Aan de Militieplichtigen Advertentie n. 5 J. C. VAN WIJNGAARDEN. 5 Namens hunne dankbare Kinderen, 3 Behuwd- en kleinkinderen. buitengewonen maatregel, waartoe de Kerke- raad der Herv. Gem. alhier besloot. Mogen de leden dier gemeente door hunne offervaardigheid toonen, dat zij dit besluit van den kerkeraad waardeeren, dat zij gaarne willen medewerken om een gezegend fonds hunner Kerk in stand te houden, en tot een steeds rijkeren zegen te doen zijn, en dat zij, al wekt soms de onzalige strijd op kerkelijk gebied weêrzin, in hunne vereering der liefde niet verflauwen! Dankzeggend voor de plaatsing van het bovenstaande in uw blad, mijnh. de redacteur! Helder, 23 Sept. 1888. Uw Dw. Dr., G. E. BRON, Vporz. v/d. Kerker, d. H. G. te Helder. voor de lichtingen van 1889, 1890 en 1891. Het stoomschip «Prins van Oranje", van Am sterdam, vertrok den 20n September van Suez. Het stoomschip Conrad, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 23 Sept. Kaap St. Vincent. Het stoomschip Sumatra, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 24 Sept. te Padang. Het zal, nu daarop reeds herhaaldelijk door do nieuwsbladen is gewezen, ook uwe aandacht niet zijn ontgaan, dat door Z. E. den Minister van Oorlog, by beschikkingen van 4 November 1887 en 13 Augustus 1888, maatregelen zijn genomen, strekkende om het houden van vrij willige oefeningen in den wapenhandel aan te moedigen en te bevorderen. By bedoelde beschikkingen wordt bepaald, dat in plaatsen, waar infanterie of vesting-artil lerie in garnizoen ligt, aan jongelingen van af 17 jaar tot aan den militieplichtigen leeftijd, gelegenheid zal worden gegeven kosteloos on derwijs te ontvangen in den wapenhandel en, voor zooveel de vesting-artillerie betreft, ook in de bediening van het geschut, terwijl bedoelde jongelieden tevens kosteloos kunnen deelnemen aan een theoretischen cursus, tot voorbereiding voor den graad van milicien-korporaal bij de infanterie of by de vesting-artillerie. Door dezen maatregel zal het mogelijk wor den dat de militieplichtigen, die van de aange boden gelegenheid om zich te oefenen een nut tig gebruik maken, by hunne indiensttreding blijken geven van eene zekere mate van weten schappelijke ontwikkeling en van voldoende geoefendheid in den wapenhandel, wat hen uit den aard der zaak velerlei voordeelen boven andere, onontwikkelde miliciens versehaft. In vele grootere en kleinere steden van ons vaderland vond de ministeriëele beschikking de meeste blijken van instemming en waardeering en namen reeds het vorige jaar honderde mili tieplichtigen aan de cursussen deel. Alléén te Amsterdam waren op 1 September j.L ruim 1300 jongelieden voor den aanstaanden cursus ingeschreven. Ook te Arnhem en te Vel- sen om nog een paar gemeenten te noemen werkte de maatregelen zeer gunstig. In onze gemeente vernemen wij daarvan tot heden echter nog weinig of niets. Ofschoon de gelegenheid hier beter kan worden geacht dan in zeer vele andere garnizoensplaatsen, en in fanterie zoowel als vesting-artillerie hier zijn om de uitvoering van de beschikking zoo gemak kelijk mogelijk te maken, meenen wij, dat nog niet één militieplichtige zich ter vrijwillige oefe ning in den wapenhandel heeft aangemeld. Daarom, en zoo in 't belang van het vader land als in dat van de militieplichtigen zeiven, werd besloten tot het in 't leven roepen eener »Vereeniging tot ontwikkeling van militieplich tigen." Deze stelt zich ten doel de vrijwillige oefening in den wapenhandel door militieplich tigen te bevorderen en te steunen, zooveel in haar vermogen is. In de eerste plaats tracht zij dat doel te bereiken door het inschrijven der genen, die van het aangeboden onderwijs wen- 6chen te profiteeren. Zij geeft hiervan kennis aan de bevoegde militaire autoriteiten, die met de leiding van dat onderwys zijn belasten neemt verder