Mum „fle Yfirpanii". W. J. BLITZ, Advertentie n. „BURGERPLICHT," Tandarts BIERSTEKER. Een DIENSTBODE, R.C., een KINDERMEISJE, een flinke DIENSTBODE. Dienstmeisje Voor een daartoe benoemde commissie is te Amsterdam met goeden uitslag examen afgelegd door de machinisten le kl. der marine J. J. Hessels en G. van Os voor machinist le kl. vaste corps. Gisteren te 11 uur 52 min. arriveerde hier de le Compagnie van het 4e Regt. Vest. Art., om ■deel te nemen aan de pructische schietoefeningen, die heden een aanvang hebben genomen- He kapt. der Art. P. A. Niemans is eervol ontheven uit zijn betrekking van kapt. voor het materieel en zal worden vervangen door den kapt. der Art. J. A. K. Van Hasselt. Zr. Ms. 8.s. „Van Galen", is 3 Juni van Butaviu via Kaap de Goede Hoop naar Nederland vertrokken. Stoomvaartberichten. Blijkens te Gibraltar gehouden expertise, zullen de voorloopige herstellingen, aan het roer en den achtersteven van het stooms. PrinsFrede- rik aldaar kunnen geschieden in ongeveer drie weken. Daartoe moet een deel der lading uit het achterschip gelost worden. De passagiers worden in de gelegenheid gesteld om de reis voort te zet ten per //Utrecht" of //Prinses Wilhelmina". Volgens de voorloopige berichten schijnt er weinig of geen schade aan de lading te zijn. Het stoomschip //Koningin Emma", vau Am sterdam, is van Suez vertrokken den len Juni. Het stoomschip //Prins Alexander", v. Amster dam, arriveerde te Padang den 4en Juni. Het stoomschip //Burgemeester den Tex",van Amsterdam naar Batavia, passeerde Kaap Sint Vincent den 2n Juni en den 3n Gibraltar. Marktberichten. Hoorn, 2 Juni. Tarwe, f6,50 a 8, Rogge, f3.75 a 4,50, Gerst, f3,75 a b, Haver f2,75 a 4, Erwten: Witte, f7,75 a 10,50, Groene, f8,75 a 12, Grauwe f10,25 a 14, Vale f7,50 a 14, bruine Boonen f7,25 a 12, Karwei f 12,50 a 13, Mosterdzaad, f 15,25 a 16, 5 Paarden, f70 a 180, 8 Koeien f100 a 160, 443 Scha pen f14 a 24, 226 Lammeren f6 a 10, 19 Kalveren f 4 a 8, 39 Varkens f 8 a 16, 6 Zeu gen f 15 a 40, 110 Biggen f4 a 7, 30 Kippen 40 a 125 cents, 3500 Kip-Eieren f2,75 a 600 Eenden dito 13,10 per 100, 2950 koppen Boter 52 a 57 cents per kop. Alkmaar, 2 Juni. Aangevoerd: 8 Paarden f150 a 250, 61 Koeien en Ossen 140 a 170, 46 nucht. Kalveren f5 a 16, 509 Schapen f 10 a 20, 874 Lammeren f8 a 12, 177 magere Varkens f 13 a 23, 264 Biggen f5 a 9, 14 Bokken en Geiten f4 a 9, 8 kleine Bokjes 30 a 60 cent, Kipeieren f 3 a 3,50, Eenden-dito f2,95 per 100, Boter per kop 65 a 75 ets. Visscherijberichten. 4 Juni v. m., van Wieringen. 13 tal geep, p. tal f 7,35 van vletten en blazers 975 roggen, p. stuk 40 a 50 Ct. N. ra. van Wieringen. 17 tal geep, p. tal f8,00. 2 korders, 25 a 40 tongen, p. stuk 35 Ct.; 4 manden kl. schol, p. mand f2,50; 4 vletten, met 60 roggen, p. stuk 43 a 48 Ct. 5 Juni v. m., van Wieringen. 68 tal geep, p. tal f7 a f7,20. 38 korders, met 20 tot 100 tongen, p. stuk 35 Ct., 30 a 60 kleine, p. stuk 15 Ct., 6 tar botten, p. stuk f8. 1 a 2 manden kl. schol, p. mand f 2,50. 1 a 2 manden schar, p. mand fl,55, 100 roggen, p. stuk 50 Ct. 32791c staats-Loterij. 5e klasse. 12e lijst. Nos. 1167 en 2759, elk f1000. Nos. 6068, 8641, 15028, 19149 en 20283, elk f400 Nos. 582, 6250, 7329, 10024, 13145 en 19734, elk f 200. Nos. 443, 3545, 3642, 5492, 66 6755, 7372, 9073, 9606, 10730, 16880, 17943, 19986, 20010 en 20700, elk f 100. Burgerlijke Stand,- gem. Helder. Van 2 Juni tot 5 Juni. ONDERTROUWDP. van der Brugge, stoker bij de Marine, en G.