TRYFOSA. MOM voor ÈiDillS, Kerstf66StvieriD£, Palmstraat PRIJSRAADSEL. Adverten tiën. De Heer en Mevr. DE JON&H-GILTJKS KERSTBOOM. Westerkerk. den 2en Kerstdag, in Keet Oü IJ. BUIK, Buitengewone Vergadering BABOE RITA. een fatsoenlijke Dienstbode. Naamkaartjes BERKHOUT Co.. BobUl, Znidstraat Marine en Leger. Blijkens een bij het Departement van Marine ont- ungen telegram is Zr. Ms. schroefstoomschip le *ssc Zilveren Kruis, onder bevel van den kapitein r iet J. U. Joekes, in den voormiddag van den 18n ■iiüT te Montevideo aangekomen. Aan boord was alles wel. Z. M. heeft den oud officier machinist 1ste kl. _;j de Kou. Ned. Marine A. Flaes, die met 1 Jan. 258 aftreedt als lid der commissie bedoeld in artikel 3 der wet van 558 Mei 1869, met ingang van dien datum, opnieuw als zoodanig benoemd. De zeildag van Zr. Ms. fregat „Van Galen" is thans bepaald op 6 Jan. a. s. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prinses Amalia, van Amster dam, is 16 December te Batavia aangekomen. Het stoomschip Conrad,van Batavia naar Am sterdam, passeerde Gibraltar den 17den Dec. Het stoomschip Prins Alexander,van Amster dam, passeerde Kaap Rocca den 18 December. Het stoomschip Voor waart 8, van Batavianaar Amsterdam, arriveerde te Suez den 18en Dec. Visscherijberichten. 19 December v.m. 1 sloep, schipper T. de Gast met 500 schelv., waarvan 100 levende. Door veel slecht weêr beng want verloren. 20 Dec. v.m. 8 uur. 7 korders met 4 tot 8 mand kleine schol per mand f 4,25 a 4,40. 326ste Staats-Loterij. 3e klasse. le lijst. No. 12358 f1500. No. 10090 f1000. No. 231 19971 f200- No. 586 1823 4940 10526 13764 £100. uurgerlijke Stand, gem. Helder. Van 16 tot 20 Dec. 1887. ONDERTROUWD: n GEHUWD: Geeue' BEVALLEN: E. van der Bent, geb. Darp- horn, d. E. A. Berg, geb. Vink, d. A. M. Door man, geb. Wichers, z. G. S. de Beurs, geb. de Wit, z. A. Kor 11', geb. de Wit, d. C. Jannes, geb. Boon, z. T. Muutjewerf, geb. Kuiper, d. T. Vennik, geb. Piscaer, d. C. Stevens, geb. Broek huizen, d. A. M. Schwarzendahl, geb. Spruit, d. C. Kikkert, geb. Glotze, z. G. Hofer, geb. van der Hulst, d. A. I. Bos, geb. Kruijt, z. OVERLEDEN N. van der Heide, 2 w. W. D. de Bunje, 19 m. A. H. A. Buchwaldt, 43 j. A. J. Lippe, 3 j. P. Seidensticker, 62 j. Correspondentie. Twee ingezonden stukjes zijn wegens plaatsgebrek tot het volgend nommer blijven liggen. Bij de gisteren gehouden verloting in bijzijn van eenige belangstellenden, is de eerste prijs, zijnde een fraaie Klok, getrokken door D. Spil, a. b. Wachtschip. De volgonde 20 prij zen, Verne's Reis om de wereld, werden getrokken door de volgende personen 1. Wed. J. Boon. 2. A. Agema. 3. Heijo v. d. Woudc. 4. G. Krijnen. 5. P. J. Dries- sen, Westerhoven, (Noord-Brabant). 6. J. Steeman. 7. J. Ham. 8. W. Spruit. 9. N. J. Stikkel. 10. S. Mes. 11. D. Kuut. 12. A. Jclgersma. 13. C. v. Leeuwen. 14. J. E. de Jongh. 15. C. J. Kats. 16. Christiua O. Viaman, Oude Schild. 17. H. Freeke. 18. I). Vroom. 19. J. Bernard. 20. Jb. Franse, J luisduinen. Van de vele in dichtmaat ontvangen op lossingen, kunnen we, door plaatsgebrek, slechts eene plaatsen. Een pink dat is een lichaamsdeel; Een ster is ook onze aarde; Zij zijn, als declen van het geheel, Wel klein, doch groot van waarde. Zoo is het steeds in de natuur: Groot is het schijnbaar kleine. Wat nadeel brengt in 't eene uur, Toont later 't beeld der reine. Ook 't omgekeerde is zeker waar, Let slechts op wind en golven. Zoo menig schip is ook dit jaar Door storm in zee bedolven. Is ook de Bloeimaand nog zoo schoon, Een storm rooft bloem en bi Aren Dit weet elk onzer, waar hij woon', 't Zij oud of jong van jaren. ,/Maar," zegt de oude, «zulk een storm, Als 'k zag in vroeger dagen", 'k Bedoel, gij