Kermismirakelen. POLITIE. Advertentiën. De Heer en Mevr. Hoffman-Rapparfl üs. BAART DE LAFAILLE, Vrije Qeref. Gemeente, J. J. GALJAART, een Dagmeisje. een Dienstbode, een Me Dienstbode of Nooinlp, EEN SCHILDERSJONGEN, een HUIS op de Laan, HO OINETTEN, Een HUIS te huur, voerd, noopt menigeen zijn bezoek te her balen. In ons vorig nummer hebben we de optredende artisten reeds uitvoeriger beschreven. Als men geen bezoek in Tivoli heeft gebracht, kan men niet zeggen goed kermis gehouden te hebben. Zoo denken er velen en dat is voorzeker de oorzaak, dat men er eiken avond een volle zaal heeft. Stroober heeft dan ook dit jaar bijzonder zijn best gedaan om iets buitengewoons te leveren en alzoo zijn renommee op te houden. In de eerte plaats noemen we de Onzalo Tioupe. 't ls bijna ongelooflijk, tot welken graad van krachtsontwikkeling en vlugheid deze personen, drie dames en een heer, 't hebben gebracht. Wat echter de kroon op hunne werkzaamheden zet is de netheid en .schijnbare gemakkelijkheid, waarmede ze hunne toeren verrichten. De luide applaus waren wel verdiend. De werkzaamheden van the Sisters Sylvo op 't dubbele trapeze waren niet minder buitengewoon. Tot op luistering van den avond strekken voorze ker de werkzaamheden van Mr. Cyrus Bell en miss Marion Watson, die als grotesk artists, Englisch song and dance, optreden. Muzikaal talent en vlugge dans, maken hunne verschijning op de planken van 't tooneel gewenscht en gaarne voegden we onze bravoos bij die van anderen. Een woord van lof hebben we over voor den komiek, den heer Henri Strous. Onderscheidene zeer goede chanteuses zijn aan dit gezelschap verbonden. Daar de tijd in Tivoli, bij de uitvoering van een af wisselend programma, omvliegt, verwondert 't ons niet, dat velen hun bezoek herhalen, Hoewel laat, is toch gisteren de heer Nieuwenhuis met zijn gezelschap gearriveerd, om nog 't zijne bij te dragen tot de ker misvreugde. Door goed gekozen stukken hoopt de directeur, dat hij, even als in vorige jaren, met een druk bezoek vereerd zal worden. 28 magere Varkens f 10 a 16, 36 Biggen f6 8, Boter per kop f0.65 a 0.75, Kaas per kgr. f0.20 a 0.30, Kipeieren f3a3.50 Eendeieren f2.80 a 2.90 per 100. V isscherij-Berichten 8 Juli. 4 blazers met 25 tot 50 rog, per stuk 50 a 48 cent; 100 korders 20 tot 130 tong, per stuk 20 a 25 cent; 70 tot 530 kleine en middelmatige tong, per stuk 6 a 20 cent. 1 tot 2 mand schar, per mand f 8,1 a 2 mand kleine schol, per mand f 1,80; 3 tar botten, per Btuk f 7,tot f 8, 9 Juli. 2 blazers 70 tot 90 rog per stuk 40 tot 45 cent; 90 korders, weinig vangst 15 tot 105 tong, per stuk 25 a 40 cent; 40 tot 325 kleine en middelmatige tong, p. st. 6 a 20 cent; 1 a 2 mand schar, per mand f 6,1 a 2 mand kleine schol, per mand f 1,25. Hier is te zien een haai in 't zuur, Het grootste wonder der natuur Dat dier verspreidt de zoetste geur En krijgt elk uur een andre kleur. Hier is te zien een witte Moor, Die stoelen maakt van oud ivoor, En goud vervaardigd uit oud leer; Hij is er nu, maar komt nooit weer Hier is te zien pikzwarte sneeuw, Het grootste wonder dezer eeuw. Die sneeuw is door des Mahdi's hand By 't vuur gedroogd, in 't warme land. Hier is te zien een pieterman, Die eiken dag een halve kan Jenever drinkt bij zijn ontbijt, En tien paar schoenen 's jaars verslijt. Hier