Advertentie n. Doopsgezinde Gemeente Ils. CUPERUS, te Ylst. op ZONDAG a.s. Café „HOFFMAN". Zondag a.s. BAL op de Bovenzaal. N. Z. B. Zaterdag. Een Onderwijzer een nette LOOPJONGEN, Aan de leden der Herv. Kerk Ds. WARTENA, van Amersfoort. een SMIDSJONGEN, een DIENSTBODE, E. H. RULLMANN, Vrije Geref. Gemeente, Ds. VERSTEEG. een Bokkenhok. Een HUIS te huur Door Sterfgeval m florissante WATER- enVUURNERIE een penMeerfle Kamer met Alcoof. ten einde gebracht en is, onder dankbetuiging voor de door haar verrichte bèlangrijke werk zaamheden, ontbonden. Voorzitter der commissie was de kapt. ter zee G. Kruijs, de kapit.-luit. ter zee van der Mandele, secretaris, en voorts als leden dc heer Groen van Waarder, scheeps bouwmeester, kapitein ter zee Ehnle en hoofdin genieur Jansen. Woensdag heeft de minister van marine het door die commissie uitgekozen terreiu in oogenschouw genomen. Eet is eigendom van het rijk en is aan den noordelijken oever van het Noordzeekanaal gelegen tusscheu de Voorzaan en den spoorweg bij de Hembrug. Tevens werden bij deze gelegenheid bezocht het Buskruitmagaziju Kadoelen en het uitgekozen teraein voor den bouw van een projectielenmagazijn in het westelijke gedeelte van den Noordpolder Ban zijkanaal H. De dirigeerende officieren van gezondheid 3de klasse (majoor) J. K. Stakman Bosse, chef van 't militair hospitaal te Haarlem, en D. H. Van Vierson, in gelijke betrekking te Leeuwarden, zullen den 6den Augustus onderling van stand plaats verwisselen. Zr. Ms. schroefstoomsohip 1ste klasse „Johan Willem Priso", commandant de kapt. ter zee G. Doorman, heeft de haven verlaten, tot het houden van oefeningen in 't lanceeren van torpedo's ter reede Texel, welke tot 16 dezer zullen duren. De minister van oorlog heeft zijn openlijke te vredenheid betuigd aan den le luit.-adju. A. L. Hesta, van het 4e reg. vesting art., zoowel wegens de door hem uitgedachte en bij het leger inge voerde gewijzigde methode voor afstandsmeting op kustbatterijen, als voor zijnen aan den dag gelegden ijver om te voorzien in de aanvankelijk daartegen geopperde bezwaren. Gedurende het 2e kwartaal van dit jaar werden voor den Indischen militairen dienst aangenomen 342 man, waaronder 172 Nederlanders. Boven dien werden van de verschillende korpsen van het leger hier te lande overgenomen 131 man, waaronder 16 onderofficieren. Aan al deze aan- en overgenomen militairen werd aan handgeld uitbetaald f120,500. Naar Oost-Indië werden uitgezonden in 8 de tachementen door 19 officieren geleid 532 man troepen en 4 afsonderlijk reizende mindere mili tairen. Naar West-Indië werden in dit kwartaal geen troepen uitgezonden. Uit Oost-lndië keerden terugbij het koloniaal werfdepot 116 militairen beneden den rang van officier, waaronder 74 Nederlanders. Deze mili tairen verlieten den dienst met een tijdelijk of voortdurend jaarlijksch pensioen van 100 tot 525 gulden, of met paspoort. Een groot aantal gere patrieerde militairen kwam te Amsterdam en Rotterdam aan, doch werd daar terstond na aan komst door de commissarissen van afmonstering daar ter plaatse uit den dienst ontslagen en op hun toekomstige woonplaatsen gedirigeerd. Uit West-Indië keerden te Harderwijk terug van Suriname 10 en van Cura9ao 6 minderen beneden den rang van officier, alle Nederlanders. 2 hunner werden met pensioen en de anderen met paspoort uit den dienst ontslagen. Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Prins Alexander", van Bata via, vertrok van Port-Said den 31 en Juli. Het stoomschip «Prinses Marie", van Amster dam, arriveerde te Padang den 31en Juli. Het stoomschip „Soenda". v. Amsterdam "2y/ .-«passeerde Batavia,'i p UL !\ieu l en Aug. Penm. Het stoomschip «Prinses Wilhelmina",v. Am sterdam, arriveerde 1 Aug. te Marseillc. Het stoomschip Prins v. Oranje arriveerde den 2n Aug. van Batavia te Amsterdam. Marktberichten. Schagen, 1 Augustus. 7 Paarden f 40 a 150, 5 Stieren f 45 a 100, 45 Geldekoeien f 80 a 225, 8 nucht. Kalveren f8 al7, 450 Schapen f 10 a 23*, 240 Lammeren f7 af 14, 3 Bokken en Geiten f 2 a 5, 9 magere Varkens f10 al 2, 35 Biggen f 5 a 7, 25 Kippen f 0,15 a 1,25. Boter per kop 82* tot 87* cent, Kaas per kilogram 25 tot 50 cent, Kip-Eieren per 100 st. f 2,75 a 3, Eend-Eieren p. 100 st. f 2,85 a 2,90. Visscherijberichten. Nieuwcdiep, 2 Augustus. Aangebracht door 120 korders, 30 tot 100 tong per stuk 35 tot 50 cent. 30 tot 800 kleine en middelm. tong per stuk 8 tot 15 cent. 5 tarbot per stuk f 6 a 8. 1 steur voor f12. 1 tot 4 mand schar per mand f3. 1 tot 4 mand kleine schol per mand f 0,75 af 3. 3 Augustus v.m. 8 u. Schuiten nog in zee. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 31 Juli tot 3 Aug. ONDERTROUWD: J. H. Hepponer, stoker bjj de marine, en W. P. de la Court. C. Knep- pel, werkman, en K. Bonifacius. B. B. Arents, stoker, en B. A. v. d. Wal. GETROUWD: G. Rademaker en A. van Waart. K. Groot en A. Langhorst. T. Branden burg en T. Visser. R. W. Koopen en J. P. Smits. BEVALLEN: H. C. Wernecke, geb. van Gruisen, z. G. de Miu, geb. Hemelrijk, z. C. A. D. Bontes, geb. Eigenhuis, d. M. Zijp, geb. Pelder, d. S. C. C. Groot, geb. van Grunningen, z. C. v. d. Poll, geb. v. d. Berg, z. C. Boelsums, geb. den Bakker, d. M. van Baar, geb. Koop man, d. B. Jurrie, geb. de Vrij, b. OVERLEDEN: M. S. Plaat, echtgenoote van P. F. Marmelstein, 43 j. J. H. Cassee, 5 m. G. J. E. Bos, 7 w. Burgerlijke Stand, gem. Texel Van 26 Juli tot 1 ^Augustus. Ondertrouwd, Gehuwd en Overleden: Geene. GEBOREN: Dirkje, dochter van Gerrit Kooiman Dz. en Dirkje Bakker. Michiel, zoon van Cornelis Witte Mz. en Theodora Spreeuw. Vervolg der Berichten. Gisteren werd de verjaardag van H. M. de Koningin op de gebruikelijke wjjze gevierd. Op publieke en ook op enkele particuliere gebouwen wapperde de Nederlandsche vlag, de oorlogsschepen in de haven en op de reede waren gepa- voiseerd en eere-schoten klonken. De parade moest door 't min gunstige weder afgekouimandeerd worden. De onderofficiers-vereenigiug Ad miraal de Ruijter" gaf gisteren een huis houdelijk feest in Musis Sacrum, ter ge legenheid van de verjaring van H. M. de Koningin, dat met een vaderlaudsche toespraak door den presidentden serg.- rnaj. schrijver J. H., geopend werd. Voor dachten, muziek- en gymnastiek-uitvoerin- gen wisselden elkander af en gaven den be zoekers veel genoegen. De pleiziertrein, komende van Rot terdam, 's-Hage en Leiden, bracht hier Woensdag omstreeks 800 personen aan. Woensdag werd 't zware geschut van 't fort op de Harssens beproefd. Een tiental schoten werd gelost, waarna bleek dat alles aan de vereischten voldeed. Behalve 't springen van enkele glasruiten heeft men van geen aangerichte schade gehoord. Het Stafmuziekkorps der Kon. Ned. Marine aanvaardt Zondag 5 Aug. a.s. de Kunstreis met een Concert te Haarlem. Het keert 3 Sept. weder alhier terug. Op een telegram aan H. M. de Koningin, ter gelukwensching met H. deszelfs verjaring, door den heer A. G. J. de Vries, namens de Vereeniging Ont waakt bij Tijds" toegezonden, ontving deze een telegraphisch antwoord van H. M., geteekend door den waarnemenden Secr.