Advertentie n. DIENSTBODE loopen hebbenvreten in hoeverre ik reden heb dit aan te roeren. Wij mogen aannemen, dat hiervan niet altijd on gevoeligheid of onverschilligheid de oorzaak is, maar veeleer, ia 't te deuken, dat onbekendheid met den toestand hier een hoofdrol speelt. Naar aanleiding van het gesprokene, neem ik de vrijheid bescheiden tot U de volgende vraag te richten Is het verkieselijk, nuttig of noodig een blijvende vereeniging op te richten en tevens bestaat er mogelijkheid toeP Een vereeniging, die vriendschap sluit met de armen en den oor log verklaart aan de armoê, met andere woorden, een vereeniging, die zich zoo goed mogelijk op de hoogte stelt en hondt van den toestand der karig bedeelde plaatsgenooten, en alle gepaste middelen tracht aan te wenden en te baat neemt om deze volksramp, zoo niet te verhelpen, dan toch minstens genomen te lenigen. Het armbestuur zal, geloof ik, die concurrentie niemand ten kwade duiden cn vele ongelukkigen wenschen uit schaamte er niet meê in aanraking te komen; niet bedeelden o.a. vallen al reeds niet in de termen, en juist laatstgenoemden hebben groot recht, niet alleen op onze sympathie, die het hart verkwikt, maar op onzen steun, nl. ver sterking voor de maag en meer andere noodzake lijke behoeften, waar zij, op zijn zachtst uitge sproken, aanspraak op mogen maken. Zoo'n vereeniging zou kunnen bestaan uit werkende en gewone leden (wanneer ik spreek van werkende, bedoel ik nl. geheel en al op 't gebied van weldadigheid) en zou zeer goed dami als zoodanige leden kunnen opnemen. De financiëele bron zou kunnen zijn Contri butie van werkende en gewone leden en ik ver trouw, dat, bij des noods matige contributie, wanneer dit plan eenigen opgang maken mocht, dit jaarlijks een reeds niet onbelangrijke som be- loopen kan. Verder gelden van donateurs, giften in geld, voedingsmiddelen, dekking en brand stoffen, zouden eveneens zeer gewenscht zijn, al waren die in den vorm van bons. Tevens zou dia vereeniging zich, als op de hoogte van den toestand zijnde, kunnen disponibel stellen, de bedragen te verwerken van liefdadig heidsvoorstellingen voor en besturen, die zulks wenschclijk achten en wilden toevertrouwen, en nog veel meer verrichtingen, die nu niet noodig zijn besproken te worden; in één woord, alle gepaste middelen te baat nemen om financiën of materieel te bekomen, om den bedoelden oorlog te voeren. Mij dunkt, dat een vereeniging in dit genre niet nllcen «en sieraad in deze gemeente zou zijn, maar recht heeft van bestaan en zeer gewenscht is. Ik geloof zelfs, dat de verrijzing er van niet alleen gunstig werken kan tegen armoê, maar zelfs, wanneer wij rekening houden met de teeke nen des tijds, die de geheele wereld bebeer- sohen en de noodige bezorgdheid baien, de ver houding tusschen bezittende en niet bezittende klassen, door zulke vereenigingen gunstiger zal worden, voornamelijk dan, wanneer de burger er mede voor den dag komt, als 't ware bemiddelaar tusschen rijk en arm. Vrijmoedig durf ik dan ook den godsdienstige» toe te roepen zaliger te geven dan te ontvan gen, handel overeenkomstig uw leer. Den ongevoeligen of onverschilligen geef ik in bedenking, of het niet raadzamer, ja zelfs ver standiger is, geleidelijk vrijwillig £e geven, dan de mogelijkheid op minder aangename wijze te moeten