Advertentiën. een flinke JONGEN, Het stoomschip Prins van Oranje vertrok 18 Mei van Suez naar Batavia. Het stoomschip Koningin Emma van Amster dam, arriveerde den 20sten Mei te Batavia. Het stoomschip Prins Hendrik vertrok 19 Mei van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Madura arriveerde den 20en Mei van Amsterdam te Marseille. Het stoomschip Prins Alexander van Amster dam naar Batavia, arriveerde 20 Mei te Sout- hampton. Marktberichten. Purmerend, 18 Mei. Aangevoerd 25 Paar den, 475 Melk- en vette Koeien, handel ma tig, prijshoudend, 302 vette Kalveren 0,60 a 0,90 per P., 135 nucht. dito fö a 16, 3296 Schapen en Lammeren, vette hooger, Schapen laag, beide handel stug, 103 vette Varkens 0,42 a 0,52 per P., handel vlug, 512 Biggen f6 a 10, handel matig, Kipeieren f2,50 a 3,25 per 100, Eenden dito, f3.25 p. 100. 2287 P, Boter, f0,95 a 1,05 per P. Kleine Kaas f28,50, aangevoerd 243 stapels. Schagen, 20 Mei. 8 Paarden f 80 a f 150, 7 Ossen f 120 a f 190, 5 Stieren f 60 af 160, 95 Geldekoeien f 90 a f 250, 75 Kalfkoeien f 90 a f 170, 25 Vaarzen f90 af 120, 8 Hokkelin- gen f 40 a f 60, 25 nucht. Kalveren f8 af 12, 792 Schapen f 16 a f 29, 1375 Lammeren f 6 a f 12j, 17 Bokken en Geiten f 1 a f 9, 20 ma gere Varkens f 15 af 19, 26 Biggen f7 a f 11, Boter per kop 60 a 65 cent, Kaas per kilogram 25 tot 30 cent, Kip-Eieren per 100 stuks f2,40 a f 2,60, Eend-Eieren per 100 stuks f 3,10. Visscherij-Berichten. 20 Mei. 90 korders met 58 tot 12 groote tong, per stuk 30 tot 40 cent, 75 tot 470 kl. enmid- delra. tong per stuk 6 tot 20 cent; 1 tot 5 mand kleine schol per mand f2,90 tot f 3,25. N.m. 3 beugers met 80 tot 150 schelv. per 100 stuks f 10,50 a f 11,50, 13 tot 30 rog per stuk 35 cent; 1 zalm f 10,50. 21 Mei v.m. 7 vletten met 15 tot 50 rog per stuk 42 tot 47 cent; 17 korders met 30 tot 90 tong per stuk 30 tot 40 cent, 60 tot 130 kleine en middelm. tong per stuk 6 tot 20 cent, 1 tot 2 mand kleine schol per mand f2,25 a f 2,50, 200 schelv. per 100 stuks f 9, Schuiten nog in zee. Arrondissements-Rechtbank. Correctioneele Terechtzitting van 18 Mei. P. D., te Helder, openbare dronkenschap, 14 dagen gevangenisstraf. C. E., te Wieringen, toedienen van sterken drank aan een persoon onder de 16 jaar, f 10 boete, subsidiair 3 dagen gevangenisstraf. A. E., te Wieringen, toe dienen van sterken drank aan een persoon onder de 16 jaar, f 25 boete, subsidiair 7 dagen gevan genisstraf. W. d. W., te Helder, openbare dronkenschap, 21 dagen gevangenisstraf. D. J. H., te Helder, mishandeling enz., 8 dagen gevangenisstraf en 3 boeten, ieder van f 15, sub sidiair 5 dagen gevangenisstraf voor iedere boete. A. K., te Helder, desertie als matroos van een koopvaardijschip, vrijgesproken. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 18 tot 21 Mei. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: J. Gouwenberg en J.C. Moor man. J. E. van Hinte en A. Witsenburg. C Oostbaan en J. Griek. J. de Klerk en M. Oosten dorp. BEVALLENM. C. Bels, geb. Roskam, d. N. Duinker, geb. de Leij, z. G. Fluiter, geb. van Wolferen, d. A. A. Riekwel, geb. van den Bergen, z. W. Wijn, geb. Nooij,z. J. J. Stam, geb. Mangel, d. OVERLEDEN: P. Coster, geb. de Blieck, 20 j. A. Kruk, geb. Brandt, 33 j. N. Swaerts, 3 m. J. Dekker, 9 m. Tweede Zomer-Concert, op Zondag 23 Mei in Tivoli. 