i H u i s d u i n e n. Q^SELSCHAP, van Amsterdam. 'tisash DANKBETUIGING. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Voorwaarts is 5 Jan. van Padang vertrokken naar Amsterdam. Het stoomschip Prinses Marie is 6 Jan. van Port-Said vertrokken naar Amsterdam. Het stoomschip Prinses Amalia, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 7 Jan. van Sonthampton. Marktberichten. Schagen, 7 Jan. 7 Paarden f 35 a f 100; 14 Geldekoeien f 60 a f 250; 12 nucht. Kal veren f 8 a f 18; 1170 Schapen f 12 a f28; 26 magere Varkens f 11'a f 13; 24 Biggen f 5* a f 7; 20 Kippen f 0,50 a f 1; 100 Eenden f 0,90 a f 1,25; Boter per kop 75 tot 85 cent; Kaas per kilogram 25 tot 35 cent; Kip-Eieren per 100 stuks f 3,50 a f 4. Puit merend, 5 Jan. Aangevoerd 15 Paar den, 114 Melk- en vette Koeien, hooger in prys, handel vlug, 94 vette Kalveren f0,80 k 1 per P., 104 nucht. dito f12 h 25, beiden handel vlug, 923 Schapen en Lammeren, vette Schapen hooger in prys, Schapen prijshoudend, handel vlug, 144 vette Varkens f0,40 a 0,48 per P., handel vlug, 104 Biggen f5 a 7, han del stug, 434 Ganzen fl,80 a 2,25, 34 Zwa nen 4,50 a 7, Kipeieren f4 a 5 per 100,1112^3 P. Boter, f 1,15 a 1,20 per P. Kleine Kaas f30,50, aangevoerd 100 stapels. 320ste Staatsloterij. 4de Klasse. 2de Lyst. No. 95 f25000. No. 18853 f5000. No. 2501 f1500. No. 11303 11519 11896 f400. No. 1195 5801 6225 6781 12545 f100. 3de Lijst. No. 14125 15858 17427 f1000. No. 1602 8318 f200. No. 2952 2955 8715 9472 18037 18089 f 100. 4e Lijst. No. 15245 f 2000. No. 12896 f 1500. No. 638 f 100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 4 tot 7 Januari. ONDERTROUWD: G. Lutz, stuurman, en C. C. Eelman. M. Stigter, marinier, en A. M. Seiflers. GEHUWD: P. J. Groeneweg en M. M. Borgart. C. Kort en P. M. Meerens. BEVALLEN: C. Rijkers, geb. Kouseband. d. H. de Wijn, geb. de Wijn, z. J. M. de Waard, geb. Bosch, z. OVERLEDEN: J. B. Kiesewetter, 46 j. M. E. Luidinga, 23 m. P. J. Singers, 10 m. L, Prijt, geb. Pauw, 67 j. P. Snijder, 4 m. Een levenloos aangegeven. Burgerlijke Stand, gem. Texel. van 31 Dec. tot 6 Januari. ONDERTROUWD: - GEHUWD: 0reene- GEBOREN: Cornelis, zoon van Johannes Jacobus Polmann en Cornelia Kooiman. Theo- dora Hendrika, dochter van Hendrik M-.r".. ITn "z. en Dieuwertje ^gVarkens fi2 a f25 35' 122 Bi^en a 9> p *F' Kippen f0,90 a 2, 3350 Kipeieren f5 a 5,50 per 100, 1219 koppen Boter f 0,55 a 0,60 per kop. Te Amsterdam is overleden de heer G. F. Rochat, oud-officier van gezondheid le kl. der marine. Behalve het eerekruis voor krijgsverrichtingen en de Atjeh-me daille versierde ook de ridderorde van den Nederlandschen Leeuw zijne borst. Men meldt uit Tessel van 7 Jan. Terwijl gisteren in een der zeegaten eene menigte visschers voor anker lagen, kwam de Londensche raderboot, op de reis van Harlingen naar zee, in aanvaring met de blazerschuit T. X. 158. Lek en vrij wat beschadigd, is de schuit hier aangekomen en heeft zich onverwijld tot de betrokken Maatschappy gewend, om vergoeding voor de aangerichte schade te erlangen. Het Christelyk Nationaal Zendings- feest zal dit jaar in Juli op het landgoed Beeckenstein, bij Velsen, gehouden worden. Gedurende het jaar 1885 zijn van Am sterdam naar New-York vertrokken 2843 landverhuizers. Den 20 Jan. e. k. zal in een der lo kalen van het Departement van waterstaat worden aanbesteed het leggen van