Achtste Zomer-Concert, Advertentiën. Aan Ja Leden fler Her?. Kirt, Ds. VAN DER HORST, Vrije Geref. Gemeente, PARK TIVOLI. TIVOLI. Na afloop der voorstelling alle avonden ENTREE VRIJ. KRUIDENIERSWINKEL G. H. SMIT, Binnenhaven 72. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Voorwaarts is 6 Juli Gi braltar gepasseerd naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Frederik is 6 Juli van Port-Said vertrokken naar Amsterdam. Marktberichten. Schagen, 8 Juli. 3 Paarden f 100 a f 225 5 Stieren f 60 a f 180 10 nucht. Kalveren f 11 a f 20, 350 Schapen f 10 a f 26, 200 Lam meren f 5 a f 9, 18 magere Varkens f 10 a 1 14, 50 Biggen f 5 a f 7, Boter per kop 70 tot 80 cent, Kaas per Kilogram 25 a 30 cent, Kip-Eieren per 100 stuks f 3, a f 3,50 Eend-Eieren f 3,10. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 6 tot 9 Juli. ONDERTROUWD: P. Korver, koporaal- torpedist en M. Quast. GETROUWD: T. Bais en J. de Boer. BEVALLENHenriëtte van Wuijckhuise Nortier, geb. Piquendair®, d. OVERLEDENCornelis Corneliszoon Duin- ker, 59 j. Petrus Wilhelmus Maria Liebregs. 13 j. Elisabeth Koning, 13 m. Burgerlijke Stand, gem. Texel. Van 1 tot 7 Juli. ONDERTROUWD: GEHUWD: Geene. OVERLEDEN: GEBOREN: Doortje, dochter van Dirk De Boer en Tryutje Kikkert. Hendriks, dochter van Hendrik Timmer en Grietje Kuiper. Opbrengst van het hooigewas bij de publieke verkooping, ten overstaan van den Deurwaar der Koning te Texelgehouden op 25 Juni van 10 Heet. 20 aren 30 cA. f798. 28 Juni 8 Heet. 90 cA. - 485. 29 Juni 6 Heet. 81 aren 80 cA. - 318. 6 Juli 1 Heet. 22 aren 30 cA. - 85 f1683.- Arrondissements-Rechtbank. Terechtzitting van 6 Juli 1886. A. K., Helder, verwonding, 2 maanden gev. en f 8 boete, subs. 1 dag gev., alles in eenzame opsluiting. J. P., Texel, verwonding, 2 maanden gev. en f 5 boete, subs. 1 dag gev., alles in eenzame opsluiting. worden aangemerkt. Gisterenavond vond hij een krachtigen mededinger in den ventre- loque, di*. Aden. De verwachting der tal rijke aanwezigen was te meer gespannen, omdat men den vorigen avond was teleurge steld. Naar de directeur ons heeft uitgelegd was 't mechaniek van Aden's poppen be schadigd en hij dus in de onmogelijkheid om op te treden. Met deze verontschuldiging hoopte hij, zou men tevreden zijn. Niet ge makkelijk zal dr. Aden overtroffen worden. De poppen houden een geregeld gesprek met hem, waarbij de stemmen van een man, vrouwen en kinderen op 't bedriegelijkBt wor den nagebootst en men haast zou meenen dat, afgaande op de beweging van den mond, die levenlooze figuren werkelijk 't spraak vermogen bezaten, 't Meest verrassende was echter de klok, die bij den twaalfden slag uiteenvalt en dan een pop zichtbaar doet worden. Die van de kermis wil meepraten moet dat gezien hebben. In Musis Sacrum is 't door ons in 't vorig nummer dezer courant beschreven gezelschap van den heer Kievits eiken avond werkzaam en de bezoekers betuigen steeds luide hunne tevredenheid over de muzikale voordrachten, Ook 't gezelschap van Van der Solser, in Café Passage, lokt vele bezoekers, die zich daar uitmuntend amuseeren. Als gewoonlijk heeft de heer Spriet volle tenten, 't Variëerend programma, dat daar telkens wordt aangeboden, lokt steeds nieuwe belangstellenden uit. Vooral op den vooravond is 't terx*ein der kermis vrij levendig, tot welke levendigheid de jeugdige vertegenwoordigers