Advertentiën. De kinderen krijgen een geschenk van den vader des huizes, natuurlijk de vrouw ook, maar niet alleen zij, ook Ue dienstboden ont vangen het hunne. -Nu zoudt ge zeker denken dat de zaak uit was. Mis gedacht! De hond krygt een kluif' extra, de kat een schotel tnelk en een visch, als 't kan, de koeien en paarden een extra maal van wat hun lekker smaakt. Nog is niet uit. De arme vogeltjes des hemels om een terin uit den Bijbel te ge bruiken, worden niet vergeten. Voor de vogeltjes bindt men een koren- school' aan een boom ol paal, opdat 't ook hen niet aan 't noodige zou ontbreken. Deze gedachte scheen ook bij 't pas gevierde feest op de voorgrond te staan. Niet alleen de armen, maar ook de schoolkinderen en zelfs de kleintjes der behoeftigen, van 4 tot G jaren oud, werden onthaald, in Tivoli kwamen Zaterdagmiddag ongeveer 400 kinderen bijeen en ontvingen daar krentebrood, koek, taartjes, bolussen, bruidsuikers, chocolade, en tot aan denken een prent. De dames der commissie belastten zich met de uitdeeling. Den direc teuren van Tivoli, de hh. Maalsteed Schaap, komt een woord van lof toe voor hunne me dewerking bij dat gedeelte der feestviering. Zoodra de duisternis inviel, zag men, hoofd zakelijk langs den weg, dien de fakkeloptocht zou volgen, algeuieene verlichting. Langs de hoornen aan den Kanaalweg hingen, aan ge spannen touwen, gekleurde lampions, wier licht een eigenaardig effect teweegbracht, 't lJlan dier verlichting, dat, zoo we vernemen uitging van de hh. J. Betklehem en S. Krijnen, vond bij nagenoeg alle bewoners der gracht goedkeuring. Op den bepaalden tijd zette zich de stoet in De weging. Vooraan een op gesierde wagen, voorstellende een salon be- uoorlijk verlicht. £)e daarin zittende perso- non, moesten, zoo iedereen meende, de ko ninklijke familieZ. Majesteit, de Koningin en 't Prinsesje voorstellen, hoewel volgens de transparant de officieele titel van dit nummer een «hulde door de Marine aan 't Koninklijk gezin'' moest zijn. Iedere corporatie had zich beyverd zoo goed mogelijk voor den dag te komen en de aandacht te trekken, zoowel door prachtige costumes, fraaie banieren, ver lichting en kunstvuur. De muziek der marine was ook nu de ziel der vroolijkheid. Langzaam bewoog zich de optocht voort, en hoewel de ruimte ons niet toelaat uitvoerig te beschrij ven wat we zagen, toch willen we met een enkel woord 't een en ander aanvoeren. Bijzonder trok de aandacht de groep van Willem de Zwijger, in costuum, voorgesteld door de leden van -«Ontwaakt bij Tijds," welks president, A. G. J. de Vries, den hoofd persoon voorstelde; «Admiraal v.Wassenaar" met de uit Atjeh medegebrachte vlagde Scherm- en Gymnastiek - Vereeniging «Pro Patria" met zegewagen, waarop de Holland- sche Maagd; de afdeeling «'t Metalen Kruis, oud-strijders, die ondanks hun leeftijd nog Hink aan het feest deelnamen de ruitergroep van den Burgerkring «Harmonie"; 't Loodsperso- neel met opgetuigden kotter op een wagen «Aurora," in historisch costuum de werklie den der timmerfabriek «de Zwaluw," meteen fraai bewerkte zwaluw, die van tijd tot tijd dc vleugels bewoog, op een wagen. Welkeen vroolijkheid heerschte aan alle kantenDe wapperende vlaggen, verlichte ramen en het Bengaalsch vuur, dat niet karig werd aange stoken, gaven het geheel een fantastisch aan zien. Tegen half elf had de optocht zijn tournée gemaakt en was bij de