van alle Manufacturen, Mantels en gemaakte Kinderpakjes. SPOTPRIJZEN. SPOTPRIJZEN. SPOTPRIJZEN. BEHANGSELPAPIEREN „De Tijdgeest IL. ROOG, J. REIS, QeconUenseerde Helt, ORIGINEELE .SI8GEB NAAIMACHINES. Werving voor Oost-Indie. KEUEEN-FORNUIZEN. BlflWEBK 11 THEEBLADEN. W.V.Bru invis -T Goedkoop Verkoophuis, MOLENPLEIN. PORTE FLEORS. Wijnhandel Keizerstraat, nabij Iet Helüersclie Kanaal Voor de Schoonmaak. KOPPENS VERKOOPHUIS. Bruinkool-Briquetten, Lood-, Zink- en Blikwerken. REPARATIËN SPOEDIG EN BILLIJK. Loodgieter, Zinkwerker en Blikslager. The Singer Manufactprina Cornnany, New-York. Eenig Depot te NIEUWEDIEP: Kanaalweg 118. Voor (Handgeld bij zes-jarige verbintenis f 300 MerMersj Aanbrengpremie - 10 Oog om Oog-Tand om Tand. Groote sorteering tegen concurreerende prijzen. W. COLLET, Spoorgracht. Goud- en Zilversmid. Hcereu- en D.iues- o ËS nieuwste en smaakvolste dessins. 2 ft? 33. WESTSTRAAT. 33. F Alle soorten gelakt, geschilderd en glad Goedkoop Verkoophuis, Middenstraat 213. Oesterput. ZALM ELFT per ons 70 Cents. 20 ij™. BLIMPHTTOU samen te stellen en in te dienen. Het den Ir»-- O a A JÜXt j van het Magazijn van af 3 kilo. P. OETELMANS. VAN W. JAGER GERLINGS, (firma: J. II. ENSCHEDÉ) te Haarlem. Depót te Helder: J. E. DE JONGH, Agent. Wij vestigen de aandacht van belanghebbenden op onze belangrijke collectie der nieuwst uitgekomen dessins in BEHANGPAPIEREN, RANDEN, HOEKEN, enz. Door directe verbinding met de twee bier te lande bestaande fabrie ken, zijn wij in staat gesteld, zeer voordeelig te kunnen verkoopen en zal men bij vergelijking, vooral in de eenigszins betere soorten, een niet onbelangrijk prijsverschil ontdekken met de Amsterdamsche noteeringen. In ons Magazijn DE TIJDGEEST bestaat thans eene spéciale inrichting voor dit vak, waar men in een oogenblik een overzicht over ruim 125 nieuwe dessins beeft. Ook zijn thans vier collectiën STALEN gereed, die op verlaDgen ter inzage beschikbaar zijn. Voor HH. Behangers, Aannemers en Verhuurders van buizen wordt de algemeen in den groothandel gebruikelijke korting op deze artikelen toegestaan bet is vooral voor dezen een groot voordeel en gemak om bier ter plaatse eene inrichting te hebben, waar men in den drnkkpn een flinke sorteering direct beschikbaar nvifid^om i Vf" dau de Amsterdamsche. ^0t Pr»Mn' geregeld 'ager t-, -i en De. i»rrt in onzer Behangpapieren, die allen op eene lengte maat van acht meter en geen zeven gemaakt zijn, (hetgeen een prijsverschil van ongeveer vijftien procent uitmaakt en voor den verbruiker voordeeliger is, op grond dat er minder verknipt wordt), wor den met gewone cijfers aangegeven, als: Naturel-Papieren, één-drnks 9, 10 en 11 Cts. per rol; twee-druks 12, 14 en 16 Cis.; drie-druks 16, 18 en 20 Cts. per rol. Marraer-Papiercu en Tegelwerk, voor Lambrisee ringen enz., van 121/,, 15 tot 25 Cts. per rol. Gouddruks-Papier van af 20 tot 40 Cts. per rol. Zwaar op wit papier gedrukt twee-druks van af 16 Ct. per rol, tot in de beste soorten. Delftsch Porcelein-Tegelpapier enz. Behangranden, passende bij onze papieren, per band van 8 meter, van 21/2, 4, 6 en 8 Cts. per band, breede soorten 6-bands 10 Cts. en 4- bands 15 Ct. Gondrandea, gewone breedte, 12-bands, van af l}f9 Cts., tot in de breedste en fijnste soorten. Hoekstukken van af llj3 Ct. p. stuk. Tot een druk bezoek met den aanstaanden Schoonmaaktijd wordt onze nieuwe Inrichting minzaam aanbevolen. Voor Contant wordt twee procent toegestaan. rol Hoofdgracht, Nienwediep. Ontvangen voor de schoon maak een ruime sorteering in Schuier- en Borstelwerk, Eugelsch