LooflspÉ No. 409. Café „HaaMoni"- Advertentie n. A. C. BAKKER, Kleermaker. berg en Proschlitz overgeplaatst van Helder naar Rotterdam. Z. M. heeft met ingang van 1 April a. s.lo. aan den opzichter over 's Rijks kustverlichiing op Schiermonnikoog, J. Perinin, wegens meer dan 65-jarigen ouderdom, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking, behoudens aanspraak op pensioen; 2o. den tijdelijken opzichter over 's Rijks kust- verlichting op Ameland, J. I)e Boer, in gelijke tijdelijke ketrekking, overgeplaatst naar 's Rijks verlichting op Schiermonnikoogen 3o. den ge wezen machinist 2e klasse bij de marine P. Salm benoemd tot opzichter over 's Rijks kustverlioh- ting op Ameland. 's Konings Adjudant in buitengewonen dienst, den vice-admiraal J. W. Binkes, eervol onnthe- ven van de waarneming der betrekking van com mandant der zeemacht en chef van het dep. der marine in Nederlandsch I.onder dankbetuiging voor zijn daarin bewezen diensten, en die betrek king opgedragen aan den met 1 Mei a.s. bevor derden schout bij nacht P. Ten Bosch, een en ander met den datum van overgave en overname van dat bevel. Onder bevel van den luitenant ter zee le kl. P. H. Prager, vertrokken gistermiddag van Am sterdam naar hier door het Groot-N.-Hollandach Kauaal de stoomkanonneerbooten „Heimdall" en „Balder", om alhier onder de reserveschepen te worden opgenomen. Zr. Ms. sa. „Zilveren Kruis" heeft 10 dezer Callao verlaten, koers zettende naar S. Prancisco, Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Prins Alexander", van Bata via n. Amsterdam, arriveerde 10 Maart te Suez. Het stoomschip Prins van Oranje", v. Bata via n. Amsterd., vertrok 11 Maart v. Port-Said. Het stoomschip Prinses Wilhelmina, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 11 Maart St. Vincent. Visscherijberichten. HELDER, 12 Maart v.m. 4 sloepen binnen. Schipper A. Koster, met 1601. kabelj., per stuk fl.80, 11 1. lengen, id. f3.15, 1 heilbot, f 16.100 schelv. in ijs, f 33.50, 22 ben vleet, per ben f 12.50 a f 13.135 punt rog, per pnnt f 5.90, 1 ben rog, per ben f 12.50, 40 d. kabelj., p. stuk f 1.20. Schipper J. van der Zwam met 55 1. kabelj., per stuk f 1.90, 3 1. lengen, id. f 3.80,1 heilbot f10.60 schelv. voor f 18.28 punt rog, per punt f5.75, 9 ben vleet, per ben f 12.50. Schipper A. v. d. Steen met 81 1. kabelj., per stuk f 1.95, 100 d. kabelj. id. fl.35, 300 schelv., per 100, f34.3 ben vleet, p. ben f 13.7 ben rog, id. f 15. Schipper K. Valkenier met 60 1. kabelj., p. stuk f 1.95; 6 1. lengen, id. f3.65, 5 d. lengen, id. fl.60, 100 schelv. in ijs f35.50, 12 ben vleet, per ben f 14.50, 90 punt rog, p.p. f5.75. Nm. 3 sloepen binnen Schipper J. v. d. Steen met 60 1. kabelj., per stuk f 2.15, 3 lengen, id. f 3.80, 100 schelv. in ijs f 38.50, 30 d. kabelj., p. stuk f 1.50. Schipper A. Talingen met 40 1. kabelj., per stuk f 2.3 lengen, id. f 3.60, 50 schelv; voor f 13.50,18 punt rog, p. punt f 6.50, 700 roggen, per 22 stuks f 12.10 ben vleet, p. ben f 13.50, 20 d. kabelj., per stuk f 1.60. Schipper T. Sluijmer met 30 1. kabelj., per stuk f2.10, 7 d. lengen, id. f2.80, 150 schelv. in ijs, per 100 f34.50, 2 heil botten te zamen f14.—18 vleeten, id. f23.20 d. kabelj., per stuk f 1.50. Van nacht p. m. 200 tal haring, per tal f 4.25. a f6.Vm. 34 tal. p. tal f4.50. Nm. 200 tal haring, per tal f4.10 a f4.35. 