- Generaal Dumonceau, als dankbetuiging voor de daarin uitgedrukte gevoelens. Dinsdag 31 Juli jl. arriveerde het Nederl. Barkschip »Söderhamm", kapt. H. A. Maas, van Quebec, te Londen. Het jaar 1888, waarvan tijdgenooten kunnen spreken, zal zeker ook bij schrij vers van Kronieken geboekstaafd worden als hoogst zeldzaam, wat bptreft de wis seling der jaargetijden en de daarmede in verband geacht wordeude weersgesteldheid. De afwijking, die dit jaar plaats heeft, zou ons kunnen doen gelooven, dat onze planeet Aarde" een gewijzigden stand in ons zonne stelsel had verkregen. We behoeven de uit drukkingen slechts te herinneren »Wat een winter, lang en zonder vermaak." »Welk een lente, met sneeuw in April," en nu de hoopvolle zomerGenoeg er overde regenstand der vorige maand Juli is duidelijk. De gemiddeld gevallen watermassa was in de jongste maand 160 millimeter. In 1887 bedroeg dat slechts 25Vs milim. en nog een jaar terug, in 1886, was het niet meer dan 6l/9 milim. op den vierkanten meter. Laten wij hopen op het restant van dit jaargetijvoordat de herfst zijn intrede doet. Blijkens een later bij het Departement van Koloniën ontvangen telegram van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië 2 2~ZZ~2- - *iin ook de laatste twee bel- (ulf. té hamels gemaakt. Texel, 2 Aug. Nog steeds zijn liquidatiën in vollen gang; in de laatste acht dagen werd bij drie veefokkers beslag gelegd. Het einde daarvan is emigreeren naar Amerika. 4 Aug. neemt de „Leerdam", agenten Ko ning Co. te Texel, weder 20 koppen mede. Texel, 2 Aug. Den 23 dezer ver trekken van Southampton, per Union Line, (agenten Koning Co. te Texel) de familie Hartog, man, vrouw en 5 kin deren, naar Port-Natalvan af Amster dam naar Southampton vertrekken zij met het ss. »Sumatra", Stoomv. Mij. »Ne< derland". De gelegenheid bestaat alsnog met ge noemde familie de reis mede te maken en de agenten geven de gewenschte in lichtingen. Dinsdagavond ruim te 9 u. landde te Scheveningen het bomsehip »Paulina Catharine«, schipper L. Knoester, boord hebbende twee matrozen van onze marine, die in Schotland van Z.M. stoom schip Alkmaarin 't begin der maand Juni van passagieren waren achtergeble ven. De politie te Scheveningen, die scheen te weten dat zij aan boord van die bomschuit zich bevonden, wachtte hen op 't strand op en bracht hen in arrest, Een groote menigte was op 't strand te zamen gestroomd. Schipper Knoester had hen te Aberdeen aan boord genomen om hen naar 't vaderland terug te brengen. De commissie van rapporteurs heeft haar eindverslag uitgebracht over het ontwerp van wet tot goedkeuring der op 16 Novem ber 1887 te 's-Gravenhage gesloten overeen komst tot het tegengaan der misbruiken, voort- vloeinde uit den verkoop van sterken drank onder de visschers op de Noordzee, buiten de territoriale wateren. Verscheidene leden ga ven te kennen, dat zij daarvan slechts geringe resultaten verwachtten. Vooreerst maakt het onthouden van het «droit de visite" aan de kruisers het toezicht zoo niet geheel illusoir, dan