sporen en wissels met de levering van ballast en het maken van gebouwen en verdere inrichtingen op het station Enkhuizen, ten behoeve van den spoorweg van de Zaanstreek naar Enkhuizen. Het bedrag der begrooting is f228,715. Uit Maastricht seint men De Maas ia onrustbarend gewassen. De stand bedraagt 3.50 M. De riviercorres pondentie met België is ingesteld. Wegens verschillende hem ten laste gelegde misdrijven is J. De Zwart, colpor teur van Recht voor Allen, veroordeeld tot 6 maanden en 7 dagen aelstraf, boete van f25 en een van f 8. Oostmahorn, 5 Jam Gisterennamiddag kwam alhier ter reede de loodsboot Friesche gat no. 1, schipper Kolle, aan boord hebbende acht man van het Russische barkschip Adriatic, kapitein John Kunn, komende metsplit- hout van Riga en bestemd naar Cardiff Genoemd vaartuig was den dag te voren in de buitengronden gestrand; terwijl het schip scheef viel, klom de stuurman naar boven, sprong over boord en verdronk. De overige bemanning zocht hulp op de romp van het schip, vanwaar de kapitein des morgens wegsloeg en verdronk. Wie zich den storm van Zon- en Maandag herinnert, zal eenigszins kunnen beseffen, welk een langen, akeligen nacht die be manning toen heeft gehad. HUli- Burgerlijke Stand, gem. Helder. Yan 8 tot 12 Januari. ONDERTROUWD: G. Menijn, korporaal der mariniers, en A. Kok. G. W. Bovendeert, marinier, en M. Boersma. GEHUWD: Geene. BEVALLENE. Winkelman, geb. van Westen, d. A. Dijker, geb. Kimmel, d. M. Blom, geb. Roemer, z. E. D. W. Jonckheer, geb. van Tengnagell de Raad, d. W. van Biemen, geb. Bieker, z. J. H. C. Zits, geb. de Barbanson, d. M. van Baar, geb. Koopman, d. OVERLEDEN: P. Boscli, 35 j. A. blok- hof, 4 m. P. F. Amerlaan, 2 m. J. Ran, 84 j. L. J. Drabbe, 4 yr. Men schryft uit Nieuwe'' aan de N. I^CgïDAar met^ spel ingenomen, Zonjfact-^--.meermalen klonk een luid applaus ^?or de zaal, inzonderheid voor den heer Hart, die in de rol van Grim uitmuntend voldeed. Ook aan Blonde Els en Willem geven we gaarne een woord van lof. Van 't nastukje kunnen we niet veel meer zeggen, dan dat 't vlug en los werd af gespeeld. De scheepvaart op de met elkan der in verband staande Overijselsche en Drentsche Kanalen is door het ijs thaDS volkomen gestaakt. Ook de gemeenschap met de zee is verbroken. had om garens voor de weverij bestemd, te laten weeken. Den volgenden dag ver toonden zich bij de kinderen sporen van vergiftiging, die zoodanig toenamen, dat het jongste na eenige dagen bezweek en het oudste nog in levensgevaar verkeert. Een brievenbusbrandje is Maandag middag te Amersfoort ontstaan, doordien een jongen van 10 jaren een brandende lucifer in de sleuf voor drukwerken eener brievenbus wierp. Het drukwerk leed hierdoor nog al schade. De kleine beu gel bleef er kalm by kijken, 't Spreekt van zelf dat het brandje weldra was ge- bluscht. 't Is een slechte tydOok stand beelden beginnen zelfs duur te worden. Sedert men te Amsterdam met het beeld van Prins Hendrik gezien heeft, dat men 't beit met een buste af kan, is men echter weer uit den nood. Ook voor Sar- phati zal een buste op een pilaar wor den opgericht. Nog een beetje geduld en deze »Koppensnellers-hulde" maakt plaats voor het tentoonstellen van een photographisch portret op een staak. In een vlaag van waanzin heeft een vrouw te Waarden burg haar lichaam ver leden week met petroleum ingewreven en daarop