MARINE. Aslta. Calarrk 27 de Rafrai ZANDKOEKJES, KERKENBOEKEN. STOUT ST0U PSINCESSi BUREN in snor» VAN VOLLENHOVEN C°, SsS Tnssito Krois bi Tnjwl J. v. d. VLIET, W. J. BLITZ, Tandarts, Zeer werkzaam middel. VRAAG P. OETELMANS,- in bij J. KRONEN Ir BERKHOUT Co., CAFE POLAK, Overheerlijk Lkê ii 'i beste lange LAARZEN, W. LOURËNS BAKER, Opnieuw Ontvangen %oaMmt\x, gttome gommetjes, §0ürItammetmünit, J. HÜBBELIN&, Kanaalweg, DRUKWERKEN, H. A. STADERMANN, Jacob van Campenstraat 142, Amsterdi ge (Srijjined* gmrprut gjaaitnadtr i Maatschappelijk Kapitaal f100,000. DE GEKROONDE VALK vervangt het buitenlandsch fabricaat. FEUILLETON. I bij de Directie der Marine te Wil lemsoord, op Vrijdag den'8 Jauaari 1880, des voormiddagsten 11 ure, van: De werkzaamheden tot het onderhouden van de Dok-,Sluis- en andere waterwerken van het Maritieme etablissement Wil lemsoord. De bestekken liggen ter lezing bij het Departement van Marine te 'sGra- veuhage en bij de Directiën der Ma rine te Willemsoord, Amsterdam en Hellevoetsluis, alsmede bij de pro vinciale besturen van Friesland, Over- ijsel, Gelderland, Zeeland, Noord- Brabant en Limburg en ter secre- tariën van de gemeenten Rotterdam en Dordrecht. Voor zoover de voorraad strekt, zijn de bestekken gratis te verkrijgen ter griffie der Marine te Willemsoord. De noodige aanwijzing in loco zal geschieden op de twee de aanbesteding voorafgaande werkdagen, 's morgens ten 10 ure. Verdere inlichtingen kunnen ver kregen worden ten bureele van den Hoofdingenieur der Marine te Wil lemsoord. De inschrijvingen op gezegelde biljetten, vermeldende de aannemings som in cijfers en letters, met de namen van aannemer en borgen, zonder doorhalingen en bijconditiën en door den inschrijver onderteekend, moeten vóór het uur der aanbeste ding franco bezorgd zijn bij den ondergeteekende. Willemsoord, 21 Dec. 1885. De Vice-Admiraal, Directeur en Commandant der Marine, W. K. VAN GENNEP. de CIGARETTEN van KRAEPELIEN HOLM, Apoth. te Zeist De in ademing van den rook geeft terstond verlichting. Iedere Cigarette is met hand- teekening Rraepellen Holm" voor zien, prijs per étui 80 en 50 cents, verkrijgbaar in de Apotheken. Te Helder bij den Heer L. JEL- GERSMA Gz. Voorde a.s. Feestdagen HAMMETJES, van 3 4 kilo, a Q7 dUtï, de 5 Ons. BINNENHAVEN. MaKelaar Keizerstraat 448,s, Helder. Belast zich speciaal niet den pa- blieken en onrierbandsclien verkoop en koop van Huizen, Erven, Meu bilair, enz. Schrijft Brieveu, Requesten, Decla- ratiëo, enz. Hrundassnrantic. Glasverzekerintr. Vraag de gerenommeerde Spoorstraat. Banketbakker. Helder. Sientjes Keukenboek 25 Ct. Betje, de volmaakte en zui nige Keukenmeid 60 Daatje, de Holl. Keukenmeid 75 Davids Keukenboek 125 Maria Haezebroek, de Heden- daagsche Kookkunst 125 Alida Veenhuizen Nieuw Keukenboek voor het Bur gergezin 100 Huishoudboek voor ordelie vende Huisvrouwen 150 Huishoudboek voor Neder- landsche vrouwen 75 Verkrijgbaar bij Boekhandel. Boekbinderij ïianaalweg. Een paar voor HArinzTrekRerg, Wiermaaiers, enz., wordt franco toegezonden per postpakket, na ontvangst van post wissel a f 14.90, door Posterend, Texel. MOOIE BOTJES aan stukjes van Ü3 pond. van tiit pond. Desverkiezende uitgesneden. en eerste soort Voor Hoesten, Verkoudheid Borstaandoeningen enz. Het kind van ondergeteekenden, 4 jaar oud, is door het gebruik van eenige flesschen RIJNLANDSCHEN DRÜI VEN-BORSTHONIGvolkome n hersteld van een zeer ernstige borst- aandoening. 