DANKBETUIGING. W. J. BLITZ, DIE PORT VON CLEVE. Advertentie n. DANKBETUIGING. Tandarts BIERSTEKER, Schipper P. GORTER, Z. PANBAKKEB. Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Soenda", van Amsterdam n. Batavia, arriveerde 15 Augustus te Padang. Het stoomschip Conrad vertrok 18 Aug. van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Sumatra arriveerde 19 Aug. van Amsterdam te Southampton. Marktberichten. Hoorn, 18 Aug. Tarwe f 7,50 a 9, Rogge f3,90 a 4,50, Gerst 14,25 a 5, Haver f3,25 a 4,25, Erwten: Witte f8,25 a 10, Groene f8,75 a 12, Grauwe f 12 a 14, Vale f 7,25 a 14, Bruine Boonen 18,75 a 12, Karweizaad 112,75 a 13,25, Mosterdzaad f 16,25 a 16,75, 6 Paarden 160 a 275, 2 Koeieu f140 a 180, 102 Schapen f20 a 26,50, 100 Lammeren f7 a 14, 1 Kalf f 18, 33 Varkens f9 a 14, 1 Zeug f 30, 90 Biggen 1 4 a 8, 60 Kippen 40 a 150 cent, 6000 Kip-Eieren f3 a 3,50, 300 Eenden dito f3,20 per 100, 2360 kop Boter 52 a 57 cent per kop. Alkmaar, 18 Aug. Aangevoerd 3 Paarden 170 a 150, 25 Koeien en Ossen f150 a 250, 16 nucht. Kalveren 18 a 16, 125 Schapen f 11 a 8, 130 Lammeren f6 a 11, 102 magere Varkens f13 a 17, 206 Biggen f 6 a 9, 4 Bokken en Geiten f4 a 8, 4 Kleine Bokjes fl a 1,50, Boter per kop 80 a 87 ets., Kip- Eieren 13a 3,50 per 100. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum ƒ10.75 per 100 KGr Nobel - 9.- 100 zonder verbinding. Visscherijberichten. Nieuwediep, 20 Aug. Aangebracht door 1 blazer 80 rog per stuk 69 cent. Schuiten naar zee. 21 Aug. v. m. 8 u. 1 blazer met 50 rog per stuk 70 cent. 7 korders weinig vangst, 10 tot 18 tong per stuk 40 cent, 40 tot 127 kleino tong per stuk 10 tot 15 cent, 1 tot 2 mand schar per mand 12,50, 1 tot 2 mand kleine schol per mand f 1,50. 328ste Staats-Loterij. Se klasse. le lijst. No. 3874, f25,000. Nos. 19090 en 20475, ieder f 1000. No. 13364, f400. Nos. 16700 en 20445, ieder f200. Nos. 6121, 6743, 9315, 12464 en 19879, ieder f 100. wenschen. Nu werden de zangers en zangeres sen haastig opgesteld in de vestibule, om nog maals te zingen, terwijl de burgemeester in 't voor hem bestemde rijtuig stapte. Uit den mond van 't verzamelde volk klonk een donderend »hoera Nu stroomde de menigte naar 't raadhuis, waar een schitterende gasilluminatie was aan gebracht. Ook hier had «Crescendo" zich op gesteld en wel in de vestibule. Voor 't Raadhuis hield de burgemeester een korte toespraak tot de aanwezigen, om voor de hem aangedane eer en de welwillende ontvangst zijne erkentelijkheid te betuigen, waarop weder een krachtig hoera door de lucht klonk. In de voor deze gelegenheid fraai met bloe men versierde vergaderzaal, zaten de leden van den gemeenteraad bijeen. De secretaris las 't koninklijk besluit van 7 Augustus .voor, waarbij de hr. C. A. Beu kenkamp tot Burgemeester van den Helder werd benoemd, waarna de hr. W. J. Maalsteed, die als oudste wethouder de leidiug der zaken had, aan de beide jongste leden van den raad, de hh. L.W. F. Oudenhoven en W. J.v.Neck, be nevens den secretaris verzocht de commissie te willen vormen, die den Burgemeester zou binnenleiden. De hr. Maalsteed nam nu 't woord, bood den burgemeester, namens den raad, zijne ge- lukwenschen aan, betuigde dat 's Konings keuze allen welgevallig was en zeide verder wat men van den nieuwen burgemeester hoopte en verwachtte. Vervolgens werd de burgemeester omhangen met 't