van land- en zeemacht niet weinig bijdragen en menig meisje, totnutoe met haar doopnaam tevreden, denkt bij zich zelf, dat men haar maar liever den naam van wSusanna" had moeten geven, want allerwege hoort men, in onderscheidene tonen, in verrukking uitroepen: „O, mijn Susanna! Wat zijt gij lief en schoon!" Nu, die uitroep klinkt wel poëtisch tusschen de straatmuziek op alle mogelijke en onmogelijke instrumenten, en 't genot wordt nog verhoogd door de heer lijke geuren, die uit de talrijke oliekoeken- opstijgen. 1 op Zondag 11 Juli, 'snm, 2.15 uur inTivoli. 1. „Kermis-Marsch," Renaud. 2. Concert- Ouverture (Es-Majeur), Carl. Machts. 3. «Die Jungfrau von Belleville" (Walzer), Mil- löcker. 4. Fantaisie de 1'opcra-comique „Le petit Faust", Hervc. 5. Grande Marche Indienne sur: //Le Tour du Monde," Desbil- lemont. 6. «DerMusikaliën Redacteur," Hu- moritische8 Tongemalde, Frenkler. 7. z/Esmeralda," Boléro, Groothe. Vervolg der Berichten. De kermis is druk aan den gang en wordt totnogtoe, door goed weder begun stigd. Ruimschoots smaken we eiken dag 't genot van vele en velerlei muziek, de eene nog hax'inonieuser dan de andere en zeker zal 't menigeen afvallen, wanneer hij, na afloop van 't feest, de smeltende tonen van den doedelzak of 't vroolijk geklingel van den schelletjesman moet missen, 't Is maargoed, dat er niet zooveel kermisreizigers hier ge komen zijn als voorheen 't geval wasde zaken worden er voor hen, die de kans ge waagd hebben, beter door. De directie v. Lier heeft bij haar optreden Woensdagavond uitmuntend succès gehad, want de tent was flink bezet, 't Drama De Priester, van Ch. Buet, werd met onverdeelde aandacht gevolgd, waartoe de flinke opvoering veel bij droeg. De spelers waren hunne rollen meester: inzonderheid vielen de bijvalsbetuigingen ten deel aan den heer Potharst, die uit de rol van Patrice de Champlaurent wist te halen wat er in zat. De heer Veltman, als Oliver Robert, blijkt nog steeds de gewaardeerde kunstenaar te zijn en al ldimmen zyne jaren, de kunst blijft bij hem jong en frisch. Vooral de beide hiatste tafereelen maakten op het publiek een diepen indruk. Ook geven we gaarne een woord van welverdienden lof aan mej. Grader, die als Gilbcrte Robert zeer lief acteerde. Ook de opvoering van //Charlotte Corday" werd door een talrijk publiek bijgewoond en herhaaldelijk geapplaudiseerd. Was de directie Le Gras en Haspels, na de eerste voorstelling haar succès verzekerd, bij de //Familie Fourchambault," //Met Ple zier" en //De Rempla^ant", schijnt dit toege nomen. De bezoekers roemen algemeen 't fijn beschaafde spel en toonen hunne inge nomenheid, zoowel door luide bravo's als ge trouwe opkomst. In de schouwburgtent, directie wed. Bakker, werd het kermisrepertoire Woensdag geopend met het drama Twee Weezen, een stuk, dat nog steeds groote aantrekkelijkheid heeft voor het publiek. De toeloop was dan ook groot. Zichtbaar deden de spelers hun best om een goeden indruk te maken, hetgeen hun dan ook zoozeer gelukte, dat bij treffende passages een welgemeend applaus klonk. De Heer Stroober mag over de kermis te vreden zijn. Eiken avond is de ruime zaal van Tivoli vol bezoekers, vooral tegen den tijd dat Tom Lucette moet optreden, die, door liefelijke muziek te halen uit instrumen ten, die zich daartoe niet leenen, den bijval stormenderhand zich heeft weten te