Advertentiën. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Voorwaarts, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 6 Febr. te Marseille. Het stoomschip Prinses Wilhelmina is 5 Febr. van Padang vertrokken naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Frederik is 4 Febr. van Port-Said vertrokken naar Amsterdam. Het stoomschip Burgemeester den Tex is 4 Febr. van Marseille vertrokken naar Batavia. Het stoomschip Sumatra is 5 Febr. te Sout- hampton aangekomen van Amsterdam. Het stoomschip Prins Hendrik arriveerde den 7 Febr. van Batavia te Amsterdam. Marktberichten. Alkmaar, C Febr. Aangevoerd 1 Paard f98, 4 Koeien en Ossen 130 a 190, 31 nucht. Kalveren f4 a 19, 337 Schapen f 12 a20, 70 magere Varkens 112 a 18, 165 Biggen f6 a 8, 7 Bokken en Geiten f4 a 11, Kipeieren fó a 5,75 per 100, Boter per kop f0,721/" a 0,85. Hoorn, 6 Febr. Tarwe f6 a 7, Gerst f6,75 a 7,50, Haver f 4,50 a 5. Witte erwten f8,50 a 10, Groene fll a 12, Grauwe f12 a 14, Vale f 10 a 11, Bruine boonen f9,50 a 12, Karweizaad f25, 3 Paarden f 50 a 100, 10Ó Lammeren f 14 a 21, 40 Kalveren f 6 a 20, 15 Varkens f12 a 17, 2 Zeugen f30 a 35, 110 Biggen f6 a 9, 60 Kippen f 0,75 a 1,50, 3400 Kipeieren f4,50 a 5,50 per 100, 1024 koppen Boter f 0,65 a 0,72x/2. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 5 tot 9 Febr. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: BEVALLEN: A. Stam, geb. du Porto, z. S. Oden, geb. Visser, z. T. Forrer, geb. Zon, d. A. M. C. Liedmeijer, geb. Wagenaar, d. D. Timmers, geb. Vennik, z. H. Nep, geb. Stuijf- zant, z. K. de Vrij, geb. Zwart, z. C. A. A. lliegstraten, geb. Driessen, d. A. Bruijn, geb. Kansen, d. OVERLEDEN: G. H. M. Landmeter, 4 j. J. C. Hassing, 8 w. A. Heijdenrijk, 72 j. M. van Keulen, geb. Prins, 81 j Ingezonden. Geachte Redactie Dezer dagen vernam ik uit een onzer plaat selijke nieuwsbladen, dat bij den Raad dezer gemeente een adres is ingediend, 't verzoek inhoudende naar overbrugging van het Held. Kanaal, nabij de Windsteeg. 'k Vernam daarbij ook, dat dit verzoekschrift is ingediend, uit sluitend door om- en nabijwonenden van de plek, waar een brug wordt gewenscht. Waarom zoo vraag ik bij het lezen dier mededeeling, moeten uitsluitend zij, die dicht nabij de Windsteeg wonen, hunne belangstelling ten deze openbaren Is de overbrugging van het Held. Kanaal op de bedoelde plaats niet van belang voor schier alle plaatsgenooten Is 't niet een feit, dat het daar aanwezige pont- veer op zeer gebrekkige, onvoldoende wijze in de behoefte aan gemeenschap voorziet? Is 't voor handel en bedrijf niet nuttig, ja noodza kelijk, dat daar, waar onderscheidene straten en wegen als 't ware samenkomen, een brug worde gesticht? Als eenmaal een brug daar ter plaatse is gebouwd, dan zal ongetwij&i#' ieder erkennen,Jjgwifer op Üe-plek, "veel dTïïg'over den oceaan, oneen,over >rfét kanaal, had moeten gelegd worden, 't Is zeker, de werken, in de jongstgehouden zitting van den Raad genoemd, als nuttig en noodig, verdienen die aanduiding wel, maar de over brugging, die wij bepleiten, is niet minder een plaats waardig op de lijst der noodzake lijke openbare werken in deze gemeente. Om deze goede zaak te bevorderen, haar bij den Gemeenteraad aan te bevelen, acht ik een petitionnement noodig, waaraan belanghebben den in het algemeen, en niet enkel om- en nabijwonenden, deelnemen. U dankzeggende voor de opneming dezer regelen in uw veelgelezen blad, heb ik de eer to zijn, Uw Dw. Dr., Helder, 8 Febr. 1886. V. CORRESPONDENTIE. Het ingezonden stuk van T. zal in het volgende nommer worden opgenomen. POLITIE, Gedeponeerd aan het bureau Raadhuis een Onderofficiers-Sabelkwast. Vervolg der Berichten. Jl. Vrij dagavond werd in 't lokaal Tivoli alhier een druk bezochte verga dering gehouden door het plaatselijk de partement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De