^Klein. C. Duin- ker, koetsier, en K. de Graat. J. J. Keijzer, muzikant bij de Marine, en M. A. Aggenbach. GEHUWD: Geene. BEVALLEN J. A. Lamens geb Guyken, z. A. Soers geb. Buursma, d. J. Tissing geb. Vermeulen, z. OVERLEDENH. Ran, weduwe van M. J. Hin, 65 jaar. W. Sluis, 77 jaar. D. J. Meijer, 2 jaar. P. J. Kaarssemaker, 22 jaar. Een levenloos aangegeven kind. Burgerlijke Stand, gem. Wieringen, gedurende de maand Mei 1888. ONDERTROUWD: Lauris Timmerman en Hendriktje Wigbout. Lucas Mulder en Maar- tje de Haan. Jan Tijsen en Trijntje Rotgans. Klaas Wit en Maartje Nannes. GEHUWD: Arie Mostert en Geertje Rot gans. Dirk Mulder en Geertje Hermans. Lau ris Timraermau en Hendriktje Wigbout. GEBOREN: Neeltje, dochter van Jacob Keijzer en Neeltje Half weeg. Neeltje, dochter van Pieter Bakker en Antje Tijsen. OVERLEDENTrijntje Doves, oud 13 dagen. Nan Hutman, 12 jaren. Anna Wilhel mina Kuut, 4 maanden. Cornelis De Vries, 46 jaren. Neeltje Kippenbroek, 25 jaren. Weert Kool, 66 jaren. Neeltje Asjes, 24 jaren. De Mail naar Ned. Oost-lndië. //Wanneer vertrekt de Engelsche mail naar Oost-lndië?" „Is deze brief nog vroeg genoeg voor de mail naar Oost-lndië?" zijn vragen, die den ambtenaren der Posterijen te Helder bijna dagelijks worden gedaan door de talrijki ingezetenen van deze gemeente, die betrek kingen hebben in Ned. Oost-lndië. Met de meeste aandacht worden door deze ingezetenen de data van verzending der brievenmalen naar Ned. Oost-lndië gelezen, die in de eene of andere courant zijn vermeld. Niettegenstaande hun door den postambte naar de juiste dag van vertrek van deze of gene mail is opgegeven, niettegenstaande zij duidelijk den dag van vertrek van die mail in de courant hebben gelezen en zij hunne brieven op den juisten datum ter post hebben bezorgd, gebeurt het dikwyls, dat die brieven toch niet met de bedoelde mail worden verzonden. De vortraging, die hierdoor in de verzending ont staat, verwekt bij den afzendenden persoon eene teleurstelling, die hem (of haar) doet besluiten, zich naar het Postkantoor te bege ven, om daar de reden van die vertraging te vernemen. Welke is dan die reden Men heeft den brief niet op het juiste uur in de bus geworpen. De vele weeklachten, die ik hierover van het publiek heb gehoord, hebben mij het plan doen vormen, de juiste tydstippen neer te schrijven, waarop de brieven en andere stuk ken alhier ter post moeten bezorgd worden, om met de gewenschte mail te worden ver zonden. De brievenmalen, die via Brindisi met de Britsche paketbootou (de zoogenaamde Engelsche mail) naar Ned. Oost-lndië worden verzonden, vertrekken des Vrijdags om de veertien dagen. De brievencouranten en alle andere stukken, voor deze mail bestemd, moeten in de brievenbus zijn geworpen, vóór dat de 2de buslichting heeft plaats gehad op den dag van vertrek der mail. Uitsluitend brieven en briefkaarten (dus niet couranten of andere stukkenook niet aangeteekende brieven of briefkaarten) kunnen nog met de Engelsche mail worden verzonden, indien zij vóór de 3de busluchting zijn bezorgd. De eerstvolgende Engelsche mail vertrekt Vrijdag den 8 Juni, de daaropvolgende den 22 Juni en vervolgens elke 14 dagen later. De brievenmalendie via Marseille met de Fransohe paketbooten (de zoogenaamde Fransche mail) naar Ned. Oost-lndië worden verzonden, vertrekken ook des Vrijdagsomde 14 dagen. De brieven en alle andere stukken, die men met deze mail wenscht te verzenden, moeten ter post zijn bezorgd vóórdat de 5de buslichting heeft plaats gehad op den vertrek dag dezer mail. De eerstvolgende Fransche mail vertrekt Vrijdag den 15 Juni, de daarop volgende den 29 Juni en vervolgens elke 14 dagen later. De brievenmalendie via Marseille met de stoomschepen der maatschappy //Ne derland" of met die der Rotterdamsche Lloyd (de zoogenaamde Nederlandsche mail) worden verzondenvertrekken