KLACHT VAN EEN BIERDRINKER. Een Duitsche mijnheer zit in een bier hui», nabij een station van een Rijnstad. Hij wacht zijn vrouw, die met den trein moet komen, en op ziju horloge ziende, zegt hij met een zucht„Nu heb ik hier al zes glazen Pilsener gedronken, en de trein blijft nog een uur uit; ik ben dus genoodzaakt nog zes glazen te drinken. Wat heb ik toch een dure vrouw Overpeizing van een zakkenroller: Het is toch maar gelukkig dat mijn ouder» mij een nette opvoeding hebben gegeven, waar door het goede in mij altijd nog de over hand houdt. Ik zou ander» gemakkelijk in plaats van een onnoozelen zakkenroller, een roover en inbreker kunnen worden. Stoomvaartberichten Het stoomschip Prins Hendrik, van Am sterdam naar Batavia vertrok 20 Mei van Southampton en passeerde 24 Mei Car- boeiro. Het stoomschip Prinses Wilhelmina, van Batavia naar Amsterdam, vertrok van Port- Said 23 Mei. Het stoomschip Prins van Oranje van Batavia naar Amsterdam, passeerde 22 Mei Gibraltar. Het stoomschip Prinses Marie, kapt. We- ber, van Amsterdam, naar Batavia, arriveerde 24 Mei te Port Said en ging heden het ka naal in. Vissoherij-Be richten. Aangevoerd van Wieringen 12tal geep, verkocht voor f 16,50 per tal, 30 roggen, per stuk 90 cent. De schuiten zijn naar zee. Burgerlijke Stand Helder. Yan 22 tot 26 Mei. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: H. Hofman en R. Wigman. F. L. K. Neijts en C. F. Denker. BEVALLEND. Jimmink geb. Noot, z. J. van der Meulen geb. de Rooij, z. W. Kiesewetter geb. van Binsbergen, d, C. Keet gebvan der Park, z. C. A. van Doornik geb. Sloot, z. P. J. Kroon stuiver geb. Kraan, z. A. Sant geb. Roggeveen, d. A.J. Kraiher geb. Kramer, d. D. de Haan geb. Harjer, z. OVERLEDEN: Een levenloos aange geven. Burgerlijke Stand Texel. Van 14 tot 20 Mei. ONDERTROUWD: Jan Sch«ap en Aaltje Buit. Johannes Nico laas Hoogenboach en Antja Yeeger. Arie Dros Albz. en Janna Bakker. GETROUWDPieter Dros en Jantje Boon. Jan Timmer Cz. en Jetske Bremer. Cornelis Van Heerewaarde en Vrouwtje Smit. Pieter Dijksen en Frouwtje Knal. Jacob Bakker Jbz. en Reinette Gerberdina Bakko. GEBORENGeene. OVERLEDEN: Jan Bruin Jbz., 68 j., gehuwd met Aaltje Hollander. Vervolg1 der Berichten. Zondagavond vierde de Ver- eeniging Ontwaakt bij Tijds" de feestelijke herdenking van haar elf jarig bestaan in de net versierde zaal van Tivoli. Na «en toespraak van den president, den heer A. G. J. De Vries, werden de verslagen door den secretaris, den heer v. d. Kasteele en den penningm., den hr. P. K. Min- neboo, voorgelezen. Daaruit bleek, dat de Vereenigingin bloeienden toestand verkeert. Ze bestaat uit 10 eereleden, 35 donateurs en 115 gewone leden. Aan ziekengelden heeft ze in den loop van haar bestaan uitgegeven f3625.—. De staat der kas is als volgt: 25 Mei 1884 f 1321.96 Ontv. tot Mei 1885 - 962.90 Te zamen f 2284.86 Uitgaven- 1179.47 Saldof 1105.39 Daarv. staat f 800.—op de rijkspost spaarbank, - 300.i/d reservekas, 5.39 i/d kleine kas. f 1105.39 De boetekas bevat f23,75. Nadat de officiëele zaken kort, maar duidelijk behandeld waren, ging men over tot de feestviering. Een feest- marscb, feestliederen, cbansonnetten en een paar tooneelstukjes hielden de aanwezigeu aangenaam bezig. Niet 't minst vielen in den smaak de voordrachten van den jongenheer P. Dol. Tot laat in nacht bleef men gezellig bjjeen. Het stoomschip Atjeh wordt elk oogenblik hier binnen verwacht. De vorige week is uit het wa ter van de Prins Hendrikkade opge- vischt het in verren staat van ont binding verkeerende lijk van een on bekend man, oud naar gissing 35 jaar, middelmatig