Advertentiën. niet sliep, maar tooh niet bemerkte water verricht werd en bracht tot tweemaal toe de revolver tegen zijn rechterslaap en trok die telkens terug, waardoor zij de overtuiging verkreeg, dat deze handgreep niet werd op gemerkt. Daardoor aangemoedigd, deed zij hetzelfde ten derde male, doch trok toen het vuurwa pen af, dat van zes scherpe patronen voorzien was, waarop zij niet zoozeer door den knal als door het vuur en het uit lichaam stroomend bloed ontwaarde dat het schot maar al te goed getroffen had. Het overige is onzen lezers genoegzaam bekendop grond van de lijkschouwing wordt verklaard. 1. dat de dood het gevolg is geweest van verwonding der hersenmassa en uitstorting van bloed in dezelve; 2. dat uitstorting van bloed in de schedel holte tot den dood heeft medegewerkt; en 3. dat dit door het inschieten van een kogel veroorzaakt is. Bij proces-verbaal van den heer Officier van Justitie te Rotterdam van 15 Maart jl. is nog geconstateerd dat op dien dag omstreeks 4 uur des namiddags de beschuldigde bij het ziekbed van den verslagene is gebracht, waar op zij aanhoudend riep: „pitié! pitié! par don, pardon! je suis une misérable!" en of schoon de lijder nog eenige beweging maakte, „il est mort, moi je l'ai fait, je suis une misé rable En wordt mitsdien Jeanne MarieLorette door den Procureur-Generaal beschuldigd van moed willigen doodslag met voorbedach ten rade en geleider lage. Tijdens de voorlezing van de akte van be schuldiging kreeg de beklaagde een zenuw toeval. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Soenda vertrok 1 Sept. van Genua naar Batavia. Het stoomschip Madura arriveerde 31 Aug. te Batavia van Atjeh. Het stoomschip Prins Hendrik, van Bata via naar Amsterdam, arriveerde den 2den September te Marseille. Het stoomschip Voorwaarts, van Btftavia naar Amsterdam, vertrok 2 September van Snez. Het stoomschip Burgemeester den Tex, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 2 Sept. van Southampton. Markt-Berichten. schagen, 2 Augustus. 7 Paarden, f 40 a f 140; 7 Stieren, f 60 a f 100; 49 Geldekoeien f70 af 220; 10 Kalfkoeien, f160 f210; 6 Hokkelingen, f 22 a f 35; 7 nucht. Kalveren, f 13 a f 14; 650 Schapen, f 11 af 28; 240 Lammeren, f 11 a f14; 6 magere Varkens, f 15 a f 18; 23 Biggen, f 6 a f 8; 50 Kippen, 50 a 75 cent; Boter per kop, 77i a 89^ cent; Kaas per Kilogram, 25 a 30 cent; Kip-Eieren per 100, f 3, a f 3,30. Burgerl. Stand Wielingen. Maand AUGUSTUS 1885. ONDERTROUWD: Dirk Klein en Geer tje Lont. GEHUWD: Geene. GEBOREN: Simon, zoon van Pieter Bak ker en Geertje Vermeulen. Camelia, dochter van Jan Tijsen en Autje Roos. Neeltje, doch ter van Pieter Smit en Aaltje Dijkshoorn. Jacob, zoon van Jan Post en Maartje Lont. Cornelis, zoon van Gerrit Omia en Grietje Lont. Jan, zoon van Cornelis Rotgans en Neeltje Bekendam. Pietertje, dochter van Geertje Lont. Alijda Magdalena, dochter van Teeuwcs Visser en Grietje Lont. OVERLEDEN: Cornelis Tijsen, 26 j. Simon Bakker, 3 w. Visscherij -Berichten 3 Sept. v.m. 90 kordera met 15 tot 110 tong, per stuk 20 tot 25 cent; 60 tot 320 kleine en middelm. tong, per stuk 6 tot 20 cent; 1 tot 5 mand schar, per mand f 6; 1 tot 2 rnaud kleine schol, per mand f 2; 3 tot 20 rog, per stuk 50 cent; 10 tarbotten, per stuk f 6 tot f 10. N.m. 20 korders met 40 tot 105 groote tong, per stuk 20 tot 25 cent; 75 tot 350 kleine en middelm. tong, per stuk 6 tot 20 cent; 5 tarbot, per jtuk f 6 tot f 8; 1 tot 4 mand schar, per mand f 5, tot f 6; 1 tot 2 mand kleine schol, per mand f 2; 4 tot 10 rog, per stuk 45 cent. 4 Sept. v.m. 24 korders 30 tot 225 tong, per