Adver tentiën. l)e luit. t. z. Ie kl. G. J. 81uyterman, dienende aan boord Zr. Ms. schroefstoomaehip Johan Wil lem Friso, wordt met 6 Aug. a.a. op non-act. geBteld en op genoemden bodem vervangen door den luit. t. z. Ie kl. C. J. G. de Booy. Blijkens bij het departement van Marine ont vangen telegram, beeft Zr. Ms. instructieachip Nautilus, onder bevel van den kapt.luit. t. z. P. C. Pabat, den S3aten dezer Chriatiania verlaten. Aan boord was alles wel. Naar men verneemt, zal Zr. Ma. achroefatoom- schip le kl. Johan Willem Friso binnenkort gereed zijn, ter aanvaarding zijner reia naar Weat-Indië. De raromonitora Luipaard, Hyena en Panter, en de atoom-kanonneerbooten Dufa, Hadda, Daa en Geep zijn van Hellevoetsluis bet „Haringvliet" opgestoomd. Het naar Oost Indië bestemde transport machi nist-leerlingen le klasse ten getale van negen zal 18 Aug. a. s. per stoomochip „8umatra" van Amsterdam vertrekken, onder bevel van een machinist late klasse. De voormalige dirigeerende officier van gezond heid der le kl. dr. F. J. van Leent, thans in specteur van den geneeskundigen dienst der zee macht, heeft een belangrijk rapport uitgebracht over de luchtververaching aan boord van Zr. Ma. schepen, speciaal wat de moderne typen van oor logsvaartuigen betreft. Kapitein J. D. A. Rahder, van het 5e bat. le reg. inf. alhier, ia overgeplaatst bij het le bat. 8e reg. inf. in garnizoen te Doesburg. Behalve de machinist 2e kl. J. Verschoor, reeda te Marseille gedebarqueerd, ia Vrijdag per stoomschip Sumatra uit Oost-Indië te Amsterdam aangekomen een transport, bestaande uit 1 boots man, 1 bootsmansmaat, 2 kwartiermeesters, 1 lichtmatroos en 4 vuurstokers. Het practisch eind-examen der adelborsten van het oudste studiejaar voor de commissie, onder presidium van den gepensionneerden vice-admiraal F. A. A. Gregory, is geëindigd- In afwachting hunner benoeming tot adelborst le kl. bij de zeemacht, zijn zij met onbepaald verlof vertrokken. Met ingang van 21 Juli is de huistimmerman bij 's rijkswerf te Willemsoord, A. F. Limonard, bevorderd tot opzichter der conserveerders. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Koningin Emma vertrok van Batavia naar Amsterdam 21 Juli. Het stoomschip Prins Frederik, van Gi braltar naar Amsterdam, gesleept door de sleepboot Hercules, werd volgens telegrafisch bericht 20 Juli gepasseerd op 50° NBr. en 8° WL. Het passeerde 22 Juli Oussant. Het stoomschip Prinses Wilhelmina vertrok 21 Juli van Amsterdam naar Batavia. Marktberichten. Alkmaar 21 Juli. Aangevoerd 1 Paard f90, 7 Koeien en Ossen f130 a 210, 16 nucht. Kalveren f8 a 14, 1 Ezel f25, 44 Schapen f 10 a 18, 24 Lammeren f4 a 10, 43 magere Varkens f 13 a 16, 231 Biggen f5 a 8, 2 Bokken en Geiten f3 a 7. 1 kiein Bokje fl a 1,50, Boter per kop 30 a 90 cent, Kip-Ei eren f3 a 3,75. Eend-Eieren f3 per 100. Hoorn, 21 Juli. Tarwe f 6,25 a 8, Rogge 13,25 a 4,50, Gerst f3,75 a 5, Haver f2,75 a 4, Erwten: Witte f7,25 a 8, Groene f9,25 a 12, Grauwe f9,25 a 14, Vale f7 a 13, Bruine Boonen f7,25 a 11,50, Karweizaad f 13 a 13,50, Mosterdzaad f 15,25 a 16,50, 120 Schapen f20 a 28, 33 Lammeren f5 a 8, 3 Kalveren f 12 a 20, 40 Varkens f7 a 13, 60 Biggen f3 a 7, 20 Kippen 50 a 110 cents, 3500 Kipeieren f 3,25 a 3,50, 300 Een den dito f3,15 per 100, 1100 koppen Boter 55 a 62 cents per kop. Visscherijberichten. 23 Juli v/m. 4 Ostenders, no. 56, 82, 108 en 214, met 300 tongen, 240 kl. id., tarbott., schol, scharren en ponen, voor f207.62. 