Advertentie n. WILLEM GEORCE FREDERICH ROEFFEL, OP EEN EXAMEN. ProfessorVindt ge mijn vraag moeielijk StudentIn 't geheel niet, professormaar wel het antwoord. MISVERSTAND. Zij (overluid tot zich zelve). Honderd en tien steken in den rug, vieren tachtig in de borst, twee en twintig in den schouder Hij Dat 's beestachtig! Waar is die af schuwelijke moord nu weer gepleegd? Zij Och neen, lieve! ik lees het patroon voor een borstrok, die ik breien wil. Hij. O zoo, dat maakt verschil. Ingezonden. Vragen des tydsT Met genoegen la® ik het ingezonden stuk des heeren ffVisker", betreffende een pensi oenfond® voor werklieden bij 's Rijks marine werf alhier; het //help u zelve", door den schrijver aanbevolen, is zeker wel het beste van alle systenen, die worden aangevoerd. Een zoodanig pensioenfonds heeft alle voor waarden van levensvatbaarheid, die verlangd worden, mits de deelneming van alle geëm ployeerden verzekerd zij en waar de hoofden «Ier verschillende werkploegen zich er voor spannen, bestaat er kans voor een unanieme deelneming; maar ook voor particuliere werk lieden moet er gelegenheid tot aansluiting zijn, want ook en niet het minst, is voor den werk man, die bij particuliere bazen of werkge vers in dienst is, de vraag urgent, waar moet ik heen wanneer mijn jaren mij de krachten ontnemen om het brood voor mij en de mijnen tc kunnen verdienen. Van harte hoop en wenech ik, dat een fonds als bovengenoemd in den Helder worde opgericht; maar er is 'meer. Wie weet zelfs bij benadering te bere kenen wat enorm kapitaal van de gemeente word uitgevoerd aan assurantie-premie, aan fonds of verzekeringsgelden 't Is haast onge looflijk hoeveel daaraan wordt uitgegeven, en toch, hoe duidelijk deze veelszins weggewor pen gelden, bij ieder die nadenkt de vraag voor oogen stellen: «kunnen wij door onder linge samenwerking die sommen niet voor ons behouden?" 'tls alsof het niet word bemerkt, en de leus der gewoonte doet ons weer alles vergeten, en wij betalen als voorheen en laten de dingen zooals ze zijn. Voor tooneel, voor zang, voor gymnastiek, hebben we legio vereenigingen, die in verhouding dikwijls meer geld ontrooven, danzedelijke aanwinst er voor in de plaats geven maar voor de zoo tast bare voordeelen van assurantie is begrafenis fonds; en wat dien meer zij; daarvoor schijnt geen samenwerking mogelijk; waarom? heeft dan een onbekende directie van een of andere maatschappij meer recht van vertrouwen dan de meest geaccrediteerde personen in eigen om geving? 'k Vernam om iets te noemen, van een onderling begrafenisfonds ter dezer plaatse, dat van de 52 weken betaalde contributie 39 weken waren terug betaald welnu zijn dat geen tastbare feiten? met assurantie evenzoo. Hoe groot zal het kapitaal wel zijn, dat voor premie wordt betaald, en hoe klein het pro cent van 't aantal verbrande perceelen, 't is daarom, dat ik nogmaals den wenseh uitspreek om in deze dingen te A' J-*oora_L, ü0Pr wat wij kunnen en W0£fb'CJl \e steunen Met dank .TcrmÖgen. 0 a«i de plaatsing UEd. dw. Dienaar. J. KORVER. Helder, 18 Januari 1886. