MANUFACTUREN, Wegens vertrek naar elders openbare verkooping. Be DenriaarierH. KWANT, te Helder, Advertentie n. Het naar Oost Indië bestemde transport onder officieren zal bestaan uit: 5 tweede botteliers, 3 eerste ziekenoppassers, 2 tweede ziekenoppassers en 5 schoenmakers, en den 18en Ang. a. s. van Amsterdam vertrekken per stoomschip Sumatra. Bij het instructie bataljon te Kampen zijn van I Januari1 Juli voor den dienst aangenomen 105 jongelingen, en van de pupillenschool en de instructie-compagnie overgenomen 23. In dat tijdvak gingen over naar de verschillende regimenten Infanterie 4 sergeanten, 167 korpor. en 10 soldaten; in het kader werden opgenomen II en, overleden zijn 2 militairen. Zr. Ms. monitor Luipaard, command. kapt. luit. t. z. L. Backer Overbeek; monitor Panter, luit. t. z. Ie kl. H. R. J. J. Thorbecke; stoom kanonneerboot Geep, luit. t. z. Ie kl. H. O. Feith en stoomkanon- neerboot Das, luit. t. z. Ie kl. L. C. Koster vertrok ken Zondag, begeleid door het schroefstoomschip Alkmaar, van IJmuiden naar Hellevoetslnis, al waar zij in goede orde aankwamen. Blijkens een bij het Departement van Marine ontvangen telegram is Zr. Ms. schroefstoomschip lBte klasse „Van Galen", onder bevel van den kapitein ter zee E. I. Baron van Heeckeren van Waliën, op zijn terugreis uit Oost-Indië naar Ne derland, den 13n dezer te Simonsstad (Kaap de Goede Hoop) aangekomen. Aan boord was alles wel. Z. M. heeft, met ingang van 1 Aug. a. s. be vorderd tot kap.-kwartierm. bij het korps marin., den le luit.-kwartierm. bij dat corps C. J. Ha zenberg. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prins Frederika, van Java, laatst van Gibraltar, gesleept door de «Her cules, passeerde 13 Juli Sint Vincent. Het stoomschip Sumatra, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 16 Juli Kaap Finisterre Marktberichten. Hoorn, 14 Juli. Tarwe f6,75 a 8, Rogge f3,75 a 4,50, Gerst f4 a 4,75, Haver f2,7b a 4, Erwten: Witte f8,25 a 10, Groene f7,25 a 12, Grauwe f9,25 a 14, Vale f6,50 a 14, Bruine Boonen f7,25 a 11, Karweizaad f 13 a 13,50, Mosterdzaad f 15,25 a 16, 19 Paar den f 60 a 150, 78 Schapen f 12 a 23, 27 Varkens f8 a 13, 60 Biggen f3 a 5, 45 Kippen f0,30 a 1,25, 6000 Kip-Eieren f3 a 3,50, 200 Eenden dito f3 per 100, 2000 koppen Boter 52 a 57 cent per kop. Alkmaar, 14 Juli. Aangevoerd: 5 Paarden f150 a 250, 17 Koeien en Ossen fl00al90, 24 nuclit. Kalveren f8 a 16, 29 Schapen fll a 20, 32 Lammeren f 6 a 10, 35 mag. Var kens f 13 a 16, 220 Biggen f5 a 8,50, 3 Bokken en Geiten f4 a 8, 4 Kleine Bokjes f 1 a 1,50, Boter per kop 75 a 85 cent. Kip- Eieren f3,50 a 4, Eendeneieren f 3 p. 100. Visscherijberichten. Nieuwediep, 16 Juli v.m. Aangebracht door de vletten 150 rog per stuk 54 tot 58 cent. 1 korder met 30 tot 70 kleine tong, rog, schar, 5 mand kleine schol voor f 33. N.ra. 1 blazer met 80 rog per stuk 59 cent. 17 Juli v.m. Van de vletten 80 stuks rog per stuk 57 tot 62 cent. Doorzilte zijn de schuiten nog in zee. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 14 tot 17 Juli. ONDERTROUWD: J. H. de Kok, timmer man, en J. M. Tielrooij. J. Haijer, koopman, en T. Amiabel. GETROUWD: Geene. BEVALLENG. C. Bernard, geb. Souge, d. N. de Waard, geb. Meerens, z. J. dcRuijter, geb. Mul, d. E. Kooger, geb. Scheffer, z. OVERLEDENA. Giltjes, 5 maand. J. J. Schoenmaker, 3 w. W. J. T. Jansen, 3 m. R. Kooger, 3 ra. Vervolg der Berichten. Men maakt zich ernstig ongerust over den heer J. F. Berk, hoofd der gemeenteschool no. 3 alhier. Genoemde heer heeft zich op Dinsdag den 3 dezer, ter gelegenheid der vacantie, op reis be geven, van hier via Amsterdam naar Kampen, doch is aldaar niet aangeko men. Men heeft sedert niets van hem vernomen en daarom is gisteren door zijue familie bij den commissaris van po litie aangifte gedaan van 't vermoeden, dat hem op reis een ongeluk is