fiiljart-EnsnooTstellino V. W, IJ EN Z, it Nos. 5-15. W. J. BLITZ, Advertentiën. Tandarts BIERSTEKER, HENNES, Arts, is tot 9 Augustus NIET te consulteeren. Admiraal de Ruyier FEESTVIERENDE VERGADERIN&, Lokaal Tivoli. WOENSDAG 3 AUGUSTUS, TIS-ME-EDS0. Handel in Brandstoffen, Een flinke (liefst Texelsche) Dienstbode gevraagd. Een Jongmensch Een Juffrouw werking. De massa water, in omvang ongeveer 15 meter, werd 50 meter opwaarts gevoerd, met zich voerende alle onderdeelcn der torpedo en een massa vissollen- De torpedp was geladen met 40 kg. nat schietkatoen. Binnen enkele da- gen zullen proeven op groote schaal genomen worden". Zr. Ms. fregat Evertsen werd Zaterdag geïnspec teerd door den schout-bij-nacht J. B. A. De Jos- selin de Jong, directeur en commandant der ma rine te Willemsoord. Tevens werden de zeomi- licicns, die dc ze week aan boord van de gepant serde oorlogsbodems zullen overgaan, afgeexer- ceerd. De mach, le kl. v. c. H. van Wingerden wordt gedetacheerd aan de fabriek van de Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen, en de mach. le kl. v. c. F. C. Brust aan de Kon. fabriek van stoom- en andere werktuigen te Amsterdam. De mach. le kl. v. c. J. Klay, wordt met 1 Aug. op non-actief gesteld, ten einde belast te worden met 't toezicht op 't maken van de voor 't vaarwater te Soerabaija bestemde gasboeien, aan de fabriek van Pinch, te Berlijn. Zr. Ms. stoomschip le kl. Zilveren Kruis, com mandant de kapt. t. z. D. J. Weys, kwam giste ren hier weder binnen. Naar wij vernemen, wordt deze bodem gereed gemaakt, om in het pajaar langs Kaap Hoorn, een reis naar O. I te maken. De le luit. van het korps mariniers A. J. Paeh- lig, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt overgeplaatst bij het 3e bataljon mariniers te Rotterdam. Bij Zr. Ms. besluit van 29 Juli jl. no. 29 wordt, met ingang van 1 September a. s., Zr. Ms. schroef- stoomschip 4e kl. Aruba buiten dienst gesteld. Daarentegen worden Zr. Ms. schroefstoomsche- pcn 3e en 4e kl. Alkmaar en Bonaire, liggende te Amsterdam, met dien datum in dienst gesteld, eerst genoemde ter uitoefening van het politietoezicht op de zeevisscherij in de Noordzee, laatstgemelde voor buitenlandschen dienst, resp. onder bevel van de kapt.-luits. ter zee W. M. E. Bervoets en H. Schot- borgh, die eervol ontheven worden van het thans door hen gevoerde bevel over het stoomschip Aruba en het wachtschip te Amsterdam. Het bevel over laatstgen. bodem wordt opgedra gen aan den kapt.-luit. ter zee M. F. Reeringh. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Conrad, van Batavia, arri veerde 30 Juli te Amsterdam. Het stoomschip Prins v. Oranje vertrok 28 Juli van Suez naar Batavia. Het stoomschip Prinses Maric vertrok 28 Juli van Port-Said naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Frederik vertrok van Batavia naar Amsterdam den 30 Juli. Het stoomschip Prins Alexander van Amster dam naar Batavia, passeerde 30 Juli Vincent. Visscherijberichten. 2 Augustus v.m. Aangebracht door 8 schuiten, niet veel vangst, 10 tot 38 tongen per stuk 25 cent, 15 tot 30 kleine tong per stuk 10 cent, 1 tot 2 mand kleine schol per mand f 1,30, 75 ma- kreclen per stuk 16 cent. Andere schuiten nog in zee. 14-Daagsche Maildienst van de Stoomschepen der Stoomvaart- Maatschappij „Nederland." t>. Amsterdam. v. Marseille. 