Twee Doopelingen. Advertentiën. Hetzelfde ondervinden onze steenhouwers. Vroeger was de invoer van bewerkte steen belast met 10 pCt. van de waardevan ruwe steen werd 5 pCt. geheven. Thans is de in voer van beide vrij. In welke stad van ons land, zoo vragen wij, wordt een steenhouwerij aangetroffen, die onder de gevolgen van den vrijen invoer niet geleden heeft en nog lijdt? Wij tarten ieder zulk een plaats aan te wijzen. De bloeiende werkplaatsen van weleer kwijnen cn sukkelen voort. Waar vroeger voor 40 man werk was, is nu nauwelijks werk voor 10. Let maar op waar gebouwd wordt. De steen komt kant en klaar uit België of uit Duitschland, en onze eigene werklieden staan er bij te kijken met de handen op den rug. En of dat buitenlandsche werk dan ook niet beter is? Och, getroost u de moeite en zie te Leeuwarden de hardsteenen trottoir banden eens na. Stellig, daar zijn er ver scheiden onder, die afgekeurd zouden worden, als zij door een Leeuwarder steenhouwer ge leverd waren; maar de groeve waar zij bewerkt zijn, was zoo ver weg. Ze terug te sturen, verbeeld u den omslag I 't Sprak der halve vanzelf, dat alles geaccepteerd moest worden, het mindere zoowel als het betere. En onze houtzaagmolens, zoo talrijk in schier nllc deelen des lands, wie kan ze zonder deer nis aanzien, als hij bedenkt dat al de vroolijke bedrijvigheid, al de drukte, al het leven en vertier, vroeger aan die inrichtingen zoo eigen, thans weg is, verdreven door den vrijen in voer van het gezaagde hout uit Noorwegen en uit Zweden? Men telle toen-niet te licht hoe ook onze houtzaag-industrie lijdt onder de toepassing van het vrijhandel-stelsel, en men telle ook vooral niet de gevolgen te licht, die daaruit voor den werkman en zijn gezin voort spruiten. Iedereen begrijpt dat het den werk man goed gaat, als het den patroon goed gaat, <1. i. als deze volop werk voor hem heeft. De belangen van beiden gaan noodzakelijk hand aan hand. Als de onderneming kwijnt, dan zal de arbeider er geen zijde bij spinnen. Welnu, onze houtzaagmolens kwijnen sinds het bewerkte hout van buiten vry wordt in gevoerd. En dat is maar niet een beweren van de eigenaars; het is een feit, dat ieder een met eigen oogen kan zien. Houtzaagmolens te Leeuwarden, die tot verleden jaar voor 58 gulden in het patentrecht waren aangeslagen, zijn dit jaar door de zetters uit eigen beweging met de helft verlaagd. Waarlijk niet omdat het werk er overvloediger is geworden. Men ziet hieruit, hoe het nadeel allen trefténden eigenaar, èn den arbeider, èn de schatkist. Maar de werkman lijdt alweer het zwaarst Vroeger hadden deze molens het geheele jaar door volop werk. Van October tot Maart werd er eeu voorraad gemaakt van planken cn ribben, die tegen en gedurende den zomer grif van de hand ging. In de zomermaanden werd commissiewerk gedaan voor bestekken. Als de zomer ten einde was, begon de kring loop opnieuw. Maar thans? Wie denkt er aan, gedurende de wintermaanden een voor raad planken en ribben te zagen, met de ze kerheid dat men er mee blyft zitten Het volk werd vroeger voor een vol jaar gehuurd. Maar de omstandigheden noodzaken den fa brikant, met die gewoonte te breken. Er zijn voorbeelden, dat het vorige jaar drie maanden lang werkloon uitbetaald is zonder dat grj werk was. Dat kan OiY^°r/ï^jr niet volhoudeD.ia£j^^-*r pau_.-v^- -V-u duur in dQ.