1. Hochzeitsmarsch a. d. Oper: Der Rattenfanger von Hameln. Victor Nessier. 2. Ouverture zu dem Trauerspiel: wEgmont"L. von Beethoven. 3. Grüss in die Ferne //Intermezzo»Kronach. 4. Rheinsagen. //Walzer" W. Nehl. 5. Plappermaulchen, //Salonstück. E. Eilenberg. 6. Fantaisie de 1'opéra: «Le Coeur et la Main. Ch. Lecocq. 7. Weisse Rosen. TyrolienneTh. Grése. Burgerlijke Stand, gem. Texel. Van 13 tot 19 Mei. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Arie Zijm Janszoon en Antje van Heer waarde. Hendrik Smit Hendrikszoon en Jannetje Schraag. Harmen Spigt en Eliza- beth Smit. GEBOREN: Neeltje, dochter van IJsbrand Koppen en Grietje Bas. Dirk, zoon van Pieter Zegel en Flora Den Braven. Jonas, zoon van Jonas Visman en Hermina Nanning. OVERLEDEN: Bregje Noordberg, gehu met Jacob Bakker, 83 jaren. Levenloos aange geven 1. POLITIE. Gevonden voorwerpeneen paar katoenen dames-hand schoenen (zwart), gede poneerd aan Bureau II. Vervolg der Berichten. Gisteren avond werd in 't Tehuis voor Militairen door de Vereeniging Zondagsrust een buitengewone algemeene vergadering gehouden. Bij afwezigheid van den president werd de vergadering door den vice-president, den heer J. Van de Ven, geopend. Na 't lezen en goed keuren der notulen werd de mededeeling gedaan dat de heer C. De Boer Jr., op de vorige vergadering tot bestuurslid ge kozen, daarvoor had bedankt, waardoor een nieuwe keuze noodig werd. Uit twee candidaten, de hh. J. Schager en P. Veen werd eerstgenoemde met meer derheid van stemmen gekozen. Vervol gens las de Secretaris, de heer J. P. Van der Vegte de beantwoording voor van een zevental vragen, door 't Hoofd bestuur gesteld. Daaruit vernamen we dat 50 winkeliers in deze gemeente hunne zaak op Zondag geheel en 39 die ge deeltelijk sluiten; dat men niet zonder vrucht had gearbeid, maar dat er nog veel te doen overblijft, hetwelk, zoolang de Zondagswet niet wordt gehandhaafd, alleen door medewerking kan verkregen worden. Na rondvraag wordt de vergadering ge sloten. Wanneer de Scherm- en Gymnas- tiek-Vereeniging Oefening kweekt Kunst van de zijde onzer plaatstgenooten wat welwillende medewerking ondervindt en 't zomerweder ook 't zijne wil toebrengen, kan de dag van 14 Juni hier zeer ge- noegelijk worden. Op dien dag zal 't nieuwe oefeningslokaal, in deWeezenstraat gebouwd, feestelijk worden ingewijd, waar toe autoriteiten en gymnastiek-vereeni- gingen zullen worden uitgenoodigd. Des middags om 1 uur zullen de genoodigden in 't oefeningslokaal worden ontvangen, waar hun den eerewijn zal worden aan geboden vervolgens zal men, voorafge gaan door de muziek der K. Marine, een optocht houden met banieren, en wel langs den volgenden weg: Weezenstraat, Westgracht, Biersteeg, Spoorstraat, Kei zerstraat, Spoorgracht, Nieuwebrugsteeg, Zuidstraat, Weststraat, Hoofdgracht, Ha venplein. Aan dezen optocht zal ook de adspi- ranten-afdeeling deelnemèn. Op 't Haven plein zullen marsch- en orde-oefeningen door de gecombineerde vereenigingen worden gehouden. Na afloop daarvan gaat de optocht terug langs Hoofdgracht, Kan aal weg, Dykstraat, Langestraat, Paar denstraat, Walvischstraat, Laan, Kerk- gracht, Koningstraat, Spoorstraat, Wee zenstraat. Vervolgens zullen de turners zich ver eenigen in Tivoli, waar ze na een kort gezellig samenzijn zullen deelnemen aan 't diner. Des avonds uitvoering in