Advertentiën. Aan de navolgende werklieden op 's Rijks werf alhier, werden gisteren medailles en gratificatiën uitgereikt Zilveren medaille aan J. Duuk, D. Vonk, werktuigmakers, J. G. Bolk. gieter, G. T. Glótze, schilder, D. de Boer, voorslager, W. M. van Zweden, scheepstimmerman, H. Verzeveldt, conserveerder en D. Wentel, zeilmaker. Bronzen medaille aan J. B. Zits, P. Fuldner, werktuigmakers, P. G. Teunisse, zee- sjouwer, S. Mes, W. J. Wildenberg, zeilmakers, en C. Schelp, werkman bij de magazijnen. Men deelt ons mede, dat het bericht, in een onzer vorige nommers, als zoude de machinist le kl. H. van Wingerden worden gedetacheerd aan de fabriek van de „Maatschappij „de 8chelde te Ylissingen, onjuist is. De machinist 3e kl. J. Zwart heeft met gunstig gevolg het examen voor mach. Se kl. afgelegd. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Sumatra arriveerde den 5 Aug. te Batavia. Het stoomschip Prinses Marie, van Batavia, arriveerde 4 Aug. te Marseifle. Het stoomschip Voorwaarts, van Batavia, passeerde 4 Aug. Perim. Het stoomschip Prins Alexander, van Am sterdam, vertrok 4 Aug. van Marseille. Het stoomschip Prinses Amalia vertrok Aug. van Batavia naar Amsterdam. Het stoomsehip Koningin Emma, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 8 Aug. te Southampton. Marktberichten. Hoorn 6 Aug. Tarwe f6,25 a 8,50, Rogge 8f f4,50, Gerst f3,75 a 5, Haver f3,25 a 4, Erwten: Witte f8 a 11, Groene f9,27 a 12, Grauwe f'10,25 a 15, Vale f 7,50 a 10, bruine Boonen fl,25 a 11, Karwei f 15, 4 Paarden f 50 a 200, 20 Schapen f 8 a 23, 3 Kalveren f G a 11, 1 Zeug f35, 45 Biggen f3 a 5, 30 Kippen f0,50 a 1,50, 4000 Kipeieren f2,75 a 3 p. 100, 2100 koppen Boter 50 a 60 ct. p. kop. Alkmaar 6 Aug. Aangev. 4 Paarden f75 a 130, 13 Koeien en Ossen f'90 a 170, 24 nucht. Kalveren f 10 a 18, 40 Schapen fl3a 23, 46 Lammeren f 6 a 10, 21 magere Var kens f9 a 11, 259 Biggen f4 a 6, 6 Bokken en Geiten f4 a 11, 2 kleine Bokjes f0,75 a 1,25, Kipeieren f3 a 3,75 per 100, Boter per kop 70 a 90 ct. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 6 tot 9 Augustus. ONDERTROUWD: r ono GEHUWD: ljreene* BEVALLENG. Duinker, geb. Kuiper, d. N. Duinker. geb. d.Leij, d. M. C. Bels, geb. Ros kam, d. M. L. Müller, geb. Reith, z. M. C. Philips, geb. Hin, d. G. Slikker, geb. Langer- veld, d. M. T. A. Kampmeijer, van Nuijsenburg, z. S. Deutekom, geb. de Rover, z. OVERLEDEN: A. de Jager, 3 j. H. J. L. de Fost, 5 m. L. E. van Eesbeck, 47 j. J. C. A. L. Singeling, llm. J. Zwart, 21 j. J. J. H. van Berkum, 2 w. E. H. Stoekenbroek, 2 m. POLITIE Gevonden voorwerpen: Ken SCHOENTJE en een SLEUTEL. 3258te Staats-Loterij. 2e klasse. le lijst. No. 9388 17300 f1500. No. 19959 f1000. No. 867 10356 18164 20056 f 400. No. 10075 f 200. No. 2962 3190 5653 7453 16659 f 100. CELDRIJMEN. Geen geld, geen zwitsers klonk 't eenmaal, Nog vindt het goed gemunt metaal Alom een hartelgk onthaal Geld is de stomme wereldtaal. o Geld is verachtlijk slijk, niets meer, En toch wenscht bedelaar en heer Och had ik van dat slijk wat meer o Niets is op aard zoozeer van kracht Als 't geld, waarnaar schier ieder tracht, En dat verlokkend tegenlacht. Geld maakt zelfs zonder eendx*acht macht. 't Geld is een wond're mechaniek, 't Heeft steeds een vriend in het publiek, Speelt zelfs een rol in politiek. 