onder8clieidingsteekon zijner waardig heid, een zilveren ketting met 't Heldersche wapen daaraan hangende. Nu opende de burgemeester de vergadering, en verklaarde, na den vorigen spreker bedankt te hebben, dat hij zijne waardigheid had aan vaard in 't vertrouwen op den kracktigen steun van de leden van den raad en den se cretaris en gaf de verzekering met alle krachten de belangen van de gemeente te zullen bevor deren; betuigde een vriend te zyn van groote openbaarheid irr alles wat gemeentezaken betrof en hoopte dat veete en partijschap onvoor waardelijk bij 't behartigen der gemeentebe langen zouden zijn buitengesloten. Spreker eindigde met den wenscli dat God hem in zijne niet gemakkelijke taak kracht en wijsheid mocht schenken en hèrinnerde aan de oudva- derlandsche spreuk«Eendracht maakt macht". Daarna werd de raadszitting gesloten. Burgerlijke StandrfiSm.' Helder. Van 17 tot 21 Aug. ONDERTROUWD: G. Zewald, kwartier meester bij de marine, en C. Dor. W. E. F. Suhren, torpedist bij de marine, en D. Fopma. GETROUWD: Geene. BEVALLEN: G. Klopper, geb. Klein, d. M. Revier, geb. Smitselaar, z. M. Zwart, geb. Bruin, d. A. Kuijper, geb. Boon, z. N. Vermeu len, geb. de Ridder, d. G. de Man, geb. Lak, z. P. M. C. Pfaff geb. Putters, d. OVERLEDEN: N. Dammers, 54j. J. Bruijn, R. van Vaalcn, echtgenoote van J. de Roos, 48 j. F. Klein, 64 j. Vervolg der Berichten. Do plaats onzer inwoning had gisteren een recht feestelijk aanzien. Vlaggen, groot en klein, maar allen de nationaje kleuren toonende, wapperden van publieke gebouwen en woonhuizen en er heerschte daarbij een buitengewone opgewektheid. 'tWas dan ook voor Helder's ingezetenen een gewichtigen dagde nieuwbenoemde burgemeester, de heer C. A. Beukenkamp, moest in handen van den Commissaris des Konings, te Haarlem den gebruikelijken eed afleggen. Tegen 7 uur stond een groote massa volk op 't stations-terrein, om den trein af te wachten, met welken de bur gemeester zou aankomen. In de wachtkamer hadden zich opgesteld de zangvereeniging «Excelsior", onder leiding van den heer W. Kuijk, en 't muziekgezelschap «Crescendo," voor deze gelegenheid onder leiding van den heer de Groot. Een deputatie uit den gemeenteraad haalde den burgemeester af en geleidde hem naar de wachtkamer. Fanfares klonken en er werd ter eere van den nieuwen titularis een muziek nummer uitgevoerddaarna werd een wel komstlied gezongen, vervaardigd door den heer W. Kuijk en hield een der leden, mej. G. Kiljan, een toespraak tot den burgemeester. We laten den tekst van 't lied hier volgen. WELKOMS TGEOKT aan den nieuw benoemden Burgemeester van Helder, bij zijne aankomst in de Gemeente, op 20 Augustus 1888. Welkom te Helder Hoofd onzer stad Hoog wordt des Konings keuze geschat. Dagen van twyfel zijn nu voorbij. Allen zijn dankbaar, allen zijn blij. o Trouw aan den Koning gloeit ons in 't hart. Bindt ons te zamen in vreugde en smart. d'Eed thans gezworen waardigt Uw rang. Welkom, wees welkom, God spare U lang! o Helder's bevolking, vreedzaam en stil, Blijve eenstemmig steeds met Uw wil Heilige vrede wisheid en kracht Snoer' ons te zamen Eendracht maakt macht! Zichtbaar geroerd door die ontvangst, dankte den burgemeester voor de hem toegebrachte Bij onze waprklieg- doör~de gemeente merk ten we de Breewaterstraat een fraaie ver siering op, die aangebracht was voor de hui zen van de h.h. Vrieslander