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 15 tot 19 Januari. ONDERTROUWD: GEHUWD: Geene' BEVALLEN: T. van Hert, geb. Boon, 2 d. D. Thomasz., geb. Jonker, d. L. Kalf, geb. Leen, z. P. Streutker, geb. Steinrath, z. A. Blom, geb. van Petten, d. H. Bolk, geb. Harder, d. OVERLEDEN: J. Wal, 9 j. C. P. Oostbaan, geb. van den Berg, 51 j. H. Braggaar, 2j. J. M. Liotart, 12 m. A. J. Koole, 3 m. T. Har- jer, 19 m. E. But, geb. Mallet, 58 j. M. E. Broersz., geb. van den Bosch, 80 j. Poutie 1885. Het aantal opgemaakte processen-verbaal heeft bedragen: ter zake Manslag ii Verwonding en mishandeling Laster en beleediging ,i Vergrijp tegen de zeden i, Diefstal, misbruik van vertrou wen en oplichting ii Verbreking van afsluiting. ii Ongeoorloofd in ontvangst ne men van militair goed ii Verzet tegen de politie ii Verdrinking of zelfmoord ii Kindermoord ii Niet aanwezig zijn ter plaatse voor de inlijving als loteling bepaald ii Nietdoen v. aangifte v. geboorte Valschheid in geschriften ii Brand i, Loopen langs den spoorweg ii Majesteits-schennis u Openbare dronkenschap ii Overtreding der wet op den ijk ii ii v. politieverordening. Totaal proc.-verbaal 349 Wegens openbare dronkenschap zijn aan de politie-bureaux in bewaring geweest 222 per sonen. 7 bevelen tot voorloopige aanhouding werden uitgevaardigd en bekrachtigd, en 27 bevelen tot vervoer van gevangenen per spoortrein. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prinses Marie vertrok 15 Jan. van Marseille naar Amsterdam. Het stoomschip Prinses Amalia vertrok 15 Jan. van Marseille naar Batavia. Het stoomschip Conrad is 17 Jan. van Batavia te IJmuiden aangekomen. Het stoomschip Prins van Oranje arriveerde den 16en Jan. van Amsterdam te Padang. Het stoomschip Prins Frederik vsrtrok 16 Jan. van Padang naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Hendrik, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 17 Jan. te Port Said en vertrok denzelfden dag. Het stoomschip Soenda, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 16 Jan. van Sout- hampton. Afloop der Openbare Verkooping van HUIZEN en ERYEN, ten overstaan van den Notaris J. W. Hattinga Raven, op Maandag 1.1., des avonds ten 8 ure, in «Musis Sacrum" gehouden. Perc. 1. Een Huis en Erf, aan de Kerk- gracht, gemerkt I 345, kooper de heer A. Graaff, voor f 1260. Perc. 2. Een Huis en Erf, aan de Kerk- gracht, naast het vorige, gemerkt I 344, koo per ds heer J. Schager, voor f 1270. Perc. 3. Een Huis en Erf, aan de Kerk- gracht, naast het vorige, gemerkt I 343, koo per de heer A. Govers, voor f 1230. Perc. 4. Een Huis en Erf, aan de Kerk- gracht, naast het vorige, gemerkt I 342, kooper de heer F. J. Hogé, voor f1305. Perc. 5. Een Huis en Erf, aan de Kerk- gracht, naast het vorige, gemerkt IJ^4i kooper de heer P. Zaatman, voor f 141^"- Perc. 6. E*-Ctr grachtnaast ar .»xnïS ën Erf, aan de Kerk- v i ^wy.rij^' fiet vorige, gemerkt I 340, flöor wj tftpöper de heer F. J. Hogé, voor f 1255. Perc. 7. Ben Woonhuis, Erf en Tuin, aan de Laan te Helder, gemerkt G 372k, en perc. 8. Een Woonhuis daaraan vast, gemerkt G 372, te zamen in een koop door C. Mulders, voor f 1625. Perc. 9. Een Woonhuis, met Tuin en Erf, aan de Pijlsteeg, gemerkt F 360b, en perceel 10. Een Woonhuis en Erf, daarnaast, gemerkt F 360, te zamen