16 korders met 214 tongen, p. st. 35 a 40 ct. 23 a 300 kl. tongen, p. st. 10 a 15 ct. 1 a 2 m. scharren, p. m. f 2. N/'m. 1 Engelsche kotter met 130 tongen, 4 tarbotten, kl. schol, scharren en ponen, te zamen voor f85. 24 Juli v/m 8 u. 1 blazer met 50 roggen, p. st. 54 ct. 28 korders met weinig vangst, 8 a 58 tongen, p. st. 35 a 40 ct. 10 a 65 kl. id. 10 a 15 ct. 1 a 2 manden scharren, p. m. f3.1 a 3 m. kl. schol, p. m. f2.50. De overige schuiten nog in zee. 328ste Staats-Loterij. le klasse. le lijst. No. 15418, f5000. No. 5307, f2000. No. 20804, f1500. No. 5980 en 11965, elk f 1000. No. 7898, f400. No. 9990, f200. No. 5354, 14009, 16563, 16884 en 19300, elk f100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 20 tot 23 Juli. ONDERTROUWD: R. Groot, smid, en A. Langhorst. GETROUWD: S. Hofman en C. Leuw. c J. Jz. Veen en G. Forraer.L,..L.-F§§8&£*&. »TÏ? .Posthumus. O.'Buis en M. de Ruijter. D. en daef^yö^l'-fen S. J. Verbeek. G. Beneker en o. Verschoor. BEVALLEN: S. Gorter geb. Mens, d. J. Tissing geb. Zwier, d. A. J. Adriaanse geb. Vergouwen, z. C. H. Cornelisse geb. Rijk, d. M. Bethlehem geb. Langedijk, z. M. d. Boer geb. Zwier, z. J. II. Graafland geb. Schriel, d. G. Edcns geb. Smid. d. J. M. Dito geb. Brau- tigam, d. H. J. van Daalen geb. Koopman, z. OVERLEDEN: N. Butter, 29 j. L. Kleinjan, wed. van H. A. van Ooijen, 68 j. Een leven loos aangegeven. G. Velt, wed. van M. Oetel- mans, 80 j. W. de Kok, 24 j. Een levenloos aangegeven. G. Westerbaan, 2 j. Vervolg der Berichten. Ter gunste van de benoeming van den a heer Jhr. E. A. D. E. van Franckenberg en j,e Proschlitz, tot burgemeester dezer gemeente, op \ir£cAceFl 8ed°rt j-k Vrydag alhier een adres dut Arthur Naar wij vernemen zal dit uit-'aan om eéüi* reC(,s een aantal handteeke- geraerkt was ik ^eldra aan Z. M. den Koning By den heer J. G. R. Vos, presid. der Plaatselijke schoolcommissie alhier, is ingeko men een schrijven van den heer T. Bolwerk, alhier, houdende verzoek om steun tegen de vergunning, door B. en W. verleend aan tnej. de wed. Groen, tot stichting eener bokking- rookerij. Gelijk verzoek is ook gezonden aan den hr. F. J. Poutsma, districts-schoolopziener te Haarlem. De inhoud dezer missives berust op het feit, dat de bedoelde rookery in de nabijheid der gemeente-scholen no. 7a en 7b zal worden gesticht. O. i, komt men hiermede wel wat achteraan want zooals men weet is door B. en W. in dertijd gebruikelijke oproeping in de couranten gedaan. Toen kon men bezwaren indienen. De Raad zal nu toch moeielyk op een eens genomen besluit kunnen terugkomen. J.l. Zaterdag is alhier op het terrein, waai- de facaliën gebracht worden, in »het Brakkeveld", »een koe verbrand". Ter con sumptie was het beest hier aangevoerd, maar een zeer te prijzen nauwlettend toezicht was oorzaak, dat het dier die bestemming niet mocht bereiken. Het toezicht op de hier in te voeren verbruiksartikelen was sedert lang niet meer schitterendhet hier bovengenoemd feitelyk bewijs van herleving dezer met de volksgezondheid zoo nauw verbonden commis sie, mag een gunstige gebeurtenis genoemd worden. Omtrent het artikel, hierboven ge noemd, werden reeds lang woorden gefluisterd, die weinig aan het Edel Rund kon doen gelooven. Sedert den jare 1871 werden alhier ge durende den winter geregeld Volksbijeenkoms ten gehouden, vanwege het departement Hel der der Maatschappij tot Nut van 't Alge meen. Die bijeenkomsten vielen zeer in den smaak onzer plaatsgenooten, want steeds had de Commissie van