't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER. NIEUWEDIEP EN TEXEL. No. 1448. Zaterdag 1 Januari 1887. V IJIUeiiuc ou.»;Di .trae KALENDER DER WEEK. OUD EN NIEUW. Een toord til] het einde fles jaars. VERGADERING NIEUWSTIJDINGEN. amaica Ri GuldewE Abonnement per 3 maanden binnen de gemeente50 Cent. >3 franeo per post75 Afzonderlijke nummers2 VERSCHIJNT DINSDAG- EN VRIJDAGMIDDAG. Uitgevers: BERKHOUT Co., te Helder. Bureaux: SPOORSTRAAT en ZUIDSTRAAT. Advertentiën van 1 Elke tot 5 regels 25 Cent grienden meer5 Grootere letters worden naar plaatsruiutte berekend. 'e' instraal Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 uur aan de Bureaux bezorgd zijn. Opkomst der Zon 8 u. 13 m. Onderg. 3 u. 50 ra. JANUARI, (Louwmaand), 31 dagen. Zondag 2 Eerste Kwartier. Maandag 3 Dinsdag 4 "Woensdag 5 Donderdag 6 Drie Koningen. V rijdag 7 Zaterdag 8 't Is een dag, die zich van alle andere dagen onderscheidt, die Oudejaarsdag, 't Is een dag, die ons tot nadenken dringt of liever uitlokt. Wanneer we dezen avond in den kring der onzen nederzitten, omringd door hen, die ons lief en dierbaar zijn, dan ge voelen we ons recht gelukkig, wanneer geen van allen, die een jaar geleden met ons den uitgang des jaars vierden, ontbreekt; maat niet allen zijn zoo gelukkig. In menig huis gezin is dón, in enkelen zij meerderen heen gegaan, die nog steeds diep betreurd worden want in dit jaar, en bepaaldelijk in de laatste maanden, sloeg een verwoestende engel, de kinderziekte, rond, en maaide menige lieveling weg. Gelukkig de ouders, wier gezinnen daardoor niet getroffen zijn, of die zich mogen verblij den over 't herstel hunner kinderen. De laatste avond des jaars, zeiden we, geeft stof tot nadenken, en is dit steeds een waarheid, in 't bijzonder is dit nu 't geval; want 1886 kenmerkte zich in vele opzichten niet als een gelukkig jaar. Strijd in de politiek, strijd op maatschappelijk gebied, strijd op kerkelijk terrein en malaise in handel en industrie hielden de geheele wereld in spanning en wekten een geest van ontevredenheid, die op vele plaatsen sterk in 't oog springt. Hoe de zaken in 't oostelijk deel van Euro pa nog zullen eindigen en of hier 't zwaard plotseling door machtige rijken uit de schede zal worden getrokken, weinigen kunnen 't met zekerheid zeggen; maar voor hem, die op de teekenen des tijds let, geeft die toestand ernstige redenen tot bezorg' daarbij aan de woorden van Na^V die zich eenmaal liet ontvallen: «Ik zie aan den horizon donkere stippen." De gewapende vrede schijnt onhoudbaar en zou wellicht al verstoord zijn, warneer de zenuw van den oorlog 't geld wat ruimer aanwezig was. Enkele dier groote rijken haasten zich hunne vernielingswerktuigen nog moorddadiger te maken. Ook ons land moet nog immer schatten uitgeven en kostbare menschenlevens wagen om den langdurigtn oorlog met Atjeh vol te houden, en menigeen vraagt zich met bezorgd heid af: «Wat zal 't einde van deze dingen zij n'r" Op politiek terrein werd in 't afgeloopen jaar de strijd met scherpte gevoerd, bij de vraag, of de regeerhg der liberalen zou moe ten plaats maken vior die hunner tegenpartij. De Minister van Marine, die in 't laatst des jaars de voorgetelde vermeerdering van 't gepantserd materieel door de Tweede Ka mer zag afstemmen, stelde daarna zijne porte feuille ter beschikking van Z. M. den Koning. Bij al dien strijd iag men ook de woelingen der 