Tivoli, die den volgenden avond zal herhaald worden, welke uitvoeringen door bal zul len besloten worden. Onder presidium van den heer B. G. de Vries van Heyst, werd gisteren in de zaal van den heer C. Kos Pz., te Schagen, een vergadering gehouden van de centrale kiesvereeniging in 't hoofd kiesdistrict Alkmaar. Er geschiedde voor lezing van een brief, ingezonden door de heeren v. d. Kaay en De Bruyn Kops, leden der Tweede Kamer voor dit kies district, naar aanleiding van een deswege tot hen gerichte vraag, omtrent hunne denkwijze over uitbreiding van 't kiesrecht. Beide heeren verklaarden zich voorstan ders van geleidelijke herziening en uit breiding van het stemrecht, zonder even tueel algemeen stemrecht te weuschen. Na eenige discussie werden, op voorstel van het Bestuur, de beide genoemde heeren als candidaten voor de a. s. verkiezing gekozen. Op voorstel van den heer Mooy, werd besloten, om de behandeling der concept-statuten voor deze kiesvereeni ging te verdagen tot na afloop der ver kiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Bij de Directie der Marine alhier is jl. Woensdag aanbesteed: Het verrichten van eenige werkzaam heden aan de gebouwen, enz. te Wie ringen. Ingeschreven door de heeren A. De Vries Jz. te Wieringen voor f 1306 70, J. Poppen, idem, f 1103, Gebrs. Klein te Helder, f 907, C. Kroon te Wieringen, f 892, P. Spruit te Helder, f 879, R. Dijker te Wieringen f 854 en G. Moor man te Helder, f 828. Door Bestuurderen van Floralia wer den jl. Woensdag namiddag in Tivoli alhier de planten in potten aan de inge schrevenen voor dit jaar uitgereikt. Die planten zagen er frisch uit en zullen nu wel onder de goede zorg der nieuwe kweekers en kweeksters spoedig opwas sen tot schoone, sierlijke kamer- en tuin planten, om de a. s. Bloemententoon stelling op te luisteren en naar de alsdan uit te loven prjjzen mede te dingen. Aan den bloemist W. Jansen alhier, die zich op uitmuntende wijze gekweten heeft van de opdracht tot levering der planten, is, naar we vernemen, de bijzondere tevre denheid van het Bestuur betuigd. Eergisteren is Zr. Ms. instructie- corvet Nautilus, onder kommando van den kapt. ter zee C. A. Lebron de Vexela vertrokken, tot een oefeningstocht, waarbij men de steden Edinburg en Christiania zal aandoen. s Den luit.-kol. P. Spanjaard, onlangs benoemd, zal 't bevel over 't 2e bat. mariniers worden opgedragen en den kapt. Jockin over 't le bat. De kapitein G. J. Meijer, van het 3e bat. le reg. inf. te Groningen, wordt op 1 Juni a. s. overgeplaatst bij het 5e bat. van dat regiment alhier. Texel, 20 Mei. Iemand, die bezig was met het omspit ten van den grond in een tuin alhier, heeft een zilveren muntstukje gevonden, ter grootte van een kwart-gulden. Aau de eene zijde staat een steigerend paard afgebeeld, met de letters C. P. S. er onder, en om den kant het randschrift»Moneia Nova Lauen Burgica." Op de keerzijde leest men: »II Schilling 1738," met het randschrift: »Nach Dem Lvbschen Tvs Ruim 3500 lammeren zijn hier geduren de deze week uitgevoerd. Het grootste gedeelte was bestemd voor de markt te Leiden. Mej. A. Bakker, van Texel, is ge slaagd voor het lichte examen voor onder wijzeres aan eene Christelijke Bewaar school. In de vorige week is te Amsterdam, onder goedkeuring van commissarissen, door den heer W. H. Termeulen, onder