Bestuur een stampvolle zaal, ja, het gebeurde meermalen, dat men twee avonden achtereen hetzelfde programma moest opvoeren, zoo groot was de belangstelling van het publiek. Steeds heerschte er een uitmun tende orde, steeds merkte men er een alge- meene aandacht op, zelfs wanneer, zooals in den afgeloopen winter, een der sprekers een wetenschappelijk onderwerp (de Volksgezond heid door dr. Hennes) behandelde, 't Bestuur wist altoos het aangename aan het nuttige te verbinden en van de Volksbijeenkomsten kan steeds met volle recht gezegd worden«ze zijn wèl geslaagd." Zoo dacht echter het Be stuur van het plaatselijk Nuts departement er niet over, toen het in de vergadering van 20 dezer voorstelde om dezen in bloeienden staat verkeerenden tak van werkzaamheid, ten doode te doemen, 't Bedoelde Bestuur meende, dat er wel eens andere personen kwamen, dan die waarvoor de bijeenkomsten bestemd waren, en dat er niet de noodige orde heerschte, daar om werd voorgesteld de Volksbijeenkomsten op te heffen. En ze werden met 11 tegen 6 stemmen werkelijk opgeheven, nadat eenige vrienden en voorstanders der bedoelde bijeen komsten het voortbestaan ten zeerste hadden aanbevolen. Hun stryden was te vergeefs. Wij meenen, dat er velen zullen zijn, die dit besluit met leedwezen zullen vernemen, en die van gevoelen zijn, dat het organisee- ren van nuttige Volksbijeenkomsten geheel en al ligt op den weg eener Maatschappij, die zich den naam geeft werkzaam te zyn «tot nut van 't algemeen". Zondagavond werd 't kermisfeest van 't College «Entre Nous" in den tuin van Tivoli herhaald. Prachtig zomerweder maakte 't verbljjf aldaar niet alleen moge lijk, maar zelfs aangenaam. Talrijk waren dan ook de bezoekers, die zich niet minder amuseerden dan de vorige maal. Tot laat in den nacht duurde de pret voort. De jongeheer P. Vermeulen, leerling de school met den Bybel alhier, in de afgeloopen week met goed gevolg het toelatingsexamen af voor de eerste klasse van het Gymnasium te Zet ten (Geld.) In tegenwoordigheid der plaatselijke commissie voor de Noord- en Zuid-Holl Reddings-Maatschappij, heeft Vrijdag 1.1. een proeftocht op de Noordzee plaats gehad met de nieuwe reddingsvlet, door den scheepmaker J. Zwanenburg te Texel vervaardigd. Deze vlet, die gestationneerd is achter de Westen, ziet er keurig uit en Voldeed goed. Bjj eenigszins onstuimi ger golfslag zou hare zeewaardigheid wel licht nog beter zijn gebleken. 't Schijnt, dat zich tegenwoordig allerlei vreemde, en daaronder zeer ge vaarlijke visschen in de Noordzee bevin den. Nabij Terschelling is in de vorige week een zeer groote roofvisch gevangen, met den kop van een haai, zware vleesch- vinnen, 't lichaam van een grooten zee duivel, en een langen, vleezigen, ronden staart met platliggende staartvin. In den bek zitten platen met tanden gewapend en Cp-uét feliaag^zit een rjj v.rn lange en stevige stekels, 't Dier was dood, toen men het aan wal had, anders was het opgezonden naar Amsterdam. Vrgdag moest A. van Zjjl, Rapen burg te Amsterdam, een celstraf begin nen van 4 maanden. De politie, die hem in hechtenis kwam nemen, deinsde ver schrikt terug, omdat van Zjjl in ziju kel derwoning met een mes aan de keel stond, dreigende zich te zullen dooden zoo iemand hem naderde. De agenten brachten rapport aan het bureel, waarop de commissaris der sectie naar Van Zjjl ging, die zich in zjjn bed gebarricadeerd had. De commissaris liet den procureur-generaal weten wat er gaan de wasdeze gaf