en Boelsums en die met de verlichting door gekleurde lampi ons een goed effect maakte. Voor 't Café«Die Port van Cléve" hing een buitengewoon fraaie vlag, waarvan de middelste baan, uit witte zyde bestaande, de atributen van koophandel en zeevaart ver toonde. De Vereeniging ter bevordering van het houden van Volksby een komsten alhier, tot wier stichting voor eenigen tyd de noodige plannen werden ontworpen, kan thans als gevestigd worden beschouwd. Ruim een 60-tal personen zijn als leden toegetreden, enkele namen kunnen nog ingeschreven worden doch om overwegende redenen zullen geene verdere pogingen aangewend worden om het ledental verder uit te breiden. Van onder scheidene zijden is hulp en medewerking toe gezegd, zoodat, ook zonder den zedelijken en stoflelijken steun van 't plaatselijk Nutsdepar- tement, deze goede zaak kan instand blijven, 't Uitvoerend Comité is samengesteld uit de zelfde personen, die in de laatst verloopene jaren zich meer rechtstreeks met het bestuur der Volksbijeenkomsten belastten, nl. de h.h. Baert, Mooy, Roukens, Thie en Weber. Wij gelooven, dat de belangstelling, die door het publiek steeds betoond werd in de byeen- komsten, welke hier jaar aan jaar voor het volk werden georganiseerd, door het moedig en krachtig optreden van het Bestuur nog zal zyn toegenomen. Die vermeerderde belang stelling zal een protest zijn tegen het besluit, door 't Nutsdepartement genomen, om over een der nuttigste en bloeiendste zijner instel lingen het doodvonnis uittespreken. Door Ds. W. den Hengst is het beroep naar de Nederl. Herv. Gemeente (doleerende) alhier, aangenomen. Naar men verneemt, worden er van wege het Departement van Marine on derhandelingen gevoerd over den aankoop van grond in den Grooten IJpolder, voor den bouw van een schietkatoenmagazijn aldaar. De rijkscommissie voor de examens ter verkrijging van een diploma als stuur man aan boord van koopvaardijschepen, zal, overeenkomstig het bg koninklijk besluit van 18 Jan. 1886, No. 1 (Stsbl. No. 10), vastgestelde reglement voor die examens, aanvangende den llden Sept., te 91/» uur» zitting houden in het Raad huis te Amsterdam. Texel, 20 Aug. Ter markt waren heden aangevoerd 1038 schapen, een cijfer, dat te voren nooit bereikt werd. De handel was vlug. De prgzen verschilden van f 11 tot f22 per stuk. Ten tweeden male, binnen zeer korten tijd, heeft men getracht, den trein tusschen Arnhem en Zutfen te doen ont sporen. De trein, die Zaterdagavond te 11.2 uur van Arnhem vertrok, naderde het station Steeg en liep daardoor met verminderde vaart, toen de machinist een paar stukken jjzer op de rails bemerkte en dadeljjk stopte. Het bleek een paar koppelstangen te zgn, weggenomen uit een gesloten loods, waardoor het vermoe den gewettigd wordt, dat de dader onder het spoorwegpersoneel schuilt. Zondag had te Venlo de huwelijks afkondiging plaats van een 71-jarig jonk man en een 17-jarige jonge dochter. Naar men verneemt heeft zich te Delft een geval van vergiftiging voorge daan, dat wordt toegeschreven aan het gebruik van bedorven vleesch. Mej. de Wed. Hutchison, die de af- geloopen week te Vlissingen overleed in den ouderdom van 90 jaren, laat niet minder dan 114 kinderen, kleinkinderen achter-kleinkinderen na, van welke twee in het 5e geslacht. Op 46-jarigen leeftgd is Woensdag de heer O. T. Bosgr^, lid der Tweede Kamer voor