haar hemd, het eenige klee- dingstuk dat zjj aan had, aangestoken. Met brandwonden overdekt werd zij ge vonden. Zy is eenige dagen later aan de gevolgen overleden. Iamand van Maastricht naar Bilsen per rijtuig terugkeerende, wilde een vrouw te hulp komen, die naar het scheen van vermoeidheid niet meer vooruit kon. Hij nam eerst haar mandje aan en reikte haar vervolgens de hand om de arme sukkel te helpen in het rijtuig te stappen. De hand voelde echter zwaar en grof en de medelijdende man, een list vermoe dende, legde de zweep op het paard en liet de vrouw staan. Tehuis gekomen vond hij in het mandje een dolk en een revolver. Als een staaltje waartoe verslaafd heid aan sterken drank kan voeren, die- ne dat te Delfshaven een dronken vrouw een zeer goede jas van haren man heeft verkocht voor acht cent jenever. Een afschuwelijke misdaad is te Tle- meen (Algerië) gepleegd. Eenige kwaad willigen drongen in den nacht van Vry- dag op Zaterdag in de wonin^-Pvan eene alleenwonende vrouw, die hield fa|lrfcaa^I wan phoondraden zijn gebroken, terwijl ook een groote telephoonpaal door den druk bezweek. Woensdagmorgen was het wa- genverkeer in het East-End bijna geheel gestremd. In de omstreken van Londen is het al hetzelfde. Vele telegraafdraden zyn gebroken, en veel omnibussen en rijtuigen ingesneeuwd in de op sommige plaatsen 8 voet hoog opgewaaide sneeuw. Van persoonlijke ongelukken wordt ner gens iets vernomen. De planeet Venus bereikt 11 dezer het maximum van haar glans als avond ster en is bij heldere lucht ongeveer een half uur voor zonsondergang reeds met het bloote oog te zien. In zuidelijker klimaat komt zulks meer voor en gaf dit in vroegere tijden herhaaldelijk aan leiding tot volksoploopen. Louise Marteau, een beeldschoon zestienjarig meisje, de dochter van onver mogende ouders te Parijs, las den 15 Mei van het vorige jaar in een der bladen een advertentie, waarbij een knappe naai ster werd gevraagd. Zy ging naar het opge geven adres en kwam met een zeer elegante dame in aanraking, die haar gedurende vier weken werk verschafte. Den 14 Juni zat Louise in de woning der dame te arbeiden, toen twee heeren door het vertrek gingen waarin zij zich bevond; onmiddellijk daarop bood de vrouw des huizes haar een glaasje likeur aan, dat zij ledig dronk, waarop zij dadelijk in vasten slaap viel. Naar het zeggen van het meisje werd zij eerst te Mi laan weder wakker, waar een dsr beiden heeren, die zy te Parijs vluchtig had ge zien, haar mededeelde dat zy zich in zijn huisi bevond en niet weder vertrekken mocht. Eerst omstreeks het Kerstfeest, toen de jonge man, die een Italiaansch graaf was, zijne woning had verlaten om in- koopen te gaan doen, mocht het 't meisje gelukken haar gevangenis te ontvluchten Zy reisde naar Parijs en deed aangifte van het zonderling geval by de politie en thans is een vervolging tegen den schaker ingesteld. De ondergeteekende beveelt zich aan tot het in ontvangst nemen van Advertentiën, voor 't Vliegend Blaadje, Kleine Courant voer nelder, Menwedlep en Texel. A. A. SMIT, Hoorn op Texel. bezoekers POLITIE Omtrent een pakje WA8CHGOED, dezer dagen op de straat gevonden, kunnen aan Bureau II inlichtingen bekomen worden. Aan dat Bureau zijn gedeponeerd twee nieuwe DOEKEN, aan den Kanaalweg ge vonden. Aan het Bureau ten Raadhuize is gedepo neerd een WITTE MUTS. Vervolg der