Advertentie n. m&mmm een flinke DIENSTBODE. Maar wie weet ook lioe menigeen zal verlangd hebben naar een reddingsvest, dat een hope zou geweest zijn in die buiige uren en een lichstraal in die donkere oogenblikken. Duldt, niet reeders, dat bij eventueele rampen menschenlevens verloren gaan, of schepelingen hun graf in de golven vinden, zonder uitgerust- te zijn met reddingsmiddelen aan boord. Uw goed voorbeeld zal wellicht algemeene na- volgiug vinden, en de zeelieden, die reddingsmid delen gebruiken moeten, zullen u levenslang dankbaar daarvoor zijn. Door voorzorgsmaatre gelen te nemen, zijt gij de menschheid tot zegen. Mijnheer de Redacteur, daar ik overtuigd ben van uwe menschlievendheid, zult u zeker deze wenk ten goede voor den zee- en visscherman, in uw geacht blad plaatsen ik breug u daar voor dan ook met hoogachting mijn oprechten dank. Helder, 2 December '88. Y. DE WIT. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 4 tot 7 Dec. ONDERTROUWD: J. L. Stamkot, provoost bij de mariniers, en A. Gerrits. A. F. Vinger hoed, kwartiermeester bij de marine, en T. J. Snaphaan. P. Smit, voerman, en C. Kuiper. GETROUWD: D. Dijkshoorn en H. Siegers. J. de Haas en O. M. Boon. R. Agema en H. Bakker. J. v. d. Plaat en J. T. Vink. S. A. Groeneveld en J. M.Treiters. J.A.Reusche en K. Dekker. H. Herkhoil' en A. W. Rieskobiensky. T. Schuurman en A. de Wijn. BEVALLEN: A. Lanser, geb. Tiessen, z. J. J. Selman, geb. Feierabcndt, d. J. J. H. Wa- geraaker, geb. Rademaker, d. M. Kouseband, geb. Doorn, d. OVERLEDENA. M. D. Loliman, 2 w. Marine en Leger. De luitenant ter zee le klasse C. Rovers wordt met den löden dezer geplaatst in de maritieme directie te Amsterdam. De adelborsten der le klasse jhr. H. D. Quarles van Ufford, P' Te Veltrup, G. van de Pol, R. Peaux, J. H. Ketjen, C. A. Rock, J. A. v. Za delhof, W. H. Molthenius, L. H. G. Krol, L. Hamming, W. E. Gaymans, G. L. 't Hooft en C. A. M. van Vliet, allen dienende aan boord van Zr. Ms. sss. Koningin Emma der Nederlanden, worden 16 dezer op non-act. gesteld. De torpedoboot Cerberus is 5 dezer te Port- Said aangekomen. Naar wij vernemen zal Zr. Ms. fregat Atjeh op 6 Januari a. s. in stede van 15 Dec. 1888, zooals wij abusievelijk gemeld- hebben, in dienst worden gesteld, onder commando van den kapt. ter zee N. Mac Leod. Stoomvaartberichten. liet stoomschip „Prins van Oranje", van Bata via, vertrok 4 December van Port-Said. Het stoomschip Conrad, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 5 December te Padang. Het stoomschip Prins Frederik, van Amster dam naar Batavia, arriveerde 6 December te Genua. Het stoomschip Voorwaarts, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 6 December, des voor- middags ten 7 u. 30 m. Dungeness. Het stoomschip Suraatra, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 6 December, des voor middags ten 8 ure Dungeness. Marktberichten. Schagen, 6 December. 18 Paarden f 35 a 120, 52 Geldekoeien f80 a 220, 4 Vaarzen f80, 9 nuchtere Kalveren f8al2, 2458 Schapen f 15 a 37, 36 magere Varkens f9 a 12, 42 Biggen f 3 a 6, 30 Kippen f 0,50 a 1, 80 Eenden 40 tot 60 ct. Boter per kop 70 tot 75 ct. Kaas per Kilogram 20 tot 35 ct. Kip-eieren per 100 stuks f 6 a 650. Purmercnd, 4 Dec. Aangevoerd 31 Paarden, 329 Melk- en vette Koeien prijshoudend, han del vlug, 74 Vette Kalveren f0,70a0,90P. handel vlug, 70 Nucht. dito f8 a 22, handel matig, 4197 Schapen en Lammeren, hooger prys, vlugge handel, 291 vette Varkens f 0,"" a 0,46 per P., handel vlug, 252 Biggen f3a 7, handel matig, Kipeieren f6,50 a 7,50 per 100, 1175 pond Boter f 1,10 a 1,20 per pond, 800 Ganzen f2,25 a3,10, 226Zwanen f 6a7,50. Kleine kaas f29, Middelbare f 27,50, aan gevoerd 230 st. Petroleum-Noteering van A. KLIK, Amerik. Petroleum f 10.60 per 100 KGr. Nobel - 9.50 100 zonder verbinding. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau I: een Rozenkrans, een paar Handschoenen, een Mes met Schede. Correspondentie. Onzen geabonneerden in Nd.-Amerika wordt beleefd verzocht bet verschuldigde abonnementsgeld x> Vliegend Blaadje", van af lo. April, ons te willen overmaken. In dank ontvangen van den Heer van Tilburg 2 dollar. De Uitgevers. Visscherijberichten. Nieuwediep, 5 December. Aangebracht door 5 sloepen, Schipper H. Langebroek, 2000 schelv.; schipper L. Nieuwendijk 1700 schelv.schip per B. Dubbel met 2000 Bchelv.; schipper J. de Waard 1400 schelv.; schipper W. Visscher 1800 schelv. per 100 f 18 a 22. 82 beugers met 30 tot 150 sehelv. per 100 stuks f 26,50 a 30, 3 tot 15 kabelj. per stuk f 2,25 a 2,60. 10 korders met 3 tot 9 mand kleine schol per mand f3,30 a4,50, 2 tot 8 mand schar per mand 70 ct. I tarbot f 12,50. 3-tal huring per tal f4,40. 6 December. 28 korders met 5 tot 20 mand kleine schol per mand f2,30 a 3,30, 2 tot 8 mand schar per mand 65 ct., 20 tot 70 tong per stuk 75 ct., 2 tarbotten per stuk f 10 a 12. 2 beugers van Terschelling samen 2300 schelv. per 100 f 14,50 a 16, 15 kabelj. per stuk f 1,85. 6 sloepen schipper C. Valkenier mot 1600 schelv.; schipper G. Jongejan, 1700; schipper K. v. d. Hoek, 1800; schipper J. v. d. Hoek, 1600; schipper Spier- veld, 2100; schipper M. Langebroek met 2200, per 100 stuk f 14 a 18.50. 90 beugers met 30 tot 200 schelv. per 100 f 19 a 22, 3 tot 10 kabelj. per stuk f 1,70 a 2. 7 December v.m. 8 u. 3 korders met 5 tot 20 mand kleine schol per mand f2,20, lbeugermet 100 schelv. per 100 f 17. 1 sloep met schelvisch die nog moet worden afgeslagen. Schuiten naar zee. 539stc Staats-Loterij, 2e klasse. 2e lijst. No. 18861 f2000. No. 166 20392 f 1000. No. 19731 f 100. No. 3601 f200. No. 3462 16800 17648 f100. 3de lijst. No. 16033 f20000. No. 12019 f5000. No. 4725 20587 f1500. No. 10181 11982 14525 f1000. No. 5511 8157 18013 f400. No. 466 4321 11314 15221 f200. No. 3032 12447 14450 1-1604 19123 f100. 4e lijst. No. 439 f 100. Burgerlijke Stand, gem. Texel. Van 29 November tot 5 December. ONDERTROUWD: Gerrit Dob en Maria Blom. GEHUWD en GEBOREN: Geene. OVERLEDEN: Willemina Dijker, gehuwd met Pieter Daalder, 23 j. Vervolg der Berichten. Een hoogst zeldzaam geval bad gisteren ten raadhuize plaats. Talrijke familieleden en feestgenooten waren op waarts gegaan om getuigen te zijn van bet huweljjk van bet jonge paar, dat met verlaifgen den blijden stond tege moet giug- Op de gebruikelijke vraag van den Burgemeester of vader en moeder met de wettige inzegening van het hu welijk genoegen namen, werd door de vader" met een beslist neen geant woord een herbaalde vraag kon be niet van zijn besluit terugbrengen. Ieder begrijpt den toestand, die zich nu ont spon groote ontsteltenis en onmacht van de eerst belanghebbenden en opgewon denheid van ben die, ter feestgetij méé gingen. Het voorval is niet ver van tragisch, daar toch de vader dit schan daal, door tijdiger van zijn macht