eiken Dinsdag. De brieven en alle andere stukken, die voor deze mail bestemd ziin, moet men ter post bezorgen vóórdat de 3de buslichting geschied is op den vertrekdag der mail. De eerstvolgende Neder landsche mail vertrekt Dinsdag den 5 Juni, de daaropvolgende den 12 Juni en vervolgens elke 7 dagen later. Wanneer men de brieven enz. op bovenge noemde tijdstippen ter post bezorgt, kan men verzekerd zijn, dat zij worden verzonden met de mail, die daarbij besproken is. Een vroegere ter-postbezorging, dan de bovengenoemde, kan natuurlijk geene schade doen, maar geeft daarentegen meer zekerheid. Postkantoor Helder, den 4 Juni 1888. //de vlieg". Vervolg der Berichten. Bij Zr, Ms. besluit van 3 dezer is de opperschipper in het vaste,korps dek en onderofficieren bij de zeemacht B. J. Wollenstein benoemd tot Broeder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. We voldoen aan een ons gedaan verzoek, door de aandacht van belangstellenden te ves tigen op achterstaande annonce, waarin door het voorl. Bestuur der Nation. Kiesvereeniging //Burgerplicht", alhier, een vergadering der leden, te houden op a.s. Donderdag, wordt aan gekondigd. De Statuten van het Huishoudelijk Reglement, door 't voorl. Bestuur ontworpen, zullen aan 't oordeel der vergadering onder worpen en een definitief Bestuur zal gekozen worden. In de laatstgehouden vergadering van het departement Helder, der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen kwam o. a. een voorstel ter tafel van een der leden, om over te gaan tot stichting eener Hulpbank, en om een deel van het reserve - kapitaal der Nuts-Spaarbank te bestemmen voor het benoodigde kapitaal der Bank. Dit voorstel is, vergezeld van de noo- dige toelichtingen, door Directeuren der Spaar bank onderzocht, en, na voorloopige kennis neming van de bezwaren, bij genoemd college daartegen gerezen, heeft de voorsteller gemeend, zyn voorstel te moeten intrekken. Naar wij vernemen, bestond bij den voorsteller de over tuiging, dat voor de verwezenlijking vau zijn denkbeeld geen kans overbleef. Toch is het eenigszins vreemd, dat, wat o. a. te Gouda uitmuntend werkt (vereeniging van Hulp- en Spaarbank) hier door Directeuren der Spaar bank voor onmogelijk werd geacht. Bij B. en W. dezer gemeente is dezer dagen het verzoek ingekomen van mej. de wed. S. I. Groen, alhier, om op een der perceelen in de nieuwaangelegde straat, op het vroegere weiland van de heeren Gebrs. Meijer, een bokkingrookerij te stichten. Bij de boekhandelaren Berkhout Co. is zoo even verschenen Zomerdienst voor 1888", prijs 5 cent. Hierop vindt men de uren van aankomst en vertrek der spoortreinen, stoombooten, beurtsche pen en jaagschuiten, de dienstregeling van Post- en Telegraafkantoren en nog een aantal opgaven, dio elkeen, in wat rang of stand, dagelijks kunnen te pas komen. Yele nuttige zaken zyn hier in een kort bestek samengevoegd. Naar wij vernemen, is de levering van schoolboeken en kaarten, ten behoeve van de gemeentescholen alhier, thans op gedragen aan den boekhandelaar H. A. Stadermann, in plaats van aan den minsten inschrijver, de heer Staalman, die van de levering is ontheven. Texel, 4 Juni. Op de derde groote lammeren markt, die heden gehouden werd, was de aanvoer niet onbeduidend. De handel was eenigs zins lusteloos. Toch werden nog partijtjes tot f9.per stuk verkocht. De laagste prijs bedroeg f 4.50. Er waren 2288 lam meren aangevoerd. ^^■Texel, 4 Juni. Eenige huisgezinnen hebben van hunne in Amerika reeds gevestigde familieleden tickets of vrijkaarten ontvangen voor de reis naar Amerika. Zij berichten gunstig en roepen hunne familie hier toe: //kom over; passage is betaald"! Velen