van lengte, haar en wenkbrauwen bruin, voorhoofd breed, neus en mond gewoon, kin en aangezicht rond, zonder baard of knevel, gekleed met grijze jas, broek en vest, gebloemd katoenen hals doek, wit katoenen hemd, grijs bom bazijnen onderbroek, geruit flanellen overhemd, paarsch wollen sokken en bottines, alles ongemerkt. Bij nader onderzoek is gebleken, dat het 't lijk was van den hofmeester Lebbe, te Helder woonachtig. Genoem de persoon was sinds Februari 11. vermist. Enkhuizen, 24 Mei. Het ge meentebestuur beeft bekend gemaakt dat de spoorlijn HoornEnkbuizen 5 Juni feestelijk zal worden geopend en 6 Juni voor het publiek verkeer zal zijn opengesteld. De instructie, door den rechter commissaris bij de rechtbank te Rot terdam gevoerd in de zaak tegen Marie Jeanne Lorette, beschuldigd van moord op den Japanscben zaak gelastigde Sakurade, is afgeloopen. De stukken zijn gezonden naar den procureur-generaal bij bet gerechts hof te 's Gravenbage, voor welk bof dus binnenkort de terechtstelling der beschuldigde kan worden te gemoet gezien. Als bare verdedigers zullen op treden de beeren mrs. Pb. H. Haas Az. uit Amsterdam eu D. S. Van Emb- dem uit 's Gravenbage. Men schrijft uit Deutichem i. d. 25 Mei. De deurwaarder bij het kan tongerecht. zekere Ten B. te Gendrin- gen, is dezen morgen naar men ver neemt door een bij hem inwonenden neef op zijn bed doodgeschoten; de vermoedelijke dader, die reeds bekend moet hebben, bevindt zich in banden der justitie. Liefde voor de huishoud ster, waarmede beiden dachten te trouwen, moet de oorzaak zijn. De kantonrechter van hier is per expresse ontboden. Vrijdagavond is te Groningen aangekomen een jeugdige Engelscbe matroos met name Charles Munroe, uit Londen, die de eenige overge blevene zegt te zijn van een uit 7 man bestaande equipage van een Noorscb vaartuig, dat op den 19den dezer in de Noordzee is vergaan De ongelukkige zeeman bad alles verloren en bijna geen kleeren aan zijn lijf, terwijl bij bij de ramp nog een zware verwonding had opgeloo- pen. Van plaats tot plaats was bij uit Noord-Duitsc-hland hierheen ge komen, en verzocht nu te worden voortgeholpen naar zijn vaderland. Aan zijn verzoek is dooor de poli tie voldaan. Te Leiden werd jl. Woensdag op klaarlichten dag een winkelier bestolen. De diefstal was te bruta ler, daar bet gestoleue niet door één man konde worden vervoerd. De politie van de zaak onderricht, deed onmiddelijk mededeeling daarvan aan onderscheidene gemeenten, en bet gevolg daarvan was dat al het ge- stolene werd opgespoord, gedeelte lijk te 's-Gravenbage en Rotterdam beleend. Ook de vermoedelijke da der zelf is te 's-Gravenbage aange houden. Men schrijft: Betreffende bet geval van vergif tiging, voorkomende te Deil, bij een uit 8 personen bestaande familie kan nader gemeld worden, dat, naar luid van stellige geruchten, bij den verdachten persoon arsenicum ge vonden werd. Daarenboven is de persoon bekend, die genoemd vergif bij een apotheker in Kuilenburg ge haald beeft. De officier van justitie, te Tiel was Vrijdag te Deil om de zaak te on derzoeken. De gestorven kippen zijn op last der justitie opgegraven en in beslag genomen. Het onderzoek is nog niet afgeloopen, ofschoon tot beden nog geene arrestatie heeft plaats gehad. De slachtoffers zijn aan de betere hand, hoewel nog zeer zwak. Men brengt de vergiftiging in ver band met een veete tusschen twee familien, ontstaan over bet recht van eigendom van een stuk land. Te Assendelft liep het gerucht, dat bet kind vrd zekeren S. aldaar op een wreedaardige wijze door de stiefmoeder werd mishandeld. Een nader