8ociaal-democrate>, wier leiders ter ver antwoording werden geroepen voor hun woe len en drijven. Zek<r zouden ze niet zooveel aanhangers winnen, Tanneer ze geen machti gen bondgenoot vonlen in de werkeloosheid en ontevredenheid oder de arbeidende volks klasse. Een spreken! voorbeeld, dat die bei den in groote mate anwezig zijn, vonden we in 't zoogenaamde Paingoproer, dat plotseling in 't laatst van Juli i de hoofdstad des rijks uitbrak, vele slachtders eischte en voor onderscheidene persocn later nadeelige ge volgen had. Die ontevredenheid wordt ook in vele andere staten gevoeld. Denkn we aan den strijd in Ierland, aan de maaregelen, in Duitschland tegen de socialisten feqomen en ook aan 't bedrijf der Nihilistei ïej Rusland, dan zien we dat er brandstof (>ver is, om een ver slindend vuur te ontstke:een vuur dat Eu ropa in lichtelaaie vla» zetten. «Is dat alles in 1886 nï -aan?" zal misschien menigeen bij zichzelf-tf'jren. O neen, de oorzaken liggen veel v®—,3' dje oorzaken kun nen we, om niet nog 'S r achterwaarts te gaan, reeds kort na dal '3anseh-Pruisischen oorlog ontdekken. LangtL^. maar zeker heeft de ontevredenheid zijn '^jnwoordigen vorm aangenomen, en nu dotOverproductie vele takken van bestaan k ^ten en ontelbare handen geen werk vind' o,chijnt de uitbar sting verhaast te zullen ~^en. Wanneer de nood dr'^1. zoekt men naar redmiddelen, en die ië -zeker een der beweegredenen tot 't vria' ,m eea nieuwe grondwet. Een nieuwe strafwet schonk ons 't vorige jaar, benevens 't uitzicht op een Zondagswet en een socialistenwet; maar op do groote vraag van een nieuwe grondwet schijnt nog geen gunstig antwoord gegeven te kunnen worden. Wanneer we ons de Bakkerij tentoonstelling, in Amsterdam gehouden, herinneren, dan zien we dat er toch in 't belang der nijverheid iets gedaan werd en voortgaande op dat spoor zullen we in 1887 aldaar een tentoonstelling van voedingsmiddelen hebben. Velen hebben 1886 verweten ons een on- pleizierigen, hardnekkigen winter bezorgd te hebben, een lente die door guurheid uitmuntte en -->n zomer, die alleen tegen 't einde en in 't begin van den herfst den naam van zomer verdiende. Gelukkig dat de oogst nog bevredigend kan genoemd worden, daar in een tegenovergesteld geval de mindere man nog zwaarder last zou te dragen hebben. Van al wat 't nu bijna afgeloopen jaar heeft opgeleverd, heeft ook de plaats onzer in woning zijn der) in zekere mate gehad, ofschoon w e billijk willen zijn, hier geen zwa. 'iten kunnen uiten dan elders. Met leeuwezen denken we terug aan de ram pen, die enkele oorlogsschepen iu onze haven hebben getroffen, en verblijden ons tevens, dat daarbij geen menschenlevens te betreuren zijn. Stormen hebben onze kusten geteisterd en de watersnood, die hier onlangs werd be leefd, ligt nog velen in 't geheugen. Wan neer de zee hare offers vraagde en de in nood verkeerende schepelingen angstig naar redding uitzagen, stonden ook nu onze kloeke varens lieden pal en snelden in de reddingsboot ter hulp. Tot bevrediging van veler verlangen, nam de II. IJ. S. Mij. 