last den man uit zijn woniug te halen. Bjj de nadering der politie bleek dat Van Zjjl zich in zjjn bedstede had gewurgd. Op 31 December jl. waren te Schie dam 362 brandergen, benevens 4 stoom- branderijen, 27 distilleerdergen en 1 al- coholfabriek. Naar het buitenland werden 57,924 hectoliter gedistilleerd uitgevoerd, tegen 48,734 hectoliter in 1886. Naar Enge land werden uitgevoerd 56,207,97 kilo gistde uitkomsten der jeneverstokergen, alsmede die van den gisthandel, waren het vorige jaar zeer onbevredigend. Z. M. heeft met ingang 1 Aug. a.s. aan A. Smit, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als burgemeester der gem. Vlissingen. Uit Harlingen wordt gemeld, dat de persoon, die zijne vrouw met een scheer mes verscheidene wonden toebracht, op bevel van den officier van justitie weder op vrije voeten is gesteld, aangezien de toegebrachte blessuren maar vleeschwon den zijn, wordt het geval als mishande ling en niet als poging tot moord be schouwd. Gisteren nacht heeft de vrouw nog al zwaar koorts gehad, maar anders gaat het wel. Een waardig gemeeute-hoofd Woensdagnacht werd door de politie te Amsterdam in arrest genomen de heer P. d. R., burgemeester van een kleine Zuid-Hollandsche gemeente, die in staat van dronkenschap, weigerde in een drank huis op den N.Z. Voorburgwal zijn ge maakte verteringen te betalen, waardoor heel wat opschudding gemaakt en de po litie ter assistentie geroepen werd. Een steenhouwer te 's Hertogen bosch heeft in dronkenschap een agent van politie zoo ernstig mishandeld, dat deze waarschijnlijk aan de gevolgen zal overig den. De dader is gearresteerd en zal zijn kwaden dronk waarsshgnlijk moe ten boeten met eenige jaren gevangenis straf. De Standaard verneemt dat de voor- loopige commissie, die zich onlangs vorm de tot het oprichten van een dronkaards- asyl, in haar laatst vermelde circulaire zich bljjkbaar niet te vergeefs tot het Nederlandsche volk heeft gewend. Uit alle oorden des Lands en uit alle maat schappelijke kringen werden bljjken van instemming ontvangen, vooral natuurlijk van psychologen, doctoren, kantonrech ters en zooveel anderen, die in hun ambt of beroep bijna dagelijks de verschrikke lijke verwoesting kunnen waarnemen, die het misbruik van sterken drank op li chaam en geest en niet minder in heel den familiekring van den schuldige aanricht. Uit Bergen-op-Zoom wordt medege deeld, dat de kolonel Hardenberg van zijne inspectiereis over de gedetacheerde bataljons Zaterdagavond is teruggekeerd. Menigmaal gaf hij zjjn tevredenheid over de houding der troepen te kennen. Hij gaf in Middelburg zjjn bewondering te kennen over de dressuur der militaire ging uiteenzette vau een nieuw soort van bom, een reusachtige machine, die met dynamiet en glasscherven gevuld en be stemd was »om de martelaren te wreken*. Chelbowa ontkende, dat men plan had gehad, meuschen te dooden, maar niemand gelooft, dat de anarchisten zooveel moeite en kosten zouden besteden enkel om huizen in de lucht te doen springen. Chel bowa ontving les van Hrouck in 't maken van bommen, maar kreeg berouw vóór hjj het „handwerk" kende en wierp de grondstoffen in een put. De politie weet nog niet welke waarde zij aan Chelbowa's verklaringen moet hechten, daar zijn bekentenis alleen ge schiedde op voorwaarde, dat men hem zelf niet zou vervolgen. Een Engelsch uitgeverssyndicaat heeft, volgens „Truth," Sir Morell Mac- kenzie aangezocht om een boek te schrij ven over de ziekte en de behandeling van