in een koop door den heer J. Korff, voor f 1025. Totale opbrengst f 10.401. r? Marktberichten. Alkmaar, 16 Jan. Aangevoerd 5 Paarden f95 a 125, 2 Koeien f130 a 150, 27 nucht. Kalveren f8 a 21, 213 Schapen f 16 a 23, 69 magere Varkens f14 a 24, 162 Biggen f5 a 8, 12 Bokken en Geiten f4 a 7, Kipeicren f4 a 4,50 per 100, Boter per kop f0,70 a 0,80. Hoorn, 16 Jan. Tarwe f6 a 7, Rogge f5,50 a 6,50, Gerst f4 a 5, Haver f3 a 4, Witte erwten f7 a 9, Groene fll a 12, Grauwe f10 a 14, Vale f9 a 11, Bruine boonen f9 a 12, Karweiaaad f25, aangevoerd 4 Paarden f40 a 120, 58 Schapen f22 a 28, 100 Lam meren f14 a 22, 14 Kalveren f6 a 24, 35 Varkens f 12 a 16, 32 Biggen f5 a 9, 100 Kippen f0,80 a 2, 4400 Kipeieren f4 a 5 per 100, 1315 koppen Boter f 0,55 a 0,57 per kop. de Spion" is naar wensch geslaagd. Deleden van 't gezelschap hadden hunne rollen goed ingestudeerd en onder 't talrijk publiek heerschte bij 't spel voortdurende aandacht. Van tijd tot tijd klonken luide betuigingen van bijval. Hedenavond herhaling van de voorstelling. We hebben reden te vermoeden, dat ook nu de zaal flink bezet zal zijn. Gaarne hebben we een woord van lof over voor dillettanten, die hun tijd en talenten ten beste geven tot on dersteuning van een hulpbehoevende weduwe met haar gezin en de ruime opkomst der toe schouwers levert 't bewijs, dat die pogingen krachtdadige ondersteuning vinden. Bij Zr. Ms. besluit van 18 dezer is, met ingang lFebr. aanst: 1°. de lui tenant ter zee le klasse A. E. Arkenbout Schokker, op zijn verzoek, eervol uit den zeedienst ontslagen; en 2°. de luitenant ter zee 2e klasse A. H. Hoekwater, be vorderd tot luitenant ter zee le klasse. Eergisteren overleed alhier, een al gemeen geachte vrouw, niet alleen in den kring van haar gezin maar ook vooral door hen, door wie zij geroepen werd hare verloskundige functie te verrichten. Wij be doelen mej. E. But, geb. Mallet, de in haren werkkring zoo zeer gewaardeerde vrouw. Wordt aan vele mannen bij hun verscheiden hulde gebracht, ook deze vrouw verdient zulks. Hoe velen hielp zij hu n komst ter we reld bespoedigenGroot zal het getal zeker zijn, maar dat is minder vergeleken bij den jjver, dien zij immer betoonde aan haar, welke hare hulp behoefden. De naam van mej. But, de kumdige maar zeer bescheiden vrouw, zal bij tal van familieën in dankbare herinnering blijven. Te Oosterend op Texel bestaat sedert 3 jaar een onderling begrafenisfonds, dat volgens de rekening en verantwoording, in de verloopen week gedaan, blijk geeft van zeer voordeeligen stand van zaken. Het batig slot immers bedraagt in dien korten tijd reeds meer dan zes honderd gulden, ofschoon de inlage, door de leden wekelijks te voldoen, vooral niet hooger is, dan die welke door andere maatschap pijen wordt gevorderd, en de uitkeeringen nog wel zoo hoog zjjn. Wel wordt het fonds kosteloos beheerd, en geniet de bode slechts een geringe toelage, maar doet toch het groote voordeel van onder linge vereeniging duidelijk uitkomen. Behalve dit fonds werkt ook het fonds voor uitkeering en geneeskundige hulp bij ziek te" voortreffelijk. Het regeeringsantwoord omtrent het ontwerp tot wijziging van art. 194 der Grondwet, wordt tegen het einde dezer maand ^eu' De Nederl.Rhjjnspoofwegm' Zondag begonnen met de verwarming van derde-klasse-rijtuigen met waterstoven. Zaterdagochtend is door trein 3 van Amsterdam naar Emmerik te Marsbergen een man overreden, zijn lichaam werd letterlijk in drie stukken gescheiden. De oorzaak van het ongeluk wordt toegeschre ven aan doofheid, waardoor de man niet den trein hoorde aankomen. 