£ïielm^ viij ziet zich derhalve thans ^'doLv-1*'" n0°dzakelijkheid, het volk los te - het naar omstandigheden te ont- (Ons Noorden.) CORRESPONDENTIE. Het ingezouden stukje van den heer L. II. in zake de voordracht van den heer Vegtel, zal in het volgende nommer wor den opgenomen. Een ingezonden plan over pensioenen op Rijks werf waeht mede op plaats ruimte. Ook een ingezonden stuk eenige vra gen aan de Leden van den Gemeente raad," om dezelfde reden. Uithoofde het ingezonden stukje van een Liefdadigheids voorstander", reeds in een der plaatselijke bladen is opgenomen, achten wij de plaatsing overbodig. Red. En 's knaapjes vader boog zich neêr. „Geen moeder," sprak hij, „hebt ge meer, Maar God de Heer Deed liefde U vinden aan deez' haard. Geen moederlied moge U verblijden, Toch zal de liefde uw kindsheid leiden: Zij heeft zich nu reeds geopenbaard." Het kind, alsof 't die taal verstond, Blikt, met een glimlach om den mond, De kamer rond 't Scheen of 't die woorden had verstaan, Vertrouw vol lag het wicht zich neder, En grootmoe wiegde 't heen en weder Een kalme lach verving heur traan. De zon, die ginds het feest bescheen, Wierp ook een heldre straal meteen Naar 't wichtje heen Alsof ze een groet der moeder bracht, En wilde zeggen„God zal schragen Blijf voor de kleine zorg maar dragen Zoek voor uw taak van boven kracht Stoomvaartberichten. Het stoomschip Voorwaarts, van Batavia naar Arasterdam,vertrok 29 Jan. van Port-Said. Het stoomschip Prinses Amalia, van Amster dam naar Batavia, passeerde 28 Jan. Perim. Het stoomschip Prins Alexander arriveerde den 30sten Jan. te Padang van Arasterdam. Marktberichten. Alkmaar, 30 Jan. Aangevoerd 3 Paarden f75 a 135, 7 Koeien en Ossen f120 a 180, 37 nucht. Kalveren f6 a 20, 158 Schapen f 14 a 21, 2 Lammeren f 6, 65 magere Var kens f 12 a 18, 138 Biggen f6 a 12, 12 Bokken en Geiten f4 a 7, Kipeieren f 5 a 5,75 per 100, Boter per kop f0,771/» a 0,85. Hoorn, 30 Jan. Tarwe f 6,50 a 7,50, Gerst f4 a 5, Haver f4,25 a 4,50, Witte erwten f9 a 10, Groene f 11 a 12, Grauwe f 13 a 15, Vale f9 a 10, Bruine boonen fll a 12, Karweizaad f25, 38 Lammeren f14 a 22,16 Kalveren f8 a 20, 19 Varkens f12 a 16, 1 Zeug f35, 75 Biggen f6 a 8,50, 110 Kippen f0,80 a 2, 2950 Kipeieren f5 a 6 per 100, 963 koppen Boter f0,571/s a 0,65 per kop. Visschertj-Berichten. 1 Febr. 4 sloepen, schipper A. Koster met 80 lev. kabelj., per stuk f4,30; 7 lev. leng, per stuk f 3,80; 3 lev. lieilb., per stuk f 14; 320doode kabelj., per stuk f 1,90 tot f 2,20; 1400 schelv. in ijs, per 100 stuk f 17,50. Schipper J. v. d. Hoek met 100 lev. kabelj., per stuk f 3,75; 10 Ier. leng, per stuk f4,65; 8 lev. heilb. 180 doode kabelj., per stuk f2 tot f 2,20; 3500 schelv. in ys, per 100 stuks f 18; 9 bommen met 90 tot 180 tong, per stuk 40 tot 60 cent; 3 tot 9 m. schol, per mand f 2,50 tot f 5,50; 100 tot 200 kleine en middelm. tong, per stuk 10 tot 20 cent. 1 Febr. Schipper J. de Korte met 700 schelv., per 100 stuk f 28. Schipper J. Koster, met 2000 schelv., per 100 stuk f27,50. N.m. 1 sloop, schipper L. van Vo^K —met kabelj4 schelv., heilb prn8Y r kocht. -corêl? wnSen- Uit de hand ver" 2 FeK eten hc-*- -•"1-en- 't Was Zondagnaar het kerkgebouw Trok, ondanks felle winterkou, Een man en vrouw, Om 't kind, dat hun geschonken was, Gods liefde door den doop te wijden. Blijmoedig blonk 't gelaat van beiden, 't Was vreugd, die men in 't oog hun las. De kerkklok luidde. Naar 't gebouw Trok, met een zuigeling, een vrouw In diepen rouw, Om 't arme hulpelooze wicht, Dat moeders lied nooit zou verblijden, Gods liefde door den doop te wijden; 't Was voor de vrouwe een zware plicht. De kerk ging uit, en weltevreên Toog man en vrouw weer huiswaarts heen, Met snelle schreen Een feestmaal beidde thuis het paar. Waar weldra bloedverwant en vrinden Zich op het doopfeest lieten vinden Gezellig zat men bij elkaar. De kerk ging uit, en gansch alleen Trad grootma met het wichtje heen, Met loome schreen. Thuis lei ze zacht het knaapje neer Een heldre traan blonk in haar oogen. „Arm kind," sprak zij vol mededoogen, ^Arm kind, gij hebt geen moeder meer!" 320ste Staatsloterij. 