verzekeren. Toch oordeelen velen dat //de gonzende bij" en «vertrek en aankomst van den spoortrein" op de trom nagebootst, als de primeurs mogen De heer M. J. E Kriens, gepensioneerd konstabel-majoor der marine, is benoemd tot magazijnmeester bij de Ned. Bell. Tele- foon-Maatsch. te Amsterdam. De Heer A. C. van Bruggen Az. student aan de universiteit te Amsterdam, heeft eergisteren voldoend examen afgelegd als candidaat-arts. Z. M. heeft, met 1 Aug. a. s., lo. den schout-bij-iiacht W. Enslie, op zijn verzoek, ter zake van langdurigen dienst en meer dan vijftigjarigen ouderdom, op pensioen gesteld, onder dankbetuiging voor de vele gewichtige en langdurige aan den lande bewezen diensten, met toe kenning van een jaarlijksch pensioen van f 2700, en een verhooging van dat pen sioen voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 's Rijks overzeesche bezittingen en koloniën en tusschen keerkringen, van f 1425 's jaars 2o. bevorderd: tot schout bij-nacht den kapt, t/z. J. P. Van Ros- sum tot kapt. t/z. den kapt.-luit. t/z. J. Loots, benevens Zr. Ms. adjudant in ge wonen dienst den kapt.-luit. t/z. W. baron Van Hogendorp, met bepaling dat deze voorloopig in het genot zal blijven van zijn tegenwoordig traktement van kapt.- luit. t/z.tot luit. t/z. le kl. den luit. t/z. 2e kl. J. D. Heyning3o. aan den kapt.-luit. t/z. F. J. P. M. Mulder, inspec teur over het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting in het le dis trict, toegekend den titulairen rang van kapt. t/z. Met 1 Aug. a. s.lo. den officier van adm. 1ste kl. P. K. S. Metman, ter zake van in doch niet door den dienst ont stane lichaamsgebreken, op pensioen ge steld, onder toekenning van een jaarlijksch pensioen van f 1026, en een verhooging van dat peusioen met f750 's jaars, voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 's Rijks overzeesche bezittingen en koloniën en tusschen de keerkringen2o. bevor derd, tot offic. van adm. 1ste kl., den offic. van adm. 2de kl. J. Vasseur. Bij het wapen der artillerie wordt binnenkort nog een bevordering verwacht. Van hier wordt aan de «Rott. Ct." ge meld: Van het fort de Harssens woei reeds te negen ure de roode vlag, ten teeken, dat de duurzaam heid van de schoorsteenen en glasruiten der om ringende woningen opnieuw zou worden be proefd. Het gold heden eenige schoten met kartetsen ten einde na te gaan, in hoeverre electrische gloeilampjes voldeden als verlichtingsmiddel in de nieuwe pantserforten, en hoe zij zich hielden bij het afgaan van het schot. Door de zorg der firma Van Rietschoten en Houwens te Rotterdam was te dien einde een viertal lampen in de binnenruimte van het fort aangebracht, en wel op die plaatsen, waar proef ondervindelijk gebleken was, de grootste lucht druk te zijn, bij het afgeven van vuur. De lamp jes waren geconstrueerd naar het bekende Eddi- son-model, doch de ballons omgeven door een dikke glazen klok, die op een ring van india- rubber werd vastgezet om den ballon te bescher men voor den luchtdruk bij het afgaan van het schot. Het voetstuk, waarop de klok rustte, was, met tusschenvoeging van schijven van india- rubber, met bouten aan den muur bevestigd. De bevestiging van den ballon aan het voetstuk werd gevormd door een Berlijnsch zilveren veer een en ander om den schok bij het afgaan van het schot zooveel mogelijk te breken. De lam pen werden gevoed