volgende belangrijke hesluiten werden genomen. Aan de com missie, die zich dezer dagen alhier ge vormd heeft en zich ten doel stelt den nood der werkeloozen eenigszins te leni gen, werd behoudens nadere goedkeuring van 't bestuur der departementale spaar bank, de som van f 250 verleend uit het reservefonds van gemelde inrichting. Aan directeuren van Floralia werd toezegging gedaan, dat het alsnog bestaande tekort over 1885 zal worden gedekt, terwijl ten behoeve der volksbibliotheek de som van f100 werd verleend, ten einde aan die inrichting de noodige verbetering te schen ken. Aan Cornelis Duinker, die gedurende ,30 jaren achtereenvolgende werkzaam is geweest bij den heer A. Vos Rz. alhier, en zulks terwijl hij sedert jaren het gebruik zijner beeneu moet missen, werd een eervol getuigschrift toegekend. Bij de commissie voor een winter- bedeeling aan de armen is totnutoe p. m. 2000 gulden ingekomen, waaronder de belangrijke schenking van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen van 250 gulden. Van velen werden ook le vensbehoeften, brandstoffen en dekking ontvangen, hetgeen alles met de meeste dankbaarheid werd aanvaard. Mejuffrouw N. Kiske, verloskundige alhier, is als zoodanig benoemd te Zeist. Zondagnacht heeft een haringtrek- kersboot uit den Helder het geluk gehad in één trek honderd-en-twiutig tal haring te vangen. Men schrijft van Tessel Volgens mosselvisschers, die hier voor het ijs, dat nabij de mosselbanken dreef, zijn teruggekeerd, hadden sommige ijsvel den een dikte van meer dan 2 voet. In de Balg en op Tesselstroom was eer gisteren ook ijs in het gezicht, dat met de eb en den oostenwind kwam afdrijven. Tessel, 7 Febr. Van den zeedijk af kon men heden heel wat drijfys in de Zuiderzee waarnemen. Texel, 8 Februari. Aan het Eierlandsche strand is een scheepsnaambord aangespoeldwaarop met opgesneden vergulden letters stond »De vier gezusters." O osterend, 8 Februari. Bij het spelen aan den rondselpaal, ook wel »gor" genaamd, kwam gisteren een knaap voor de slede, waarbij hij het on geluk had een been te breken. Door den heer dr. Van der Vegt werd spoedig hulp verleend aan den armen jongen. Moge het ongeval een waarschuwing zijn tegen dat altijd gevaarlijk wintervermaak. Oudeschild,. 8 Februari. Voor eenvrij talrijk gehoor, gaf de rederijkerskamer »Heije" alhier, gisteren hare laatste uitvoering in dit wintergetij. Met veel succes had de opvoering plaats van de drie tooneelstukjes Vergiffenis," »Het Bromkamertje" en Studentengrap." De rollen waren flink gememoriseerd en werden zeer ten genoege der aanwezigen afgespeeld. De machinisten 2e kl. G. Van Os en C. A. Van Wyngaarden, beiden nonac- tief, worden met 16 dezer geplaatst bij de conservatie op 's Rijks werf te Amsterdam. De Minister van marine brengt ter algemeene kennis, dat het Naamboekje der Koninklijke Nederlandsche marine voor 1886, uitgegeven ten bate van het fonds voor oude en gebrekkige zeeligdehV is verkrijgbaar gesteld voor eea-^gulden per exemplaar bij hèt Département van marine te S-Jjfavenhage, de directiën der .EiariSé te Willemsoord, Amsterdam en en Hellevoetsluis, den inspecteur van het loodswezen enz. te Vlissingen en tot eenigszins verhoogden prijs bij het Depar tement der marine te Batavia. Volgens het jaarboekje der Kon. Ned. marine 1886 bestaat het korps zee officieren uit2 vice-admiraals, 4 schou ten-bij-nacht, 26 kapt. t/z., 35 kapt.-luits. t/z., 120 luits. t/z. Ie kl., 191 luits. t/z. 2e kl. Het korps mariniers heeft1 kol.-coram 3 luit.-kols., 15 kapt., 16 le-luits., 13 2e-luits., 1 luit.-kol., inten dant, 2 kapt.-kwartierm., 2 le-luit.-kwar- tierm., 2 2e-luit.-kwartierm. en 1 kapt.- adm. van kleeding. De geneeskundige dienst bestaat uit1 inspecteur, 2 dir. off. van gez. Ie kl., 4 dir. off. van gez. 2e kl., 27 off. van gez. Ie kl., 28 off. van gez. 2e kl., 11 vreemde geneesk., tijdelijk off. van gez. 2e kl., 1 apoth. Ie kl., 2 apoth. 