Berichten. Naar we vernemen is de heer J. W. Hattinga Raven van voornemen eerst daags als lid van dan gemeenteraad te bedanken en heeft reeds zyn ontslag ingediend. Ds. J. P. van de Vegte, alhier, heeft voor de beroeping naar de Doopsgez. ge meente te IJlst bedankt. Op Vrydag 22 Januari a. s. zal door de Vareeniging tot behandeling van op de zeemacht betrekking hebbende onderwer pen een algemeene vergadering worden gehouden in de conversatie-zaal der Ma rine-club, alhier, waarin als spreker zal optreden de kapt -luit. ter zee W. A. Arriëns, met het onderwerpD e krijgs- tucht by de Marine." Bij koninklijk besluit van 10 dezer zyn by het wapen der artillerie benoemd by den staf, tot kapitein-magazyn- De Zuiderzee bevat, naar het verhaal der schippers, veel ijs. De minister van waterstaat, handel en nijverheid brengt ter kannis, dat hat voornemen bestaat, in verband met de be palingen van het koninklijk besluit van 15 Oct. 1885 (Staatsblad N°. 187), eenige beambten aan te stellen voor het bege leiden van transporten van ontplofbare stoffen, en wel een hoofdgeleider en een of meer geleiders 1ste en 2de klasse. Voor deze betrekkingen komen uit sluitend in aanmerking gewezen gegra dueerde militairen van het wapen der artillerie en genie hier te lande en in Ne- derlandsch-Indië, alsmede gewezen kon stabels van de koninkljjke Nederlandsche marine. Aanvragen om plaatsing moeten vóór 15 Febr. 1886, by een op gezegeld pa pier geschreveu verzoek, by het departe ment van oorlog zijn ingekomen. De vrijwillige dienstneming van Nederlanders in het leger, schijnt zoo groot te zyn, dat zonder vreemdelingen in het bepaalde aantal kan worden voor zien. Daarom heeft de minister van oor log bepaald, dat de korpscommandanten in het vervolg, behalve voor muzikant en schryver, niet dan bij hooge uitzondering vreemdelingen zullen aannemen. Vooral by het wapen der artillerie zyn in de laatste jaren weinig vreemdelingen voor den dienst aangenomen, waarover de minister zijne tevlfedenheid heeft betuigd. (V»d) Men schrijft uit Marken Tengevolge van den sterken Noord oosten wind is het water over den dijk van het eiland Marken gekomen. Het geheele eiland staat onder. Men vaart nu met bootjes van de eene buurt naar de andere. gevon&e^tfiM^^grulgë VTÖTTW arbeider, vreeselijk verwond aan hals, aan gezicht en handen. Kwak, die zjjne werkzaamheden buiten's huis had, was afwezig, en werd van zyn werk geroepen, om te vernemen wat er gebeurd was. Na de lijkschouwing is het lijk overge bracht naar het Raadhuis, tot een gerech telijk onderzoek zal zyn ingesteld. Wat tot dezen vreeselyken moord op een arme arbeidersvrouw heeft geleid, kan men niet gisBen. Een zelfmoord wordt byna ondenkbaar geacht. Uit Heenvliet wordt nadei^gemeld Heden ochtend te 10l/t uur is de ver moedelijke moordenaar van vrouw Kwak gearresteerd, zijnde zekere J. Bevaart, een jonkman, naaste buur van de verslagene. Hij werd overgebracht naar het raadhuis, en heeft daar spoedig de misdaad bekend. Te 3 uren is hij geboeid per stoomboot naar Rotterdam getransporteerd. Uit Arnhem meldt men Allerlei praatjes zyn hier in omloop over een bekende kassiersfirma alhier. De firmanten zouden voortvluchtig zijn. De juiste bijzonderheden ontbreken ech ter nog. Men meldt ook uit Amsterdam, dat de firma Lens en Bergsma aldaar hare be talingen heeft gestaakt. Onder de Indische