en Leidsch Zeemleer, Toilet-, Bad-, Wasck- en Gla zen Sponsen in alle kwaliteiten en lage prijzen. ALLE SOORTEN HOUTWERK, Amerikaansche Droogrekken en Trappen, Kleêr- en Vuilnisbakken, Slijp en Strijkplanken, Droog-, Raag-, Bezem- en Schotelstokken, heele en halve meters Eiken Greenen en IJzeren Waschtobben, Emmers, Akers, enz. Verkoophuis van luxe- en huis houdelijke artikelen. HOOFDGRACHT No. 49. HOLLANDIA's voor Huishoudelijk gebruik en als Kindervoedsel. doelmatige, zindelijke Fornuisbrand, zender onaangenamen lucht, worden thans per 1000 stuks geleverd a f 4.50, nok 100 - 0.45, door P. SCHAGEN, Loodsgracht. Vraag prijsopgaaf van alle voorkomende Dakwerken, Goten, Dakramen, Pijpen, Vergaarbakken, zinken Schoorsteenpijpen, Rookverdrijvers, Waterfiltreers en Badkuipen, zoomede complete inrichtingen voor Banket- en Kruidenierswinkels. Solide bewerking. Uiterst minne prijsberekening, Voor buiten deze gemeente volgens maatopgaaf of teekening. Zich minzaam aanbevelende, G. J. DE JONG, Zuidstraat, v CU V 1 *J Eenlge Fabrikanten der echte Singer Naaimachines. alom bekend om hunne voortreffelijke constructie en groote duurzaamheid. Nieuwste Uitvindingde „IMPROVED" Singer Machine, met oscilleerend ringspoeltje en hoogen arm. Op de Internationale Tentoonstelling te Edinbtjrgh in Oetober 1886, ontvingen van alle geëxposeerde Naaimachines, slechts de Origineele Singer den hoogsten prijs: De Gouden Medaille. Zij die zich willen verbinden moeten zich aanmelden bij een der Plaatse lijke of Garnizoens-Commandanten of bij den Commandant van bet Werfdepot. Inlichtingen kunnen gevraagd worden aan alle Burgemeesters en onge- frankeerd aan bet Departement van Koloniën. Zij worden kosteloos gegeven. FEUILLETON. Roman van Hans Heinrich Schefsky. 10. Bewerkt door AMO. IX. Wij bevinden ons te Hamburg in een der straten, welke in de nabijheid der haven lig gen en daarom meest door liandeldrijvenden bewoond worden, die de raatrozen, landver huizers en sclieepsarbeidcrs van koopwaren en levensbehoeften voorzien. Het was laat in den avond en er heerschte groote drukte in dat gedeelte der stad. De winkel vensters waren helder verlicht; geïllumineerde transparanten liiogen boven de deuren en noodigden tot koopen uit. Vooral echter trokken de herber gen en kelders do aandacht met bun helder verlichte lantaarns. In een nauwe, vuile straat prijkte aan den ingang van een kelder een roode lantaarn, in deu vorm van een lichttoren. De ruimte van den kelder bad jaren geleden als bergplaats voor een vischhandelaar dienst gedaan, maar de berekenende eigenaar was op de gedachte gekomen, er een matrozen-herberg van te maken. Hij zei den visehhandelaar de huur op liet een houten vloer in den kelder leggen en de muren beschilderen met tafcreelen uit het zeemansleven, waarna stoelen, banken en tafels als meublement hun intocht deden. Nu was de zaak gereed en de gasten bleven niet uit. De voormalige zeeman werd door z\jnc kameraden niet vergetenhij wist de grog lekker gereed te maken en zijn vrouw was een goede kookster. Dc mannen der wet schonken aan «den Lichttoren" meer opmerk zaamheid dan den kastelein wel lief was. Met voorliefde zonden zij een hunner, in lom pen gekleed, naar den kelder. Hij mengde zich daar onder de gasten en werp bij vecht partijen of verboden hazardspelen het masker af om de hoofdschuldigen te arrestèeren. Dat schaadde John Bohne en zijn zaak echter niet; „den Lichttoren" werd buitensporig ge dronken, gevloekt, gespeeld en zoo noodigmet messen gevochten, ondanks het toezicht der politie, hetzij in uniform