tribune geko men, die door de feestcommissie als een punt was aangewezen. Nadat de troep»' halt en front had gemaakt op het gegeven hoornsignaal, verzamelden zich ook op een signaal, de hoofden der corporatiën rondom de tribune en hier werd, onder een krachtige toespraken van de voorzitters der hoofd- en subcommissie, de hh. T. Mooy en 8. van Gijn Pz., met dankzegging voor de verleende medewerking tot het feest, 't offi cieele gedeelte van het programma afgeloo- pen verklaard. Een poos later verzamelden genoemde personen zich in «De Toelast waarheen zich de sub-commissie tot regeling van den optocht had begeven en werd het woord van dank voor de samenwerking herhaald en ten slotte een vaderlandsch lied gezongen, 't Feest werd daarna in de ver sierde lokalen van «Tivoli," «Musis Sacrum" en andere plaatsen van uitspanning voortgezet. In een uit te geven werkje, getiteld: «Sou venir aan 't Koningsfeest, gevierd te Helder op 19 Februari 1887," zuilen we meer uit voerig beschrijven, wat er hier en daar gedaan werd om den indruk van 't feest te verhoogen, daar ons bestek hier daarvoor te klein is. Een paar zaken willen we echter gaarne aanstippen en wel: een eerepoort, naast de woning Aan den heer D. Bandsma, aan den Helder en een collectie platen, voorstellende alle Vorsten uit 't Oranjehuis, die ons land tijdens de Republiek en 't Koningschap hebben geregeerd, voor de verlichte ramen van den heer van Wijngaarden, herbergier in de Spoor straat. We maken hiervan melding, omdat beiden cenig waren. op 's Konings 70sten verjaardag alhier door onderlinge samenwerking tot stand kwam. Aan de mannen, die bereidwillig de niet gemakkelijke taak op zich genomen hebben de feestelijkheden te regelen, zij openlijk een woord vau dank toegebracht. Tijd noch moeite hebben zij ontzien, om plannen te maken en de uitvoering daarvan te regelen. Zij hebben hunne medeburgers aan zich verplicht en zonder overdrijving kunnen we hier gerust bijvoegen, dat de pers, door dat openlijk te huldigen de tolk is van 't algemeen gevoelen. U dan, wakkere mannen, die aan ijver en beleid, doorzicht en volharding hebt gepaard, openlijk een woord van dank en erkentenis gewijd. Uwe namen met lof te vermelden is ons een aangenamen taak. Feestcommissie: Mr. K. J. C. Stakman Bosse en J. B. deJosselin de Jong, Eere-Voorz., W. vanMarle, Eerelid, T. Mooy, Voorz., H. J.G. Benschop, Vice-Voorz., Jhr. E. A. D. E. van Eranckenberg en Prospblitz, le Secr., L. W. F. Oudenhoven, 2e Secr., P. Polvliet, Penningm. Leden: Mr. D. P. 11. Aberson, A. A. Bakker Cz., M. L. van Gelder, 8. van Gijn Pz., P. S. Hor dijk, G. E. Kloosterhuis, H. M. Manikns, O. C. A. J. Moreau, H. H. J. Nas, L. Nijhoff, J. Oort- gijsen, G. T. von Oterendorp, P. Spanjaard, C. Swaving, P. Uurbanns, W. M. J. Visser en A. G. J. de Vries. Sub-Commissie fakkeloptocht: S. van Gijn, Voorz., P. Polvliet, W. M.J. Visser, L. Nij hoff en J. Oortgijsen. Sub-Commissie Schoolfeest: P. TJurbanus, G. E. Kloosterhuis, S. van Gijn Pz., P.Spanjaard en G. T. von Oterendorp. Sub-Commissie Geldel. bijdragen8. van Gijn Pz., H. H.J.Nas en A. G. J. de Vries. Militaire CommisBieH. J. G. Benschop, P. Spanjaard, W. M. J. Visser en L. Nijhoff. Commissie voor 't feest aan behoeftige kinderende DamesC. J. Boon, A. E. Boon, C. E. van DrnijnenStakman Bosse, C. van Her werden, N. van 't SantFrancois en C. P. Swa vingvan Deinse. De