onderzoek bevestigde de ge ruchten. Voor het kind werden o. a. door de ouders in twee begrafenis fondsen de premiën betaald. Te Sneek is Vrijdagavond, juist toen de voorstelling een aanvang zou nemen, de tent van het Ame- rikaanscbe circus Pinder bij een vliegenden storm omver geslingerd, waarop onmiddellijk brand ontstond. Door de slagregens, die den gebeelen dag gevallen waren, was alles zoo doorweekt, dat de aangerukte spui ten geen dienst behoefden te doen. De verwarring was ontzettend. Aan vluchten viel baast niet te denken; de meesten moesten onder de zeilen wegkruipen, waaronder zij bedolven lagen. Wonder boven wonder, viel de groot* mast zonder iemand te kwetsen. Het geheel biedt een treu rig schouwspel aan. Enkele kneu zingen daargelatenzijn er geen ongelukken van ernstigen aard te betreuren. Had bet onheil Donder dagavond plaats gegrepen, toen de voorstelling door 2300 personen werd bijgewoond, de gevolgen zouden niet te overzien zijn geweest. Uit Medemblik wordt van 22 Mei gemeld Door bet onstuimige weder liepen bier beden namiddag meer dan 100 visschersvaartuigen de hav«n binnen Het waren allen ansjovis-visscbers van verschillende plaatsen. Naar zij mededeelden, was er eene visschuit, in Enkbuizen thuis be- boorende, omgeslagen en de beman ning omgekomen. Woensdag 11. verscheen ten gemeentebuize van Vlachtwedde een jeugdig paar, ter aanteekening van bun aanstaand huwelijk. Het bruidje bleek een weduwe te zijn van 24 jaar, sedert negen maanden het beengaan betreurende van haren eersten echtgenoot. Juist veertien dagen te voren was een ander jong man terzelfder plaatse verschenen om den burgemeester te verzoeken, de noojige stukken in orde te brengen voor zijn huwelijk met dit weeuwtje. Het grillige weer bad hem echter een treurige poets gespeeldzijne aangebedene wendde hem eensklaps den rug en presenteerde nu aan den ambtenaar van den burgerlijken stand een nieuwen aanstaanden echt genoot. Victor Hugo is Vrijdag te Parijs overleden. De Kamer beeft besloten 20.000 francs beschikbaar te stellen voor de begrafenie vaü Victor Hugo, welke op staatskosten zal plaats hebben. De zitting werd daarna, ten teeken van rouw, opgeheven. De bladen zijn bijna geheel gewijd aan Victor Hugo. De meesten zijn met een rouwrand verschenen. Zij betreuren den dood van den grooten dichter en verheerlijken zijne nage dachtenis. De beer Jules Grévy beeft een brief van rouwbeklag aan den beer Lockroy geschreven. De beer Allain- Targé, minister van binnenlandsche zaken, beeft den beer Lockroy mede gedeeld dat de regeering bet ten toonstellen van Hugo's lijk onder den Are de Triompbe toestaat. De tentoonstelling zal drie dagen duren Victor Hugo beeft in zijn testament 50.000 fr. aan de armen vermaakt en bet verlangen te kennen gegeven om grafwaarts gebracht te worden in een voor de armen bestemden lijkwagen, zonder bijstand van een priester. Voorts beeft bij in zijn uiterste wilsbeschikking verklaard dat hij in God is blijven gelooven. Een koopman te Marseille, die zijne zaken met een kapitaaltje van 25000 francs begonnen was, liet, toen bij stierf, millioenen na. Hij bad zijn gebeele vermogen aan een zijner vrienden vermaakt, op voorwaarde, dat deze hem 25000 fraucs in zijn doodkist zoude mede geven. Geruimen tijd peinsde de erfge naam over een middel om deze hei lige, maar dure verplichting, die de overledene hem oplegde, te ontwijken eensklaps bad bij een goed idee. »Wacht eens," zeide hij, »ik zal een zicht-wisseltje op mijn bankier in zijn kist leggen, dan kan bij die incasseeren, zoodra bij er pleizier in heeft." Een met