't Gemis maakt recht melankoliek, Ja, zelfs gezonden ernstig ziek. o Wat in het leven velen kwelt, Het vreeselijkst teleur soms stelt, Is meestentijds gebrek aan geld. Geld koopt er velen om; hoe snood Maar één, wat schatten men ook bood, Blijft onomkoopbaar, 't Is de dood. Vervolg der Berichten. De Eerste Kamer heeft gisteren 't Xde hoofdstuk der grondwetsontwerpen (voorstel Schaepman-Vos de Wael) ver worpen met 27 tegen 11 stemmen. Voor stemden de heeren Smitz, Pgls, Regout, Schimmelpenninck van der Oye, Smits van Oijen, Hengst, Pijnappel, van Soeterwoude, Magnée, Elout, De Brujjn, en Verheijen. Morgenochtend komt hier een goed- koope volkstrein van Rotterdam, Schiedam, Delft, Den Haag en Leiden, en Woensdag 17 Aug. vertrekt van hier een goedkoope trein naar den Haag en Rotterdam. Jl. Zaterdag is te Huisduinen de nieuw gebouwde reddingsvlet beproefd, welke aldaar in plaats van een sloep ge stationeerd zal worden. Het onderzoek naar de zeewaardigheid kon, ondanks 't geen stormweer was, voldoende gecon stateerd worden. De proef, welke door eenige autoriteiten werd bijgewoond, vol deed goed. De vlet is gemaakt door den scheep maker Zachariassendie ook door dit werk eer aan zijn naam verbindt. De timmerman Isaackson vervaardigde een zeer doel matigen wagen met tuimel raam, die blijvend voor het vervoer der reddingsvlet bestemd wordt. De generaal-majoor Mazel, comman dant van de vesting-artillerie, is gisteren avond alhier gearriveerd, om het vuren van het pantserfort op de Harssens bij te wonen. Z. M. heeft bepaald, dat de stem briefjes, ter verkiezing van een lid der Prov. Staten van Noord-Holland, in het hoofdkiesdistrict Helder, op 23 Aug. a.s., en, zoo herstemming noodig mocht zijn, op 6 Sept. d. a. v. in te leveren, zullen geopend worden resp. op 25 Aug. en 8 Sept. a. 8. Het voornemen bestaat de verkiezin gen voor de Tweede Kamer, na de ont binding, te doen plaats hebben op Dins dag 13 September e. k. Het uitdiepen van een gedeelte van het Held. kanaal, Vrijdag ten Raadhuize alhier aanbesteed, is aangenomen door den heer G. Moorman, alhier, tegen f 0.47 de kub. Meter. Nu de hooioogst op Texel is afgeloo- pen, kan eerst met meer zekerheid wor den nagegaan hoeveel men voor den be- noodigden wintervoorraad wel te kort komt. Men heeft ongeveer de helft van de hoeveelheid, welke gewone jaren wordt geoogst, binnen gekregen. Gelukkig is er nu goed wat regen op het eiland ge vallen, zoodat althans het wol vee weer iets te grazen vindt en er geen gebrek aan drinkwater meer heerscht. Gedurende de afgeloopen maand Juli werden door de spoorbooten Hol land* en Friesland*, varende tusschen Enkhuizen en Stavoren, niet minder dan 8163 personen vervoerd, benevens veel vee. De zoo populaire lijn Leeuwarden StavorenEnkhuizenAmsterdam zal er zeker nog te meer bij winnen, nu de di rectie van den stoombootveerdienst Sta vorenEnkhuizen sedert Vrijdag gezel schapsbiljetten (8 reizigers le kajuit, 10 reizigers 2e en 3e kajuit) op naam, tegen vermindering van 50 pCt. van den vracht prijs uitgeeft, zoowel voor enkele reis, als voor heen- en terugreis. De gemeente-rekening te Alkmaar over 1886 sluit in ontvang op f 565.206.075 en in uitgaaf op f 559.645.156, dus met een batig saldo van f5560.92. De aanbrengst van Nieuwe Holland- sche haring te Vlaardingen bedraagt tot heden 49842 ton