is te zien een reuzenslang Van honderdtwintig vadem lang, Die smakelijk een pijpje rookt En met haar staart een kachel stookt. Hier is te zien een oud soldaat, Die pijlsnel zonder voeten gaat; Een romp heeft de arme stumper niet, Zoodat men 't hoofd alleenig ziet. Hier is te zien een lamme kraai, Zoo jichtig als een oude paai Toch danst hij lustig op de maat, Zoodra de klok maar dertien slaat. Hier is te zien een reuzenkind, Zoo sterk, dat hij den sterksten wind Tierugblaast naar de streek van waar Hij komt. Is dat niet wonderbaar Hier is te zien een krokedil, Die Grieksch kan lezen door een bril; Hij danst ook op de slappe koord, Zoo'n kunststuk is vast ongehoord. Hier is te zien een blinde vink Hij schrijft slechts met zijn linker pink, En speelt piano en viool Maar houdt van scherts, noch pret noch Hier is te zien een groene beer, (jool. Die op het biljart speelt als een heer; Hij schaakt en damt en kaart zoo goed, Als maar de knapste mensch dat doet. Hier is te zien een wonderkuil, Gevuld met Volendamsch gehuil; Straks gaat hij welgemoed naar zee En brengt hij tal van wondren mee. Hier is te ziengij schudt 't hoofd Ik vrees, dat gij het niet geloofd, Maar als gij 't zien wilt, zoekt dan maar Waar 't kermis is, licht vindt gij 't daar. Burgerlijke Stand Helder. Van 7 Juli tot 10 Juli. ONDERTROUWD: G. Blankera, ma- troos, en G. J. Kwinkelenberg, D. Dekker, koetsier, en M. Vet. GEHUWD: C. van Otteren, en A. 8. van den Bos. J. Lastdrager en M. de Vlugt. J. J. A. Putters, en C. Nierkes. J. G. D. Tismeer, en G. Diepenbroek. K. Menco, en B. Israël. BEVALLENG. van Rijn, geb. Bijloo, d. C. Kikkert, geb. Glotze, z. G. Wegman, geb. Wessel, d. OVERLEDEN: E. de Jong, 7 w. J. C. A. Klingen, 2 j. G. Hoep, 44 j. Twee levenloos aangegeven. Burgerlijke Stand Texel. Van 2 tot 9 Juli. ONDERTROUWD: Adam Kalf ei Neeltje Kalf. GETROUWDCornelis Koopman en Frouwtje Kaan. GEBOREN Elisabeth, d. van Arnoldus Regter en Elisabeth Bruinsis. Leonard, z. van Dirk Tanis en Antje Mantje. Maria, d. van Abraham Bakker en Antje Buis. OVERLEDENGeene. CORRESPONDENTIE. Mej. wed. C., United-States, „Staat Pa- OlyphantLac-County," uw abonnements geld voor 2 kwartalen, in orde ontvangen. De Uitgevers. Stoomvaartberichten. Het atoomachip Conrad vertrok 8 Juli van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Prins van Oranje vertrok 7 Juli van Suez naar Batavia. Het atoomschip Prinses Amalia arriveerde 8 Juli te Liverpool van Batavia. Het atoomschip PrinBea Wilhelmina vertrok 8 Juli van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Koningin Emma arriveerde 9 Juli van Amsterdam te Marseille. Het stoomschip Prins Alexander arriveerde 10 Juli van Batavia te Amsterdam. Markt-Berichten. Schagen, 9 Juli. 10 Paarden f 60 a 200, 4 Ossen f 60 a 110, 7 8tieren f 90 a 170, 28 Geldekoeien f120 a 260, 6 Kalf koeien f 140 a 210, 4 Vaarzen f 70 a 110, 11 nuchtere Kalveren f 6 a 22, 450 Schapen f 13 a 28, 4 Bokken en Geiten f 1 a 7, Aan het Politie-Bureau zijn terug te bekomen een gevonden zilveren Bril en een Damesarmbandje. Vervolg der Berichten. Het schieten op het fort de Harssens heeft sedert eenige dagen plaats gehad. Telkens wanneer het zware projectiel het reusachtige kanon verliet, deed zich dat op zeer verren afstand gevoelen; meer nabij ech ter veroorzaakt het