Heeren J. Bethlehem, C. Swaving, C. Boon, J. Nas, A. B. Weber en C. D. Zur Muhlen. o Zaterdag morgen is door de Commissie tot Regeling der Plaatselijke Feestviering het navolgend telegram aan Z. M. den Koning gezonden: Sire!' De gemeente Helder viert heden, in opge wekte stemming met heel het dankbare Va derland, feest. De Commissie tot regeling dier feestviering houdt zich verzekerd, de tolk te zijn van de gansche bevolking dezer ge meente, als zij Uwe Majesteit hartelijk geluk wenscht met dezen feestdag. Dankbaar voor het vele goede, dat onder de gelukkige Re geering van Uwe Majesteit werd gesticht, spreekt de Commissie, ook nameus hare mede ingezetenen, den wensch uit, dat Uwe Maje steit nog vele jaren voor Nederland worde gespaard. De Feestcommissie, (volgen de namen der leden). Daarop ontving de Feestcommissie het vol gende antwoord: «Zijne Majesteit betuigt de Feestcommissie, ook als tolk der gansche bevolking van den Helder Hoogstdeszelfs dank. De Adjudant, Du Monceau. De Vereenigingen «Welvaart en Vooruit gang" en «Ontwaakt bij Tijds" hebben door hunne Presidenten, respectievelijk de hh. G. Putters en A. G. J. de Vries, per telegram gelukwenschen aan Z. M. den Koning ge zonden en zijn door den dienstdoenden Adju dant des Konings beleefdelijk beantwoord, met dankzegging voor de betoonde attentie. Ook door het personeel van het Postkantoor te Helder, werd het volgende telegram aan Zijne Majesteit den Koning toegezonden Sire «De Directeur en verder personeel van het «Postkantoor te Helder hebben de eer uwe «Majesteit, eerbiediglijk hunne gelukwenschen «aan te bieden. Namens het personeel, de Directeur POLVLIET. Zondagmorgen werd in de lt. C. kerk alhier een herderlijk schrijven voorgelezen van den Bisschop van Haarlem, gedateerd van eenige dagen vroeger, om te herinneren aan 't heugelijk feest van 's Konings 70en verjaardag en om God te danken voor 't voorrecht aan Nederland door 't Huis van Oranje geschonken. Een plechtig Te Deum Laudamus werd na 't einde der H. Mis door 't koor aangeheven, als een hulde aan Z. M. den Koning. Eenige leden der feestcommissie woonden de godsdienstoefening bij. En nu, waarde lezers en lezeressen, behoort ons Koningsfeest tot de geschiedenis en de „Nagalm," die u 't gebeurde in herinnering brengt, is u, zoo we hopen, niet onwelkom. Hebben we hier aan Hollands Noordpunt, waar de natuur dikwijls zoo bar en onstuimig is, niet getoond, dat ons hart warm klopt van liefde voor Koning en Vaderland? Heb ben wc den 70stcn verjaardag van Koning Willem in niet luisterrijk gevierd? Was niet ieder bereid 't zijne bij te dragen om de feestvreugde te verhoogen? We gelooven op die vragen volmondig j a te kunnen zeggen. Nog lang zal men hier gewagen van den 19 Februari 1 887, een dag, die opnieuw heeft bewezen, dat Oranje en Neérland édn zijn; onze kinderen zullen zich, wanneer zij mannen en vrouwen zijn geworden nog her inneren, hoe ook zij niet vergeten werden, maar nevens de volwassenen, handelend moch ten optreden om en op hun beurt als hoofd personen by de feestelijkheden mochten fun- geeren. Waar zoo feest gevierd wordt als bij ons aan den Helder gedaan is, kan in later jaren aan den huisclijken haard nog met ge noegen worden herdacht en bepraat, wat er Visscherij-Berichten. Er was gisteren veel aanvoer van visch; niet minder dan 11 sloepen kwamen van de groote visscherij binnen; lev. kabeljauw gold f 1,90 tot f2,10; lev leng van f2,8'J tot f3,00; sehelv ijs van f23,tot f25,lev. id. f29,50; heilbot per stuk van f 14,50 tot f 21-00; vleet, per ben f 18,50 tot f24,50; rog per ben f 20,00. 