maken zich dan ook gereed om met einde Juni daarheen te gaan. Het betalen dier passage, welke soms belangrijke cijfers bedraagt (van 100 en 150 dollars), getuigt toch ontegenzeggelijk van vertrouwen, van welvaren even als overal zal de emigrant in Amerika niet alles vinden zooals hij wil en wenschtmenige teleurstelling, misschien te genspoed, staat hem ook daar te wachten, maar met bestendig goeden moed en volhar ding zal hij een dankbaren grond ontmoeten, die hem en de zijnen ruim voorziet en geluk kig doet leven. In 1887 en van 1 Januari tot heden ver trokken van Texel daarheen ruim 400 per sonen, 1/ii gedeelte der Texelsche bevolking de berichten van dezen zijn over het algemeen gunstig te noemen. Vele emigranten geraken tot tijdelijke wel vaart en niemand denkt er ook meer aan om naar Nederland terug te keeren, om zich daar metterwoon te vestigen, doch zij voegen er tevens by, dat zij bij hunne komst in Amerika in den beginne met vele moeielykheden had den te worstelen, die vooral waren voort gekomen uit hunne onbekendheid met de Engelsche taal. Hun die haar Amerika wenschen te vertrek ken als landverhuizer, wordt ten zeerste aan geraden, zich in het Engelsch te oefenen. Hoe beter men met deze taal op de hoogte is, des te beter en eerder zal men ook als werkman een goede plaats vinden, daar ook onder de Hollanders die maar eenigen tijd in Amerika hebben vertoefd, in het dagelijksch leven veelal Engelsch wordt gesproken. De Arrondissements Rechtbank te 's Gravenhage veroordeelde gisteren den gewezen gevangenbewaarder nabij Sche- veningen wegens de bekende knoeieryen met gevangenen tot 2 jaar gevangenisstraf, waarvan 2 maanden in mindering zullen gebracht worden wegens ondergane voor loopige hechtenis. Men schrijft uit Kampen dd. 3 Juni Wederom werd deze gemeente een ha- rer meest geachte ingezetenen door den dood ontrukt. Gisteravond overleed de heer A. Brummeikamp, een der oudste docenten aan de Theol. School. De over ledene bereikte den leeftijd van 76 jaren en stond by Kampen's ingezetenen in hooge achting. Dezer dagen liep door sommige bla den het bericht, dat aan de ryksambte naren, die vrije woning genieten, de ver plichting was opgelegd, de kosten van onderhoud dier gebouwen zelf te betalen. Dit bericht is, naar wij vernemen, onge grond. Aanleiding tot het praatje is ver moedelijk een nieuwe regeling der ver plichtingen, rustende op post- en tele graafambtenaren, die vrije woning hebben; verplichtingen echter, die zich bepalen tot huurderslasten, als schoonhouden, witten, gangbaaij houden van sloten, enz. Dat bestond vroeger oök reeds, maar er werd herziening van de desbetreffende bepalin gen noodig geoordeeld. Een Xantippe Een vijf-jarig kind waagde het dezer da gen een kijkje te nemen in het afgeslo ten erf eener Xantippe te Bergen-op-Zoom Het stak daartoe een zijner handjes door een scheur in de omheining om zich naar boven te heffen, doch nauwelyks werd dit door de kwaadaardige bewoonster opge merkt, of zy greep een soort bijl of kap mes en sloeg daarmee naar het handje met het gevolg, dat 2 vingertoppen wer den afgehakt. De verontwaardiging is al gemeen en men hoopt dat de politie, die in de zaak betrokken is, de helleveeg op een flinke manier aan het verstand zal weten te te brengen, dat zulke onmen- schelijke middelen, om zich van minder gewensebt bezoek te ontslaan, niet in het kader onzer hedendaagsche beschaving passen. Z. M. heeft in het collegie voor de zeevisscheryen herbenoemd tot leden de heeren jhr. E. De Wendt Alberda van Ekenstein, R. J. Verschoor van Nisse, J. R. Boerlage, J. J. Slis en S. Hoekstra. Een weduwe te Lemmer (Friesland) vierde