offeren, zoo niet ergerbedenk hoeveel misdaden verwant waren met armoê. Voor de onwetenden schaam ik mij niet de waarheid meer in 't daglicht geplaatst te hebben. En den humanen roep ik toeadsisteer aan vaardt den arbeid, al wacht U een groot aandeel in teleurstelling en ondankbaarheid, maar doe 't, want het is een goede zaak Ik eindig met den wensch, dat in deze bespre- '*>g kiemen mogen gevonden worden, die in den, opzicht, weldadige» grond van den Helder mogen" woriel schieten en opgroeien tot sieraad der gemeente en een steunpilaar voor mijne min der bedeelde plaatsgenooten. Correspondentie. Den heer K. te Oude Schild, zij bericht, dat we op 't gebied van politiek en godsdienst, volstrekt neutraal blijven en daarom 't door hem ingezonden stuk niet kan worden geplaatst. De Redactie. Marine en Leger. Zr. Ms. gaffelschoener Argus zal, met bestei ming als politie toezicht op de zeevisscherij, op 16 Mnnrt s. in dienst worden gesteld, onder commando van de luit. t. z. Ie kl. Hazenberg. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prinses Marie, van Amster dam n. Batavia, vertrok 25 Februari van Suez, liet stoomschip Prinses Amalia, van Batavia, arriveerde den 27sten Februari te IJrauiden. Het stoomschip Prins van Oranje, van Bata via naar Amsterdam, arriveerde 26 Februari te Sucz en vertrok den 27sten van Port-Said. Het stoomschip Snmatra, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 26 Februari Kaap Rocea. Het stoomschip Prins Frederik, van Amster dam naar Batavia, passeerde 25 Februari Kaap Rocca en den 26sten Gibraltar. Marktberichten. Alkmaar, 25 Februari. Aangevoerd: 2 Paarden, f40 f60; 10 Koeien en Os sen, flüO a f140; 87 nuchtere Kalveren, f3 a f10; 39 Schapen, f10 a f20; 28 magere Varkens, f10 h 113; 166 Biggen, f3 a 17,50; 2 Bokken, f3 it f8; Kipeieren, f3,50 kf4,50 per 100; Boter per kop £0,90 a fl. Hoorn, 25 Febr. Tarwe 1 7 a 8, Gerst f 44 a 5, Haver f3 a 4, Erwten: Witte f8,50 a 10, Groene, f 10,50 a 12, Grauwe f 12 a 14, Vale f 10 a 13, Bruine Bootten f 10,50 a 12, 26 Lammeren f 12 a 18, 74 Kalveren f3,50 a 12, 30 Varkens f7 a 14, 1 Zeug, f20, 120 Biggen 15 a 8, 50 Kippen f0,45 a 2, 700 Kipcieren f3,75 a 4 per 100, 1300 koppen Boter 65 a 70 cent per kop. Burgerlijke Stand, gem. Heider. Van 24 tot 28 Februari. ONDERTROUWD: n GEHUWD: &ecnc: BEVALLEN: N. Verboom, geb. Schellinger, d. P. van der Wiele, geb. Jan se, d. J. Cassee, geb. Willemse, z. A. W. de Nooij, geb. Nij- huis, d. W. Wijn, geb. Nooy, z. M. Pie, geb. Ivrul, d. M. Lee wens, geb. Eskens, d. J. van Pelt, geb. Basstra, z. J. A. Kruyer^geb. Kruijcr, d. M. Spil, geb. van Willigen, z. en d. H. Tinkelenberg geb. Abbenes, z. E. Blom, geb. Horst, d. M. G. Israël, Flos, d. OVERLEDEN: P. Kater, 24j. W. Conijn, 2 j. C. van der Made, 46 j. E. Petrus, 1 m. Vervolg der Berichten. Het nawintertje, dat ons dezer da gen is komen overvallen en den liefhebbers gelegenheid geeft de schaatsen nog eens aan te binden, is voor zeer velen uiterst on gelegen gekomenhet kwakkelen" waren wij reeds gewoon geraakt, maar nu heeft 't daar weinig van. Haven en kanalen zitten vol ijs en de Zuiderzee niet minder. Alle verkeer langs de binnenwateren is dan ook gestremd, ter wijl de buiteuvaart veel belemmering on dervindt, wat ons bleek, toen in het laatst der vorige week twee naar Bremen bestem de