4 bommen met tong en scholgroote tong 50 ct.; groote sehol 50 ct.mandjes schol f6,50. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 19 tot 22 Febr. Geene. ONDERTROUWD: GEHUWD: BEVALLENJ. L. Kannewasser, geb. Beek, G. Smit, geb. Hoogschagen, z. J. Kuiper, ;eb. Verbeek, z. M. J. de Barbauson, geb. Ven- nix, z. G. Kroon, geb. de Boer, z. G. Koenot, Brouwer, d. A. Tieirooij, geb. Spruit, z. A. Boer, geb. Budde, z. C. Prins, geb. Bomholf, z. N. Klinkert, geb. Kikkert, d. OVERLEDEN: M. van der Oord,geb. der Hoeven, 67 j. J. Korver, 1 m. G. van der Belt, 63 j. G. J. Holleman, 3 m. r'OJL.ITIïü. Gevonden voorwerpen EEN GOUDEN MEDAILLON en EEN ARMBAND. Adres bureau Raadhuis. EEN PORTEMONNAIE en EEN MES met SCHEDE. Adres bnreau I. Marine en Leger. De luitenant ter zee der le kl. W. G. v. Nes en die der 2e kl. H. T. Hoven en J. A. A. C. Ridder van Rappard worden met 16Maart a.s. geplaatst in de rol van Zr. Ms. wachtschip alhier en gedetacheerd aan boord Zr. Ms. zeilschooner „Argus", de eerste als commandant, terwijl aan boord van dien schooner nog wordt gedetacheerd de officier van gezondheid der 2e kl. van de zeemacht. A. E. Sissingh. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Sumatra vertrok 19 Febr. van Batavia naar Arasterdam. Het stoomschip Burgemeester den Tex ver trok 18 Febr. van Marseille naar Amsterdam. Het stoomschip Conrad, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde te Suez den 20slen Febr. Het stoomschip Madura, van Amsterdam naar Batavia, vertrok van Southampton 20 Febr. Het stoomschip Prins van Oranje, van Am sterdam naar Batavia, vertrok van Marseille den 17 Febr. Marktberichten. Alkmaar 19 Febr. Aangev. 2 Paarden f 85, 5 Koeien en Ossen f 120 a 150, 65 nucht. Kalveren f4 a 15, 148 Schapen f 14 a 21, 80 magere Varkens f13 a 17, 112 Biggen f5 a 9, 7 Bokken en Geiten f3 a 6, Kip eieren f3 a 4 per 100, Boter per kop f0,82 a 0,90. Vervolg der Berichten. Het heeft H. H. M. M. de Koning en Koningin der Nederlanden behaagd onzen plaatsgenoot, den heer J. H. Polak, dansonderwijzer by het Koninkl. Instituut voor de Marine en muziekonderwyzer, een hoogstvereerend schreven te doen toe komen, inhoudende dankbetuiging voorde toezending eener muzicale compositie, ge titeld: ;>Le plus beau jour, Chant de Fête." Opgedragen aan Hare Koninkl. Hoogheid Prinses Wilhelmina. De onderscheiding,hierdoor onzen plaats genoot, den heer J. H. Polak, te beurt gevallen, zal zeker velen genoegen doen. Vrijdagavond gaf de Onderofficiers-Ver eeniging O. V., tot opening der feesten, eene buitengewone vergadering, die door een aantal geïntrod aceerden werd bijgewoond. Twee tooneelstukjes werden zeer verdienstelijk op gevoerd. Klokslag twaalf ure stond het ge- heele publiek in dc zaal op en werd uit volle borst het Volkslied aangeheven. Toen daarna het gordijn omhoog ging zag men een fraaie tropée, waarin debusteu van Hunne Majesteiten waren geplaatst, en droeg de President, de sergeant-majoor Schat, op uitnemende wijze een toepasselijk gedicht voor, expresselijk voor deze gelegenheid vervaardigd door den heer Strijbos te Delft, en toen alle leden der ver eeniging ten tooneele waren geschaard en de borstbeelden