BERKHOUT Co j: Advertentie n. „Eendracht maakt Macht." zoo is de wagen weer op 't droge geraakt. Na nog vele avonturen doorleefd te hebben en nog meermalen in den modder geankerd te zijn, kwamen wij allen na 16 dagen reis te Pretoria aan. Door het gunstig onthaal, dat ons allen hier te beurt viel, waren wij spoedig de ongemak ken van de reis vergeten. De timmerlui uit ons gezelschap werden dadelijk geëngageerd voor t 9,6 per dag, de leerlooiers waren reeds in Holland aangenomen en mijn» reisgenoot en ik, die in Nederland twee jaren met de on- derwyzers-akte in den zak hebben geloopen zonder geplaatst te kunnen worden, konden betrekkingen krijgen bij de vleet. Wij bezochten in Pretoria eenige malen de zittingen van den Volksraad en zagen daar »oom Paul" in al zijn waardigheid. Het gaat er in dien Volksraad heel raar toe. Men Eere, zegt de voorz. Ik kan me nie vereenige nie met die voorstel van die geachte lid uut A. Ze verkoopen elkaar daar uien, gooien met sinaasappelen, snuiten zeer primi tief hun neus enz. Geen gemeenteraadsver gadering in Holland, waar het zoo toegaat. Pretoria is overigens een schoone plaats de woning van den president Krüger en de kerken zijn prachtige gebouwen. Ik heb uit de vele aanbiedingen, die mij gedaan zijn, in overleg met ds. Postma en den super-inten- daut van onderwijs, het aanbod aangenomen van den heer v. H., volksraadlid voor Water berg. Ik ben, na nog 3 dagen met den os senwagen gereisd te zijn, aldaar behouden aangekomen. Ik sta nu aan het hoofd eener school, die aanvankelijk 14 leerlingen telt. De helft der schoolgelden wordt door het Gouvernement en de andere helft door de ouders betaald. Hot is hier een prachtige, gezonde streek, sinaasappelen, vijgen, abrikozen, perziken, enz. groeien hier in de prachtige tuinen en mees ter mag er vrij in loop en pluk, moet zich maar niet vrêmd hou. De familie v. H., waar ik aan tafel eet en allo vriendschap en hoog achting geniet, is in onderscheiding van de boeren in den omtrek vry beschaafd. Zij doet voor vele Hollandsehe families in dit opzicht niet onder en geen onzer beklaagt zich de ves tiging in den Transvaal. Uit den aard der zaak zyn deze eerste in drukken vry oppervlakkig. Later hoop ik be langrijker mededeelingen over land en volk te doen. Een emigrant naak Transvaal. Marine en Leger. Z. M. heeft, met ingang van 1 September a.s. benoemd tot officier-machinist 2de kl. bij 's-Rijks stoomvaartdienst, de machinisten 1ste kl. in het vaste korps J. de Leeuw en C. Boon. Blijkens een bij het Departement van Marine ontvangen telegram is Zr. Ms. schroefstoomschip der le klasse „Zilveren Kruis", onder bevel van den kapt. ter zee J. C. Joekes, den llen dezer van Sbanghae vertrokken. Blijkens een bij het Departement van Marine ontvangen telegram is Zr. Ms. schroefstoomschip 4e kl. Sommelsdijk, onder bevel van den kapitein- luit. t. z. J. F. M. Lange, den 9n dezer weder van Sun Paolo de Loanda vertrekken. Aan boord waa allaa wel, bekomen l. Kv.ir'tillctiisÜi> K/|Qrv-*-balf Juli jl. Christiania bezocht, heeft volgens de Noor weegsche couranten aldaar een hartelijke ont vangst ontmoet. In het Morgenblad van 19 en 23 Juli wordt daaromtrent o.a. het volgende ge meld De officieren der Nautilus hebben dezer dagen verschillende uitstapjes in de omstreken der stad gemaakt. Zij maakten ijverig gebruik van hunne velocipèdes, welke zij uit Holland hebben mede gebracht en die zij met veel behendigheid ge bruiken. De natnnr schijnt hun bijzonder te be hagen, en een toer per spoor naar Drammen wekte uitermate de bewondering der