of' in burgerkleeding. John Bohne leefde weldra in overvloed en terecht noemde hij zijn spelonk een goudmijn. Ook dezeu avond waren alle stoelen en ban ken bezetde gasten rookten en babbelden, waarbij zij het eene glas grog na liet andere ledigden. Achter een lange, breede tafel ston den John Bohne en zijn vrouw bij een stapel eetwaren van allerlei soort. Zij hadden het druk met aan de eischen der gasten te vol doen en daarbij stonden er soms zoovelen om het echtpaar heen, dat zij behoefte aan hulp gevoelden. Maanden lang hadden zij er dan ook reeds over gedacht en gesproken, een vertrouwbaren knecht in dienst te nemen, maar de uitvoering van het voornemen liet nog op zich wach ten. „Ahoi, oud wrakriep een matroos, „wat zeil je langzaam, als bij mistig weer. Kom, zet een vroolijk gezicht, er komen vandaag nog flinke gasten aan boord n t Zal wat flinks wezenbromde de kas telein. De matroos stond nu op en kwam bij de tafel staan alsof hij Bohne alleen zeggen wilde wat er nog te wachten was. „De „Condor" is een half uur geleden bin nengekomen zeide hij zacht. „De „Condorriepen Bohne en zijne vrouw uit. „Dan wordt het van avond hier nog druk," voegde de kastelein er bij. „Dank je Beter, voor de boodschaphier, drink eens op den „Condor" en zijn be manning!" De reusachtige matroos ledigde het glas in één teug. „Dat warmt," zeide hij. „Maar, Bohne, zeg eens, ouwe jongen, wie is die man daar bij de kachel? Hij ziet er niet uit als een zeeman." „O, die," antwoordde Bohne, „dat is een landrot en een magere ook, Peter. Ik heb zoo van terzijde een oog in zijn buidel geslagen, toen hij zijn avond-boterham be taalde, het was daar laag water. Het schijnt een arme kerel te zijn, die oversteekt naar Amerika om zijn fortuin te maken of om in het goudland naar den drommel te gaan." De gast, die daar alleen aan een tafeltje bij de kachel zat, onderscheidde zich werke lijk door zijn uiterlijk van de overige aanwe zigen. Zijn kleeding was hier en daar ge scheurd zijn linnengoed was niet helder en toch zag men hem aan, dat hij niet ge woon was met luidruchtige matrozen in ge zelschap te zijn. Nog geen drie maanden geleden behoorde deze man tot de voornaamste kringenhij bezat een groot, prachtig landgoed en toen had zijn levensloop nog een geheel anderen keer kunnen nemen. De demon, die hem be- heerschte, had hem echter immer en immer voortgedreven, en hem aan nood, schande en ellende overgeleverd. Deze man, die daar in „den Lichttoren" zat en in de oogen van den kastelein een arme duivel scheen, wiens ge- heele voorkomen hem deed kennen als een man, die was achteruitgegaan, die man was graaf Max von Hardenberg, de toekomstige erfgenaam van millioenen Om den snellen val van den jongen man te begrijpen, moeten wij terugkeeren tot den nacht, waarin hij van Ehrentraut de belangrijke som van vijftienduizend thalers ontving bij den verkoop van Drakenstein. „Naar Amerika!" had hij toen uitgeroepen. Reeds lang had bij het voornemen gehad naar de nieuwe wereld te vertrekken om hare vermaken te leeren kennen. De uitooering daarvan was op de lange baan geschoven om twee redenen. Ten eerste kon hij niet genoeg geld bij elkaar krijgen voor een langdurig verblijf in Amerika, en ten tweede, omdat die scheiding hem in on min zou brengen met zijn vaderdit wilde hij voorkomen. Nu Ehrentraut echter onverbidde lijk betaling vorderde en zijn kaartenkunst- stukjes in het salon van Dora Burghausen ontdekt waren, bleef hem geen keus meer voor hem was alleen aan de overzijde van den Oceaan een bestaan te vinden. Met den eersten