electriscb licht voor ziene spoortrein op de Gothardbaan beeft onlangs een proefrit gemaakt van Chiasso naar Bellinzona. De in een afzonderlijken wagen open gestelde locomobiel, bestemd tot voortbrengiug der noodige electri- citeit, ontving den stoom van de locomotief. De eene lamp, vóór aan den trein aangebracht en van een reflectiespiegel voorzien, verlichtte de rails tot op ongeveer 400 M. de andere lamp bevond zich op bet dek van den wagen. De proef vol deed goed. Onder de nieuwe artisten, die dezer dagen aan het Eden-Theater te Brussel zijn opgetreden, doet ze kere verbazingwekkende miss Wood, die »de kouiugin van den rook" wordt bijgenaamd, bet meest opgeld. De specialiteit dier dame bestaat daarin, dat zij zich als een bokking laat rookenzij wordt in een groote en hermetisch gesloten glazen kooi opgesloten, en dan aan den invloed van een zwaren houtrook blootge steld, die zoo doordringend e* ver stikkend is dat een olifant bet er in zoude afleggen. Zij blijft tien miouten achtereen in de onduldbare atmosfeer, zonder dat die baar in bet minst schijnt te hinderen. Het experiment is zeer merkwaardig, en miss Wood mag op bet zeldzame voorrecht bogen in het Eden-Theater een geheel nieuw genre te hebben ingevoerd. Londen, 22 Mei. Het stoom schip »Saltwick", van Cardiff naar Port Said, kwam bij bet vertrek naar zee op de reede van Penartb iu aan varing met bet stoomschip St. Andries, hetwelk ten anker lag. Verscheiden boegplaten van de St. Andries zijn beschadigd en bet schip moet in bet dok om te repareeren. De Saltwick leed geen schade en beeft de reis voortgezet. De rechtbank te Parijs beeft de omnibusmaatschappij en den eige naar van een vigelant hoofdelijk tot 12.000 francs schadevergoeding ver oordeeld, op vordering van een per soon die. in dat rijtuig gezeten, zijn arm bad gebroken doordien omnibus en vigelant tegen elkander reden en de laatste omviel. De rechtbank nam aan, dat beide koetsiers schuld had den, die van de vigelant door niet op de omnibus te letten, die van de omnibus door niet bijtijds te remmen en de paarden op zij te trekken. Te Ohio beeft een hotelhouder aan den ingang zijner eetzaal een grooten spiegel aangebracht, die zoo geslepen is, dat wie er bij bet bin nenkomen in ziet, wel schrikken moet, zoo uitgemergeld en mager als bjj er uit ziet, maar die, wanneer de gast na bet diner er nog eens voor staan blijft eer hij de zaal ver laat, een omtrek van corpulentie vertoont, grooter dan de stoutste verwachting zich die kan voorstellen. Voor eenige dagen beeft een echtpaar te Parijs zijn gouden bruiloft gevierd. De grootste merkwaardig heid bij dit feest was de moeder der bruid, de 98jarige mevr. Albouze, die al bare afstammelingen tot bet vierde geslacht, in bet geheel 46 personen, om zich been zag. Zij be zit nog ten volle bare geestvermo gens en herinnert zich zelfs de vree- selijke gebeurtenissen, die tijdens de Fransche omwenteling te Nantes hebben plaats gehad, toen de be ruchte Carrier er buis hield, Zij beeft niet minder dan 17 veranderingen van regeering beleeft. Uit Ronsdorf wordt gemeld, dat aldaar op den 28en Aprileen kind bet levenslicht aanschouwde, dat bet zeldzame voorrecht beeft een grootmoeder, twee overgrootmoeders en een bet-overgrootmoeder te be zitten. De bet-overgrootmoederzekere weduwe Mollenweber te Remscheid, is meer dan 100 jaar oud, gezond en opgeruimd en heeft nog nooit een bril gedragen zij heeft nog 2 kinderen in leven, die 72 en 76 jaar oud zijn en bovendien 36 kleinkin deren en 42 achter-kleinkinderen. Vader van den gelukkigen knaap is zekere H. Stracke, zijne