r>ost©rU en, Advertentiën. Dankbetuiging. Tandarts BIERSTEKER, Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Tentoonstelling PAARDEN, SCHAPEN en RUNDVEE, een zindelijke DIENSTBODE, middelen en kleeding te Amsterdam, op 't einde der maand Oct. a.s. naar Oost-Indië. Uit Vlissingen wordt gemeld: Vrijdag werd in het droogdok der Koninklijke Maatschappij „De Schelde" opgenomen Zr. Ms. schroefstoomschip „Ceram", ten einde te worden schoongemaakt en tevens om de thans aanwezige vierbladige schroef in een tweebladige te wijzigen. Hierna zal, als het schip op 16 dezer in dienst zal zijn gesteld, een proeftocht worden gehouden, om de vaart van het schip en het krachtsvermo gen der machine met de omwentelingen der 2- bladige sohroef te kunnen constateeren. Voordat het schip zijn bestemming naar Indië opvolgen zal, worden aan de sohroef weder de vier bladen aangebracht. Tn het dok kwam Vrijdag het rijksvaartuig De Trekvogel binnen, hetwelk de geheele uitrusting van het schip aan boord heeft, bestaande in oor logsmateriaal, commaliewant, bootsmansgoederen, enz. De luit. t. z. der 2e kl. jhr. H. M. de Koek wordt met den 16en dezer geplaatst aan boord van Zr. Ms. rammonitor Draak. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen telegram, heeft Zr. Ms. schroefstoom schip Tromp, onder bevel van den kapt. t. z. C. E. Uhlenbeck, den 13en dezer de reede van Ba tavia verlaten, ter aanvaarding der terugreis naar Nederland om de Kaap de Goede Hoop. De luit. ter zee le kl. G. A. van der Mieden en do adelborsten le kl. S. F. Nolst Trénité en P. So- denkamp, behoorende tot de iol van Zr. Ms. oplei dingsschip Admiraal van Wassenaer, en de luit. ter zee le kl. H. O. Feith en de adelborst le kl. J. 8ou- tendam, behoorende tot de rol van Zr. Ms. oj_ dingsschip Anna Paulowna, worden met 6 Sept. a. s. op non-activiteit gesteld, en zulks, wat genoem de luit. ter zee betreft, onder eervolle ontheffing van het door hem gevoerde bevel, respectievelijk over de instructiebrikken Pollux en Castor. De officier van administratie 2e kl. J. A. Groo- tendorst, dienende aan boord van Zr. Ms. schroef stoomschip Zilveren Kruis, en de officier van admi nistratie le kl. N. W. Lasonder, dienende aan boord van Zr. Ms. opleidingsschip Anna Paulowna, wor den onderscheidenlijk met 1 en 16 Sept. a. s. op non-activiteit gesteld en vervangen door de officie ren 2e en le kl- F. Lensing en J. P. Yasseur. De torpedoboot le kl. Ardjoeno, commandant den luit. ter zee le kl. S. K. Sijbrandi, vertrok gisteren van Nieuwediep, tot het maken van een tocht in de Noordzee, welke tot Delfzijl zal worden uitgestrekt. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prinses Marie arriveerde 14 Aug. van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip Koningin Emma, van Amster dam naar Batavia, passeerde 15 Augustus St. Vincent. Het stoomschip PAins Alexander, van Amster dam naar Batavia, vertrok 11 Aug. vanSuez. Marktberichten. Hoorn 13 Aug. Tarwe f7 a 8, Gerst f4,50 a 5, Haver f3 a 4, Erwten Groene f 12 a 15, Grauwe f8 a 10, Bruine Booneu f10 a 12, 5 Paarden f40 a 70, 12 Lammeren f7 a 10, 7 Kalveren f6 a 9, 12 Varkens f 10 a 14, 1 Zeug f30, 113 Biggen f2,50 a 5, 70 Kippen f0,40 a 1,50, 2500 Kipeieren f3 a 3,25 per 100, 2050 koppen Boter 50 a 55 ct. p. kop. Alkmaar 13 Aug. Aangev. 3 Paarden f 40 a 90, 94 Koeien en Ossen f 120 a 180, 30 nucht. Kalveren f6 a 14, 90 Schapen f12 a 21, 50 Lammeren f 6 a 14, 70 magere Var kens f 10 a 14, 146 Biggen f4 a 6, 3 Bok ken en Geiten f4 a 9, 2 kleine Bokjes f 0,75 a 1, Kip-Eieren f3 a 3,50 per 100, Boter per kop 75 a 85 Ct. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 13 tot 16 Augustus. ONDERTROUWD: P. H. G. B. Gode, scheepskok en J. A. van 't Hert. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: M. J. Dalmeyer, geb. Annart, d. G. Boogaard, geb. de Waard, z. A. Zwaan, geb. Mens, d. A. Harms, geb. Loon, d. OVERLEDEN: A. Kousebaud, 6 m. E. Rykers, 7 m. J. Koopman, 70 j. IJ. van Veen, geb. van der Werf, 67 j. W. Reigwein, 18 m. J. H. Gorter, 2 j. LIJST van brieven, enz., geadresseerd aan onbekenden, gedurende de 2e helft der maand Juli 1887: De Haan, Amsterdam. J. Wijer, id. H. Heepke, id. G. Brinkhuizen, id. Wed. Scheffler, id. Mej. J. Franken, id. Mej. R. van der Wal, id. C. Molenaar, id. J. F. Penning, Hellevoetsluis. De Bruin, Rotterdam. Mej. B. van Duin, id. Van het hulpkantoor Hypo- litushoefA. Pieters, Nieuwediep. Van het hulpkantoor WieringenH. Weltevreden, Onddorp. Briefkaarten. Mej. J. E. Bakker, id. Bischot, id. C. Kater, id. Mej. Eel, Gouderak. De Directeur van het Postkantoor, P O L V L I E T. Vervolg der Berichten. Ds. L. van 't Sant, predikant bij de Hervormde Gemeente alhier, heeft be dankt voor het beroep naar Oost- West-Blokker. Uit een der liniegrachten alhier, is hedenmorgen het lijk van een onbekend manspersoon opgehaald. In het lokaal »Tivoli" alhier, werd jl. Vrydagavond een vergadering gehou den door de commissievan wege het Plaatselijk Nutsdepartement, belast met 't organiseeren van Volksbijeenkomsten. De nieuwbenoemde leden der commissie wer den bij de opening der vergadering door den voorzitter welkom geheeten. Daarna werd aan de orde gesteld de regeling der werkzaamheden voor den eerstvolgenden winter. In dat seizoen zullen weder vijf volksbijeenkomsten plaats hebben. Onder scheidene leden namen spreekbeurten op zich, terwijl omtrent de overige werk zaamheden de noodige plannen besproken en beraamd werden. Ten aanzien van de financiën gaf de penningmeester de meest geruststellende verzekering. Dank zij de ïulp van het Nutsdepartement, was het déficit, dat bij het opmaken der rekening en verantwoording over 1886-87 bestond, geheel verdwenen. Als leden des bestuurs werden met groote meerderheid van stern- herkozen de heeren Mooy, Weber, Roukens, Thie en Baert. De voorzitter sloot deze werkzame en belangrijke ver gadering met de uitdrukking van den wensch, dat de volksbijeenkomsten alhier zich voortdurend in bloei en in waardee ring bij 't publiek mogen verheugen. Hedenavond vergadert de raad dezer gemeente, ter behandeling van: 1. Onderzoek geloofsbrieven benoemde raadsleden. 2. Rekening en verantwoor ding 1886. 3. Suppletoire begrooting 1887. 4. Vaststelling suppletoir kohier hoof de- lijken omslag. 5. Bemerking besluiten heffing hondenbelasting en marktgeld. 6. Overplaatsing onderwijzer. 7. Ontslag on derwijzer. 8. Bezwaarschriften hoofdelijken omslag. 9. Mededeeling ingekomen stukken. Gistermorgen legden de bij het 4e regiment vesting-artillerie nieuw aange stelde officieren der Artillerie, den voor hen gevordenden eed af, in handen van hun chef, den Kolonel der Artillerie van Marle, voor het front van de alhier in garnizoen zjjnde officieren en minderen van dat wapen. Het alhier liggende Engelsche fre gatschip »Brambletye", is gisteren te Amsterdam in publieke veiling verkocht voor f17.500 aan den makelaar van Rossem aldaar, naar men zegt voor Duitsche rekening. Bij besluit van 13 Aug. jl. (Stbl. no. 155) heeft Z. M. bepaald dat de beide Kamers der Staten-Generaal worden ont bonden met den 17n Aug. a.s gelijktij dig met de sluiting der tegenwoordige Vergadering. De verkiezingen der leden van de Eerste Kamer zullen plaats hebben op Donder dag 8 Sept., en die van de leden der Tweede Kamer op Donderdag 1 Sept.; in de kiesdistricten