berichten leest men Eenige dagen geleden had er te Tand jong Priok een treffend ongeluk plaats. Twee Europeesche stokers van het stoom schip Voorwaarts" wilden zich zonder permissie van hun chef aan wal begeven, doch werden teruggehouden door den 2en machinist, die hen met behulp van deu heer H. en eenige koelies weder aan boord bracht. Uit wraak hierover, heeft een hun ner dien machinist met de koperen straal- pijp eener brandspuitslang zoodanig op het hoofd en lichaam geslagen, dat het slacht offer in levensgevaar verkeert. De dader is aan de justitie overgeleverd. By den brand der spinnerij van Kayer Biesing te Aken zijn waarschynlijk acht werklieden omgekomen. Op verschillende plaatsen zijn eerst verkoolde menschen- beenderen gevonden, waarna men vier lijken onder de puinhoopen heeft ontdekt. De brand moet ontstaan zijn doordat een vlok in aanraking kwam met een gasvlam. Op de Great Eastern Railway, in de nabijheid van het station te Manor Park by Londen, heeft een botsing plaats Heden overleed na een korte on gesteldheid, onze eenigste lieveling JOHANNES FRANCISKÜS, in den leeftijd van 16 maanden. Zyn bedroefde Ouders: P. J. CRASET, en Echtgenoote. Helder. 3 Januari 1886. Een zware slag trof ons den 6en Januari, door het plotseling over lijden van onzen jongsten lieveling, in den aanvalligen leeftijd van circa elf maanden. God geve ons kracht in onze droefheid en leere ons in zijn wijzen wil te berusten. Helder, 8 Januari 1886. P. J. SINGERS, en Eehtgenoote. Tevens hartelijken dank aan onze buren en vrienden, voor hunne be toonde belangstelling in onze diepe smart. Voor de menigvuldige bewijzen van deelneming, ondervonden tij dens de ziekte en het overlijden van mijn innig geliefde Echtgenoote en onze dier bare Moeder, THEODORA GEERTRUIDA ERKAMP, betuigen wy onzen harteiyken dank aan allen en inzonderheid aan on ze buren en aan het Stations- en Spoor wegpersoneel, die ons in alles zoo bereid willig hebben ter zijde gestaan. Ook brengen wij tevens onzen barteiyken dank aan den Zeergeleerden Heer BITTER, voor de onvermoeide zorg, aan den over ledene betoond. Helder, 8 Januari 1886. L. LIJDING en Kinderen. Hedenavond geen Prediking. BREET. Uüi'il x'v/JJÜXV, Sianaalweg. ruw is. In Schotland versperde de sneeuw de spoor wegen in Sutherland en Caitness. Een post trein sneeuwde in te Forsinard, zoodat het brievenvervoer moest gestaakt worden. Er zijn stukken aangespoeld van een boot, ver moedelijk een passagiersboot, die in het ka naal is vergaan. De naam der boot is echter onbekend. Op verschillende punten dreven ook sloepen en visschersbooten aan land. De red dingsboot «Charley Lloyd" te Thurso stak meermalen in zee en redde de bemanning van een kotter, twee schoeners en een stoomboot, die noodseinen gaven. te HELDER (Palmstraat.) Zondag 10 Jannarl 1886: des voor middags ten 10 ure zal, D.V. als Spreker optreden de WelEerw. Heer De Italiaan sche arbeider houdt over het algemeen niet van werkstaking maken. Hij weet zich echter op eene andere wijze te helpen. Toen men eens van eenige aibeiders bij een spoorweg het loon verminderde, sne den zij des nachts een duim van hunne schop pen af. Op de vraag van den ingenieur, waar om zij dit gedaan hadden, was het antwoord: «Niet zooveel loon, niet zooveel aarde weg nemen, zooveel langer duurt de arbeid. Itali aan niet dom is als Duitscher. Italiaan