13 Maart vm. 1 sloep binnen. Schipper J. d. Hoek met 60 1. kabelj., ëtskJ l.SÖ, 7 1. lengen, id. f 4.15, 250 schelv. in ijs, per 100 f 36.50, 120 d. kabelj., p. stuk fl.35, 5 ben vleet en rog, per ben f 17. 700 a 800 roggen moeten nog afgeslagen worden. Hedennacht p. m. 120 tal haring, p. tal f 4. IJMUIDEN 12 Maart. 1 logger, f140. 1 bomschuit f 60.2 Holl. sloepen f 450. a f 600.— Tarbot per stuk f 10.a f 12. gesorteerde tongen id. f0.60 a f 0.75schol per 50 kilo f8.a f19.lev. kabelj., per stuk f2.35 a f2.70; d. id. fl.50 a f 1.85; 1. leng f 4.60 a f 5.50d. id. f 3.30heilbot, f 22 schelv., per groot honderd f43.50 a f45. PosterlJ en. LIJST van brieven, enz., geadresseerd aan onbekenden, gedurende de 2e helft der maand Februari 1888: J. H. Oosterbaan, H. Strikwerda, Mej. J. B. Schild, allen Amsterdam. Mej. J. Jansen, 's Gravenhage. P. H. U. Kleenschmit, Kleine sluis. Kaatje van Maurik, Kralingen. Grau- hans, Maastricht. Verzonden geweest naar Indië: H. de Lange, Bonaire. Idemidem. De Directeur van het Postkantoor, POLVLIET. Burgerlijke sTand, gem. Helder. Van 9 tot 13 Maart. ONDERTROUWD: J. Van der Ben, gas fitter en A. Dol. J. F. H. van der Heijden, fourier en S. A. van Steenbergen. GEHUWD: J. de Ligt en H. Dekker. BEVALLENM. Mangel, geb. Visser, D. H. C. Blom, geb. Dekker, D. en Z. M. Troost, geb. Brouwer, Z. J. van der Leek, geb. Kei zer, Z. P. A. Garstenveld, geb. Jansen, D. A. Snel, geb. de Graaff, Z. M. J. Vos, geb. Vinken, D. C. E. Cramer, geb. de Carpen- tier, D. A. Klaver, geb. Kraakman, D. J. Reinderman, geb. Rensma, D. T. Bruijn, geb. Reinders, Z. M. J. Van der Horst, geb. Van der Lis, D. OVERLEDEN: R. Zweerus, 67jaren.|M. Heiligenberg, 80 jaren, P. J. Siersraa, 15 maanden. J. B. Rechsteiner, 6 jaren. Vervolg der Berichten. Z. M. de Koning heeft den chef van het militair huis des Konings, den vice-admiraal jhr. Van Cappellen, belast Hoogstdeszelfs rouwbeklag over te bren gen bij het Berlijnsche hof en Z. M. den Koning te vertegenwoordigen bij de be grafenis van keizer Wilhelm. Heden vertrekt jhr. v. Cappellen naar Berljjn. Een plechtige rouwdienst in de Duit- sche kerk te 's Gravenhage is Zondag bijgewoond door den Duitschen gezant, het personeel der Duitsche legatie, de meeste gezanten te 's Gravenhage ver blijvende, en vele aanzienleken. Vrijdagmorgen a.s. vertrekt van hier per 2en trein het marine-transport, sterk 120 man, naar het wachtschip te Amsterdam, om van daar Zaterdagmor gen per stoomschip Prinses Ainalia" naar Oost-Indië te vertrekken. Zaterdag 10 Maart is voor den no taris H. W. F. Ligtenberg, te 's Graven hage, verleden de akte van oprichting der Stoomv.-Mij. Holland, aan welke, wanneer de Eerste Kamer het betrekkelijke wets ontwerp heeft goedgekeurd, de concessie voor de Indische paketvaart zal worden verleend, en zijn de statuten door Z. M. den Koning goedgekeurd. De heer Willink Ketjen en het O. M. hebben beiden geappelleerd van het vonnis der Haagsche rechtbank, waarbij eerstgenoemde wegens beleediging van den Minister van Koloniën tot f 25 boete is veroordeeld. De landbouwer Stevens te Maas- bracht (Limburg) geraakte door de duis ternis in de rivier de Maas. De Rijks ambtenaar H. Steenman, van Helder, 't gevaar