maatregelen om aan de onderwezenen door gepaste middelen voordeelen te verzekeren met het oog op hunnen dienstplicht. Wy vertrouwen, dat er zeer velen gevonden zullen worden, die begrijpen wat het wil zeg gen geoefend in 's lands dienst te treden, waardoor deze voor hen in 't minst niet on aangenaam kan worden. Om deze reden ver wachten wij dan ook dat een aantal militie plichtigen gebruik zullen maken van de gele genheid, om zich voor den aanstaanden cursus, welke zal worden gehouden van 1 October tot 30 April, aan te melden. Het Bestuur zal deze gelegenheid verschaf fen op Donderdag 27 September a.s. en alsdan tot dat doel van 6 tot 8 uur 's avonds zitting houden in het Gymnastieklokaal in de Wee- zenstraat. By de aanmelding moet worden overgelegd de geboorte-acte of een extract uit het ge boorte-register, zoomede een certificaat van goed gedrag, afgegeven door den Burgemeester, een en ander ter Gemeente-secretarie kosteloos te bekomen. Wij wenschen er nadrukkelyk op te wijzon dat deze cursus is bestemd voor ieder, arm en rijk, voor eiken rang en stand, zonder eenig onderscheid. Het onderwijs wordt geheel gratis verstrekt, zoodat dit geen bezwaar kan ople veren en laat u evenmin weerhouden door de gedachte dat uwe maatschappelijke werkkring de bijwoning der lessen onmogelijk zal maken, want daarmede zal by het bepalen der oefe ningsuren ten zeerste rekening worden ge houden. Beschaamt dan onze verwachting niet; meldt u bij tientallen aan en helpt ons, in uw eigen welbegrepen belang, een zaak bevorderen, die noodwendig moet strekken tot heil van 't dier baar Vaderland. Helder, 25 September 1888. Namens het Voorloopig Bestuur der Vcreeniging tot ontwikkeling van mili tieplichtigen: C. A. BEUKENKAMP, Eere-Voorzitter. J. BETHLEHEM, Voorzitter. C. S. JARING, Secretaris. Marktberichten. Hoorn 22 Sept. Tarwe f7,25 a 9, Rogge f 4,75 a 5,50, Gerst f 4,25 a 5,50, Haver f2,75 a 4,50, Erwten: Witte f9,75 a 11, Groene f l0,50 a 13, Grauwe f 13,50 a 18, Vale f 9,25 a 15, Bruine boonen f 10,50 a 13,50, Karwei- zaad fll a 12, Mosterdzaad f 15 a 18, 29 Paarden f 60 a 200, 9 Koeien f70 a 180, 234 Schapen f20 a 28, 200 Lammeren f 10 a 18, 10 Kalveren f12 a 20, 37 Varkens f8a22, 6 Zeugen f 15 a 35, 150 Biggen f 3 a 6,125 Kippen 0,35 a 1,50, 2500 Kipeieren f 4 a 4,25 per 100, 1450 koppen Boter f 0,55 a 0,62 per kop. Alkmaar 21 Sept. Aangevoerd 4 Paarden f70 a 300, 41 Koeien en Ossen f60 a 300, 16 nucht. Kalveren f8 a 16, 329 Schapen f10 a 22, 135 maSere Varkens f13 a 17, 331 Biggen f 4 a 11, 10 Bokken en Geiten f3 a 10, Boter per kop f0,65 a 0,80, Kipei- cren f 4 a 4,25 per 100. Marine en Leger. De luitenants ter zee 2de klasse J. J. Ram- bonnet, 6. R. van Nauta Lemke en J. C. van Druten, dienende aan boord van Zr. Ms. stoom schip „Van Galen", worden morgen op non-acti viteit gesteld. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 10.75 per 100 KGr. Nobel - 9.75 100 zonder verbinding. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 21 tot 25 Sept. ONDERTROUWD: A. J. v. Vaalen, korpo- raal-torpedist, cn J. van Veen. G. Kunst, loods- leerling, en J. M. C. Kuiper. A. Bais, visscher- man, en T. Bakker. GETROUWD: J. Ulfferts en M. Kaan. BEVALLENG. van de Graaff, geb. Vis ser, z. P. G. T. Lemmens, geb. Munnekrede, z. W. Nieuwenboer, geb. Velt, z. A. Swart, geb. Zwaan, z. M. J. de Bruijn, geb. Snitselaar, d. E. de Vries, geb. Quak, z. OVERLEDEN: D. H. Stoekenbroek, 3 m. K. Bakker, 82 j.-D. Bakker, 3 j. Twee levenloos aangegeven. Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Prinses Marie", van Batavia, vertrok den 21sten September van Aden. Vervolg der Berichten. Sedert aan de school voor uitgebreid lager onderwijs van den heer Vastenou alhier in Juni 1.1. de vacantie begon, is het gebouw dier school door een aangebrachten bovenbouw aan merkelijk uitgebreid. Voor het aanzienlyk aan tal leerlingen, dat deze inrichting thans telt, waren de lokalen geheel en al onvoldoende wat ruimte betreft. Nu zijn de noodige bovenloka len gebouwd en 't geheel vormt thans een keu rig schoolgebouw, naar de eischen des tijds in gericht. Bovendien heeft de heer Vastenou een groote verbetering aangebracht door den bouw van nieuwe privaten en niet het minst verdient vermelding zyn aankoop van geheel nieuwe schoolbanken (Amerikaansch model). Een en ander verdient de bezichtiging van ouders van leerlingen en verdere belangstellendende ge legenheid hiertoe wordt opengesteld op morgeD (Woensdag) namiddag van 8 tot 5 ure. Tydelijk werd, sedert het begin dezer maand, het onderwijs in een hulplokaal gegeveD. Eerst daags zal het vernieuwde schoollokaal in gebruik genomen worden. De winterdienst op de Holl. Spoor neemt met 1 October een aanvang. De aankomst en het vertrek van alle treinen alhier blijft geheel gelijk als bij den zomerdienst. Het Hollandsche Tooneelgezelschap, onder directie van A. van Lier, zal, naar wij ver nemen, Zondag 7 October een voorstelling geven in 't lokaal //Musis Sacrum", alhier. By de Doopsgezinde gemeente alhier is tot predikant beroepen Ds. Bakker, van Franeker. Gisterenmorgen strandde by dikken mist ter hoogte van Callantsoog de En- gelsche vischkotter G. IJ. 88, schipper M. Evans. De sleepboot Hercules, die van hier naar de strandingsplaats ver trok, keerde onverrichter zake terug, daar assistentie werd geweigerd. Nadat de in- hebbende voorraad visch in vletten was overgeladen, werd het vaartuig gisteren avond met hoog water door vletterlieden vlot en zonder schade alhier binnenge bracht. Het stoomschip Sumatra*, waar mede de benoemde Gouverneur-Generaal mr. C. Pynacker Hordijk naar Nederl.- Indië is vertrokken, is op 24 dezer te Padang aangekomen. De blazerschuit T. X. 149 kwam Zaterdag te Texel in byna zinkenden toestand binnen. Het vaartuig had op een wrak onder water gestooten in de Noordzee. Met den meesten spoed werd het op de scheepstimmerwerf gedraaid, tot herstelling der bekomen schade. De Harlnewerf te Amsterdam. In de memorie van toelichting op zyne begrooting deelt de Minister van Marine mede, dat in April 11. het verslag is ont vangen van het onderzoek naar de wen- schelykheid en mogelijkheid om 's Rjjks Marinewerf te Amsterdam over te bren gen naar de overzijde van het IJ. Afge scheiden van de geldelyke gevolgen, acht de meerderheid der commissie het over brengen van de werf wenschelijk, doch niet mogelyk met het oog op de mobi lisatie. Noodzakelyk werd zy beschouwd bijaldien de werf tevens moest dienen tot aanbouw. Er bestaat geen voornemen om het vaste werkpersoneel merkbaar uit te brei den. De noodzakelijke vermeerdering van werkkrachten voor 1889 zal, zooveel mo gelyk, gevonden worden door het in dienst nemen van tydelyke werklieden. Heden verscheen bij den uitgever M. E. de Grauw, te Ouderkerk aan den Amstel, 't eerste der door hem uit te geven Populaire geschriften vau de Maatschappij T. N. v. t. A. 't Werkje is getiteld: »Een kykje in Java«, door A. Werumeus Buning. De prijs is fabel achtig goedkoop, want men betaalt voor 2 vel druks met netten omslag, 5 cents. Wanneer men den naam W. Buning leest, is men overtuigd dat de bewerking aan goede handen was toevertrouwd. Dergelijke geschrif ten kunnen een goed middel worden ter ver spreiding van algemeene kennis en zijn der halve zeer aan te bevelen. De voor eenige dagen van hier naar Petersburg vertrokken onderzeesche torpe doboot Nordenfelt, op sleeptouw hebbende den Eng. kotter Loodstar, zyn beiden op het Hornrif gestrand. De kotter is geheel wrak. De opvarenden zyn allen gered. Londen, 22 Sept. Bij de Salvage Association is uit Hjerring van Lloydf agent een telegram ontvangen, dato Varde 21 Sept., dat de Nordenfelt onge veer een mijl