D E G HET ZONDAGSBLAD Advertentiën. C. J. VAN DER POT. Woensdag 22 Dezer, Ds. W. H. J. BAART BE LA FAILLE, Kerstboom. - Westerkerk. Spaar- m Voorschotkas. SPAARBANK. ATTfcNTIfc. s. v. p.! CAFE AMUSANT, fraaie Muziek voor den Dans, Biljart-Wedstrijd. bij J. DE JONG, Kanaalweg, om fraaien prijs en premie, en Dagmeid gevraagd. Kruideniersbediende. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Sumatra is 19 Dec. van Southampton vertrokken naar Batavia. Het stoomschip Prins Frederik is 18 Dec. van Batavia te Amsterdam aangekomen. Het stoomschip Soenda, van Amsterdam, is 18 Dec. te Batavia aangekomen. Het stoomschip Prinses Wilhelmina is 18 Dec. van Port-Saïd vertrokkeu n. Amsterdam. Het stoomschip Prinses Marie is 18 Dec. van Marseille vertrokken naar Batavia. Het stoomschip Koningin Emma passeerde 18 Dec. Gibraltar naar Amsterdam. Het stoomschip Conrad passeerde 19 Dec. Perim naar Batavia. Marktberichten. Alkmaar, 18 Dec. Aangevoerd 9 Paarden f70 a 90, 9 Koeien «n Ossen f 112 a 180, 27 nucht. Kalveren f12 a 24, 433 Schapen f13 21, 60 magere Varkens 112 a 14, 130 Big gen f4 a 7, 12 Bokken en Geiten f 3 a 5, Kipeieren f5,25 a 6 per 100, Boter per kop f 0,60 a 0,72. Hoorn 18 Dec. Tarwe f 7 a 8,25, Rogge f4,75 a 5.50, Gerst f4.25 a 5,25, Haver f2,25 a 4,25, Erwten: Witte f9,50 a 11, Groene f 10,25 a 14, Vale 110,50 a 17, Bruine boonen f9 a 11, 10 Paarden f30 a 130, 50 Schapen f 18 a 25, 255 Lammeren f14 a 20, 5 Kalveren f16 a 26, 13 Varkens f12 a 16, 7 Zeugen f25 a 35, 100 Biggen 1'4 a 7,oö 60 Kippen 10,80 a 1,75, 1950 Kipeieren 16 a 6,50 per 100, 1662 koppen Boter, f0,55 a 0,62 per kop. Visscherij-Beriehten. 20 Dec. 1 sloep, schipper P. Meidendijk, 2500 schelvisschen, waarvan 600 levendper 100 f 23.Schipper J. Zwartveld, met 2200 schelvisschen, waarvan 700 lev., per 100 f21.— 50 Beugers, 30 tot 250 schelvisschen, per 100 f26.a 24.2 tot 4 kabeljauwen, per stuk f3. 323ste Staats-Loterij. 3e klasse. le lijst. No. 4886 f5000. No. 10578 f1500. No. 11999 f1000. No. 3663 5783 19161 f400. No. 9310 11049 f200. No. 7638 7646 8251 8371 f100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 17 tot 21 Dec. ONDERTROUWD: GEHUWD: (*eene- BEVALLENE. M. van Steel, geb. Breet, d W. D. van Willigen, geb. Edelenbosch, d.; J. Wessel, geb. Goos, d.J. Blok, geb. Touw, z.J. J. Selman, geb. Feierabend, d. OVERLEDEN: J. Hoogendijk, 5 m. W. H. Piscaer, 3 j. J. T. Berg, 13 m. J. Bijl, 16 m. J. C. van Leeuwen, 2 j. A. L. Hellendoorn, 2 j. C. Driessen, geb. Driessen. 76 j. M. T. W. Piscaer, 22 in. I. J. T. Luik, 14 in. H. Hankes, 7 m. Gevonden voorwerpenEen paar zwarte Wollen Kousen, adres Bureau I. Zesde Winter-Concert op Dinsdag 21 Dec., 's avonds 8 uur, in Tivoli. 1. Ouverture„Die Entführuiig aus dem Serail," W. A, Mozart. Sympkonie No 4, (B Dur. Niels, W. Gade. a. Andantino, Allegro vivace e grazioso, b. Andante cou moto. c. Scherzo, d. Finale, Allegro molto vivace. - Pauze. - 3. Ouverture de 1'opéra„Guillaume Teil," G. Rossiui. a. Introductiou Violoncelle Solo. b. Le Tempète. c. Pastorale, d. Finale. 4. Scenen aus der Oper „Der Ratten fanger von Hameln," Victor Nessier. a. Entführing der Kinder, b. Nacht wachterlied (Solo fiir Hom gedampft). c. Gebet. 5. Musique de Ballet sur„Le Tour du Monde," Desbillemont. 