over komen. De heer M. D. Braspot, sluiswach ter alhier, heeft jl. Vrijdag door zgn be leidvol optreden ter redding van een kind dat in de Koopvaarderssluis was geval len, dat kind aan een anders wissen dood ontrukt. Jl. Zondag zjjn alhier aangekomen de Fransche oorlogsvaartuigen «La Mou- ette,«Sardine* en «Hareng, c het eerst genoemde langs het Gr. Noordhollandsch Kanaal van Amsterdam, de beide laatsten uit de Noordzee. Deze scheepjes zijn allen belast met de uitoefening van politie toezicht op de visschersvloot en hebben zich hier vereenigd om een paar dagen in onze haven te vertoeven. De «La Mouette" is een oude bekende en komt ons gewoonlgk eenmaal 'sjaars bezoeken; de Sardine* en de «Hareng* zijn hier echter voor de eerste maal. 't Zijn kotters van geringe afmetingen, klei ner dan onze loodsvaartuigen en dus aan merkelijk kleiner dan de «Argus," wien met de Alkmaar" onzerzjjds de bescher ming der visscherjj is toevertrouwd. De Fransche vaartuigen liggen in de Buitenhaven, ter hoogte van het Loods- gebouw. Door den Minister van Oorlog is ter kennis van de chefs der korpsen van het leger gebracht, dat hij uit het jaarverslag omtrent het Algemeen Depot van disci pline heeft ontwaard, dat de bepaling aangaande het niet dan bij uitzondering voor de tweede maal detacheeren van militairen bij genoemd Depót, doel heeft getroffen. Het groot getal soldaten, dat wegens feiteljjke insubordinatie voor den krijgsraad is gebracht en gevonnisd ge worden, trok 's Ministers aaudacht- Een dergelgk verschijnsel doet de vraag rjjzen, of de juiste weg tot handhaving der krijgs tucht wel altijd wordt gevolgd, en of er ook thans nog niet sujetten bij het Depót van discipline gedetacheerd worden of big ven, welke het beter ware spoediger uit de gelederen te verwijderen. Voor een arm gezin, dat in het vroege voorjaar van Texel was vertrok ken en te New-York door typhus werd aangetast, moest aldaar de openbare lief dadigheid worden ingeroepen. Pas was het gezin zooveel ellende te boven, of 't werd verrast met de tijding, dat aan den man een flinke erfenis ten deel was ge vallen. Men spreekt zelfs van een boe renhofstede in Zeeland met 60 hektaren vruchtbaren grond 't Spreekt van zelf, dat de landverhuizers opnieuw den vader- landschen bodem zullen opzoeken. Een haan te hebben die niet kraait, is zeker een bijzonderheid. Een Tesse- laar, die meende dat hem dit geluk was te beurt gevallen, had reeds een bericht gereed aan de dagbladen van Nederland, toen iemand de flauwiteit had ten aanhoore van het dier eens hanengekraai te laten hooren. De haan bewoog zijn kop eens links en rechts, en hg probeerde en pro beerde nog eens en owonderhij kraaide na enkele proeven even als een gewone haan. De teleurgestelde eigenaar stond overbluft, verscheurde het stuk papier, waarop in alle geuren en kleuren die «aardigheid* vermeld stond, en het Ne- derlandsch publiek had een Texelsch be richt minder te slikken. De onverbiddelijke stiptheid der ad ministratie. Dezer dagen ontdekte men, volgens »L. Dbl.", in het vermaarde «Hópital Wallon" te Leiden, dat de toe voer van duinwater was afgesneden we gens wanbetaling, omdat regenten ver hinderd waren geweest, hunne gewone halfmaandelgksche vergadering te hou den en «fiat betaling" te geven voor de quitantie Deze letterknechterij der ad ministratie had in een hospitaal ernstige gevolgen kunnen hebben gelukkig was er ditmaal geen dringende behoefte aan water en liep de zaak met f 5 boete af. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is voor den vuurtoren te Schevenin- gen aangespoeld een groote mast van een groot schip, dat vermoedelijk bg de jongste kuststormen moet vergaan zgn. De toestand van de vier slachtof fers van den te Ngmegen gepleegden moordaanslag blijft buiten verwachting gunstig, zoodat alle hoop bestaat, dat de gekwetsten het leven zullen behouden. Nu en dan ontmoet men somtijds zonderlinge namen. Zoo werd dezer da gen, naar men mededeelt, bg een Maat schappij een brief ontvangen van een sollicitant, die zeker een der zonderling ste namen draagt, die ooit gehoord zgn. De man teekende zich: >Kwaad>stieniet*. De «Prov. Gr. Crt." deelt mede, dat het bericht, dat aan een der conducteurs die bij het spoorwegongeluk te Ruiuer- wold gewond werd, thans in het zieken huis te Groningen de beide beenen zou den zgn geamputeerd, onwaar is. Geen der drie gewonde conducteurs wordt meer in het ziekenhuis verpleegd. Alleen be vindt zich daar nog de leerling-machinist, wiens toestand, op dit oogenblik althans, vrij redelgk is. Aan mej. Wolters, echtgenoote van den vroegeren halte-chef te Ruinerwold, den heer Wolters, thans te Zwolle werkzaam, is vanwege de Exploitatie-Maatschappg van Staatsspoorwegen f 25 toegezonden voor hare flinke houding en hulpvaardige en trouwe diensten, bewezen bg het spoorwegongeluk. Het lijk van den Vrijdagavond door de Scheveningsche stoomtram overreden persoon, is herkend voor dat van een steenhouwer te Delft, die familie te 's-Hage had bezocht. Hoe een visitekaartje aardig terecht kan komen. Voor eenigen tijd werd in Den Haag een visitekaartje met een adres ter bestemming Den Bosch ter post be zorgd. Dit kaartje reisde, om Den Bosch te bereiken, eerst naar Penang (N.-Indië), vanwaar het Juni vertrok om Zaterdag te zgner bestemming (via Brindisi) te arriveeren. Het port was door deze reis niet vermeerderd; het 1-cents postzegeltje scheen voldoende. In den nacht van 3 op 4 Juli jl. werden bij den horlogemaker Calmthout te Abcoude 33 horloges en andere gou den en zilveren voorwerpen door inbraak ontvreemd. Omtrent dezen diefstal en de opsporing der dieven, verneemt men het volgende In den voormiddag van 4 Juli ten 10 uur, deed de brigadier der rgksveldwacht te Abcoude aangifte van het gebeurde aan het hoofdbureau van politie te Am sterdam, waarop onmiddellijk de recher che onder leiding van den inspecteur- rechercheur le kl. H. J. C. Diederiks, aan het werk toog, met het gunstige gevolg, dat reeds te 12 uur van dienzelf den dag vele der vermiste voorwerpen in beslag werden genomen. De aanleiding tot deze ontdekking werd verstrekt door spoorwegbeambten te Ab coude, die des ochtends ten 4 uur op post komende, en met de zaak in keunis gesteld, uit de verschillende iudrukken van voetstappen in het zand nabij de woning van den beroofde konden cousta- teeren, dat minstens vier personen als de bedrijvers van den diefstal moesten wor den aangemerkt. In den avond van den zelfden dag werd te Amsterdam aangehouden zekere De Kok, naar aanleiding van wiens arresta tie den volgenden ochtend aan het post kantoor te Utrecht twee personen wer den aangehouden, verdacht van mede plichtigheid aan den diefstal, van wie één echter uit gebrek aan voldoend bewijs weder op vrije voeten werd gesteld. Yoor den ander, zekeren Ruyter, bestonden genoegzame termen om hem in hechtenis te houden. Door zgn arrestatie kwam de Amster- damsche politie tot de ontdekking, dat nog twee andere medeplichtigen naar Haarlem waren gegaan, waar zij in ge zelschap van vrouwen goeden sier had den gemaakt, van dat gedeelte van den buit, dat hun was ten deel gevallen. Bg nasporing aldaar bleek evenwel, dat de heeren ook Rotterdam met een bezoek hadden vereerd en vandaar naar Den Haag waren vertrokken om daar hun operatien te vervolgennaar het schijnt echter met niet te groot succes, want reeds op den 10 Juli jl. werd een hunner, zekere Bosch, ter zake van lade- lichterg, ter verantwoording geroepen. Deze vangst was weder de oorzaak dat Donderdag door de Amsterdamsche re cherche te Leiden werd aangehouden Petrus Johannes Demmers, die reeds langdurige tuchthuisstraf heeft ondergaan en die in het bezit werd bevonden