320ste Staatsloterij. 5de Klasse, le Lyst. No. 19944 f 100,000. Nos. 7056 18536 20977 f 1000. No. 15285 f 400. Nos. 2456 3755 4602 5108 5673 19704 20597 f 200. Nos. 1142 1473 1593 7669 10229 11284 12231 12950 13592 17243 17983 18585 f100. Vervolg der Berichten. Gedurende het jaar 1885 zijn alhier bin nengekomen 393 schepen, van de navolgende buitenlandsche havens: Amble 1, Arcachon 1, Archangel 1, Ber gen 2, Bjorneborg 2, Bolstra 1, Borga 2, Bre inen 3, Burnt-Island 1, Cardiff 2, Cette 1, Charlestown 2, Christiania 5, Croonstad 4, Dantzig 1, Drammen 15, Drontheim 2, Duin kerken 1, Finland 1, Forwey 2, Frederiks- hal 4, Frederikstad 5, Gefle 1, Gothenburg 2, Hamburg 4, Helsingfors 3, Hernösand 6, Himango 6, Hudiksvall 6, Huil 3, Iggesund 2, Köngshamm 1, Kötha 9, Lapvich 2, Liver- pool 4, Londen 139, Lovisa 6, Memel 2, Nerva 2, Newcastle 63, New-York 1, Noord zee 9, Nijland 7, Odessa 1, Oran 1, Passa ges de San Pedro 1, Pernoviken 4, Riga 7, Risoer 1, Runcorn 1, Sandvicken 1, Skuts- kar 2, Stockholm 1, St. Petersburg 1, Strom- ness 1, St. Ubes 1, Sunderland 5, Sundsvall 13, Svelvig 3, Taganrog 1, Trangsund 1, Ulenborg 1, Umea 1, Wilalahti 1, Windau 2, Wyborg 3 en Yarmouth 2. Gedurende hetzelfde tijdvak vertrokken van hier 384 schepen, als naar: Aalborg 1, Antwerpen 3, Avontuur 1, Bjorneborg 1, Blijth 2, Borga 1, Boulogne 1 Bremen 1, Burnt-Island 1, Cardiff 1, Dantzig 1, Drammen 16, Duinkerken 1, Elseneur 4, Engeland 3, Frederikshal 1, Frederikshamm 1, Frederiksstad 1, Folkestone 1, Gamle Car- leby 1, Hamburg 2, Helgoland 10, Helsing fors 2, Hernösand 10, Himango 3, Hudiks vall 3, Huil 5, Köngshamm 1, Khtka 6, Lap- vick 1, Laurvig 1, Leith 2, Lietrook 1, Lon den 155, Lovisa 6, Mandal 1, Moss 1, Memel 1, Nerva 1, Newcastle 64, Noordzee 1, Noor wegen 1, Nykjöbing 1, Nijland 6, Penarth 1, Pernoviken 3, Riga 8, Rio Grande 1, Risoer 3, Sandarne 1, Schotland 6, Shields 2, Skuts- kar 1, Spjutsund 1, Sunderland 4, Sundsvall 14, Tonsberg 1, Umea 1, Wiek 1, Wilalahti 1, Windau 1, Wyborg 4. De liefdadigheidsvoorstelling door den Burgerkring Harmonie gisterenavond in Tivoli gegeven was druk bezocht, want de zaal was met recht eivol. De opvoering van «Paddy Gedurende de maand Dec. 1885 zijn 105 personen voor den Indischen mili tairen dienst aangenomen, en wel: 69 Nederlanders, 26 Duitschers, 7 Zwitsers en 8 Belgen. Bovendien werden 39 mi litairen beneden den rang van officier van het leger hier te lande voor het In dische overgenomen. In de crimineele zitting van het gerechts hof te Leeuwarden, heeft terecht gestaan Stijntje H., oud 21 jaren, ongehuwd, diestmeid, wo nende te Haulerwijk, thans in hechtenis, ter zake dat zij het kind, waarvan zij in den nacht van 31 October op 1 November heimelijk is bevallen, kort daarop moedwillig van het le ven beroofd en een paar dagen later begra- heeft. Volgens de deskundigen is het kind door verstikking gestorven, maarzij verklaarden zich onbevoegd, om de wijze hoe, te kunnen vast stellen. De proc.