nemer op De Lutine, definitief contract gesloten met de reeders van de stoom- schelpenzuigers Friesland en Tjjd, tegen 25 pCt. der geborgen waarde. Dit con tract is drie jaar geldig en kan verlengd worden. Dinsdag nacht, omstreeks 4 ure», had een bejaard bewoner van een boven huis in de Lange Raamstraat te 's Hage het ongeluk uit een der ramen van de eerste verdieping, een tameljjke hoogte op straat te vallen. Hij viel rakelings langs een raam van het benedenhuis, welks ruiten te gruizel in de voorkamer van den benedenbewoner terechtkwamen. De surveilleerende nachtwachts vonden den gevallene en waarschuwden de fa milie. De oude heer moet echter, merkwaardig genoeg, geen noemenswaardig letsel be komen hebben. De dader van den moord te Smilde is nog niet bekend. Wel zijn een paar laarzen en eene broek bij iemand te Smilde, op wien vermoeden rust, in be slag genomen, maar verder is niets met zekerheid te zeggen. Op de in beslag genomen voorwerpen waren geen bloed vlekken te ontdekken. Tegen een persoon, die gisterenmid dag door de politie te Amsterdam in ver zekerde bewaring genomen is, op ver moeden de hand gehad te hebben in den blijkbaar gewelddadigen dood der vrouw, levenloos gevonden aan den voet van de trap harer woning in de Wijngaardsteeg, zijn inmiddels zoodanige bezwaren gerezen, dat men hem gisterenavond zwaar geboeid en onder een toevloed van nieuwsgierigen van het commissariaat der Oude Brug naar de celgevangenis heeft overgebracht. Te Goes was zooveel boter ter markt aangevoerd, dat om half een, toen de graan- beurs aanving, de botermarkt door de poli tie moest ontruimd worden. Sommige per sonen zijn toen voor een aanmerkelijk min deren prijs hun waar gaan rondventen, an deren namen de boter weer mede huis waarts. Het is bijkans een halve eeuw ge leden dat aldaar de boter voor zulk een lagen prijs als tegenwoordig verkocht werd. Te Bordeaux heeft Zondag avond een jongmensch eerst zijne maitresse en daarna zichzelf om het leven gebracht. Een boer te Knockjames, Ierland, is Zondagavond in zijn huis doodgeschoten. Verscheidene kogels werden van buiten op hem losgebrand. Het is weder een agrarische misdaad. Maandagavond is een persoon te Antwerpen, die eenige vechtende jonge lieden wilde scheiden, met een mes zoo danig gewond, dat men voor zijn leven vreest. De daders bevinden zich in hech tenis. Een Fransch millionair, die door zjjn familie in het gekkenhuis geplaatst was om hem te beletten te hertrouwen, zal weldra in de gelegenheid worden steld voor den rechter te bewjjzen dat hij niet gek is. Zeven-en-veertig jaren lang heeft hij in het krankzinnigengesticht doorgebracht. Drie heeren en drie dames maakten Zaterdagmiddag een j[roeitochtje op den Theems nabij Windsor. Door den hevigen stroom sloeg het bootje om «n vielen allen in het water. Een heer en twee dames verdronken, de overigen werden gered. Blijkens nadere berichten omtrent den orkaan, die in de stad Krossen, in Pruisen, zooveel vernieling heeft aange richt, heeft ook het grootste gedeelte van het district Frankfort aan den Oder er door geleden. In de arrondissementen Kalau, Guben, Spremberg, West-Stern berg, Landsberg en Friedeberg, overal is de verwoesting groot. Op verscheidene plaatsen zjjn een menigte glasruiten in geslagen door hagelsteenen ter grootte van gewone noten. De