trein vertrok hij naar de residentie, vanwaar hij naar Hamburg zou reizen om met den eerstvertrekkenden stea- mer naar Amerika over te steken. Hij logeerde in een hótel van den eersten rang stortte zich hals over kop in den maal stroom van vermaken der groote stad. Reeds den derden dag deed hij bijzonder interessante kennissen op. Aan de table d'hóte in het hótel zat hij tegenover oen jong echtpaar, dat zijn huwelijksreis deed, en uit Warschau was gekomen om de residentie en hare schoon heden te leeren kennen. De jonge echtgenoot, de burggraaf von Konczinski, stelde zich bij de eene of andere gelegenheid aan den graaf voor en door hem leerde Max de bekoorlijke jonge vrouw van den Pool kennen, die hem weldra door hare beminnelijkheid boeide. Men bezocht samen schouwburgen, concerten en musea, ondernam gemeenschappelijke rijtoer- tjes en zoo verschoof Max zijn vertrek van van den eenen dag op den andere. Eindelijk was dan toch de laatste dag voor vast bepaald en om den laatsten avond nog eens recht genoegelijk samen te zijn, noodigde de burggraaf von Konczinski graaf Max in zijn salon. De jonge vrouw nam met zooveel hartelijke minzaamheid de honneurs waar, dat Max bet eene glas na het andere ledigde op het welzijn der bekoorlijke Poolsche. Was het door den wijn? was bet door de verstik kende hitte in het salon? maar de jonk man voelde plotseling vermoeidheid in al zijn leden en zwaarte in het hoofd, zoodat hij zich niet goed rechtop kon houden. Hij maakte eenige verontschuldigingen, trachtte op te staan van de sofa, waar hij naast de schoon e me vrouw von Konczinski had plaats genomen, maar zonk weer in de kussens terug en was weldra in een diepen slaap gedompeld. Hij ontwaakte bij klaarlichten dag. Van de straat klonk het geratel der rijtuigen, het gewoel der groote stad, zooals gewoonlijk omtrent het middaguur. Hij zag op zijn horloge! het wees twaalf uur. Langzamerhand keerden bij Max de herinneringen terug van den vorigen avond. Een gevoel van beschaming maakte zich van hem meester, daar hij waarschijnlijk in een zwaren roes ingeslapen was in Konczineki's salon. Van het jonge echtpaar was niets te zien of te floerenwaarschijnlijk was het een toertje gaan doen vóór de table d'hóte. Max schelde om den kellner. Deze verscheen en deelde hem op zijn vragen mede, dat de burg graaf von Konczinski met zijne echtgenoote nog des nachts was afgereisd. Met een vin gerwijzing op de ledige cbarapagne-flesscflen hadden zij den slaap van mijnheer den graaf genoegzaam verklaard en daarbij verzocht, hem rustig op de sofa iu het salon te laten uitslapen. Dat was dan ook geschied en tot zoover was het een onschuldig geval. Maar de jonge man kwam tot eene ontzettende ont dekking toen hij naar zijn borstzak voelde en zijn portefeuille met veertien duizend vijfhon derd thaler miste. Hij leed geen twijfel, of hij was in de handen van een fijn beschaaf den gauwdief en zijn helpster gevallen. De wijn, dien men hem voorgezet had, moest een slaapmiddel bevat hebben, en zoo was het voor den Pool gemakkelijk den slapenden man te berooven. Hij wist immers, dat Max zijn vermogen in een portefeuille bij zich droeg; hij had meermalen gelegenheid gehad dit op te merken. Nu begon voor den lichtzinnigen graaf de ernst des levens met zijn sombere zorgen en droevige oogenblikken van vertwij feling. Alle nasporingen der politie waren vruchteloos; het brave echtpaar was niet te vinden. "Wordt vervolgd. Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij van C. DE BOER Jr.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 4