van verschillende breekijzers, loopers enz., waarmede hij laatstelijk zgn operatiën volbracht. Op het oogenblik der arrestatie hield kg zich onledig met den verkoop van gutta-percha artikelen, vermoedelijk ook door diefstal verkregen. Deze Demmers is Vrijdag ook ter be schikking van de Utrecktsche justitie ge steld en Vrijdagmiddag zwaar geboeid, met de op hem bevonden corpora delicta door de Rgksveldwacht naar Utrecht over gebracht. Ter zake van den horlogediefstal te Abcoude zgn thans in hechtenis vier be kende en beruchte dieven, nl. De Kok, Ruyter, Bosch en Demmers, bg wie on derscheidene horloges en andere preciosa werden bevonden een gevaarlijke bende is dus voor geruimen tijd onschadelijk gemaakt, dank zg der Amsterdamsche politie, die met zooveel beleid en tact in deze is opgetreden. Tot aanvulling van het bericht omtrent de aanhouding der vermoedelijke daders dient, dat Demmers niet door de Am sterdamsche recherche te Leiden aange houden is, maar door de Leidsche politie, zonder dat bg haar een officieel bericht was ingekomen, dat die persoon moest worden aangehouden. De aanhouding geschiedde navolgenderwijs. Nadat aan den politieagent Poppen door een win kelier was medegedeeld, dat een onbekend man op verdachte wijze bladen gutta- percha trachtte te verkoopen, ging de politiebeambte ter recherche uit en had het geluk, den onbekende op te sporen. Toen de verdachte op het politiebureau was gebracht, herinnerde zich de wacht hebbende inspecteur van politie Pronk, eenige dagen te voren in een blad gele zen te hebben, dat zekere Demmers en Bosch te Haarlem horloges hadden ver kocht, afkomstig van den diefstal te Ab coude. Vandaar dat telegrammen wer den gewisseld tusschen de Leidsche, Haar- lemsche en Amsterdamsche politie, waar van het gevolg is geweest, dat Demmers onder sterk geleide naar Amsterdam werd overgebracht. Nog wordt Demmers ver dacht zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van biljartballen in een koffiehuis te Sassenheim. In de vereenigde zitting van de beide Kamers der Staten-Generaal, is gisteren door de minister van binnenl. zaken en van justitie een wetsontwerp aangeboden, waarbij II. M. de Koningin tot voogdes over prinses Wilhel- mina wordt aangewezen, terwijl zij wordt bijge staan door een raad van voogdij, waarvan 4 leden worden benoemd door Z. M. den Koning en 5 leden zullen zijn hooge staatsambtenaren, door de wet aangewezen. Voor het goederenvervoer werd tot dusver van de spoorbooten tusschen Enkhuizen en Sta voren weinig gebruik gemaakt; een groot be zwaar er tegen was, dat de spoorbooten niet in het doorgaand verkeer waren opgenomen. Dit bezwaar is nu opgeheven. Heden treedt een tarief in werking voor rechtstreeksch vervoer van goederen, vee, enz. tusschen de stations van de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen en die der Hollandsche IJzeren Spoor wegmaatschappij via EnkhuizenStavoren. Uit een brief uit Kotta-Radja, dato 7 Juni, van een dame wier echtgenoot te Atjeh gestationneerd, later door haar ge volgd werd, deelt men het volgende mede Ik ben maar wat big dat ik hier ge komen ben. We hebben hier een heer lijk huis en van onveiligheid hebben we tot nog toe nog niets bemerkt, want 't is hier alles zeer bezet met schildwachten en telkens gaan er patrouilles rond. Zelfs als G. de wacht in het hospitaal heeft en ik alleen thuis ben 's nachts, ben ik niet bang. Ik sluit dan wel alles vroeg af, maar als ik dan maar zeker weet dat alles goed afgesloten is, slaap ik heel rustig. Het eenige wat het hier minder pret tig maakt is dat alles zoo vreeselijk duur is. De bedienden, die op Java f 8 in de maaud krijgen, moeten hier f 15 hebben, en mijn huisjongen zelfs f 17.50. Nu heb ik vier bedienden, twee baboes, een kokkie en een jongen, te zamen voor f62 50 in de maand. Dus dat is een sommetje. Dan