Opruiming van een party Ulsters en Demi-Saisons Openbare Moepinp. lina. ütrectelie Lraswztóu-ïaatsclaii Tussclien Kruis enTeiiioL W. J. BLITZ, Tandarts, TOT SPOTPRIJZEN. GEBRS. NAS. MARINE. IJSKELDER Ken paar beste lange LAARZEN, W. LOUEENS BAKKER, A. S. MAME1, Makelaar. COSTUMES! COSTUMES. H. W. NIEUWENHUIZEN. Gearriveerd een prima lading Ruhr-Haardkolen. f J. HUBBELING, Kanaalwec, HAMMEN, I HAMMEN zonHer Deen. Goedgekeurd. Zilveren Medaille. NieuwNieuw Phoenix Tinte. Git-zwarte Schrijf- ei Copiëer-Intt. INKTPREPARATEN, Vloeibare Lijm, J.KRIJNENJ" Banketbakker. Vraag de Zeer werizaani mlel. Maatschappelijk .Kapitaal f 100,000. FEUILLETON. Jacob van Campenstraat 142, Amsterdam. OPENBARE AANBESTEDING bij de Directie der Marine te Willemsoord, op Vrydag den 18n December 1885, des voor middags ten 11 ure, van De levering van 175 ijzeren e'énmans Bedkribben met ra men van verzinkt ijzeren banden, ten dienste van het 2de bataillon mariniers. De bestekken liggen ter lezing bij bet Departement van Marine te 's Gravenkage en bij de Directiën der Marine te Willemsoord, Amster dam en Hellevoetsluis, alsmede bij de Provinciale besturen van Fries land, Overijsel, Gelderland, Zeeland, Noord-Brabant en Limburg, en ter Secretariën van de gemeenten Rot terdam en Dordrecht. Voor zoover de voorraad strekt, zijn de bestekken gratis te verkrij gen ter griffie der Marine te Wil lemsoord. De noodige aanwijzing in loco zal geschieden op de twee de aanbe steding voorafgaande werkdagen, 's morgens ten 10 ure. Verdere inlichtingen kunnen ver kregen worden ten bureele van den Hoofd-Ingenieur der- Marine te Wil lemsoord. De inschrijvingen op gezegelde biljetten, vermeldende de aanne mingssom in cijfers en letters, met de namen van aannemer en borgen, zonder doorhalingen en bijconditiën en door den inschrijver onderteekend, moeten vóór het uur der aanbeste ding franco bezorgd zijn bij den ondergeteekende. Willemsoord, 8 December 1885. De Vice-Admiraal, Directeur en Commandant der Marine, W. K. VAN GENNEP. ook zeer geschikt om AARDAPPE LEN, gedurende den wimter goed te houden. Adres J. H. MENS, Hoek Jonkerstraat O. 65. voor HarinfftrekkersWierraaaiers, enz., wordt franco toegezonden per postpakket, na ontvangst van post wissel a f 14.90, door Oosterend, Texel. zal op Donderdag 17 December e.k., des namiddags ten 2 ure, ten over staan van den Notaris Hattinga Raven, in het Verkooplokaal aan de Loodsgracht No. 403, PUBLIEK VERKOOPEN: Meubelen en Huisraad, Wollen Cuederen, waaronder Ochtend-Japonnen en Kapers, voorts: een partij Eiken en Greenen Brandhout, Baddings enz. enz Al hetwelk op den dag der ver- kooping ten 10 ure te bezichtigen zal zijn. Tot bijvoeging van solide goede ren, vervoege men zich in tijds bij den Notaris of Makelaar bovengem. De ondergeteekende bericht het geëerd publiek, dat hij zich hier gevestigd heeft aan de Westgraclit No. 816 en aldaar een zaak heeft geopend op 1 DECEMBER jl.in in den ruimsten zin van 't woord, be staande hoofdzakelijk voor Bal en Tooneel ;ook attributen voor alle feestgelegenheden en partijen, manus cripten, tooneelboeken enz. enz, Geharpte Stukken 90 Ct., ongeharpte grove 80 Ct., Gruis (Nuts) 65 Cts. Alles zuiver brandend, zonder na lating van zwart. Prima Rhur SMEEKOLEN 70 Ct. Alles vrij aan huis. Bestellingen aan boord van 't Rijnschip bij de Mosterdbrug en bij M. KLEIN, Binnenhaven 130. heeft ruime keuze van af 3 Kilo, en Mooie botjes S ROOKVLEESCH en BOTERHAMMENWORST CD <j*- en eerste soort p GELDERSCHE WORST. Door het Koninklijk Würtemberg- sche Medicinalcollegium, de Konink lijk Pruisische Commissie voorphar- maceutische zakende Koninklijk Würtembergsche Geheimraad te Stuttgart, het Koninklijk Saksisch Medicinalcollegium en door den gezondheidsraad te Karlsruhever volgens door de