waar herstemming noo- dig is, zal deze plaats hebben op Woens dag 14 Sept. a.s. De nieuwe Kamers komen te zamen op 19 Sept. Aan het strand te Tessel spoelt veel hout aan, waarschijnlijk van een veron gelukt schip. Ook zijn er balen spek, kisten lucifers en andere voorwerpen sspoeld. Nabij de Slufters is een scheepsmast ter lengte van ruim 50 voe ten aangedreven. Op de Zuiderzee is een visschers- schuit omgeslagen, waarvan de opvaren den vermoedelijk allen verdronken zijn. Men weet nog niet waar de schuit thuis behoort. Men heeft thans te Amsterdam ze kerheid verkregen dat Amsterdam Dr. wer niet zal verliezen. De onder handelingen met het Sanatoriums-Comité te Wiesbaden zijn afgesprongen, en de behandelingen van den beroemden ge neesheer zullen in het Amstel- Hotel al daar worden voorgezet. Twee dames uit Vlissingen waren Vrijdag, naar de Midd. Ct. meldt, aan het strand te ver in het water gegaanen werden, ofschoon zjj zeer goed zwemmen konden, door den sterken stroom van den wal afgevoerd. De Heer P, Purserop een der mailbooten, en een Duitscker za gen de in nood verkeerenden en brach ten haar nog tijdig hulp, anders waren de dames zeker verloren geweest. Op 12 Juli werd de heer C. G. Van der Heyden als lid van den Raad van Waalwijk herkozen met juist de volstrekte meerderheid. Er was echter een briefje te veel in de bus, zoodat de stemming moest vernietigd worden. De heer Van der Heyden bespoedigde dit echter door geen kennis te geven dat hij de benoe ming aannam. Nieuwe verkiezing dus, op 11 Augustus. Doch nu deed zich weder hetzelfde geval vooruitgebracht waren 247 geldige stemmen, meerderheid dus 124deze verkreeg de heer C. M. Ficq, terwijl op den heer Van der Heyden 122 stemmen waren uitgebrachtmaar weder om was er nu een briefje te veel in de bus. De zaak van de vergeetachtige aan nemers der verbouwing van de school te Murmerwoude (Friesland), die wij onlangs meedeelden, zal door 't gemeentebestuur geschikt worden. Ze worden evenwel niet van hun geschreven bod ontslagen, maar is het werk goed afgeleverd en blijkt dan, dat er hunnerzijds een ver gissing in de berekening heeft plaats ge had, dan zal de gemeente genade voor recht laten doen gelden en in plaats van f966, de begrootingssom ad f1134 uit betalen. Een treurig geval, waarvan nauwe- ljjks een tweede voorbeeld zal aan te wijzen zijn, heeft te Grauwendijk plaats gehad. Een landbouwer ontwaarde in een zijner ooren een vreeselijk gekriel, dat, zooals weldra bleek, veroorzaakt werd door zulke maden, als waarvan de schapen vaak zooveel te lijden hebben. Hij spoedde zich naar den geneesheer, die met spuiten ruim 20 dezer dieren uit het oor wist te krijgen. Hopende, dat de man nu van deze plaag verlost was, begaf hg zich weder naar huis, maar weldra gevoelde hij, dat het leven nog niet uit het hoofd verdwenen was. De dokter, weder te hulp geroepen, spoot weder een vijftal maden uit het oor. Doch toen hij des anderen daags nog meer van deze beestjes voelde, werd hij bijna radeloos en ging men met hem naar Groningen. De pro fessor, aan wien de verdere behandeling van dit zeldzame geval werd opgedragen, aakte het oor verder schoon, en- moet verklaard hebben nooit zoo iets te hebben gezien of gehoord. Sedert dien tijd heeft de man geen last van de maden gehad, zoodat het te verwachten is, dat de laatste verdwenen zijn, Naar men verneemt, moet de patiënt thans doof aan dat oor zijn geworden, doch geen ander letsel hebben overgehouden. Nu vraagt menHoe kwamen deze maden op die plaats De bedoelde per soon meent zich te kunnen herinneren, dat hij een vlieg, die hem in het oor wilde kruipen, terwijl hij zich op het veld bevond, daar