LA CHERIE JACK W. J. BLITZ, WEBKLIEDEN-YEBEENIGINB. Advertentie n. 45-Jarige Echtvereeniging. Dankbetuiging. Hoofdelijke Omslag. Tandarts BIERSTEKER, Marine en Leger. Blijkens bij het departement van marine ont- v<ingen telegram, is Zr. Ms. stoomschip 1ste kl. Zilveren Kruis, onder bevel van den kapitein ter zee J. C. Joekes, den lsten dezer te Manilla aangekomen. Aan boord was alles wel. De oorlogsschepen voor binnenlandschen dienst stoomen met 15 Sept. a- s. naar Schiedam, om vun miliciens te verwisselen. De ingenieur der marine 1 klasse G. Turken de luitenant ter zee Ie klasse L. C. Rovers vor men te zamen de commissie, die een reis doet in Duitschland en Rusland. Behalve van andere zaken op de marine betrekking hebbende, zal de commissie zich in het bijzonder op de hoogte stellen van de inrichting der torpedo's en hetgeen daarmede in verband staat. De Minister van marine heeft afwijzend beschikt op een adres, ingediend door de onderofficieren der zeemacht binnenslands, om verbetering hun ner financieele positie, welke ongunstig zou zijn in vergelijking met die van hunne ranggenooten bij het leger en bij het korps mariniers. Stoomvaartberichten. Het stoomschip /Burgemeester den Tex",van Batavia, passeerde 31 Augustus DelArmi. Het stoomschip «Voorwaarts", v. Amsterdam, vertrok naar Djeddah den 30sten Augustus. Het stoomschip «Koningin Emma", van Bata via, passeerde Dungeness den 1 September. Het arriveerde den 2 Sept. te Amstjv^ goé'*'" Het stoomschip «IV;- --.mam. 1 Septemb^j£geD n.»nses Marie" vertrok den Ondep"^ van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip «Prins van Oranje", van Am sterdam, arriveerde 2 Sept. te Southampton. Het stoomschip «Prinses Wilhelmina" is den 2don September te Batavia aangekomen. Marktberichten. Alkmaar 1 Sept. Aangev. 3 Paarden f40 a 70, 26 Koeien en Ossen f 120 a 180,19 nucht. Kalveren f8 a 16, 218 Schapen fll a 20, 103 magere Varkens f 13 a 18, 350 Biggen f 4 a 8, 9 Bokken en Geiten f 4 a 8, Boter per kop 70 a 75 ct., Kipeieren f3,50 a 4 p. 100. Hoorn, 1 September. Tarwe f 8 a 8,50, Gerst f4,25 a 5, Haver f3,50 a 4,25, ErwtenGrauwe f 10 a 12, Bruine Boonen fll a 12,50, Kar- weizaad f 12,50 a 12,75, Mosterdzaad f16 a 16,50, 14 Paarden f 60 a 150, 200 Schapen f 14 a 26, 112 Lammeren f7 a 16, 43 Var kens f8 a 16, 2 Zeugen f 25 a 35, 120 Biggen f 4 a 7, 75 Kippen f 0,45 a 1,50, 5000 Kipei eren f3,50 a 3,60 p. 100, 1650 koppen Boter 50 a 55 cents per kop. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 10.625per 100 KGr. Nobel -10.00 100 s> zonder verbinding. Petroleum-Noteering van i. K0RVER. Amerik. Petroleum j per 100 KGr. Nobel - 9.90 100 Waarde ledig fust ƒ1.45. Visscherijberichten. Nieuwediep, 4 Sept. v.m. 8 uur. Aangebracht door 22 korders van Wieringen 8 tot 40 tongen per stuk 50 tot 70 cent, 45 tot 150 kleine en middelmatige tong per stuk 15 tot 25 cent, 1 tot 3 mand kleine schol per mand f 1,95, 1 steur voor f 13,50. Andere schuiten nog in zee. 328slc Staats-Loterij. 