deelgenoo- ten. Vrijdag a. s. geeft de consul-generaal der Nederlanden, de heer Kiaer, een diner te hunner eer op zijn landgoed Zeeholm. De Nautilus werd door een groot aantal per sonen bezichtigd. Voornamelijk Zondag 11. kwa men een menigte bezoekers aan boord, die allen met bijzondere welwillendheid in de gelegenheid werden gesteld, dit zoo fraaie en doelmatig in gerichte oefeningsschip te zien. Ieder moest de orde, zindelijkheid en discipline hewonderen, welke aan boord heerschten. Het dient ook te worden vermeld, dat, terwijl er gedurende het oponthoud van oorlogsschepen in vreemde havens dikwijls wanordelijkheden van verschillenden aard, deserties enz., voorko men, aan boord van de Nautilus niets van dien aard is voorgevallen. De oefeningstochten buitenzgaats met de boots mansleerlingen aan boord van de „Nautilus" zijn geëindigdde oefeningstochten op de rivieren zullen Dinsdag aanstaande aanvangen. De vice-admiraal J. W. Binkes, adjudant des Koning in buitengewonen dienst, afgetreden com mandant der zeemacht en chef van het Departe ment der Marine in Nederl.-lndië, van daar in Nederland teruggekeerd, ia op non-activiteit ge steld. De officier van gezondheid 2c klasse bij de zeemacht D. W. C. Van Dort Kroon, uit Oost- Indië in Nederland teruggekeerd, is op non-acti viteit gesteld. De machinist le kl. G. van Os, werkzaam bij de conservatie te Willemsoord, is geplaatst bij die op 's Rijkswerf te Hellevoetsluis. Marktberichten. Hoorn 11 Aug. Tarwe f8 a 8,25, Gerst f4 a 5, Haver f3,60 a 4, Erwten Witte f 9 a 10, Grauwe f8 a 9, Bruine boonen f10 a 12, Kar- weizaad f 13,50 a 15,25, Mosterdzaad f 15,25 a 16.50.6 Koeieu f80 a 170, 180 Schapen f 14 a 25, 50 Lammeren f 6 a 13, 2 Kalveren fll a 18, 27 Varkens f8 a 16, 1 Zeug f40, 90 Biggen f 4 a 7, 46 Kippen f 0,40 a 1,30, 6000 Kipeieren f 3 a 3,25, 400 Eenden dito f 3,15 per 100, 1600 koppen Boter f0,60 a 0,65 per kop. Alkmaar 11 Aug. Aangevoerd 2 Paarden f25 a 70, 25'Koeien en Ossen f 150 a 180, löjnucht. Kalveren f10 a 18. 188 Schapen f10 a 20,114 Lammeren f7 a 11, 78 magere Vaïkens f10 a 15, 131 Biggen f 5 a 8. 4 Bokken en Geiten f 4 a 7, 4 Kleine Bokjes f0,60 a 1,25, Boter per kop f 0,85 a 0,95, Kipeieren f 3,50 a f4 p. 100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 10 tot 14 Aug. ONDERTROUWD: P. Abbo, bierhande laar, en A. H. v. Mansum. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: L. Sleutel, geb. Buis, z. A. Kenninck, geb. Knik, z. A. G. v. d. Klugt, geb. Klein, d. N. Böhlen, geb. Krab, d. J. Smit, geb. Masereeuw, z. M. Vogt, geb. Bakker, z. OVERLEDENJ. Horn, 13 j. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau IItwee stukjes KATOEN, (lichtbont). Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prins Alexander, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde 13 Aug. des nam. te 4.30 Wight. Het .stoomschip Soenda, van Amsterdam, passeerde 11 Augustus Galle. Het stoomschip Prinses Amalia, van Ara sterdam, passeerde 13 Aug. Gibraltar. Het stoomschip Voorwaarts, van Amster dam, passeerde 12 Aug. Dunngeness. Visscherijberichten. Nieuwediep, 13 Aug. v.m. Aangebracht door 1 kotter, schipper Smit, 190 groote tong, 60 kleine tong, schol, schar en poon; besomming f 100. Door harden wind geen schnitcn in zee. 14 Aug. v.m. acht uur nog geen schuiten in zee. Vervolg der Berichten. Bij de Directie der Marine alhier i: heden aanbesteed//Het maken van twee hel lingen voor groot model torpedobooten." In gekomen 18 inschrijvingsbiljetten, als van de heeren: Gebr. Janzen f25,475, C. Bos Az, te Dordrecht f 20,800, A. de Neef te