schieten, vooral als twee stukken tegelijk afgaan, eenige schade. Aan het hotel den Burg en aangrenzende perceelen, zijn vele glasruiten gebroken en de dak pannen verschoven. De vrees voor de uitwerking van het geschut is echter zeer overdreven gebleken. De wind was evenwel aflandig. In den nacht van Dinsdag jl. hebben een of meer personen op een slechte manier in het pas ontluikende plantsoen op het Molenplein huis gehouden. De daar geplaatste bloem vazen om de fontein zijn op ruwe wij zen omvergerukt en beschadigd en de waterleiding, die er aan verbonden is, gedeeltelijk vernield. De politie doet naar dit feit ernstig onderzoek, en het is hoogst wensche- lijk dat zij daarin goed moge slagen De aanleg is te fraai en verdient te veel respect van ieder, die groen en bloemen voor een kale vlakte verkiest, dan dat zulk vandalisme ongestraft zou mogen blijven. Bij de Directie der Marine alhier is Woensdag aanbesteed; de levering van aardappelen, ten behoe- van het Hospitaal der Marine, tot ultimo December a. s. Ingekomen 2 biljetten, als van de heeren; F. T. De Haas ad f 2.50 en C. Postma ad f2.49 de 50 K.G. Bij Zr. Ms. besluit van 30 Juni jl. is de teekenaar 2de kl. bij 's Rijks werf te Willemsoord, M. Pb. De Koster, met ingang van 1 Juli jl. benoemd tot teekenaar 1ste kl. »De Kiesvereeniging van Stel lendijk* Woensdag 11. door het ge zelschap van de heeren Le Gras en Haspels opgevoerd, is een blijspel vol ongekunstelde humor en satirieke op merkingen; 't is een verzameling van feiten aan de verkiezingen ontleend, vol gloed en leven. De dagen waar op wij zelf een keuze moeten doen, zgn thans alom in den lande aan staande. Men herinnere zich dan die van Stellendijk, zoo zullen velen zien dat als de geestdrift stijgende is, er ook elders zoo gevonden worden. Wij danken alleen aan de meesterlijke ver tooning van het stuk, het gunstig oordeel, dat dit blgspel van Lodewgk Mulder overal ondervindt. Een volle zaal getuigde van groote belangstel- ling. Op requisitoir van den officier van justitie bij de arrondissements rechtbank te Alkmaar, is, bij de behandeling eener strafzaakeen bevel tot gevangenneming verleend tegen J. V. en W. S. te Alkmaar, als verdacht van het afleggen van valsche getuigenis. Men meldt uit Amsterdam, dat mevr. Kleine—Gartman zeer zenuw achtig, zwak en moedeloos is, zoo dat het ergste wordt gevreesd. Te Arnhem heeft iemand veel liefhebberij om zgn eigen glazen in te slaan. Ook Woensdag vermaak te hij zich met deze uitspanning en 3loeg voor een f10 a f 15 ruiten in zijne woning stuk. Na voldaan te zijn, trok hij naar den glazenmaker, kocht daar nieuwen voorraad, doch verloor er eenige onderweg, waarop hij vol woede ook de rest tegen de steenen wierp. Tehuis komende werden nu nog de overgeblevene vernield en een aanvang gemaakt met het huisraad, waaraan eerst óp de komst van den sterken arm een einde kon worden gemaakt. Dezer dagen zgn te Oldenzaal twee personen gearresteerd, verdacht van valsche guldens en Duitsche tienpenningstukken te hebben ver vaardigd en uitgegeven. Bij huiszoeking zgn in de wonin gen der verdachten, de vormen die voor de vervalsching dienst hebben gedaan, gevonden. De vermoedelij ke hoofdschuldige heeft reeds een groot deel van zgn leven in de ge vangenis doorgebracht. Zondagavond is te Briepe, naar de