4e klasse. le lijst. Oo. 4534, f5000. No. 12492, f 1500. No. 10182, f 1000. No. 15719, f400. No. 2994, f200. No. 2282, 10493, 13872, f 100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 1 tot 4 Sept. ONDERTROUWDA van Pel, visscher- man, M. E. Vermeulen. GETROUWDGeene. BEVALLEN A. A. Kraijenhoff van de LeurMatthes, d. M. H. Tjittes—Zwaan, d. F. Faberde Haan, z. E. C. DekkersWal- last, d. E. S. Boogaardvan der Kuijl, z. K. M. van KoningsbruggeGouwenberg, z. OVERLEDEN: Johanna Pronk, 26 j. P OLITIB. Gevonden Voorwerpen. Adres BUREAU 2 1 paar Sokken (genummerd). Adres BUREAU RAADHUIS 1 Dienst- kruis, 1 Portefeuille met postzegels. is gearriveerd. wordt verwacht. Vervolg der Berichten. Een der beide in de vorige week op Onrust gestrande botters is alhier bin nengebracht. Door de Ned. Ger. Gemeente (do- leerende) alhier, is een perceel grond aangekocht in de Verlengde Spoorstraat, hoek Gravenstraat, om daarop een kerk en pastorie te bouwen. Zondagmorgen jl. werd door ds. D. J. Karssen, van Amsterdam, naar aanlei ding van Ezech. 29 21 in zijn dienst werk bevestigdde WelEerw. Heer W. den Hengst, pred. bij de Ned. Ger. Kerk alhier. De bevestigde deed des avonds zijn intrede met de woorden uit Joh. 3 3. Aan het Molenplein viel gisteren middag een 7 a 8-jarig meisje in het Held. kanaal. Gelukkig werd het aan de overzijde door iemand opgemerkt, die door roepen een paar personen opmerkzaam kon maken. Nog juist bijtijds wist men de kleine te grijpen en behouden op het droge te brengen. Door de alhier gevestigde vereeni- gingen Ontwaakt bij Tijds", president de heer A. G. J. de Vries, en Welvaart en Vooruitgang", president de heer Pots, werden aan HH. MM. den Koning en de Koningin gelukwenschen toegezonden op den verjaardag van prinses Wilhelmina. Beide vereenigingen werden namens Z M. door den adjudant van dienst bedankt de volgende bewoordingen Zijne Majesteit draagt mij op u Hoogst- deszelfs dank over te brengen voor toe gezonden gelukwensch". Het groot zilveren servies, dat de Kroonprinses vrijdag van haar Konin klijke ouders ontving, vertegenwoordigt een waarde van ongeveer f 100,000. Te IJmuiden is men bezig met bet maken der nieuwe vischsteigersde palen zijn reeds voor een gedeelte ingeheid. Aan het Noorderstrand op Vlieland is aangespoeld het in verren staat van ontbinding. verkereraadaJük'./ft/JM» o ^i)k van een man, naar gissing tusschen de 50 en 60 jaar oud, met grijs haar, gekleed met een stuk van een wit overhemd, geruit katoenen onderhemd, lichte geruite bovenbroek, witte gekeperde ouderbroek en grijze sok ken gemerkt C. P. Aan de hoofden der politie in de gemeenten heeft de Minister van Justitie de volgende circulaire gericht: De aandacht van den Minister van Ma rine is er op gevestigd, dat op verschil lende wijze wordt gehandeld ten aanzien van schepelingen die van passagieren zijn achtergebleven of van deserteurs der Ma rine. In verband hiermede beeft die Minister ter kennis van den Minister van Justitie gebracht, dat de commandeerende officie ren van oorlogsschepen,' overeenkomstig hunne instructie verplicht zijn alle aan boord gedeserteerde schepelingen en ma riniers, onverschillig van welken bodem af komstig, aan boord te nemen. Bij het door de politie arresteeren van een deserteur der Marine is het alzoo voldoende dat hij worde overgebracht en afgeleverd aan boord van het naastbjjzijnd oorlogsschip. Voortdurend is een oorlogsbodem ge stationeerd alhier, Amsterdam, Hellevoet- sluis, Rotterdam en Vlissingen. De Minister van Justitie verzoekt te willen zorgen, dat de bedoelde deserteurs zoo spoedig mogelijk aan boord