van Hunne Majesteiten met een lauwerkrans werden getooid, werd het Wil helmus door allen staande aangeheven. De avond van Vrijdag was in een woord een waardige inleiding tot de feestviering. Zondagavond gaf de Onderofficiers- Vereeniging Vaderland en Oranje," bg gelegenheid van 's konings verjaardag, een feest in Tivoli. Voordrachten, zoowel lit- terarische als muzikale, werden afgewis seld door militaire scènes. Een paar bij spelen, flink opgevoerd, verhoogden 't ge not. Lang bleef men, onder gulle vroo lijkheid, in de zaal bgeen. Gisteren had alhier de loting plaats voor de nationale militie. 250 Jonge lieden namen daaraan deel. Heden zullen die der eilanden voor hetzelfde doel naar hier komen. De Photograaf Rinner heeft van het ge zonken Eng. schip Brambletey en de Duitsche ■toombooten verschillende poses genomen, die zeer goed geslaagd zijn. Zoo heeft hij photogra- phiën, waarop het schip in gezonken staat ge deeltelijk zichtbaar is en na gelicht te zijn, met de opboeiing zich vertoont, en in den toestand van heden. Velen kunnen zich nu van die be langwekkende groep in de haven, een blijvend aandenken verschaffen. Zaterdaguacht heeft een onderofficier der landmacht in het plantsoen op 't spoor een werkman, zonder eenige aanleiding geducht toegetakeld. Men heeft hem even wel in arrest genomen, en zeker, zal hg zgn straf niet ontgaan. Gisterenmorgen opende een conduc teur van trein 101 te Castricum het por tier te vroeg, zoodat dit tegen de water pomp aankwam en terug sloeg, waardoor hg een belangrgke kwetsuur aan de hand ontving en de reis naar den Helder niet kon vervolgen. Met het lossen der lading uit het Eng. fregat Brambletye verwacht men heden gereed te zullen komen. Tot he den werden ongeveer 25000 balen lgn- zaad uit het schip geborgen. Héden werd de heer H. C. Kroon, adjud,-onderofficier der inf. in garnizoen te Amsterdam, begiftigd met de zilveren medaille voor 24-jarigen trouwen dienst. Van de gezamenlgke onderofficieren van het bataillon ontving de heer Kroon als blgk van hoogachting, bg deze ge legenheid een keurig Souvenir. Omtrent het ongeval, dat Zaterdag H. M. de Koningin en het Prinsesje is overkomen, wordt thans als de juiste toe dracht der zaak gemeld Dat heeren en politieagenten toescho ten en geholpen hebben toen de paarden tot staan waren gebracht, is natuurlgk, maar degeen, aan wien de eer toekomt de hollende dieren te hebben gegrepen is Anton Kabelaar, 25 jaren oud, koetsier bg den stalhouder Hulselman, aan den Stationsweg, en gewoonlgk bestuurder van het rgtuig van dr. Stein. Dien middag was hg vrg van het doctorrijden en reed een ander gezelschap. Bg het paleis zag hg van den kant der Zeestraat het rgtuig met de hollende paarden aankomen. Hg had de tegenwoordigheid van geest om zijn rgtuig ter zgde te sturen, van den bok te springen, een jongen toe te roe pen, voor zijn paard te zorgen en met de meegegrepen zweep de aankomende paar den voor den kop te slaan. Van het oo- geublik dat zg voor den slag terugdeins den maakte kg gebruik om bet eene dier bg den teugel te grgpen, terwgl de huur koetsier Wegman, wiens stal er vlak bg is, toeschoot en het andere paard greep. Daarna daagde van alle zgden hulp op. Ten paleize is de juiste toedracht der zaak bekend, en door 's Konings stal meester, baron Van Heemstra, zgn de noodige inforraatiën overal ingewonnen, ook naar den eigenaar