stoomschepen alhier wegens gebrek aan steenkolen als bijleggers binnenkwamen. Niet dan met groote moeite konden zij in de haven komen, waar het ijs zoo opeenge pakt was, dat sommigen het durfden wagen er over te loopen, wat in langen tijd niet gebeurde. De gemeenschap met Texel wordt met veel inspanning door de ijsvlet onderhouden, daar de stoomboot Ada van Holland den dienst heeft moeten staken. De kustvisschers zijn tot werkeloosheid ge doemd, aangezien zij door het ijs worden verhinderd hun bedrijf uit te oefenen. Door het vele en zware ijs in de Friesche zeegaten is de loodskotter Eems No. 2 ge noodzaakt geworden de kruispost voor de Eems te verlaten en alhier binnen te loo pen. Hoe gaarne wij ook den schaatsenrijders hun genot gunnen, toch willen wij in 't be lang van handel, scheepvaart en vissche- rij hopen, en velen zullen dit met ons doen dat de winter nu spoedig afscheid nemen en voor meer handzaam weêr plaats ma ken zal De R.-C. Centrale Kiesvereeniging „De Eendracht" alhier, vergaderde 11. Zondag in Tivoli. Ruim 100 kiezers Waren tegenwoor dig. De president, de heer H. Janzen, lichtte het doel der byeenkomst toe, hetwelk was het stellen van een candidaat voor de 2de Kamer. Na de punten van het program voor Katho lieke kiezers uitvoerig te hebben besproken en den stand der partijen te hebben overwo gen, betoogde de voorzitter, eensluidend met de meening van de leden van het bestuur, dat het voor ditmaal van groot gewicht was, om geen eigen candidaat te stellen, maar zich aan te sluiten bij de partij der anti-revolutio nairen in dit district; deze aldus versterkt, kan bij de a. 3. campagne, voor beiden, gunstige kans bieden. Het voorstel van het bestuur was reeds met algemeene stemmen aange nomen op een kiesvergadering, Zaterdag jl. in de Zijpe gehouden en omtrent Texel waren berichten ingekomen, zoodat, als ook goede deze v vergadering kon afzien van een eigen candidaat, het woord „Eendracht" in schoone toepassing werd gebracht. Als candidaat werd als zoodanig aanbevolen de heer H. W. van Marle. Op een vraag van den heer I. Kor ving of genoemde heer verzekering had ge geven, dat de maritieme belangen ten opzichte van deze gemeente ten gunste door hem zou den worden bepleit, repliceerde de voorzitter naar punt 5 van het te voren besproken pro gram, waarin over do defensie in algemeenen zin gehandeld wordt, en hetwelk door den heer van Marle in hoofdzaak was aanvaard, zoodat ook deze om de belangrijke plaats die de stelling Helder hierbij inneemt, kan geacht worden een warm voorstander te zijn van de belangen van dit district, in 't bijzonder dezer gemeente. Tot stemming overgaande, bleek, dat 103 van de 104 stemmen op den heer H. W. van Marle vereenigd waren, die alzoo door deze vereeniging tot haren candidaat zal geprocla meerd worden. De inlevering van stembriefjes voor de Tweede Kamer in dit district zal plaats hebben op Dinsdag 6 Maart a.s., van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 ure. De opening zal plaats hebben op Don derdag 8 Maart. Jl. Zondagmiddag zijn, namens het hoofdbestuur, door de plaatselijke com missie der Noord- eu Zuidhollandsehe reddingmaatschappij alhier, aan de redders der equipage van het op 9 December 11. in de Zuidergronden verongelukte Duitsche schip »Renown," de navolgende onder scheidingen uitgereikt