heerenDr. M. Freytag, Koninklijk Professor te BonnDr, G. A. Graefe, leeraar der scheikunde te ChemnitzDr. K. Birnbaum Groothertoglijk hofraad en Professor te Karlsruhe, Dr. C. Bisehoff, be- eedlgd scheikundige der Koninklijke rechtbanken te Berlijn en door vele geneeskundige autoriteiten in de praktijk aangewend, is deze sedert 19 jaren door den Heer W. H. ZICKENHEIMER te Mainz alleen echt bereide vloeibare Honig bekend als het edelsteaangenaamste en krachtigste Huismiddel bij hoest heeschheid, verslij min;, keel- en borstkwalen, Kinderkoest, enz. Door tal van aanbevelingen en getuige nissen wordt dit gestaafd. Alleen echt verkrijgbaar in flesschen 2, met - met roode gg .en a 65 Ct. met witte capsulen, welke neven- tojfaj staand fabrieksstempel dragen, te Nieuwediep bij W. V. BRUIN\HS te Burg op Texel bij P. J. SMITte Wieringen bij J. BRUUL. Amsterdam 1883. Antwerpen 1885. Chem. Fabriek van H. von Gimborn, te Emmerik a/d. Rijn en 's Heerenberg (Gelderland). Deze INKT vloeit gitzwart uit de Penwordt niet dik en kleeft of plakt niet. Deze INKT is, benevens de andere bekende Gallus-, Tannin-, Aleppo-, Alizarin-, Keizer-, Schrijf- en Copiëer-Inkt, Goud-, Zilver-, Salon-, groene, blauwe roode, Carmin Metaal en andere Inkt-soorten en verkrijgbaar in lederen Boekwinkel. SPOORSTRAAT. HELDE Cent per kilo. VRAAG de CI6ARETTEIV vaa KRAEPELDB HOLM, Apoth. te Zeist. De ii ademing van den rook geeft terston verlichting. Iedere Cigarette is met hanc teekening Kraepelten Sc Holm" voo: zien, prijs per étui 80 en 50 cenij verkrijgbaar in de Apotheken. Te Helder bij den Heer L. JEI GERSMA Gz. Goedgekeurd bij Koninklijke Besluiten van 31 Maart 1876 No. 6 en 11 Augustus 1882 No. 78. Commissarissen de Heeren: J. W. ScHUBaRT, Mr. H. Waller, Mr. D. J. H. van Eeden, te Utrecht, Jhr. J. E. van Heemskerk van Beest, te Dalfsen, J. W. Middelburg, te 'sHagi DirecteurenK. A. MANSSEN en S. P. TEN HOLT. De Maatschappij sluit verzekeringen van kapitalen, uit te betalen b overigden, bij leven en na verloop van een bepaald aantal jaren, tijde lijke verzekeringen, verzekeringen op twee levens, enz. Voor verzekeringen beneden f 200.kan de premie desverkiezend wekelijks worden voldaan. Inlichtingen hieromtrent, zooals over alle andere wijze van Levens verzekering, zijn te verkrijgen aan het Hoofdkantoor Plompetorengrach H 655, Utrecht, en hg de Correspondenten de Heeren D. V I E J O U ei G. 8. J A R IN G, te Helder. Een roman uit den tegeuwoordigen tijd van 11. H. WÏGHART. Luister niet naar wat er hedea bij u opwelde, Olga, smeekte hij zacht, laat het u genoeg zijn dat ik in nwe ziel heb gelezen. Wat gij van plan waart was ondoordacht; de moeder van ons kind mag daar niet aan den ken. Gij behoort mij toe, even goed als uwe eer alleen bij mij te vinden is! Wat zou u het oordeel der wereld kunnen schelen, als ik vond dat gij kwaad gedaau hadtP Ondanks alles wat zij zich voorgenomen had, kon zij het toch niet verhinderen, dat hare lippen zijn kns beantwoordden. Ver strooid volgde zij hem weder in den kring zijner familie. Vierde Hoofdstuk. In de concertzaal werd voor een uitgezocht publiek, het was de laatste opvoering in het seizoen, Haydns „Schöpfung" ten gehoore gebracht. Óndanks den onvriendelijken avond, hielden tal van rijtuigen voor den in gang stil en over de natte glibberige stoep snelden de fijngeschoeide voetjes even vlug alsof zij in plaats van den zuilentempel van Euterpe, het vroolijke rijk van Terpsichore binnentraden. Evenals het tot den goeden toon behoort 's Zondags ter kerke te gaan, 't zij men het doet uit eigen beweging of uit dwang, even eens is het plieht de kunst te beschermen, vooral als deze in znlk een waardig gewaad gestoken wordt om het even of belangstelling of stand u tot hst bijwonen aansporen. Steeds nieuwe gezelschappen