heeft doodgedrukt. Wellicht was deze juist voorzien van rijpe eieren die nu in het oor terechtkwamen, waar uit zich de maden na korten tijd ont wikkelden. Hoe het zij, dit voorbeeld zal menigeen voorzichtig doen zijn bij de vliegen en maden, die onze schapen zoo vreeselijk doen lijden. Uit een Atjeh-correspondentie aan de Soerabaija Ct. De dominé en de pastoor wedijveren met elkander in het vervullen hunner kerkelijke plichten, op het oogenblik be staande in het bezoeken van de posten De eerste heeft de vorige week den vunr- doop ondergaan op zgn tochtje van Pakang-Kroeng-Tjoet naar Kota Pohama. Hg bleef niet alleen ongedeerd, doch toonde de meest mogelijke kalmte te be zitten. Geen enkele post, zelfs het ge vaarlijke Siroe niet, werd door hem ver geten. De pastoor heeft dus eindelijk zijn wederga gevonden in het trotseeren van gevaren, of liever in het vervullen der godsdienstplichten, ook wanneer de weg daarheen niet altjjd goed gebaand en met rozen bestrooid is. En dit is den heer Bach zooveel te meer op prijs te stellen, omdat deze geestelijke zoo plot seling uit zijne rustige standplaats in het moederland naar Atjeh is verplaatst, zon der ooit te voren hier in Indië geweest te zgn. In den morgen van 15 Juli met klokslag zeven, had voor het residentie kantoor te Batavia de voltrekking plaats van een doodvonnis, door het omgaand gerecht uitgesproken tegen Lim Kie San, den moordenaar van den speelpachter Jo Akiong. Reeds in den vroegen morgen werd de veroordeelde overgebracht naar het resi dentie-kantoor. Het plein voor het ge bouw was in een ruim vierkant afgezet door piekeniers. Yoor de plaats der straf oefening stonden de pradjoerits opgesteld, Kwart voor zeven uur verscheen een pe- leton cavalerie, ten einde de orde te handhaven. Duizenden Chineezen|en in landers werden toeschouwers op het stad huisplein. Yele nieuwsgierigen hadden zelfs eenige toko-wagens beklommen. De strafoefening had plaats onder de leiding van den assistent-resident voor de poKtie. Tegenwoordig waren de hoofd- djaksa, alsmede de majoor en hoofden der Chineezen. De stadsgeneesheer, dr. Vor- derman, was tegenwoordig voor het con stateeren van den dood. Zoodra de veroordeelde het residentie huis was uitgeleid, werd hem door den hoofddjaska het vonnis voorgelezen. On middellijk werd hij door den scherprech ter en zijne helpers gebracht naar het schavot, dat hij met vasten tred beklom, Onder de galg prevelde de veroordeelde een kort gebed, na afloop waarvan hij het woord soedah uitsprak. Middelerwijl was de strop aangelegd en aan de galg bevestigd. Bij het uitspre ken door den veroordeelde van het woord soedah viel het luik onder zgne voeten weg. De val was echter niet diep genoeg, zoodat de doodstrijd ruim vgf minuten geduurd heeft en na een kwartier nog stuiptrekkingen werden waargenomen. Twintig minuten na de voltrekking van het vonnis werd het lijk afgenomen en, nadat de dood geneeskuudig werd gecon stateerd, de doode gekleed in het rijke doodsgewaad, dat door de familiebetrek kingen, waaronder de zoon des overlede nen, verstrekt was. Nadat het lijk gekleed was, is het gelegd in de djatihouten kist, eveneens door de familiebetrekkingen verstrekt, en onmiddellijk hierna zijn de laatste overblijfselen van Lim Kie San door kettinggangers, onder begeleiding van pradjoerits overgebracht naar het Chineesche kerkhof te Tandjong. In een half uur tijds was alles afge- loopen. De orde heeft niets te wenschen overgelaten. Prins Ferdinand van Saksen-Coburg heeft thans den troon van Bulgarije aan vaard en Zondag jl. te Tirnova den eed afgelegd. Geen streek, schrijft men uit de Belgische gemeente Rochefort, heeft meer