6. Annen Walzer, a. d. Operette: „Nation," Richard Genée. van 't Vliegend Blaadje. Aan onze Lezers! In dit nommer is het prospectus in gelegd, waarop gelegenheid wordt ge geven in te teekenen. Wij wachten het van de meesten terug, ingevuld met naam en woonplaats, ten blijke dat 't GEÏLLUSTREERD HUMO RISTISCH WEEKBLAD door hen ver langd wordt. Men kan allicht voor 3 maanden een proef nemen, die voor de lezers binnen de gemeente 35 en voor elderswonenden 40 Ct. bedraagt. Voor hen, die buiten de gemeente wonenis het voldoende een briefkaart te zenden, 't Blad wordt hun dan geregeld per post toegezonden. De zorg der Redactie zal ten gevolge hebben, dat met verlangen naar 't blad gewacht wordt, waardoor het zeker zal zijn, dat de proef van 3 maanden tot onbepaalden tijd zal verlengd worden. DE UITGEVERS. Vervolg der Berichten. Uit het Engelsche fregat »Bram- bletye" zijn tot heden in het geheel 360 balen lijnzaad gelost. Men gaat met het lossen steeds ijverig voort, doch, zooals zich laat denken, gaat dit met groote bezwaren gepaard, daar de werkzaamheden meest onder water moeten geschieden. De Minister van Marine heeft in de Tweede Kamer Zaterdagmiddag zijn aftreden aaugekondigd, tengevolge der aanneming van een amendement van den heer Borgesius, waarbij, nadat de post voor bet ramtorenscbip was teruggenomen, ook de daarvoor in de plaats getreden aanvulling van den post voor torpedo- materieel uit de Begrooting werd gelicht. De Minister van Marine heeft zijn ontslag aan den Koning gevraagd. Op het strand te Texel zijn aange spoeld dranlcvaten, gemerkt in een ruit W. N. 47, 618 K. P.etten, 18 Dec. Gisteren is alhier aangespoeld een blauw geverfd naambord, waarop met gele uitgesneden letters Catharina." De boerenplaats van J. Boot, te Heer Hugowaard, is gisterenavond om streeks 9 uur door brand vernield. Nabij het Zand, gem. Zijpe, isZou- morgen de boerenplaats van J. van dei- Oord een prooi der vlammen geworden. Alles is totaal verbrand. De wed. Snellie, geb. Akkerman wonende te Rotterdam, herdenkt heden haar 102n verjaardag. Zij geniet nog een goede gezondheid, en is in het bezit van al haar geestvermogens. Door de gezamelijke kaaskoopers te Alkmaar is bekend gemaakt, dat zij na 1 Januari 1887 geen kaas meer zullen koo- pen in het Pand van het Waaggebouw te Alkmaar. Wordt aan dit besluit gevolg gegeven, dan zal weldra een sedert jaren bestaan de eigenaardigheid van de Alkmaarsche kaasmarkt verdwijnen, namelijk de inval der boeren en kaasjongens in dat Pand, op Donderdagmorgen, met den eersten slag vau tien uur op het uurwerk in het Waaggebouw, om zich vau een plaats in het Pand voor den marktdag op Vrijdag te verzekeren. De ijver, waarmede ieder belanghebbende zich een plaatsje tracht te veroveren, gaf gewoonlijk tot lachwek kende tooneelen aanleiding. De laatste inval in het Pand zal nu nog geschieden op Donderdag 23 December a. s. Naar het Dagblad verneemt, blijft Blom, die dezer dagen te 's-Hage in ver zekerde bewaring werd genomen, verdacht van zijn kind van 3 maanden het leven te hebben benomen, alle schuld aan dat feit ontkennen. De getuigenissen der buren zijn evenwel zoo bezwarend voor den gearresteerde, dat men geen termen