gebruik te maken, bad kunnen voorkomen. Door de politie alhier is een niet onbelangrijke aanhaling geschied van on beheerd in zee gevonden goederen, door de Holl. viscbsloepen Amsterdam XVII en Middelbarnis XVIII, aangebracht. In plaats dat de opvarenden ter behoorlijker plaatse aangifte deden, zijn die goederen bestaande uit: eenige zware trossen en een partij bijua nieuw visebwant, aan kooplieden alhier verkocht. Het ver voer, dat des avonds geschiedde, beeft tot de ontdekking aanleiding gegeven en wel door de agenten Kerseboom en H. Roef fel Jr., die hierin met beleid zijn werk zaam geweest. Een en ander, dat zich reeds in de bewaarplaatsen der koopers bevond, is door de politie voorloopig ge- eigend. Het Eng. stoomschip »Apollo«, met wijn van een der Fransche havens naar Hamburg bestemd, is gisteren beoosten het Westgat aan den grond geloopen, doch later met eigen krachten weder vlot geworden, waarna bet direct de reis naar de destinatieplaats vervolgde. Het lijk van den matroos 2e kl. Wagemaker, een der onlangs veronge lukte schepelingen van Zr. Ms. instructie- schip Het Loo, is Woensdag door visscbers op den Zuidwal gevonden en alhier aan gebracht. Het lijk is gisteren reeds ter aarde besteld. Ook bet derde lijk is beden door een Wieringer alhier aangebracht. Woensdagavond zal door de Nieuwe Rotterdamsche Schouwburg-Maatschappij in 't lokaal Tivoli worden opgevoerd »Van Puffelen en Zoon", succes-blijspel in 4 bedrijven vau den Duitschen karak terspeler Anton Anno. Dit guitige blij spel werd bijna een geheel seizoen acb- rereen in 't Residenz-theater te Berlijn opgevoerd. Verschillende redactiën roe men bet als hoogst interessant, vol ko mische scenes en uitmuntend geschikt om de lachspieren in beweging te brengen. De Bommelscbe Cour. van 6 Oct. schrijft: bet geheel is zoo vroolijk, de opeenbooping van allerdwaaste vergis singen zoo vermakelijk, dat men onwil lekeurig, zonder naar de letterkundige verdiensten van bet stuk te vragen wordt medegesleeptOok de wijze waarop bet in bet Nederlandscb is vertaald niet alleen, maar in een lokaal kleed is ge stoken, laat niets te wenschen over. Zelden zag men ook meer en aanhou dender vroolijkhoid bij bet publiek dan ditmaal, waartoe de goede opvoering niet weinig bijdroeg. Omtrent de aanvaring, die Woens dag op de Zuiderzee beeft plaats gehad tusschen de spoorbooten Holland en Fries land op de lijn EukbuizenStavoren, waarvan bet gevolg was, dat de Friesland zonk, meldt men uit Enkbuizeu De Holland bad de reis halverwege af gelegd, kapitein en stuurman stonden op de brug, de eerste met de band aan de mistfluit, de tweede aan het stuurrad. Eensklaps ziet de kapitein een boot vlak voor den boeg, laat dadelijk bet roer om leggen, doch het was reeds te laat; de Holland liep tusschen de raderkast en den voorsteven op de Friesland in en drong er ongeveer 2 meter in door. De passa giers sprongen dadelijk over en de brieven en postpaketten werden op de Holland overgebracht. De kapitein van de Friesland weigerde eerst zijn schip te verlaten, doch nauwe lijks waren de booten van elkaar losgeko men, of de Friesland zonk snel, en de bevelhebber was genoodzaakt zich ook op de Holland te begeven. De Holland beeft aan den voorsteven boven bet water een gat van ongeveer 7,5 dM. lang en breed gekregen. Aan den dikken mist schjjnt men bet ongeval te moeten wijten, daar ook de kapitein van de