ziende, snelde in allerijl te hulp en redde den drenkeling van een wissen dood. Vlissingen, 12 Maart. Een op de reede liggende bark is hedennacht van zijn ankers geslagen en zit op de Kaloot aan den grond. Naam en natie zijn nog onbekend. (Later bericht.) Het op de Kaloot ge strande schip is vermoedelijk de Noorsche bark Jenny,van Antwerpen naar Kra- geroe. Sleepbooten konden niet bij het schip komen. Het zit waarschijnlijk reeds vol water. De equipage is nog aan boord. x Te Giessendam zijn Zondag de eerste ooievaars aangekomen. Gisterennacht is in een effecten kantoor te Rotterdam ingebroken. De daders, die vermoedelijk op geen andere wijze het kantoor konden bereiken, heb ben in een portaal van het bovenhuis, dat onbewoond is, met allerlei soort van breekijzers, die in het portaal gevonden zijn, een gat door den muur geslagen en vervolgens getracht de kluis, waarin de brandkast staat, te openen, hetgeen blijk baar niet is gelukter is dan ook niets ontvreemd. Het is ten duidelijkste gebleken, dat men hier te doen heeft men zeer gevaar lijke sujetten. De politie houdt zich natuurlijk met een gestreng onderzoek bezig. Maandagmiddag is van den trein die om 11 uur uit Amsterdam vertrekt, nabij Amersfoort de stoker gevallen, waar door hij tusschen de machine geraakte en hem beide beenen werden afgereden. De rau was onmiddellijk dood. j persoon, die den moord pleegde op den Nieuwendijk te Amsterdam en zich in de cellulaire gevangenis'bevindt, moet zoo ernstig ongesteld zijn, dat mèü voor zijn leven vreest. Fiat executie is verleend op de ver oordeelingen tot de strat des doods tegen Adriana Geertruida Swaving, geb. Vogel, en hare moeder Anna Vogel, geb. Porter, en de Javanen Pak Walang en Toeroser- mito, allen veroordeeld wegens moord op den heer Swaving. De agent van een kiesvereeniging, belast met het opsporen, aanhouden en ter stembus brengen van weerspannige kiezers", bespeurde Dinsdag-morgen op den Dam te Amsterdam een zijner ken nissen, die nu niet zoo bepaald als poli tiek heethoofd stond aangeschrevenen waarvan het te verwachten was, dat hij den gang naar het stadhuis wel kon ver geten. De verkiezings-agent springt op den wandelaar los en veinst zulk een blijd schap over deze ontmoeting, dat zijn ou den kennis in een minimum van tijd in »De Roode Leeuw" met hem onder het genot van een cognacje zat. Al spoedig kwam het hooge woord er uit »Zeg, ga je stemmen?" »Ik!" was het antwoord, »o, ik zou graag willen, maar ik mag niet, ze wil len het niet hebben". »Ben je dan geen kiezer?" »Ja, gewis". »En heb je geen stembriefje?" »Neen!" »Weet je wat, ga meê, dan halen we een duplicaat, en ik zal de namen wel voor je invullenjubelde de stemmenja- ger". De ander evenwel verklaarde, dat hij noodig naar de Linmusstraat moest en eerst zijn boodschappen wilde doen. Daar hij hier niet van af te brengen was, en de agent zijn prooi niet wilde verliezen, bestelde deze een rijtuig, op kosten van het comité, en men reed sa men een heele poos om zaken af te doen. Daarna werd het duplicaat gehaald en bij »Kras" onder een broodje en kop koffie door den gullen gastheer ingevuld, onder het voortdurende protest van den gast die bepaald geloofde, dat ze zijn biljet niet wilden hebben. Lachend en vroolijk door het genotene kwamen de beide