warmoeziers- en andere tuinen zijn er in eene wildernis herschapen. Laatstleden Zondag is te Berlijn een vischmaal gehouden tot een bijzonder doel. Het was namelijk eene proefneming omtrent eene uitvinding van August Ri- chard Roosen om visch door middel van drukking een langen tijd versch te hou den. Op uitnoodiging hebben verschei dene zoölogen, benevens vertegenwoordi gers der ministeriën van oorlog en marine met den voorzitter der Vereeniging voor hoogzeevisscherij aan het maal deelge nomen. De proef is ten volle geslaagd. De visch was niet slechts uitmuntend geconserveerd, maar smaakte ook heerlijk. Het was tarbot, die den 29sten April te Edinburg acht uren na de vangst was ingepakt, en dus reeds 17 dagen oud was. De bewerking is hoogt eenvoudig en kost weinig. Een stalen vat wordt voor 1 /3 gevuld met water, hetwelk 2 pCt. borax bevat. Dan wordt het verder met visch gevuld en onder een druk van 6 atmospheren hermetisch gesloten. Ten gevolge der drukking dringt de borax in de visschen, die hierdoor tegen bederf zijn beveiligd. Ofschoon er nu slechts visch van 17 dagen verpakking werd opgedischt, was het den uitvinder bij vroegere proefnemingen reeds gelukt, op die manier visch gedurende 40 dagen goed te houden. Eene vrouw in Zwitserland, kanton St. Gallen, begaf zich naar een tandarts, om zich eenige tanden te laten trekken. Zij werd gechloroformiseerd, doch ont waakte niet meer. Haar lijk werd den vol genden dag naar haar woonplaats Uznach gebracht. Uit Chicago wordt bericht, dat de werkstakende arbeiders moedeloos begin nen te worden tegenover het volhouden van de patroons, en dat de werkstaking waarschijnlijk ten einde loopt. Voorts wordt van daar en elders gemeld, dat de patroons, die een werkdag van acht uren toestonden, algemeen ontevreden daarover zijn, en dat zij waarschijnlijk den werkdag van 10 uren weder zullen in voeren. Catania, 20 Mei.Tien kraters van den Etna zijn open; een stroom lava, 200 me ters breed, vloeit naar beneden.de bevol king vlucht. Terwijl te New-York eene dienst bode in een hotel petroleum in eene brandende lamp goot, vatte de olie eens klaps vuur, waardoor de kan met geweld barstte en de brandende olie over mrs. Sterling, de eigenares van dat hotel, en hare dochter werd uitgestort. Beide vrouwen werden zoo deerlijk gebrand, dat zij nog denzelfden avond stierven, evenals de dienstbode, die reeds door de inademing van gas en rook gestikt was. Het meisje, dat een maand geleden in een open boot op de zee van Jersey wegdreef is Zondag te Nieuw-Foundland aan land gekomen. De verdwijning van het meisje ging met verdachte omstandig heden gepaard. Zij voer uit met een jong Franschman, die in den nacht aan land zwom en vertelde, dat, terwijl hij een riem zwemmende wilde terughalen, de boot wegdreef. Hij werd gearresteerd op vermoeden het meisje te hebben ver moord, doch was wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten gesteld. Te Parijs zijn vier vrouwen gevan gen genomen en veroordeeld, omdat zij op groote schaal het zakkenrollen uitoefen den. Bij één feestelijke gelegenheid stalen zij in één uur tijds 12 beurzen, doch werden toen betrapt en in hechteuis ge nomen. De oudste was een eerwaardige dame van 66 jaren met sneeuwwit haar en zeer deftig gekleed. De andere waren tusschen 20 en 30, maar waren eveneens zeer net