den Duitschen Keizer Frederik, en hem voor dat werk waarvan 50,000 exem plaren gedrukt zouden worden £5000 (f90,000) geboden. De dokter heeft echter het aanbod geweigerd. Volgens een berichtgever van Daily News, die de jongste Engelsche vlootma- noeuvres bijwoonde, is het leven op tor pedobooten alles behalve aangenaam of gemakkelijk. Bij het ruwe weder .van ver leden week kon men niet op die booten slapen of koken. Vier man van de Invin- cible" werden over boord geslagen en een hunner verdronk. De ontmoeting tusschen de beide machtige vorsten van Europa, moet zeer harteljjk geweest zjjn en als een belang rijk feit wordt medegedeeld, dat op het jacht van den Russischen keizer, keizer Wilhelm een langdurig gesprek heeft ge voerd met den Russischen minister von Giers en keizer Alexander met den mi nister van staat, graaf Herbert von Bis- mark (door velen reeds Bismarck II ge noemd). Daarna hadden beide vorsten een tête a-tête. Wat er verhandeld is, valt niet te melden, maar in het alge meen kan worden gezegd en met vrij veel grond, dat het doel der samenkomst be reikt zal ziju als beide vorsten de voor naamste punten vaststellen tot een alge- meene toenadering wat misschien reeds is geschied waarna op de staatslieden de taak rust die punten uit te werken en er vorm aan te geven om aldus te komen tot een politiek, die Europa een voortdurenden vrede verzekert. Wat nu die punten betreft vallen na- tuurljjk niets dan gissingen te maken, die, zonder eenigen grond, tot niets kun nen strekken dan om verkeerde opvat tingen te geven. De RusRische bladen spreken de over tuig*1^7#» Fdat door de keizersbijeenkomst ^^9®Oomantische geschiedenis wekt f 7' udustriëele kringen te Berljjn n VnAr 23 in.rpn sf.bftiddft Vóór 23 jaren scheidde Victoria R., thans aan het y 'P> Baan Ifjjdperk voor den vrede aan- honden, die reeds op groote afstanden ^Slweg berichten overbrachten en aan de tirajr* -<$MOS, leurlinie patronen uit de caissons wkv# te verstrekken. Een grootmoeder wandelde met haar kleinkind langs het Vreeburg te Utrecht. Eensklaps kreeg het kind lust ook eens in den draaimolen te zitten en grootmoeder, evenals alle grootmoeders zeer toegeeflijk, stapte met moeite den molen in omdat het kind te jong was om alleen te zitten. Grootmoeder had er niet op gerekend, dat zij sinds haar jeugd eenige jaartjes ouder was geworden, zoodat het gevolg was, dat zij al spoedig door het draaien zoo duizelig werd, dat zij uit den molen sloeg. In een poffertjes kraam werd haar de noodige hulp ver leend. Te Siebengerwold (L.) is door de justitie een onderzoek ingesteld naar aan leiding van het overigden van een kind van 6 weken. Het gerucht loopt, dat het den hongerdood zou gestorven zijn, en bezwarende getuigenissen zijn afgelegd tegen de stiefmoeder. Een lichtzinnig en schatrijk jong- mensch te Berlijn ging dezer dagen de weddenschap aan een bankbiljet van 100 mark niet alleen onaangeteekend, maar in een open enveloppe als drukwerk naar een vriend in Keulen te zenden. De met een postzegel van cT pfenning gefrankeerde kostbare zending is in han den van den geadresseerde gekomen. Zaterdagavond is een deel der Bel gische Koninkljjke stallen, gelegen in de "Rue de Namur, onmiddelljjk achter het paleis van den graaf van Vlaanderen, door het vuur vernield. Bjj het eerste alarm, toen de vlammen boven het paleis zichtbaar werden, meende men niet anders of dit stond in brand, maar de vorsteljjke woning is geheel onbeschadigd gebleven. De brand