door een hand-dynamo, een toestel, die bij de artillerie gebruikt wordt om de binnenruimte der achterlaadkanonnen meteen gloeilampje te verlichten. De proefneming ge- ukte uitmuntend; gedurende de zes schoten, die werden afgegeven, bleven de lampen niet al leen geheel intact, maar werd de standvastigheid van het licht geen oogenblik gestoord. Alle eer komt dus toe aan den heer J. van Rietschoten, representant der firma Van Riet schoten en Houwens te Rotterdam, electriciens en agenten der firma Siemens Brod te Londen, die door een practische inrichting van de lam pen en een zorgvuldige voorbereiding het wel slagen van de proefneming in de hand gewerkt heeft. Op het fort waren gedurende het vuren o. a. aanwezig: de kolonel-commandant van het 4e reg. vesting-artillerie en de majoor-commandant an het corps torpedisten. Op Beeckesteijn, h«t heerlijke landgoed van Mevrouw Boreel, aan den straatweg bij Vel- zen, zag men Woensdag vele duizenden, die uit alle streken waren opgekomen tot bijwoning van het Zendingsfeest. Verrukkelijk zomerweder met een aangenaam koeltje maakte het ver blijf in die schoone dreven tot een waar ge not. Overal, zoowel in de naaste omgevin der spreekplaatsen .als daarbuiten, zag men gezellige groepjes, wien men het duidelijk kon aanzien, dat zij in elk opzicht genoten. Vooral het zacht hellende grasperk bood een recht schil derachtig gezicht. Niettegenstaande den groo- ten toevloed van feestgangers hun aaDtal kan veilig op 9 h 10,000 worden geschat zag men nergens eenig gedrang of ongere- regeldheden, waardoor het genot van anderen zou kunnen verstoord worden. Om elk van de spreekplaatsen er waren er vier vereenigde zich op de aangekon digde uren telkens een talrijk gehoor, dat met aandacht de verschillende sprekers vólgde. Elke toespraak werd besloten of afgewisseld door gezamenlijk gezang met begeleiding van har- monie-muziek, hetgeen te midd®n van deze indrukwekkende omgeving een eigenaardig schoonen indruk maakte. Kortom, de velen, die hetzij het geheele feest of slechts een gedeelte daarvan hebben bijgewoond, kunnen niet an ders dan een aangenamen indruk daarvan heb ben medegenomen. Volgens een bericht van de politie te Londen zouden eenige beruchte Engelsche dieven in het bezit geraakt zijn van nage maakte sleutels voor een der bankgebou wen te Amsterdam. Aan alle banksinstel- lingen alhier is daarvan kennis gegeven. In een verdacht huis in de Agnie- tenstraat te Amsterdam heeft een vreem deling een bankbiljet van f 1000 verloren, Kampen, 8 Juli. De gezagvoerder Van der Weerd, van de raderstoomboot Minister Thorbecke, rapporteert dat de geheele Zuiderzee, van af buiten Marken, vol met Noorsche balken drijft, zoodat hij gisterenmiddag met moeite er doorheen kon varen hij acht het zeer gevaarlijk voor andere stoombooten en zeilschepen. Te Woerden is in den ouderdom dom van 93 jaar overleden de oud-strijder van Waterloo A. Oppenheimer. Dinsdag werden te Wormerveer twee meisjes geboren, die aan elkander gegroeid waren. Hoewel de kinderen levensvatbaar heid hadden, zijn ze toch kort nade geboorte overleden. Door tusschenkorast van den geneesheer, zullen ze naar het Rijks-zie kenhuis te Leiden worden gezonden. Omtrent het ongeluk op den Hol- landschen spoorweg, op Woensdag jl. meldt het Hbld. nader De mededeeling, door twee reizigers gedaan, dat zij den machinist door