5de Klasse. 8e Lijst. No. 5612 f25000. No. 6251 14538 f1000. No. 1070 1264 7086 14745 15993 19141 f400. No. 2216 2496 6063 10246 13720 14406 f200. No. 2632 2989 5691 8467 12445 13245 14202 14875 15031 15326 20428 f100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 29 Jan. tot 2 Febr. ONDERTROUWD: GEHUWD: Geone- BEVALLENG. Stuivenberg, geb. Ver boom, z. C. Been, geb. Bakker, d. N. Meskes, jeb. Smith, d. J. C. Oldenburg, geb. Meijer, z. A. Swaaij, geb. Swart, z. H. M. Vermeulen, geb. van Straten, d. J. R. Janzen, geb. Smit, z. G. D. Reigwein, geb. van den Broek, z. G. Griek, geb. Beukenkamp, d. T. Breraer, geb. Hartog, z. F. Slagter, geb. Breen, z. J. C. Spigt, geb. Heeres, d. G. Poth, geb. de Bruin, z. P. W. M. H. van Lom, geb. Egers, d. M. G. Leijdeckers, geb. van Santé, z. OVERLEDEN: H. C. Touw, 2 m.D. Nieuw- land, 9 m. E. D. W. Jonckheer, geb. van Teng- nagell de Raad, 23 j. K. Hondius, 82 j. E. W. A. van den Dungen, 3 m. A. Schoorl, geb. Zeeuw, 34 j. W. G. Sant, 8 m. Twee levenloos aangegeven. Vervolg der Berichten. Aan het Kon. Instituut voor de Marine wordt een leeraar gevraagd in de natuur en scheikunde. De jaarwedde be draagt f2800 'sjaars. Blijkens een bij het departement van Marine ontvangen telegram, is Zr. Ms. schroefstoomschip 1ste kl. Koningin Em ma der Nederlanden, onder hevel van den kapitein-iuitenant ter zee H. Quispel, laatst komende van Batavia, in den na middag van 31 Jan. te Capetown (Kaap de Goede Hoop) aangekomen. Aan boord was alles wel. Het machine-personeel der Kon. Ned. zeemacht, dat 13 Maart a. s. per stoom schip Drenthe naar Oost-Indië zal worden uitgezonden, zal bestaan uit: den machi nist le kl. v. k. J. G. H. Jordans, de machi nisten 2e kl. J. K. S. Schönlau, R. Colom, K. Schraver en de machinisten 3de kl. H. C. But, P. van der Harst en M. Haak. Als een zeldzaamheid vermelden wij, dat gisteren, 1 Febr., een kip van den heer van Renesse, stationschef alhier, reeds 4 kuikens heeft uitgebroed. De telefonische verbinding tusschen Kijkduin, Callantsoog, Petten en Egmond aan Zee, ten behoeve der kustwacht aan gelegd, is tot stand gekomen, en daar onze gemeente reeds vroeger met Kijkduin telefonisch en IJmuiden met Egmond per telegraaf werd verbonden, zijn alle plaat sen langs de Noord-Hollandsche kust nu met elkander in gemeenschap gebracht. Door eenige ingezetenen is, naar we vernemen, een adres ingediend bij den gemeenteraad alhier, in welk adres de wensch wordt uitgedrukt naar 'tstichteu van een brug over het Held. kanaal, tusschen de Windsteeg en de Keizerstraat. Naar 't oordeel van adressanten, wordt in de behoefte aan gemeenschap aldaar op een zeer gebrekkige wijze door het bestaande pontveer voorzien. De loodstransportstoomboot Scheld* is van Nieuwediep. naar IJmuiden ver trokken, ten einde voorloopige werkzaam heden te verrichten, ten dienste van de op het koepelfort aldaar eerstdaags te houden schietoefeningen. Nu Zr. Ms. stoomschip »Java" op proef gestoomd heeft te Feijenoord en voldaan, komt die bodem in Maart naar Hellevoetsluis, om uitgerust te worden voor de reis naar Oost-Indië. Het machinisten-personeel zal bestaan uitden machinist le kl. W. F. van der Waarden, die der 2e kl. J. J. Jöbsis en Koopman, en die der 3e kl. Verbeek. Met zekerheid verneemt men, dat ook Zr. Ms. monitor »Wesp" zal behoo- ren tot de vaartuigen, die van 't marine etablissement te Hellevoetsluis