vindt om B. op vrije voeten te laten. Ook het visum repertum van de lijkschou wing is nog niet ingekomen. Meermalen en ook op den dag van het overigden van het kindje hebben de bu ren den verdachte de vreeselijkste ver vloekingen tegen het wicht hooren uit braken. O. a. heeft men hooren uitroe pen ziedaar kr schreeuw nou als je dood bent". Te Nunspeet zal een weduwe voor de vierde maal in het huwelijk treden. De bruid telt 70 zomers, en haar aan staande heeft juist de helffc vau haren leeftijd. Veel omslag behoeft het paar niet te maken, daar zij een behoeftige slaapsteehoudster is, en hij haar vaste logé, een voormalig apothekersbediende. Yrijdag jl. heeft een ongeluk vau erustigen aard plaats gehad aan de stoom- strookartonfabriek van de hh. Hooites Beukema te Hoogezand (Gr.) Een zoogenaamde voorwarmer, een cylinder van ongeveer 1 M. middellijn en 5 M. lengte, ingemetseld in auder- halfsteensmuurwerk, vloog met verbazende kracht onder een hevigen knal omhoog, verbrijzelde de insluiting, wierp eeu bij- staanden zwaren stoomketel met inhoud achteruit, doorboorde toen den muur van een pakhuis, evenals den daartegenover- staanden muur en kwam eerst verschei dene meters buiten de fabriek op den grond. Het terrein vertoont een ruïne; geweldige gaten in de muren, 3 balken aan splinters geslagen en binnen en buiten de fabriek ingestorte daken. Twee werk lieden zijn gekwetst. De aannemer J. C. Bok, te Assen, die dezer dagen een som van bijna f 4000 verloor, is j.1. Zaterdag, op last van dé rechtbank aldaar, als verdacht van frau duleus bankroet, in hechtenis genomen. Zijne vrouw is des avonds gevangen ge nomen, doch later weer in vrijheid gesteld. Men leest in het Dagblad van N.-Iudië: Bij het bericht van de tuchtiging, die Z. M.'s stoomschip Tromp heeft toege bracht aau de dorpen op het eiland langs de N. Guineesehe kust, waar de Coredo, behoorend aan een handelaar te Ternate overvallen en gedeeltelijk uitgemoord was geworden, werd eenige dagen geleden tevens gemeld, dat de resident van Ter nate met den afloop der reis van dit oor logsschip langs de kusten van N, Guinea niet tevreden was, en zelf daarheen zou gaau. Thans vinden wij vermeld dat die reis met de Java zal plaats hebben. De Salak, die zich zelf met zijn anker een lek bezorgde, is reeds eenige dagen geleden hersteld, van Soerabaija naar Baudjerraasin kunnen vertrekken. Londen, 16 Dec. Kapt. Putsclier, gezagvoerder van het stoomschip Richer, rapporteert deu 9den Dec. bij Terschel ling het smakschip Laurel aangetroffen te hebben met noodseinen op. Hij slaag de er in het op sleeptouw te nemen, doch door de hooge zee brak de sleeptros. Dewijl de equipage de smak, welke bijna vol water was, wenschte te verlaten, vroeg hij vrijwilligers om een boot te beman nen en begaf de opperschippper met twee man zich iu de sloep en slaagden dezen er in met groot levensgevaar de uit zes man bestaande equipage te redden. Bij het terugkomen aau boord werd de sloep vau de Richer verbrijzeld, gelukkig nadat de opvarenden zich op het stoomschip bevonden. De vorige week, Zondag, werd er een plechtige dienst gecelebreerd in de kathedrale kerk »St. Nicolaas" te Dublin. Men schat het aantal aanwezigen op 9000 personen, terwijl een