Brielle f 18,859, A. Bels f 18,600, J. Duinker f 18,555, P. Spruit f 18,500, D. J. van Wijngaarden f 18,450, J. F. Philips f18 400, W. de Jong f 18,400, A. Bos f 17,999, Gebr. Klein f 17,600, A. Graait" f16,840, B. Boon f 16,800, G. D. van Doorn te Amsterdam f16,700. de Waard Wijker f15,950, P. Duinker te Amsterdam f15,900, G. Moorman f15,890, P. Ver brugge te Waddingsveen f15,850. - In de Staatscourant" van 14 Aug. is op genomen het verslag van het examen tot toela ting als adelborst 3e kl. aan het Koninklyk In stituut voor de Marine te Willemsoord, in het jaar 1888, opgemaakt naar aanleiding der be schikking van den Minister van Marine, i. d. 19 Mei 1888. Van de 117 adspiranten hebben 48 aan de vereiscliten voor het examen voldaan of 41,02 percent en 69 niet voldaan. Onder het aantal adspiranten, die deelgeno men hebben aan het examen in zijn geheel, kwa men er 27 voor, die verleden jaar of vroeger ook' examen hadden afgelegd, en niet voldaan hadden. Van die adspiranten hebben er thans vol- van wie 11 voor een benoeming tot fM-olborst 3e klasse iu aanmerking konden wor den gebracht, terwijl de overigen wederom niet hadden voldaan. Aan de te Amsterdam in aanbouw komende torpedobooten, groot model, zul len de namen gegeven worden van Idjen en Krakatau. Met de mailboot Prins Alexander" die 15 Sept. a. s. van Amsterdam vertrekt, gaan 3 adjunct-administrateurs der marine naar Oost-Indië, onder geleide van den officier van administratie 2e kl. A. W. v. d. Worm. Gisterenavond werd Scbagens Man nenkoor „Euterpe", dat den lsten prijs bad bebaaldin den wedstrijd te Purmerend, feestelijk ingehaald door het muziekcorps en de gymnastiekvereniging. Bij het bin nenkomen van trein 119 begon bet mu ziekkorps te spelen, terwijl aan den di recteur van Euterpe een prachtig bouquet werd overhandigd en een daverend hoera door alle aanwezigen werd aangeheven. Terschelling, 11 Augustus. Uit de „Lutine" werden 41 Spaanscbe matten, eenig koperwerk en wat wrak hout opgehaald. Uit de Tynemoutb werden in deze week 27 balen katoen opgehaald. Volgens bericht uit Vlaardingen van Zaterdag blijven de uitkomsten van de haringvisschery nog steeds zeer onvol doende. Die week kwamen daar binnen slechts 10 loggers en 6 bommen, aan brengende van 225 tot 63 tonnen haring. In bet geheel zijn er tot dusverre aange bracht 23356 tonnen liariug tegen 72317 in 1887, zoodat het tekort thans bijna 49000 tonnen bedraagt, welke men veilig op een waarde van een half millioen gulden schatten kan. In weerwil van de geringe aanvoeren gingen ook deze week de prijzen weder achteruit en kon men in den afslag voor volle baring hoogstens f 14.en voor maatjesharing hoogstens f 10,75 bedingen. De „N. Gr. Ct-" schrijft: Een allertreurigst feit heeft zich in Den Haag voorgedaan. Een der eerste nota rissen aldaar heeft zich verwijderd zijn zaken zijn geheel in de war. Dit feit heeft een pijnlijken indruk gemaakt, vooral om de eervolle positie, die de hoogbe jaarde en by ieder hoog aangeschreven man innam. Hij behoorde tot de wel dadigste ingezetenen en had een der drukste kantoren. Men verzekert, dat zjjn goedhartigheid om in de speculatie-bouw periode alle kleine aannemers door over dreven hulp (in den vorm van te hooge hypotheken) staande te houden hem ten val heeft gebracht. Er worden allerlei cijfers van zjjn te kort, allerlei feiten omtrent de door hem gemaakte slachtof fers genoemd. Dat alles is voorbarig. Maar de zaak zelf is, helaas, waar de alge meen geachte en door ieder onbegrensd vertrouwbaar geoordeelde man heeft het land verlaten en de