gekleed. Ofschoon de dames haar onschuld volhielden, vonden de in specteurs in den zak van een der vrouwen een notitieboekje met de volgende aan- teekeningen morgen, deftige begrafenis van eene dame in de Trinitè-kerkDon derdag deftig huwelijk, tegen twaalf uur in de kerk van Saint-Fran^is de Sales; Vrijdag fancy fair boulevard Saint-Ger- main 203. Deze aanteekeningen zeiden zij hadden zij slechts voor de grap gemaakt en het feit, dat zij zoovele portemonnaies in den zak hadden, ver klaarden zij als een kwajongensstreek, van iemand die haar er had willen laten in- loopen. De rechter liet zich echter niet van de wijs brengen en veroordeelde twee der dames tot zes maanden gevangenis- terwijl de twee andere, die reeds eenmaal waren gestraft, elk twaalf maanden ont vingen. Door de hevige regens der laatste dagen is ook over geheel Engeland schade aangericht. Geheele landstreken staan onder water; hier en daar is de oogst vernield, het spoorwegverkeer gestremd en het verlies aan vee en have en g aanzienlijk. Ook enkele menschenlevens gingen verloren, Op den 22en Mei hopen wjj de 35-Jarige Echt vereeniging te her denken van L. DE BRUIN R. MENSIS. Helder, 21 Mei 1886. Eenigb Vrienden. Den 22en Mei 1886 hopen wij i ie herdenken de 35-Jarige Echt- j vereeniglug van L. DE BRUIN en R. MENSIS. Uit naam der Muzikanten. Op den 23sten Mei a. s. hopen onze geliefde ouders A. VAN DER WAAL en C. RUIS, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen, behuwdzoon en kleindochter. A. v. d. WAAL. i M. C. JORDANS—v. d. Waal. 1 A. v. d. WAAL. J. H. v. d. WAAL. C. v. d. WAAL. T. v. d. WAAL. W. L. v. d. WAAL. A. J. JORDANS. C. JORDANS. Algemeene kennisgeving. Dinsdag 25 Mei a. s. hopen onze geliefde ouders MEINDERT DE BOER en MARIJTJE KOOPMAN, den dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaar door den Echt wer den vereenigd. Helder, 21 Mei 1886. Namens hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. :jeatjat)ot?soac)stK3tJQOacjccjQOstJsat?> Den 24en Mei a. s. hopen onze J I geliefde ouders D. REINHARD j en M. C. STRAGHOUW, hunne 20-jarige Echtvereeniging te herdenken. '8 Gravenhage, 21 Mei 1886. Hunne dankbare kinderen, M. H. REINHARD. W. REINHARD. Getrouwd J. E. VAN HINTE, van Muiden, en A. WITSENBURG, van Helder, die, mede namens wederzijdsche familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele bljjken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 19 Mei 1886. Heden overleed na een langdurig en smartelijk doch geduldig lijden, mijn innig geliefde Echtgenoote AGATHA BRANDT, in den ouder dom van 33 jaar, mij nalatende vier kinderen, nog te jong om hun ver lies te kunnen beseffendoch wjj hopen in Gods wijzen wil te berusten. D. KRUK Jr. Mede uit naam van wederzijdsche ouders en familie. Helder, 18 Mei 1886; Tevens betuig ik mijn hartelijken dank aan den WelEd. Heer Docter BITTER, voor zijn onvermoeide zorg aau haar betoond. De ondergeteekende betuigt zijn op rechten en hartelijken dank aan den WelEd. Gestr. Zeergel. Heer Dr. Peltzer, voor de onvermoeide zorgen en liefderjjke behandeling, aan zijne Echtgenoote, bij hare langdurige ziekte dageljjks betoond. B. W. N. KOSTER. Gevraagd niet beneden de 14 jaar. Adves met franco brieven, onder lett. A, aan het Bureau van dit blad.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1886 | | pagina 2