Bergum, ha een langdurige ongesteldheid overleden. Men verneemt dat door den minis ter van waterstaat een maatregel is geno men, welke ongetwijfeld het postverkeer hier te lande ten goede zal komen. Tegen 1 October zullen nl. vanwege de postad ministratie verkrijgbaar gesteld worden «gesloten briefkaarten", een soort block- notes, met daarop gedrukten vijfcents postzegel en voorzien van gegomde, ge perforeerde randen. De grootte dezer kaarten verschilt, wanneer zjj gesloten zijn, niet veel van die eener briefkaart, maar de inhoud er van is aan de oogen van nieuwsgierigen onttrokken. Het ope nen der dichtgevouwen kaart ge schiedt door afscheuring der geperforeerde, met de gom aan elkander gehechte randen In het Noordzeekanaal bij het zij kanaal E, viel Vrijdagmiddag, terwijl de schipper J. B. en diens vrouw afwezig waren, hun zesjarig zoontje van boord in het water. Door het gillen van het doch tertje werd de knecht opmerkzaam ge maakt, die in het vooronder zat en zich onmiddellijk te water begaf. Reeds was het kind in zinkende honding onder het vaar tuig, toen J. Geersen, aldus is de naam van den knecht, het aangreep en van een wissen dood redde. Wel duurde het ge- ruimen tijd eer de levensgeesten waren opgewekt, doch door toepassing van de bekende voorschriften, keerden deze lang zamerhand weder. Een dame te Kralingen, die des avonds, vóór het naar bed gaan vergeten had aan hare dienstbode te zeggen hoe laat zjj des morgens moest gewekt wor den, herinnerde zich omstreeks midder nacht haar verzuim en bevreesd zich te verslapen, stapte zij het bed uit en zich naar de dienstbodenkamer. Het meisje wakker wordende en bij het flik keren van een nachtlichtje een gedaante in het wit gekleed voor haar bed ziende staan, verschrikte daarvan zóó hevig, dat zjj hare spraak verloor. Er werd ter stond geneeskundige hulp ingeroepen. De toestand van de" dienstbode moet echter niet gunstig zijn. De maand Juli van het jaar 1888 heeft zich ongunstig onderscheiden van het meerendeel harer naamgenooten uit vroegere tjjden. De schuld er van rust zooals beweerd wordt op de Maan- dagsmaan, die volgens boeren en zeevaar ders een regentijd met zich brengt, die duurt tot het einde van 't laatste kwar tier. Dit is met andere woorden reeds vroeger gezegdmaar niet is daarbg ver meld, dat volgens het zeggen der buitenlui die 4 regenweken toch ook 4 zonnige dagen met zich brengen, t. w. de Vrjj- dagen. Of 't altgd waar is, dat zou de waar neming moeten leeren, zeker is het, dat het in Juli 1888 alzoo geweest is; alle dagen regen, Vrijdags mooi weer. Dat op één na, de Zondagen mooi wa ren, moet zeker toegeschreven worden aan den regel, die zegtVrjjdag's weer, Zon- dag's weer, een regel trouwens, die, zooals bleek, niet zonder uitzondering is. Woensdagmiddag was baron Asbeck te Amersfoort bezig eenige nieuw aange voerde paarden te dresseeren. Hjj besteeg daartoe een uiterst wild paard, hetwelk de anderen niet konden berjjden. Eens klaps sprong het dier met alle vier de pooten tegelijk in de hoogte, waardoor het omviel en boven op zijnen berijder terechtkwam. Dezen werd het g< lichaam opengereten, en zjjn toestand is zoo ernstig, dat men voor zijn leven vreest. Men voorspelt nu reeds een strengen en vroegen winter, want de vogels trekken al te zamen, en zetten zich bg voorkeur op de telegraafdraden neder om zich te oefenen