pekelharing, tegen in 1886 tot op hetzelfde tijdstip 67579 ton. Van het boekje »Hoe men binnen veertien dagen een vrouw krijgt" is een tweede druk verschenen, terwijl naar het werkje »Hoe men binnen veertien dagen een man krijgt" zooveel vraag is, dat er reeds een zestiende druk van ter perse ligt!! Te Apeldoorn is de prijs van het licht gas verminderd met 2 en gebracht op 8 ct. en die van het kookgas op 5 ct. per Kub. M. In de Boomstraat te Amsterdam werd Vrijdag een gezin, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen, dat door de pokziekte was aangetast, per vigelante naar het Buitengasthuis gebracht. Daarbij verdrong zich een groote menigte volks hoe is 't mogelijk dat men voor dergelijke ziekte niet bevreesd is waardoor een vrouw, die in gezegende omstandigheden verkeerde, onder 't rijtuig kwam en deer lijk gewond naar het Binnengasthuis moest worden gebracht. Zaterdag, den eersten kermisnacht te Haarlem, heeft een polderwerker, ge naamd Lodovicus Smout, oud 27 jaren, geboren te Ossendrecht, na een twist bij het verlaten van een danshuis in de School steeg aldaar, een hoornblazer der infan terie vijf steken met een mes toegebracht en wel in den hals, rug en buik, waarvan twee gevaarlijk. De polderwerker is aan gehouden. Te Scheveningen zijn Zaterdag proe ven genomen met den reddingboei van den heer Lefèbre, op het strand voor Seinpost. De zee was niet zeer geschikt om de proefneming naar wensch te doen slagen er was geen golfslag genoeg om de deug delijkheid daarvan te bewijzen. Toen het toestel echter onder leiding van den heer Lefèbre geplaatst was, ging een oude zee rob er op zitten, met 't volste vertrou wen naar 't scheen, want hij verklaarde, dat hij, in gezelschap van »twaellef cen tjes bittere er gerust mede naar Kattik (Katwijk) zou drjjven. De boei zal voorloopig op dezelfde plaats blijven liggen. Onder de reizigers op de stoomboot Telegraaf, tusschen Hasselt en Zwartsluis, ontstond Vrijdag niet weinig verwarring, doordat een aldaar aan boord zijnde koe eensklaps razend werd. Met veel moeite slaagde men er in de touwen van het woedende beest zoodanig los te snijden, dat het van de boot af in het Zwarte- water stortte. Het geval is afgeloopen zonder persoon lijke ongelukken. Een boertje uit het land van Over maas zoo verhaalt »De Maasbode" had in den almanak gelezen, dat gepas- seerden Woensdag een maansverduistering moest plaats hebben. Hij had »zoo'n ding" nog nooit gezien, maar waar kon hg dit zien? De almanak vertelde bij de overige verduisteringen, dat die te zien waren in Azië, Amerika enz., maar deze stond bij ons". Waar was dit? Zijne vrouw legde dit uit als beteekenende dit »bij ons" bij den boekverkooper, waar de almanak ge kocht was. Die boekverkooper woonde te Rotterdam en daarom kwam ons boertje Woensdagavond aldaar en vertelde bij den boekverkooper, dat hij naar de maansver duistering kwam kijken. Deze, zeer voor komend van aard, hielp hem, en gaf hem een plaatsje op zijn dak; doch hoe groot was de verbazing van ons boertje, toen hij thuis gekomen, van zijn vrouw en ver dere huisgenooten vernam, dat ook zij de maaneclips hadden gezien. Dezer dagen werd te Murmur voor de verbouwing der school zoo laag inge schreven, dat de geheele gemeente er zich over verbaasde. Thans blijkt, dat de aannemers iets vergeten