van het aangewezen oorlogsschip worden overge bracht. Slechts op bepaalde uren van den dag, en dan nog alleen op werkdagen, worden aan de postkantoren postwissels ter verzending aangenomen en uitbetaald. Wenscht men echter gebruik te maken van de gelegenheid om per telegraaf een zoodanigen wissel te verzenden in spoed- eischende gevallen is dit een bijzonder groot gemak dan kan men niet alleen op werkdagen, doch ook des Zondags aan de postkantoren terecht, op alle uren, waarop deze voor het publiek zijn open gesteld. Ook aan de uitbetaling der per telegraaf ontvangen wissels zijn deze ver gemakkelijkende bepalingen verbonden, die, hoewel reeds geruimen tijd bestaande, nog zeer weinig bekend zijn. Wij achten het daarom van algemeen belang, een en ander nog eens in herinnering te brengen. Bij bet onweder van Donderdagmid dag werd op de „Iemsche," gem. Tub- bergen (O.) de vrouw van een landbouwer door deu bliksem getroffen en aan de eene zijde verlamd. De zoon, die in de deur stond, werd een eind bewusteloos de deel op geslagen; een koe werd in den stal gedoodde dochter van den landbou wer, die daar naast zat te melken, kreeg geen letsel. Van bet huis en den inboedel is niets overgebleven, alles is verbrand. In verscheidene gemeenten van Fries land bljjft de besmettelijke varkensziekte heerschen. Zij heeft zich thans reeds bjj omstreeks 300 veehouders vertoond: in Oostdongeradeeel bij 130 (aangetast onge veer 200 stuks), in Hennaarderadeel bij ruim 40 (aangetast bijna evenveel stuks), in Westdongeradeel bij 50 (aangetast onge veer 100) en Wonseradeel bjj 16 (aange tast omstreeks 80) enz. De beer D., wethouder te Roggel (Limburg), wordt sedert acht dagen ver mist. De familie verkeert in de grootste ongerustheid en verzoekt zijn opsporing. Hij is 74 jaren oud en gekleed met don kerblauw gestreepte broek, zwart geruite jas, lagen hoed en schoenen. Te Slochteren is door 160 arbeiders die aldaar een kanaal groeven, het werk gestaakt, omdat de uitbetaling van het loon, dat bepaald was op f 1.25 per dag, niet naar deze bepaling, maar tegen f 1 per dag zou plaats hebben. Nadat door hen gezamentljjk een bezoek was gebracht bij den patroon, werd aan hun verlangen, om f 1.25 uit te betalen, voldaan, doch de werkgever bedankte nu het werkvolk. Alles liep zeer rustig af. Wie zijn zoon met weinig bekwaam heid, met veel verwaandheid, en in het geheel geen geweten, de wereld inzendt, heeft altijd nog de mogelijkheid dat er bij toeval iets van zijn jongen terecht komt. O, ja! Geef den blinde een boog in de band en beveel hem den vogel te schieten, die op het dak van uw huis zit. Het is mogelijk dat hij raakt - - maar waarschijnlijk is het niet. Ook te Vlissingen zal het Leger des Heils" zjju tenten opslaan en wel in het lokaal »Tivoli". Naar men meldt, zullen de zittin gen van de Staatscommissie voor het ver dere beri-beri-onderzoek in de tweede week van September een aanvang nemen. Het notariaat Dezer dagen is te Utreeht de aange kondigde vergadering van notarissen ge houden. Na langdurige discusie is met groote meerderheid van stemmen besloten, zich tot de regeering te wenden met een adres, waarin gewezen wordt op de ge varen, waarmede het notariaat in Neder land wordt bedreigd door de zaakwaar- nemerjj, en waarin de middelen worden uiteengezet, welke