-gen. mr. G. A. Viescher achtte de schuld van besch, bewezen door hare bekente nis, in verband met de gebleken omstandig heden. Hoewel besch. een hoogst misdadig feit gepleegd en zich vergrepen heeft tegen den eersten plicht eener moeder tegenover haar hulpeloos kind, zoo heeft spreker toch uit de instructie en heden ter terechtzitting den in druk gekregen, dat er wel aanleiding bestaat, om ook zijnerzijds verzachtende omstandighe den voor te dragen. Hij acht het verhaal, hoe zij ten val gekomen is, juistdat zij in een onbewaakt oogenblik door een jongmensch is misleid, die, toen zij dezen de gevolgen mee deelde, niets meer van haar wilde weten. Wetende, dat zij geen hulp had te verwach ten van den vader van haar kind, en beheerscht door schaamtegevoel, heeft zij in radeloosheid de toevlucht tot die wanhopige daad genomen, Volgens de verklaringen van verschillende in de instructie gehoorde getuigen, heeft zij een gunstig verleden, was zij steeds een flinke diestmeid en, wat zeer veel zegt, van een ze dig levensgedrag, zoodat de schuld van haren val aan een ander is te wijden. Spreker zal voor haar celstraf requireeren, in de hoop, dat haar berouw oprecht zal zijn en dit zal blijken door een oppassend leven, als zij in de maat- schappy is torruggekeerd. De proc.-gen. requireert hare veroordeeling tot 2 jaren celstraf. Reeds laugen tijd bad 't veler aan dacht getrokken, dat de dienstbode van den koffiehuishouder A.bij het station Lich tenvoorde Groenlo, veel beter gekleed ging, dan hare omstandigheden het moes ten veroorlooven Zij droeg verder een gouden horloge met ketting, maakte uit stapjes naar Amsterdam met jeugdige schoenmakersgezellen, kortom zij nam het er goed van. Thans is gebleken, dat zij in den tijd van twee jaren haren mees ter voor omstreeks f 1000 bestal. Zater dag is zij door de politie naar Zutphen overgebracht. De wedstrijd te Hamburg. Men schrijft uit Hamburg, onder dag- teekening van Zaterdag aan de Amsterd. In haast een paar woorden over den wedstrijd. De belangstelling wie als overwinnaar uit den strijd zal treden is een oogen blik verdrongen door de groote vraag »dooi of vorst?" Zaterdag en Zondagoch tend zag het er maar slecht uit. Bij 2 a 3 graden celsius dooi en Zuidwesten wind viel voortdurend een lichte mot regen. Tegen hedennamiddag 3 uur is echter het weder opgeklaard en thans (8 uur des avonds) is de lucht helder en vriest het eventjes. Er is dua kans, dat de wedstrijd door gaat. Hedenmiddag bracht ik een bezoek aan het Heiligengeistfeld, waarvan een deel onder water ia gezet. De langwerpige baan, die ik ongeveer op de de dubbele van het Haagsche Malieveld schat, heeft weinig van den dooi geleden en kan, als de vorst aanhoudt, uitstekend zijn. Werner is hier sedert Donderdag, en Axel Paulsen is Zaterdag aangekomen. Laatstgenoemde heeft Zondagochtend op de baan gereden. De Friezen worden gewacht onder ge leide van baron De Salis en zullen, naar ik hoor, in het Hamburger Hof