hadden, nl. het arbeidersloon Door de politie te Leeuwarden is proces-verbaal opgemaakt tegen eenen te Harlingen wonenden ververdiein een koffiehuis gezeten, met een medebezoeker dier localiteit twist kreeg en daarbij je gens den Koning beleedigende uitdruk kingen bezigde. Hij noemde zich socia list, doch zeide, niet tot de sociaal-de mocraten te behooren. Toevallig bevond zich in het koffiehuis een te Leeuwarden met verlof vertoevende politiedienaar uit Amsterdam, die in zijn betrekking den bedoelden socialist reeds van minder gun stige zijde had leeren kennen. Uit Vlissingen schrijft men: Het hier loopende gerucht, volgens het welk door een notarisklerk alhier een aanzienlijke som aan bankpapier verloren werd, met welke zaak zich de justitie zou hebben bemoeid, moet, naar men nader verneemt, onjuist zijn. Zoowel de bewuste notarisklerk als diens patroon moeten ten stelligste ver klaard hebben, niet bij de zaak betrok ken te zijn. En wat betreft het door de justitie van Middelburg dezer dagen al hier ingestelde onderzoek, dit gold niet verloren bankpapier, maar een zilveren armband, die vermoed werd te zijn ont vreemd uit een van Goes naar hier ge zonden postpakket. De resultaten van dit onderzoek zijn nog niet publiek be kend. Intusschen schijnt het toch zeker te zijn, dat door iemand, wien dan ook, een vrij aanzienlijk bedrag aan bankbiljetten is verloren. Althans, in de Ylissingsche Courant van jl. Donderdag werd dit bij advertentie gemeld, en den vinder ver zocht, het verlorene tegen een derde van de waarde terug te bezorgen ten bureele van de politie. Ook werd het door den stadsomroeper bij bekkenslag bekend ge maakt. Volgens de bedoelde advertentie zou den de nummers der verloren bankbil jetten bekend zijn. Het wekt echter be vreemding, dat die nummers worden ge heim gehouden, en dat zij zelfs daar, waar in dergelijke gevallen het eerst opgave wordt gedaan, b. v. bij bankiers, wisse laars, belastingkantoren, enz., tot dusver onbekend zijn gebleven. Openbaarmaking van de nummers zou toch zeer bevorderlijk kunnen zijn aan de opsporing der verloren biljetten. Sedert de laatste tien of twaalf jaren is te Tilburg het aantal leerlooie rgen met twee derden verminderd. Thans zijn er vgftien looierijen, die, behoudens een enkele, van weinig beteekenis zgn. Als oorzaak van den achteruitgang wordt beschouwd het in het buitenland gefa briceerd en hier ingevoerd overleer. Aan arbeidsloonen wordt weinig uitgegeven, daar de meeste looiers zonder knechts arbeiden. Den omzet kan men als van weinig beteekenis beschouwen; hij is se dert 1870 met drie vierden verminderd. De schoenmakergen zgn in verhouding met die in de Langstraat niet talrijk. Er zijn hier een tiental schoenmakergen, die voor het binnenland leveren, waarvan een machinalezij werken met ongeveer twee honderd arbeiders, waarvan de loonen in den loop van vijftien jaren met 10 pCt. verminderd zgn. Laatsleden Zaterdag is te Hamburg het testament van den reeder J. A. G. Bolten geopend. Nevens de bepalingen voor de familie en de noodige regeling voor het verder voortbestaan der firma, bevat het onder anderen de volgende beschikkingenAan het personeel in zijne zaak heeft hij vermaakt 90,000 mark, om naar evenredigheid van ieders aantal dienstjaren te worden verdeeld over hen, die minstens vijf jaren