de regeering tot ver betering van een bestaanden toestand zou WOW#** kunnen nemen. Verongelukte Schepen. Blijkens bet dezer dagen verschenen tweede gedeelte van de statistiek der scheep vaart (strandingen, schipbreuken en an dere ongevallen) gedurende het jaar 1887, kwamen 34 dezer zeerampen op de Ne- derlandsche kust voor, waarvan alleen in October 10. De betrokken schepen ver deelden zich naar de vlaggen als volgt Belgisch, Deensch, Fransch, Oostenrijkseh, Russisch en Zweedsch, ieder 1, Duitsch 4, Nederlandsch 5, Noorsch 9 en-Britsch 10. Van deze schepen werden wrak of ver gingen 13. Er kwamen bjj om 2 sche pelingen en 2 passagiers. Het getal zee rampen, aan Nederlandsche schepen buiten de kusten van het koniukrjjk overkomen, was 29. Van de betrokken schepen werden wrak of vergingen 18. Daarbij kwamen om 20 schepelingen en 107 passagiers. De Zuidhollaudsche Maatschappij tot redding van schipbreukelingen te Rotter dam en de Noord- en Zuidhollaudsche Reddingmaatschappij te Amsterdam belas ten zich nog steeds met de zorg voor het reddingswezen. Door laatstgenoemde Maat schappij werden in 1887 57 schipbreuke lingen gered. Het totaal cijfer der geredde personen van het jaar harer oprichting af klom hierdoor tot 3090. Men schrjjft aan den Javabode uit Buitenzorg, dat na een ernstig onderzoek in de zaak van den eervol on pitein Willink Ketjen een rapport is in gekomen, luidende »dat die officier hoogst onrechtvaardig is behandelddat hem wettig toekomt en minstens moet wor den toegelegd he(;_ volle kapiteinspensioen, met rappèl van het bereids aangehoude ne, enz." Omtrent een tweegevecht op Bel gisch grondgebied, nabij Eisden (L.), tus schen twee inwoners van Luik, den ad vocaat J. L. Jeune en den journalist Char les Thuillier, waarbij laatstgenoemde ge dood werd, schrjjft men uit Eisden het volgende De oorzaak van het gevecht werd ge zocht in familieaangelegenheden de ad vocaat was onlangs met een nicht van den gedoode in het huwelijk getreden. Als getuigen van den advocaat traden op kapitein De Heusch en advocaat Gil man voor den gedoode de heeren A. Wery en L. Poncin, allen Luikenaars. Na afloop van het duel begaf men zich gezamenlijk naar Visé, alwaar men zich bij de aldaar gevestigde maréchaussee aanmeldde, die er den officier van justitie te Luik berichtte en hen later naar Luik overbracht. Te middernacht werden zij door den officier van justitie in verhoor genomen, die daarna hun invrijheidsstel- ling beval. De verslagene was 55 jaren oud, me dewerker van verschillende bladen en te Luik zeer gezien. Hij laat een weduwe met een kind en een hoogbejaarde moeder achter. Deze noodlottige zaak maakt thans het onderwerp uit van alle gesprekken. Te Londen is een allergevaarlijkste dief uit Frankrjjk gepakt, die tot eene beruchte dievenbende behoorde, Menne- gant, bijgenaamd Touche-a-Tout". Een inspecteur van politie, Houlier, die al meermalen het Kanaal was overgestoken om Fransche dievendie de wijk naar Londen hadden genomen, op te sporen, heeft zich aldaar namelijk in verbinding weten te stellen met een rooversbende, door wie hjj te weten kwam, dat er pas bij zekeren Benoit te Parijsin de Rue Notre Dame de Nazareth, een aanzienlijke diefstal was gepleegd, zoodat hij hiervan onmiddellijk bericht zond naar Parjjs. Hij voegde