vrienden voor de leden van het stembureau, maar daar klonk 't uit den mond van den voorzitter: Mijnheer, u mag niet meer dan een maal stemmen. U heeft van morgen al onder de eersten uw briefje ingeleverd". »Zie je nou wel, amice zei de man, die goedkoop was uitgeweest, »zie je wel, net wat ik je gezeid heb ze willen het niet hebben, dat ik stem". Het eiland Urk in de Zuiderzee is door ijsbergen geheel ingesloten. Een Pruisische boer, uit den omtrek van Kleef, reed onlangs, met een ledigen wagen, de Ned. grens over, op weg naar Nijmegen. Hij kwam den douanen ver dacht voor; zij onderzochten zijn kar en bevonden dat de disselboom hol was, en 60 liter spiritus bevatte de met een stop voorziene opening was onder een ijzeren band verborgen. De smokkelaar zette onder geleide zijn tocht naar Nymegen voort, om daar zijn straf te ontvangen. Men maakt zich ougerust over het lot van de Engelsche stoomboot »Nor- ham-Castles, welke den 15n Februari uit Kaapstad naar Londen vertrok en nog niet het eiland Madera heeft aangedaan, waar zij reeds den 2n Maart had moeten wezen. Dungeness, 9 Maart. Het viermast- schip »Tasmani,« terugkomende van het eiland Wight, passeerde hier hedenoch tend. De gezagvoerder rapporteert bg het eiland Wight in aanvaring te zijn geweest tijdens dikken mist, met het schip »City of Corinthe,« dat twee minuten na de aanvaring zonk. De stuurman en een matroos van de »City of Corinthe« werden door de »Tasmania« hier geland. De »Tasmania« verloor den boegspriet en leed schade aan den boeg en steven. Het schip wordt naar Londen opgesleept om te re- pareeren. Het ijzeren barkschip »City of Corinth,« kapt. Mc. Donald, groot 1220 rg. ton, werd in 1870 te Glasgow gebouwd. Het grootste totnutoe in Ierland gebouwde stoomschip, »de Oceanas, een vaartuig van 466 Eng. voeten lengte en een register-inhoud van 6380 tonnen, is te Belfast, door de scheeps-bouwmeesters Harland en Wolff afgeleverd aan de ei genares de Peninsular Oriental-Com- pany. De drievoudige stoomwerktuigen hebben 7000 paardenkrachten; het schip zal 16 knoopen per uur kunnen loopen. Door de Eng. admiraliteit, die hiertoe volgens de concessie der Maatschappg de bevoegdheid heeft, is het vaartuig tevens zoo flink bewapend, dat het in den kortst mogelijken tijd tot oorlogsbodem kan wor den ingericht. De inrichtingen voor passagiers moeten zeer prachtig en gemakkelijk zijn. Den 9 Maart vertrekt het schip naar de Austra lische Koloniën, met een volle lading en ruim 400 passagiers. Dezelfde firma bouwt voor de Mij. nog een stoomboot van gelijke afmetingen terwijl twee andere pas te Greenock zijn voltooid. Dit nieuwe viertal zal in de toch reeds zoo talrijke vloot van de Pe ninsular een goed figuur maken. De match tusschen Axel Paulsen en Harold Hagen om het meesterschap, had naar uit de Ned. Sport blijkt Zondag der vorige week te C-hristiania plaatsde baan was 10 Eng. mijlen, 16,090 meter lang. Het weer was mooi en 't ijs goed. De loopers waren in uit muntend goede conditie, zoodat men hoopte een goed record te kunnen zien. Het publiek was talrgk, minstens 12,000 toeschouwers waren samen. Ongeveer te vier uren begon de strijd. Axel Paulsen had een mooien start en was weldra vóór Hagen. Dit duurde echter niet lang. Hagen was, vóór dë eerste 10,000 meter