rechtbank heeft reeds bewindvoerders in zijn zaak benoemd. Er wordt van ernstig bedreigde firma's ten gevolge van deze gebeurtenis gemompeld. Hopen we, dat zich die geruchten althans niet zullen bevestigen. Zondagnamiddag omstreeks 6 uur had te Helmond een ontzettend ongeluk plaats. De heer W. had met zijn eclit- genoote plaats genomen op het balkon van een der wagens van de stoomtram. Op het oogenblik van den afrit sprong 't hondje, dat zij bjj zich hadden, uit den wagen. Zonder zich te beraden, sprong de echtgenoote van den heer W. eveneens uit den wagen, ten einde het hondje weder op te vangen. Zij struikelde echter, vier wagens gingen haar over de borst, en zij gaf oogenblikkeljjk den geest. Zaterdag heeft in een logement in de Warmoesstraat te Amsterdam een Duitseher zich door middel van vergif van 't leven beroofd. Het dochtertje van den juwelier H., in de Groote Houtstraat te Haarlem, werd minder aangenaam verrast, toen een juf frouw, onder voorgeven van inkoopen te willen doen, twee bloedkoralen halsket tingen met gouden sluitingen nam en daarmede ijlings den winkel verliet. Door de tegenwoordigheid van geest van de dochter des juweliers, die de die vegge onmiddellijk naliep, was deze spoe dig in handen der politie. Te Roermond is in de vorige week een besje van 88 jaren van het wereld- tooneel verdwenen, wie indertjjd een ge luk te beurt viel, dat slechts weinige moeders te beurt valt. Maria Josepha Cremers, wed. Jan Sniedt, zooals zij heette, werd op den 13n Mei 1837 moeder van vier zonen, van wie er drie in het jaar huuner geboorte overleden en een nog in leven is. Zondagnamiddag werd om half vijf uur een man aan het politiebureau op de Noorderinarkt te Amsterdam gebracht, die in de buurt van de Lindengracht een bierglas had opgegeten. Door een zestal burgers en een agent moest hij naar het bureau en van daar direct naar het Gast huis vervoerd worden. De raderbaar waarin hij lag, moest met touwen worden vastgehaakt, om hem te beletten van pijn eruit te springen. Naar men wil, moet hij reeds 's avonds aan de bekomen in wendige wonden gestorven zijn. De spoorwegarbeider L, te Velp, die nog een pakje wilde overreiken aan den conducteur jan den reeds in bewe ging zijnden treinZHalTlliBIU. tóng van Zutfen ^<£3 en gratis oa- luk te struikelen j/ :,,h door eigen deu treiu, welke eu rljdr d,t trekt. Na weinig reemgir passende man rmet de grootste duwe en 5 kinder.jjgj Alleeii hieraan Uit Wageniü echte Singer Machine de steenfabrieken er Manufacturing men het dit jaar i voor namaaksels, eerst door den aaniiv.- HELDER werken werd belemmerd, schillende fabrieken de hoogt oorzaak, dat met den arbeid rueu worden voortgegaan. Dientengevolge worden er dit jaar ten minste 30 pCt. minder steenen geticheld dan het vorige jaar en zijn de prijzen stjjgendereeds nu betaalt men f 1 per duizend stuks meer. Jl. Zaterdag overleed te 's Graven- hage plotseling een 4-jarig meisje van een metselaar. Daar vermoed werd dat de dood het gevolg was van mishandelingen, die het kind van hare stiefmoeder zou ondervonden hebben, is door de politie een onderzoek ingesteld en de doodsschouw waarop de heer G.genoemde dame als solide kennende, aan bekl. f 1300 ter hand steldevan dit geld had bekl. vervolgens eenige ter leen ontvangen gelden terug gegeven en van het overschot geleefd. Het O. M.zijue vordering toelichtende, zeide dat deze bekl. zich in den laatsten tijd aan verscheidene oplichtingen had schuldig gemaakt en op haar het spreek woord van toepassing wasde kruik gaat zoolang te water tot zij breekt". Eene zware