in dienst zgn ge weest. Vier personen verkrijgen daarne vens een afzonderlijk legaat, een van 24,000, een van 12,000 en twee ieder van 6000 mark. Ten behoeve van eenige in stellingen is een bedrag van 36,000 mark vastgesteld, te verdeelen naar goedvinden der weduwe. De dienstboden en huisknechts, die meer dan vijf jaar bij zgn gezin in dienst zgn geweest, alsook de roeiers enz., die sinds een reeks van jaren voor de zaak dienst hebben gedaan, ontvangen ieder 600 mark. Tevens wordt aan alle particu liere schuldenaars, bij welke de erflater 600 mark of minder had in te vorderen, alle schuld kwijtgescholden. Bij het zegel kantoor is de nalatenschap voorloopig berekend op 71/,, millioen mark.. Op een buiten nabij Aken werd de dame des huizes 's nachts in hare slaap kamer gewekt door geraas. Zij zag in een hoek een mannengestalte. Kalm dronk zij een glas water uit, dat op een nacht tafel stond en ging toen schijnbaar kalm weer slapen. Terwijl de dief wachtte tot dat zij weer ingeslapen was, sprong de dame plotseling aan de tegenovergestelde zijde het bed uit, liep de belendende gang in en bereikte, hoewel door den dief ach tervolgd, tijdig genoeg de slaapkamer van haar man, om door alarm te maken den inbreker op de vlucht te jagen. Deze was door de open deur naar den salon gegaan en de dame had, terwijl zij in de gang liep, nog de tegenwoordigheid van geest den kerel daar in te sluiten. Hg ontkwam echter niettemin door het ven ster. Te Stratford staat een man terecht, die verklaart, 7 jaar geleden te New-York een zeeman vermoord te hebben. Hij gaf zichzelven bij de politie aan. Op Vrijdag 19 dezer heeft een zonsver duistering plaats, waarvan men echter hier te lande slechts een stukje zal bespeuren, en dan nog zeer vroeg in den ochtend. In een deel van Oost-Europa en Siberië zal het verschijnsel in zijn volle pracht kunnen worden waargenomen, omdat daar de geheele zonneschijf door de maan- schaduw voor het oog des toeschouwers zal be dekt zijn, op een tijd dat de zon voor de weste lijker gelegen streken nog niet boven den hori zon is gestegen. De verduistering is volkomen voor een streek van 24 mijlen breedte, waarvan de middellijn, beginnende bij Nordhausen (ten oosten van Cassel), als westelijkste punt, noord- oostwaarts over Frankfort a/O., en Bromberg, naar Wilna, Moskou en Siberië loopt. Binnen die strook ligt ook Berlijn, waar men te 4.50 's morgens de zon, reeds grootendeels verduis terd, zal zien opgaan. Ongeveer 14 minuten later is de zon geheel bedekt, en na nog geen 2 minuten verschijnt zij weder aan de andere zijde, zoodat het indrukwekkendste deel van het ver schijnsel slechts zeer kort duurt. In Siberië, waar de verduistering begint als de zon reeds ver boven den horizon staat, duurt de volledige verduistering ongeveer 4 minuten. Om 6 uur 's morgens is te Berlijn de zon weder geheel te zien. Voor westelijker gelegen streken komt de zon eerst na de volledige verduistering op, en daar kan men dus enkel het eind waarnemen. In Keulen, waar de zon om, 4.54 opgaat, is de verduistering al om 5.33 afgeloopen en ziet men op zijn hoogst s/i van J® middellijn bedekt. Te Amsterdam kan men hetzelfde verschijnsel in nog minderen graad waarnemen. De zon komt te 4.51 gedeeltelijk verduisterd op en is tegen halfzes weder geheel vrij. Wie dus niet naar