stroomden de zaal binnen, welker schitterende verlichting een tooverachtig schijnsel over den goud- en purperkleurigen achtergrond wierp. Eindelijk was de laatste plaats ingenomen eu hoorde men tnsschen het knetterend geluid der pro gramma's, het openslaan der waaiers en het gegons der mezza voce gevoerde gesprekken. Neen, de laatste plaats was toch nog niet be zet, in de eerste rij stonden nog vijf stoelen, die nog op hunne gasten wachtten maar daar rnischte iets in bet middenpadeen prachtige blondine kwam aan den arm van een officier binnen, vergezeld van hare ouders en den stamhouder van hun geslacht. Het was Walltraut, die het verbaasde publiek heden voor de eerste maal als verloofde be groette. Zij was gekleed in eene kostbare, violetkleurige, flnweelen japon en droeg een keurig hoedje op bare prachtige vlechten de wijze waarop zij zich door de aanwezigen liet bewonderen, had iets vorstelijks, iets ne- derbnigends. Dagobert von Wölfling, dien men slechts na groote inspanning had doen besluiten een kaart aan te nemen en die er meer toe over was gehaald, door den wissel welken mama heden betaald had dan door hare smeekingen, deed niets anders dan het publiek opnemen, waarvoor hij meermalen een berispenden blik ontving, hoewel mama buitengewoon trotsoh was op zijne blauwe uniform zij had het ha ren man nog maar half vergeven, dat ook hij niet bij de cavalerie dienst had genomen. In eene zijloge zaten Mauuel en Olga. Zij had net zoolang gepraat, tot Mannel er van af had gezien zijne nichten mee te vragen en hij had toegegeven, om de verbittering van beide zijden niet nog te vermeerderen. Maar het had hem veel gekost, dit zag zijne jonge vrouw wel en zij deed dan ook alles wat mo gelijk was, om de groeven op zijn voorhoofd te doen verdwijnen. Had zij zich vroeger meer moeite gegeven om het karakter van baar man te bestndeeren, dan zou zij hebben geweten, dat zijn toegeven veeleer beschamend voor haar was dan dat het reden gaf er verheugd over te zijn. Olga's rozig gelaat was geheel en al naar het publiek gekeerd. Enkele der aanwezigen kende zij, b. v. de kleine professorsvrouw Breitbach, die meer dan eens de privaatles sen voor haren man waarnam. Zij was een toonbeeld van huiselijkheid en echtelijk ge luk, maar zij zag er erg smakeloos uit, met haar pelerine van blauwe zijde over hare ma gere schouders, en haar gele tint kwam door haar dwaas kapsel ook al niet voordeelig uit. En dan de vrouw van dokter Landsberger, die onder hare vriendinnen bekend stond we gens haar zaoht, geduldig karakter er had heel wat moeten gebeuren vóór de jonge, schoone vrouw in de zijloge deze leelijke dikke dame als hare vriendin had willen er kennen. Spottend lachend boog zij zich over de leuning, toen bovengenoemd gernisch in de middengang zich hooren liet nieuws gierig wendde zij haar hoofd naar het groepje en het paar, dat met veel drokte zijn plaatsen innam. Manuel Goldstein zag op zijn programma, terwijl zijne vrouw met ongeveinsde belang stelling iedere beweging der adellijke familie volgde. Halfvergeten herinneringen vlogen haar door 't hoofd zag zij niet haar eigen gonden lokken onder den sluier schitteren Hare buren in de loge maakten eenige opmer kingen over de binnengekomenen zij hoor de, dat de officier aan de zijde van het schoo ne meisje graaf Monts heette, en dut, door zijne invloedrijke betrekkingen, eene schit terende carrière voor hem openstond. O, wat benijdde zij die jonge, veelbelovende aan staande bruid Zij kon hare nieuwsgierigheid niet meer bedwingen en vroeg met een uiterst beleefd lachje aan den spreker: Zon n mij ook den na&m van die familie kunnen zeggen? Kolonel baron von Wölflingluidde het antwoord. Olga verbleekte en stamelde een paar woor den van dank. Ach, had zij toch op dat oogen- blik kannen