N. R. Ct. meldt, bg Brouwers haven, op een zoogenaamde heul of brug, een rijtuig met 13 personen met een boerenwagen zoodanig in hotsing gekomen, dat het omsloeg en met paarden en alles in de vaart tkte, de wielen naar hoven. Een vrouw was onmiddellijk dood en van de anderen, die er met de grootste moeite #dl met allerlei kneu zingen uitgehaald werden, zijn er enkelen eerst den anderen ochtend tot bewustzijn gekomen. Naar men zegt, kwam het rijtuig van de ker mis te Serooskerke en was onwil om voor elkander voldoende te wijken, de oorzaak van het ongeluk. Te Avignon heeft de politie een inrichting ontdekt, wier wederga we hopen dat nergens te vinden is. In een der achterbuurten stond een geheimzinnig huis, waarvan de be woner den kost verdiende door hon den en katten vet te mesten voor de kleine restauraties, waar het hon- denvleesch voor lamsboutjes en de katten voor konijnen doorgingen. De arme beesten, die als varkens vetgemest werden, hinderden de bu ren zoozeer door hun geblaf en ge- miauw, dat deze bg de politie hun beklag daarover deden; deze stelde een onderzoek in en vond twintig honden en een-en-twintig katten, die zoo dik en vet waren, dat ze bijna niet loopen konden. Een inwoner van Bologna werd dezer dagen door een hond gebeten doch zgn broek was gelukkig zoo dik, dat. het woedende dier niet in het vleesch beet. De man liet zgn gescheurde broek door zijn zuster herstellen, die op de gebruikelijke wijze de draad met de tanden af beet en zelfs de lippen te dicht bij het kleedingstuk bracht. Het gevolg was, dat zij de giftstof, welke de dolle hond had achtergelaten, bin nen kreeg kort daarop overleed het meisje aan hondsdolheid onder vree- selijke pijnen. Dat het begraven van schgn- dooden niet tot de zeldzaamheden behoort, blijkt uit het volgende geval, dat door de Zweedsche courantNya Vexiöbladet" wordt medegedeeld. Een spoorwegarbeider was naar het scheen doodelijk gewond. Men bespeurde althans geen leven in hem en men timmerde een eenvoudige kist, waarin het lijk naar het kerkhof gedragen werd. Daar werd het in den kuil neergelaten, maar deze bleef open dewijl er geen predikant aanwezig was, om den lijkdienst te verrichten. Na eenigen tijd rijst hij èen der op zichters de gedachte op, of men ook te haastig met het begraven kon geweest zgn. Hij begaf zich naar het kerkhof en zijn vermoeden werd bewaarheid: hg hoort in het graf een gestommel. In allerijl roept hg eenige mannen en de kist wordt uit het graf opgehaald. Het deksel van de kist wordt losgebroken en een afgrijselijk gezicht slaat allen met schrik. De vermeende doode had zich in de kist omgekeerd en zich daardoor aan de uitstekende spijkers de huid opengereten, zoodat op ver scheidene plaatsen bloedvlekken aan wezig waren. Maar de hulp kwam te laatde ongelukkige was nu werkelijk dood. Dat de aardappel in nature mensch en beest tot voedsel strekt weet ieder. Verder is het hekend dat de aardappelfabrikaten vele zgn en nog immer vermeerderd worden zonder te noemen aardappelmeel en siroop, welke een zeer groote rol spelen in onze dagelgksche vraag »Wat zullen wij eten", fabriceert men hier te lande ook gist uit den aardappel en suiker bereidt men eveneens reeds geruimen tijd uit dezen knolzelfs moet het aan den Fransche scheikundigen Aubert en Girand te Lyon gelukt zijn door