De gouden medaille aan Th. Rijkers, schipper der reddingbootde zilveren medaille aan kapitein J. J. Bakker, van de sleepboot Hercules," C. J. Klaasen, R. J. Spits, J. Minneboo en P. Lastdra ger de bronzen medaille aan F. Linde man, J. Kuiper, J. Bakker, P. J. A. Kra mer en A. J. Kuijper, en een loffelijk getuigschrift aan V. de Wit, H. Kennink, P. Oostenbrug, J. Bijl, G. Huurman, P. Buter, G. Roosendaal, J. Wentel, K. Bijl Pz., Jb. Simons, C. Smit, M. Schoon- bergen, A. de Graaf, G. Stam, D. Maar- leveld, G. Kunst, P. J. van Os en Jb. Verdoorn, alle laatstgenoemden roeiers der reddingsboot. De Burgerkring Harmonie heeft het loffelijk voornemen, Donderdag a.s. te laten hardrijden door jongens beneden de 15 j. De prijzen zullen uit levensmiddelen be staan,! die we hopen dat hun rijkelijk zullen toevloeien. (Zie verder de annonce). Mej. D. Hoogendijk van hier, thans kweekeling aan de Rijksnormaalschool te Haarlem, heeft met goed gevolg examen in de nuttige handwerken afgelegd. Ook te Hellevoetsluis zal een gedeelte der werklieden van 's-Ryks-Marine-Werf worden ontslagen. In geen 17 jaar is 't gebeurd, dat de postschipper op Wieringen zijn tocht te voet kon afleggen. Thans is het ijs zoo steik, dat dit zonder gevaar plaats heeft. Te Wieringen, waar de heer Levy de candidaat der liberalen was, is nu weder besloten de heer Loman, van Texel, candidaat te stellen. In de Tweede Kamer is een voor Ne derland en Indië gewichtige beslissing geno men, in zake de O.-I. Paketvaart. Tot heden is de Nederl. Ind. Stoomvaart-mij. feitelijk een Eng. onderneming. De voordracht der Regeering strekt, om na afloop der concessie de stoomv. in Ned.-Indië uitsluitend onder contróle van Nederlanders te brengen. Zoowel de contractanten voor de lijnen als het bestuur, de beambten en de op varenden, zullen allen Nederlanders moeten zijn. Dit voorstel is met by na algemeene stemmen aangenomen. Uit Almeloo wordt gemeld Een voorstel van den heer v. Marken, uit Delft, om onder behoorlyk protest den arbeid tegen verlaagd tarief te her vatten, is door de fabriekarbeiders van de hand gewezen. Deze willen zich vol gaarne aan de uitspraak van een scheidsge recht onderwerpen, maar daarvan willen de werkgevers niets weten. Men is thans alzoo nog even ver gevorderd, als vóór eenige weken. Uit Hoensbroek bericht men: Door den officier van justitie is in be- Blag genomen het besluiten-register der gem. Hoensbroek, waarin men valschheid in geschriften zon hebben ontdekt. Gedagvaard zijn om in deze zaak i hoord te worden, eenige raadsleden en de secretaris. Ook heeft er bij den gemeenteontvanger op last van den ged. Staten in de vorige week een kasopneming plaats gehad. Een der bladen bevat de volgende roerende advertentie: »Anna B.die gisteren het ouderlijk huis heeft verlaten, wordt verzocht, zoo spoedig mogelijk tot haar bedroefde familie terug te keeren. Mocht zij echter volstrekt niet willen terugkeeren, dan verzoekt men haar dat zij ten minste onmiddellijk den sleutel van de keuken kast naar huis te zenden". Omtrent een vermoedelijken kinder moord in de van Galenstraat in Den Haag verneemt men, dat het lijkje door de po litie in stukken gesneden onder het bed der verdachte dienstbode en gedeeltelijk in de dakgoot gevonden is. De dienstbode bevindt zich in het Ziekenhuis en heeft het