is ontstaan op de fourage-zolders, in den linkervleugel van het gebouw, die geheel vernield is. De daaronder staande galakoetsen zijn intjjds geborgen kunnen worden, terwijl de paarden, die in den rechtervleugel stonden, slechts gering ge vaar geloopen hebben. De braudweer was is één uur tjjds de vlammen meester, echter eerst nadat zjj een schade hadden aangericht, welke op ongeveer f 100,000 fr. geschat wordt. Chelbowa, een van de gevangen genomen anarchisten te Chicago, heeft bekend, dat de bekende Hronck hem in zjjn geheimen inwjjdde en de vervaardi- mevrou. hoofd eener groote fabriekszaak, van ha ren man, die het met een danseres hield en haar slecht behandelde. Grootmoedig stond zij hem een deel van haar vermo gen af. Ze begon met het overschot hare thans bloeiende zaak en hoorde van R., niets meer. In het begin der vorige maand nam zij een jonge naaister in dienst, wier beeldschoon gezichtje haar bekend voorkwam, zonder dat zjj het thuis kon brengen. Veertien dagen ge leden verscheen het meisje met roodbe- kreten oogen en zij antwoordde op de deelnemende vragen der dame, dat haar vader, reeds een jaar lang bedlegerig, door een beroerte getroffen, op het uiter ste lag. De medelijdende vrouw ging mede om den zieke te bezoeken en her kende tot haren schrik haar voormaligen man, die haar zjjnerzjjds niet herkende. Met beleid vragen doende, kwam sg van hem te weten, dat hg indertijd met zjjn danseres gehuwd en naar Amerike gegaan was. Daar was het hen slecht gegaan en de vrouw na de geboorte van een dochtertje gestorven. Langzamerhand had hjj alles verloren en eindelijk was hjj ziek met zjjn kind onder een aangenomen naam naar Berljjn teruggekeerd. Trouw heeft mevr. R. den ongelukkige nog een paar dagen opgepast en nu zijn kind als hare dochter formeel aangenomen. Dezer dagen vonden eenige dorps muzikanten bij Annaberg, in Saksen, een boschwachter dood in zijn bloed liggen, bljjkbaar door een strooper neergeschoten. Ijlings er bijgehaalde houtvestersbedienden ontdekte in de nabjjheid bloedsporen, en vonden in een dicht boschje bjj een vetten reebok het Ijjk van den strooper, een werk man uit een Boheemsch grensdorp. Zijn afgeschoten geweer lag naast hem. De man was, na den boschwachter te hebben ver moord, met zjjn buit in allerjjl gevlucht en, struikelende, met zjjn slaap op een uitste kenden afgebroken wortelstronk gevallen, zoodat hij op de plaats dood bleef. Ho© men aanstaande huisvrouwen op proef stelt! Een jonkman had kennis gemaakt met een allerliefst meisje, dochter van een zeer gegoede familie, en was tot over zijn ooren op haar verliefd. Daar zjjne genegenheid beantwoordt werd, de maatschappelijke positie der familie van het minnend paartje tamelijk gelijk stond en zelfs de gewichtige geldkwestie hier geen beletsel was, stond de vervulling der weder- keerige wenschen eigenlijk niets in den weg dan een «oude jongeheer van een oom". Zoo als men in de politiek zegt, moest deze alleen uit principe worden geraadpleegd. De goede oom had namelijk in zijn jeugd eens een te leurstelling in de liefde ondervonden; hij was uit overtuiging ongetrouwd gebleven en ge droeg zich sedert een openbaar vjjand van het huwelijk. Dat men acht moet slaan op ae opinie van een bloedverwant die in staat is zijn be schouwing met driemaal honderdduizend voor treffelijke, klinkende gronden te bevestigen, dit spreekt wel van zelf. De op hoop levende hu- welijks-candidaat deelde zjjn besten oom dus zijn plan mede en verzocht