't besluit, om de aanko mende cm vertrekkende treinen met een te vermeerderen, tot veler gerief, waarbij we gaarne een woord van lof over hebben voor de bemoeïngen der Kiesvereeniging „Helder." Ook hadden we een gyranastiekfeest, 't eerste van dien aard alhier, bij de inwijding van 't oefeningslokaal der Scherm- en Gymnas tiek-Vereeniging «Oefening kweekt Kunst." Spraken we van een tentoonstelling in de hoofdstad, ook wij zullen in 1887 eene ten toonstelling van nijverheid hebben. Wanneer we in onze gedachten de balans inmaken, en Ia rekening brengen goeu en kwaad noemen, dan zal me nigeen dit jaar tot de ongunstige rekenen. Vergeten we echter niet, dat 't ondankbaar zou zijn de lichtpunten, die voor elk toch, zoo we vermoeden en hopen, gehad heeft, onopgemerkt te laten. Wanneer straks de klok 't middernachtelijk uur laat hooren, behoort 1886 tot do geschie denis, de afgeleefde grijsaard, die misschien spijt genoeg gevoeld heeft, dat hij de zaken niet kon vei'anderen, zinkt in 't graf, en ge weet het«De mortuis nil nisi, bene." Als we hem hebben ter ruste gebracht, roepen we dan zijn opvolger, 't blozend wicht, een hartelijk welkom toe. 't Wicht schijnt ons al op een lichtpunt te willen wijzen, na melijk op den 70sten verjaardag van onzen koning, een der oudste regeerende vorsten. Wat al zegeningen, wat al heilbeden zullen er bij de intrede van 't jaar worden uitgestort, hoe hoopvol zal menigeen uitzien naar 't goede, dat 1887 ons kan brengen, en al zegt ons 't gezond verstand«Ook op hem zal wel wat aan te merken zijn I" we willen die stem voor een oogenblik 't stilzwijgen opleggen en liever luisteren naar die der hoop. We stappen in onze verbeelding uwe woon kamer binnen, zien met welgevallen naar de opgewekte, van vreugd stralende gezichten, die rondom den disch zich vertoonen en waar op de komst van 't nieuwe jaar blijdschap heeft getooverd en voegen onze wenschen bij die, welke gij reeds gehoord hebt. Zij een blijmoedige levensopvatting uw deel; gaat met opgeruimdheid de toekomst tegemoet. Wat die ons brengen zal, we weten 't niet, maar wel, dat de toekomst ligt in Gods hand. De geschiedenis, zoowel op politiek terrein als op dat van handel, scheepvaart, industrie en nij verheid, toont u kwade en goede jaren, toont u jaren van voor- en tegenspoed. Welnu, die voor- en tegenspoed, ze wisselen elkander af, en reeds onze voorvaderen troostten elkan der met 't welbekende «Hierna beter." Toch kurfnen we er zelf veel aan toebren gen om den last des levens lichter te maken, wanneer we dien dragen met opgeheven hoofd toch kunnen we zelf veel goed maken, wan neer we krachtig de hand aan den ploeg wil len slaan en de bakens verzetten, als we zien dat 't tij verloopt. Welnu, waarde vrienden, treedt dan de toekomst tegen met opgericht hoofd en blijmoedigen blik, met den vasten wil 't goede te bevorderen, tot heil van u en uwe medemenschen, en we durven hopen en verwachten, dat 't woord Yeel heil en zegen geen ijdele klank zal zijn, maar aan u en de uwen zal bewaarheid worden. van den Raad der gemeente Helder van PSnstïëg 28 December 1886. Voorzitter de heer mr. K. J. C. Stakman Bosse. Tegenwoordig 16 leden; absent de heer Groen. Üe tribune is door een talrijk publiek bezet. Na de opening der vergadering, worden de notu len der beide vorige zittingen gelezen en goedge keurd. Achtereenvolgens zijn aan de orde een drietal herstemmingen, tengevolge van bet staken der stem men over evenzooveel onderwerpen, die bij de be handeling der begrooting voor den dienst van 1887 zijn ter sprake gekomen: 1. Benoeming eencr commissie, belast met het onderzoek naar de mogelijkheid om de schoolgelden door verbooging meer in evenredigheid te brengen met de aanzienlijke kosten van't Lager Onderwijs, die