eener equipage, die in bet Noord-Einde, vóór de kloeke en welgelukte daad van Kabelaar, lichtelgk moet zgn aaggereden. Uit Arnbem wordt gemeld Tgdens de parade zgn Zaterdag enkele personen door bet gs van de gracht vallen, waarvan één is verdronken. De heer Eduard Douwes Dekker (Multatuli) is Zondag jl. te Nieder-Ingel- heim, in Duitschland in den ouderdom vau 67 jaren overleden. Vrgdagmorgen, elf uur, is te En schede de katoenspinnerg van de firma Blgdenstein en Co., in de stad gelegen, afgebrand. De weverg, de machinekamer en de aangrenzende perceelen bleven be houden. Het werkvolk wist bij tgds er uit te komen. De fabriek is verzekerd op beurspolis. De ruïne maakte bij de algemeen versierde straten een treurigen indruk. Men schrijft uit de Hoorn op Texel: Scheen in den beginne de 19 Februari, de dag van 's Konings 70sten verjaring, ongemerkt voor bij te zullen gaan, de uitkomst heeft aller ver wachting overtroffen. Eene commissie, daartoe vormd, heeft dien dag voor ons dorp tot een algemeenen feestdag willen maken en had daar toe een programma opgesteld, dat uitmuntend is van stapel geloopen. 's Morgens half 10 begaf zich ieder naar de kerk. Daarna had er met de schooljeugd, voorafgegaan door een eerewacht te paard, een optocht plaats door het dorp, waar op 3 verschillende plaatsen eerebogen waren opgericht en uit elk huis de driekleur wapperde. Bij terugkomst in het schoolgebouw werden de kinderen, onder het zingen van Vaderlandsche liederen, onthaald op chooola, krentebrood en koek, waarna werd overgegaan tot het houden van verschillende vermakelijkheden en wel eerst hoepelen met hindernissen voor jongens. Daarop volgden touwspringen, aardappelrapen en vaatje- kruien. 's Avonds begaf zich ieder naar de „Ver gulde Kroon" om een uitvoering bij te wonen van het gezelschap: „Het rijske wordt allengs een boom", welke uitvoering met een bal werd besloten. Den volgenden dag (Zondag) werd 's middags het programma verder voortgezet en werden nu nog uitgevoerd: Zakloopen en mast- klimmen, waarna het feest werd besloten met een prettig bal in het Loodsmanswei varen, waar bij tevens de behaalde prijzen werden uitgereikt. Dit feest, dat zich kenmerkte door eensgezind heid en algemeene geestdrift en opgewektheid, zal voorzeker lang bij een ieder in aangename herinnering blijven en ontlokt ons dezen wensch: Moge, vooral in deze dagen van algemeenen druk, die eensgezindheid en overeenstemming voortdurend blijven bestaan en ieder het zijne daartoe bijdragen! „Eendracht maakt Macht!" Een tabakshandelaar uit Huil, Ja mes Yoase, stond dezer dagen terecht we gens het smokkelen van drie ladingen ta bak (te zamen 6360 pond) uit Vhssingen, welke alle te Huil aan land gebracht werden, zonder dat daarvoor rechten wer den betaald. Hg is veroordeeld tot een geldboete ten bedragen van de driedubbele waarde en rechten nl. 6,208 2 s, 6 d. (f74,646). Correspondentie. Een ingezonden stuk wacht op plaatsruimte. Den 23n Februari a. s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders M. J. HEERINGA en 1 J. H. SCHROO hunne 37^/j-jarige Echtvereeniging i te herdenken. j Uit naam hnnner dankbare kinde- j ren, behuwd- en kleinkinderen., Helder, 22 Febr. 1887. fm Voorspoedig bevallen van een dochter, G. BROUWER, geliefde Echtgenoote van H. KOENOT. Helder, 20 Febr. 1887. Bevallen van een Zoon E. HEIJKOOP, geb. Abbenes. Helder, 21 Februari 