6 Aug. „Koningin Emma" „Burgr. den Tex" „Conrad" „Voorwaarts" „Prins Frederik" „Pr. Wilhelmina" „Prinses Amalia" 12 Nov. „Sumatra" „Pr. van Oranje" rij* Dec. „Pr. Alexander" Vertrek van Amsterdam de 18 Aug. viaPadang 1 Sept. viaPadang 15 viaPadang 29 viaPadang 13 Oct. viaPadang 27 viaPadang 10 Nov. via Padang 24 viaPadang 8 Dec. viaPadang 22 viaPadang s morg. te 10 uren. lijke vergrooting der haven geweigerd. Op de vraag van den heer C. P. Keijser of er aan de Kerkstraat te den Hoorn eenige verbetering mag worden gebracht, wordt door den voorzitter geantwoord, dat er met de verbetering reeds een begin is gemaakt. De heer P. P. Boon weuscht de aandacht te vestigen van Burgem. en Weth. op de zijns inziens slechte contróle over de bakkers. Vroeger had men zetters, eu nu wordt er niets gedaan en alles aan de bakkers overgelaten. Hij zou het wenschelijk achten, dat èu het meel èn het brood scheikundig werd on derzocht, opdat men daardoor de zekerheid kan verkrijgen, dat er goed en gezond brood wordt verkocht, in het belang der volksgezondheid. De voorzitter zegt, dat hij er ernstig over zal naden ken op welke wijze het best aan het voorgestelde van den heer Boon kan worden gevolg gegeven. Nog vestigt de heer Boon de aandacht van B. en Weth. op den slechten toestand van den gevel van het huis in de Binnenburg, van K. Plavier. De Burgemeester belooftdaarnaar een onderzoek te zullen instellen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de ver- ;adering gesloten. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 30 Juli tot 2 Augustus. ONDERTROUWD: r GEHUWDne. BEVALLEN: C. de Reus, geb. Riedeman, d. H. de Groot, geb. de Groot, z. A. de Graaff, geb. Dammulder, d. A. A. Karsten, geb. Jan sen, d. E. W. de Bruin, geb. Leewens, z. G. Roos, geb. Breg, d. C. F. van den HoofF, geb. Siegers, z. C. van der Linde, geb. van Holij Neu renberg, d. A. van de Poll, geb. Dienaar, d. S. S. Elte, geb. Beek, d. A. Sant, geb. Roggeveen, dochter. OVERLEDEN: M. Haak, 6 m. Een leven loos aangegeven. POLITIE Gevonden voorwerpen: Adres Bureau Raad huis 1 GUI DE BAEDEKER, 1 MATROZEN MUTS. Adres Bureau II, 1 ARMBAND. Vergadering v. d. Raad der gemeente Texel, op 30 Juli 1887. De voorzitter opent de vergadering. Afwe zig de heeren A. Dros en C. Zijm. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en na eenige discusiën goedgekeurd. Door den voorzitter worden de herkozen leden van den raad geluk gewenscht. Ingekomen stukken van Provinciale Staten worden voorgelezen en voor kennisgeving aangenomen. De voorzit ter brengt ter tafel de rekeningen der gemeente van het algemeen armbestuur, het algemeen weeshuis en van de bank van leening, welke stukken voor lo Augustus moeten worden be handeld. De rekeningen worden in orde bevon den en daarna goedgekeurd. Daarna wordt de vergadering eenigen tijd ge sloten ter behandeling van eenige reclames hoof- delijken omslag. Na lier-opening brengt do voorzitter ter tafel het ontwerp van de telephonische verbinding van Oosterend met den Burg. Er wordt aan Burgem. en Weth. opgedragen, om met de aanvragers in onderhandeling to treden. Een aanvrage van G. Dros Pz., om een stuk grond op de haven te Oudeschild in erfpacht te mogen ontvangen tot het oprichten van een gar- nalenkokerij, wordt met het oog op een moge Vervolg der Berichten. De verjaardag van H. M. onze ge- eerbiedigde Koningin werd heden luis te rlijk herdacht. Van officieele en par ticuliere gebouwen wappert de driekleur en de oorlogsschepen zijn gepavoiieerd. De parade van het garnizoen werd, wegens het min gunstige weder, afge- kommandeerd. De hoofd-ingenieur der marine J. C. Jansen