ten laste der gemeente komen. Üe voorsieller, de heer Korver, verdedigt dit voorstel, 't welk door den heer van Gijn en van Neck wordt bestreden. De heer van Gijn wijst op de uitnemende inrichting van 't openbaar onderwijs alhier; de heer van Neck beveelt een min kostbaar onderwijs aan. üe heer Korver handhaaft herhaaldelijk zijn voorstel en wijst er op, dat menigeen meer zou kunnen beta len voor het onderwijs zijner kinderen, 't welk der gemeente per kind en per week 42 cents kost, ter wijl daarvoor slechts 8 cents wordt betaald, 't Voorstel tot het benoemc-n eener commissie wordt ten slotte aangenomen met 9 tegen 7 stemmen en tot leden dier commissie worden benoemd de hee ren Hordijk, Korver, van Neck, Oudenhoven en Beukenkamp. Tegen stemden de heeren Manlsteed, Braaksma, van Gijn, van Neck, Verfaille, Tinkelenberg en de Voorzitter. 2. Bepaling van 't salaris van den bediende of looper ter Secretarie, 't Voorstel van B. en W. was om dat salaris te bepalen op f 300. Met 10 tegen f» stemmen wordt dit voor tel vervangen en wordt dat salaris bepaald op f 2(lö 's jaars. Vóór het voorstel van B. en W. stemden de hee ren Braaksma, Maalsteed, Tinkelenberg, J. C. Jansen, Verfaille en de Voorzitter. 3. Het uittrekken op de begrooting voor 18S7 van de som van f 200 voor het beschikbaar stellen van vrije zitplaatsen in de kerken, ten behoeve van de officieren van zee- en landmacht, alhier verblijf houdende, üe Voorzitter beveelt het toestaan dier som aan, vooral ook met het oog op de voordeeleu, die het verblijf der officieren te dezer plaatse aan biedt. Door 104 officieren toch werd ten vorige jaren de som van f5158,50, d. i. 116 van het ge heele bedrag in den hoofdelijken omslag bijgedra gen. Door den heer Korver wordt het toestaan dier som met kracht bestreden. Spreker wijst op de omstandigheid, dat andere, die belasting betalen, niet dergelijke beleefdheid genieten. Hij acht het nemen van zoodanig besluit vernederend voor hee ren officiereu; hij meent dat het meer bijval zou vinden hun gratis toegang in een schouwburgloge te geven en noemt het geven van die som aan kerk besturen een vermomd douceur. In stemming ge bracht, wordt met 10 tegen 6 stemmen de som van f200 voor het bewuste doel toegestaan. Tegen stemden de heeren Korver, vj.n Neck, Oudenhoven, Verfaille, Oovers en Hoogenbosch. Voor de vervulling der vacante betrekking van gemeente-Tjode hadden zich aangemeld twee sollici tanten H. Ran, tijdelijk belast roet de waarneming dier betrekking en J. P. Quant. Eerstgenoemde, door B. en W. en inzonderheid ook door den Ge meente Secretaris aanbevolen, wordt gekozen met 14 stemmen. Er waren 2 blanco briefjes ingeko men. Door de commissie voor de gemeentewerken wordt voorgesteld om, na 't nemen van een proef, het ophalen van vuilnis, beer en asch nu niet meer iu eigen beheer te houden, maar, even als vroeger, publiek te verpachten. Na eenige discussie wordt, op voorstel van don heer van Gijn, besloten, om de behandeling van dat voorstel te verdagen tot de volgende zitting. Dit besluit wordt genomen met 8 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heer Braaksma en de Voorzitter. De heeren J. G. Jansen, Ouden hoven, H. Janzen, Tiukelenberg, Beukenkamp en Maalsteed hielden zich buiten stemming. Achtereenvolgens komen aan de orde een 4tal voorstellen betreffende het heffen van rechten,waar omtrent bij't onderzoek der begrooting voor 