in dienst worden gesteld. Hoogstwaarschijnlijk zal die bodem electrisch licht krijgen. Aan ongeveer 50 personen op 's Rijks Marine werf alhier is mededeeling gedaan, dat zij zich moeten voorbereiden op een aanstaand ontslag. Met weinige woorden alzoo, en één pennestreek, zal op nieuw een wreede maatregel worden bestendigd. Deze menachen, die weldra plotseling der open bare liefdadigheid worden aanbevolen, zijn geen invaliden, maar voor het meerendeel nog krachtige personen, die na meer dan 30 jaren arbeid ten dienste van den lande worden weggezondenDe staat, die met kwistige hand renten van belangrijke kapi talen uitkeert aan één deel harer dienaren, die 45 jaren bereikt hebben en sommigen bovendien met rijksbetrekkingen belast, zendt een ander deel, dat niet mindere ëSBvSfjwïttê, 'éénvoudig weg. Men ziet thans particuliere industriëelen zich beijveren het lot hunner werklieden voor de toekomst te verzekeren en een Marine regeering, die hare bezuinigingsplannen be raamt ten koste der werklieden. Is dat nu de wijze, waarop het sociale vraagstuk be vredigend kan worden opgelost! Wij ho pen, dat het onbillijke er van mag worden iDgezien, en de voorgenomen maatregel niet zal worden toegepast. Den 27 is door kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente te Wierigen aanbe steed het afbreken en bouwen der kerk te Oosterland op Wieringen, geraamd op f10400. Van de 15 inschrijvers waren de heeren P. de Waard en H. Wijker te Hel der voor f 9548 de laagste. Het barkschip »Rosalie," is, Zondag nacht van Pensacola te IJ muiden binnen komende, tegen eenige aldaar liggende baggermachines aangevaren, waardoor aan deze vaartuigen belangrijke schade werd toegebracht. Gedurende de laatste weken is de waterstand aldaar met 10 a 15 dM. verminderd het feit bestaat dat daardoor diepgaande schepen reeds genoodzaakt zijn geweest 4 a 5 uur in zee op hoog water te blijven wachten. Uit Tessel meldt men: Het blijkt, dat weer eenige zeetonnen en bakens uit de vaarwaters door hut ijs van hun plaats zijn weggevoerd. Be oosten de haven dreef Maandag een zeeton, zwart geverfd, die wegens het onstuimige weer niet kon worden opgevischt. Gisterenmorgen om half acht heeft te Maastricht brand gewoed in den klee- renwinkel van den heer Hamoir in de Muntstraat. Een vrouw en twee kinde ren zijn in de vlammen omgekomen. Vrijdagavond heeft tusschen Bunde en Maastricht een poging tot het doen ontsporen van den trein plaats gehad. Aan nachtpost No. 6 waren acht schroef bouten uit de rails genomen en was een hout dwars over den weg gelegd. Geluk kig werd de toeleg bijtijds door den baan wachter ontdekt, waardoor de te 7.22 van Sittart vertrekkende goederentrein bijtijds kon worden gewaarschuwd. De politie heeft onmiddellijk onderzoek ingesteld. Men schrijft uit Utrecht: Dezer dagen overleden in het zieken huis alhier bijna gelijktijdig twee jonge lingen, zekere v. G. oud 20 jaren en de R. oud 23 jaren, respectievelijk in de Jan Meyerpoort en de Goede Steeg te dezer stede woonachtig, vau welk overlijden op de gebruikelijke wijze aan de betrokken familiën werd kennis gegeven, terwijl de lijken inmiddels naar een daarvoor be stemd lokaal werden overgebracht en ver volgens ter beschikking der familie ge steld, nadat deze had te kennen gegeven zelve voor de begrafenis te zullen zorgen. Van dat oogenblik af ging alles naar gewoonte, de bidders, daartoe door de fa miliën aangewezen, zorgden voor de kis ting èn hetgeen daarop betrekking heeft en bezorgden eindelijk de lijken bij de familie aan huishierbij of wel bij het kisten moet echter, zoo als te laat ge bleken is, een vergissing