van land af ligt en dicht blyft. Een Svitzer stoomboot is aange komen. Twee kleine Esbjerg stoomboot jes waren niet geslaagd om het schip ai te sleepen. In den laatsten tijd wordt uit Har- lingen per Engelsche booten een artikel verzonden, waarvan men vroeger zoo niet hoorde, nl. pooten en koppen van varkens, netjes in vaten gekuipt en afkomstig van de varkensslagerij te Assen. Soms wor den op één keer van 50 tot 80 vaten naar Londen verscheept. In het noorden des lands neemt de emigratie naar de Transvaal toe. Reeds zijn verschillende, meest ongehuwde, lie den derwaarts vertrokken; ook een paar personen uit Oostergoo. Blijkens de van daar ontvangen berichten gaat het hen daar zeer wel, tengevolge waarvan weer anderen besloten derwaarts te vertrekken. Op het goudschip de »Lutine" is men weer eenige goudstukken machtig geworden tot een bedrag van f 250. Door het lek worden van de buis verkeerde een oogenblik de duiker in groot gevaar. Spoedig werd echter 't gebrek ontdekt en verholpen. De 27 loggers en 7 bomschuiten, welke de afgeloopen week te Vlaardingen van de haringvisschery binnenkwamen, hebben aangebracht 8971 ton haring, waardoor de geheele aanbrengst daar ter plaatse thans tot 83,207 ton geklommen is, terwijl met inbegrip van de overige reederyplaatsen er thans 133,273 tonnen zyn aangebracht, tegen 200,330 in 1887. De vraag naar haring blyft zeer goed, en in weerwil dat de pryzen iets hooger geworden zyn, blyven de orders regelma tig inkomen. In den afslag betaalde men voor volle haring f 14, voor yle haring f 10,50 a 10,75 per ton. Kapitaalsvermindering Van de 5 in Houtenisse bestaan heb bende meestoven is thans de laatste in het openbaar verkocht. Het prachtige gebouw, dat by de stichting in 1833 f 36,000 gekost had, ging thans voor f3000 in handen van den slooper over. Te Tilburg wilde een vrouw uit Gilfce voor een en ander by den ontvan ger hare scbuld gaan afdoen en had daar voor het papieren geld in een papieren zakje gedaan. Daar dit echter vochtig ge worden was, verving zy het door een ander en wierp het natte in de kachel. Toen zij by den ontvanger het geld natelde, kwam zy tot de ontdekking, dat zij met het zakje ook een bankje" van f 25 in de kachel had geworpen. De heer A. J. Snouck Hurgronje, te Soerabaia, voor herstel van gezondheid met verlof naar Nederland, is, naar men ver neemt, op de hoogte van kaap Guardafui den ln Sept. aan boord van het stoomschip Conradoverleden. Binnen enkele dagen zal het eerste deel verschijnen der nieuwe geïllustreerde uitgave der werken van J. Van den Vondel, indertijd uitgegeven door mr. J. Van Lennep, thans belangrijk herzien en bygewerkt door den heer J. H. W. Unger, archivaris te Rotterdam. Dit deel bevat, behalve eenige kleinere gedichten (van 16371639), de »Gysbregt van Aemstel", Elektra" en Maeghden", zoomede net en duidelyk uitgevoerde reproducties van daarby behoorende pren ten en handschriften, te zamen vormende 342 bladzyden. Zoowel op letterkundig als typogra- phiscli gebied is aan deze uitgave de meeste zorg besteed, zoodat het geheele werk in beide opzichten den dichtren- vorst tot een nieuw monument zal strek ken en in de bekende Sythoff's Vijftig cents editie" naast de werken van Van Lennep, Cremer en Luiken een volkomen waardige plaats zal vervullen. Tevens is voor hen, die dien verlangen, tegen eveneens geringen prys, een fraaie band vervaardigd, in den styl van Von dels tijd een aan deze uitgave verbonden eigenaardigheid, waarop hier insgelyks de aandacht mag gevestigd worden, omdat ze mede getuigt van een streven tot be zorging eener uitgave, waarop men, niet tegenstaande den lagen prys, trotsch mag zijn. Dezer dagen overkwam een armen huisvader te Tilburg het volgende ont zettende ongeluk: Terwyl hy op de fa briek aan zyn werk was, werd hy plot seling blind, zonder eenige bekende