afgelegd waren, vóór Paulsen, en in de eerste 8000 meter waren de twee rijders dicht bij elkander. Nu begint Hagen meer vaart te zetten en wint meer en meer van zijn concurrent. In de eerste 12 seconden was hij 200 meter voor, wat Paulsen te vergeefs tracht te in te winnen. De toeschouwers waren tegenover Ha gen tamelijk koel, terwijl ze Paulsen dikwijls aanspoorden om beter te loopen. Deze aansporingen baatten echter niet. De match was voor onzen ouden meester verloren en met grooten voorsprong won Hagen. Tijd 33.26. Voor Paulsen 33.51. (Paulsen Brooklyn 1884 36.37Y5). Hagen oogstte natuurlijk bijval voor zijn loop, maar toch lang zooveel niet als het geweest zou zijn indien Paulsen gewonnen had. Het was duidelijk te merken, dat de sympathie van het publiek aan den kant van Paulsen was. Er is nu geen twijfel meer of Hagen is Paulsen volkomen meester op de lange banenop kortere distantiën zal Paulsen waarschijnlijk nog de overwinnaar zijn. Toen Donderdag de valsche tijding omtrent den dood van keizer Wilhelm werd verspreid, werden aan het hoofdte legraafkantoor te Berlijn bezorgd 29,878 telegrammen, 799,926 woorden tellende, en Vrijdag, toen de Keizer werkelijk over leden was, 36,615 telegrammen, 1,115,551 woorden tellende, in verschillende talen en naar alle werelddeelen bestemd. 346 telegrafisten waren er op 230 toestellen mee in de weer. Bijna al de telegrammen voor de bladen werden dringend" tegen het drievoudige tarief geseind. De postmeester-generaal Stephan kwam zelf het oog op het werk houden en be tuigde later aan de ambtenaren dank voor hun grooten ijver. De overleden Keizer Wilhelm leefde zeer eenvoudig en geregeld. Hij stond 's mor gens vroeg op en kleedde zich dan dadelijk in militair klein tenue. Kamerjapon en mui len gebruikte de krijgshaftige vorst nooit, tenzij in de eerste oogenblikken van zijn opstaan. Na een eenvoudig ontbijt begon de Keizer zijn dagelijksch wérk: het lezen van stukken en brieven, waarop hij met potlood aanteeke- ningen maakte. Hij volgde de gewoonte van zijn voorvaderen, en liet al zijne onderdanen, die hem iets te verzoeken hadden, persoonlijk hun zaak bij hem bepleiten. Dikwijls stond er een troep volk te wachten tegenover het paleis, totdat de Keizer zich aan hetjbekende hoekvenster vertoonde, wat hij dikwijls deed. Dan werden er brieven omhoog gehouden om 's Keizers aandacht te trekken, en terstond werden degenen die het wenschlen, binnenge roepen, waar een adjudant hun te woord stond om hun verzoek aan den Keizer over te brengen. De bijzonderheden van 's Keizers huis houding werden door hemzelven geregeld. Bijna dagelijks gaf hij den ceremoniemees ters zijn bevelenook bij feesten aan het Hof en de ontvangst van Vorstelijke gasten, regelde de Keizer alle toebereidselen. 's Keizers maal was doorgaans zeer een voudig. Hij hield veel van echt Duitsche go- rechten, o. a. zuurkool. En de armen wer den niet vergeten. Alle dagen, als de soep voor de keizerlijke tafel gereed was, mochten eenige arme vrouwen in de keuken komen, om wat van de soep te krijgen; daarbij wer den dan nog wat aardappelen en vlees ch ge voegd. Van militaire zaken was de Keizer tot in de minste bijzonderheden op de hoogte, en bij zijne inspectiën, waarbij hij, ondanks zijn hoo- gen leeftijd, vier of zes uren te paard zat, moest alles goed in orde wezen. 