ongeloofelijke me nigte zich nog voor de ingangen bleef verdringen. Nauwelijks echter is de dienst aangevangen, of men hoort boven het altaar een ongewoon gekraak, en vallen er stukken van het plafond naar omlaag. Men dacht aan een instorting. Alles wilde nu vluchten en zeker zouden ernstige ongelukken zijn voorgevallen, had niet de missionaris pater Dooly, door zich vóór het altaar te plaatsen, de gemoederen tot bedaren gebracht. Zijn forsehe stem en fiere houding kalmeerden de aanwezigen en in de volmaakste orde verlieten de meesten het kerkgebouw. Men heeft nu bemerkt, dat een gedeelte plafond door de nattigheid bezweken is. Opmerking verdient dat 30 jaar geleden in dezelfde kerk een paniek ontstond, door een soortgelijk gevaldat aan 35 menschen door het gedrang aan de uit gangen, het leven kostte. De Transvaal vierde deze week een feest ter herinnering aan den 15 Dec. 1880, den dag waarop het volk aan En geland verklaarde, dat het zijne onafhan kelijkheid terug eisehte, en waarop het te Heidelberg zijne eigene regeering ves tigde. Volgens de met de laatste mail ont vangen Transvaalsche couranten, zou het feest Woensdag 15 December op Paarde- kraal met vreugdeschoten en een gemeen schappelijk gebed aanvangen. Na de godsdienstoefening werd een volksverga dering gehouden, waarin het woord werd gevoerd door president Kruger, door den kommandant-generaal en andere heeren. De beide volgende dagen waren gewijd aau godsdienstoefeningen, voordrachten, schietwedstrijden en spelen. De brand van 't stoomschip White te New-Orleans is erger geweest dan men vermoedde. De boot, waarop zich een 140-tal jonge meisjes bevond, die vand e kostschool naar huis giugen om de kerst- vacantie door te brengen, is midden in de rivier verbrand, zonder dat men een enkele passagier heeft knnnen redden. Wedstrijd tnsscken Axel Paulsen en Hagen. Reeds vóór den middag van den 12den December stond een volksmassa van circa 10,000 menschen verzameld rondom de baan van de bicycleclub te Christiania, zich weinig storende aau den snerpenden oostenwind en sneeuwjacht, met het groot ste geduld te wachten tot klokslag één uur, toen twee Schoten het sein gaven voor bovengenoemde kampvechters om den wedloop te beginnen. Het publiek had slechts oor en oog voor Axel Paulsen, en afgaande op diens be kende taktïek, meende men algemeen dat hij zelfs bij aanvankelijk voorgeven in het einde zijnen medestrijder met zooveel te meer éclat zou slaan en bijgevolg golden alle bijvals- eu aanmoedigingsbetuigingen misschien voornamelijk hem, en toch, al was Alex Paulsen aanvankelijk vóór, Hagen kwam hem reeds bij de tweede rondte voorbij en steeds meerder geduren - de 50 omgangen de wedloop zou 621/s rondten zijn. Het kwam er nu op aan, Axel Paulsen zette vaart, zelfs zeer belangrijk. De hoop herleefde een oogenblik, maar het was te laat, de strijd was onherroepelijk voor hem verloren. Het publiek sympathiseerde nu met Paulsen's overwinnaar, en een luid ge juich verkondigde dat Hagen bij den 62Y2 omgang de tribune passeerde, waarop het volk, ondanks strenge verbodsbepalingen, over de ijsbaan zich verdrong om deel te nemen aan het gelukwenschen. Den tijd had men nauwkeurig berekend met behulp van 3 chronometers, en