toch zeker hoogst moeiehjk, en verder kan ook het niet toetreden van Zweden en Noorwegen tot de conventie ten gevolge heb ben, dat onder de vlag van een dier beide rijken ongestoord de gewraakte dranknering zal worden voortgezet. Evenwel scheen ook dezen leden de aan neming van dit wetsontwerp wensehelijk, wan neer de Regeering ook harerzijds de regeling dezer zaak slechts beschouwde als eene eerste proef, die na eenigen tijd tot meer volledige maatregelen kan leiden, vooral indien zij tracht te bewerken, dat de genoemde mogend heden tot de conventie toetreden. 2 22zr~2 - *1ML-ook de laatste twee bei- r öBZSrj, *27taeru „xx,r Hergelnke ongevallen voorgekomen „els der onlusten in Bantam uiïSMJÜ eckfiamT"- De weg tui- De bekende Frausche luchtreiziger Frederik L'Hoste en de Belgische aëro naut Henri Wolf, zullen Vrijdag a s., 10 Augustus, te Alkmaar met de ballon 1'Atmosphère opstijgener worden ook liefhebbers voor dezen tocht uitgenoodigd. Het Utr. Dbl. verneemt dat de in genieur le klasse van 's rijks waterstaat P. J. de Quartel voornemens is, met eeuige Engelsche en Amsterdamsche ka pitalisten concessie aan te vragen aan de Nederl. regeering tot droogmaking en inpoldering vau het grootste gedeelte van de Zuiderzee en de Friesche wadden. Door regenten van het weeshuis op de Bloemgracht te Amsterdam, is bij de politie aangifte gedaan, dat de weesva der van dat gesticht sedert Woensdag avond spoorloos is vèrdwenen, zoomede een 19-jarig weesmeisje, sedert 1878 aldaar verpleegd. Zeker koloniaal had in Oost-Indië het ongeluk, dat hem een kogel door de hand werd geschoten. Hij hield zich, alsof die hand verlamd was pensioen. Daarna vestigde hij zich met terwoon te Zwartsluis, waar hjj eens on der het gehoor kwam van ds. Fernhout. Onder de predikatie werd hij zoo zeer getroffen, dat hij niet langer het onver diende pensioen kon ontvangen. Op raad van ds. Fernhout begaf hij zich naar den Minister van Koloniën om schuldbelijde nis te doen. Ambtshalve moest de Mi nister het pensioen intrekken, doch om 's mans eerlijkheid beloofde de Minister hem voortaan uit eigen middelen het zelfde bedrag te zullen uitkeeren. Te Scherpenzeel staan de predikant en de organist niet op goeden voet met elkander. In een onlangs gehouden gods dienstige samenkomst staakte de predikant zijn kanselrede vóór die geëindigd was, omdat, naar zijn bewering, de organist onophoudelijk wind door de pijpen van het orgel joeg en hem daardoor in de uitoefening van zijn ambt belemmerde. De organist was echter, naar het zeggen der ouderlingen, onschuldig, daar de kerk deur slechts zou gekrast hebben. De or ganist nu zcl een aanklacht wegens hoon en laster jegens den predikant instellen. Tengevolge van de hevige regen buien, waren in Londen, in de wijk Poplar, de riolen niet meer in staat de buitengewone hoeveelheden water op te nemen, zoodat zij barstten, met het ge volg dat de huizen onderliepen en spoe dig in elk daarvan 2 of meer voeten diep een smerige vloeibare massa stond. De woningen in deze wijk zjjn meestal door armen bewoond, die niet in staat waren iets te redden. Toen het water daalde bleef een smerige massa achter. Ook op andere punten van Londen zijn ring. „Verleden jaar waren wij ook hier". oegde zij er bij, en vroegen toen reeds echtscheiding aan; maar toen heette het, dat wij nóg eens een jaar moesten wachten, en werden