'Utrecht, Mei 1876. W. Hongert. Alleen echt verkrijg baar in flesschen van 2 Gulden, 1 Guldenen 65 Cent, voorzien van nevenstaand fabriek- stempel te Nieuwediep bij W. Y. Bruinvis; te Burg op Texel bij P. J. Smit; te Wieringen bij J. Bruul, Voor de levering van NAAMKAARTJES en andere voorkomende houd ik mij voortdurend aanbevolen. Spoedige en nette aflevering. Dijkstraat. Helder. Tandheelkundige operatie» en het plautgen van Kunsttanden verricht in het Hotel »DE TOELAST," Binnenhaven, iederen Dom van 1 tot Z ure namiddags. Te Schagen Hotel »Vredelust" bij den Heer BROERSMA, derdagsvoormiddags. Te Alkmaar Huandags bij den Heer van dei Kaasmarkt, en Zatcrdugs bij den Heer J. SPIJKMAN, Hotel »den I Deze overtreft alle bestaande Naaimachineszij neemt dooi groote verbetering het lastige van weinig ruimte onder den arm waardoor men er gemakkelijk grootere stukken onder kan brengen: Het onovertref bare mechaniek, dat zich zuiver en geruischloos bei is zoo eenvoudig, dat een kind er mede kan werken. Beleefd word verzocht, alvorens tot den koop wordt overgegaan, eerst een orig hoogarm Kaaiaiachiue te beproeven. REPARATIËN spoedig en met guarantie. HVL. HILZDZEZRIIKrO, en 11 Augustus 1882 No. 78. Commissarissen de Heeren: J. W. ScHüBaRT, Mr. H. Waller, Mr. D. J. H. van Eeden, te Utree Jhr. J. E. van Heemskerk van Beest, te Dalfsen, J. W. Middelburg, te 's i DirecteurenK. A. MANSSEN en S. P. TEN HOLT. De Maatschappij sluit verzekeringen van kapitalen, uit te bèta) overlijden, bij leven en na verloop van een bepaald aantal jaren, lijke verzekeringen, verzekeringen op twee levens, enz. Voor verzekeringen beneden f 200.kan de premie desverkie wekelijks worden voldaan. Inlichtingen hieromtrent, zooals over alle andere wijze van Le verzekering, zijn te verkrijgen aan het Hoofdkantoor Plonipetoreug II 655, Utrecht, en bij de Correspondenten de Heeren D. VI E J 0 C. 8. J4RI G, te Helder. onderscheidt zich door aangenamen smaak, wordt door tal van gei kundige» a bevolen, wegens rijkdom aan extract, d. i. voedende bests deelen, tegenover geriug gehalte aan alcohol, is, met, ons PRINCfl BIER vermengd, zelfs voor kinderen een uitnemend versterkende dr Een roman uit den tegenwoordigen tijd van 15. H. WIGH ART. Vijfde Hoofdstuk. In eene zeer onaangename stemming stegen Manuel en Olga in hun rijtuig, na afloop van het concert. Voor de eerste maal •edert hun huwelijk geleidde hij zijne vrouw niet naar hare kamer, maar nam afscheid aau de deur zijner spreekkamer, die met het salon eu eene kleinere kamer aedert de geboorte van Bruuo zijn afgezonderd verblijf was ge weest. Olga liep langzaam de gang over, haar sleep ruischte somber over den met klee- den belegde corridor. Zij wilde door hare fiere houding zichzelve diets maken, dat zij in haar recht was en besloten had den strijd voort te zetten tegen het vooroordeel en de koppigheid van haar man. Zij trad met opgeheven hoofd aan de wieg van den kleine plichtgevoel noemde zij het wat haar verstand in de war bracht; en weldra had zij een steunpunt ge vonden dat haar hierin hielp: tij moest strij den ter wille van haar kind. Bruno was het dien zij behoeden wilde voor de gevolgen van haar huwelijk. Het meisje kwam zeggen, dat de thee ge reed stond en dat de professor gewaarschuwd waB. Olga wierp snel haren mantel af en ging naar de woonkamer zij vond het gemakke lijker de eerste te zijn dan binnen te komen als hij er reeds was. Zij had allerlei op tafel te veranderen en wonderlyk was het hoe onder hare rozige vingeren alles zich dubbel sierlijk en aangenaam voordeed. Niemand kon een boterham zoo juist op zijne plaats leggen als zij en tot hiertoe wns het Manuels grootste - genot geweest in de sneedjes het spoor van hare kleine tandjes te bewonderen, eer hij er zelf in hapte. Dacht het schoone, ijverige vrouwtje hieraan P Waarom kwam hij niet P Hij had nog nooit op zich laten wachten; -slechts eenmaal had hij haar eensklaps in de armen genomen en haar zegevierend aan tafel geplaatst toen zij riep: Nu ben ik toch de eersteZou hij het nu weer doen P Waarom schsen haar dit heden onmogelijk P Zij waren toch nog de ouden Was hij nu niet, even goed als toen, haar lieve, beste man P Zij ging naar het bloementafeltje en bezag iedere plant; zij wilde er zichzelve over heen