zeggen: Ik ben zijne nicht, zijn zusters kind, door mijne aderen vloeit het zelfde trotsche bloedHad zij maar naar be neden kunnen gaan en zich bij dien schitte renden kring kannen voegen, hand aan hand Tandheelkundige operatiën en het plaatsen van Kunsttanden word! verricht in het Hotel »DE TOELAST," Binnenhaven, lederen Denderdag van 1 tot 2 ure namiddags. Te Schagen Hotel »Vredelust" bg den Heer BROERSMA, Don- derdagsvoormiddags. Te Alkmaar Maandags bg den Heer vander WAll Kaasmarkt, en Zaterdags bg den Heer J. SPIJKMAN, Hotel »den Burg." nu niet zon kannen. Kijk, gij zondt me znlk een groot genoegen doen, als ge in nwe vrij^ uurtjes eens een reisplannetje maaktet, geheel naar je eigen gedachten en last. Dan zon ik zeker zijn, dat ge niet dwaas genoeg zijt, om voort te gaan, den schoonen tempel van oni geluk te ondermijnen. Gij «ijt zoo goedfluisterde zij zacht. Vergeld mij dit dan door nwe liefde Als ge wist met hoe weinig ik tevreden ben Daar zit Willemviel hij zichzelven in de rede en knikte naar de plaats waar zijn broe der zat. i Hij groet u! Zij knikte bijna onmerkbaar. Zij had het geheel en al kannen nalaten, want op dit oogenblik zon hij haar geen spot tend lachje tot antwoord geven. Toen hij^ naar de loge van zijn.broeder zag, werden zijne oogen getroffen door eene vrouwelijke; gestalte, die oogenscbijnlijk gespannen, naar het koor zat te luisteren. Ver achterover gebogen, met de handen ia elkaar, zat Rachel Meijer, op haren stoelzii zat genoeg in het midden der zaal om de per-; Bonen uit de zijloges te kannen zien, maar zij zag niet op, geen trek van dit uiterst schoone, marmerkoude gelaat bewoog zich. Hoe on barmhartig was haar mond gesloten en wat een macht van bitteren spot en hoon lag ih hare fijnbesneden trekken opgesloten, die zelf door de zoete klanken, nit des zangers keel ontstegen niet versacht werden. met de jonge dame en aan de zijde van dien eleganten cavalerie-officier, onder de bescher ming van dien statigen, gedecoreerden man, wiens jengdig portret zij zoo vaak in baars vaders huis beschouwd had. Het was haar weder, alsof zij opstaan en wegsnellen moest, maar nu had zij haar doel voor oogen. Ja, zij behoorde volgens hare geboorte, opvoeding en aanleg bij hen en niet in die donkere vertrek ken van tante Mina, die door hnnne bewoners nog afzichtelijker werden. Olga, zei Manuel Goldstein, let een beetje op de uitdrukking van nw gelaat. Zij zag hem met groote, schitterende oogen aan. Ziet ge ben dan niet, mijne fami lie? Ik wil hen niet kennen en gij moogt het evenmin Zij drnkte haarzakdoek aan hare lippen, em een heftig antwoord te onderdrukken. Onder haren zijden mantel, vatte hij hare hand en drnkte die hartelijk. Hoe is het mo gelijk, dat gij eene zeldzame bezitting, welke gij in de band hoadt, wegwerpen wilt en rai- len tegen niets, neen minder dan niets, Olga, want waar gij naar verlangt, zijn vernederin gen, verdriet en verliezen van allerlei aard Zij gaf geen antwoord. De inleiding begon.... Manael boog zich over haar heen. Ik zal u iets voorslaan, liefste, waaruit gij do belangeloosheid mijner liefde kunt opmaken ga op reis, Olga, ver laat deze Btad voor langen tijdHet is beter, dat er eene korte scheiding plaats heeft dan voort te gaan op den tegenwoordigen weg, die ons zeker van elkander verwijdert. Wilt gij! Zij verschrikte en klenrde. Ik zon n ver laten U, Mannel Niet? vroeg hij, op zijn ouden prettigen schertsenden toon. Na, dwingen wil ik n ook niet, het is zoo kond buiten, de velden en beemden zijn zoo kaal, bè! wacht nog een paar maanden, dan, als alles in bloei staat, zullen wij voor eenigen tijd onze woonplaat# verlaten, dan wil ik n gezelschap honden, wat Wordt vervolgd. Snelpersdrok C. DE BOER Jx.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1885 | | pagina 4