is alles hier even duur, kippen die op Java 25 cents kosten, kosten hier 75 cents en een gulden, en zoo is het met alles wat men op de passar koopt. De passar is de markt, en daar wordt alles door de Atjehers heen gebracht en verkocht. Natuurlijk mogen daar alleen de zoogenaamde bevriende Atjehers ko men. Eieren zgn hier ook duur. Op Am- barawa had ik er soms 15 voor een kwartje en hier niet meer dan vier of vgf. Alleen de winkels zgn hier niet veel duurder dan ergens anders. Men heeft hier vier mooie Hollandsche toko's, waar men van alles krijgen kan, dus dat is bepaald heerlijk. Vooral in 't begin, toen ik pas hier was, gingen we veel naar de toko's, maar als dan op 't einde van de maand de rekeningen komen, valt 't altijd tegen, en daarom heb ik maar besloten er vooreerst niet heen te gaan. Wat het klimaat betreft, dat is hier erg warm, maar nu hebben we regentijd, dus gaat het nog al. Toen ik hier pas kwam vond ik het verschrikkelijk warm, maar toen hadden we ook toevallig erg warme dagen. De Staatscourant van 17 Juli meldt: Betreffende de onlusten in Bantam is bij het departement van koloniën, onder dagteekening van den 16n Juli, nog het volgende telegram van den Gouverneur- Generaal van Nederl.-Indië ontvangen: Mede vermoord te Tjilegon zoutpakhuis meester Bachet, boormeester Grondhout en diens vrouw. Rust sedert niet ver stoord, kan hersteld geacht worden. Pa trouilles hebben vele verdachten, waaronder handjies, opgevat, maar de leiders nog niet. Kampong Dedji wordt vermeld als brandpunt. Omtrent oorzaak onlusten nog geen bestemde rapporten. Ik vermoed vonnissen inlandsche rechtbanken en daarop gevolgde geestdrijverij. Veroordeelde adsis- tent-wedana was, na openbreken gevan genis, aanvoerder der muiters. Resident gelooft voorhands de zaak niet van uit gebreide beteekenis. Onverklaarbaar dat plaatselijk bestuur geheel onkundig was dat er iets broeide. Ik zend den direct, van binnenlandsch bestuur Van Vleuten tot onderzoek. De Haarlemsche correspondent der »A. C." schrjjft «Een kleine drie maanden geleden, werd bg publicatie bekend gemaakt, dat het speel- en slagwerk van de Groote of St. Bavokerk voor eenigen tgd wegens re paratie zou stil staan. Nu, geslagen heeft de klok aldoormaar spelen doet zij nu nog niet. En waarom niet? Omdat de reparateur een drietal nieuwe klokken maar niet op toon kan krggen en onze klokkenist weigert een melodie op het carillon te zetten, voordat dit wèl het geval is. Na dus eerst gedurende een drietal jaren te hebben kunnen genieten van het «Iö vivat", hebben wij nu een tijdperk waarin onze klok niets te hooren geeft, dan het doffe gebrom van haar slagwerk. En dat is op den duur ook niet prettig, vooral niet als men weet, dat voor de reparatie reeds een hand vol geld is besteed en men het vooruitzicht heeft, nog in lang geen waar voor zijn geld te krijgen". Uit den Oranje-Vrijstaat komt be richt, dat de President dier Republiek, de heer Brand, Zaterdagavond onver wachts is overleden. Voor eenigen tgd werd te Rome dicht bij het Falconieri-paleis een jonk man dood op straat gevonden. Men bracht hem naar het doodenhuis, in de ver wachting dat weldra zgn familie zich zou aanmelden maar er verliepen twee da gen, zonder dat er iemand kwam. Op den derden dag, kort vóór den tgd der begrafenis, kwam er een oudachtige vrouw, die een fraaie krans van witte rozen op de lijkbaar legde. Zij werd door een wachter aangehouden, en moest voorloo- pig daar blijven. Bg de lijkopening bleek, dat de doode vergiftigd was met arseni cum. Men hoopte nu van de in hechte nis genomen vrouw iets naders te verne men. Zij legde ook voor het gerecht een volledige bekentenis af. De doode, Luigi Veluda genaamd, was haar man. Hij was 34 en zij 54 jaren oud. Zg trouwde met hem in 1886, toen hg een uitgeteerde bedelaar was, die pas een vonnis van zes