1887 wijzigingen en verhoogingen werden wenschelijk geacht 1. Verhooging der belasting op de honden, thans f 2 en f 3 bedragende voor iederen hond, tot f3 en f5. Bij de behandeling van dit on derwerp wordt voorgelezen een adres van een 22-tal ingezetenen van het Koegras, houdende verzoek om vrijstelling dier belasting, uithoofde zij, bij gebrek aan politietoezicht bij nacht, ge noodzaakt zijn waakhonden op hunne erven te houden. De voorgestelde verhooging wordt ge handhaafd, doch er wordt bepaald, dat voor hon den, buiten de kom der gemeente, slechts f 2 belasting zal behoeven betaald te worden; 2. Verhoogde heffing van begrafenis rechten, een gevolg van het streven om de opbrengst dier rechten meer in evenredigheid te brengen met de kosten van onderhoud en beheer der algemeene begranfplaats. De bedoelde rechten worden be paald op f 6 voor het begraven van lijkeu van personen boven de 12 jaren op f 4 voor 't be graven van lijken Van personen van 1 tot 12 j., en op f 1 voor 't begraven van kinderen beneden 't jaar. Laatstgenoemde bepaling wordt vastge steld op aandrang van den voorzitter, die de verhooging van fO.75 op f2, zooals aanvankelijk was voorgesteld, al te veel acht. De verordening, regelende de begrafenis-rechten, wordt ten alotte aangenomen met 14 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Oudenhoven en Korver 3. Rechten op 't gebruik van 't Ileldersche Kanaalvoor vaartuigen boven de 4 tonnen in houd 2 cents per tonvoor 't verblijfhouden in het kanaal, voor iedere maand: overdekte vaar tuigen f 2 onoverdekte f 1houtvlotten f 1. Vaartuigen van 4 tonnen inhoud en daar beneden worden van het betalen dier rechten vrijgesteld. Deze verordening wordt unamiem goedgekeurd en vastgesteld 4. "Verhooging der plaatsgelden bij gelegen heid der kermisvoor stalletjes of open tafels f 1voor overdekte uitstallingen f 2voor inductie- toestellen f 2 voor tenten van groote afmeting, waaronder schouwhurgtenten, 25 cents per vierk. Meter; voor Turksche schommels f 10voor caroussels le soort f150, 2e soort f25. Deze bepaling van rechten wordt, na eenige toelichting, mede met algemeene stemmen goedgekeurd en vastgesteld. Als leden van het bestuur van het Algemeen Weeshuis worden herkozen mevr. Jelgersma Lastdrager en de hr. W. J. Maalsteed, respec tievelijk met 15 en 11 stemmen. De heer P. J, Duinker verkreeg 2 stemmen1 stem werd uit gebracht op den heer Korver. Vóór dat de stem ming plaats greep, werd door den voorzitter op eene vraag van den heer v. Neck geantwoord, dat de betrekking van Wethouder wèl vereenig- baar is met die van Regent van 't Alg. Weesh. Aan de goedkeuring van den raad wordt on derworpen een concept-reglement voor de werk zaamheid der commissie voor de gemeentewerken. De vaststelling van dit reglement geschiedde met 13 tegen 1 stem, die van den heer v. Neck. De heer Oudenhoven hield zich buiten stemming. (De heer Maalsteed had inmiddels de vergadering verlaten, zoodat het aantal aanwezige leden thans 15 bedroeg). Bij acclamatie wordt de burgemeester herbe noemd als ambtenaar van den burgert, stand, welke verkiezing noodig was, wegens de herbe noeming des burgemeesters door Z. Al. den Koning. Bij deze gelegenheid werd de voorzitter door den heer Korver met zijne herbenoeming gelukge- wenscht en werd de wensch geuit, dat de heer Stakman Bosse nog jaren lang, evenals tot nu toe, ten nutte van deze gemeente moge werkzaam