Donderdag jl. voor de vijfde maal het zilveren bruiloftsfeest bij een dochter van haar. Wanneer de weduwe nog 4 jaar mag beleven dan zal zij dit feest by zeven van haar kinderen gevierd hebbenZy is 91 jaar en in het bezit van 14 kinderen, 25 kleinkinderen en 5 achterkleinkinde ren. Zy is flink gezond en doet alle werk zaamheden zonder bril. Een Engelschman, A. Samler Brown genaamd, doet met zijn jonge vrouw zijn huwelijksreis op het vaste land in een rytuig, dat een huis op wielen mag heeten. Dat rytuig, hetwelk van buj$en veel ge lijkt op de reiswagen van kermistroepen, bevat een salon, een slaapvertrek, een keukentje en elk hoekje is er gebruikt tot berging van allerlei zaken welke tot nut of genoegen der beide reizigers kun nen strekken. Het paar heeft Frankryk bezocht. Het is nu in Italië, en zal van daar naar Zwitserland gaan. Voor het rytuig zyn twee stevige paar den gespannen, die met gemak 50 kilo meters per dag afleggen. Te Parys is iemand op het denk beeld gekomen een valsch bankbiljet van 500 francs tegen entree ter bezichtiging te stellen. Van alle kanten kwamen nieuwsgierigen opdagen en weldra had de man, die een franc per persoon eischte, 2000 franc ontvangen. Toen echter kwam men tot de ontdekking, dat het vertoonde bankbiljet volkomen echt was. Een dame te Gent zal gerechtelijk vervolgd worden wegens het drageu van verboden wapenen eu nachtelijke rustver storing. Zij heeft om haar beschonken thuiskomenden man, dien zy niet wilde binnenlaten, af te schrikken, uit een ven ster een revolverschot gelost. Ook haar man zal waarschijnlijk gestraft worden we gens overtreden van de drankwet en nach telijk rumoer. Vloeken by het Leger De wensch, dat de Minister van Oorlog (de heer Bergansius) door een aanschrij ving trachten zal paal en perk te stellen aan het vloeken by het Leger, verdient ondersteuning zegt de Arnh. Ct. Al moge men er geen groote verwach ting van koesteren, iets kan het toch misschien baten. Niet slechts bij het Le ger, maar by een groot deel der natie be staat dat afschuwelijk aanwendsel, om voortdurend vloeken te bezigenals het in het leger verminderde of verdween, zou het geleidelijk ook in de verdere maatschappy wel wat minder worden. Nu schijnen velen in de meening te ver- keeren dat het mooi staat, en anderen zyn er zóó aan gewend, dat zy het niet eens meer bespeuren, dat zij zeiven vloeken. De wijnoogst wordt in Italië niet alleen bedreigd en benadeeld door de draifluis, doch in sommige streken heeft hij nog geduchter vijanden in de wraak- gierigen, die om een of anderen kleinen wrok, 's nachts de jonge planten afsnijden. De „Perseveranza" deelt mede hoe al leen in den omtrek van Casale, in het afgeloopen jaar gedurende de maanden Maart tot Oct. 6000 wijnstokken werden afgesneden en in 1888 vau Jan. tot Mei reeds bijna 5400. Hoe groot de schade is, hierdoor veroorzaakt, kan men zich den ken, als men weet, dat meestal de wijn stok by den wortel wordt afgesneden en het vijf jaar duurt voor de nieuwe stek ken vruchten dragen, terwijl, wanneer enkel de vruchtdragende takken worden afgesneden, de oogst toch altijd voor het zelfde jaar geheel en voor het volgende jaar grootendeels is vernield. Niettegenstaande de ijverigste naspo ringen, is men de daders nog nooit op 't spoor gekomen. Slechts in één dorp heeft men er als door een tooverslag een eind aan gemaakt door de bepaling vau het Gemeentebestuur, dat de schade, door eiken afgesneden wijnstok berokkend, uit de Gemeentekas zal worden vergoed. De schurken bereiken daardoor name lijk hun doel niet langer, terwijl zij steeds blootstaan aan 't gevaar ontdekt te worden. Dit middel heeft echter een groote