er bijWjj wachten morgen hier den persoon, die het gestolene bjj zich heeft". Touche-a-Tout was de persoon, en hij kwam werkelijk te Londen en nam onder een valschen naam zijn intrek in Halfmoon-Hotel. Daar sprong hij met bankbiljetten van 1000 fr. om, alsof het eenige sous waren. Dit wekte den arg waan van den kasteleindie de politie waarschuwde. Houlier nam nu ook zijn intrek in dat logement, Touche-a-Tout werd er met behulp van de Engelsche politie gevangen genomen, doch niet zonder de grootste inspanning, want de dief heeft eene herculische kracht. Zelfs het be- bienden-personeel iu het logement moest te hulp komen. Ten laatste werd Tonche- a-Tout, wien de handboeien reeds waren aangelegd, in een deken gewikkeld en van plaats tot plaats gerold. Men heeft in zijn valies 100,000 fr. aan bankbiljetten en andere waarde gevon den. Men zegt dat de Mennegant (of Touche-a-Tout) eeu Nederlaudsch onder daan is. Er werd nu bij een bijzit van den dief te Parijs een huiszoeking gedaan en ook daar heeft men een groote menigte kost baarheden gevonden, afkomstig niet al leen van den diefstal bij Benoit, maar ook van vroegere diefstallen bij anderen. Op het oogenblik dat de bijzit in een rijtuig weggereden zou worden, kwam nog een man met een pak aan hare deur om een aantal voorwerpen, die den vori- gen nacht bij een kapper gestolen waren, aldaar onder dak te brengen. Een Duitsch handelsreiziger was onlangs genoodzaakt, een zonderlingen en zeerjDnaancrgpamen tocht te doen. Hij liep. te Pollychen een voorbijgaand postrjjtuig na en stak eenbrief dien hij te verzenden had, in de bus; maar door een schok van het rijtuig viel het deksel der bus dicht, de hand van den reiziger was daarin ge vangen en hij kon haar niet er uithalen, want een ring dien bij droeg hield haar tegen. Zoo was hij gedwongen met het rijtuig mee te loopen. De koetsier hield, op zijn herhaald geroep, eindelijk stilmaar hij had geen werktuigen bij zich om de bus open te breken, en de reiziger kon dus niets anders doen dan met den wagen meedraven tot de naaste stad, waar ein delijk het kastje geopend, de ring van zijn vinger getrokken en zjjn hand uit de bus bevrijd werd. Heldersche Moppen. -Bezoeker tot een kellner in een leeg koffiehuis «Zet je zoo'n leelijk gezicht omdat er geen gasten zijn of zijn er geen gasten omdat je zoo'n leelijk gezicht zet." o DE OORZAAK. Student'k Zou wel eens willen weten, hoe 'k aan zoo'n koppijn kom. Van die jool gisteren zeker niet(Slaat zich voor 't voor hoofd). Wacht, 'k ben er alGisteren heb ik even gestudeerd o DE HUISVRIJER. Mevrouw (tot de nieuwe dienstmaagd)Dat je een eigen vrijer hebt, kan ik niet toe staan. Ik wil geen vreemde menschen in m'n huis hebben. Sinds jaar en dag komt hier alle Zondagen een korporaal aan buis, daar heb ben nog al m'n dienstboden mee gevreeën dien kun je ook nemen Op den 5en September 1888 9 hopen onze geliefde Ouders S JAN BOOT en ik NEELTJE HOETJES, 3 hunne 45-jarige Echtvereeniging te herdenken. Huisduinen, 4 Sept. 1888. J| Uit naam hunner ra ■nkbare Kinderen en Behuwd- ||j Kinderen. Getrouwd PIETER KAMP, van den Helder, en HENDERIKA VAN DEN BOS, van Sommelsdjjk. Paterson, New-Jersey, Noord-Amerika, 24 Augustus 1888. Eenige en algemeene kennisgeving. Bevallen van een Zoon, CORNELIA SMITS, echtgenoote van