zijn, (applaus). Voor kennisgeving worden aangenomen deze mededeelingen 1. Dat bij de op 24 dezer gehouden verificatie van de bopken en de kas van den genr ontvanger een en ander in volkomen orde is bevonden, in kas zijnde een som van f 46036.21$ 2. Dat Z. Exc, de Minister van Staat en van Binnenl. Zaken de noodige verklaring hebben ge geven, tot recht verstand van de hoegrootheid van 't personeel, gevorderd voor de openb. scholen; 3. Dat Z. M. de Koning H.D. goedkeuring heeft verleend aan 't raadsbesluit tot heffing van een hoofdelijken omslag in 1887, tot een bedrag van f 30.000 en 4. Dat de rekening en verantwoording der ge- leente over 1885 door HH. Gedep. Staten is goedgekeurd 5. Dat de kosten, gevorderd voor 'triolceren bestraten van den openbaren weg in de Gra venstraat, volgens een door den gem. bouwmeester opgemaakt plan, zullen bedragen f7000; en 6. Dat de proeven, op voorstel van den heer Govers, genomen met eenige kranen der Duin waterleiding, om te dienen als brandkranen, zeer goed hebben voldaan, doch dat de kosten te hoog loopen vcor een algemeene toepassing. In een vorige zitting van den raad wasten gevolge van een ingekomen adres van 't Hoofd der gemeenteschool no. 3 (in de Schoolstraat), de wensch te kennen gegeven om een ontwerp voor een onderwijzerswoning te verkrijgen, waar van de uitvoering niet meer dan f 3000 zou vor deren. Zulk een plan, door den gem.-bouwmcester ontworpen, kwam nu ter tafel, doch voldeed niet, omdat het bedragwaarover de ontwerper be schikken kon, te gering bleek te zijn. Op voorstel van B. en W. werd nu besloten, om geen on derwijzerswoning te doen bouwen, maar het Hoofd dGr school een toelage toe te staan, wegens gemis van vrije woning, ad f300 's jaars. Na het vernietigen van een paar uitgelote schuldbrieven van de gemeente geldleeuing, met de daarbij behoorende coupons, werd de zitting gesloten. zittingen. Met een hartelijken afscheidsgroet werd dit door den heer Bach beantwoord. De zangers hadden bij die gelegenheid 't lied„Afscheid aan 't Vaderland" ten gehoore gebracht. Later werd den heer Bach ter herinnering een boekwerk in prachtband namens de Regelingscommissie aange boden, getiteld„Eritthofssage", met sierlijk ge- 'te, schreven opdracht en de namen van de leden der commissie. Het nieuwe reddicgstoestel vau den heer P. C. Koning te Texel, onlangs met gunstig gevolg beproefd, zal worden in- gevoerd bij de Kon. Ned. mariue. Ook bestelden reeds eenige reeders van koop vaardijschepen zulk eeu toestel. Uit Texel wordt gemeld De wakkere uiaDnen, deel uitmakende vau de equipage vau den Texelscheu loodskotter n°. 5, die den 23 11. bij holle zee, in de nabijheid van „de Gallooper", met een kleiue sloep bet waagstuk onder namen om de bemanning te redden van bet in nood verkeerende driemast scboe- nerscbip Tar, verdienen ongetwijfeld een openlijke vermeiding. Het zijn T. Smit, zeeloods. en J. Smit, A. de Groot. J. Hutjes en J. v. d. Kooi, loodsleerlingen. Volgens de Amst Ct. zat een onder wijzer van bier met een 5-tal personen in den trein. A^n bet Centraalstation te Amsterdam gekomen, dreigde een vau zijn medereizigers, die hem vöor Domela Nieuwenbuis aanzag, hem den bals te zullen afsnijden. De onderwijzer vond bet raadzaam de politie van die attentie kennis te geven. Tot administrateur bij bet militair hospitaal alhier is benoemd de Sergeaut- majeor Kek van bet instructie bataljon. Het N.