's Keizers bekende voorliefde voor blauwe korenbloemen dagteekent uit zijn jeugd, uit 1806. Toen, na den slag bij Jena, zijn moe der, Koningin Louise, met hare kinderen naar Memel vluchtte, brak op een eenzamen weg, een der veeren van het rijtuig. De Koningin was te vermoeid om te voet verder te gaan. Zij ging aan den kant van den weg zitten, met hare kinderen om haar heen. De kleinen hadden honger, en men had in de haast ver geten, de noodige eetwaren mede te nemen. Het jongste Prinsje schreide om wat eten, en de Koningin, door Napoleon I „de eenige man in de familie" genoemd, weende ook. Maar spoedig droogde zij hare tranen. Zij zong een liedje om de kinderen op te vroo- lijken, zond hare beide oudste knapen naar een naburig veld, om blauwe korenbloemen te plukken, en vlocht daarvan kransen voor de blonde hoofden van haar zoons, die door de pret al hun verdriet vergaten. Sinds dien dag zijn deze bloemen altijd Wilhelm's lievelingsbloemen geweest. 't Keizers eerste liefde was, zooals men weet, een Prinses Radziwil, die hij echter, om zijn hooge geboorte, nooit tot de zijne kon maken. Zijn huwelijk met Keizerin Au- gusta was, vooral in den beginne, niet geluk kig. Zelfs de treurige dagen van 1848, toen hij, als koetsier vermomd, uit het land moest vluchten, brachten geen inniger verhouding tusschen het echtpaar teweeg. Eerst na de verschillende aanslagen op 's Keizers leven, toen zijn gemalin dikwijls uren aan zijn ziekbed zat, ontstond eene warme genegenheid tusschen man en vrouw. Hun gouden bruiloft bracht hen nog nader tot elkaar. En thans op zijn sterfbed, lag zijn hand bijna voortdurend in die der Keizerin. De wilskracht waarmee de Keizer licha melijke zwakte wist te bedwingen en te ver bergen, bleef hem tot het laatste toe bij. Toen hij in de laatste uren van zijn leven nog over allerlei aangelegenheden sprak, en zijn dochter, de Groot-Hertogin van Baden, hem vermaande zich niet te vermoeien, ant woordde hij bijna ongeduldig„ik heb nu geen tijd meer om moede te zijn." Anton von Werner schildert een afbeeldsel van den dooden Keizer op zijn sterfbed. Keizer Wilhelm's stoffelijk overschot zal, ingevolge zijn wensch, in het Mausoleum te Charlottenburg worden bijgezet, waar ook dat zijner moeder Koningin Louise rust. Keizer Wilhelm's stoffelijk overschot is ge balsemd bij de hiertoe noodige opening werd steenlijden geconstateerd Zondagnacht overgebracht naar den Dom, waar het, ge durende de dagen die aan de begrafenis voor afgaan, voor een ieder, zonder dat daartoe een bewijs van toegang wordt gevorderd, zal te zien zijn. Het is, overeenkomstig 's Kei zers wensch, gekleed in de uniform van het eerste garde-regiment, met den mantel. De nieuwe Keizer van Duitschland is Zon dagavond te ruim elf uren wegens sterken sneeuwval had de trein drie kwartier opont houd te Charlottenburg aangekomen. Aan het station waren de noodige maatregelen ge nomen om den patiënt, zonder te groote over gang en gevaar" voor zijn gezondheid, uit den salon-wagen in zijn rijtuig te doen over stappen. Om den kranken Keizer te sparen, die ge heel stemmeloos is en zich slechts door hand drukken, hoofdknikken en glimlachen kan uiten, waren de Rijkskanselier en al de Mi nisters hem