vat 't, de Phiksterstorm Geeft ieder stof tot klagen. Hier zinkt een schip, daar valt een huis, Ginds stort een boom ter aarde Geen arme is veilig in zijn kluis, Al 't schoon verliest zijn waarde. H. Vervolg der Berichten. In 't Café ,,'t Centrum" alhier, werd jl. Zaterdagnamiddag een vergadering gehouden door de commissie voor het verleenen van een hulde blijk aan de bemanning der reddingsboot, wegens hare gevaarvolle tochten ter redding vau de equipage van het gestrande barkschip „Renown". Met vreugde werd opgemerkt, dat bij de inge zetenen dezer gemeente het plan tot het toe kennen van een huldeblijk onverdeelden bijval had gevonden. De som van ruim f700 was in enkele dagen bijeenverzameld, uit bijdragen van de burgers, de officieren der landmacht, de leden der Marine Machinisten Club en de adelborsten van het Kon. Inst. der Marine, 't Besluit werd genomen, dat reeds den volgenden dag. Zondag, 's morgens 10 uur, dc uitreiking zou geschieden, in dier voege, dat elk naar gelang van het aan tal tochten, door hein medegemaakt, een aandeel zou genieten. Voor men uiteenging, kwam ter sprake de weuschelijkheid der stichting van een vast fonds in het belang van redders van schipbreukelingen. Ook wijdde de vergadering hare belangstelling aan de vraagkan er niet iets worden gedaan ter bevordering van doelmatiger inrichting of plaatsing der reddingsmiddelen Met het oog op deze onderwerpen van bespreking, werd beslo ten, deze commissie alsnog niet te ontbinden, en in den geest van 't gesprokene stappen te doen. Ier voorbereiding van een en ander werd een eciale commissie benoemd, die in een volgende rgaderiug haar rapport zal uitbrengen. Deze «imissie werd samengesteld uit de heereu T. üooy, president, W. J. C. Ten Harmsen, D. van Dale, C. Swaving, W. Bakker Hz., W. Bak ker Wz., C. Maalsteeil en L. W. F. Oudenhoven. Eindelijk werd nog bepaald, dat de opbrengst der tooneel-voorstelling, te geven door de onder- officiers-vereeniging der landmacht „O. V." ge stort zal worden in de kus vau het te stichten vaste fonds voor redders vau schipbreukelingen. Een eenvoudige maar treffende plechtigheid had j.1. Zondagmorgen in „Tivoli" alhier plaats. Daar was de Commissie voor. het verleenen van een huldeblijk aan dc bemanning der reddings boot met die kloeke mannen samengekomen, en vatte de heer C. D. Zur Mühlen, namens ge noemde Commissie, het woord op, om hulde te brengen aan 't kloeke gedrag der redders. Spre ker verzekerde, dat de ingezetenen hoogst erken telijk zijn voor het menschlievend optreden der wakkere bemanning, en dat allen hen geluk wen- schen met het wèlgelukken lmnner gevaarvolle tochten. In 't bijzonder richtte de Voorzitter zich tot den schipper der reddingsboot, Tbeodorus Rij kers, de eenige, die alle vier de tochten heeft meegemaakt. De som van f 690 werd daarop, ieder aandeel in een portcmonnaie geborgen, onder 28 personen verdeeld. De namen der redders laten we bier volgen: Theodorus Rijkers, J. Minneboo, R. Spits, P. Lastdrager, C. Klaasze, A. Kuiper, Jb. Bakker, P. Kramer, J. Kuiper, P. Lindeman, H. Ken- nink, P. Oostenbrug, J. Bijl, G. Huurman, P. Botter, P. Rozendaal, J. Wentel, K. Bijl, J. Si- mons, C. Smit, M Sohoonbergen, A. De Graaf, V. De Wit, G. Stam. ü- Marleveld, G. Kunst, P. J. van Os en Jb. van Doorn. Eerstgenoemde had vier, de vier volgende personen hadden ieder drie, de vijf daaropvolgenden ieder twee tochten, en de laatstgenoemde achttien hadden ieder 1 tocht medegemaakt. Namens de bemanning werd der Commissie in goed gekozen woorden door een der manschappen van de reddingsboot, nl. V. dc Wit, dank gebracht en met een driewerf hoerah nam deze indrukwek kende plechtigheid een einde. Aan de bemanning der