feit bekendzij beweert echterdat het kind niet geleefd heeft. Dit laatste zal moeielijk geconstateerd kunnen wor den, zoolang de longen niet gevonden zijn. Een vreemdsoortige uiting van droefheid legde te Haarlem een man af, die korten tijd na elkander twee kinderen door den dood verloor. Voor beiden ont ving hij een bedrag uit een begrafenis fonds en het eerst overleden kind werd dan ook op fatsoenlijke wijze ter aarde besteld. Toen het tweede kind begraven zoude worden, was er geen geld aanwezig en ook het uit te keeren bedrag van het begrafenisfonds nog niet ontvangen, zoo- dat de treurende vader besloot dat geld te Amsterdam te gaan halen. Hiervoor en om enkele voorloopige onkosten te be strijden, werd de aanspreker aaugespro- ken, die er dan ook geen bezwaar in vond den man eenige guldens te leenen. De treurende man vertrok daarop naar Am sterdam, en kwam na verloop van onge veer 8 dagen boven water, met een ledige portemonnaiehet te leen ont vangen geld en het geld van het begra fenisfonds was verbrast Dezer dagen zou zich te Noord wijk een paartje in den echt begeven. De noodige toebereidselen werden ge maakt en de bruiloftsdag vastgesteld. 's Daags vóór de plechtigheid echter scheen de bruidegom het raadzamer te achten zijn bruidje in den steek te laten en reisde af, trots het aandringen om te blijven van aanverwanten en vrienden, naar zijn zeggen om eenige inkoopen te doen, waartoe hij dan ook een flinken zakduit meenam. Tot heden is hij evenwel nog aan het inkoopen zyn toekomstige gade teleur gesteld achterlatende. De landbouwer G. v. W. te Korte- zwaag kwam dezer dagen op een verschrik kelijke wijze om het leven. Hij begaf zich bij een paard op stal, dat op eens begon te dringen en te slaan. Hij viel, en nu sloeg het paard hem drie ribben stuk en trapte hem het hoofd te pletter. Kort daarna overleed hy. In den nacht van Donderdag 1.1. heeft te Valtocha, in de provincie Ber- gamo, een sneeuwval plaats gehad, waar door een gehucht onder de sneeuw is be dolven. 33 personen werden onder de sneeuw begraven, waarvan 10 den vol genden dag nog lfevend gered zijn, terwijl daarentegen 7 lijken gevonden. Een sneeuwval heeft eveneens te Val- bella 4 slachtoffert gemaakt. Uit Danzig wordt gemeld, dat van de twintig booten, die verleden week te Heubude in zee staken, slechts enkele zyn teruggekeerd;, Een hevige sneeuw storm overviel de yloot en verwoestte haar Twintig hoofden van gezinnen en hunne zonen zijn verdronken, terwyl velen nog vermist zijn. Volgens berichten in de couranten van Japanmoet daar tegenwoordig een buitengewone reuzin in leven zijn. Zij is twaalf jaar en vijf maanden oud en iets langer dan twee meter. Evenredig aan hare lengte is ook het gewicht, dat over de honderd kilogram bedraagt, terwyl de afmeting harer handen 22 centimeter en die van hare voeten 37 centim. bedraagt. De prins van Wallis zal by de vie ring van zijn zilveren huwelijksfeest, aan een banket, dat in Buckingham-paleis zal plaats hebben, de verloving bekend maken van zijn zoon Eduard met prinses Alexandra van Griekenland en die van zijn dochter Victoria met den hertog van Sparta, kroonprins van Griekenland. Vrydag werden te Elten (Pruisen) uit bet water opgehaald de lijken van een jeugdige ongehuwde moeder en haar kind. Uit een brief, dien de eerste by zich