar hij in een naburigen tuin is gesprongen. Daar vond hij een dienstbode, die hij vreeselijk ontdaan, naar het scheen, verhaalde, dat hij van het dak was gevallen, waar hij als metselaar werkte. Zy gaf hem wat te drinken en liet hem de deur uit, Hij zet thans zijne kwade praktijken voort. Na voorloopige berekening heeft hij zich f300 onrechtmatig toegeëigend. Alweder heeft te Amsterdam een aanranding plaats gehad. Woensdag jl. te ruim 8 uur 's avonds werd een 16-jarig meisje, dekenstik- ster van beroep, ter hoogte van het Karthuizerkerkhof aangesproken door een manspersoon, die haar van de Lindegracht af gevolgd had. Het meisje wilde zich ijlings verwijderen, doch de man trok haar op 't kerkhof en belette haar het om hulp roepen door het duwen van een prop in den mond. De koralen met gouden slootje benevens een paar gouden oorbelle- i werden haar afgenomen, waar na de geweldpleger, die haar een mes had voorgehouden met de woor den »je goud of je leven", zich ver wijderde, na alvorens de in den mond gestopte prop te hebben weggeno men. Van een en ander is aangifte by de politie gedaan, doch het is nog niet gelukt den brutalen dief op het spoor te komen. Londen, 4 Mei. Op bevel der Admiraliteit is de bouw van nieuwe oorlogsschepen, klein model, heden gestaakt. Men gelooft dit als den voorlooper eener volkomen staking der oorlogstoebereidselen te kunnen beschouwen. Parijs, 3 Mei. Luidens bericht uit Londen, kwam het antwoord van Rusland gisterenavond aldaar aan. Het neemt in beginsel arbitrage aan, niet wat betreft het incedent van 30 Maart, doch omtrent de overeen komst van 17 Maart. Dit antwoord heeft te Londen groote voldoening gegeven. De onderhandelingen zul len worden voortgezet. Een akkoord schijnt thans bijna zeker. Scheids rechter zal of de Koning van Dene marken of Keizer Wilhelm zijn. Een Zweed, vóór eenige maan den in Oost-Indië overleden, moet, volgens de Hallandspost, een vermo gen van meer dan 36 millioen gul den hebben nagelaten. Deze milli- oenen vallen nu aan zijne bloedver wanten in Halland ten deel. Het hoofd der familie heeft reeds de noo- dige maatregelen genomen, om het geld uitbetaald te krijgen. Wat Russische commissionairs en dergelijke personen van vertrou wen somtijds op het gebied der zwendelary leveren kunnengaat veler begrip te boven. Onlangs zond een grondbezitter in het binnenland aan een commissionair te St. Peters burg 2800 tschetwert tarwe om te verkoopen. De goede man kweet zich van die opdracht op schitterende wijzeeerst beleende hij de tarwe voor 20.000 roebels by de onder linge crediet maatschappij, toen kreeg hij: er 18.000 roebels op bij de dis- contobank te St. Petersburg en ein delijk verkocht hij 't graan werkelijk voor 20.000 roebels. Met deze handig verdiende 58 000 roebels verwijderde zich de schurk. Hoe hij dit drie dubbele kunststuk volvoerd heeft, zal nader voor de rechtbank blijken; de bedrogenen hebben in elk geval ook niet scherp uit hun oogen gezien. Miss Kate Smulsey, van New- York, is gestorven aan een ziekte, die in hooge mate de belangstelling der geneeskundigen opwekt. De eerste verschijnselen vertoonden zich in Juli 1882 door een trilling van den rech terarm en snijdende pijnen in het hoofd. In October d. a. v. moest zij het bed gaan houden, dat zij sedert niet meer verlaten heeft. Na 11 Maart 1884 heeft zij geweigerd, eenig voed sel te nemen; het gezicht er van deed haar walgen. Aanhoudend spoelde zij den mond met water, maar ook dit spuwde zij uit zonder een druppel in te slikken. Yan Maart tot November heeft zij letterlijk niets gebruikt, hetzij vloeibare of vaste stof. Geen dokter heeft met zekerheid den aard harer ziekte kunnen bepalen. In December 11. bespeurde men eenige verandering; van toen af hiel den de bewegingen van tijd tot tijd op, die tot dusver onophoudelijk haar lichaam hadden beroerd. Miss Smul sey heeft de laatste week van haar leven in bijna volstrekten staat van verdooving doorgebracht. Zij was zoo vermagerd, dat zij nog maar 25 pond woog. De overledene, van