logeeren. Een heden ontvangen telegram meldt ons »De internationale wedstrijd zal Dins dag plaats hebben, de kamprit Woens dag. Alle bekende Noorsche en Deensche hardrijders zijn aanwezig. De Friezen komen hedenavond. Er valt sneeuw bij geringe vorst". Het Engelsche schip »Hudson Bay," kapitein Veysey, van Samarang naar Fal- mouth, is op zee gezonkeneen gedeelte van het volk is gered en te Kaapstad aangebracht. ---üit ~WarscjLau worc^ gemeld, dat ^"ardowski, oud-Tr.dê«cMef^^ir, dood werd veroordeeld wegens deelneSILQ^aan de geheime werkzaamheden der nihilisten,, in de gevangenis van genoemde stad is opgehangen. Zjjne vrienden, die met hem tot de doodstraf werden veroordeeld, heb ben vermindering van straf bekomen en zul len naar Siberië verbannen worden. Een Engelschman, Peare genaamd, heeft een klein toestel uitgevonden, dat menig schipbreukeling voor verdorsten kan bewaren. Het kan in iedere scheeps- boot worden aangebracht en er is geen vuur bjj noodig, aangezien de warmte, die het water moet doen verdampen, door wrijving wordt ontwikkeld. Met dit toe stel, dat door menschenkracht in beweging wordt gebracht, kan men per dag 17 liter drinkbaar water voortbrengen. Op de scheepswerf van Poillon te Brooklyn wordt thans een vaartuig ge bouwd dat, in plaats van door een stoom machine, door een electrischen moter in beweging gebracht wordt. De motor be vindt zich in het ruim onder de water lijn en moet daarom bijzonder geschikt zijn voor oorlogsschepen, omdat hij door kanonschoten niet vernield kan worden. Volgens opgaven van den uitvinder is die motor op elk vaartuig te gebruiken en neemt hij niet meer dan de helft of een derde ruimte in, die een stoommachine noodig heeft. Voor zjjn bediening zijn slechts weinige personen noodig en de bedrjjfskosten zijn uiterst gering. In een armenhuis te Stockholm nam eene oppasster, toen zjj 's morgens een vertrek binnenkwam dat door 6 oude mannen bewoond werd, een sterke gas- lucht waar. Een der mannen was reeds dood en drie stierven, vóór de geneesheer kwam, terwjjl de overblijvende twee be wusteloos en halfdood naar het zieken huis gebracht werden. De toestand der laatsten bleef hoogst bedenkelijk. Ongeveer half 8 uren traden Dins dag twee heeren met een dame het ma gazijn van den Parijschen juwelier Mejjer in het Paleis Royal binnen en vroegen met diamanten bezette spelden te zien. Terwijl de juwelier hun deze toonde wenschte een der heeren een likeurstel letje te zien, dat onder in de winkelkast stond. Om dit te krijgen moest de ju welier voorover bukken, waarvan de da me gebruik maakte om een diamanten collier ter waarde van 14000 frs. te ka pen. De heer Meijer had niets van dan diefstal bemerkt, maar wel een werkman, die voorbij ging. Onmiddellijk ging de ze den juwelier van de zaak verwittigen en hielp hem, de dievegge met een der hee ren vast te houden tot de politie kwam. De medepiichtige] verklaarde William James te heeten en kleedermaker van beroep te zijn, doch de vrouw weigerde, eenig aniwoord te geven. De moord van den prefect Barrême. De Parysche politie is den moordenaar van prefect Barrême op het spoor. Het volgende is van hem bekend. Om half zes 's avonds nam