stra.5' moest bekl. dan ook worden opgelegd. De vordering strekte daarom tot veroordeeling tot twee jaar gevangenisstraf. Te Nieuw-Balinge, gemeente Wes- terbork, is Zaterdag een moord gepleegd. Zekere H. Kloeze, smid aldaar, had on- eenigheid gehad met den arbeider Engel tien. Hij kwam met een geladen geweer bij dezen aan huis en dreigde het geheele gezin dood te schieten. Hierop ontstond een worsteling tusschen K. en E., waarbij het geweer is afgegaan en K. de volle lading in het onderlijf heeft gekregen met het treurige gevolg, dat hij na wei nige oogenblikken een lijk was. E. heeft zich onmiddellijk bij den bur gemeester aangemeld en is in arrest, ge nomen, doch moet later weder op vrije voeten gesteld zyn. Het gerecht uit As sen heeft een onderzoek ingesteld. Sedert het begin dezes jaars heeft zich te Amsterdam, onder den naam van de Pro vincie Noord-Holland, een Administratiebureau gevestigd, zijnde een onderneming tot ver schaffing van algemeen dienstpersoneel, onder directie van de hh. Kroon Co., en waar van het kantoor is gevestigd Keizersgracht, hoek Runstraat 402. Zij, die zich als lid van deze onderneming doen inschrijven, hebben, tegen een billijke jaarlijksche contributie, in verhouding tot de hoegrootheid van hun dienstpersoneel, het recht zich door tusschenkomst van het bureau van dienstboden te voorzienterwijl zij die een betrekking zoeken, zich aan het bureau kunnen aanmelden en tegen een kleine gel delijke vergoeding voor moeiten en kosten, door de directie te maken, in een daartoe voorhanden register worden ingeschreven, om zoo spoedig mogelijk aan hetgeen zij verlan gen te worden geholpen. Bij de klachten, welke zoo vaak en niet altoos ten onrechte over het dienstpersoneel worden aangeheven, is een inrichting, waar van men zeker weet dat zy geen dienstboden aanbeveelt zonder voldoende informatiën te hebben ingewonnen, voor velen zeer zeker een gewenschte- toevlucht bij het zoeken naar be dienend personeel van welken aard ook. Naar het ons bij een bezoek aan deze in richting en na inzage te hebben genomen van de boeken en bescheiden, voorkwam, voldoet zij aan die behoefte, en kon de Directie ook, niettegenstaande den betrekkelyk korten duur van haar bestaan, reeds op veel succes door haar behaald wijzen. N. v. d. D. In het jaar 1887 zyn in Engeland 60 fcssV'dP:i7.'WrM-tu plWt JMu-r'T'neil RêverieÓ.aan Dames en Heeren, die zulks verlangen- kunnen voor korten tijd Muziek ter inzaÉ?en bekomen. 1 en Boek- en Muziekban^^ P. S. Artisten en Muziekonderwijs jn hebben rabat. ,eei Zaterdagnacht, ongeveer te half één, is een jongen van 19 jaren aan de Cool- vest te Rotterdam, uit brooddronkenheid te water gesprongen, met het doel om over te zwemmen. In het midden geko men, zonk hij echter. Een agent van po litie had het geluk hem met een dreg te grijpen en op het droge te halen. Door toepassing der voorgeschreven maatregelen voor drenkelingen werd hy tot bewustzijn gebracht, waarna hy naar het ziekenhuis aan den Coolsingel is gebracht, alwaar hij des nachts echter is overleden. Voor de rechtbank te Rotterdam verschenen Vrijdag de 38 - jarige A. S. G. Bastia&nsche, naaister van beroep, wonende te Rotterdam, beklaagd van valschheid in geschriften en gebruikmaking daarvan. Deze bekl. die van de protestantsche tot de katholieke kerk was overgegaan en daardoor te Rotterdam in kennis was gekomen met verschillende katholieke da mes, door wie zij ook wel geldelijk werd gesteund, wenschte het geleende geld terug te geven. Om geld te verkrijgen, werd zy door een harer kennissen verwezen naar den