over droogte te klagen dan de onze. De rivier is uitgedroogd, de boomen ver liezen hun gebladerte, de oogst staat als verbrand te velde en de oudste menschen herinneren zich niet, ooit zulk een droogte bggewoond te hebben. Londen, 15 Augustus." Een Fran- sche vrouw, die zich uitgaf voor mode maakster uit Parijs, met name Dupont werd Zaterdag te Cowes op Wight in het bezit gevonden van een stof, die men voor dynamiet hield. Zij kwam van Havre, en men schrijft haar toe een aanslag te heb ben willen uitvoeren op het leven der Koningin te Osborne. De Engelsche scheepskapitein Thomp son, van de »Muley Hassan," heeft onlangs Cardiff een zilveren medaille in ont vangst genomen, welke zijn hond, een Newfoundlander, verdiend had. Toen ge noemd stoomschip in de straat van Gi braltar was, gaf de hond teekenen van onrust, en weldra sprong het dier blaffend 3. Er werd nu een boot uitgezet, en spoedig zag men het kloeke dier met een bewusteloozen matroos naar het schip zwemmen. De drenkeling die, aan een jaar roeiriemen vastgeklemd, eenige uren ïad rondgedreven, bleek de eenig overge blevene te zijn der bemanning van een Spaansch schip, dat niet ver van daar was veroügelukt. Een pastoor van een dorpje nabij Parijs bemerkte dat een zijner gemeente leden de laagheid had om, als hij Zondag.' de mis bediende, zijn woning met een bezoek te vereeren en er het een ander, wat naar zjjn gading was, weg te nemen. Nu eens waren het een paar flesschen wjjn, dan weer eenige kippen, soms een of ander sieraad. Dat begon den pastoor danig te verdrieten, en daar de politie in het dorp nogal wat te wen schen overliet, vroeg hij een trouw en beproefd vriend of deze de wacht in zijn huis wilde houden, als hij zijn priester plicht vervulde. Aldus geschiedde. Nauwelijks was op de eerstvolgende Zondag de pastoor naar de kerk gegaan of de wachthoudende vriend zag een ladder boven den tuinmuur uitstekenweldra verscheen het hoofd en vervolgens het gansche lichaam van een der dorpelingen, die, na het terrein verkend en veilig be vonden te hebben, zich langs een keisen- boom in den tuin der pastorie liet zakken Toen hij vasten grond onder zijn voeten had, vertoonde zich onverwachts de vriend, die met een bloemzoet lachje zeide: »Je komt zeker, evenals ik, eens kgken of hier wat te halen valt?" »Goed geraden!" »Weet je wat, laten we dan beginnen met een kijkje in den wijnkelder te gaan nemendaar ligt een keurig wijntje, waarbij een potje paté de foie gras heer lijk zal smaken." De inbreker stemt toe en zij gaan op weg naar den kelder. Aan de deur daar van gekomen neemt de vrijwillige politie agent de vormen der beleefdheid goed in acht en laat den ander voorgaan. Maar nauwelijks is deze op de eerste trede van de trap of daar geeft hem de vriend van den pastoor een zetje, dat hij naar be neden tuimelt. De deur wordt goed ge sloten, de gendarmerie gehaald en voordat de pastoor uit de kerk was wedergekeerd, was de dief in verzekerde bewaring. De Fransche bladen vestigen nu ook hunne aandacht op de wijze, waarop de troonopvolging in Luxemburg geregeld is. Zij spreken vrij eenstemmig den wensch uit, dat het Groot-Hertogdom of bij Ne derland of bij België gevoegd worde. Een Duitsch Yorst, zeggen zij tamelijk stout, kan Frankrijk op den Luxemburgschen troon niet dulden". Dat de Hertog van Nassau oude rechten op dien troon kan laten gelden, schijnt bij de Franschen niet in aanmerking te komen. In den omtrek van Warschau zou het huwelijk voltrokken worden van twee jongelieden uit den gegoeden stand. Tij dens de inzegening van het jonge paar hielden twee rijtuigen voor de kerk stil, en stegen eenige officieren der politie en een