stuk 20 tot 25 cent; 40 tot 400 kleine en middelm. tong, per stuk 8 tot 20 cent; 9 tarbot, per stuk f 6, tot f 9; 1 tot 5 mand schar, per mand f 5 tot f 6; 1 tot 5 mand kleine schol, per mand fl,50; 3 tot 15 rog, per stuk 40 cent. POLITIE. Terug te bekomen aan het hulp- politie-bureau No. 1, een koperen SLEUTEL. Kantongerecht te Helder. Zitting van 2 September 1885. Vilschen met vischtoig waarvan de mazen te klein waren, L. G. f 3. Het zich bevinden in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg J. v. d. W.; gevangenisstraf van drie dagen; R. d. J.; twee boeten van f 3; F. v. D.; H. G.; M. F.; G. H. P.; J. R.; I. 8.; H. E.; P.; J. B,; C. S.; ieder f 3. Allen subsidiaire gevangenisstraf en in de kosten. Burgerlijke Stand Helder, Van 1 tot 4 Sept. ONDERTROUWD: J. J. Jurrie, barbier, en H. Wierenga. J. Flens, stoker bij de Marine, en W. Dral. GEHUWD: P. J. van Veen, en M. Mante, BEVALLEN: W. Bloemer, geb. Calboo, d. A. de Boer, geb. Kraak, z. C. P. van de Poll, geb. Schoffel, z. M. Willemse, geb. Slort, z. T. de Boer, geb. Ronner, d, OVERLEDEN: G. A. Hauser, 67 j. A, L. Maller, 4 m. G. van der Klauw, 5 m. H. Huizinga, 7 j. Een levenloos aangegeven. kocht de in den loop vtfn den zomer aan de Westkust gestrande Engel- sche vischkotter »Confidence, Het hol of casco hracht f81 op. Yoor den inventaris en tuigage kwam f 1113.95. Ylie, 3 Sept. In de buitengronden is een brik schipgestrandnaam ol natie onbe kend. Burgerlijke Stand Texel. Van 27 Aug. tot 2 Sept. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Jacob Bruin en Antje Lemstra GEBORENGerrit, zoon van Barend Backer en Antje Tuinder. Pieter, zoon van Cornelis Boon en Elisabeth Santifort. OVERLEDEN: Gerrit Backer, 2 dagen, zoon van Barend Backer eu Antje Tuinder. Vervolg der Berichten. De proeven met het geschut op de Harssens zijn uitmuntend geslaagd. De elevatietoestellen hebben zich goed gehouden, ook bij den boogsten stand, 12 graden en de zwaarste lading. De bewapening van het fort is dns in elk geval in orde, en bouwmeesters en ingenieurs mogen op dezen uitslag met recht trotsch zijn. Als men het hotel den Burg besohouwt, zou men meenen, dat de .vijand werkelijk een aanval heeft gedaan en er een kogel doorheen gevlogen is. Gebroken glasruiten en afgerukte dakpannen geven het anders nette hötel het uitzicht van een ruïne ook de ingenieurs-woning op den havendijk en het directiegebouw op 's rijkswerf heb ben het, wat de ruiten betreft, zwaar moeteu ontgelden. In het kantoor der maatschappij „Neptunus" is zelfs het ge- heele plafond vernield en dreigt te vallen. Wie zal die schade dragen P 't Is bijna ondenkbaar dat deze niet door het rijk zal vergoed wordenaan de geruchten des be treffende behoort men vooralsnog geen ge loof te slaan, want de onbillijkheid daarvan is zoo duidelijk, dat de veronderstelling reeds een beleediging voor het rijk zou zijn. Zeker is het aan te bevelen, aan hen, die schade leden, daarvan goede nota te nemen en behoorlijk opgave daarvan in te zenden. Gisterenmorgen vroeg lokte de tijding dat er een drenkeling was opgehaald on derscheidene nieuwsgierigen naar de sche penkant, in de nabijheid van „Het Loo.' Daar was, omstreeks vijf uur, gezien, dat een knaapje van S a 9 jaren in het water lag, met den arm om een paal geslagen waarschijnlijk had hij zich in zijn laatsten doodstrijd krampachtig daaraan vastgeklemd. Weldra was de politie aanwezig en werd voor het transport van het lijk gezorgd. Door vragen kwam men te weten, dat de kleine Hendrik Huizinga heette en in de Vijzelstraat woonachtig was. Verder werd er verteld, dat dit