commissionair in effecten aldaar, den heer G. die echter niet aanstonds geld zonder eenigen waarborg wilde afgeven. Bekl. zeide zeer goed met mej. S. modiste aldaar, bekend te zijn, toonde een wissel groot f 1300 en een kwijting voor dat bedrag, beide geteekend door mej. M PlliftfA i IHiilTog nx^OT,,1 ulSg'Sk 'fTienciteeren _jc heb *00 juist gehoord, dat uw dochter Anna geëngageerd is Mevrouw: Ja, maar ik heb nog een i o— Opgeschoten jongen in een apotheek: »Geef me eens een paar hechtpleisters". Apotheker: ;/Wat is er gebeurd?" Jongen»Nog niets maar het moet kermis worden". Op den 18 Augustus hopen wy J door Gods goedheid onze 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. P. VAN 'T HERT en ELSJE BIJL. Helder, 14 Augustus 1888. Strekkende tot algemeene kennisgeving. Op 18 Augustus a. s. hopen wij te mogen herdenken de 25-jarige i Echtvereeniging van PIETER VAN 'T HERT en ELSJE BIJL. Helder, 14 Aug. 188S. Hunne dankbare Kinderen, P. VAN 'T HERT. K. VAN 'T HERT. i JOHANNA A. VAN 'T HERT. Op 18 Augustus a. s. herdenken i PIETER VAN 't HERT kn ELSJE BIJL, hunne 25-jarige Echtvereeniging. Helder, 14 Aug. 1888. JOHANNA VERSCHOOR. Op den 17en Augustus hopen onze geachte Neef en Nicht, te jg?J Arasterdam, J. M. AUGUSTIN Pi en Sl A. C. STREICHER, I hunne lO-jarige Echtte reenlfflnjc te herdenken. Helder, 14 Aug. 1888. W. CORPORAAL j en Echtgenoote. j Op den 17 Augustus hopen onze jj geliefde Oom en Tante IJ. M. AUGUSTIN en A. C. STREICHER hunne 40-Jarige Echtvereeniging te i herdenken. Helder, 14 Augustus 1880. A. M. LABOUT—CORPORAAL J. K. LABOUT, en Kinderen. Heden, 15 Augustus, hopen onze geliefde Ouders D. BAKKER en DIEUWERTJE ELZER, hunne 30-Jarige Echtvereeniging te herdenken. Wieringen, 15 Augustus 1888. Uit naam hunner dankbar Kinderen. Ondertrouwd P. A B B O en A. H. VAN MANSUM. Helder, 11 Augustus 1888. Eenige en algemeene kennisgeving, Gehuwd J. H. DE LANGE en M. A. VISSER, dieook namens wederzijdsche familie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun Huwelijk ondervonden. Vlieland, Augustus 1888. GeborenJAN SIMON, zoon van C. SMIT en J. SMIT-MAZEREEUW. Helder, 12 Augustus 1888. Geboren AGATHA MARIA, Dochter van J. J. C. BOHLEN en N. BOHLEN, geb. KRAB, Helder, 11 Augustus 1888. Bevallen van een Zoon C. G. GOEDKOOP - Tinkelenbebg. Bennebroek, 9 Aug. 1888. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon M. VOGT geb. Bakker. Helder, 12 Aug. 1888. Eenige en algemeene kennisgeving. VOGT. Geboren: AGATHA WILHELMINA, Dochter van P. DE BRUIN en E. DE BRUIN geb. Leuwes. Helder, 13 Aug. 1888. Algemeene kennisgeving. GeborenJAKOBA, Dochter van M. HARTE VELD en C. HARTEVELD geb. Platvoet. Helder, 11 Aug. 1888. Algemeene kennisgeving. Vootspoedig bevallen van een Dochter, A. G. VAN DER KLUGT, KLEIN. Nieuwediep, 10 Augustus 1888. Op den lln Augustus overleed te Nieuwediep, op zeer noodlottige wijze, terwijl hij eenige dagen al daar bij zijne familie logeerde, onze oudste lieveling JACOB, in den jeugdigen leeftijd van ruim 13 jaren. Broek in Waterland, 12 Augustus 1888. Zjjne diepbedroefde Ouders, J. G. HORN. G. HORN—DEN HARTOG, en Familie. Allen, die iets wijlen den Heer woond hebbende Juli 1888 aldaar ten in hun bezit teekend, worden te doen vóór 1 ten kantore van Wieringen. te vorderen hebben van JACOB KOOPMAN, ge- te Wieringen en 3 overleden, of borgtoch- hebben door hem ge- verzocht daarvan opgaaf September aanstaande, Notaris O B R E E N te Ondersteuningsfonds A.s. Donderdag: BESTUURS-VERGA DERING, in het gewone Lokaal.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2