2 kl. De administratie heeft1 hoofdinspecteur, 2 inspecteurs, 24 off. Ie kl., 51 off. 2 kl., 1 off. 3e kl. en 7 adjunct-administrateurs. De stoom vaartdienst heeft: 5 off.-machinisten le kl. en 5 off.-mach. 2 kl. Het korps inge nieurs telt1 hoofd-ing., adviseur voor scheepsbouw, 3 hoofd-ing. le kl. en 6 ing. 2e kl. Terschelling 6 Februari. Door de poststoomboot is heden in zee opgevischt een groot vat palmolie, zon der merken; het had nog niet lang in zee rondgedreven. Volgens bericht dry ven er meer goederen in zee rond, zoo dat wellicht een ernstig ongeluk heeft plaats gehad. Men schrijft van Terschelling aan het H. blad: In de afgeloopen week werden de jon ge visschers van hier uitgenoodigd, deel te nemen aan de haringvisschery, door zich te verhuren op de loggers van Vlaar- dingen. Aanvankelijk lachte dit voor stel eenigen toe, en zeker zou het varen op de loggers later velen tot groot voor deel zijn, doch bij nader inzien zullen weinigen van die gelegenheid kunnen gebruik maken om de haringvischvangst te leeren, wijl zij niet vóór Juni in dienst komen en dan de verdiensten eerst be ginnen, terwijl reeds velen vóór dien tijd bitter verlegen zijn om werk. In den zomer is dat niet het geval, want dan geeft de ansjovisvangst brood. Als men den visschers in den winter ook werk kon verschaffen, zouden velen gaarne zich laten aanmonsteren. Thans zal het noodig zijn, als men flinke ma trozen en visschers van de eilanden voor onze haringvloot wil aankweeken, dat men begint met jongens aan te nemen. Zoodanige maatregel kan niet anders dan voordeelig zijn voor de eilanders, voor wie de kustvisscherij al een zeer schraal bestaan oplevert. Uit goede bron kan vermeld worden, dat Woensdag 4 Febr. jl. door de Rijks ambtenaren te Rotterdam zijn aangehou den een groot aantal vaten, inhoudende niet mindsr dan 10,000 kilo suiker, uit Duitschland aangevoerd voor Rotterdam, welke vaten, volgens den afzender, wer den opgegeven te bevatten Chlorus kali, doch welker inhoud bij onderzoek suiker bleek te zyn, ten einde aldus den accijns te ontduiken. Deze zaak heeft veel overeenkomst met een bekeuring door de Rijksambtenaren te Amsterdam, in het voorjaar van 1885 ingesteld, toen een belangrijke hoeveel heid spiritualiën werd bevonden in vaten, die volgens een afzender, mede uit Duitsch land, ledig zouden geweest zyn, en dus niet aan invoerrechten onderhevig, en welke zaak onlangs is afgewikkeld met een boete van f 5000 ten bate der schat kist, door de Holl. IJz. Spoorwegmy. als aansprakelijk vervoerder betaald, die deze boete, zoover beneden het maximum, op haar beurt grootendeels verhaalde op de Duitsche regeering, dewijl de vaten wa ren vervoerd alleen langs Duitsche Staats- lijnen. De Haagsche kroniekschrijver der N. G. C. verhaalt de volgende anecdote een historische van zeer jongen datum. Het is bekend dat Z. M. de Koning voor de jonge kroonprinses, behalve een Engelse gouvernante, met wie hetlief- tallig^Xoningekind reeds wandelt, ook een collectie vogels heeft aangeschaft. Een bekend, zeer eenvoudig koopman in vo gels werd daartoe ten paleize ontboden. De man wist niet, hoe spoedig hij er heen zou komen enen hij liep er maar in zyn huispak, dat er niet voor deelig uitzag, heen. Niettemin ontving de Koning hem per soonlijk, en Z. M. had veel schik in den doodeenvoudigen man, die geheel verbou wereerd was en die den vorst aansprak als Excellentie." i Geheel van streek liet hij -verschillende vogels uit de kooien vliegen, en hoe knap hij er anders ook mee was, het gelukte hem niet ze weer te vangen. Excellentie" zei hij ten slotte mag ik mijn knecht even laten binnenkomen Het werd hem toegestaan, en men kan zich voorstellen, hoe deze dienaar er uit zag. Tel maitre, tel valet. Het