tot Leipzicg tegemoet gereisd, waar Z. M. Zondagavond omstreeks 7 uren aankwam. Met Z. M. Keizer Wilhelm is de oudste der Europeesche Monarchen gestorven. Yan de overige Europeesche Souvereinen staat de 71-jarige Koning Willem III der Nederlanden in leeftijd bovenaanop dezen Vorst volgen de 69-jarige Koning Christiaan IX van Denemarken, daarna de eveneens 69-jarige Koningin Victoria van Groot-Brit- tannië, de 59-jarige Koning Oscar van Zwe den en Noorwegen en de 57-jarige Keizer Frans Jozef I van Oostenrijk. Door het uitvoeren van eenige herstellingen, zal het uurwerk in den toren van de NIEUWE KERK, van af den 15en dezer maand, gedurende eenige dagen, STILSTAAN. Helder, 12 Maart 1888. De Burgemeester der gemeente Helder STAKMAN BOSSE. Ondertrouwd JAN VAN DER BEN Kz. en AAFJE DOL. Helder, 9 Maart '88. Bevallen van een Dochter P. A. GARSTENVELD Helder, 9 Maart 1888. Seb- Jansen. Eenige kennisgeving. Bevallen van een welgeschapen Dochter, M. J. VOS geb. VINKEN. Helder, 10 Maart 1888. Eenige en algemeene kennisgeving. Bevallen van een Zoon: M. TROOST, geb. BROUWER. Helder, 9 Maart 1888. Geboren: HENDRIK WILLEM, zoon van H. RAN en W. M. TISMEER. Enkhuizen, 12 Maart 1888. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Dochter: M. J. VAN DER HORST, geb. Van der Lis. Helder, 11 Maart 1888. Eenige en algemeene kennisgeving. Bevallen van een welgeschapen Zoon, C. METZEL, Echtgenoote van F. LEISTIKOW, Onder-Kapelmeester 8e reg. Inf. Arnhem, 11 Maart 1888. Bevallen van een Zoon en eene Dochter H. C. BLOM geb. DEKKER. Helder, 13 Maart 1888. Algemeene kennisgeving. Heden werd mijn moederhart diep getroffen, door het overlijden van mijn lieveling JOHANNES RECHSTEINER, in den aanvalligen leeftijd van zes jaar en zes weken. Een ziekte van weinige dagen maakte een einde aan zijn dierbaar leven. Niëuwediep, 11 Maart 1888. Wed. Th. RECHSTEINER, geb. Kasten. Mede uit naam mijner Kinderen. De ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen liartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij de ge boorte hunner dochter ondervonden. C. MULDER. A. J. MULDERTegel. Door dezen onzen wëlgemeendeo dank voor de veelvuldige belangstelling ons betoond, over het ons zoo smarteljjk verlies. Helder 1 Maart 1888. L. ROOG. T. ROOG—Raap. Voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overigden van onze ge liefde zuster, betuigen wij onzen harte- lijken dank. Helder, 12 Maart 1888. J. SCHRAA. A. SCHRAA- GROENEWOUD. vernuisa van den KANAALWEG No. 1, naar de Gaat steeds voort metÉ zgn concurree- rende prijzen. Het ongenoegen, tusschen een paar buren in de Vischstraat, is tot beider tevredenheid geschikt. Wat gezegd werd, was door drift ontstaan. Ondergeteekende bericht haren geachten plaatsgenooten, dat zij het Café, vroeger bewoond door den Heer H O F F M A N, Kanaal weg alhier, opnieuw heeft geïn stalleerd. Hopende op een druk bezoek, zal zij zorg dragen voor goede consumptie, nette bediening en billijken prijs. Genoemd Café is voorzien van een extra goedloopend Biljart, benevens afzonderlijk lokaal, tot 't houden van Vergaderingen. Helder, 14 Maart 1888. Aanbevelend UEd. Dw. Dienaresse A. R. E. HAAKENH0UT, v. PEURSEN. In 't Café overheeriyke Oranje met een kloot.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2