reddingsboot werd door de officieren der marine reeds een paar dagen te voren een som van f170.ter hand gesteld, als bewijs hunner erkentelijkheid voor de moeielijk volbrachte redding. Ook de bemanning der sleep boot „Hercules" ontving van deze beeren een som gelds tot belooning van bare uitstekende diensten bij deze redding. Een der laatst geredde schepelingen van het verongelukte schip „Renown", de ruim 60 jarige kok Seider Stricker, is Zondag aan de gevolgen van de doorgestane ellende, in het marine-hospi taal alhier overleden. Vergezeld door bijna alle personen, die met de reddingsboot hun leven waagden, den president der Vereeniging O. W. B. T., en het bedienend personeel van het Marine-hospitaal werd het stof felijk overschot hedenmorgen ter-aarde besteld. Tot pastoor in deze gemeente is door Z.H.YV. de Bisschop van Haarlem benoemd de Zeer Eerwaarde hr. W. Hoijg, en de Eerwaarde heer J. Th. Bijvens, die als assistent alhier dienst verrichtte, tot ka pelaan te Rotterdam. De Eerw. heer L. Adriaanse, van hier, verkreeg 1. 1. Vrijdag, na afgelegd examen aan de Vrije Universiteit te Am- sterd. den graad van Cand. Theol. cum lande. Door de Kiesvereeniging Heldert zal hedenavond een vergadering worden gehouden ter voortzetting der behande ling van het voorstel tot wijziging harer Statuten. Texel, 20 Dec. De brandwaarborg-maatschappij te 'sHer togenbosch, bij welke de meeste ingeze tenen van dit eiland geassureerd waren, heeft den verzekerden aangeschreven, dat zij voortaan op Texel niet meer zal ope- reeren. Voor de bewoners van dit eiland, bij genoemde maatschappij verzekerd, is dit eene uitstekende gelegenheid ora zich bij de hier gevestigde assurantieraaatschap- pij„Algemeen Belang" te doen inschreven IJmuiden, 19 December. Het Eng. stoomschip »Dauntless", van Suliua met tarwe, heeft bij het binnen komen op de pier gestooten en is ge deeltelijk vol water binnen de pier op strand gezet. Het stoomschip Prinses Marie bevond zich in de Middellandsche zee. Het had den ganschen dag geregend en ge stormd, gepaard met zeer booge zeeën, zoodat alles gesloten was'aan boord. Passagiers waren er niet aan boord, daar men een tnsschenreis gemaakt had tot het vervoeren van hadjis tusscheu Indië en het Moslimsche heilige land. De be manning bestond dus nit het gewone personeel. Men was onderin al eenigszins aan het weer ge woon geraakt en ging gewoon zijn gang. De Javaansche jongens liepen op hun hloote bakkies heen en weer. De docter, wiens hut met die van den administrateur voor aan den ingang van den salon gelegen was, had het raadzaam gevonden een andere hut op te zoeken en had juist zijn bagage overgedragen en stond met den 3en stuurman in den salon te praten, toen plotse ling ter hoogte van kaap da Gata een zee van een paar huizen hoogte op het dek tegen den ingang van de salon neerviel. Krak! Krak! Krak! klonk het; het slot van den salon sprong, de drie, vier eerste kajuiten werden als bordpapier in elkaar gerold en de volle zee stroomde den salon binnen. De dokter en de 3e machinist sloegen om van schrik en vluchtten naar achter om daar te ont komen. Te vergeefs, alles was gesloten. Door het water badende moesten zij dus naar voren een uitweg zien te vinden. De salon dreef weldra; alles ging over, door en op elkaar. Het zeil, dat op den grond lag werd door bet water omhoog gestuwd. De Ja- vaansohe jongens sprongen als kakkerlakken in het water. De veeren van de bedden dreven op het water, dat door de slingeringen van het schip opgezweept werd tegen de zoldering. Ann bak boordzijde, waar bet gat geslagen was, zag men volle zee. Alle hens werd nu, niet op dek, maar in den salon geroepen. De matrozen en de jongeus to gen aun den arbeid. Eerst