een lange man met knevels en bakkebaarden, keurig gekleed, met een hoogen hoed en hand schoenen, een kaartje eerste klasse van Parijs naar Nantes heen en terug. De bureaulist merkte op, dat het reeds te laat was om nog van een retourbiljet ge bruik te maken, maar de man antwoord de Dit doet er niet toe, want ik ga on middellijk weer terug. De bureaulist gaf toén het kaartje, doch nam den man nauwkeurig op, daar hij zijne handelwyze zeer vreemd vond. Zoo kon hij nu zijn uiterlijk tot in bijzonderheden beschrjj- ven. Nadat de reiziger het kaartje had oatvangen, ótond hij te praten met een anderen heer, met wien hjj vermoedelijk van hoeden verwisselde. Toen de trein op het punt stond om te vertrekken, sprong hy in dc coupé lsta klasse, waar de prefect had plaats genomen. De trein kwam precies te 8 uur te Nantes aan. Uit de coupé kwam maar één passagier, wiens signalement overeenkomt met 'tgeen is gegeven door den bureaulist te Parijs. Van acht uur tot half negen wandelde deze heer door Nantes rond, zonder ech ter een café te bezoeken. Terug komende aan het station, liet hy in de nabjjheid by een boom een reisdeken achter, dien hij tot dusver over den arm had gedra gen. Deze deken is als die van den heer Barrême herkend. Van het station ging de vreemdeling die blijkbaar het plan vooraf nauwkeurig had beraamd, langs een zijpad naar Nantes- Station, een kleine halte, die slecht ver licht is en waar gewoonlijk alleen een paar boeren op den trein wachten. Hier verschool hij zich in een hoekje, totdat dat de trein naar Parjjs kwam. Nau welijks stond de trein stil, of de man liep haastig naar den trein, opende een compartiment 1ste klasse en bleef daar met den rug naar hét station gekeerd, staan totdat de trein vertrok. Een amb tenaar, die hem voor een inspecteur hield, heeft echter zijn gezicht gezien en ver klaart dat dit strookt met het signale ment. Eenige minuten later snorde de Tirênrtaags Maisons-Lafitte, waar de baan wachters met toortslicht het Yyk T&T&daj^. prefect wegdroegen. Te tien uur precies was de moordenaar weer te Parijs en overhandigde den ambte- uaar het retourbiljet, dat hij voor zjjn vertrek had genomen. Het nommer 20771 beantwoordt aan het nommer van de andere helft van het kaartje, dat by de heenreis aan het station Nantes van den zelfden reiziger werd ontvangen. Verder heeft men niets meer van hem gehoord of gezien. Ondertrouwd: W. K. NIEBORG, en P. VOS. IJmuiden, 16 Januari 1886. Ondertrouwd JOHANNES VROONE en ELISABETH DE WIT. Wieringen, 15 Januari 1886. Algemeene kennisgeving. P. S. De zaak in Kruidenierswaren en de Barbiersaffaire, zal pp denzelfden voet als vroeger worden voortgezet. Ver zoeke by deze aan onze plaatsge- nooten gunst en recommandatie. Ondertrouwd I. A. YAN GELDER, en van den Helder, R. M POLAK, Hoorn, 15 J»n. 1886. Hoorn. Eenige en algemeene kennisgeving. Geboren Zoon van HENDRIK ROEFFEL, en JACOBA STRACHHAL. Helder, 18 Januari 1886. Bevallen van een welgeschapen Zoon L. KALF geb. Leen. Helder, 19 Januari 1886. Bevallen van een Dochter, A. YAN PETTEN, Echtgenoote van P. W. BLOM. Nieuwediep. 17 Januari 1886.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1886 | | pagina 2