grappigst was echter, dat, terwijl de baas den Koning nog het praedicaat van Excellentie gaf, de knecht binnen kwam en, militairement salueerende, Z. M. begroette met een eerbiedig Weleer waarde Op het strand van Terschelling is 5 dezer een zalm gevangen, wegende 18 K G. Het dier is naar 't buitenland ver zonden. Naar wij vernemen heeft Herman Lieze bekend, met medeplichtigheid van anderen, den moord op 1' Amblée gepleegd te hebben. Onder toezicht van de politie wordt nu in het Oosterdok bij de Schip- perstraat naar het horloge met den ket ting en de portefeuille van den vermoor de gevischt, welke Lieze, volgens zijn zeg gen, daar te water heeft geworpen. Ook zijn op Lieze's kamer een zwart vest en een pak kleeren gevonden, welke klee- dingstukken aan 1' Amblée hebben toebe hoord. Uit Kootwijk meldt men aan het Hbld. Zondagmorgen kwamen de president en één lid van het Classikaal Bestuur naar hier om dienst te doen voor den geschorsten kerkeraad. Te 10 uur zou ds. Homoet uit Putten prekendoch, wat gebeurde er Om 8 uur reeds verschenen eenige heeren, deels per rijtuig, deels te voet, zich by den onderwijzer aanmeldende om den sleutel, zeggende>Ik ben de zoon van ds Kuyper." De sleutel werd geweigerd, maar om kwart voor negenen werd de kerk geopend door den geschorsten kerkeraad, die ook een sleutel had. Om 9 uur beklom d». Yan Lingen, uit Zetten, den predikstoel «n bevestigde da delijk, met behulp van ds. Ylug uit Nij- kerk, den heer J. H. Houtzagers als pre dikant. De kerk was stampvol. Toen het Classikaal Bestuur aankwam, had de bevestiging reeds plaats gehad. Een uur later was dit bestuur weer vertrokken. Om één uur beklom de heer Houtzagers, in de meening dat hij nu predikant te Koot wijk was, den preekstoel en hield zijn intree rede. Te Plymouth heeft onlangs een jong man, die John Shadwell heet en wegens een weinig beteekenende overtreding was gearresteerd, in de gevangenis bekend, dat hij, verscheidene jaren geleden, twee moorden heeft gepleegd. Shadwell deelde mede, dat hy eigenlijk Heuri de Nobielle heet en zoon van een geneesheer te Parijs is. Tal van ja ren geleden maakte hij een jonge dame het hof en bemerkte toen, dat hij met een medeminnaar, die Grevee heette, te doen had. Hij werd opperstuurman aan boord van een schip, waarop Grevee als tweede stuurman dienst deed. Te Bonny, aan de Westkust van Afrika gearriveerd, gin gen de beide mannen aan wal, waar No bielle zyn tegenstander doodschoot en diens lijk in zee wierp. Ongeveer tegelijkertijd stierf de gezagvoerder van het schip aan gele koorts en Nobielle bracht het vaar tuig naar Europa. Te Huil gearriveerd, vertelde hij, dat de kapitein en Grevee tengevolge van gele koorts waren gestor ven. De man werd eenige maanden in een krankzinnigengesticht te Wakefield opgesloten. Later reisde hy naar Parijs en bracht de bedoelde dame mee naar Engeland. Nadat hij eens in een hotel te Goole met haar had gegeten, maakte hij een wandeling in de omstreken met haar, verweet haar haar trouweloosheid, schoot haar dood en begroef 't lijk tusschen het struikgewas. De politie stelde een onder zoek in om te weten te komen, of de mededeelingen van Nobielle op waar heid berusten, of dat zij verdichte praat jes van een krankzinnige zjjn. Te Dakota is zekere George Mac Cabe gestorven, die vijfmaal huwde en zyne vier vrouwen vergiftigde. Toen zijn vierde vrouw onder gelijke verdachte omstandigheden als de drie eersten stierf, werd hy gearresteerd en vervolgd, maar uit gebrek aan bewijs vrijgesproken. Daar echter iedereen in 's mans woonplaats, Londen, in Ontario, van zyn schuld overtuigd was, zag hy zich genoodzaakt het land te verlaten en vestigde hij zich te Dakota, waar hij er in slaagde een vijfde vrouw te vinden die, niettegenstaande de geruchten die omtrent hem liepen, er in toestemde met hem te trouwen. Die