schaduwzijde, waarom het totnogtoe ook slechts op dat plaatsje wordt toege past, en wel dit, dat velen daardoor in de verzoeking kunnen komen zelf hunne wijnstokken af te snijden en zoo de op brengst in hun zak te steken van een oogst, die anders wellicht ware mislukt. Toch wordt door de Perseveranza zeer aangedrongen op het navolgen door an dere gemeenten van dezen maatregel te gen het toenemend kwaad. Op Maandag 11 Juni a.s. hopen onze geliefde Oudersj JoHANNES MaTTHEUS BoUMAN en JoHANNA JaCOBA KüNTZ, hunne 25-jarige Eclitvereeniging te herdenken. Uit naam der Kinderen en I Behuwdzoon, M. F. BOUMAN. D. HORN. J. A. HORN ris t -1 ooo geb- Bouman. 15 Jum 1888. j BOUMAN. n K. BOUMAN. A. BOUMAN. u5X P. BOUMAN. Helder, Donderdag 7 Juni hopen onze j geliefde Ouders C. ENGEL EN N. MOSK, hunne 25-Jarige Eclit vereeniging te herdenken. Wieringen, 5 Juni 1888. Uit naam hunner dankbare Kinderen en Behuwdzoon. Ondertrouwd: CORNELIS GIJSB. DUINKER en KAATJE A. DE GRAAF. Helder, 1 Juni 1888. Algemeepe kennisgeving. Ondertrouwd JACQUES JOZEPHUS KEIJZER, Muzikant K. iV. M- EN ANNA MARIA AGGENBACH. Helder. 2 Juni 1888. Door 's Heeren zegen voorspoedig be vallen van een welgeschapen Zoon, J. VERMEULEN, geliefde echtgenoote van M. TISSING. Helder, 2 Juni 1888! Heden overleed ons jongste kind A A GI E, in den jeugdigen leeftijd van 8 maanden. A. BLINKHOFF en Echtgenoote. Ymuideu, 3 Juni 1888. Algemeene kennisgeving. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten, onze geliefde Echtgenoot en Vader EVERARDUS ZWEEKHORST, in den ouderdom van 63 jaar en 3 maanden. \ved. E. ZWEEKHORST, Anna Pau}owna, geb. Bierman. 1 Juni 1888. Mede uit naam der Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming ij de ziekte en het overlijden van onze lieve Moeder en Behuwdmoeder onder vonden, betuigen wij onzen liartelijken dank. Helder, 5 Juni 1888. Namens de Familie, J. HIN. Nationale Kies vereeniging te Den Helder. VERGADERING der Leden op Don derdag 7 Juni 1888, 's avonds 8 uur, in »Tivoli." Punten van behandeling Vaststelling Statuten en Huishoud, B.e- Verkiezing van leden des Bestuurs. Allen, die met de beginselen dezer Vereeniging instemmen, worden, in zoo verre zij nog niet zyn ingetreden, uitge- noodigd zich als leden te doen inschrijven by den Voorzitter W. J. HARMS, of by de leden van het voorl. Bestuur, C. A. BEUKENKAMP. G. E. KLOOSTERHUIS. H. J. ROMENIJ. T. MOOY. Algemeene Vergadering op WOENS DAG den 6en JUNI 1888, in het lokaal van den Heer BLOOS. Opening der Vergadering des avonds om 8 uur precies. Een getrouwe opkomst wordt verzocht. HET BESTUUR. H.H. Onderofficieren der Marine worden dringend uitgenoodigd VRIJ DAG 8 JUNI a. s. ter vergadering bij een te komen in de „Marine- Cantine". - Opening des namid. te 8 uren. Tandarts. Amerikaansche en Duitsche behandeling, volgens de Nieuwe Wet. Eiken Donderdag van 12 tot 1 uur, in het HOTEL DE TOELAST te Nieu- wediep. Adres te Amsterdam, Nieuwendijk b. d. Dam No. 241. Damrak 62, Amsterdam, is WOENSDAG 6 JUNI te Helder, Kerk gr acht 338, te consulteeren voor Tandheelkundige operatiën, vullingen en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 9—3 uur. biedt zich aan van buiten. Brieven worden franco ingewacht bij STAM, Groote Keet. Wordt gevraagd niet boven de 15 jaar. Adres Algem. Adv.-Bureau Stadermann. OevraagdL Adres Berkhout Co. gevraagd, niet beneden de 16 jaar, van den Hervormden Godsdienst; in een klein ge zin, van 's morgens 7 tot 's middags 1 uur en Zaterdags den geheelen dag, ge schikt om zindelijk en netjes te werken. Te bevragen Boekhandel Stadermann, Dykstraat, te Helder.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2