m Advertentièn. Zij bewoonden diepe zeeën, Zweefden langs het stroomgebied, Lokten de arme zceliên tot zich, Maar de menschen keerden niet. De Sirenen werden talrijk En de zeeliên werden wijs, Daarom gaf dan ook de laatste Zich aan haar niet altijd prijs. Schooner zongen ze als te voren, Maar de zeeliên hoorden niet, Waarop tal van de Sirenen 't Waterig terrein verliet. Droger gingen velen wonen, En zij zongen als weleer Smachtend zoete liefdetonen; De offers werden allengs meer. Maar verlieten de Sirenen Ook haar waterig gebied, Denk niet dat men ze op een droogje, Waar zij toeven, zitten ziet. Boort gij ooit Sirenen zingen, Jongen, neem dan de antifoon Om je ooren toe te stoppen; Luistert nimmer naar haar toon. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Sumatrs, passeerde 7 Dec. Aden naar Amsterdam. Het stoomschip Voorwaarts is 6 Decem ber van Amsterdam te Batavia aangekomen. Het stoomschip Prins van Oranje is 6 Dec. van Soutbampton vertrokken naar Ba tavia. Het stoomschip Prins Frederik, van Am" sterdam naar Batavia, passeerde 4 Dec- Point de Galle. Het stoomschip Prinses Amalia is 6 Dec, van Batavia te IJ muiden aangekomen. Het stoomschip Conrad is 5 Dec. van Padang vertrokken naar Amsterdam. HetstoomschipPrinsesWilhelmina is 5 Dec van Marseille vertrokken naar Java. Het stoomschip Burgemeester den Tex, is 4 Dec. van Port-Said vertrokken naar Arasterdam. Markt-Berichten. Alkmaar, 5 Dec. Aangevoerd 7 Paar den f95 a 225, 2 Koeien en Ossen f160 a 180, 18 nucht. Kalveren f 14 a 26, 211 8cbapen f 16 a 23, 100 magere Varkens f14 a 22, 205 Biggen f5 a 8, 7 Bokken en Geiten f4 a 9, Kippeneieren f5,50 a 6.50 per 100, Boter per kop f0.70 a0.85 Hoorn, 5 Dec. Aangevoerd 490 Scha pen f24 a 30, 36 Varkens f0,40 a 0.46 per P. Tarwe f7 a 8,50, Gerst f4,50 a 5, Haver f3,50 a 4, Erwten: Witte 8 a 9, Groene fll a 12, Grauwe f9,50 a 13, Vale f10 a 12, Bruine boonen f9,50 a 13, Karwei- zaad f26,25, aangevoerd 9 Paarden f40 a 150, 107 Lammeren f 12 a 18, 32 Varkens f 10 a 17, 3 Zeugen f30 a 40,105 Biggen f4 a 8, 136 Kippen f0,80 a 2, 2900 Kip eieren f5,50 a f6,50 per 100, 2061 koppen Boter f0,52* a 0.57* per kop. V isscherij-Berichten 7 Dec. 4 beugers 40 tot 100 schelv., f28,50 a f34,50; 1 sloep met 1700 schelv., per 100 f26,50, 8 Dec. 1 sloep met 2500 schelv., per 100 f23.50; 19 beugers met 60 tot 300 schelv., per 100 f 25 af 33; 8 tal haring per tal f7,15. De schuiten zijn nog in zee. Burgerlijke Stand Helder. Van 4 tot 8 Dec. ONDERTROUWD: Q GEHUWD: BEVALLENC. Bijvoet, geb. Simons, d. •A. Walboom, geb. Lub, d. N. Bakker, geb. Luijting, z. A. Rensmaag, geb. Kersseboom, z. J. de Ruijter, geb. Mul, d. T. Jonker, geb. Visser, z. G. de Boer, geb. Goos, z. A. Jaussouius, geb. Visser, z. W. Donker, geb. Overduin, z. A. M. Labout, geb. Corpo- raal z. OVERLEDEN: C. C. Swart, 58 j. A. Schong, 23 m. M. C. Haane, 5 m. G. A. Lap, lm. L. Schong, 4 j. Een levenloos aangegeven. 320",e STAATS LOTERIJ 2e Klasse. le Lijst. No. 3840 f 5000. No. 12154 f 1000. No. 12818 f 400. No. 1368 2990 4463 7502 7918 8602 10148 10216 15704 elk f 100. POLITIE Gedeponeerd aan het bureau ten Raadhuize: Een Bril, een Sleutel eu een zilveren Lucifersdoos, dezer dageu op de straat gevonden. Nogmaals wordt opgeroepen de eigenaar van de gevonden zilveren Penningen of Munten. Advertentièn gelieve men op den dag der uitgifte, 'e morgens vóór 10 uur te bezorgen. INGE ZON DEN. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoeken wij voor onderstaande klacht een plaats in uw veelgelezen blad. Eenige bewoners van den Kanaalweg, uit komende aan den Dijkweg, hebben de lastige ondervinding opgedaan, dat, sedert de ge meente-reiniging in gemeentehanden is, het weghalen van vuilnis veel te wenschen over laat, daar er in geen veertien dagen een kar- reman zich liet hooren of zien, zoodat zij ge noodzaakt zullen zijn hun vuilnisvaten tegen of over den dijk te ledigen. Men zou toch mogen aannemen, dat, nu de gemeente de reiniging zelf exploiteert, al les in de puntjes zou zijn; neen dan was de bediening van den vorigen ondernemer, ja wat geregelder. U dank zeggende voor de plaatsing, ver blijven wij met alle achting Uw dw. dienaren, Bewoners van den Kanaalweg Vervolg der Berichten. Naar aanleiding van 't geno men besluit in de jongste zitting van den gemeenteraad, waarin bepaald wordt het vergunningsrecht te bren gen op f 12.50 van elke f 50 huur waarde, zal Woensdagavond in Tivoli door belanghebbenden een verga dering gehouden worden, ten einde het plan te bespreken van een protest tegen dien, naar bun inzien, onbillij- ken maatregel. Gisterenmiddag werd door de Engelsche stoomsmak Catberine en den Noorsche stoomboot Alpha alhier in ontredderden staat binnengebracht bet Engelsche schip City of Delhi, kapt. Drydale. Dit schip was, op reis van Breraer- haven naar Liverpool, in den nacht van 4 op 5 dezer ter hoogte van Dog- gersbank door een zwaren storm over vallen, waarin 't den grooten- en be zaansmast verloor en meerdere schade bekwam. In dezen toestand werd het later door beide bovengenoemde stoombooten in de Noordzee aange troffen, op sleeptouw genomen en hier binnengebracht. De City of Delhi, een groot ijzeren schip, was bestemd te Liverpool lading in te nemen voor Rangoon, en was dus geballast. Behalve de equi page bevonden zich drie dames aan boord, de echtgenoote en twee doch ters van den kapitein. Geen der op varenden heeft letsel bekomen. Het schip »Nieuwediep" op Borkum gestrand, is gebroken en als verloren te beschouwen. De lading bout spoelt er uit. Het schip is niet verzekerd. Door de vereeniging »0. V." is de som van f 127,03 aan het ge meentebestuur afgedragen, zijnde bet netto bedrag na aftrek der onver mijdelijke onkosten der voorstel ling, gegeven den 19en November j.1. ten voordeele der armen dezer ge meente. Daarbij is verzocht die gelden, naar evenredigheid van het aantal armen, te verdeelen onder de verschillende Diaconiebesturen en het algemeen armbestuur, om daarvoor met het a.s. Kerstfeest een extra-uitdeeling te geven namens »0. V." De vereeniging verzocht ons tevens de tolk te zijn van het brengen van een woord van dank aan allen, die hare pogingen hebben gesteund. De Burgerkring Harmonie" stelt zich voor om, in 't begin van Januari a. s. in het lokaal Tivoli alhier een liefdadigheidsvoorstelling te even. Er zal wel geene bijzon dere aanbeveling noodig zijn, om de ingezetenen dezer gemeente, die reeds zoo menigmaal het mensehlie- vene pogen van Harmonie hebben ge steund, optewekken om ook ditmaal het streven tot leniging van ramp en leed te schragen. We twijfelen niet of de inteekenlijst, die dezer dagen wordt aangeboden, zal wel de noodige handteekeningen verwer- IJmuiden, 7 Dec. Het stoom schip Agiiadilla, van Bilbao, heeft binnenkomende op de pier gestooten en kreeg daardoor het voorruim vol water: het wordt met pompen bijge houden. Amsterdam, 7 Dec. Volgens bij de Koninkl. Nederlandsche Stoom bootmaatschappij ontvangen telegram van het Nederlandsche consulaat te Ringkjöbing dd. 6 dezer, was het Ned, stoomschip Hecla, van Stettin naar Amsterdam, den vorigen dag tijdens een orkaan gestrand. Het schip is totaal weg, terwijl een ge deelte der lading aan strand is ge spoeld. De eerste stuurman, Verzen, de bootsman C. Jensen, G. De Gruij- ter en Jan Schaaf zijn gered. De kapitein en verdere equipage zijn overboord geslagen. Een vrouw te Watergraafsmeer, die reeds zes kinderen rijk was, schonk Vrijdag het leven aan drie welgeschapen flinke zoons. Naar wij nader vernemen, is Rijsselberghe, de uit de Haagsche ge vangenis ontsnapte veroordeelde, Za terdag per Harwich-boot te Rotter dam aangekomen, waar hij in de celgevangenis nachtkwartier heeft gevonden, om gisteren rechtstreeks naar de strafgevangenis te Leeuwar den worden overgebraeht. De vervolging tegen J. A. For- tuyn betreft ook de door hem gebe zigde uitdrukkingen in