oor zaak. De spoedig te hulp geroepen ge neesheer kon slechts constateeren, dat de man het gezicht verloren had. By het rooien der winter-aardap- pelen, dat allerwege in Friesland aange vangen is, blijkt het hoe langer hoe meer, dat de ziekte veel minder te beteekenen heeft dan men steeds vreesde. Het gemis aan deugd en de geringe opbrengst vor men de schaduwzijden van den verbouw. Niet alleen de eierenhandel en de verzending van eieren heeft zich geduren de de laatste 10 jaren op Texel meer dan verdubbeld, maar ook de handel in kip pen is verbazend toegenomen. Er zijn dagen waarop meer dan honderd van die nuttige vogels naar den vasten wal wor den verscheept. Ofschoon een artikel van geringe waarde, levert de uitvoer van kippen voor menigeen een aardig voor deeltje op. Het jaar 1887 is voor de Indische financiën zeer gunstig geweest. Het heeft een voordeelig saldo van niet min der dan f 24,616,300 opgeleverd. De uit gaven hebben 10,8 millioen minder en de inkomsten 11,9 millioen meer bedra gen dan in 1886, toen ruim 1,9 millioen overbleef, tegen een voordeelig slot van 2,1 millioen in 1885. De ontvangsten in Indië hebben ruim 21/a millioen, die in Nederland ruim 9,3 millioen meer dau in 1886 bedragen, vooral wegens de hoogere koffieprijzen. Het nut der tournure is dezer dagen een juffrouw te Berlyn gebleken. Zij stond voor de deur te praten, toen plotseling een openslagraam van de derde verdie ping op haar neerviel. Eenige voorbij gangers, die haar te midden van de glas scherven op straat zagen vallen, kwamen ontsteld toeschieten maar de dame stond zonder hunne hulp op en snelde kijvend het huis in, naar boven. Zy was volko men ongedeerd. Haar buitengewoon om vangrijke tournure had de kracht van het neervallende raam gebroken. Dezer dagen stond te Londen een man terecht, die op straat een dame zwa velzuur over de kleederen had geworpen en de politie verklaarde by die gelegenheid, dat sinds Kerstmis niet minder dan hon derd gevallen van dien aard te Londen zyn voorgekomen Ook in het West-End van Londen, nl. in Downstreet, Piccadilly, is nu een aanval op een vrouw gepleegd welke, in verband met de moorden in Wliitechapel, groot opzien wekt. De vrouw moet ern stig, maar niet gevaarlyk gewond zyn. Haar aanvaller is ontsnapt. Te Gergal (Spanje) waren twee jongelieden verloofd met twee zusters. Zy kregen twist mot elkander en beslo ten te duelleeren op de volgende voor waardenDe rechtervoet van den een zou op den linkervoet van den ander steunen en in deze positie zouden ze el kander met dolken stooten toebrengen, tot er een zou sterven. Aldus geschiedde elk der beide heeren kreeg 7 dolkstooten een gaf den geest op de plek zelve, de ander verkeert in levensgevaar. Op Sicilië hebben de roovers dezer dagen weder gruwelijk huisgehouden. Te Scalilli Alcamo werd een heer, die met zyn gezin huiswaarts keerde, door zes bandieten aangehouden, die hem eerst wil den medenemen, maar daarna, op zyn voorstel, met hem medegingen naar zyn huis, waar hij hun een losprys zou beta len. Toen zy de woning bereikt hadden, beletten zij hunnen gevangene naar bin nen te gaan. Een der zoons gelukte het nu echter hem aan hunne handen te ont trekken. Reeds wilden vader en zoons de deur versperren, toen de onverlaten op hen begonnen te vuren. De jongste zoon viel doodelyk gewond ter neer; de heer Zalapi en zyn vrouw werden aan de hand gewond, en een tweede schot beroofde den oudsten zoon van het leven. Nadat de roovers vervolgens nog twee schoten op de inmiddels toegeschoten bedienden had den gelost, welke beiden werden gewond, namen zy eindelyk de vlucht. Er zyn natuurlyk dadelyk pogingen in 't werk gesteld om hen op te sporen. Van iemand, die door den bliksem getroffen werd en het kan navertellen, wordt in »The Scientific Amerikan «ver haald. Het was een jonkman te Funiak, in