Friesland zich op bet oogenblik van de ramp op de brug bevond. De Friesland is op beurspolis verzekerd. Aan bet >Rotterd. Nieuwsblad* wordt hieromtrent nog nader gemeld: De eerste boot uit Stavoren, de Fries land, werd door die uit Enkhuizen, de Holland, omstreeks half tien uur aange varen. De mist, die als eenige oorzaak van de ramp te noemen is, was zoo dik, dat men geen tien pas voor zich uit kon zien. Alle voorschriften zoo werd uw verslaggever ingelicht omtrent het geven van signalen, zijn behoorlijk opge volgd. De beide booten waren van weerszijden van den voorsteven zoo in elkaar gevaren, dat het onmogelijk scheen om uit elkaar te komen. De beide gezagvoerders zoowel als de bemanning bielden zich flink en, dank de hulp van enkele passagiers, wist men de booten los te bakken. Alle passagiers waren van de Fries land op de Holland overgesprongen. De reddingsbooten, losgelaten, konden desnoods dienst doen, wat gelukkig niet behoefde. Toen de booten van elkaar waren, zonk de Friesland onmiddellijk, terwijl de Hol land naar Enkbuizen terugvoer, alle pas sagiers met zich voerende, waar zij om 4 uur in den namiddag aankwam. De kapitein van de Friesland beeft met vier man der equipage bet schip niet wil len verlaten en is met een reddingsboot bij bet vaartuig gebleven. Om vijf uur is de goederenboot naar de plaats des onbeils gestoomd, om de achtergeblevenen terug te halen. Het is te hopen, dat zulks gelukken mag, want het is een stout stuk om met dezen mist op zee achter te blijven. Het ongeval bad plaats op ongeveer 6 minuten ten noorden van de zoogen. Hofstede op 22 a 24 voet water. De passagiers roemden de houding der equipage. De veerdienst is gisteren met reserve booten weder volledig hervat. Uit Hoorn wordt ons gemeld, dat, in strijd met betgeen onlangs werd mede gedeeld, bet kapitaal voor bet standbeeld van J. Pz. Coen nóg niet geheel aan wezig is. Evenwel wordt toch, op grond van den ijver en den invloed der Coen- commissie, de oprichting van bet stand beeld als vrij zeker beschouwd. Uit Harlingen wordt gemeld: Woensdagnamiddag werden een paar meisjes, nadat zij door bare stiefmoeder alles behalve malscb behandeld en met dreigementen de deur uitgezonden waren, zoodanig door angst aangegrepen, dat zij zich van den hoogen bazaltmuur aan de Nieuwehaven naar beneden stortten. De eene, een kind van 9 jaar, werd dood op gehaald. Te Amsterdam is dezer dagen een inrichting geopend, waar behoeftige lieden en kinderen kosteloos brood en koffie kunnen gebruiken. Er wordt reeds druk gebruikt van gemaakt Reeds den eersten dag hebben p. m. 900 personen van de gelegenheid geprofiteerd. De sociaal-democraten zien echter met leede oogen, dat de beboeftigen, door gaarne gebruik te maken van de gele genheid om kosteloos voedsel te ontvan gen, de goede bedoeling der commissie in de band werken. Doch de machina ties van de raddraaiers uit bet Volkspark hebben geen succes. Woensdagmiddag althans werd één dier opstokers op zeer gevoelige wijze aan het verstand gebracht, dat hij zijn pogingen om >roet in bet eten te gooien* had te staken. Reeds eenigen tjjd bad hij vóór den ingang van het voedingslokaal rondgeloopen met een mandje brood om de menscben te verlokken zich niet bij de commissie te melden. »Hij zou ze fijn wittebrood geven, in plaats van kropbrood, geljjk ze daarbinnen krijgen Ten laatste werd het volk 's mans ge zwets moede. Het begon