hem toestemming, om den beslissenden stap te mogen doen. Nadat de oom met voorbeeldeloos geduld het relaas van zijn neef had aangehoord, vroeg hij, in plaats van eenig antwoord te geven, den jonk man een zijner handschoenen, bekeek dien nauwkeurig en gaf hem toen 't verliefd jong- mensch terug met de woorden: wVan daag zeg ik ja noch neen. Daaren tegen moet ge mij op uw eerewoord beloven, dezen handschoen bij uw eerste bezoek ten huize van uw meisje te laten liggenen wel op die wijze dat uwe Emma dien noodzakeljjk moet vinden. Als ze u dien dan weer terug geeft, breng je hem mee en zal ik je bescheid geven". De neef zette groote oogen op, en wilde vragen hoe hij dit moest opvatten. Doch de oom liet zich niet verder uit, maar verlangde eenvoudig strikte gehoorzaamheid. De jonkman deed zoo als hem bevolen wasen keerde na drie dagen met den handschoen terug. De oom bekeek het corpus delicti aandachtig en vroeg«heeft uwe beminde u dien handschoen zelve teruggegeven?" «Ja zeker, oom, en zij heeft er de opmer king bijgemaakt, dat ik wel wat netter hand schoenen mocht dragenwant dat een elegant jongmensch geen gescheurde handschoenen mag hebben". »Best!" antwoordde de oom. »Nu, Eduard, mijn toestemming voor je huwelijk krijg je niet! »Maar oom-lief!" riep de neef verbaasd uit, «helder me dan toch eens op1" «Die opheldering is zeer eenvoudig," ant woordde de oom. Je weet, dat ik na verloop van vele jaren mijn vermogen door voortdurenden vljjt bij eengekregen heb en ge zult het natuurlijk vinden, dat ik het later liefst niet in slechte handen zag. Een meisje echter, Eduard, dat haar aanstaande een gescheurden handschoen ongenaaid weer ter hand stelt, kan nooit van haar leven een flinke huisvrouw worden. Daarom geef ik mijn toestemming tot die be doelde verbintenis niet, en daarmee basta!" De neef protesteerde, verontschuldigde haar, jammerde, maar de oom bleef omwrikbaar bij zijn besluit N. M. (Zijp. Ct.) Heldersche Moppen. Zieke: «Dokter, ik kan 's nachts niet slapen. Ik draai me om en om tot den vroegen morgen." Dokter: «Zoo, hm, dat is leelijk. Laat me je tong eens zien. Lichamelijk mankeert er niets aan. Ik vermoed dat je je bezwaard ge voelt over dat rekeningentje van me, nu drie jaar geleden". o Naief oom. Is het waar Frits, leert gy al latyn op school Frits. Ja oom. Oom. Vertel mij dan eens, hoe heet ezel in 't latijn. Frits. Scheldwoorden heb ik nog niet oom. Brrr., wat 'n weer, hoorden wij gisteren zeggen je zoudt niet zeggen dat morgen de hondsdagen beginnen Juist wel't is hondenweer. Molenaar (tot een beroemd schilder, die zyn ouden molen tot het onderwerp van een studie heeft gemaakt: «En wat krijg je nu voor zoo'n schilderij, meneer Schilder: «Ik denk zoo ongeveer 2500 guld." Molenaar (hartstochtelijk): Ongeveer 2500 guldenJe kunt van my den molen zelf voor de helft krygen 1 Vrijdag 27 Juli hopeu wjj, de Heere wil, de 35-)arige Kcht- vereeniging te herdenken, van onze geliefde Ouders: T. J. KEIJZER en C. J. VAN HOUTEN. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 24 Juli 1887. Ondertrouwd KLAAS GROOT EN ADRIANA LANGHORST. Helder, 21 Juli 1888. Algemeene kennisgeving. Getrouwd J. VEEN en G. FORMER die tevens hunnen dank betuigen voor de bljjken van belangstelling bg hun huwelijk ondervonden van familie en vrienden, zoo van hier als elders. Helder, 20 Juli 1888. Bevallen van een Dochter: J. M. DITO—BRAUTIGAM. Nieuwediep, 22 Juli 1888.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2