1887. Voorspoedig bevallen van een Zoon: A. TIELROOIJ—SPRUIT. Helder, 19 Februari 1887. Dankbetuiging. De BURGEMEESTER der gemeente Hel- de^brengt bij deze, namens den Gemeenteraad, oprechten dank aan de Burgerij en aan de Militairen van Zee- en Landmacht, van eiken rang en stand, voor de uitmuntende wijze, waarop den 19 dezer de 70ste verjaardag van onzen geliefden Koning is gevierd. Bijzonderen dank wordt bij deze gebracht aan de Leden der Feestcommissie, aan de Hoofden en het overig Personeel der Open bare- en Bijzondere Scholen, en aan Plaatse lijke Vereenigingen, welke aan de optochten hebben deelgenomen, voor de handhaving der goede orde, gedurende den feestdag. 19 FEBRUARI 1887 zal voor de ingeze tenen dezer gemeente ongetwijfeld een onver getelijke dag blijven, die ook bij de herinne ring aan 't zoo welgeslaagde feest de leuze doet bestendigen: Leve de Koning! Helder, 21 Februari 1887. De Burgemeester, STAKMAN BOSSE. Aan de menigte aan vragen om exemplaren van ons vorig nommer, kunnen we niet meer voldoen, daar, niettegenstaande de op lage aanmerkelijk was vergroot, geen exemplaar meer over is. DE UITGEVERS. Die iets te vorderen heb- 85ËÊP ben van de Visscherg-Maat schappij „den Helder," gelieve de rekeningen vóór den 26en Februari a 8. in te zenden aan W. C. M. VAN BRUGGEN. Heden overleed te Arnhem onze jongste broeder JOHANNES BöHTLINGK, Ingenieur van den Provincialen Wa terstaat van Gelderland. 19 Febr. 1887. J. C. BöHTLINGK, VETHAKE. F. BöHTLINGK, Luit, t/zee le kl. Heden morgen, te 8 uren, over leed ten onzen huize, onze oude bediende CERRIT VAN DEN BELT, na eene kortstondige ongesteldheid van 3 dagen, in den ouderdom van ongeveer 63 jaren, na 24 jaren de firma te hebben gediend. Nieuwediep, 19 Febr. 1887. De Erven B. F. WIELICK. Tot diepe droefheid van mg, mgne kinderen, behuwdkinderen en klein kinderen overleed heden in den ou derdom van ruim 66 jaren, mgn hartelgk geliefde echtgenoote MAARTJE VAN DEN HOEVEN, na een gelukkige echtvereeniging van 48 jaar. Helder, 17 Februari 1887. Uit aller naam JACOB VAN DEN OORD. Heden overleed te Utrecht, in den ouderdom van ruim 63 jaar, onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder, J. W. VAN MEETEREN, geb. VAN DEN BERG. Helder, 19 Februari 1887. E. MANIKUS—v. Meeteren. C. MULDER—v. Meeteren. H. M. MANIKUS. F. MULDER. Eenige kennisgeving. Op den 16n Februari 1887 over leed te Amsterdam, in den ouderdom van ruim 51 jaren, onze geachte behuwdzuster en tante Mejuffrouw A. F. Baak, geb. Marretje Vos. Een ziekte van ruim 12 jaar maakte een einde aan haar lang en geduldig lgden. Ymuiden, 21 Februari 1887. A. BAAK. K. BAAK, geb. Linterman. En uit naam aller Kinderen. Heden overleed, na een kortston dige ongesteldheid, onze eenigste lieveling Cecilia Cornelia Anna, in den aauvalligen leeftgd van circa acht maanden. Helder, 22 Februari 1887. S. A. PRELLER. A. PRELLER-LEEWENS. Bg deze betuigen wg onzen hartelgken dank voor de vele bewgzen van belang stelling, op den 13 dezer ontvangen, zoo wel van buiten als biunen deze gemeente. R. TIENSTRA en Familie. Helder, Februari 1887. De ondergeteekende betuigt ook namens zgne familie, zgnen har- t«dijken dank, voor de vele bewijzen van deelneming, zoo van hier als elders, bg het afsterven van zgne dochter ALIDA DIEDERICA TRIEBLINIG—GROEN, te J. F. GROEN.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 2