het alarmsein gewaarschuwd hebben, is onjuist. De pogiug dier heeren heeft blijkens ge daan onderzoek niet kunnen slagen, om dat de verbinding, zooals zij op de Zand- voortsche lijn bestaat, in de gecombineer de treinen op de Hollandscke lijn niet wordt toegepast. Het is te hopen, dat ook op de treinen van de Hollandscke lijn dit eenvoudig middel van waarschuwen door een touw boven langs den wagen zal worden toe gepast. Ook meldt men, dat het niet de goe derenwagen van den HaarlemZandvoort Spoorweg was, die het ongeluk veroor zaakte, maar de bagagewagen der Holl. IJz. ;Spoorwegmij. Deze bagagewagen is niet gederailleerd, maar een der banden van een wiel van dezen wagen is gebroken. Dientenge volge is het onderstel achtereenvolgens uit elkaar geslagen en kwam de bodem in aanraking met den ballast op den weg, terwijl de trein bleef voortrijden. Toen ein delijk de bodem bezweek, en zand en grint in den wagen drongen, veroorzaakte dit zulk een krachtigen weerstand, dat de trein van zelve moest stilstaan. Het is een mirakel dat de wagen niet is ge derailleerd. Terschelling8 Juli. Het alhier gestrande Noorsche stoomschip »Vega," met kopererts, van Christiaansand, is, na een gedeelte lading over boord te hebben geworpen, door de sleepboot Assistent" af- en hier binnengebracht. Woensdagnacht omstreeks 121/S ure is te Leiden een vrouw van verdachte zeden aan den openbaren weg door den wachtmeester der artillerie M. met diens sabel vrjj ernstig aan hoofd en arm ver wond, zoodat zij onmiddellijk onder ge neeskundige behandeling moest gesteld worden. Voor de handelwijze van den wachtmeester werd op dat oogenblik door de vrouw niet de minste aanleiding ge geven, maar de beweegredenen van M. schijnt hierin te moeten gezocht worden, dat hij vroeger met haar verkeering ge had heeft en dat zij aan een korporaal der huzaren boven hem de voorkeur geeft. Als een groote bijzonderheid ver dient vermelding, dat te Zwartsluis, waar de beide predikantsplaatsen vacant zijn, beroepen werden ds. Van Heijningen te "s-Gravendeel en ds. "Van Heijningen te Heersjandatn, zijnde vader en zoon. Ook in een onschuldigen bruilofts- toast kan men niet te zeer op zijn woor den passen. Dat heeft men deze week te Luik gezien. Op een vroolijk partijtje was de bruigom aan het woord, en alles ging go«d, totdat hij zich een woord ont vallen liet, dat kwetsend was of geacht werd voor zijn nieuwen schoonvader. Deze stoof woedend op en ging den brui degom te lijf. Borden, flesschen en glazen vlogen door de zaal, en eindelijk kwam de politie om de vechtersbazen mee te nemen, zoowel den driftigon schoonvader als den bruidegom, die nu zijn huwelijks nacht in het politie-bureau moest door brengen. Het spoorwegongeluk bij Würtzburg ichijnt veroorzaakt te zijn door grove na latigheden, zoodat de Beiersche staatsspoor weg een belangrijke som aan schadeloos stellingen te betalen zal hebben. Eenige personen zijn op wonderbaarlijke wijze gered. De stoker Schem, die reeds van het vertrek van het laatste station niet gerust scheen en den machinist zijn on gerustheid mededeelde, had, toen hij het gevaar merkte, nog zooveel tegenwoor digheid van geest om te remmen en van den locomotief te springen. Hij viel ge lukkigineen naast den spoorweg loopenden kuil, zoodat hij er alleen met een ver- tuiking van den voet afkwam, terwijl de stukken der