het verre Oosten trekt zal vroeg moeten opstaan om nog iets van het verschijnsel te zien, altijd als de wolken en nevelen het toelaten. Londen, 7 Aug. Een zware brand is gisterenavond ontstaan in de magazij- nen van mode-artikelen van den heer Whitely, in de Bays-waterwgk alhier. De gebouwen zgn bijna geheel vernield en de vlammen waren bg het afzenden van dit bericht nog niet bedwongen. De schade is zeer groot. Met betrekking tot den brand der maga zijnen van de hh. Whiteley te Londen, zijn nog de volgende bijzonderheden bekend geworden, De schade wordt op meer dan drie millioen gul den berekend. Drie der bedienden zijn in de vlammen omgekomen. Van de spuitgasten wer den twee gedood en twintig zwaar gekwetst. De brand is ontstaan in het tusschen Queen's Boad en het Westbourne park gelegen gedeelte der gebouwen. Volgens gerucht moet hier aan kwaadwilligheid gedacht worden. Het huis Whiteley, bekend als de „Bon Marché" of „le Louvre" van Londen, deed veel schade aan den kleinhandel en had zich hierdoor veel vijanden gemaakt. Whiteley raamt de schade, door den brand van zijnen bazaar op Zaterdagavond aangericht, minstens op zeven millioen gulden. Hij gelooft aan brandstichting, daar ooggetuigen gelijktijdig op drie verschillende plaatsen brand hebben waargenomen. Bij de oefeningsgevechten derEngelsche oorlogsvloót zijn nog meer ongelukken gebeurd. Toen het eskader van vice-admiraal Hewett admiraal Fremantle ijlings achterna zette, ge raakte het stoomschip „Collingwood" in moeie- lijkheden. Een der machines was onklaar ge worden en het schip moest achterblijven. Ook het stoomschip „Inflexible" kreeg bij het verla ten van Dungeness averij en kon niet verder komen. Heden Maandag zal bij Portsmouth een groote aanval met torpedo's geschieden, en daarna zal de kanaalvloot zich gereed maken tot haren jaarlijkschen kruistocht, waartoe de Schotsche kust aangewezen is. In November wordt zij terugverwacht. De „Curlew", die Donderdag beschadigd werd, zal in de eerstvolgende veer tien dagen niet in staat zijn dienst te doen. Een groot gedeelte der groote boekdruk kerij te Parijs is door de vlammen vernield. Drie spuitgasten werden half gestikt uit het brandende gebouw te voorschijn gehaald, en herkregen eerst na verloop van een uur hun be wustzijn. De „Nation" heeft niet kunnen ver schijnen. Het blad „Paris" werd gedrukt ter drukkerij van den „Soleil". De „France" kwam op het gewone uur niet uit. Een Rcuter-telegram uit St. Paul de Loanda van 4 Augustus, meldt dat te Léopols- ville berichten ontvangen waren betredende Stanley's expeditie op de Aruwhimi. Na een kamp te hebben opgeslagen bij de samenvloeiing van deze rivier met den Congo zette hij op 6 Juni den tocht over de Aruwhimi voort naar halfweg tusschen Yambi en Yambunga, een punt, dat hg bereikt had toen hij in 1883 de rivier opvoer. De reis geschiedde zeer lang- zaam, daar al de voorraad levensmiddelen, mu- i nitie, enz., ook die voor Eminpacha bestemd, - zich aan boord der schepen bevindt. Stanley blijft steeds vertrouwen dat het doel van den tocht bereikt zal worden. De Noordsche bark »Leif Erikson," welke eenige dagen geleden met 850,000 KG. petroleum te Stockholm aankwam, heeft op de reis van Boston, die 2 maan den en 11 dagen duurde, geen vuur aan boord gehad en ook het rooken was ver boden. De