droeg, bleek dat gebrek aan onderkomen en ar moede haar tot deze' noodlottige daad ge bracht hadden. Haar ouders waren wel gestelde lieden. De man, die eenigen tijd den aartsbisschop van Madrid heeft ver moord, is krankzinnig verklaard en de rechtbank heeft zijn opsluiting in een krankzinnigengesticht verlangd. Het volgende wreedaardige geval wordt uit Csenpen (Hongarije) gemeld. Een boer uit genoemde plaats begaf zich per rijtuig met vrouw en zes-jarig kind naar een boerderij, door een zijner kennissen bewoond. Onderweg vroeg een rondtrekkend kramer verlof mede te mogen rijden, wat hem werd toegestaan. Kort daarna ontdekte een troep wolven het voertuig en er begon een hardnekkige vervolging. De boer zette de paarden aanhet rijtuig vloog als de wind langs den weg, maar de roofdieren wonnen meer en meer veld en eensklaps greep de koopman het kind aan en wierp het, eer de ouders het bemerkten, voor de wolven, die het on middellijk verscheurden. De ouders waren gered, maar wie is in staat hun smart te beschrijven Personendie door het ijs zakken dus leest men in de (Noordsche) »West- landsche Tedende* van 15 Febr. 11., moe ten nooit met de handen den yskant vastgrijpen, daar hunne beenen dan onder het ijs geraken; wanneer de handen los laten of het zwakke ys breekt dan volgt het lichaam dezelfde richting. Men moet in tegendeel de tegenwoordigheid van geest hebben zich dadelijk op den rug te wer pen. De beenen dryven dan naar boven en het bovendeel van het lichaam glijdt als van zelf op het ijs. Velen, die het ongeluk hadden door 't ijs te zakken, hebben zich op die wijze gered. Het is o. a. aan een persoon te Jönköping tweemaal gelukt zich door de zen eenvoudigen maatregel van een ze keren dood te redden. Vergadering v. d. Raad der gemeente Texel. In de vergadering van 25 Febr. werd, na voorlezing van de notulen en na eenige me- dedeelingen, besloten op een verzoek van mej, Antje Koppen, om te worden aangesteld voor telephoniste, eerst 't gevoelen van den lijn- inspecteur over een en ander in te winnen. Een adres van A. de Waard, om grond in erfpacht, voor berging van Rijks materiëel, benoodigd voor de betonning, werd gesteld in handen van 't Dag. Bestuur. Verder werd medegedeeld, dat door den Minister is bepaald, dat voortaan de naam weder als voorheen moet worden geschreven, t. w. Texel. Besloten werd, na goedkeuring door Ged. Staten, stembureaus te vestigen te den Burg, Oude Schild, Oosterend, den Hoorn en Eier- land. Na een paar opmerkingen van eenige leden, werd de vergadering gesloten. Heldersche Moppen. PatiëntIk ben in 't geheel niet in orde, dokter. Ik hoest zoo vreeselijk en ik heb pijn in al mijn leden. DokterMaak u daar maar niet ongerust over die toestand is zeer normaal. Wie met zoo'n hondenweer niet ziek is, die steekt niet in een goed vel. In den trein van Dordt naar Rotterdam zat onlangs een boer in een tweede klasse coupé. Hij zei tot een deftig heer, die naast hem zat Een mooie dag weer, mijnheer. (Geen antwoord.) Ik zeg dat het vandaag een mooie dag weer is, mijnheer; vindt u dat ook niet? Ik ben advocaat, myn beste man, en als je mijn advies wilt weten, moetje f 1,80 betalen. Nu, je mag een advocaat wezen, maar een fatsoenlijk mensck ben je niet. Dat is mijn advies en daar behoef je niemendal voor te be talen Wat een minnaar is. Een