Duitsche afkomst, was 21 jaar oud. Verschei dene geneesheeren zullen de lijkschou wing bijwonen. Ondertrouwd F. L. K. NEIJTS en C. F. DUINKER. Helder, 1 Mei 1885. Geen Receptie. Op VRIJDAG 8 MEI a s., i hopen wy de 40-Jarige Eclit- j vereenijtinfc te herdenken van j onze geliefde ouders JACOB EELMAN en AALTJE EELMAN. Uit naam hunner dankbare Kinderen, Behuwd- en Klein- kinderen. Westen, op Texel. Algemeene kennisgeving. Deu 7en MEI hopen onze geliefde ouders SIMON SMIT en NEELTJE DEKKER, hunne 40-jarige Eclitvereeni- ging te herdenken. IJmuiden, 5 Mei 1885. Uit naam hunner dankbare i Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Heden, 4 MEI, herdenkt raijue geliefde Moeder MARTHA STROP, Echtgenoote van Pikter Ka.mp, haar 75steii verjaardag. Uit naam van MARIA KAMP. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Zoon N. VAN 'T HERT, geb. Hemmes. Helder, 1 Mei 1885. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Dochter M. J. BüHRMANN, geb. van den Hoogen. Helder, 2 Mei 1885. Bevallen van een Zoon M. DRIJVER, geb. Troost. Helder, 8 Mei 1885. Bevallen van een Zoon C. VAN BERKUM—SCHUT. Helder, 4 Mei 1885. Bevallen van een Dochter, welke een dag na de geboorte is overleden, A. LANKHORST, geb. Hoogerduijn. Helder, 3 Mei 1885. Bevallen van een welgeschapen Zoon, A. v. HOOLWERFF, geb. Zeeman. Helder, 4 Mei 1885. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Dochter, R. GEUS, geb. DE JONG. Alkmaar 2 Mei 1885. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, tot mijne diepe droefheid, mijn geliefd oudste ZoontjeCORNELIS, in den nog jeugdigen leeftijd van ruim 8 jaren. Oudeschild, Texel, 3 Mei 1885. Wed. A. VAN DER SCHANS, geb. Visman. Op den len Mei overleed te Batavia de Kapitein ter zee W. STEFFENSRidder der Ned. Orden enz., commandant van het wachtschip aldaar. Helder, 3 Mei 1885. H. J. G. BENSCHOP, Majoor der Infanterie. Eenige en algemeene kennis geving. Heden overleed zacht en kalm. mijn Echtgenoot en onze vader J. ASSENDORP, in den ouder dom van 52 jaar. Uit naam der weduwe en kin deren strekken tot algemeenen kennisgeving. Helder, 3 Mei 1885. Na eene korte ongesteldheid, overleed heden, in den ouderdom van 45 jaren, mijn geliefde Echt genoot CORNELIS JONKER, beurtschipper op Amsterdam. Wed. C. JONKER- Plukker. Alkmaar, 2 Mei 1885. De ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hunnen hartelijkën dauk aan familie en vrienden, voor de vele blijken van belangstelling en deelneming, bij hun 35-Jarig Huwelijksfeest ondervonden. J. S. BAKKER en Echtgenoote. Voor de zeer gewaardeerde be wijzen van belangstelling, mij betoond, op mijn 40-Jarigen gedenkdag als Ambtenaar, 29 APRIL jl., betuig ik en mijne Kinderen, aan allen, zoo in als buiten deze gemeente, onzen kartelijken dank. Helder, 4 Mei 1885. W. AMSE, PI. Ambtenaar. VEREENIGING Kruis voor Krijgsverrichtingen. Hedenavond S ure algemeene Vergadering in het gewone lokaal. HET BESTUUR. (Door vergissing eerst heden geplaatst.) A. KORFF Jz., Mr. Meubelmaker, Laan Helder, vraagt een BlWf, die met het vak bekend is. in de Bierbottel arij van A. VAN TW'lSK, Wachtstraat. Er wordt ten spoedigste gevraagd Bij P. LONT, Mr. Schilder, te Wieringen. een Koper- en Blikslagers-Jon- gen of Leerling. Adres BERKHOUT Co. Oevraaga een flinke Dienstbode. Adres Berkhout Co. Oevraagd. een flinke Dienstbode, die met de wasch kan omgaan, in een klein gezin. Adres P. B. DE BEER, Lange- straat. Gevraagd die goed kan Strijken en Werken. Adres Algem. Advertentie-Bureau Boekh. Stadermann, Helder. Gevraagd Adres Algem. Advertentie-bureau Boekh. Stadermann, Helder. Gevraagd voor een dag per week. Vrijdags. Adres Hotel Bellevue." Gevraagd een KINDERMEISJE. Adres bureau van dit Blad. Er biedt zich aan een WASCH VROUW, om de Wasch aan huis gereed te maken. Adres Vlamingstraat No. 125. Gevraagd een net Kindermeisje. Adres Bureau dezer Courant. Een flinke Dienstbode, die met de wasch kan omgaan, wordt gevraagd. Adres Berkhout Co,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1885 | | pagina 2