werd de ruïne op geruimd, de brokken balken en hout omverge haald, waaronder een paar Javaansche jongens geraakt waren en verwondingen hadden bekomen. De inventaris van den administrateur, den heer J. Scheltema, dieef geheel. Zijn geheele kajuit was vernield en het aanrecht, waarop tal van voorwerpen en benoodigdheden stonden, was even eens geheel omvergehaald. Daaraan werd echter niet gedacht. Er moest gehandeld worden en dat kou, want men had geen overlast van be angste passagiers. Gedeeltelijk ving men aan het water te schep pen uit den in een staat van watersnood verkee- rende salon, terwijl een ander gedeelte der be manning trachtte het gat te stoppen. „Oude zeilen er voor 1" riep men „planken touwenAlles goed en wel, maar dat ging niet zoo makkelijk. Het regende en stormde nog BleedB en de zee sloeg aanhoudend over boord. Men moest elkaar vasthouden, om niet in zee geslingerd te worden. Na lang worstelen en onvermoeide inspanning gelukte het een zeil om het gat te slaan en met touwen te bevestigen, zoodat men tenminste niet meer in zee zag. Het had krachtsinspanning gekost, doch men had het klaar gespeeld. Nn aan her, waterloozen. Dat was geen kleinigheid. De Balon dreef nog. Wat men kon bereiken werd natuurlijk opgepikt en geborgen. Doch veel was door het zeewater vernield of door het sohommelen stuk geslagen. De administra teur was door die eene golf in een oogenblik stadskind gemaakt. Daar alles echter geassureerd was, is de schade niet zoo groot. Yan de lading is weinig be schadigd voor zoover men weet. De storm woedde 24 uren en werd verder door den kapitein met succes getrotseerd. Menschenleveus werden niet verloren. De ma- terieele schade aan de Prinses Marie is niet ge ring, doch is te repareeren. 't Loont de moeite de ruïne te zienhot heeft wel iets van een veld tent, die ingang van de salon aan bakboordzijde. Den kapitrin en zijn bemanning zijn intusachen geluk gewenscht met de behouden aankomst. MARTHA ALIDA ZEILINGA. Wegens afwezigheid der Kinderen, getn Receptie. Helder, December 1888. Getrouwd A. C. DORRENBOOM, 1® Luit. Inf. O.I.L. en J. G. E. J. PANDER MAAT, die, ook namens wederzijdsche familiebe trekkingen, dank zeggen voor de zeer vele blijken van hartelijke belangstelling, bij bun huwelijk ondervonden. Helder, 20 December 1887. Voorspoedig bevallen vau een Zoon, G. S. DE BEURS—DE WIT. Helder, 16 Dec. 1887. Bevallen van een Dochter: CHRISTINA STEEVENS, geb. Broekhuizen Helder, 17 Dec. 1887. Bevallen van een Dochter: A. KORFF-DE WIT. Helder, 16 Dec. 1887. Voorspoedfg bevallen van een Zoon: A. I. KRUIJT, geliefde Ecbtgenoote van C. BOS. Helder, 18 December 1887. Den 29n October 11. overleed ens geliefd Zoontje, in den jeugdigen leeftijd van ruim 13 maanden, te Timor Koepang. R. S. METZELAAR. C. J. W. METZELAAR- HESSELBERG. Heden overleed na een langdurig en smartelijk lijden onze geliefde Zoon Frederik Johannes Marie, in den jeugdigen leeftijd van 141/S jaar. Amsterdam, 14 December 1887. C J. A. VAN BRUGGEN en Ecbtgenoote. Eeuige kennisgeving. Op 17 December overleed te Vlie land, na een langdurig doch gedul dig lijden onze dierbare Vader CERARD VAN DER KOOI, in den ouderdom van 53 jaar, en den 18n daaraanvolgende onze innig geliefde moeder GRIETJE ZEILEMAKER, in den ouderdom van 51 jaar. Namens bun diep bedroefde Kinderen, De Gebroeders VAN DER KOOI. J. VAN DER KOOI. T. VAN DER KOOI— ERADES. Helder, 20 December 1887. De Heer en Mevrouw FLAESSPRU1JT, betuigen hunnen dank voor de vele be wijzen van belangstelling bij de geboorte hunner dochter ondervonden. Kraamvisites worden bij voorkeur af gewacht op Vrijdag 23 dezer. Helder, 5 December 1887. LÉON BOEDELS. p. p. c. zeggen vriendelijk dank voor de hun be