verliet Zaterdag jl. deze ge meente. Door den schout-bij-uacht, hoofd en verdere officieren en ambtenaren van 's Rijks werf en ook door de leden van den gemeenteraad, werd Z. Ed. aan 't spoor uitgeleide gedaan. De beroemde biljardspeler Tit-me- edso, zal morgenavond in Tivoli alhier een kunstvoorstelling geven. (Zie annonce in dit blad). H et hier nog altijd in beschadigden toestand in de haven liggende fregatschip »Bramblety« zal Maandag 15 Aug. a. s. te Amsterdam in de Brakke grond publiek worden verkocht..' Aan den heer J. Ott, onderwijzer alhier, is te Breda de acte van hoofd onderwijzer uitgereikt. De stortbuien op Zondagmorgen hebben alhier nog al eenige lekkage en schade veroorzaakt, terwijl sommige stra ten werden overstroomd. Ook te Alkmaar heeft het Zondag zoo hard geregend, dat de riolen in vele straten het water niet verzwelgen konden, zoodat de bewoners op sommige plaatsen niet alleen genoodzaakt waren met em mers, bezems enz. het water uit hunne huizen te drijven, maar zelfs ook de stads- werklieden aan het werk moesten om de straten weder begaanbaar te maken. Binnen enkele dagen zullen op de Maas voor den Briel weder vanwege het corps torpedisten springproeven worden genomen met torpedo's, geladen met schiet katoen. By de Woensdag jl. genomen proeven verhief zich de waterzuil tot bo ven de bepaalde meethoogte. Maandagmorgen heeft men by de spoorbrug te Alkmaar het lijk opgehaald van D. deB., aldaar woonachtig. De man handelde in tuinzaden en leed veel aan verstandsverbijstering, waardoor hij hoogst waarschijnlijk in een vlaag van waanzin te water is geloopen. Als een bijzonderheid meldt men, dat een vrouw, in de gemeente Naald wijk woonachtig, op 23 Juli 11. binnen den tijd van 5 jaren, voor de vierde maal is bevallen van tweelingen; bovendien nog eenmaal van één kindalzoo 9 kinderen in de 5 jaar. Men schrijft van Terschelling dd. 30 Juli Het liep dit jaar totnogtoe niet mede met de exploitatie vau de Lutine, waarvan o. a. ongunstig weder de oorzaak was. Heden werd een nog geladen kanon op rollen opgehaald en hier aangebracht, benevens een 22tal Spaansche matten. Daarenboven bericht men het vinden van een ketting, waaraan door duikers in vo rige jaren een zware steen werd gelegd op de plaats, waar toen geldswaarden werden gevonden. Te Strucht (gem. oud-Valkenburg), kreeg verleden week een man, die nala tig gebleven was in het betalen van zijn huishuur, een bezoek van zijn huisheer. Nadat deze te vergeefs nogmaals het ver schuldigde had opgeëischt, liet hij door eenige mannen met dakladders onmid dellijk beginnen met het dak der woning af te breken. De gemeente-veldwachter poogde dit te beletten en verklaarde proces-verbaal te zullen opmaken. Men is zeer nieuwsgierig hoe deze zaak zal afloopen. Mevrouw Van Voorts Vader, te Breda heeft een groot heerenhuis aan de Bosch straat aldaar gekocht, dat geheel voor haar rekening ingericht wordt tot een »Huis voor militairen.* Volgens opgave van Bureau Veritas zijn in de maand Juni 1887 verongelukt 59 zeilschepen, alsvan Duitschland 7, Amerika 13, Engeland 22, Oostenrijk 1, Denemarken 2, Frankrjjk 1, Italië 2, Noorwegen 6, Portugal 3, Rusland 1, Zweden 1, Door aanvaring verongelukten 4, door stranding 25, door brand 2, gezonken zijn er 3, 6 zyn afgekeurd, 6 verlaten en 13 worden vermist. In dezelfde maand verongelukten 16 stoomschepen, alsvan Amerika 2, En geland 12, Spanje 1, Frankrijk 1. Door stranding verongelukten er 13, door aanvaring 2 en 1 