de toespraak Wie zijn de moordenaars die aanleiding gaven tot detusschenkomst der politie. Door de Haagsche justitie is een vervolging ingesteld tegen den schrij ver van een artikel in Recht voor Allen, houdende beleediging van den politie-commissaris Stork. Een oude weduwe te Wilder- vank, ruim 100 jaar oud, nog zeer kras en bijkans nooit ongesteld,meende vóór een paar dagen te sterven. Op haar bevel kwam de familie bij haar, die dan ook wel zag, dat 't oude mensch zeer ziek was en zich op het ergste voorbereidde. Er werd gedurende twee dagen opgepast en 's nachts gewaaktthans evenwel is de oude vrouw weer zoodanig op geknapt, dat zij hare oude bezighe den verricht, smakelijk eet en nog zonder bril de courant leest. Zij zegt volkomen genezen te zijn, hetgeen haar waarlijk pleizier doet. Een reiziger zette Vrijdagavond in de wachtkamer van het Centraal station te Amsterdam zijn valies neer en verwijderde zich een oogenblik. Toen hij terugkwam was het verdwe nen. De man, die het gestolen had en vermoedde, dat er artikelen van groote waarde in geborgen waren, vond er echter niets in dan eenige pakjes Zeeuwsche chocolade. »Ba- loorig omdat er zoo weinig in was", gaf zich zelf bij de politie aan. Weer- en stormsignalen zijn in Europa, vooral in zeehavens, te huis, in Noord-Amerika daarentegen ijlen zij over het vasteland van het oosten naar het westen, van het zuiden naar het noorden per spoortrein, 't Is practisch, dit moet worden erkend, want heeft niet de landbouw, de be langrijkste tak van handel en nijver heid, in menig gedeelte van het jaar evenveel belang bij de kennis der ver wachte wisselingen in den stand van het weer als de zeevaartEen stelsel van vlaggen is aangenomen, waarbij wordt aangeduid of warmte dan wel koude, droogte of regen of sneeuw, heldere of bewolkte lucht en zoo meer mag tegemoet gezien worden. Te Washington is de zete) van het centraalstation, waarvan luitenant Beau de leiding heeft. Vandaar wor den dagelijks aan de hoofdstations mededeelingen gezonden en van die punten worden ze onverwijld over een gebied van 100 vierk. mijlen verbreid. Men heeft er voor gezorgd, dat het belangstellend publiek op de hoogte is van de beteekenis der verschillende vlaggen door berichten in de dagbla den en het verspreiden van strooibil jetten, bevattende beknopte aanwij zingen nopens de beteekenis der sig naalvlaggen. Voor eenige dagen heeft men bet stevige ov erblijfsel van een oud bewoner onzer aarde opgedolven, van wien in waarheid mag worden ge tuigd, dat hjj in zijn tijd tot een zeer bevoorrechte klasse heeft behoord en nog heden ten dage op hooger prijs wordt geschat dan vele menschenkin- deren te zamen. Het boek, waarin zijn geschiedenis geschreven staat, is onze aarde. Met andere bescheiden uit de voorwereld heeft zij de bewijzen van zijn bestaan, hem zelf, tot ons overgebracht en daaruit blijkt dat hij als viervoertig gedierte den bodem be wandelde en, als 't hem lustte, het on beperkte luchtruim, gedragen op zijn vleugels, kon doorijlen. Zijn geslacht vormde den schakel, welken de sau riër, de reusachtige voorwereldlij ke hagedis, verbond met de gevleu gelde bewoners van den dampkring. Duizenden eeuwen zijn wellicht voorbijgegaan, sedert de slag zijner wieken de lucht deed trillen en simpel voor zijn gebeente heeft het bestuur van het museum van natuurlijke ge schiedenis te Berlijn, mk. 20,000 be taald. Dit zeldzame en tevens zoo dure geraamte van een Arckaeopteryx is gevonden in een steengroef bij Solen- hofen. Evenals in vorige jaren werd ook thans te Amsterdam de feestdag van den goeden en milden heilige in de zwem- en badinrichting des h< ren Yan Heemstede Obelt aan de De Ruijterkade herdacht. De bekende kloeke zwemmers, die zich iederen dag, weêr of geen weêr, in die inrichting te water begeven, sprongen ook Zaterdagmorgen in de zilte baren van het IJ en plonsden lustig rond. De temperatuur van het IJ water was vijf graden