vijfde vrouw was echter op haar hoede en dat was haar gelukonlangs ontwaarde zij, dat haar echtgenoot een verdacht wit poedertje in haar kopje met koffie wierp. Mevrouw Mac Cabe nummer vyf zeide niets, maar wist de aandacht van haar echtgenoot op iets anders te vestigen, en toen verruilde zy in een ommezien haar kopje met het zyne, zon der dat de man iets bemerkte. De ellendeling dronk en stierf weinige uren daarnakort voor zyn dood bekende hy dat hy zyn vier eerste vrouwen had vergiftigd. Onderscheidene jaren geleden, dus ver tellen buitenlandsche bladen, ging de bark Marie Celeste met een bemanning van der tien koppen, waaronder ook de vrouw van den kapitein en een kind, van New-York in zee. Het schip had een kostbare lading in en was naar Villafranca, in de Middellandschej Zee, bestemd. Een Engelsche bark, die naar het Zuiden koeys zette, kreeg de Marie Celeste, op drie honderd zeemijlen westelijk van Gibral tar in zicht en heesch signalen, die echter niet werden beantwoord. Men richtte thans een verrekijker op het schip en zond er een sloep op af. De bemanning van de sloep kreeg echter ook geen antwoord, en daarom ging de Engelsche kapitein met verscheidene zijner manschappen aan boord van de Marie Celeste en begon dat schip te doorzoeken. Eenig waschgoed van de equipage hing nog aan touwen te drogen, alle sloepen waren aan dek, en touwen, ra's en spieren bevon den zich op plaatsen, waar zij behoorden. Niets ontbrakhet nachthuis en de eom- passen waren in de beste orde, in het volks logies vond men het overschot van 't middag eten op tafel staan en in de kajuit was even zeer de tafel gedekt en vond men eenige res tanten spijzen; in een hoek stond een naai machine, waarbij een half afgewerkt kinder kleedingstuk lag. De kas van den kapitein was onaangeroerd en de chronometer stond op zijn plaats, in de hut van den stuurman hing diens horloge, kortom alles was in de beste orde. Maar waar kon de equipage zijn? Er was geen spoor van te vinden. Men zag het scheeps journaal door en ontwaarde daaruit dat het schip een zeer gunstige reis en nog geen storm ondervonden had; de laatste aanteekeningen hadden twee-en-veertig uur voor de komst der Engelsche bezoekers plaats gevonden. Aan moord of zeeroof was niet te denken, en men kon geen enkel spoor vinden dat mui terij had plaats gegrepen. Alle voorwerpen van waarde waren voorhanden, maar wanneer en op welke wijze was de geheele equipage verdwenen? De kapitein van het Engelsche schip liet de Marie Celeste door een deel zijner equipa ge naar Gibraltar brengen en der reederij te New-York van het zonderling voorval kennis geven, waarna een andere kapitein met een nieuwe équipage uit Amerika kwam en het schip naar Villa-Franca en vandaar naar Ame rika terugbracht. Het bericht omtrent de zonderlinge verdwij ning eener geheele équipage werd aan de re geering der Vereenigde Staten medegedeeld, die haren vertegenwoordigers in het buiten land last gaf er alle regeeringen der wereld kennis van te geven. Al het mogelijke werd gedaan om licht in de duistere zaak te verschaffen, maar tot op den huidigen dag is, niettegenstaande jaren verliepen, het geheim niet opgelost, dat wel ten eeuwige dage een mysterie van den Oce aan zal blijven. In den beginne scheen de gissing van een Franschman zeer waarschijnlijk te zijn. Hij vermoedde dat de scheepskok haat tegen den kapitein en de équipage had opgevat, het eten had vergiftigd en de dooden over boord ge worpen; later zou hij dan, door angst en ge wetenswroeging gefolterd, ook over boord zijn gesprongen. Ook deze gissing bleek echter onjuist, er was toch niet het minste kenteeken van ziektegevallen aan boord te bespeuren, en de overgebleven spijzen werden, bij schei kundig onderzoek, volkomen vrij van vergif tige zelfstandigheden en geheel zuiver bevon den. De Hamburgsche