kind uitgestuurd werd om te bedelen met de bedreiging van mis handeling, wanneer hij niet genoeg had opgehaald. Uit vrees schijnt hij zelfs meer malen den nacht onder den blooten hemel te hebben doorgebracht. Wie kan zeggen, wat er wellicht bij het zien van andere gelukkige kinderen, in de ziel van den kleinen verstooteling is omgegaan, eer het met hem zulk een droevig einde nam. Belanghebbenden wordt bericht dat door den plaatselijken heelmees ter de laatste zitting voor gratis inenten, zal gebonden worden op a. s. Zondagmorgen ten half elf ure. Aanstaanden Woensdag vertrekt van bier een goedkoope volkstrein 2e en 3e kl. naar Amsterdam (zie annonce in dit blad.) De dienst op het postkantoor alhier ondergaat des Zondags een wijzigingin plaats van tot 's mor gens halfacht, is van af 6 Septem ber het kantoor tot halftien ure geopend; de avonddienst echter ver valt; na 2 ure wordt bet kantoor niet meer geopend, gevolgelijk beeft ook geen avondbestelling plaats en er geschieden ten halftien 's avonds geen buslichtingen. Het gemis van couranten op Zon dagavond is een ongerief, dat door gewoonte spoedig zal vergeten zijn; het nut dier maatregel -is echter blijvend, omdat het ten goede komt aan de vele bjj dien dienst geëmploi- eerden, die zoo weinig rust kennen. Naar we vernemen zal, met ingang van 1 October a. s. aan de Scherm en Gymnastiekvereniging Oefening kweekt Kunst" een aspi ranten afdeeling worden verbonden voor jongelieden van 10 tot 16 jaar. Texel 2 Sept. De schroefstoomboot De Tijd met toebebooren, benevens voorradige schelpen, is beden in veiling voor f43.0p5 verkocht aan den br. Albert Dros alhier. Texel, 3 Sept. Heden werd alhier pub.iek ver- Het stille gehucht Midlaren (Gronin gen) is Dinsdag \66i middernacht het too- neel geweest van eene vreeselijke ramp. Door cene tot nogtoe onbekende oorzaak is het huis van den herbergier en slager Jacob Stel," mede bewoond door Kroese, tot den grond afgebrand, evenals een nabijzijnd huisje, ook aan Stel behoorende, en bewoond door den machinist van de Zuidlaarder boot. Drie kinderen van Stel zijn in de vlammen omgekomen. De oude en hulpelooze vader sedert weken ernstig ongesteld en op den rand van het graf, werd wakker en bemerkte het onheil. Ofschoon zijn stramme leden hem den dienst bijna weigerden, had bij toch nog de kracht zijne huisgenooten te wekken, Een meisje, ternauwernood de kinderschoe nen ontwassen, greep,, toen zij den brand zag, haar broertje van 6 jaren, dat nog te bed lag. Doch de vlammen sloegen om baar beeu en verbrandden haar de oogen. Zij liet dientengevolge het jongske vallen, dat jammerlijk omkwam, evenals zijn zusje van acht en zijn broertje van tien jaren. Het meedoogenlooze vuur hield eerst op te woeden, toen er niets meer over was gebleven. De arme slachtoffers hebben alles, alles verloren. Een koe, een schaap en twee varkens werden ook een prooi van het vernielend element. Werkzaam als ze waren, trachtte ieder het zijne bij te brengen om het gezin stand te houden, ook de oudste zoon, die voor het ongeval het gebruik van zijn linkerhand verloor en tijdens de ramp af wezig was en zijne spaarpenningen, ongeveer f165, moest verliezen. De ellende is met geen pen te beschrijven; terwijl bovendien gefluisterd wordt van kwaadwilligheid, die in 't spel zou zijn geweest, 't geen het onheil nog treuriger zon maken. Hoe dit zij; Er is hulp, dringend hulp noodig. Veel, schrijft een ooggetuige, wordt er gegeven; maar ieder, die eenig mensche- lijk gevoel bezit en het treurige tooneel ziet, zooals wij dat aanschouwden, of van de zaak hoort, zal innig