hebben plaats gehad waardoor de beide lijken verkeerd werden bezorgd en den 27en dezer, door de verwisselde familiën begeleid, ter laat ste rustplaats gebracht. Hoewel er tus schen de beide lijken nog al veel gelij kenis moet hebben bestaan, is het toch opmerkelijk, dat men de persoonsverwis seling niet aanstonds heeft ontdekt, te meer omdat een hunner een klein zwart kneveltje droeg, en dat het alleen de aan dacht van den vader van een hunner heeft getrokken, dat een mensch na zijn dood toch erg kan veranderen? Hoe het echter ook zij, de geschiede nis is vreemd en voor de betrokken fa miliën alles behalve aangenaam. De Ned. Sport bevat een schrijven uit Hamburg, geteekend »L." van den volgenden inhoud: Vroeger in Holland zijnde, zag ik meermalen vlugge schaatsenrijders, doch hoorde altijd: dat is niets bij vergelijking met de Friezen, daarom verheugde mij de tijding dat die beroemde Friezen alhier zouden komen. Ik was zoo gelukkig Vrijdag en Zater dag op het Heiligen Geist Feld de Frie zen goed te kunnen observeeren en zoo het mij vergund zij, U mijne classificatie mede te deelen, zoo zou ik ze als vol gend rangschikken. De Vriesde vlugste. Veningade taaiste. Kingmade slimste. Bruinsma de wildste. V. d. Bergde krachtigste. en Zijlstrade luiste." Door het gerechtshof te Leeuwarden is in hooger beroep het vonnis der Recht bank aldaar bevestigd, waarbij H. B. laatstelijk vader in het Claerkampster weeshuis te Franeker, is veroordeeld tot twee jaren celstraf, f 150 boete en ont zegging van het recht van voogd of cu rator te zijn gedurende twintig jaren, ter zake van het zich feitelijk yergriipec- te- |féitlf<r%üen,"'d'oorr ér zijn werk vau te maken om de onzedelijkheid van jonge lieden beneden den ouderdom van 21 jaren van de vrouwelijke kunne op te wekken, gepleegd door iemand met het opzicht over die jongelieden belast. De eisch van den procureur generaal was vijf jaren gevangenisstraf. De veroordeelde is voorvluchtignaar men vermoedt is hij naar Amerika ver trokken. Te Vreeswijk zijn, naar men meldt, op 4 boerenplaatsen brutale diefstallen gepleegd. Onder meer zou men van de boerderij op »den Bongenaar" het spek van een paar varkens, dat gereed lag om gerookt te worden, en 37 stuks metworsten gestolen hebben. In de schuit, waarmede de dief of dieven schijnen te zijn over gevaren, zijn twee worsten blijven liggen. Ook te Tuil en 't Waal is tegelijker tijd diefstal gepleegd, en wel bij mej. de wed. v. E. van een paar vette ganzen en een paar stukken rookvleesch, terwijl kort in de nabijheid een paar eenden, eenig spek en eenige stukken goed, die te blee- ken lagen, gestolen werden. In Londen is tegenwoordig een vis- schersvaartuig tentoongesteld, dat niet kan zinken en steeds als reddingsboot kan worden gebezigd. Het vaartuig is 32 voet en kost, buiten de uitrusting voor de vischvangst, 250 pond sterling, terwijl de prijs van de red dingbooten van de Lifeboat-Institution" 1000 pond is. Grootere booten zouden van 500 tot 600 pond kosten. Omtrent het in de lucht vliegen van een buskruitmagazijn te Kiew wordt het volgende gemeld. Zaterdagmorgen te 9 uur werd in som mige deelen van de stad Kiew een zo< hevige ontploffing gehoord, alsof een vij andelijk leger begon de stad te bombar deeren. Het bleek weldra, dat de geheele geweerafdeeling van het arsenaal der stad in de lucht was gevlogen. De ontploffing vond plaats in de uit 2 overdekte lokalen bestaande gieterij, waar in ongeveer twaalf millioeu patronen werden bewaard. De arbeidslokalen be staan eigenlijk uit drie verblijven en wel uit de loods waar de kogels worden ge maakt en twee