spoedig reisvaardig te zyn, als de nood aan den man komt. Vooral de zwaluwen vereenigen zich in grooten ge tale om gezamentljjk de reis naar het zuiden te aanvaarden. Harteljjk hopen wij dat deze voorspelling zal falen, wat toch zeker wel het verlam gen van ieder zijn zal. Kopenhagen, 17 Aug. De opvarenden van het Nederlandsche schip Maria, ter reede van Elseneur ge zonken, hebben, volgens de Hamburgische Börsen-Halle hun behoud te danken aan den visscher Knoblauch, die des nachts in de nabijheid van de Maria kwam en bemerkte dat het schip in zinkenden staat verkeerde. Hg sprong onmiddellijk op het dek en vond de bemanning sla pende en den gezagvoerder staande tegen de hut ingeslapen. Hg wekte allen en nam hen in zijn vaartuig op. New-York, 17 Aug. Betreffende de aanvaring der stoom schepen Thingvalla en Geiser, kan nog het volgende worden medegedeeld. 78 passagiers er van de Geiser 35 man der bemanning ijn verdronken, waaronder de le stuurman, administrateur, drie ma chinisten, hofmeester en hofmeesteres. Velen van de passagiers waren toeristen uit Minesotaslechts zeer weinigen ge lukte het het dek te bereiken de mees ten verdronken in hunne hutten. Een kleermaker uit Bondy, bij Pargs, stond Zondag te visschen aan den oever van het Ourcy-kanaal, toen hij een jong meisje van een naburige brug in het wa ter zag springen. Hij sprong onmiddel lijk ook er in, om het meisje te redden, maar de drenkelinge klemde zich zoo aan hem vast, dat hg in groot gevaar ver keerde van met haar te verdrinken; een voorbijganger, die het gevaar zag, redde beiden. Het bleek dat het meisje, zekere J. G., zich van het leven had willen berooven, omdat haar vader haar niet tot vrouw wilde geven aan den man, dien zjj liefheeft. De tijd nadert, dat volgens de éti quette de min van den kleinen koning Alfonso XUI van Spanje hare plaats aan een bonne of gouvernante moet inruilen. Maar de min, die zielsveel van haar pleeg kind houdt, zag dat oogenblik met angst te gemoet. Thans heeft zij er wat op gevonden en den koning de woorden van buiten laten leeren: «De min moet hier blijven, ik wil haar bg mij houden", welken volzin koning Alfonso voor zgn geheelen hofsfoet talrijke malen herhaalde. Aan den wil des konings is zelfs de éti quette onderworpen en zoo blijft de min vooralsnog bg den kleinen majesteit. Dantzig, 17 Aug. Gedurende de exer citiën van een bataillon veld-artillerie, had een soldaat de onvoorzichtigheid op een lont te trappen, welke met 20 kilogram buskruit in aanraking was. Een hevige ontploffing had plaats, waarbg 4 manschap pen op vreeselgke wijze verminkt werden. Er is weinig hoop op hun behoud. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau 2. 2 PENNINGEN (Hondenbelasting). Den 27en Augustus a. s. hopen onze geliefde Ouders G. KRAB en K. WIJKER, hunne 40-Jarige Echt vereeniging te herdenken, i IJmuiden, 21 Aug. 1888. J. KRAB en Echtgenoote. Den 24sleu Augustus hopen wij onze 40-Jarige Echtvereeniging te herdenken. A. G. v. d. POLL en P. A. SLOOTMANS. Helder, 21 Augustus 1888. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd G. ZEWALD, Kwartiermeester bij de K. N. M.. en C. DOR. Helder, 18 Augustus 1888. Algemeene kennisgeving. Ontijdig bevallen van een Meisje: P. M. C. PFAFF—PUTTERS. Helder, 191 Augustus 1888. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Dochter; M. C. DUINKER, geb. Amiabel. Helder, 20 Augustus 1888. Voorspoedig bevallen van een Meisje: C. W. BARNEVELD-SUK. Helder, 21 Augustus 1888. Heden overleed, in den ouderdom van 64 jaar, onze innig geliefde Echtgenoot en zorgdragende Vader, FREDERIK KLEIN. Helder, 19 Augustus 1888. Uit aller naam, Wed. F. KLEIN Bakkeb. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lgden, na voorzien te zgn van de H. Sacramenten, mgn geliefde Echtgenoote REIJERINA VAN VAALEN, in den ouderdom van 48 jaren. Helder, 20 Aug. 1888. Jn. DE ROOS, Mede uit naam mijner kinderen en behuwddochter. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lgden, na voorzien te zgn van de H. Sacramenten der stervenden, mgn geliefde Echtgenoot NICOLAAS DAMMERS, in den ouderdom van 54 jaren. Helder, 17 Aug. 1888. Wed. N. DAMMERS, geb BETDORF. Mede uit naam der Familie. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. De ondergeteekende gevoelt zich ge drongen, zijn innigen dank te betuigen voor al de blijken van hoogachting en waardeering, die hfl in de jongstver- loopene dagen, en inzonderheid op gis teren, van de ingezetenen dezer ge meente heeft mogen ontvangen. De verrassing, hem gisteren bij zijn terug keer uit Haarlem bereid, is voor hem onvergetelijk. In het bijzonder brengt hij dank en hulde aan de besturen en leden der muziekvereeniging „Crescen do" en der zangvereeniging „Exoelsior", en niet het minst aan een der dames leden van laatsgenoemde Vereeniging, die zulk een treffend woord sprak bfl de overhandiging van een sierlijken afdruk van den „Welkomstgroet''. In 't algemeenaan alle ingezetenen, van eiken rang en stand, hartelijk dank voor de zoo aangename, vereerende ont vangst, voor zoo talrijke, wèlgemeende blijken van aohting en toegenegenheid. HELDER, 21 Augustus 1888. De Burgemeester, C. A. BEUKENKAMP. De buren van PIETER YAN T HERT en zgn Echtgenoote ELSJE BIJL, zeggen hen hunnen har- teltyken dank, voor het genoegen, hun aangedaan op het Zilveren Huwelijksfeest. Die vreugdevolle dag zal bg hen lang iD aangename herinnering blgven. De gezamentltyke Baren, Aan allen, die ons in onze droevige omstandigheden, zoowel bg de ziekte als bij de ter-aarde-bestelling van onze dier bare Echtgenootej en Moeder, hebben ge holpen en bggestaan, zij onze innige en welgemeenden dank gebracht. Helder, 21 Aug. 1888. L. DE GRAAF en Familie. J. KISJES. p.p. c. Damrak 62, Amsterdam, zal WOENSDAG 22 AUGUSTUS niet te consulteeren zgn te Helder. Tandarts Amerikaansche en Daitsche behandeling, volgens de Nieuwe Wet. Eiken Donderdag van 12 tot 1 uur, in het HOTEL DE TOELAST te Nieu wediep. Adres te Amsterdam, Nieuwendgk b. d. Dam No. 241. van Wieringen, maakt zgn geachten begunstigers bekend, dat hg het VEER heeft overgenomen van Schipper P. B AISvarende eiken Maandag van den Oever en eiken Woens dag en Vrijdag van de Houkes op Wie- ringen naar den Helder. Belovende een nette en prompte bediening. Hopende op ieders gunst en recommandatie. Wieringen, 19 Aug. 1888. P. GORTER, Wieringen. Grand Café Helder. Het zesde en laatste Biljart-Concours met 6 ballen, bestaande uit 1000 partgen (alleen caramboles), is aangevangen; hoogst aantal punten: 141, 125 en 67, zoodat zijdie aan dit concours wen schen deel te nemen, beleefdelijk worden uitgenoodigd. Zie verder Reglement en conditieën in bovengenoemd Café.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2