bewogen worden met deze ongelukkigen en gaarne het zijne bijdragen om hnn lot te verzaohten hulp en bijstand te verleenen. Wil men dat, men doe het spoedig. Spoedige hnlp ia noodig. Wie spoedig helpt, helpt dubbel. (P. G. C.) Woensdagmorgen zijn de weinige overblijf selen der drie kinderen, die verbrand zijn, in een kistje in alle stilte begraven. De toestand der ouders moet ontzettend wezende vader, zelf zwaar ziek, is stervende. Uit een der vijvers in het Bosch te 's-Hage is gisteren opge haald het lijk van de vrouw, die Woensdagmorgen door haren man op den Visschersdijk met verwor ging bedreigd werd. De ongelukkige had eenige zware steenen aan haar lichaam bevestigd om onder water te blijven. Op het lijk der vrouw vond men eenige regelen schrift. Het werd per brancard naar het gemeenteziekenhuis overgebracht. Men schrijft uit Utrecht De heer J. A. H. Borret, notaris en lid van de Provinciale Staten voor het hoofdkiesdistrict Amers foort, heeft sedert eenigen tijd Utrecht verlaten, naar het schijnt zonder or de op zijne zaken te stellen, zoodat naar men verneemt, het O. M. zich verplicht heeft geacht, aan de recht bank een requisitoir in te dienen, teneinde een notaris zal worden aan gewezen, om het protocol van den hr. Borret over te nemen en de hangende zaken van 't notariaat te behandelen. Wat aanleiding tot de verwijde ring van den heer Borret heeft gegeven, die de algemeene achting genoot en veler vertrouwen bezat, moet nog blijken; de gebeurtenis heeft groote ontroering verwekt, en algemeen is de wensch, dat de min der gunstige geruchten,- die naar aanleiding hiervan in omloop worden gebracht, worden gelogenstraft. De gevluchte behoorde tot de hoogst aangeslagenen des lands. Bij eeu te Reuven gehouden drijfjacht, had Woensdag een der ja gers het ongeluk een 16-jarigen jon gen dood te schieten. De jager heeft zich naar Roermond begeven om der justitie van deze treurige zaak ken nis te geven. Yan den civielen en militairen gouverneur van Atjeh is het volgen de telegram ontvangen Algemeene toestand vrij rustig. Aan boord van het stoomschip Canton, varende on der Engelsche vlag, op 15 dezer ter reede Edie, is een groote lading wapens en munitie, bestemd voor de Noordkust van Atjeh aangehaald. Het schip is naar Oleh-leh opgebracht. Het voorloopig onderzoek is af- sjeloopen, de oorlogsbehoeften zijn in beslag genomen, het schip aange houden, in afwachting dat de op te gen boete betaald, of borgtocht iteld zal worden, waartoe door den gezagvoerder stappen worden gedaan. Men meldt van Vlissingcn De chef loods le kl. bij het Belgisch loodswezen te Antwerpen, v. G., stond Woensdag tot twee malen toe bloot aan een moordaanslag. Deze ambtenaar, om zijn gestrenge en naar beweerd wordt, bijna despotieke handelingen bij zijn onderhebbend loodspersoneel gehaat en gevreesd had wegens een onrechtvaardige daad de woede en verontwaardiging van een der loodsen, een gehuwd overigens oppassend man,"- zoodanig opgewekt, dat deze zich zelf niet meer meester een schot uit een re volver op hem loste. De kogel miste, maar trof ongelukkig een ander per soon in het been. Des namiddags van dienzelfden dag werd op het kantoor genoemde van G. door een andere loods in de keel gegrepen en zou zeker geworgd zijn, ware de chef-loods der 2e kl. niet intijds toegeschoten om' hem te ont zetten. Door Gods goedheid herden ken wij de 40-jarige Echtver- eeniging van onze geliefde Ouders JAN VOS en JANNETJE ABBENES. Uit naam hunner dankbare kin deren, behuwd- en klein kinderen, A. VOS. A. YOSde Wijn. IJmuiden, 4 Sept. 1885. Vrijdag den 4en September 