M. KOOPMAN. Ymuiden, 31 Augustus 1888. Eenige kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Zoon, C. M. VAN KONINGSBRUGGE— GOUWENBERG. Helder, 1 Sept. 1888. Op den 17n Augustus j.1., ont- viugen wij het treurige bericht van het overigden van mijn geliefden Echtgenoot en der kinderen zorg- vollen Vader JAN KERKHOFF, in leven timmerman aan boord van 't stoomschip Koningin Emma" der Maatschappij Nederland. Op den 8n Juli eischte een kortstondige ziekte te Soerabaia, het leven van hem, dien ons zoo innig lief was, in den ouderdom van circa 34 jaren. Wed. E. J. KERKHOFF, geb. Bakker, Bevallen van een welgeschapen Zoon, M. WILLEMSE—SLORT. Helder, 2 September 1888. Heden overleed te Amsterdam, na een korte ongesteldheid, onze broeder JACOB STOLL. in den ouderdom van 70 jaar. Namens broeders en zusters, Wed. H. STOLL. Helder, 3 September 1888. Heden trof mij een gevoelige slag des levens. Mjju geliefde Dochter JOHANNA overleed na een lang durig doch geduldig lijden, in den ouderdom van 26 jaar. Diep betreurd door mij en mijne kinderen, Wed. PRONK en kinderen. Helder, den ln September 1888. Efeden overleed onze lieveling JANNETJE, in den jeugdigen leeftijd van vier maanden. Helder, 3 September 1888. J. KORT. L. KORT—BUIJTENDIJK Tot onze diepe droefheid overleed heden te Leeuwarden, na een kort stondig lijden, ons geliefd eenigst zoontje, in den jeugdigen leeftijd van ruim 8 maanden. Helder, 31 Augustus 1888. T. WIERINGA, en Echtgenoote. Ondergeteekenden betuigen bij deze, mede namens hunue kinderen, bunnen oprechten en hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij gele genheid van hun vijf-en-twintig-jarig Huwelijksfeest, zoowel van hier als elders, zoo ruimschoots ondervonden. Helder, 4 September 1888. J. H. BOON. J. BOONKemp. Voor de vele blijken van belangstelling, bij de ziekte onzer dochter ondervonden, betuigen wjj onzen innigen dank. Helder,^ Sept. 1888. Jb. METZELAAR, en Echtgenoote. De ondergeteekende betuigen hun har- teljjken dank, zoowel binnen als buiten de gemeente, voor de menigvuldige blij ken van belangstelling, bij de ziekte, het overigden en de ter-aarde-bestelling aan onzen geliefden Echtgenoot enVader bewe zen. Maar vooral aan de Machinisten der K. N. Marine, die het stoffelijk overschot mede hebben grafwaarts gevoerd. Helder, 4 Sept. 1888. Wed. H. L. SCHRöDER, geb. Pronk. H. L. C. SCHRöDER. A. C. SCHRöDER. VERGADERING voor de Leden van Sectie O, op DONDERDAG den 6en SEPTEMBER a. s., des avonds half acht, op de zaal der Vereeniging. Trouwe opkomst wordt verzocht. Het Sectie-Bestuur, C. SPIGT. Ter voorkoming van vervolgingskosten worden achterstalligen in de betaling van hoofdeiyken omsla? over het loopende dienstjaar uitgenoodigd het door hen ver schuldigde binnen acht dagen na beden te betalen. Helder, 4 September 1888. De Gemeente-Ontvanger A. J. DE JONGH. Damrak 62, Amsterdam, is WOENSDAG 5 SEPTEMBER te Helder, Kerkgracbt 338, te consulteeren voor Tandheelkundige operatiën, vullingen en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 93 uur. Tandarts Amerik aan sche en Duitsche behandeling, volgens de Nlenwe Wet, Eiken Donderdag van 12 tot 1 uur, in het Hötel DE TOELAST te Nieuwediep. Adres te Amsterdam, Nieuwendgk b. d. Dam No. 241.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2