toonde belangstelling, bij de geboorte van bunnen Zoon. Voor de vele blgkeu van belangstelling, op den 18en December jl. ondervonden, betuigen wij onze hartelijken en welge- meenden dank. IJmuiden, 20 December 1887. P. SMIT en Echtgenoote. Voor de vele blijken van deelneming, bij het overigden van mijn geliefden Echt genoot ANTONIUS BLINKHOF, betuig ik mijn oprechten dankin 't bijzonder aan HH. Dragers van den stoomsleepdienst, voor hunne belanglooze hulp, bij de ter- aarde-bestelling bewezen. Helder, 19 December 1887. Wed. A. BLINKHOF, geb. KOK. Aan de Ingezetenen, zoowel Burgers als Militairen der gem. Helder. Het is den ondergeteekenden een hoogst aangename plicht, hunnen hartelijken dank te betuigen aan allen, die hunne pogingen hebben willen steunen, om aan de moedige mannen der reddingsboot, als blijk van hulde, eene extra premie te kunnen uitreiken. De schitterende uitkomst (er werd toch, met inbegrip van het gecontribueerde door de Adel borsten van het Instituut en door de machi nisten der Marine, benevens f25 uit Haarlem van de kinderen van een oud-zeeofficier, de aanzienlijke som van f759.42 ontvangen) heeft hun bewezen, dat zij niet vergeefs een beroep deden op de ingezetenen dezer gemeente, maar zij haasten zich er bij te voegen: wanneer deed men dat wel, als het eene goede zaak betrof? Neen, nooit! want steeds was den Helder vóóraan, daar waar gevraagd werd een goed doel te steunen en thans heeft zij dat opnieuw bewezen en wel op eene wijze, die de stoutste verwachtingen overtrof. Maar niet alleen voor dien milden geldelijke steun, ook voor de welwillendheid, waarmede gy hen, commissieleden, hebt ontvangen, dan ken zy U hartelijk. Overal stond men als 't ware tot geven gereed en het is hun aange naam te kunnen getuigen, dat zij, op een paar uitzonderingen ca, nergens de onheusche woorden hoordenffdaar doe ik niet aan." Weest overtuigddat zij die welwillende ontvangst op hoogen prijs stellen, zoowel als de treffende bewijzen van liefde tot den naaste, thans weder op zulk eene ondubbelzinnige wijze getoond, door de hulde aan hen, die onze natuurgenooten van een wissen dood hebben gered. Helder, 20 December 1887. De leden der Commissie: L. A. Amons. A. A. Bakker Cz. W. Bakker Hz. W. Bakker Wz. J. Bethlehem. C. de Boer Jr. W. C. M. v. Bruggen. D. van Dalen. Jhr. v. Franckenberg en Proschlitz. M. L. van Gelder. W. ten Harmsen. J. Hoogenbosch. G. E. Kloosterhuis. E. Larsen. C. Maalsteed. A. Metzelaar Sr. T. Mooy. W. J. van NeCK. G. T. von Oterendorp. L. W. F. Oudenhoven. P. Pol vliet. J. C. Slis. S. W. Stooker. C. Swaving. R. Tienstra. A. G. J. de Vries. A. B. Weber. C. D. Zur Mühlen. De ondergeteekende, die als Schipper van de Reddingsboot, met zijn kameraden vier toch ten, tot redding van de schipbreukelingen van de iiRenown" deed en van waar wij allen gelukkig wederkeerden, is thans aller tolk, om opentlijk zgn hartelijken dank te betuigen aan allen, die onze moeite op zoo'n loyale wij;:e hebben willen erkennen. Mogen wij de verwachtingen koesteren en niet onbescheiden zijn, te meenen, dat onze arbeid door de daartoe bevoegden niet onbeloond zal blijven, geens zins hadden wij verwacht, dat anderen zich vrijwillig zonden leenen om ons een geschenk aan te bieden. Daarom HH. Officieren der Marine en Adel borsten, gii, die vóorgingt, omdat ge niet het minst doordrongen zijt van alles, wat op de zee betrekking heeft en gij I1H. Leden der Commissie, burgers en militairen, die uit edelen drang volgdet, mijn oprechten dank breng ik u toe, ook uit naam van al mijn tochtge- nooten, en betuig gaarne, dat dit onverwacht betoon van hulde, ons toegebracht, bij ons in langdurige herinnering zal blyven. Helder, 20 Dec. 