met hem in de maling te nemen doch langzamerhand nam de grap een ernstige wending, na melijk toen ook eenige vrouwen er zich mee kwamen bemoeien. Men drong te gen den man op, smeet hem her- en derwaarts, wipte zjjn broodmand in de hoogte, onder uitroepen als »Stop hem in een harington, die mooie schrijver uit het VolksparkZe komme de boel bier weer bederve", enz. enz. De man na melijk, die zich bij deze volksopruiingen vooral op den voorgrond plaatst, is een »heer« niet gouden ringen aan de vin gers en een sjaaldas om daarom houdt bet volk hem zeker voor secretaris van het Volkspark. Kortom, deze schrijver dan, wiens houding reeds meermalen een zeer ongunstigen indruk beeft gemaakt, beeft bet te dauken aan de politie, die den volksoploop uit elkaar deed gaan, dat hjj niet nog gevoeliger gemolesteerd is geworden.. Dezer dagen is te Londen een werk over den Hertog van Wellington ver schenen, nl. Notes of conversations witb the Duke of Wellington, opgeteekend door Lord Mabon, zjjn vertrouwden vriend gedurende zijn laatste twintig levens jaren. Het boek is uitgegeven door den zoon van Lord Mabon, graaf Stanbope. Onder meer belangwekkende bijzonder heden wordt daarin 's Hertogs verhaal medegedeeld vau de wijze waarop het eerste bericht der overwinning bij Wa- terloo in Engeland kwam, een feit waar omtrent zoovele verschillende verhalen bestaan. De eerste overbrenger van de bigde tij ding was, ook volgens de lezing van den Hertog, een Israëliet, in dienst der firma Rotschild. Hij was te Gent en keek met de volksmenigte door een venster naar den Koning van Frankrijk, toen hjj dezen een brief zag brengen, welke den Vorst zoo bigde maakte, dat hij den bode her haaldelijk omhelsde en kuste. De schrandere man begreep daaruit, dat de brief bet bericht van een over winning moest bevatten. Hij begaf zich onmiddellijk naar Ostende, stak van daar over naar Engeland aan boord van een schip, waar nog niemand iets wist van het goede nieuws, en bad de geest kracht gedurende de ganscbe reis niemand iets van het wereldscbuddend feit te zeg gen. Zijn patroon was de eerste, wien bij de tijding meedeelde. Heldersche Moppen. „Als niets uw besluit kan veranderen en ge niets meer dan een zuster voor mij kunt zijn", zeide hij, op gebroken toon, „wilt ge mij toch wel vergunnen, tot afscheid een kus op uwe lippen te drukken." Aarzelend stond zij dit toe. Hjj sloeg zijn sterke armen liefdevol om haar hals, legde haar hoofdje tegen zijn schou der en kuste haar hartstochtelijk. „Mr. Sampson", zeide zij, „dit is alles zoo nieuw voor mij zoo onverwacht zoo anders dan ik gedacht had als ge mij tijd wilt laten, er over na te denken misschien ik denk Lezers, we zijn te veel. Laat ons stil weg gaan. o A. wil zich altijd grooter voordoen dan bij is, eu bij leert zijn kinderen zijn voorbeeld te volgen. Onlangs wandelde hij met zijn eerstgebo rene in bet park. A. ging op een bank zitten om de courant te lezen, terwijl zijn zoontje met andere kinderen ging spelen. Op hun terugweg vroeg A. „Heb je veel pleizier gehad „Heel veel, papa." „Wat heb je tegen die andere jongens gezegd »Om den schijn op te houden, heb ik hun niet gezegd, dat u mijn pa was, maar mijn knecht." o Bij gelegenheid van den laatsten noord- pooltocht is ontdekt, dat de nacht aan de pool honderd twee-en-veertig dagen duurt. „Welk een zalig land moet dat zijn," merkte iemand dezer dagen op, „waar men