-D. barkschip Jan Pieters zoon Koen is te Rotterdam verkocht voor f 3800. Petten, 28 Dec. Het gestrande schip Brunbild is lek. Een loodgieter te Hoorn, die Woens dag de sneeuw uit de goten op de Groote Kerk moest scheppen, bad bet on geluk daarvan af te vallen, zonder even wel eenig letsel te krijgen, doordien bij in de sneeuw is terechtgekomen. enden, erkooper rienden nooté. anden en EN nderen. „n vriem htgenoot 'rienden •ionen d je. HELDER, 31 December 1886. Woensdagavond werd iu 't lokaal Tivoli een Volksbijeenkomst gehouden. Als sprekers traden op: de heeren A. B. Weber en W. Kuijk, de eerste met den boeiende voordracht uit den bundel van Justns van Maurik, getiteld: „Van allerlei Slag", en wel]met„Tijs deJolIeman". Deltweede spreker droeg voor „De leden van 't Hoogerliuis. Een merkwaardige Parlementszitting". Beide sprekers ontvingen een welverdiend applaus. Door een 100- tal kinderen werd een aantal liederen gezongen, onder leiding van den heer W. Kuijk. Na afloop sprak de voorzitter een woord van dank en bood den heer Kuijk, uit erkentelijkheid voor bewezen diensten, 't eerelidmaatschap der Regelingscommissie aan. Vervolgens werd een kort afscheidswoord gericht aan den heer Bach, vice-voorzittcr der commissie, naar aanleiding van zijn aanstaand vertrek naar onze overzeesehe be lilenden Dov. -ón begi •SCHER - Echtgen jvriende binnen Tl VIS Cchtgen ':n begi Kchtger ,an vrie h Co. EEN WOORD AAN 'T NIEUWE JAAR. - 71'iende TULEN jitgenoo rng vai en bi jiebestu 'endel 'reside ht aan jaar Zullen wij u welkom heetcn, Jaar, dat thans zijn intocht doet; Zullen wij van harte juichen Bij uw aanvang: wees gegroet? Zult ge ons louter vreugde baren Of brengt gij veeleer verdriet? Want, Godlof! wij weten 't niet. Daarom willen wij blijmoedig Wenschen, hopen aan 't begin, En naar ik mij durf te vleien, Stemm'en allen er mee in. Spaar, nieuwjaar ons nieuwe kwesties Op een kerkelijk gebied Spaar 't ontbinden van de Kamer, Zooals onlangs is geschied. Spaar ons ook voor 't palingtrekken En de nasleep van dat feit, "Waarom menigeen nog heden Vol van weemoed tranen schreit. Och, bespaar ons ook verhooging Van belastingen, nieuwjaar! Want wat thans van ons geeischt wordt, a 188' Drukt reeds velen al te zwaar. Geef nieuw leven aan den handel, Beur de nijverheid wat op Voor de visschcrij en landbouw Die thans kwijnen, weer ten top. Schenk dat 't jaarfeest van den koninj Die dra zeventig zal zijn, Algemeene vreugde wekke; Zij 't een Nederlandsch festijn Spaar ons landje voor gekibbel, Maar geef volop werk en brood Schenk den arme rijken zegen Maak een eind toch aan den nood. Die zoovelen nog doet lijden. Och nieuwjaar, zoo men het zag, Zou u zeker ieder dankbaar Roemen op uw laatstcn dag. iitgenot POSTERIJEN. ;en bej /ede: k Echtgeii De Directeur van het Postkantoor te Helder verzoekt beleefd ter voorkoming van verstop- eu 1 ping iu hulpbussen bij het op handen zijnde oude en nieuwe jaar, om brieven, briefkaarten of andere stukken, bij groote hoeveelheid tegelijk verzonden wordende, aan het kantoor af to geven, en niet in de hulpbussen te werpen, puder. terwijl" hij verder ter kennisse van het publiek I vrjenJ brengt, dat het aantal lichtingen der bijbussen >t - r op 31 Dec., op 1 en 2 Jan. vermeerderd zul worden met 8, waarvan de laatste dagelijtxc plaats zal hebben ten 12 ure 's avonds.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 1