zetten dat de tijd haar zoo lang viel en ver rast schijnen als hij binnentrad ongeduldig plukte zij aan de blaadjes. Hier plukte zij een theeroos, daar een takje geranium; maar alles zonder gedachten. Die arme Heliotrope zag er geheel ont daan uit, die schoone Begonia zelve, keek treurig naar haar jongste half gebroken blad. Eindelijk kwam er iemand het was zijn stap vast klonk hij, bijna scherp dik wijls had zij schersead gezegd: Als gij als vreemdeling voor de eerste maal aau mijn ziekbed kwaamt, zou ik al te voren van schrik sterven! Was zij nu ook bangP Dwaasheid, zij wist immers wat zij wilde Manuel zag er bleek en overspannen uit verstrooid gaf hij haar een hand„Vergeef mij mijn wegblijven, Olga, maar er waren ge wichtige brieven aangekomen." Hij ging naar het schelkoord en trok er haastig aan. De jonge vrouw zag hem ongerust aan tot hiertoe had hij trouw vermeden zijne be zigheden tot haar te laten doordringen en nu wis dit hein zelf ecu voorwendsel, een bol werk, waarachter hij zich tegenover hare ver wijten verschanste! De bediende kwam, nog voordat de professor plaats had genomen. „Johan, ik moet met den volgenden trein ver trekken, de koetsier moet dadelijk weer in spannen, ik heb nog vijftien minuten tijd." Manuel! riep de jonge vrouw verschrikt. Is dit zoo zonderlingP vroeg hij kalm. Ik ben reeds zoo dikwijls 's nachts uitgeweest en voornamelijk bij deze familie, die mij ook nu reeds sedert jaren consulteert. Ik was door een telegram van gisteren reeds op de zaak voorbereid; geef mij dus spoedig een kop thee. Het kopje beefde in hare hand. Wanneeer komt ge terug? Morgen op 't spreekuur ben ik weer bier. WatP Wilt ge uw dagwerk beginnen zonder mij gezien te hebben P vroeg zij bijna hopeloos. Wie zegt dat? hernam hij lachend maar een blik in hare groote oogea, die vol tranen stonden, deed hem stilzwijgen. Wees kalm, Olga, gij zult mij morgen voor dien tijd zien Zij wilde antwoorden, maar het suisde eensklaps in hare ooren, alles wat zij zag be gon te danson en te zweven en het lamplicht zag, o 1 zoo geel. De professor stond spoedig op; zij zon dan ook op den grond gevallen zijn, als hij haar niet opgevangen had; nu lag zij weer als vroeger aan zijn borst, als een lief, toegevend kind, dat hij bewaren en be schermen moest. 't Is zonderling hoe van een kleinigheid het lot der menschen afhangt, hoede wille keur van een oogenblik vaak den loop van vele jaren bepaalt, een zegel drukt van geluk of droefheid op iedere verdere gedachte of handelwijs. De fatalist zou de gelukkigste raensch op aarde zijn, als hij het eens kon worden over de vraag, of de mensch zich be klagen moet over zijn eigen schuld en kort zichtigheid, of over zijn gepraedestineerd on gelukkig lot; in het eerste geval heeft hij dan tenminste nog iets waar hij zijn wrok op koe len kan zijn eigen inborst. Had de stemming van dit oogenblik aan de beide echtgenooten gelegenheid gegeven zich te kunnen uiten, hadden zij kunnen toe geven aan de herinnering van vroegere liefde volle uren, dan zou zijne bespraaktheid de vreemde bestanddeelen uit Olga's bloed ver dreven hebben en zon haar matte geest voor zijn dubbel overwicht spoedig gezwicht zijn. Maar tusschen deze gelnkkige uitkomst plaat ste zich de gestalte der zieke vrouw, die naar den dokter verlangde als de drenkeling naar eene reddende hand. Zijn plicht woog zwaar der dan zijn eigene wenschen. Wel drukte hij een hartelijkcn kus op hare halfgeopende oog leden, wel legde bij haar zacht op de sofa en wreef hare slapen met eau de cologne, maar tijdens zijne liefdevolle zorgen waren de enkele minuten verloopen hij moest Olga verlaten, voordat zij nog geheel tot zichzelve was gekomeo. De bediende kwam zeggen, dat het rijtnig voor wa9de professor liet de kamenier roe pen voor zij kwam, fluisterde hij de half ontwaakte zijn oude, lieve j woordjes toe. Olga hoorde