Het booze is van een sombere stemming: het neemt de vlucht voor een vroolijk gelaat. Raupacu. Sedert Januari 1886 verschijnt het Geïllustreerd Humoristisch Weekblad en thans reeds telt het zijne abonnenten bij duizenden. Wat de „Fliegende Blatter" voor Duitschland is, een Humoristisch blad, dat in geen enkel huisgezin, in geen enkelen gezelligen kring ont breken mag, dat is het Geïllustreerd Humoristisch Weekblad in weinige maanden tijds geworden voor Nederland. En waaraan heeft het deze enorme populariteit te danken? 1. Het Geïllustreerd Humoristisch Weekblad is het goedkoopste Geïllu streerde blad van Nederland: 13 wekelijksche Nrs. kosten slechts 35 cents. 2. Het bevat de geestigste teekeningen, kwinkslagen en anecdoten van talrijke Nederlandsche medewerkers en het beste wat de nieuwste Buitenlandsche bladen op dit gebied leveren. Het is niet doorspekt met oudbakken anecdoten of verouderde kwinkslagen die doen denken aan ingemaakte groenten, die een pekel- of keldersmaak gekregen hebben. 3. De inhoud is nooit kwetsendnoch op zedelijknoch op godsdienstig gebied zoodat niemand behoeft te schromen het blad ter hand te nemen of het aan zijn gezin ter lezing te geven. 4. De inhoud is van dien aard, dat zij steeds een gullen lach te voorschijn roept bij oud en jong, en zoo terecht zegt de groote wijsgeer Kant, dat de vervroolijking der gelaatstrekken zich allengs op het gemoed afdrukt en eene dispositie kweekt tot blijmoe digheid, vriendelijkheid en welwillendheid jegens allen. Om deze en nog zoovele andere redenen heeft het Geïllustreerd Humoristisch Weekblad zich in zeer korten tijd een vaste plaats verzekerd in den kring van duizende gezinnen. Het doel der redactie was, een blad te verspreiden, dat door inhoud en goedkoopte in ieders smaak en onder ieders bereik vielen het boven de stoutste verwachting aanzienlijk aantal abonnenten getuigtdat dit doel binnen zeer korten tijd volkomen bereikt is. Voorziet het Geïllustreerd Humoristisch Weekblad dan werkelijk in eene behoefte? Ja! want de inhoud oefent door zijne geestigheid ontegenzeggelijk een weldadigen invloed uit, en daaraan is behoefte, vooral bij den tegenwoordigen druk der tijden in VERSTROOIDHEID. Baron: En dat waarom niet? Kuelis: Ik geloof dat 't meom zeggen, tamelijk nauw zon zitten. Pat zeg ik je: als ik ooit weer trouwen mocht nooit weer met joul Professor (zijn pijp uitkloppend): Wie klopt daar nu weet? Kom maar binnen

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1886 | | pagina 5