minnaar, zegt een Engelsch schrijver, is iemand, die er zich op toelegt beminnelijker te wezen dan een mensch met mogelijkheid zijn kan. En daarom is elke minnaar altijd een min of meer belachelijk Valsch geld. „Dat was een valsch kwart je, Mevrouw! dat u me hadt meêgegeven," zegt Kees de oppasser. „De kruidenier wou het niet aannemen!" „Goed, geef het dan maar hier!" „O, mevrouw! Nu het toch slecht was, heb ik er maar sigaren voor gekocht!" Vrydag 2 Maart hopen onze geachte Broeder en Zuster ERARDUS EVERARDUS VINK i en i MAARTJE WESSEL, hunne l^Va-j&rige Echtvereenigiog te herdenken. Helder, 28 Februari 1888. Uit naam van Broeder, Zusters^ i en Zwagers. Bevallen van een welgeschapen Zoon I. VAN PELT, geb. Basstra. Helder, 25 Febr. 1888. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een zoon, H. TINKELENBERG-ABBENES. Helder, 26 Febr. 1888. Bevallen van een Meisje A. J. MULDERTegel. Helder, 27 Februari 1888. Geboren: CORNELIS PIETER, Zoon van RENS ZWAAN Sz. en HENRIËTTE KINDT. Huisduinen, 25 Februari 1888. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een welgeschapen Zoon, K. SPILNAAR, geb. DE GROOT. Rotterdam, 25 Febr. 1888. Bevallen van een welgeschapen Dochter, H. L. LEEWENS, geb. ESKENS. Helder, 24 Februari 1888. Heden ontvingen wij de treurige tijding, dat onze lieve zuster en behuwdzuster, CORNELIA BROUWER, Weduwe van den Hr. A. FRANKE, den 23 Februari jl. te Amstelpolder plotseling is overleden, in den ouder dom van 85 jaren. Helder, 25 Februari 1888. P. VAN WIJNGAARDEN. A. M. VAN WIJNGAARDEN— Beouwer. Heden overleed plotseling mijn Echtgenoot en der Kinderen Vader de Heer CARÉL VAN DER MADE, in den ouderdom van 46 jaar en 9 maanden. Helder, 24 Febr. 1888. Wed. J. P. VAN DER MADE, GREEUW. Vrydag jl. trof ons ouderhart een gevoelige slag door het afsterven van ons geliefd zoontje WIJBRAND op den jeugdigen leeftijd van circa 3 jaar. Een geduldig lijden van vier weken maakte een einde aan zijn leven, doch wij berusten in den wil van den goeden God, wien het be haagd heeft onzen lieveling tot zich te nemen. Helder, 28 Februari 1888. L. CONIJN. M. CONIJN-KOOIMAN. Heden overleed in den ouderdom van 85 jaren, onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder Mej. de Weduwe A. C. FRANKE—BROUWER. Uit aller naam, C. J A. VAN BRUGGEN. Amsterdam, 23 Febr. 1888. De Heer en Mevrouw DERXVAN DOORN zeggen hartelijk dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij de geboorte van hunnen zoon ondervonden. Bezoeken zullen afgewacht worden op Woensdag en Donderdag e.k. Helder, 28 Febr. 1888. DANKBETUIGING. De ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen hartelijken en oprechten dank, voor de vele bewijzen van belangstelling, zoowel van hier als elders, bij gelegenheid van hun Huwelijk ondervonden. J. FRELIER en Echtgenoote. Langs dezen weg brengen wij onzen welgemeenden en hartelijken dank aan allen, die ons de behulpzame hand boden gedurende de ziekte en het overlijden van onzen innig geliefden zoon PIETER en in het by zonder aan den WelEd. Zeer Gel. Heer PELTZER, voor zijne bemoei ingen en lieve behandeling. Ook aan HH. dragers, voor de laatste eer, den overledene bewezen. A. KATER en Echtgenoote, en Familie. Huisduinen, 28 Februari 1888. Adres: DAARNHOUWER, Dijkstraat.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2