magazijnen van ge weren. Daar er den vorigen dag niets te wer ken was geweest, waren de magazijnen gesloten gebleven. Zaterdag te 9 uur 's morgens kwamen zeven soldaten aan het magazijn, om kogels op te stapelen, maar zij waren nog niet aan 't werk, toen de ontploffing volgde. De exploisie was zóó hevig, dat de puinhoopen naar alle zijden en tot op een afstand van zeshonderd meterswerden weggeslingerd. Vier der sol daten werden in stukken gereten en drie werden zeer zwaar gekwetst. De kogels die met het gebouw in de lucht vlogen, liggen over een groote op pervlakte op den grond verbreidstukken van daken, brokken ijzer, steenen en an dere voorwerpen liggen overal in het rond en versperren den weg naar de plaats van het onheil. Op vierhonderd meters afstand werden lichaamsdeelen der omgekomen soldaten gevonden. De oorzaak van het vreeselijk ongeval, waardoor ook verscheidene woonhuizen in de omgeving schade leden, is totnogtoe niet bekend en men meent te moeten aannemen, dat van een misdaad uit po litieke beweegredenen sprake is. De aan gerichte schade kon ook nog niet worden nagegaanvolgens de berichten van som migen, zouden meer dan zeven soldaten slachtoffers van de ontploffing zijn ge worden. Naar aanleiding van den brand der spinnerij van de firma Kayser Biesing te Aken, waarbij een aantal personen het leven verloren, heeft de politie aldaar bevolen, dat de vensters der bovenver diepingen van fabrieken, zoo niet alle dan toch om het andere, geheel openge slagen eu op een haak gezet moeten kunnen worden, welke haken sterk ge noeg moeten zijn om daaraan touwlad ders, op elke verdieping beschikbaar te houdente bevestigen. Ter vermindering van brandgevaar moeten voorts alle gas vlammen of andere lichten in fabrieken met gevlochten ijzerdraad omgeven wor den. Heldersche Moppen. AFGEWEERD. „Ik moet u iets in vertrouwen en onder het zegel der strengste geheimhouding mededeelen. Ik heb dringend honderd gulden noodig „Verlaat je gerust op mijn discretie, hoor! ik zal zwijgen als het graf en heb niets ge hoord!" o AAN GEEN ONWAARDIGE. Een dokter die, zooals er velen zijn, zich met hart en ziel aan zijn vak gewijd had, behandelde eens een zieke, die met ongewone nauwgezetheid zijne voorschriften in acht en zijn medicijnen innam. Met trots en welbehagen schudde hij hem dan opk. jja zijn herstel, dc hand met de woorden „Aan jou is het nog eens besteed! Jij bent een van de weinigen, die het waarlijk verdienen ziek te zijn!" Zaterdag den Gen Februari a.s. jj hopen onze geliefde ouders HENDRIK VONK Dz. 3 en MARIA ELISABETH TERNEELE f, hun 25-jarig Ha weiyk r te gedenken. |j Helder, 2 Februari 1886. j Hun dankbare kinderen. 3 2de Vroonstraat 274. Getrouwd S. MIDDELKAMP, Wedr. van A. Seeoers, ftn G. LUIJT, Wed. van J. Bas, die, mede namens wederzydsche familie, dank zeggen voor de talrijke bewijzen van belangstellingbij hun Huwelijk ondervonden. Krommenie, 29 Januari 1886. Bevallen van een Dochter H. M. VERMEULEN— VAN STRAATEN. Helder, 1 Februari 1886. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een welgeschapen Dochter, J. C. SPIGT—HEERES. Nieuwediep, 1 Febr. 1886. Voorspoedig bevallen van een Zoon M. J. DE BUNJE—Giltjes. Helder, 1 Februari 1886. Algemeene kennisgeving. Na een langdurig lijden overleed in den krachtvollen leeftijd van 34 jaren, onze geliefde Zuster ANTJE SCHOORL, geb. Zeeuw, diep be- betreurd door ons, haar Echtgenoot en 6 jeugdige kinderen, die allen te jong te zijn, om het smartelijk ver lies te beseffen. Helder (Huisduinen) 30 Jan. 1886. Uit naaui der Familie. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1886 | | pagina 2