wij met die bood schap heengezonden. Nu is de tijd om, en wij kunnen elkaar nog minder uit staan". „Ja, maar ge moet met een grondige reden komen, want op deze verklaring wordt geen echtscheiding uitgesproken!" »Mijn man heeft mij wel eens een oorveeg gegeven," merkte de vrouw op »Eén is niet genoeg, er moet sprake zijn van een voortdurende mishandeling." Daarmede werden zij, zonder hun doel te bereiken, weggestuurd en zullen het nu wel met s> voortdurende mishandeling" beproeven. Heldersche Moppen. Karei: Zou ik nu niet eens met je papa spreken, lieve?" Lina: Doe dat liever tegen het eind van de maand, KareiDan komt de rekening van mijn modemaakster, en dan zal papa misschien beter het denkbeeld kunnen verdragen mij te moeten missen o Millionair„Wel, mijn waarde baron, u schijnt mij iets zeer belangrijks te willen mededeelen Baron Ik heb u de aangename tijding te brengen, dat ik van plan ben u te benoemen tot mijn schoonvader. Augustus hopen onze geliefde Ouders: JACOBUS REMER en WILHELMINA ZEEWALD, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Uit naam hunner dankbare i Kinderen. Ondertrouwd CHRISTOFORUS KNEPPEL en CLASINA BONIFACIUS. Helder, 2 Augustus 1888. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een welgeschapen Zoon, D. KIKKERT, geb. ZWAAN. Helder, 3 Aug. 1888. Geboren: JACOBA WILHELMINA. Dochter van JACOBUS BOELSUMS en CORNELIA DEN BAKKER. scheu de wijken East, Dulwick en Nun head is geheel overstroomd. Peckham Rije is een groot meer. Er is belang rijke schade aangericht, die vooral in deze zwaar gevoeld wordt. Sinds eenigen tijd houden de Duit- sche ulanen op de Pichelsdorfer Gemunde met hunne paarden oefeningen in het zwemmen. Zoo werden dan ook verleden Donderdag de paarden bij Pichelswerder in den Havel gedreven, bij welke exer citiën de soldaten in badcostuum zijn. Vier paarden werden blijkbaar schuw, want nauwelijks hadden zij den anderen oever bereikt of zij renden in woesten galop voort, hun weg nemend over Piehel- dorf, Boxfelde en Gatow naar Kladow. Een der ulanen, die slechts met de zwem broek bekleed, te paard de rivier was overgestoken, verloor zijn tegenwoordig heid van geest geen oogenblik. Zonder tang te overleggen, want iedere seconde scheen hem kostbaar, joeg hjj de vluch tende dieren na en na een langdurigen en zwaren rit gelukte het den dapperen en bijna geheel naakten ruiter om de paar den bij Kladow te grijpen. Een boer leende hem to9n een broek en een kiel, en in dit nieuwe costuum ging de ulaan met de gevangen dieren naar huis terug. Te Philadelphia wordt een nieuw stadhuis gebouwd, hetwelk iB hoogte het kapitool te Washington zal overtreffen dit wil met andere woorden zeggen, dat het 't hoogste gebouw van de wereld zal worden. Het wordt opgetrokken in Fransch-Renaissance stijl en rijk georna menteerd, volgens sommigen zelfs over laden. Men schat de totale bouwsom op 75 milioen francs. Een heer, die verleden Zaterdag zat te ontbijten in het hotel »Tweebrug- gen« te Princetown, zag bloed door den zolder druppelen. Hij maakte er de vrouw des huizes opmerkzaam op en toen men boven kwam vond men den kapitein De Burgho, van het 12e regiment lanciers, die op die kamer woonde, dood op den grond liggen. Hij had zish zelf doorschoten. Spoedig aangebrachte geneeskundige hulp mocht niet baten. Men weet voor den zelfmoord geen enkele reden aan te voeren. Dezer