er naar of zij uit de verte tot haar kwamen zij zag hoe hij zijn kopje haastig ledigde en hoe hij met zaehten tred de kamer verliet. Met behulp der meid zocht zij hare legerstede op Een warm, verkwikkend lente-zonnetje drong door de dichte gordijnen van het slaap vertrek en wekte de jonge vrouw uit hare bonte droomen. Zij zat laag nadenkend in de kussens en verdiopte zich in de vroolijke beel den, welke Morpheus haar voorgetooverd had; zij had met dat schoone meisje met die flu- weelen, violetkleurige japon, om den voor rang gestreden en aaa haar was de prijs der schoonheid toegekend. Allen, allen die zij gisteren zoo erg benijdde, waren haar te voet gevallendie voorname graaf, haar ve rwaan- de neef, zelfs de overste en zijne echtgonoote het was te schoon geweest, om het zoo dadelijk maar te vergeten. De kamenier kwam binnen eu vroeg of zij niet op zon staan. In plaats van te antwoorden, richtte Olga zich op en vroeg op een ongewoon scherpen toon: Waarom spreekt ge mij niet behoorlij ker aan, zooals mij toekomt? Vergeef mij, mevrouw, ik wist niet Olga had haar doel bereikt en vond er een kinderachtig genoegen in; zij deed echter haar beat om die onvriendelijke woorden te do'en vergeten cn schonk het meisje een harer Maast nog nieuwe japonnen, met kanten en strikken, en vond het allerliefst toen hare kleine uitgestoken handen zoo eerbiedig ge kust werden. Zij vroeg naar haren man, eu vernam, dat hij op deu bepaalden tijd thuis was gekomen, maar bevolen had dat men mevrouw niet wakker mocht maken, daar hij haar na afloop van het visite-unr wel bezoe ken zou. Nadat zij haar kind gekust en er mede gespeeld had, was zij gebleven toen bet in het bad moest en ging daarna met opge heven hoofd naar de sofa, waar zij gisteren bevend en smeekend ineen gezonken was. Maar het zou anders wordenHet ging haar als moeder Eva in bet Paradijs, toen zij van den verboden boom gegeten bad. Tot hiertoe had Olga nog geen begrip gehad van de macht van haar lichamelijk schoo vond het heel natuurlijk, dat zij er zoo i en niet anders, ja, toen zij pas getrouwe had zij haren man dikwijls verwonder vraagd wat hij toch zoo betooverend aan oogen, handen en lokken vond nu wi het beter. Zij had gisterenavond een ooi geveld over Walltrauts schoonheid en bezat deze dat Olga's spiegel haar niet' zeudmaal schooner weerkaast hadP Zij zag op dc pendule de wijzeri op elf: ieder oogenblik kon haar echtgtf binnenkomen. Haastig ging zij voor spiegel staan en trok hftar mutsje van hoofd, om de gouden lokken ongedwoi langs hare schouders te doen strooi Slechts aan één kant voegde zij ze co bijeen en stak er een volle roos in. Zij deed zich ook van hare doorschijnende o: monwen en verheugde zich, toen hare: schitterend blanke arm door bet blauwI goed zichtbaar was. Nn nog gauw een bl op haar borst en zij was gereed voor' strijd, dien zij niet ontwijken wilde. Zr hoefde niet lang te wachten. Haastig ginj haren man eene schrede tegemoet, maar 1 toon staan. Was het berekening, dat jub deze plaats een glinsterende zonnestraal i waardoor Mare gestalte met bovenaardi helderheid tegen het rood fluweelen beh» sel uitkwam Manuel Goldstein vergat zijno moeheid hetgeen hij zag, hij vloog op het sch» vrouwtje toe eu haar in zijne armen sluik wilde hij haar kussen maar zij ontsni hem, met een coqnet lachje op de lipp Verwonderd zag hij haar aan. Was dat welkom, waarop hij gerekend had en waan hij gedurende zijn ganschen slapeloozen m gehoopt had dat het de basis zon zijn vant nieuw leven P Zij begon te lachen. Verwondert gij» Ik zie door uwe strenge oogen tot den boa van uw hart en wat lees ik daar P Dat ei brave vrouw slechts leven mag zooals b heer gemaal het goeddunkt; is het niet zo O het is schande, znlke tirannen als gij Wordt vervolj Snelpersdruk C. DE BOBR Ji.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1885 | | pagina 4