staakt het werk niet." By den uitgever M. E. de Grauw is verschenen een bundeltje gedichten, getiteldKomieke Poezy," verzameld door L. F. J. Hassels uit jaarboekjes voor rederjjkers. Aan beoefenaars der uiter lijke welsprekendheid zal dit bundeltje zeker welkom zyn, want geestige humor straalt den lezer uit elk der dichtstukjes tegen, die we tot voordrachten zeer ge schikt achten. Bewerking en druk zijn keurig en doen den uitgever eer aan. We vertrouwen dat 't boekske zijn weg wel zal vinden. Dezer dagen is verschenen het eerste nommer van den zesden jaargang van het //Maandblad der Vereeniging tegen de Kwak zalverij." Dit nommer wordt gratis toege zonden aan elk die het aanvraagt bij den uitgever II. van Belkum Kz. te Leeuwarden. De inhoud van dit nommer is als volgt: Aan de leden der Vereeniging. Homeria- na Hypophosphiten van Churchill. Ad vertenties in vakbladen. Guyot's dwaze reclame. Een kwakzalver uit Oost-Stelling werf. Beslissing van den Hoogen Raad in zake het Boertje van Nieuw-Buiuen. id. in zake II. S. te Wageningen. Veroordeelin gen door de rechtbanken te Maastricht, te !s Gravenhage en te Rotterdam. Aanhou dingen van H. R. te Zwolle. De kwak zalverij op groote schaal ongestraft. Pas tilles Gëraudel, liet nieuwste product op de kwakzalversmarkt. De haar middeltjes van Theophile, F. C. Bauer, een uit velen. Een raad voor hen, die van somnambules heil verwachten. Kwakzalvers-alphabet. Teercapsules van Guyot. Zwitsersche pillen. De Heer en Mevrouw Michelhotf-Aberson betuigen bij deze hunnen harteiyken dank, voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden by gelegenheid van het overlijden hunner zuster en behuwdzuster, Mevrouw TICHLER—MICHELHOFF. Helder, 12 Jan. 1886. Ondergeteekende betuigt by dezen haren hartetyken dank aan de heeren dragers, voor de laatste eer, aan haar overleden echtgenoot bewezen. Wed. J. B. KIESEWETTER, geb. Van Binsbirgen. Voor de vele blijken van belangstel ling, bij de geboorte van onzen Zoon ondervonden, betuigen wij onzen harte lijken dank. Helder, 9 Januari 1886. J. BETHLEHEM. G. BETHLEHEM—Van Leeuwen. De ondergeteekende betuigt haren in- nigen dank aan den Heer A. G. J. DE VRIES, President, Bestuur en verdere leden der vereeniging »Ontwaakt bij Tijds," voor hunne zoo bereidwillige en belanglooze hulp, betoond bjj de ter- aarde-bestelling van mijn geliefden Echt genoot PAULUS BOSCH Jr. Ook mijn oprechten dank aan den WelEdelGel. Heer BITTER, die hem gedurende zijn ziekte trouw heeft bijgestaan en hulp verleend, alsook aan alle anderen, die bewijzen van belangstelling gegeven hebben. Ik mag miet nalaten J. VAN DE CASTEELE aan te bevelen; zijn diensten als aan spreker, bij deze droevige gelegenheid, werden op nette wijze door hem verricht. Wed. P. BOSCH Jr., geb. van de Graaff, en Kinderen. Mede namens verdere familie. Helder, 12 Jan. 1886. Wij ondergeteekenden brengen onzen hartelijken en welgemeenden dank aan den Heer A. G. J. DE VRIES, President der Vereeniging» Ontwaakt bij Tijds," aan de dragers, de buren en allen, die hebben medegewerkt om het stoffelijk overschot, dat ons zoo dierbaar was, naar zijne laatste rustplaats over te brengen. Ook den Heer J. v. d. CASTEELE betuigen wy onzen dank en bevelen hem by voor komende gelegenheden aan. G. SPRIET en Kinderen.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1886 | | pagina 2