Celsius en een gewoon menschenkind krijgt kippenvel bij de gedachte om zich aan eene dergelijke expeditie te wagen: het zoude hem dan trouwens ook zeker wel niet goed bekomen. Yan de vier watermannen van het vorig jaar was één afgevallen; de overigen, de heeren Van dei Goot, Den Hertog en Bom bleven der tradi tie getrouw. Zij mochten de in den laatsten tijd gedunde gelederen aan gevuld ziendoor den heer Straatman die, als vierde man, Zaterdagmorgen van de partij was. Had het den vijfden December 1883 gesneeuwd en op dienzelfden datum van 1884 gerijpt, ditmaal was er geen spoor van wit te ontwaren en de blauwe en rose kleuren aan de licha men der zwemmers, toen die uit de wateren opstegen, ondervonden geen concurrentie. Ter eere van 't feest stond een keteltje anijsmelk klaar en de traditi- oneele Sinterklaas-koek werd met wel behagen geconsumeerd. Bevallen van een Dochter: C. SMIT, Echtgenoote van M. KOOPMAN. IJmuiden, 30 Nov. 1885. Wegens verzuim van bezorgen eerst heden geplaatst. Op den 12en December, ho pen onze geliefde Ouders CASPER AHRENDS en E. T. G. PENNINGHOFF hunne l&Vg-jarige Echtver eeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Amsterdam, 8 Dec. 1885. Op 12 December a. s. herdenken te Amsterdam mijn geliefde kin deren CASPER AHRENDS en E. T. G. PENNINGHOFF hunne lSVrjarige Echtvereeniging. Helder, 8 Dec. 1885. G. VAN DER BROM en Echtgenoote. Bevallen van een welgeschapen Zoon: A. M. LABOUT— Helder, 5 Dec. 1885. Corporaal. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Zoon T. J. VISSER, geliefde Echtgenoote van J. JONKER. Helder, 7 December 1885. Bevallen van een Dochter J. DALMEIJER, Echtgenoote van J. SCHOL. Enkhuizen, 5 Dec. 1885. Voorspoedig bevallen van een wel- geschapen Zood: Wed. JANSON1ÜS Huisduinen, 5 Dec. 1885. geb. Visser. Algemeene kennisgeving. De tweelingen, ons den 29en Oct. geschonken, werden ons 19 Nov. en 5 Dec. weder ont nomen. Helder, 7 Dec. 1885. G. LAP. N. LAP geb. Streur. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. Ons ouderhart werd heden diep getroffen door 't afsterven van onzen jongsten lieveling, J A C O B, in den aanvalligen leeftijd van circa 5 maanden. Amsterdam, 2 Dec. 1885. C. TOUW en Echtgenoote. Nog treurende over t verlies van mijn g diefden Echtgenoot, trof mij vjeder een zware slag door 't afsterven mjjner jongste lieveling MARIA CHRISTINA, in den aanvalligen leeftijd van vijf maanden. Hoe zwaar mij deze slag treft, man en kind, in den tgd van tien weken, te verliezen, kan een ieder beseffen; doch ik hoop in Gods wijzen wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Helder, 5 Dec. 1885. Wed W. H. HAANE, geb. Scholtze. Mede uit naam der verdere familie. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze Broeder en Be- huwd-Broeder PIETER BERNARDÜS BIERSTEKER, in den ouderdom van ruim 23 jaren. Helder, 1 Dec. '85. J. BIERSTEKER. J. E. OEPTS. N. OEPTS—Biersteker. DANKBETUIGING. Ik betuig door deze mijn innigen dank aan familie, vrienden en ge- buren, voor de ondubbelzinnige blij ken van deelneming, mij betoond ge durende de ziekte en het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot. Ik gevoel mij ook verplicht een woord van dank hierbij te voegen aan den WelEd. Heer Dr. BAKKER, die al 't mogelijke beproefd heeft om zoo doenlijk] mijn Echtgenoot te redden. Aan den Heer A. G. J. DE VRIES, President der Vereeniging Ont waakt bij Tijds" en H.H. Dragers dier Vereeniging, mijn dank voor de laatste eer, die zij den overledene op zoo'n plechtige wijze hebben be wezen. Helder, 8 December 1885. Wed. C. SWART, geb. A. Bakker en Kinderen. Voor de vele blijken van deelneming, onder vonden bij 't overigdenen teraardebestellen van mijn geliefden Echtgenoot, betuigen wij onzen har- teiyken dank, inzonderheid aan de Heeren Dragers, voor de laatste eer, aan den overledene bewezen. Wed. G. SIRAAL en Kinderen.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1885 | | pagina 2