1887. THED. RIJKERS, Schipper en Matrozen der Voor de vele blijken van deelneming, bij het overigden zgner geliefde Echt genoote ondervonden, betuigt de onder geteekende zijn hartelgken dank. Helder, 20 December 1887. J. HARTOG. ,De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelgken dank voor de vele blgken van belang stelling, op Zaterdag 17 dezer, zoo wel van buiten als binnen deze gemeente, ondervonden. Helder, 20 Dec. 1887. T. KEURIS, Ecbtgenoote en Kinderen. Het feest der kinderen, die bovenge noemde school bezoeken, zal plaats heb ben op Vrijdag 23 December, van II tot 3 uur. Tevens wordt kennis gegeven dat er Woensdagmiddag school zal zgn in plaats van Donderdagmiddag Dames Regentessen. Sint Nicolaas. Mevrouw VAN VOORNVELD heeft in zake de sans-atout goed geraden. Aan ouders der kinderen en belang stellenden wordt kennis gegeven, dat Vrijdagavond a,s., van 6 tot 7 aangele genheid wordt gegeven tot het afhalen van Toegangskaarten (alleen aan Ouders), voor deze feestviering. Diegenen, die f2.50 of meerder heb ben bijgedragen en daarvoor een behoeftig gezin wenschen bedeeld te zien, worden beleefd verzocht daarvan naam en woon plaats op te geven vóór Maandug 26 dezer. Adres: Mevr. HATTINGA RAVEN. De Commissie voor het Godsd. Onder wijs bij de Herv. Gemeente te Helder, bericht bij deze: 1°. Dat op a.s, ZONDAG (eerste Kerst dag), de geheel gereed gemaakte en verlichte Kerstboom ter bezichtiging zal zgn des avonds van 69 uur, tegen betaling van 10 Ct8. per per soon, terwijl de jonge leerlingen harer Zondagsscholen eenige liederen ten gehoore brengen, en het hun toege dachte ontvangen. (Vrye toegang wordt dan slechts verleend, aan één der ooders, welke de bedoelde Leer lingen vergezelt). 2°. Dat op a.s. MAANDAG (8de Kerst dag), de feestviering met de oudere Leerlingen een aanvang zal nemen des avonds ten 6 ure, en plaats zal hebben volgens het Programma, dat als bewijs van toegang wordt gezon den aan de Ouders dier Leerlingen, en aan allen, die de feestviering op eenigerlei wjjze hebben ondersteund, en dat, zoo het niet mocht worden ontvangendoor dezen kan worden afgehaald bij Ds. G. E. BRON. Namens de Commissie voornoemd, L. VAN T SANT. te KOEG R*8. der Onderofficiers-Vereenine „o. "V". op Woensdag den 21 December 1887, in het lokaal „T I V O L I", 's avonds te 71/8 uur. opvoering van: 'tOorspronkel. tooneelspel door A. Rüijsch, 't Was maar een Loods, fn 4 bedrijven met zang, voor Rede rijkers bewerkt door G. Hagendoorn Jr. Entrée-kaarten, a f0,49 de persoon, zgn te bekomen bij de H. H. WEBE R, Kanaalweg, en STADERMANN, Dgk- straat, en op den avond der voorstelling aan het lokaal. Plaatsen zgn op den dag der voorstel ling te bespreken in »TivoLi", a 10 Cts. N.B. De geheele opbrengst dezer voor stelling zal, na aftrek der hoogst onvermg- delgkste onkosten (zijnde door belanglooze medewerking pl. m. f20) de Commissie, die zich heeft belast met het inzamelen van gelden voor de bemanning der red dingsboot, worden afgedragen, om daar- mede naar goedvinden te handelen. Een nette DIENSTBODE gevraagd. Adres Bureau van dit blad. Er wordt gevraagd een Dlensttoode. Te bevragen hij BERKHOUT Co. Gevraagd Adres ORANJESTRAAT 252 Oevraaga een net BURGER-MEISJE, om licht huis werk te verrichten, en geschikt om met kinderen om te gaan. Adres: BERKHOUT Co. LOOPJONGEN. Yoor eenige weken wordt er in den Boekhandel van J. C. De Baisonjé Zoen een flinken LOOPJONGEN gevraagd voor nioodhplp. blijken meer en meer het gemakkelijke middel om de conversatie te onderhouden even als vroeger gaan wij voort ze te leveren. 0p gewoon- en Fantasie-Cartonvan af 60 Ct. per 100 stuks. Bestellingen wachten wy gaarne af.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 2