1885, hopen onze geliefde ouders JAN VOS en JANNETJE ABBENES, hunne 40-jarige Echtvereeni- j ging te herdenken. Amsterdam, 4 Sept. 1885. Namens hunne dankbare KinderenBehuwd- en Kleinkinderen. Getrouwd DANIËL VAN DRUMPT, Ontvanger der Registratie en Domeinen te Helder, en SIMONETTE M^THILDE LASTDRAGER. Amsterdam, 4 Sept. 1885. De Heer en Mevrouw VAN DRUMPT bedanken, ook namens wederzijd- sche betrekkingen, voor de vele be wijzen van belangstelling, bij hnn huwelijk ondervonden. Getrouwd Bartholomeus Bernardus Borgart, en van den Helder, Cristina Francina van Dort, van 's Gravenhage. 2 September 1885. Bevallen van een Dochter: I. A. TEN HACKEN—Reis. Helder, 3 Sept. 1885. Algemeene kennisgeving. van een Bevallen Zoon, M. WILLEMS, geb. SLORT. Helder, 2 September 1885. Bevallen Zoon van een welgeschapen C. G. Helder 3 Sept. SCHILDER, geb Kloostekiiuis. 1885. Heden trof mij het zware I verlies van mijn geliefd zoontje HENDRIK, in den zoojeugdi- I gén leeftijd van zeven jaren. Helder, 3 Sept. 1885. Wed. H. HUIZINGA. Den lsten September 1885 overleed onze geliefde Echtge noot, vader en behuwdvader, GEORGE ANTHON HAUSER, in den ouderdom van 67 jaar. Helder, 4 Sept. 1885. Wed. A. HAUSER- Leonie. G. A. HAUSER. A. M. TROOSTHEIDE Hauser. Heden overleed onze eenigste lieveling ANNA LOUISE, in den ouderdom van ruim vier maanden. Helder, 1 September 1885. K. M. MüLLER. M. L. MüLLER—Reith. Algemeene kennisgeving. Den 29 Augustus overleed te Amsterdam, in den ouderdom van 35 jaren, onze geliefde broeder en behuwdbroeder, de Heer A. A. J. SCHMEDDES, na een smartelijk lijden van bijna 6 maanden. M. C. SCHOUTEN— schmeddes. M. J. SCHOUTEN. Wegens onduidelijke opgave herplaatst. Heden overleed onze jongste lieveling GEERTRUIDA;slechts 57a maand mochten wij ons in haar bezit verheugen. Helder, 2 September 1885. J. J. P. v. d. KLAAUW, en Echtgenoote. De ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank voor de vele blij ken van belangstelling, welke zij bij gelegenheid van hun Zilveren feest mochten ondervinden. Helder, 4 Sept. 1885. J. DUNSELMAN. A. C. DUNSELMAN— Hoogenbosch. Jlsau affeit die oiia de^ee da^eu va» ftutme tëefawtjótefflucj Éftjlte» cjaveu, tëiedeu wij ouijeii fiattefylceu dawlc aait. ^accjueü va» llodewdaef. Jl. A. T. va» UtoóeudaeC, ffiutou. JCefdet, 3 Jepteui6ee -1885. Bij deze betuig ik mijn oprechten dank voor de vele blijken van deel neming, ondervonden bij het over lijden van mijn geliefde Echtgenoote, alsook mijn innigen dank aan de Heeren rDragers voor de laatste eer, de overledene bewezen. Nieuwediep, 4 Sept. 1885. B. H. GRIMIJZER. Mede namens Kinderen en verdere Familie. De ondergeteekende verklaart, dat alles wat ten laste gezegd wordt van Loods ZWART, onwaar is en aldegenen, welke de praatjes verder strooien, zullen vervolgd worden. Vr. VAN DAM. Attentie s. v. p. Een ieder wordt gewaarschuwd in zijn eigen belang, geen geld of goe deren, onder welk voorwendsel ook, af te geven, hoegenaamd aan nie mand zonder mijne voorkennis, zullende dit door mij niet worden betaald. F. G. F. KOOP. Bij mijn vertrek naar Oost-Indië roep ik aan familie, vrienden en bekenden een hartelijk vaartwel toe. Helder, 2 Sept. 1885. J. W. DEN BUITELAAR, Matroos bij de Kon. Ned. Marine, a/b. Zr. Ms. stoomschip de Ruyter. Hartelijk vaartwel aan familie en bekenden van C. KlLJAN, Vuurstoker 2e kl., a/b. Zr. Ms. stoomschip de Ruyter. Een ieder wordt gewaarschuwd voor vrouw BONNEKER, om haar geen crediet te verleenen, daar zij van betalen niet afweet. E. JANZEN, Gaststraat.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1885 | | pagina 2