waggons hem over het hoofd gingen. Een postbeambte, die juist bezig was zijn schoenen voor pantoffels te verwisselen, werd, nadat het dak van den waggon geschoven was, uit den wag- gon geslingerd en bekwam slechts een lichte wond. Eenige uren later begon hij teekenen van krankzinnigheid te geven, 30-Jarige Echtvereeniging van onze geliefde ouders CORNELIS BAK en JANNETJE GREDE. Helder, 10 Juli 1886. Namens hunne dankbare KinderenBehuwd- en Kleinkinderen. Onze geliefde ouders P. MEIJNEKE en 3 L. MEIJNEKE—YAN LEEUWEN, i hopen den lOen Juli a. s. hunne 8ö-jarige Eclitvereenigiög te her- j denken. Hunne Zoons, i Receptie: Zondag 11 Jou. j Spoorstraat 24. Ondertrouwd A. KUIPERS, van Sneek, en S. DALMEIJER, van Helder. Ymuiden, 7 Juli 1886. Ondertrouwd PIETER KORVER, korporaal-torpedist bij de K. N. M. en MARIA QUAST. Helder, 8 Juli 1886. Algemeene kennisgeving. Dezer dagen behaagde het den Heer van leven en dood van onze zijde weg te nemenonze jongste lieveling ELISABET, in den aan- valligen leeftijd van circa veertien maandendoch wij hopen in Gods wil te berusten. Helder, 7 Juli 1886. Haar diepbedroefde ouders, T. KONING, en Echtgenoote. Eenige kennisgeving. Op den 4 Juli 11. overleed mijn Echtgenoot VOLKERT HOOGEN- DIJK in den ouderdom van ruim 54 jaar, mij nalatende zes meeren- deels nog jonge kinderen. Uit naam der Weduwe, zoon en kinderen, M. HOOGENDIJK-VOS. Op den 5en dezer overleed onze zoo dierbare zoon IDE KROON oud 24 jaren. Die hem van nabij gekend hebben, zullen beseffen wat wij in hem verliezen, maar wij hopen in Gods wijzen wil te berusten, wiens doen liefde is. P. KROON, Echtgenoote en verdere familie. Helder, 9 Juli 1886. Hartelijke dankbetuiging aan familie, vrienden en bekenden, voor de vele blijken van belangstelling, bjj de viering van onze 121/s-jarige Echtver eeniging ondervonden. A. VOS Jz. en Echtgenoote. IJmuiden, Juli 1886. Onzen innigen en oprechten dank be tuigen wij aan onze vrienden in den Heere, den leden der Christelijke Jonge- lings-Vereeniging Uw heil komt" voor de laatste eer onzen geliefden zoon bij zijn teraardebestelling bewezen. Die betui gingen van liefde, ons in hem toegebracht, stemmen ons tot troost in onze droefheid. Helder, 9 Juli 1886. P. KROON, en Echtgenoote. Mede namens verdere familie. De ondergeteekenden betuigen hunnen liartelijkeB dank voor de vele blijken van belangstelling, bij gelegenheid van hunne 25-jarige Echtvereeniging ondervonden. Helder, 8 Juli 1886. J. F. HOELANDT, en Echtgenoote. te HELDER (Palmstraat.) Zondag 11 Jnli 1886: des voormiddags ten 10 ure zal, D.V. als Spreker optreden de Wel.Eerw. Heer van Amsterdam. HOOGSTRAAT. ZONDAG a. s., voormiddags 10 en 's namidd. 51/, uur, Ds. Verst oog;. DE KERKERAAD. Dringende terugvraag der nog uit zijnde Boeken van de Lees- Bibliotheek. J. C. DE BDISONJÈ ZOON, Boekhandel. Hoofdgracht. te geven door het Stafmuziekkorps der Kon. Ned. Marine, onder directie van den Kapelmeester J. KONING, op ZONDAG 1! JULI 1886, des namiddags te 21/* uur. Entró© Heerenƒ0.49. Damet en Kinderen ieder - 0.85. BAL. De ondergeteekende maakt ziju geachteu plaatsgenooten hekend, dat hij den van den Heer KLEIN heeft overgenomen. Belovende tevens een nette en prompte bediening, alsmede concurreerende prijzen. gevraagd. Adres J. C. DE BUI80NJÉ ZOON.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1886 | | pagina 2