be vonden dat Hagen den loop van 25000 meter in 56 min. 392/5 sec. gedaan had en Paulsen daarvoor gebruikt had 59 min. 20l/ó sec. Door daartoe aangestelde artsen werd geconstateerd 132 polsslagen en 40 adem halingen bij den heer Hagen, 136 pols slagen en 20 ademhalingen bij den heer Paulsen. De heer Hagen is slank en maakt een goed figuur op zijne schaatsen. Hij scheen bijzonder licht te loopen, en zijne bewe gingen waren zeer elastisch. Iutusschen moeten beide kampvechters drie malen zich meten. Degeen die twee malen overwint, voert den prijs van het meesterschap naar huis. De oorzaak, waarom de heer Paulsen zooveler verwachting beschaamde en min der vlug te voet scheen, is onbekend. Er wordt gezegd, dat hij in den voormorgen ongesteld was geworden, maar dan had de tijd niet ontbroken den wedloop nog te verdagen. Een ander welbekend hardrijder, de heer Carl Werner, heeft plan, zoodra de om standigheden gunstig zijn, naar Hamburg te gaan, om aldaar den in het vorig jaar behaalden prijs van het meesterschap voor Duitschland te verdedigen. Later voldoet bij misschien nog aan verschillende uit' noodigingen, waaronder van Baron de Salie uit Amsterdam. Donderdag 23 dezer, hopen wij den ölsten Verjaardag te her- f denken van onzen geliefden Vader f Uit naam zijner dankbare j Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. Helder, 21 Dec. 1886. Heden herdenken onze geliefde ouders ALBERTUS OPDAM en ELIZABETH VAN ZAANEN, hunne 30jarige EcUt- vereeniging. Uit naam hunner dankbare kinderen, behuwd- en kleinkind. Helder, 21 December 1886. Samarang, 3 November 1886. GeborenP1ETER BOON, Zoon van S. BOON en M. BOONJonker. Geboren JOHAN, zoon van C. KOK en M. BRUIN. Helder, 21 Dec. 1886. Heden overleed onze lieveling JOHANNA CATHARINA, in den jeugdigen leeftijd van bijna 3 jaren. Helder, 17 December 1886. W. P. VAN LEEUWEN. N. VAN LEEUWEN—BLOM. Algemeene kennisgeving. Heden werd ons ouderhart op nieuw getroffen, door 't overlijden van onze tweede lieveling TREESJE, in den aanvalligen leeftijd van circa twee jaar, diep betreurd door hare ouders en grootouders. Wat wij in hen verliezen, zullen allen beseffen, die onze lievelingen van nabij gekend hebben. J. P. PISCAER, en Echtgenoote. W. A. OVERTOOM, en Echtgenoote. Helder, 19 December 1886. Op den vijftienden November 1886 overleed te Helder, in den ouderdom van 67 jaar, de Heer PIETER DIRKZ. BOON, in leven gepens. Loodsschipper. Helder, 11 Dec. 1886. Wed. P. D. BOON—Kuiper en Familie. (Wegens buitenlandsche betrek kingen eerst heden geplaatst Den 16den dezer trof ons een gevoelige slag, door het afsterven van onze jongste lieveling, in den aanvalligen leeftijd van zeven maan den. Wij hopen echter in Gods wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. L. HANKES M. HANKES, geb. de Beer. Algemeene kennisgeving aan vrienden en bekenden. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Echtge noot en Vader, betuigen wij onzen har- t«lij ken dank. Wed. P. D. BOONKuiper, Kinderen en Behuwd-Kinderen. HARTELIJK DANK. Voor de vele blijken van belangstel ling, ons den 18en dezer betoond, be tuigen wij onzen kartelijken dank. J. F. PHILIPS. M. C. PHILIPS-Hin. Voor de vele blijken vau deelneming, ontvangen bij het overigden van onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder, Mej. N. ÖVERSTEGEWed. J. DE RINGH, betuigen wij onzen hartelijken dank. T. CORPORAAL—De Ringh W. CORPORAAL en familie. PALMSTRAAT. Het Bestuur der Zondagscholen geeft bij deze kennis aan de ouders der Kin deren, die deze Zondagscholen bezoeken, en aan hen die van hun belangstelling in dezen arbeid blijk gaven, dat op den lsten Kerstdag van 46 en 7l/39 ure dit Feest zal gevierd worden. Dat voor ben toegangskaarten tot een beperkt aan tal aan het lokaal te bekomen zijn Vrij dagavond van 5 tot 7 uur. Die hiervan wenschen gebruik te maken, worden be leefd verzocht deze kaarten zelf te komen afhalen. des avonds ten 7 ure, zal D. V. in de Chr. Gereformeerde Kerk het Evangelie worden verkondigd door Predikant te Amstelveen. Ouders van kinderen, behoorende tot de jongste klasse van de Zondagsscholen der Herv. Gem. alhier, die nog geen Programma ontvingen van de a. s. Kerst feestviering, kunnen deze aanvragen bij den ondergeteekende op Vrijdag 24 De cember a. s. J. RINNER. Die iets te vorderen heb ben van de Visscherij- Maatschappij den Helder, gelieven de rekeningen vóór 28 December i. in te zenden bij W. C. M. VAN BRUGGEN, Directeur. Heden Dinsdagavond, te 7 uren Vergadering van deelnemers en daarna uitkeering. DB COMMISSIE. Kennisgeving. Door het invallen van deD lsten Kerst dag op Zaterdag den 25 December e.k., en van den Nieuwjaarsdag op Zaterdag den ln Januari d.a.v., zal de laatste zitting in dit jaar, in het Kantoor der Spaarbank plaats hebben op Vrijdag den 24 dezer maand en de eerste zit ting in het volgende jaar op Zaterdag den 8 Januari, des avonds van 68 ure. Helder, 21 December 1886. HET BESTUUR. W aars cHuwlng. Eeu ieder wordt gewaarschuwd, geen goed of crediet te verleenen aan de huis vrouw vau I. ISRAËL, het zal niet door hem voldaan worden. I. ISRAËL De DANSLES zal voortaan Woensdags avonds ten-8 ure aanvangen. S. J. MANHEIM, Loodsgracht. ^.11© avonden v»n deu lieer SIHOV PHILIP POLAK. Aanvang ten 7 uur. Mejuffrouw M0LLER, Zuidstraat. op Dinsdag 28 December 1886, 's av. 6 ure. Heeren Liefhebbers worden beleefd ver zocht deze partij met hunne tegenwoor digheid te vereeren. IENSTBODE tegen Februari of vroeger gevraagd, R. K. en geheel bekwaam voor haar werk. Adres in persoon Hoofdgracht K 53. WINKELMEISJE gevraagd tegen 1 Februari, voor een nette zaak alhier; R. K. en van goede ge tuigen voorzien. Aanbiedingen schriftelijk vóór Kerstmis aan het Bureau van dit Blad, ouder de letters W. M. Adres: BERKHOUT Co- Men verlangt ten spoedigste een net fatsoenlijk DIENSTMEISJE, R. C. godsdienst. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. AdresBERKHOUT Co. Wordt gevraagd een Dagmeisje, (van 's morgens 7 tot 's middags 2 uur), dat eenig huiswerk kan verrichten. Te bevragen bij Wed. SAMWEL, Boekh., Spoorstraat. Wordt, gevraagd een NAAISTER Adres BERKHOUT Co. Wordt gevraagd, om direct in dienst te treden, een flinke JONGEN, niet beneden cïë zestien jaar. Die in het vak werkzaam geweest zijn, geuieten de voorkeur. Adres Berkhout Co. evraagd een flinke DIENSTBODE, goed koken vereischte. Waschaan huis. Hoofdgracht K 69.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1886 | | pagina 2