als iemand met een quitantie komt, tot hem zeggen kan: Kom asjeblief overmorgen terugen die overmorgen eerst over een half jaar komt." Ondertrouwd PIETER SMIT en CATHARINA KUIPER. Helder, 6 December 1888. Maandag 10 December herden- ken onze geliefde Ouders: KLAAS BAKKER JOHANNA ZUIDENWIND, hunne 25-Jarlge Echtvereeniging. Helder, 7 December 1888. Uit naam hunner Kinderen. Op Donderdag den 13en dezer I hopen onze geliefde Ouders JACOB HUIJBERS en TRIJNTJE MEKKEN, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Wieringen, 7 Dec. '88. Namens Kinderen en Behuwd-Zoon, H. ENGEL. M. ENGEL—Hui jbers.|J Jn. HUIJBERS. Ev. HUIJBERS. Wm. HUIJBERS. Corn. HUIJBERS. Ondertrouwd J. CREMER, Winkelhouder der Werklieden- Vereeniging te Helder en B. CAMMINGA, van Franeker. Helder, 5 December 1888. Ondertrouwd FRANCISCUS ANTONIE WURTZEN en ADRIANA BOLK. Helder, 1 Dec. 1888. Eenige en algemeene kennisgeving. Ondertrouwd ANTOON FRANCISCUS VINGERHOED, Kwartierm. K. N. M., en TETJE JACOBA SNAPHAAN. Helder', 6 SeP4- 1888' Algemeene kennisgeving. Getrouwd D. DIJKSHOORN en R. SIEGERS, die, mede namens wederzijdsche familie, bunnen harteiyken dank betuigen, voor de vele blijken van belangstelling, zoowel van bier als van buiten de gemeente, bg bun huweljjk ondervonden. Helder, 6 Dec. 1888. GeborenANTJE, Dochter van J. SELMAN en J. J. SELMANFeierabendt. Helder, 5 December 1888. Heden overleed, in den ouderdom van ruim 85 jaren, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Rudolpha Weeink, Weduwe van Cornelis Zonneblom. Amsterdam, 5 Dec. 1888. W. A. FRANKEN. M. FRANKEN- schoüten. W. A. FRANKEN JR. Heden overleed, tot onze innige droefheid, in den ouderdom van bjjna 24 jaren, na een smartelijk lgden van ruim drie weken, onze beminde Dochter, WILLEMINA DIJKER, geliefde Ecbtgenoote van PIETER DAALDER, men wien ze slechts zeven maanden in een gelukkkigen echt verbonden is geweest. Oosterend (Texel), 3 December 1888. Hare diepbedroefde Ouders, M. C. DIJKER. A. DIJKER—Koorn. Mede namens Broeders en Zuster. Heden overleed, na een kortstondig lgden, mgn geliefde Echtgenoot M. Dekker, in den ouderdom van 65 jaren, diep betreurd door mg en mgne kinderen. Amsterdam, 5 Dec. 1888. Wed. M. DEKKER en Kinderen. Heden overleed plotseling, in den ouderdom van 42 jaren, mgn ge liefde Echtgenoot P. P. J. Morré. Amsterdam, 5 Dec. 1888. Wed. P. P. J. MORRÉ, geb. Smit. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonpen bij bet overigden van onzen vader en behuwd vader, betuigen wg onzen hartelgken dank. Helder, 7 December 1888. Dr. A. F. VERSCHUUR. G. C. J. VERSCHUUR-AVIS. Aan allen, die ons hunne belangstel ling deden blijken gedurende de ziekte en bij bet overigden van onze oudste lieveling JANNETJE JACOBA, betuigen wg onzen harteiyken dank. Helder, 6 Dec. 1888. M. ZWART. J. ZWARTwltsenburg. Gevoelig voor de vele blijken van har telijke deelneming, ondervonden bg het overigden van mgne geliefde Ecbtgenoote, betuig ik hiermede, ook namens de familie, mgn innigen dank. Nieuwediep, 6 Dec. 1888. W. BAKKER Wz., Rjjkshavenmeester. Voor de vele bljjken van deelneming, ondervonden tjjdens de ziekte en 't over igden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, betuigt ondergeteekende baren hartelgken dank. Helder, 6 December 1888. Namens de Familie, Wed. Ch. A. TAYLOR— Francis. Mevrouw VASTEN0U vraagt

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2