is gezonken. De wachtersvrouw, die Zaterdag morgen door een ongelukkig toeval door den goederentrein van Vlissingen tusschen Krabbendijke en Kruiningen is overreden, heeft nog slechts enkele minuten geleefd. Zij laat zes jeugdige kinderen na. In de laatste dagen verspreidde te Wee- nen zich het gerucht dat een postbeambte, ge naamd Philemon Zalewski, aangeteekende brie ven en geldswaarden tot een bedrag van hon derd-vijftig-duizend fl. had weten te verduis teren. Niettegenstaande de fijnste speurhonden hem achterna werden gezonden, zijn signalement en portret in alle Europeesche politiebladen werd openbaar gemaakt, en groote premiën voor afdoende inlichtingen en voor zijn aan houding waren uitgeloofd, Zalewski was weg en bleef weg. Weken lang hoorde men niets meer van hem, totdat de arrestatie van Za- lewski's broeder Emil de politie op het spoor bracht. Die inhechtenisneming was eenerzijds het gevolg van de groote verteringen welke Emil maakte, en die niet in verhouding ston den tot zijne nederige positie van sergeant, en anderzijds van de aangifte zijnei Geliefde, Cé cile Zwicker, die vreezende wegens het hulp bieden tot het deserteeren van dezen militair gestraft te worden, aan de politie verklaarde, dat zij eenen op haren naam luidende en naar Amerika bestemden pas aan haren vrijer Emil had gegeven. Deze op den naam Zwicker lui dende pas was echter niet voor hem bestemd, maar werd door Emil aan zijn broeder Phi lemon gegeven. Deze was namelijk niet van Weenen weg geweest; hij had voorzichtig ge acht, nu de politie hem overal zocht, te Wee nen te blijven en zich eerst uit de voeten te maken, als de eerste vervolgingswoede wat be daard was. Ten einde dit plan ten uitvoer te brengen, had Philemon vroeger met zekere Jenny Na- thanson relatiën aangeknoopt en haar door de voorspiegeling van een huwelijk tot een ge willig werktuig voor de uitvoering zijner plan nen gemaakt. Toen dusdepostdief in 't bezit der honderd-vijftig-duizend fl. was, had hij zich dadelijk naar de woning van Jenny Nathan- son begeven, waar hij zich van den 26®n Mei tot den 14e" Juli, den dag van zijn vertrek, heeft weten schuil te houden. Gedurende al dien tijd heeft Zalewski geen oogenblik de ka mer verlaten, terwijl Jenny voor hem zorgde en hem op de hoogte van alles hield. Ein delijk besloot Zalewski zijn gevangenis te ver laten en, als vrouw verkleed, den gevaarlijken tocht naar Amerika te wagen. Dit werd hem gemakkelijk gemaakt, doordien zijne beminde bekend was met een vrouw, die op de wijze van madame Félix te Parijs, de kunst verstaat om door allerlei kunstmiddelen den schijn van jeugd en schoonheid aan bejaarde dames te geven. Tot deze vrouw, die als madame Ga- brielle hier bekend is, begaf zich Jenny Na- thanson, cn van haar kreeg zij de middelen om bruin haar blond te maken en het gelaat van Zalewski zoo te blanketten, dat zijn ui terlijk hem niet zou verraden. Aldus toege rust, het lichaam onder eenen langen mantel verborgen en de gelaatstrekken door een slui er bedekt, beproefde Zalewski het waagstuk en begaf zich met den pas van Cécile Zwic ker en in gezelschap van Jenny Nathanson per spoor op reis in de richting van Salzburg. Een hier wonend consul, die met hen reisde, kreeg wegens de mannelijke bewegingen en de zware stem der quasi Cécile Zwicker arg waan, en gaf van zijn vermoeden kennis aan den aan het station Salzburg aanwezigen commissaris van politie. De commissaris be gaf zich daarop naar de coupé, waarin de da