Florida. Hy was onder een veranda, welke tijdens een onweder door den blik sem gedeeltelyk werd vernield. Hij werd op den grond geworpen en men droeg hem voor dood weg. Zyn schoenen, kou sen en broek waren vol gaten en zyn beenen waren tot aan zyn knie toe met brandblaren overdekt. Hy verhaalde, weer tot bewustzijn ge komen, dat hy, toen de bliksem hem trof, een gevoel had alsof een krachtige heete luchtstroom tusschen zyn schouders langs zyn lichaam voer. Hy klaagde over be klemdheid van het hart en een aanhou dend gevoel alsof hij stikken zou. Vier maanden lang bleef hy ziek, met pyn door al zyn leden en een prikkelend gevoel als van spelden door zyn lichaam. Maar thans, na verloop van negen maanden, is de jonkman volkomen hersteld en alleen een litteeken op den rug herinnert hem nog aan het oogenblik, waarin hy den dood zoo naby is geweest. De bekende Fransche maarschalk Bazaine is plotseling te Madrid overleden aan een hartverlamming. Veertien jaren leefde Ba zaine te Madrid in zeer armoedige omstan digheden, ondanks het groote kapitaal, dat hy, naar men beweerde, in Mexico bijeen bracht. Heldersche Moppen. Winkelier tot zijn boekhouder: "Hen drik, ik heb ongeveer f 15000 in de brandkast, maar de winkel is leeg; ik geloof, dat het juiste oogenblik gekomen is om me failliet te verklaren." „Zoo denk iR er ook over." „Maar ik moet een geschikt voorwendsel vinden voor mijn crediteuren. Je bent een schrandere bol, denk eens over de zaak na," De boekhouder beloofde het geval zorgvul dig te overwegen. Toen de winkelier den volgenden morgen het magazijn binnentrad, vond hy de brandkast open, het geld verdwe nen en in de plaats daarvan een briefje van den volgende inhoud: „Ik heb vijftienduizend gulden genomen en ben op reis naar Amerika. Het is de beste verontschuldiging, die je aan je crediteuren geven kunt. o AHoe kan je zoo lomp tegen je credi teuren zijn, dat is heel ondankbaar. B OndankbaarHoezoo AWel mcnschen, aan wie je alles ver schuldigd bent! 3 Op den 27en Sept. 1888 hopen onze geliefde Ouders en Grootouders J P. VAN WIJNGAARDEN en A. M. BROUWER, 1 hunne 50-jarige Echtvereeniging te 3 herdenken. 5 Helder, 1888. Geboren: JOHAN BERNARDUS AN- THON, Zoon van I. DE VRIES. E. DE VRLES-QUAK. Helder, 23 Sept. 1888. Bevallen van een Zoon: E. DE WINTER—WINTER, 's Gravenhage, 22 September 1888. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon, JOZINA MARIA KLIN- KERT, echtgenoote van A. ZOETENDORP. Helder, 25 September 1888. Bevallen van een Dochter M. ZEGEL—BOON. Oude Schild, 23 Sept. 1888. Heden overleed, na een kortston dig lyden van twee dagen, onze jongste lieveling DIRK, in den ouderdom van 3 jaar. Helder, 24 Sept. 1888. J. BAKKER en Echtgenoote. Heden overleed te Amsterdam, in den ouderdom van ruim 54 jareu, ANNA MARIA CUNTHER, Weduwe van WILLEM MICHIEL LEEWENS, na voorzien te zyn van de H. Sacramenten der stervenden. Helder, 20 Sept. 1888. T. J. LEEWENS, en Echtgenoote. Eenige en algemeene kennis geving. Op den 22en September overleed plotseling te Amsterdam, tot diepe droefheid van mij en mijne Kinde ren, myn geliefde Echtgenoot de Heer W. P. KRIJNEN, in den ouderdom van ruim 54 jaar. Helder, 24 Sept. 1888. Wed. W. P. KRIJNEN— Bremeb, en Kinderen. Op den 22en September ontsliep zacht en kalm de Heer KLAAS BAKKER, Weduwnaar van Neeltje \£os, in den ouderdom van 82 jaar. Helder, 25 Sept. 1888. Namens de Familie. Allen, die iets te vorde- ren hebben van, ver- IfilP schuldigd zyn aan, borg tochten of papieren onder hunne berus ting hebben van den Heer KLAAS BAKKER, in leven gepensioneerd ta kelaar, gewoond hebbende te Helder, en aldaar overleden den 22 September 1888, worden verzocht daarvan vóór of op 15 October 1888 aangifte of betaling te doen ten kantore van Notaris HATTINGA RAVEN te Helder.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2