dagen verscheen voor de rechtbank te Frankfort een echtpaar, dat echtscheiding verlangde. Toen hun de reden werd gevraagd, waarom zij zich wilden laten scheiden, verklaarde de man kortweg: „Wij mogen elkander niet ljj- den". De viouw bevestigde deze verkla Geboren JACOB ROELOF, Zoon van J. VAN DE POLL en C. VAN DE POLL-VAN DEN BERG. Helder, 3 Aug. 1888. Tot mijne bittere droefheid ont sliep, na een kortstondig lijden, mijne geliefde trouweEchtgenoote en mijner kinderen zorgvolle Moeder MARIA SUSANNA ELISABETH PLAAT. P. F. MARMELSTEIN. Helder, 30 Juli 1888. Volstrekt eenige kennisgeving. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, ondervonden op den 30n Juli, betuigen wij, ook namens onze kin deren, onzen hartelijken dank. Helder, 2 Aug. 1888. D. BOON. E. BOON-KRIJNEN. ZoBdag 5 Augustus 1888: 's morgens 10 ure, Godsdienstoefening. Aanvang 3 ure. vraagt een vrjje Kamer met Kost en In woning. Brieven, met prijsopgave, worden vóór Maandag franco en onder de letter L, ingewacht aan het Bureau dezer Courant. Oevraagd bij C. TROOST, Spoorstraat. WEGGELOOPEN een bruin-wit gevlekt HONDJE met halsband (Penning No. 65), luisterende naar den naam van »Lietje". Terug te bezorgen bij A. VAN DAM, Ankerpark No. 228. te HELDER (Palmstraat.) Zondag 5 Augustus 1888: voormiddags 10 ure, zal, D.V., als spreker optreden, de WelEerw. Zeergel. Heer Terstond gevraagd een Schildersknecht of vergevorderd Leerling. Adres J. BAKKER, 2e Koningdwarsstraat. Gevraagd eenigszins met het vak bekend. Adres: BERKHOUT Co. Er bestaat gelegenheid bij nette men- schen voor 1 2 fatsoenlijke Commen saals. Adres lett. A, bureau Vliegend Blad. Er biedt zich aan liefst in een klein gezin. Goede getuigen kunnende overleggen. Adres Wed. HAKENHOUT achter Djjk. Gevraagd een flinke DIENSTBODE. Adres: Mej. de Wed. MANHEIM, Langestraat Helder. Nederduitsche Gereformeerde Kerk. WEE ZEIVSTR 4 A T. D.V. ZONDAG 5 AUGUSTUS a.s., des morgens 10 en 's avonds 51/3 uur Gods dienstoefening. Voorganger de Eerw. Heer van Amsterdam. H O OGSTRA A T. Zondag 5 Augustus 1888 voormiddags 10 en 's namiddags 51/, ure, Donderdag 9 Ang. 's avonds 7 uur: HET BESTUUR. Adres: Adm. Bureau De Provincie Noord-Holland, onderneming tot verschaffing van algem. Dienst personeel, Keizersgracht 402, Amsterdam. "V orloren een gouden OORBELLETJE, de eerlijke vinder zal beloond worden. Adres: Bureau „Vliegend Blaadje" Te lvoop WESTGRACHT 325. in de 2e Molenstraat 359. Te bevragen bij RANDA, Achtergracht Zuidzijde No. 95. uit de hand te koop; op goeden stand, met annex Winkel- en Woonhuis, een groot van steen gebouwd Pakhuis, twee Regenbakken en ruim Erf. Adres: M. MARMELSTEIN, Makelaar, Nieuwstraat 393. t© nuur AdresMej. Wed. C. OVER, Zuidstr. Te Huur verschillende nieuw gerestaureerde Woon huizen, in de Nieuwstraat, a f 10.en f 11.per maand; drie Woonhuizen, achter Hoofdgracht, geheel vernieuwd, a f 1.50 per week twee Bovenwoningen, achter Hoofdgr., a f 1.60 en f 1.75 en een Benedenwoning a f 1.25 per week een Woonhuis, nieuw gerestaureerd, Hoofdgracht, met 4 kamers, keuken en tuintje, a f 200 per jaar een Woonhuis, geheel nieuw, Hoofd gracht, met 8 kamers, keuken, kelder, werkboet en erf; een Woonhois, met zes kamers, naast 't Centrum, a f 200 per jaar. Te bevragen: HOOFDGRACHT 67-68, des namiddags tusscheu 5 en 71/j ure,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2