mes gezeten waren, vroeg naar hare passen en ziende, dat deze op naam der dames Na thanson en Zwicker stonden en door den Wee- ner politie-president onderteekend waren, liet hij, overtuigd dat de zaak in orde wasde reizigsters doorgaan. Zoo kwam Zalewski ge lukkig over de Oostenrijksche grenzen, en zon der oponthoud zette hij de reis over Parijs naar Havre voort. Hier nam hij een passage-bil jet naar New-York op het stoomschip Cham pagne, en eerst kort vóór het vertrek der boot begaf hij zich aan boord. Eenige uren later bevond hij zich op zee en was hij, behoudens de grensformaliteiten bij zijn aankomst te New- York, zeker zich en zijnen buit weldra in vei ligheid gebracht te zien. Maar die droom werd verwezenlijkt. De arrestatie van den serge ant Emil Zalewski bracht de politie op het juiste spoor van den dief. De Oostenrijksche consul-generaal te New-York werd per tele graaf van de aanstaande aankomst van Za lewski verwittigd, en toen de Champagne Sandy Hook genaderd was, werd hij met de hulp van den Franschen consul aan boord ge arresteerd. Men vond nog bij hem 110,000 fl., terwyl bij zijnen broeder Emil reeds 132,000 fl. gevonden en in beslag genomen waren. De politie is alzoo gelukkig genoeg geweest 't groot ste gedeelte van het gestolen geld terug te vin den, zoodat de schade voor de post veel min der groot zal zijn. Daar er tusschen Oosten rijk en de Vereenigde Staten een tractaat be staat, volgens hetwelk personen die openbare gelden hebben verduisterd, worden uitgeleverd, is het zeker dat hij weldra onvrijwillig de te rugreis naar Weenen zal moeten aanvaarden. Een ontzettend zwaar onweer is Zaterdag boven Parys losgebarsten. De bliksem sloeg op verscheidene plaatsen in, doch veroorzaakte meer schrik dan schade. Het onweer ging vergezeld van een wolk breuk, die sommige pleinen en straten in een oogwenk onder water zette. 's Avonds herhaalde zich het onweer. Ditmaal was het echter veel leven maar weinig wol." Aan de reede van Magador, in Ma rokko, is het fransche stoomschip Vérité door brand vernield. Zes menschen kwa men daarbij om het leven. Iemand te Munchen, die zich in groote geldverlegenheid bevond, kwam op een eigenaardige gedachte om zich uit den nood te redden. Hij bestelde by een ban ketbakker een taart, die voor den ver jaardag van zijn echtgenoote moest die nen en die hij den bakker opdroeg, ten einde moeder de vrouw eens op heel by- zondere wijze te verrassen, met splinter nieuwe geldstukjes ter waarde van 10 ct. te beleggen. De banketbakker, die in de meening verkeerde dat de klant goed voor zyn geld was, voldeed aan de opdrachten de besteller kreeg een aardig sommetje in handen. Of hij veel pleizier van zijn inval zal hebben, valt intusschen te be twijfelen. Op den 9en Augustus a. s. hopen 1 onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders MANUS SIEBEN, oud-Loodsschipper, en DIEÜWERTJE SON, hunne 50-jarige Echtvereeniging; te herdenken. Vlieland, 1 Aug. 1887. Namens de Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, B. SIEBEN. M. SIEBEN geb. Bruin. D. BRUIN, Weduwnaar van G. sleben. i J. DE BOER. i M. DE BOER geb Sieben. Ondertrouwd NICOLAAS MANTE en MARTJE DE CARPENTIER. Helder, 29 Juli 1887. Eenige en algemeene kennisgeving. Geboren: ANNA MARGARETHA, dochter van F. SANT. A. SANT-ROGGEVEEN. Huisduinen, 30 Juli 1887. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Dochter, S. S. ELTE—BEEK. Helder, 2 Aug. 1887. GeborenNICOLAAS, Zoon van P. DE BRUIN en E. DE BRUINLeewens. Helder, 2 Aug, 1887. Bevallen van een Zoon: W. DE GROOT, geb. A. DE GROOT. Helder, 29 Juli 1887. Heden overleed ons jongste Doch tertje MARIA, in den leeftijd van 6 maanden en 5 dagen. Helder, 1 Augustus 1887. M. HAAK. C. HAAKv. d Brunde. Algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zyn van de HH. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde zoon en broeder JohannesFranciskusSteeman in den ouderdom van 29 jaar. Helder, 2 Augustus 1887. J. J. FRENSEL. C. FRENSEL—Van 'tHoff. M. T. STEEMAN. HUISDUINER KERK. AUGUSTUS 1SS7. ZONDAG 14 AUG. Ds. Van 't Sant. 28 Ds. Ten Brummeler. LEENING 1862. Belanghebbenden worden uitgenoodigd op a. s. Maandagavond tusschen 891/# uur, in de Consistoriekamer der Chr. Ger. Gemeente, tot het innen der verschenen rente. J. COLLET. Tandarts, Amerikaansche en Dnitsche behandeling, volgens de Nieuwe Wet. Eiken Donderdag van 12 tot 1 uur, in het HOTEL DE TOELAST te Nieu- wediep. Adres te Amsterdam, Nieuwendyk b. d. Dam No. 241. Damrak 62, Amsterdam, is WOENSDAG 2 AUGUSTUS te Helder, Kerkgracht 338, te consulteeren voor tandheelkundige operatiën, vullingen en het plaatsen van kunsttanden en gebitten. Spreekuren van 9—3 uur. 's Avonds van dien dag te Burg op Texel, van 69 uur. Vuurstokers-Vereeniging „Welvaart en Vooruitgang." Algemeene Vergadering op Donderdag den 4 Augustus, 's avonds 7l/3 uur, in het gewone lokaal. Verzoeke getrouwe opkomst. Namens het Bestuur. Onderofficiers -Vereeniging der Zeemacht ter gelegenheid van den Verjaardag van H. M. de Koningin, op Dinsdag 2 Augustus a. s., des avonds ten 8 ure, in het lokaal ,,Musis Sacrum." HET BESTUUR. 's avonds 8 uur: door den wereldberoeraden Professor Entrée 10 Cent de persoon. Programma's 5 Cent. Zwaanstraat F No. 355, te Helder. De ondergeteekende bericht bij deze aan zijne geachte begunstigers, dat hij, met ingang van 1 Augustus, zyn Handel in Brandstoffen heeft overgedaan aan zijnen zoon P. BANDSMA. Onder dankbetuiging voor de gunst en het vertrouwen, gedurende tal van jaren genoten, beveelt hy zyn zoon en opvolger ten zeerste aan. Helder, 30 Juli 1887. D. BANDSMA. Mij refereerende aan bovenstaande an nonce, beveel ik mij by deze beleefdelijk aan voor de levering van BrandstoïTen belovende te zullen trachten, my door eene accurate bediening dezelfde gunst waardig te maken, die mijn vader jaren achtereen heeft mogen ondervinden. Helder, 30 Juli 1887. P. BANDSMA, firma D. Bandsma. De Letters van het Nieuwe Adresboek, zyn in be werking. De proeven liggen ter inzage aan de Bureaux SPOORSTRAAT en ZUIDSTRAAT. De ondergeteekende houdt zich voortdurend aanbevolen tot alle voorkomende Reparatiën en Timmerwerken. T. KEURIS, Hr. Timmermanen Doodkistenmaker, Timmerwinkel, Westgracht. Ieder wachte zich voor onaangenaamheden, voor 't verspreiden van laster en leugentaal. Elkeen, die op zyn handel en wandel iets heeft aan te merken, en zelf knap wil zijn, vervoege zich tot hem; dan zal hy er wel gezonde redenen voor inbrengen. SIM0N BAKKER Gz., Oosterend op Texel. Loon naar bekwaamheid. Adres franco brieven, onder lett. A., by Berkhout Co. van 20 jaar, goed kunnende lezen, schry- ven en rekenen, zoekt schrijf- of loop werk. Fr. brieven worden ingewacht on- der lett. A B by Berkhout Co. Wordt gevraagd: een INT oodliulp. Adres: HOOFDGRACHT 80. .raagt spoedig plaatsing in een netten win kel, ook niet onbekend in het Modevak. Adres: letter B., bij Berkhout Co.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 2