aantal politie-soldaten uit, die alle uitgangen der kerk bezetten en den afloop der plechtigheid afwachtten. Toen het huwelijk voltrokken was en de geluk- wenschingen begonnen, trad een der offi cieren op den jongen echtgenoot toe en fluisterde hem een paar woorden in het oor, waarop beiden ter zijde gingen en samen een gesprek voerden. Het optreden der politie deed de bruiloftsgasten na tuurlijkerwijze zeer ontstellen. De bruid viel in onmacht en werd bewusteloos in het rijtuig gedragen. De bruidegom werd uit de kerk naar de gevangenis gebracht. De verdenking rust op hem, dat een jong meisje, 't welk kort geleden op zijn goe deren gestorven is, door hem vergiftigd zou zijn. lSVs-Jarige Echtvereeniging van P. BOON en G. BOON—KINDT. Den Burg op Texel, 18 Aug. 1887. Algeraeene kennisgeving. Geboren: JOHANNES, Zoon van P. S. CORNELISSE en D. CORNELISSE—GOMES. Amsterdam, 15 Augustus 1887. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Dochter: A. MENS, Echtgenoote van W. A. ZWAAN. Helder, 16 Augustus 1887. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Dochter: E M. P. BERGMAN, geb. Keuzekamp. Helder, 14 Augustus 1887. Geboren: ELISABETH, Dochter van T. LUIDINGA en A. LUIDINGA—GREINER. Helder, 15 Aug. 1887. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Dochter, H. ESBACH—LEIJEN. Amsterdam, 14 Aug. 1887. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon, J. VAN DER VOORT, geb. Zeeman. Katwijk a. d. Rijn, 13 Aug. 1887. Heden overleed ons innig geliefd kindje JOHANNA, in den leeftijd van bijna 15 maanden. Ymuiden, 14 Augustus 1887. A. BROUWER. R. BROUWER- GERRITSEN. Den 14° Augustus overleed zacht en kalm, onze jongste lieveling Johannes Henderikus, in den jeugdigen leeftijd van 2 jaar en 7 maanden. D. GORTER en Kinderen. Wij brengen langs dezen weg onzen innigen en welgemeenden dank aan den President, het Bestuur en verdere leden van het Ziekenfonds »Tot een goed doe 1", voor de laatste eer, aan het stof felijk overschot, wat ons zoo dierbaar was, bewezen, en aan allen, die ons vrijwillig bij de ziekte en het overigden hebben bijgestaan. Burg op Texel, 15 Aug. 1887, Wed. J. M. DEKKER, geb. J. BRUIN, en Kinderen. Damrak 62, Amsterdam, is WOENSDAG 17 AUGUSTUS te Helder, Kerkgracht 338, te consulteeren voor tandheelkundige operatiën, vullingen en het plaatsen van kunsttanden en gebitten. Spreekuren van 93 uur. 's Avonds van dien dag te Burg op Texel, van 69 uur. Heidersche Moppen. Bij een militaire inspectie hield een generaal eensklaps zjjn paard stil voor een soldaat en vroeg hem: Uit welke provincie zijt gij? De soldaat werd geweldig verbouwereerd en stamelde met holgesmoorde stem de woor den: „Generaal, ik ben onschuldig". Mijnheer Jansen reisde van den Haag naar Rotterdam en had zijn dochtertje bij zich. De trein was meer dan vol en mijnheer Jansen zette het meisje op zijn knieën. Een elegante jonge dame keek door het portier of er nog plaats was, en dadelijk riep de kleine Marie: „Papa, laat mij maar staan en laat de juffrouw op mijn plaats zitten". De passagiers proestten, mynheer Jansen bloosde; de jonge dame bloosde ook en liep verder. van te houden aan Den Burg te Texel, op Woensdag 31 Augustus a. s. Tot inzending worden alle Veehouders op Texel uitgenoodigd. Aangifte bij P. K. BREMER, Secretaris. Een flinke KLEERMAKERSJONGEN gevraagd, eenigszins met het vak bekend. AdresC. TROOST, Spoorstraat, bij de Er wordt een flinke DIENSTBODE gevraagd, die goed met de wasch kan omgaan. Adres: Berkhout Co. Gevraagd. niet beneden de 17 jaar, wasch buitens huis. Spreekuur 's avonds na zeven uur. Adres Bureau van dit blad.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 2