moeder heet Emilie Debnert. Toen keizer Wilhelm eenige jaren geleden te Bonn receptie hield, kende bij een der officieren, die aan hem voorgesteld zouden worden, niet; een adjudant won daarom inlichtin gen in en fluisterde den monarch toe: Hij is juist tot ritmeester bevorderd". De keizer sprak den officier daarop zeer vriendelijk toe en wensebte hem geluk met zijne promotie. De verheugde mandie nog aan de beurt was om in rang te worden ver hoogd, snelde naar zijn onmiddellij- ken chef en vertelde hem welke eer hem te beurt was gevallen. De chef begaf zich daarop tot den adjudant en toen bleek het dat deze zich bad ver gist en een jongeren broeder voor een ouderen bad aangezien. Hij deelde den keizer zeer ontdaan zijne vergissing mede, maar deze glim lachte en zeidenu ik den heer M. met zijn ritmeesterscbap gelukhebge- wensebt, moet hij ook maar ritmeester blijven Korten tijd geleden was cour ten hove en de kapitein v. V., die juist tot majoor bevorderd was, zoude aan den vorst worden voorgesteld de dienst doende adjudant fluisterde den keizer dan ook toezooeven tot majoor ge promoveerd. Keizer Wilhelm keerde zich lachen de om en voegde den adjudant, toe: »neen, mijn waarde, op die manier loop ik er voor de tweede maal niet in. Zekere W. B.. uit Dusseldorf, die siuds eenigen tijd ale coupeur te Sittard werkzaam was en Vrijdag jl. aldaar in 't buweljjk zou treden, is sedert den vorigen Dinsdag ver dwenen, na vooraf zijne bruid te hebben bestolen. Er was door bet meisje reeds een flink winkelbuis gehuurd en gedeeltelijk gemeubileerd. Vermoedelijk bevindt B. zich op Belgischen grond. Een moeielijk werk. De Duitsche bladen maken niet zonder rfeden met lof gewag van de kunde en practiscke flinkheid van den eeriten ma chinist J. Junge van het Duitsche SS. Les sing, dat 16 Mei van New-York te Ham burg arriveerde. In Juli 1883 brak in volle zee de voor ste, rechthoekig op de eigenlijke as staande arm van de lage druk krukas en op de laatste thnisreis had hetzelfde onder gelijke omstandigheden met den achterstea arm plaats. Den eersten keer werd de krukas, niet tegenstaande (de meeielijkheid van het werk, zoo voortreffelijk door genoemden machinist gerepareerd, dat het stoomschip zonder vreemde hnlp de bestemmingsplaats bereikte. Dit feit werd met waardeering in de tijd schriften voor werktuigkunde vermeld. Ook ditmaal was weder dezelfde machi nist aan boord. Onder zijn opzicht werd alweder in volle zee, het werkstuk volvoerd, om de beschadigde krukas te lichten cn de reserve-krukas in hare plaats te stellen. In den tijd van 65 uren van onafgebroken en met veel gevaar verbonden arbeid slaagde men er in om dit 12000 pond zware ma chinedeel tegen het reservestuk te verwis selen. Wanneer men bedenkt, dat zoodanige ar beid in zee met zeer primitieve middelen moet geschieden en hoe moeielijk het is, om een zoo zwaar voorwerp, als tiet, gelicht zijnde, in stroppen en takels hangt, niettegenstaande de beweging van het schip, meester te blij ven; wanneer men in aanmerking neemt hoe veel geduld en voorzichtigheid er noodig is- om het plaatsvervangend machinedeel op zijn juiste plaats te brengen en welke noodlottige gevolgen de minste onvoorzichtigheid kan na zich sleepen, dan deelt men voorzeker het gevoelen, in de „Ham. Börsen Halle" uitge drukt, dat de aanwezigheid van een Hinken machinist mede tot de beste waarborgen behoort voor de veiligheid van de opvaren den en dat die tevens ongetwijfeld moet bijdragen tot den goeden naam der maat schappij, die hij dient.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1885 | | pagina 2