jaren had ondergaan. Zg was toen een rijke weduwe. Een jaar lang toonde Luigi, die de vrije beschik king had over het geld zgner vrouw, zich dankbaar. Maar plotseling werd hij haar ontrouw. Een buurvrouw ried haar aan, hem een «liefdedrank" in te geven, welke deze, toen haar man ontrouw was, ge holpen had. De vrouw mengde toen van dien drank in Luigi's soep, driemaal meer dan was voorgeschreven, omdat hij zooveel sterker was dan andere mannen, en het gevolg was, dat de man weldra, onder hevige pijnen, hun woning uitliep. Zg zag hem niet terug dan in het doodenhuis. Na die bekentenis zonk de vrouw, over stelpt van smart, voor hare rechters op de knieën en riep: «laat mij dooden en leg mg in het graf bij mgn geliefden man". Hardnekkig weigerde zg de vrouw te noemen, van wie zij de «liefdedrank" gekregen had. «De arme vrouw meende het goed met mg", sprak zij, «en als ik mgn man niet meer gegeven had dan zij aanried, dan zou hij mg misschien weder, als vroeger, aan het hart gedrukt hebben". De beschuldigde werd veroordeeld tot vier jaren dwangarbeid. Een Kruis, een Kruisken. Zoo noemt men het dagelijks, als ie mand de eene of andere onaangenaamheid zijn geheele leven heeft mede te dragen. Deze beteekenis wordt sedert aloude tijden aan het woord gehecht. De vernuftige Brabantsche volksdichter, Adriaan Poor ters, die in de 17de eeuw leefde, heeft reeds op de vraag„Wat is een kruis ken"? het volgende antwoord gegeven: Een kruisken is een recht houtje en en een dwars houtje die maken een kruis ken te zamen. Iemand is rijk, dat is een recht houtje, maar hij heeft niet één uur gezondheid: dat is een dwars houtjezamen een kruisken. Iemand is gezond als een visch: dat is een recht houtje, maar hg heeft niet te eten: dat is een dwars houtje; idem een kruisken. Iemand is wèl getrouwd: dat is een recht houtje, maar hg krijgt geen kinde ren dat is een dwars houtjeidem een kruisken. Iemand heeft zonen recht van ljjf en leden: dat is een recht houtje, maar zg loopen in 't wild en zgn echte losbollen dat is een dwars houtje, idem een kruisken. Iemand heeft een vrouw, mooi als een engel: dat is een recht houtje, maar het is een kiekenlioofd, een lantaarn zonder licht: dat is een dwars houtje; idem een kruisken. Haman is de gunsteling van Koning Ahasveros; hij zit aan tafel nevens Zijne Majesteit: dat is een recht houtje; maar Mordeehaï doet hem geen eerbiedenis: dat is een dwars houtje, idem een kruis ken en toen Haman zich over dat kruis je vergramde, is het hem een kruisken geworden, vijftig el hoog, waaraan hij is opgehangen. zal aldaar, voor het Winkelhuis van den Heer A. ENGLANDER, Kanaalweg I 149, op Dinsdag den I7en Juli a.s, en de vol gende dagen, telkens des namiddags ten 2 ure, publiek presenteeren te verkoopen van eene belangrijke partij Wollen en Katoenen bestaande uit Roode en Blauwe Baai, Bever, Flanel» Wafelbaai, gekleurde en zwarte Paramat, Thibet, Luster, Merinos, Indigo- en andere Japonstoffeu, ongebleekt Katoen, Cher- tings, Baptist, Oogjes- en Blokjesgoed, Friesbont, Beddebont, Meubelchits, Buks- king, Dameslaken, Witte Goederen, Pilow, Engelsch Leer, Tricot Onder-Goederen, Machine- en andere Garens, Band, Sajet, Knoopen, Brei- en Haak-Katoen, Zgden, Lint, Bloemen en Veeren, Kleermakers- Fournituren, Karpetten, Vloerzeil, enz enz. Alles ter voorschreven plaatse op de verkoopdagen, van af 's morgens 10 ure, te bezichtigen. Ondertrouwd J. HARJER en T. AMIABEL. Helder, 13 Juli 1888. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd J. PAARLBERG, van den Helder, Weduwn. van A. Wijn, M. W. BOERS^van Utrecht). Utrecht} Juli 1888' Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze eenigste Zoon JAN, in den aanvalligen leeftjjd van bijna 12 jaren. Wieringen, 14 Juli 1888. S. STRAND. M. STRAND-EVERS.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2