Börsen-Halle, waar aan wij bovenstaand verhaal ontleenen, meent dat het zeelieden vrij ongeloofwaardig zal voorkomen, en wij moeten erkennen dat het dan ook al zeer zonderling klinkt. Te Berlijn is een kleinhandelaar on der zeer bijzondere omstandigheden ver dwenen. De man, die dertig jaar oud is, was om streeks Kerstmis met de twee-en-twmtig- jarige dochter van een winkelierster, die weduwe is, verloofd geraakt en tegen Pa- schen zoude het huwelijk plaats vinden. Booze menschen beweerden, reeds sedert geruimen tijd te hebben gezien, dat de aan staande echtgenoot zijner zes-en-veertig jarige aanstaande schoonmoeder attenties bewees, die zijn meisje toekwamen, en men vertelde dat onlangs in het dorp Franzö- sisch-Buchholz, waarheen de jongelui met mama een tochtje per ar hadden gemaakt, schoonzoon en schoonmama elkander in den tuin van een dorpsherberg hadden ge kust. Met den verdwenen aanstaanden echtge noot verdween ook de mama, en de verlaten dochter zet de zaken van haar moeder voor- loopig op denzelfden voet voort. In Frankrijk, en vooral te Parijs en in de omgeving dier stad, is het aantal moorden belangrijk, doch ook in België komen er ettelijke voor. Na den vijfdub- belen moord te Maxenzele, hebben wij den moord gemeld, die op een brievenbe steller nabij Namen is gepleegd. Heden le zen wij weder, dat te Vilvorden even on der de aarde het bijna naakte lijk ge vonden is van een man, van 40 a, 50 ja ren, terwijl te Gembloux Donderdagmor gen een man zijn vrouw vermoord heeft, terwijl zij nog te bed lag. Na den moord wilde hij zich met een scheermes den hals afsnijden, doch zijne beide dochters wisten het nog te beletten. De moor denaar is een man van 60 jaren. Te Versailles is in hechtenis ge nomen zekere George Dubois, wiens uiter lijk overeenkomt met het signalement van den persoon, die nadat de moord op den prefect Barrême in den spoortrein gepleegd was, te Mantes was uitgestapt en zich toen uit de voeten heeft gemaakt. Die persoon moet, gelijk nu gebleken is, reeds eenigen tijd vóór den moord be dreigingen tegen den heer Barrême heb ben geuit. In Noord-Amerika is het buitenge woon koud. Overal vriest het geducht en te New-York is het zelfs kouder dan het daar na 1880 is geweest. Een twaalf tal voetgangers werd door de koude bevangen, toen zij de Brooklyn-brug over gingen. Ook te Washington zyn twee menschen doodgevroren en in Kansas werd een landverhuizersfamilie door de plotselinge koude verrast. Het geheele gezin, bestaande uit 8 personen, werd in de prairie by Oberlin dood gevonden. Londen, 8 Febr. Eene groote demon stratie van werkeloozen heeft kedennamiddag op Trafalgar-square plaats gehad. Zij ging uit van den sociaal-democratischen Bond en daar aan werd door ongeveer 10,000 personen deel genomen. De menigte trok na afloop der demonstra tie door de voornaamste straten van het West- End, wierp in het voorbijgaan de glazen der club-gebouwen en der winkels in, roofde ver schillende artikelen, welke in laatstgenoemde waren uitgestald, hield de rijtuigen en voet gangers tegen en ontnam aan deze laatsten voorwerpen van waarde. Het gelukte der po litie, welke versterking had gekregen, de orde te herstellen. Yele personen zijn in hechte nis genomen. Uit de later bekend geworden bijzonder heden blijkt, dat de vernielingen, door de menigte aangericht, ontzaglijk groot zijn. Eenige duizenden mannen trokken van Tra falgar-square in de richting naar Hydepark, verbrijzelden de vensterruiten van bijna elke woning en winkel. Zij bedienden zich van de voorwerpen, die zij uit de winkelkasten ge stolen hadden, zooals schuiers, flesschen, doozen en laarzen, om de glazen der op volgende woningen in te werpen. Voorspoedig bevallen van een Dochter: A. M. C. LIEDMEIER, Wagen aar. Helder, 6 Februari 1886.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1886 | | pagina 2