geheele bemanning, uit 14 koppen bestaande, heeft gedurende de geheele reis van voedingsmiddelen uit bussen geleefd. De volgende annonce lezen we in een Duitsch dagblad Een jonge vrouw, bemiddeld en van goeden huize, vroolijk en levenslustig, van beproefde eerzaamheid, wier man met wan- hopigen regelmaat de kroeg bezoekt, vraagt lotgenooten, met het doel de avonden ge zellig met haar door te brengen. Een vermakelijk quiproquo wordt door de Börs. Zeit. medegedeeld. Bg een bruiloftsfeest in een dorpje van West- falen had een boertje van het goede wat te veel gekregen, zoodat het hem raad zaam scheen zgn roes ter plaatse zelve uit te slapen. Hg vleide zich in den koe stal op een strooleger ter ruste en één minuut daarna weerklonk een zoo krach tig gesnork, dat de dieren verschrikt de koppen opstaken. Een os werd ten slotte nieuwsgierig, liep op den slaper toe en voer hem met de ruwe tong over het ge zicht. De goede man trachtte zich, zon der nog de oogen te openen, met han den en voeten tegen deze liefkozingen te verweren en de bruiloftsgasten, die lachend om hem heen stonden, hoorden, hoe hg den os toeriep »Hei, hei, Möller! Langzaam! Het mes trekt". De dorpsbarbier Möller moet nog steeds over deze verwisseling veront waardigd zgn. De stroom der toeristen wendt zich in de laatste jaren meer en meer naar het noorden. Yan alle kanten, uit Amerika, Engeland, Duitschland, Oostenrijk, Italië kwamen dezer dagen tal van reiziger» om het land der fjelds, fjords en der scheren te bezoeken en ten slotte de midder- nachtszon op de Noordkaap te aan schouwen. Aan boord van de Fransche torpe doboot 101 ontstond nabij de eilanden van Hyères, plotseling een lek in den stoom ketel, terwgl de drukking op het hoogst was. De machinekamer werd met heeten stoom gevuld. Allen die daar waren snel- deq ten spoedigste heen, maar een ma chinist, die de laatste was, kon niet tjjdig buiten komen, hg bekwam zeer ernstige brandwonden aan gelaat en handen. De torpedoboot werd door een stoom schip op sleeptouw genomen. Uit Odessa wordt wederom een moord bericht, door de nihilisten gepleegd. De weduwe van generaal Nesterow werd op haar buiten nabg de stad vermoord. De moordenaars, die zich van ongeveer 800,000 roebel hadden meester gemaakt, zgn gevat aan boord van de stoomboot, waarmede zij naar Turkije dachten te vluchten. Zg waren met hun drieën, hebben de mis daad bekend en verklaarden, dat deze ge schied was om de nihilistische partg weder aan geld te helpen. Getrouwd G. D. KIKKERT en A. BAKKER, die tevens hunnen hartelgken dank be tuigen, voor de vele bewijzen van belang stelling, bij hun huwelijk ondervonden. Den Burg op Texel, 4 Aug. 1887. Geboren HILLEGONDA MARINA CATRINA, Dochter van A. Bels en M. C. Bels, geb. Roskam. Helder, 6 Augustus 1887. Bevallen van een Zoon: M. F. A. KAMPMEIJER— van Nuijsenburg. Helder, 7 Augustus 1887. Bevallen van een Zoon M. L. MüLLER, REITH. Helder, 6 Augustus 1887. Geboren GUSTAAF ADOLF, Zoon van G. A. SONSTRAL, en C. SONSTRAL, Burggraaf. Helder, 8 Augustus 1887. Door Gods besten zegen voorspoedig bevallen van een welgeschapen Zoon: W. C. SCHRAVER, geliefde Echtgenoote van A. G. VAN DER HORST. Helder, 8 Augustus 1887. Zondag 7 Augustus geboren een Dochtertje: J. F. PHILIPS. M. C. PHILIPS—HIN.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 2