electriciteit meel-suiker in kristallijne rietsuiker om te zetten Alsof dit alles nog niet genoeg ware om den aardappel een eereplaats en goede toekomst te verzekeren, heeft men onlangs te Hannover gepoogd om van aardappelmeelworst te maken. Het waren eenige slachters aldaar, die der gedrukte aardappel- meelmarkt deze vriendelijkkeidwilden bewijzen, doch de politie zag daarin een vefvalsching van levensmiddelen, en dus werd dat edel streven in de geboorte gesmoord, 't Was jammer: aardappelworst klinkt minstens even goed als e r w t e n-worst en.smaakt misschien nog beter. ZONDAG 12 JULI hopen wij te herdenken de 121/), ja rige Echtvereeniging van onze waarde Oom en Tante P. HERMAN en A. M. BALJE. Uit aller naam J. BALJÉ. Getrouwd J. LASTDRAGER en M. DE VLUGT. Helder, 9 Juli 1885. Algemeene kennisgeving. Getrouwd J. J. A. PUTTERS en C. N1ERKENS. Helder, 9 Juli 1885. Bevallen van een dood Meisje A. M. GROOTHUIS, geb. Koster. Helder, 7 Juli 1885. Algemeene kennisgeving. Programma van het Tiende Zomer-Goncert, op Zondag 12 Juli 1885, 's nam. 2.15 u. 1. „Die alte Tante," Humor- MarschPeuschel. 2. Ouverture zur Operette „Der Königslieutonant" E. Titfc'1. Heimliche Liebe, Gavotte Joh.Resch. Komisch, heiter und so weiter, Walzer-PotpourriA.Schreiner. „Le Réveil du Lion," Ca price Héroique A.d.Kontski. Grande Fantaisie de 1'Opéra „La Fille de Madame Angot" Ch. Lecocq. „Kermis-Potpourri," Quadrille populaireA. Krause. De ondergeteekende betuigt bij deze, ook namens zijne Echtgenoote, zijnen beleefden dank voor de talrijke bewijzen van belangstelling, gedu rende zijn ongesteldheid ondervonden. Notaris HATTINGA RAVEN. betuigen hunnen dank voor de vele blijken van helangstelling, bij de ge boorte hunner Dochter. Kraamvisites worden afgewacht Maandag en Dinsdag a.s. De ondergeteekende betuigt bg deze zijn wel- gemeeuden dank aan het Bestuur en de leden van het Zieken fonds der Rijkswerf voor de onder steuning,welke hg van bovengenoem de tijdens zijne ziekte heeft genoten. Helder, 9 Juli J. DIJKSTRA. 1885. te HELDER (Palmstraat.) ZONDAG a. s., des voorm. ten 10 ure zal, D.V. als Spreker optreden de WelEerw. Heer van Amsterdam. HOOGSTRAAT. ZONDAG a. s., Voorm. 10 nnr. 's Namiddags 6 nor, de Eerw. Heer Tan Leiden. V orloron DONDERDAG AVON D, een granaten HALSKETTING met luweelen BOOT en voorzien van een MEDAILLON, omzet met paarlen en diamantjes. De eerlijke vinder, die het terug bezorgt bij Berkhout Co. zal eene ruime belooning ontvangen. "V erloren een gouden MEDAILLON, waarin een Vrouwenportret, met een zwart beenen Kettinkje. Die het terug bezorgt zal beloond worden. Adres Berkhout Co. G-evraagd. Adres bureau van dit Blad. Wordt gevraagd een fatsoenlijke DAGMEID, goed voor haar werk en zedelijk gedrag, bij een eenige juffrouw. Adres BERKHOUT Co. Gevraagd die goed met de Wasch kan omgaan. Adres de Wed. H. BREET, West straat No. 115. Gevraagd niet beneden de 20 jaar, die goed werken en strijken kan. Adres Algem. Advertentie-bureau Boekh. Stadermann, Helder. Gevraagd met het vak bekend. J. TIELROOIJ, Westgracht. Te nnnr f 1,50 per «eek. Adres Jb. ZEGEL, Langestraat. T© KOOP bij J. STOOKEBRAND, Achter- Binnenhaven. aan de Hoofdgracht, naast de Marine club. Adres den heer N. J.FRANKET.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1885 | | pagina 2